DE BETERE Ingezonden HERMAN NYPELS' Arrondissements rechtbank Alkmaar KLEEDINGMAGAZIJNEN HEDEN (Donderdag)avond (URE VERGEDEIING k pretuhbeurtim Feestavond Stafmuziekcorps Ylieuuti, uit UhJlc Visscherij een zoon die zijn moeder sloeg. Heeren- en Kinderkleeding ALLEEN in PRIJZEN VOOR ELKE BEURS Volledige garantie voor pas vorm, soliditeit en kleurechtheid Zeer aparte V oor jaarscollectie JjtoceJUcK nieuuM Cursus Eerste hulp bij ongelukken Uitvoeringen met Paschen Oosterend van de a. r. kiesvereeniging In het gebouw Christelijke Belangen Oosterend Aanvang 8 uur Het vermiste Fransche vliegtuig gevonden Luchtvaart evenementen in 1939 Géén Paschen zonder een KAPE bezoek Maar dat wist natuurlijk al lang; Vischafslag Den Helder (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) M. H. Verzoeke beleefd opname in Uw blad van onderstaand artikel. Bij voorbaat onzen dank. Hoogachtend namens het Bestuur, r. H. Boels, secretaris. DE FEESTAVOND NATIONALE BOND „HET MOBILLSATIEKRLTS". Met verwondering hebben wij kennis ge nomen van de laatste alinea van het verslag van dezen feestavond, n.b. nog wel gemaakt door den redacteur van Uw blad. Duidelijkheidshalve zullen wij deze alinea hier herhalen. „Vervolgens werd overgegaan tot de af werking van een cabaretprogramma, waaraan Johnny Rovo en Wiesje Koolhoven, alsmede het ensemble Nol Berlowo medewerkten. Men schijnt, gezien de groote pkomst, een derge lijk programma te waardeeren en het is daar om misschien maar beter, dat wij onze woor den van critiek voor ons houden." Alvorens hier verder op in te gaan willen wij er de aandacht op vestigen, dat Uw ver slaggever vrijwel onmiddellijk nadat genoemd duo voor het voetlicht verscheen, de plaat poetste. Nu vragen wij ons toch in gemoede af, hoe het mogelijk is dat deze persoon zijn critiek maar voor zich wil houden, daar hij, gezien zijn afwezigheid, niet tot critiek in staat was. Het is dan ook alleszins begrijpelijk dat onze voorzitter, na overleg met den secretaris, (dus niet de persoon Uithol) hierover zijn on genoegen te kennen gaf. Wij verklaren dan ook dat wij zijn artikel geheel onderschrijven. Waren wij verwonderd over genoemde alinea met verbazing namen wj kennis van het on derschrift onder de inzending van onzen voor zitter. Voor wij hier echter onze meening over weergeven, willen wij er de aandacht op ves tigen, dat niet de heer Uithol (blijkbaar de zondebok van de redactie van Uw blad) doch het bestuur de leiding heeft in alles wat de afdeeling betreft en dus verantwoordelijk is voor hetgeen is geschied. Hoewel wij het beter hadden geacht dat de naam van den heer de Jong hier niet was ge noemd, willen wij, daar dit zeer te onpas toch is geschied, hiero-'er het een en ander zeggen. Het was de juist de heer de Jong die zijn persoonlijke principes aan de afdeeling wilde opleggen en, toen hem dit op den duur niet gelukte, zich terugtrok, met als gevolg, dat geruimen tijd later enkele medestanders zijn voorbeeld volgden. Het tegenwoordige bestuur (niet de heer Uithol) viert niet zijn eigen ideeën bot, doch geeft uitvoering aan hetgeen op de ledenver gadering met groote meerderheid van stem men is aangenomen. Van eigen smaak van den heer Uithol is dus geen sprake. Het bevreemdt ons dan ook ten zeerste, dat Uw verslaggever, die beter kon weten, zijn geheel verkeerde meening heeft weergegeven. Of wij hierover een eigen oordeel hebben? Dat doet niet ter zake. Verder zegt Uw verslaggever, dat het zeer vreemd aandeed, dat de voorzitter, toen het eerste couplet van het Wilhelmus op zijn ver zoek werd gezongen, mededeelde dat het ge noeg was, terwijl de band het 2e couplet reeds had ingezet. Is het den heer verslaggever dan niet be kend, dat het gewoonte is, zich bij dergelijke gelegenheden tot 1 couplet te bepalen? Zoo neen, dan is dat niet onze schuld. Bovendien had de voorzitter met den bandleider afge sproken 1 couplet te spelen. Het aankweeken van het gevoel van saam- hoorigheid in vaderlandschen geest is hierin dus niet te kort gedaan. Inderdaad wil de bond leden van verschil lend politiek en godsdienstig inzicht onder zijn vaan vereenigen, hetgeen dus wil zeggen, dat niet een dezer partijen den scepter mag zwaaien, doch dat de leiding neutraal moet zijn. Het wil ons voorkomen dat de „Heldersche Courant", een neutraal blad, zich hier tot spreektrompet maakt van een zekere partij. Verder zegt de redacteur, dat het program ma van dien avond niet was ingesteld op het aanwezige publiek, (er waren dien avond per sonen van iedere politieke of godsdienstige richting aanwezig). Vanzelfsprekend rijst hier de vraag, hoe weet de redacteur dat, hij was immers niet in de zaal aanwezig. Afgegaan op praatjes? Dit ljjkt ons nog al gevaarlijk. Ook zegt hij, dat de inhoud van de gezon gen liedjes van dien aard was, dat de ouders die hun kinderen hadden meegenomen, zich geschaamd zullen hebben. Niets is minder waar dan deze aantijging; op de gezongen liederen was niets aan te merken. Na afloop der voorstelling hebben wij aan leden van alle richtingen gevraagd hoe hun meening was over hetgeen was ge geven. Een ieder was vol lof. Geen aanmeiking werd gehoord. Daarom nogmaals, hoe komt de verslag gever aan deze qualificatie? Hij was immers niet aanwezig. Indien iemand, die de afdeeling afbreuk wil doen dit leugenachtig bericht heeft overgebracht, laat hij dit dan ook aan zijn bestuur mededeelen, daar is gelegenheid, ongewenschte toestanden, indien zij aanwezig zyn, uit den weg te ruime". Ook is het onjuist dat de woorden van onzen voorzitter, luidende: „Was het wellicht het persoonlijk element van den verslaggever dat tot uiting kwam?", worden omgezet in: „dat we om persoonlijke antipathie critiek hebben geleverd." De strekking van beide uitdrukkingen loopt nogal uiteen. Het is dan ook zeer gemakkelijk er een dergelijke wending aan te geven en daar aan toe te voegen, dat dit idee voor kennisgeving is aangenomen. Inderdaad is het bedanken van den heer de Jong en later van eenige medestanders leer geld geweest voor het bestuur en dit zal er dan ook voor zorgen dat de leiding strikt neutraal blijft, en dat er zooveel mogelijk re kening wordt gehouden met de meening der verschillende groepen, doch het zal tevens zorg dragen, dat de belangen en wenschen der leden in het algemeen niet ondergeschikt worden gemaakt aan de eischen eener be paalde groep. Aan het slot van Uw onderschrift wordt gezegd, dat als de heer U. (lees bestuur) zich in deze niet herziet, zien we, dat meerdere leden om principieele redenen, de Nationale Bond „Het Mobilisatiekruis den rug toekee- ren. Deze laatste uitspraak komt buitengewoon overeen met die van een ex-lid onzer afdee ling, welke als een bedreiging werd geuit, in dien niet aan zijn persoonlijke eischen werd voldaan. De persoonlijke meening van Uw verslag gever kan dit niet zijn, want die heeft zich er van kunnen overtuigen dat juist dank zij de neutrale leiding sinds de feestavond van 9.Dec. j.1. 23 nieuwe leden zijn toegetreden, aan wie op den laatsten feestavond net mobilisatie- kruis werd uitgereikt. Doch mocht de redactie, geinspireerd door degenen die er genoegen in scheppen, de afd. Den Helder van den Bond, om welke reden dan ook, afbreuk te doen, doorgaan met het plaatsen van artikelen als bovengenoemd, dan zullen zeer waarschijnlijk enkele leden van 'n bepaalde richting voor het lidmaatschap be danken, doch het ledental zal blijven toene men, zoodat de uitkomst van het niet faire streven, tegengesteld zal zijn aan de verwach tingen van hen, die de afdeeling een kwaad hart toedragen. Nationale Bond „Het Mobilisatiekruis", Afdeeling Den Helder, Het Bestuur. Een kat in het nauw maakt rare sprongen. Bovenstaand ingezonden stuk moet den indruk wekken, dat niet de heer Uithol, maar het geheele bestuur het programma van den „feestavond" van den Bond „Het Mobilisatie kruis" dekt, doch het is ons bekend, dat een van de bestuursleden schriftelijk geprotesteerd heeft tegen den inhoud van het feestprogram ma, dat wel zeer sterk het stempel van den voorzitter (Uithol) en den secretaris (Boels) droeg. Het gedeeltelijk bestuur gaat nog steeds mank aan de gedachte, dat we te weinig van het programma hebben gezien, om ons gerecht vaardigd woord van critiek te doen hooren. We zagen en hoorden echter meer dan genoeg om onze zeer matige critiek neer te schrijven. De heer Uithol schreef in zijn eerste inge zonden stuk over een „fatsoenlijk cabaret programma met gezonde humcr". De heer Boels zegt hierboven: „Op de gezongen lie deren was niets aan te merken". Men oordeele. Na wat vrij onschuldige grappen zongen Johnny Rovo en Wiesje Kool hoven, een lied, dat als titel droeg „Wij zijn getrouwd" en dat ongeveer het volgende ver heven", „onschuldige" en „humoristische" refrein had. ..Wij zijn getrouwd, wij houden van elkander. Wij zijn getrouwd, maar kijken graag nog naar een ander, Want huwelijkstrouw vindt je alleen maar bij een slemiel En u en ik, we hebben beiden sex appeal". „Onschuldig" en „humoristisch" noemen de heeren Uithol en Boels deze minderwaardige en laag b(j den grondschen inhoud, die in strijd is met iedere ideëele opvatting van het huwe lijk. En dat zet men zijn leden voor van „ver schillende politieke en godsdienstige overtui ging" en meent dan nog „neutraal" te zijn. Van de rest van het programma van het duo hebben we inderdaad niet veel meer gehoord en gezien en we willen dus niets zeggen over de wijze, waarop Wiesje, dien avond een man in de zaal ging zoeken, maar die voor velen een ergernis is geweest. „Neutraal", dat beteekent, dat men zijn leden een programma voorzet, dat aan geen enkele groep aanstoot of ergernis geeft. Als men naar de doelstelling van den Bond wil handelen, moet men daarmee in de eerste plaats rekening houden. Dit programma was niet neutraal en het is daarom geen wonder dat verschillende leden opnieuw aanleiding vonden voor het lidmaatschap van den bond te bedanken. Natuurlijk, het bestuur zal ook wel nieuwe leden boeken, maar als men op dezen weg voortgaat, dan sluit men andere groepen beslist uit en dat is in -trijd met het doel van den bond. Het ware beter geweest, als het bestuur (lees een gedeelte van het bestuur) nu maar gezwegen had over den zeer ontactischen zet van den heer Uithol in verband met het af breken van het tweede couplet van het „Wil helmus", waarvan de band niet alleen de eerste tonen had ingezet, maar waarvan de aanwe zigen de eerste woorden reeds zongen. Het is niet waar, dat altijd alleen het eerste couplet van ons volkslied gezongen wordt. Wij hebben dat menigmaal anders meegemaakt, maar bovendien, waar het een avond gold ter versterking van het nationa- liteits-bewustzijn, was het tweede couplet toch niet teveel Men had beter zoo'n „on schuldig liedje van Johhny en Wiesje" kunnen schrappen, dan abrupt ons volkslied afbreken. We willen het hierbij laten, maar gelooven met één van de inzenders van de ingezonden stukken, dat een herziening van dit bestuur meer dan dringend noodig is, wil men niet, dat straks de leden nog maar uit één richting toe treden. Het doel van den bond zou dan ver loren zijn. Misschien voelen de heeren Uithol en Boels iets voor een cabaretvereeniging. Accoord, maar laat men dan deze persoonlijke liefheb berij niet verwezenlijken in een bond, waar van het hoofddoel is „het aankweeken van eenheid en saamhorigheid in vaderlandschlie- venden geest." Red. Heldersche Crt. Wegens gebrek aan plaatsruimte heb ben wij dit stuk eenige dagen moeten laten staan. In Uw blad van April jl. lazen wij met groot genoegen Uw verslag over den huldigings avond van onze „Staf". Doordat nu eenmaal ook in Casino de plaatsruimte maar beperkt is, zijn vele met ons niet in de gelegenheid ge weest, deze, naar wij ook hoorden, uitstekend, geslaagden avond bij te wonen. Zou het nu niet mogelijk zijn de muzikale schets van 1864 tot 1939 (die geweldig insloeg) nog eenmaal op te voeren, ten bate van het Marine-Sanatorium fonds, waarbij als we ons niet vergissen, de geestelijke vader van de „Schets" ook nauw betrokken is? Wij weten zeker dat zulks op groote publieke belangstelling zou kunnen rekenen. U, redactie dankend voor Uw plaatsruimte. G. J. S. Een goed idee, dat wjj graag ter overwe ging geven. Red. Held. Crt. Het opnemingsvaartuig „Hydrograaf" zal 11 dezer te Willemsoord in dienst worden ge steld. Met de leiding der opnemingen dezen zomer zal worden belast de luit. ter zee 2e kl. P. L. M. van Geen, terwijl mede aan boord van dit vaartuig wordt geplaatst de luit ter zee 3e kl. A. F. Eibers. De officier v. gezondheid le kl. G. J. B. v. Swelm, aangewezen voor den dienst in Ned.- Inaië, zal zijn bestemming volgen per m.s. „Johan de Witt", 12 April van Amsterdam. De luitenant ter zee le kl. A. N. Schra- kamp, le officier bij de Marinekazerne te Amsterdam, zal van deze betrekking met 14 dezer eervol worden ontheven en vervangen door den idem L. Stroband. Urk, 4 April. Heden werd aan de Gemeen telijke Vischafslag alhier aangevoerd: 100 pond Poonen, prijs 8—9 cent. 150 pond Schelvisch, 910 ct. per pond. Wegens het ruwe weer was er nog geen aanvoer van aal en paling. A. K.. woonachtig te Anna nJaeLdVeerSCzhe!deen-0nJea en^wachtig was. Zijn daldnietïonedmwaropalzo°onnrfaihaar aangreep en zij een slag op Haar oog kreeg. rrtQf,o U hadt ook een pijnlijke keel, nietwaa vraagt mr. Krabbe. moor ik Ja, ik had een pijnlijke keel, maar ik herinner me er eigenlijk niks van. aldus d Ooïmej. C. G. uit Anna Pautownakan over het geval weinig vertellen. Wel is op 16 Nov. iets gebeurd tusschen moeder zoon. De Officier van Justitie mr. v d Feen de Lille, zegt in z'n requisitoir, dat ver dachte zijn daad bekend heeft Hij beett z'n eigen moeder mishandeld en is verleden jaar alreeds drie keet veroordeeld De jon gen is onverschillig en wil graag uitgaan. Hij is aardig aan het afzakken. Thuis kan de jongen niet met strenge hand geregeerd worden, dus moet hij het maar eens voelen. De Officier eischt daarom i 15 boete subs. 10 dagen hechtenis, en conform dezen eisch wordt verd. ook veroordeeld. Dinsdag is te Den Burg een cursus aange vangen voor Eerste hulp bij ongelukken, welke cursus gegeven wordt in verband met de luchtbescherming. Deze cursus, die in het „Glazen Paleis" te Den Burg gegeven wordt door Dr. Boswijk, zal ongeveer 5 weken duren; de lessen wor den tweemaal per week gegeven. Een 18-tal personen volgt deze lessen, onder wie leden van het Gemeentepersoneel en personen, die zich als vrijwilliger voor luchtbescherming hebben opgegeven. De tooneelvereeniging „Texels Klein Too- neel" zal op den tweeden Paaschdag in de j schouwburgzaal van de Oranjeboom een uit- voering geven, waarbij wordt opgevoerd de klucht in 4 bedrijven „De Geleerde Vrouw". De Voetbalclub „Tex. Boys", die reeds eenige jaren aaneen op den Tweeden Paasch dag een uitvoering gaf tot stijving van de kas dier vereeniging, kan dit jaar geen zaal tot haar beschikking krijgen op dien dag, waarom ditmaal op Dinsdag na Paschen een avond voor de Boys gegeven wordt. De jonge lui zullen ditmaal niet zelf het programma verzorgen, doch het gezelschap „Larette" van Amsterdam is voor dit doel geëngageerd. Daar de leden altijd een echt aardig pro gramma wisten samen te stellen, zal dit ge zelschap stellig zijn beste beentje voor moe ten zetten om een even prettigen avond te geven. Naar wij vernemen is het programma echter bij de leden van Larette in zeer goede handen en mag op een aangenamen avond gerekend worden. CHR. v. d. HEUVEL SPREEKT HEDENAVOND. Hedenavond 8 uur hoopt de heer Chr. v. d. Heuvel, het bekende a.r. Kamerlid, in het ge bouw van Chr. Belangen, te spreken, waarbij gelegenheid tot debat zal zijn. Men zie de advertentie. Sprekerde heer C. v. d. Heuvel lid der Tweede Kamer Gelegenheid tot gedachtenwisseling HET BESTUUR GOEDE VRIJDAG. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser. Koor zang; n.m. 7 u., Ds. Visser. Bediening H. Avondmaal. Oosterend v.m. 10 u„ Ds. A. W. Kok; n.m. 7.30 u. Bediening H. Avondmaal. De Waal n.m. 7.30 u., Ds. v. 't Hooft, H. Avondmaal. Den Hoorn, v.m. 10 u., Ds. Wesseldijk, Voorbereiding H. Avondmaal; n.m. 7.30 u., Ds. Wesseldijk, H. Avondmaal. De Cocksdorp v.m. 10 u„ Ds. Salm; n.m. 7.30 u. Ds. Salm, H. Avondmaal. De Koog v.m. 10 u„ Ds. v. 't Hooft, Be vestiging' en H. Avondmaal. Oudeschild, n.m. 7.30 u., Ds. Tinholt, H. Avondmaal. Doopsgezinde Gemeente. Den Hoorn v.m. 10 u„ Ds. Smidts. Geref. Kerk. Den Burg (Gebouw Fanfare) n.m. 7.30 u., Cand. Wouda. Oosterend, n.m. 7.30 u., Ds. v. d. Leer. Geref. Kerk H.V. Oosterend n.m. 7.30 u„ De heer v. d. Plas van Amsterdam. Het hoofd van een kampong heeft het ver miste Fransche vliegtuig Dinsdag aange troffen bij Hoeoe aan de Tjempibaai. Ds twee inzittenden waren in leven. Thans worden maatregelen getroffen voor het afhalen van beide personen Het vliegtuig bleek een Caudron te zijn. Doordat een schroefblad was gebroken moest men een noodlanding maken. De twee inzit tenden zullen met de K.P.M. haar Bali ver trekken, van waaruit eventueel telegrafisch de reparatie zal worden geregeld. Het is mo gelijk, dat de nieuwe schroef uit Indo-China zal worden besteld. De Domiers van de Marine, welke naar het vliegtuig zochten, zijn naar Soerabaja terug gekeerd. 's-Gravenhage, 5 April. Het bureau voor Luchttoerisme van den A.N.W.B. publiceert een voorloopig overzicht van de luchtvaart evenementen in Europa in dit seizoen. Op den tweeden Paaschdag wordt op het vlieg veld Ypenburg het vliegseizoen geopend. Op 15 April organiseert de Delftsche Studenten- Aeroclub op Ypenburg wedstrijden. De wed strijd om den zilveren vleugel van Amster dam wordt op 29 April op Schiphol gehou den. terwijl op 13 Mei de Amsterdamsche Aeroclub op Schiphol een fotowedstrijd orga niseert. Op hemelvaartsdag, 18 Mei, worden zoowel op het vliegveld Teuge als op Ypen burg; vliegclemonstraties gegeven. Op 21 Mei is Eindhoven met demonstraties aan de beurt De doellandingswedstrijd van de Amsterdam sche Aerociub wordt op 27 Mei op Schiphol gehouden. r De Internationale kunstvliegwedstriid wordt op 28 en 29 Mei op het vliegveld Eelde ge houden. Op Ypenburg worden nog demon straties gegeven op 4 Juni, 2 Juli en 6 Augustus. De Nederlandsch-Belgisch-Engelsche rond vlucht wordt gehouden van 20 tot 23 Juli De Ameide-vlucht wordt op 16 September van Schiphol af gevlogen. STOOMVAART 'llJ. NEDERLAND. Bintang, t., 5 April te Genua. Joh. v. Oldebarnevelt, u„ 5 April v. Suez. Marnix van St. Aldegonde (th.), 3 April van Aden. Moena 5 April te Hamburg. Poelau Tello, t., 5 April te Suez. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ Ajax, 3 April te Amsterdam. Amor, 1 April te New York. Aurora pass. 5 April Ouessant. Ariadne 5 April te Genua. z Boskoop, t., 1 April -te Iquique. Baarn (u.), 3 April van Balbao. Breda 5 April van Cristobal. Berenice, 3 April van Malaga. Deucalion 4 April v. Volos. Euterpe 5 April te Amsterdam. El Libertador, 30 Maart v. Curagao. Fauna, 2 April te Yerakini. Irene pass. 4 April n.m. Gibraltar. Loch Katrine, 4 April v. Rotterdam. Medea, 29 Maart v. Curagao. Midas, 1 April v. Curagao. Odysseus, 3 April te Gdynia. Orestes 5 April te Rotterdam. Orion, 3 April van Algiers. Perseus, 4 April te Kopenhagen. Plato, 1 April v. Curagao. Pluto 5 April van Amsterdam. Strabo, 29 Maart v. Curagao. Socrates, t., pass. 5 April Azoren. Stella 4 April van Gibraltar. Tiberius, 4 April te Varna. Trajanus, 3 April van Castellon. Triton, 3 April van Algiers. Titus 4 April van Bari. Ulysses, 4 April van Instanboel. Vesta 5 April van Venetië. Van Rensselaer, 3 April van Curagao. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Banjoewangi, 3 April 's midd. 12 u. 22 min. 9 gr. N.B. en 37 min. 35 gr. O.L. Japara, 1 April van Bangkok. Rantaupandjang, 2 April te Tamatave. Maetsuycker pass. 4 April Thursday Isles. Nieuw Holland, 3 April te Sydney. Ruys, 3 April te Mauritius. Straat Soenda, 3 April van Rotterdam. Tegelberg, 2 April van Mombassa. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk, 2 April te New Orleans. Bilderdijk pass. 5 April Boston. Edam, 3 April van Havana. Lochgoil 2 April te San Francisco. Lochmonar 5 April van Londen. Nieuw Amsterdam, 6 April nam. pl.m. 5 u. r, New York te Rotterdam verwacht. Rotterdam,, 31 Maart te New Orleans. Veendam 5 April te New York. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (u.), 4 April van Bordeaux. Leto, t„ 3 April Las Palmas gep. Reggestroom (u.), 2 April van Dakar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran, t., 5 April van Colombo. Blitar (th.), pass. 4 April Istanboel. Dempo, u., pass. 4 April Gibraltar. Garoet 5 April te Rotterdam. Indrapoera, 4 April te Rotterdam. Kedoe, u„ 4 April van Suez. Kota Baroe 5 April van Batavia. Kertosowo, u„ pass. 5 April Perim. Sibajak (u.), 4 April te Singapore. Tapanoeli, t„ 5 April van Liverpool. Tosari, t„ pass.- 4 April Finisterre. Weltevreden, 3 April van Rotterdam. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Athene, t., 3 April van Rio Janeiro. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Deucalion 5 April te Rotterdam. Myrmidon, 4 April v. Padang. Patroclus, 1 April v. Port Said. Phrontis 4 April van Swansea te Liverp. Protesilaus, 3 April v. Hongkong. Petroclus, 1 April van Port Said. Theseus 4 April van Kobe. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MIJ. (HollandAfrika Lijn). Boschfontein 5 April van Beira. Bloemfontein (th.), 3 April van Southampton. Nijkerk, u„ pass. 4 April Dungeness. Randfontein, L, 5 April van Beira. Springfontein, t., pass. 5 April Gibraltar. (Holland—Br.-Incië Lijn). Hoogkerk, u„ 4 April te Livorno. Streefkerk 5 April te Rotterdam. (Holland—Australië Lijn). Gaasterkerk, t., 4 April van Adelaide. (Holland—Oost-Azië Lijn). Arendskerk, t., 4 April te Shanghai. Serooskerk, u., pass. 5 April Gibraltar. Zuiderkerk 4 April van Hamburg. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Bengalen, 2 April van San Francisco. Hoegh Silverlicht 3 April te Los Angeles. Hoegh Silvaster 3 April te Singapore. Simaloer 4 April van Kaapstad. JAVA—CHINA- JAPAN LIJN. ijisalak 3 April te Hongkong. ,Tj.'saroea April van Shanghai, ijlnegara, 29 Maart van Makassar. Tjisadane, 2 April te Shanghai. KON. HOI.L. LLOYD. Montferland, u„ 4 April te Montevideo. Zaandam 4 April van Amsterdam. Den Helder, 5 April 1939. Aangebracht door korders; o,°"fen per kg 0 98—0.96 T 0.85-0.80 TT per kist 6.80—5.60 Schol II r o yK2.50 Scharren 4 0Ó—3.00 Wijting j go—140 LevpnJo'bracht door garnalenvisschers: S garnalen per ut 1.55-2-00 Gekookte garnalen per kg 0.18-0-16

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6