KI NG Aymda Als het eskader uit is Houdt U op de hoogte Neemt Radio-Distributie Blijft in contact Tehuis gezocht voor lief keeshondje Wat men zooat aan 't Verkeershuis vraagt PEPERMUNT Nachtelijke aankomst van het 21ste De JDodge de Luxe" Groote propaganda-vergadering van E,D,D. Grootscheepsche opslagplaats voor meubelen Burgerlijke Stand van Den Helder met de autoriteiten in onze gemeente door de Radio distributie V.A.R.A.-Bloesemfeest Beiaardconcert ter opwekking en verkwikking FA. TONNEMA CIE. SNEEK Sport HRC-nieuws Helder II en de promotie wedstrijden Atlas I—Wieringerwaard I En Chamberlain vischt Correspondentie H, Ms, „O 13" en „O 14" 500 Infanteristen hedennacht aan gekomen. Met den extra-trein, welke om kwart over 12 vannacht in Den Helder aankwam arri veerden 500 infanteristen uit Amersfoort, het bekende 21e regiment, onder commando van majoor v. d. Blom. Ondanks het late uur waren nog vrij velen op het Stationsplein aanwezig om de aan komst der soldaten uit Amersfoort gade te slaan, die met autobussen naar de kazemat ten bij Callantsoog gebracht werden en voorts ondergebracht werden in Kijkduin en Erf prins. Het opstellen en afmarscheeren van deze 500 soldaten had opmerkelijk snel plaats. In feitelijk minder dan een kwartier was het grootste deel der militairen vertrokken. Het was een merkwaardig schouwspel, de aankomst van 't 21ste, midden in den nacht, hoewel niet gezegd kan worden, dat er een gedrukte stemmnig onder het bataljon lieerschte. Integendeel, men was, ondanks het plotseling vertrek uit Amersfoort,- goedsmoeds en maoakte zich blijkbaar geen al te groote zorgen. Aangeschaft door Garage Mans handen. Het is Garage Manshanden van den Mid denweg, die haar luxe verhuur bedrijf met een wagen heeft uitgebreid, die ongetwijfeld recht heeft op meer dan gewone belangstel ling. Het is namelijk de pas uitgekomen Dodge de Luxe, welke door dit bedrijf werd aangeschaft en die de eerste van dit soort in onze stad is. Het blijkt een auto te zijn, voorzien van de nieuwste vindingen en een verbluffend com fort. Om enkele punten op te noemen: daar is de zeer breede instap, de comfortabele zitplaatsen, die den wagen een capaciteit ge ven van 7 personen, de versnellingshandle onder het stuur (met daardoor een vrije in stap naar rechts), een uiterst ruime koffer achterin (een geheele kinderwagen kan er makkelijk in verdwijnen!), een fraai dash- bord, ruiten die door de bijzondere verwar ming niet meer kunnen beslaan, een radio, die zich kenmerkt door een groote mate van selectiviteit, onafhankelijk geveerd, kort om, een auto, waaraan vrijwel niets meer ont breekt. Daarbij is de uitvoering van zwart lak van buiten en beige trijp van binnen zeer luxueus, zoodat men inderdaad kam spreken van een ,,gentleman's car". Met deze auto bereikt men een snelheid van 140 kilometer. Een aanschaffing voor garage Manshanden die de standing van haar luxe verhuurbedrijf niet weinig verhoogt. Op Woensdag 12 April houdt de plaatselijke afdeeling van E. D. D. een propagandaverga- dering in „Casino". Drie zéér bekwame spre kers van verschillende politieke gezindheid zullen het groote beginsel der democratie, elk op hun eigen wijze, belichten en verdedigen. Dr. A. de Vletter, rector van het Kennemer Lyceum, Dr. A. van Leusen en de bekende Dr. Padt van Zutfen waarborgen U een avond, waarvan U zult terugkeeren, gesterkt in het besef, dat democratie en vrijheid onscheidbaar zijn en dat wij Nederlanders niets moeten heb ben van geïmporteerde stelsels en leuzen uit het buitenland. Houdt de avonl van 12 April vrij! Voor bijzonderheden zie advertentie. Van het Transport- en verhuizings- bedrijf van P. C. Kaan aan den Ruyghweg. Indien men dezer dagen langs den Ruygh weg mocht komen, moet men eens opletten als men zich bevindt op het gedeelte tus- schen Van Limburg Stirumstraat en Stak- ma.nbossestraat; daar zal men dan den ingang zien van 'n opslagplaats voor meubelen, wier grootte in Den Helder niet geëvenaard wordt en die het eigendom is van het bekende transport- en verhuisbedrijf van den heer P. C. Kaan, hetwelk thans gevestigd is in het perceel No. 101. boedels, van waarlijk zeer bijzondere afmetin gen. Een lengte van 85 meter en een breedte van 12 meter. Men beschikt daarmede over een inhoud van 4000 kubieke meter berg ruimte, terwijl de inrichting nog voor uit breiding vatbaar is. Het geheel is op keurige wijze uitgevoerd, krukdroog en voorzien van alls wat voor het behoud van meubelen nood zakelijk is. Als bewijs hoe groot deze opslagbergplaats wel is, wete men, dat zij doorloopt van Ruyghweg tot aan de Van Limburg Stirum straat. Aannemer van dit gebouw was de heer v. d. Plas. APOTHEKEN. Van hedenavond 10 uur tot 2en Paasch- dag 's morgens 8 uur is alleen geopend de apotheek van de firma SmeetsSnel, West straat. Op 2en Paaschdag is alleen geopend de apotheek van A. P. Hoolmans, Spoorstraat. Van Dinsdag 11 April tot 17 April wordt avond- en Zondagsdienst waargenomen door W. H. Kingma, Kanaalweg. OVERLEDEN: A. Pasterkamp, (m.) 86 jaar: P. Beerepoot, (m.), 1 jaar. Het district Noord-Holland Nrd. en de Fed. Amsterdam zullen op Zondag 14 Mei a.s. een bloesemfeest organiseeren. De bedoeling is, om een dag in de mooie Beemster met haar bloeiende boomgaarden in schitterende voor- jaarstooi door te brengen, 's Morgens zullen de boogaarden worden bezichtigd waarvoor gidsen disponibel zijn. Des middags zal een keur van V.A.R.A.-medewerkers op het mooi gelegen Gemeente-sportterrein te Midden- Beemster deze stemming verhoogen. Daar zullen (enkele onvoorziene mogelijkheden voorbehouden) medewerken De Ramblers o.l.v. Theo Uden Marsman, Albert de Booij, Johnny Jones, Jan Lamaire, Johan Jong, met het technische wonder het pijplooze Ham- mond-orgel, Kees Pruis conferencier. Samen zang o.l.v. Piet Tiggers. Door den voorzitter van het Hoofdbestuur A. de Vries en de Voorzitter van de Fed. Amsterdam, M. Sluyser, zal een korte rede worden gehouden. Voor de leden en vrienden van de V.A.R.A. afd. Den Helder zal per advertentie in dit blad nadere bekendmaking volgen. Gevonden en Verloren voorwerpen Gevonden:: 2 rijwielbelastingmerken, 1 vulpotlood, 4 portemonnaies met inhoud, 1 kinderbril, 1 kinderpoppenwagen, 1 blauwe kinder-cape, 1 bos sleutels, 1 gebreide das. Verloren: 4 rij wielbelastingmerken, 1 vulpen, 1 kindertaschje, 1 bruine riem van kinderjasje, 1 bankbiljet, 1 doublé kettinkje, 1 pakje handschoenen, 1 armband, 1 schilders daskwast, 1 roode autoped, 1 paar beige handschoenen, 1 huissleutel „Jamil". „Tehuis gezocht voor „lief wit Keeshondje. „Adres: Bureau van dit blad. Het was tenslotte maar een Juttertje, dat eergisteren in onze krant stond, een adver tentie, waarin een wit Keesje werd aangebo den, beter gezegd, waarvoor een tehuis gezocht werd. Welnu, het is gebleken dat Keesjes gewild zijn, dat er vraag naar is en dat er vele menschen zijn, die zich geroepen voelen deze honden-variëtetit een home te bieden. Om half één kwam de krant uit en om tien minuten over half één kwamen de eer ste gegadigden opdagen. Jonge en oudere meisjes, dames op leeftijd en zoo tusechenin. Allemaal om dat Keeshondje, dat een lief tehuis zocht. Vele malen ging dien middag onze tele foon. Keer op keer werd geïnformeerd naar het adres waar het dier te betrekken was en keer op keer moest de juffrouw-van-het-loket het stereotype antwoord geven, dat men voor vieren geen adressen krijgt. Zelfs niet van goede tehuizen zoekende Keeshonden. Naarmate het vier uur werd, spitste zich de spannig toe: men groepte rondom het bureau, wierp blikken op de klok van Siegers en stond te trappelen van ongeduld. Om 1 minuut voor vieren vulde zich de vestibule. In een oogwenk was zij gevuld met adspirant Keeshondbezitters. De gang puil de letterlijk uit. Niemand gunden den ander het beest. Zelfs yia de telefoon kwamen nog aanvragen binnen. Precies om vier uur werd het adres ge geven: loopende, rennende en op de fiets toog men toen Keeshond-waarts. Wie het dier gekregen heeft is ons niet bekend. Ongetwijfeld een goede baas, gezien het groote enthousiasme, waarmede men deze canis familiaris in bezit wenscht te krijgen. Wat dit alles bewijst...?? Ten eerste, dat er vraag is naar lieve Keeshonden, ten tweede dat dit huisdier nog steeds gewild is en ten derde... de waarde van zoo'n klein „Juttertje"! Marine-brief uit lndië Kolonel v. Asbeck opvolger van kol. v. d. Sande Lacoste als com- mandat Marine Boksdemon- stratie voor de weduwe van een matroos, Marine-uitbreidings plannen. Soerabaja, 31 Maart 1939. Beste Klaas, Er is alweer heel wat water door Ooster en Westervaarwater gevloeid sedert ik je het laatst schreef. Maar ik heb de copy een beetje opgespaard, ómdat er te weinig in Soerabaja voorviel, dat ik er 'n veertiendaagsch epistel mee zou kunnen vullen. Het eskader was uit en dan gebeuren er geen motorfiets ongelukken meer op den Perakweg, dan zijn er geen recepties en danspartijen en vooral dan zijn er geen mutatis. En dat laatste, dat heeft men mij kort geleden juist laten weten uit Nieuwediep, zijn wetenswaardig heden, die de „Heldersche Courant"-lezer uit mijn brieven aan jou haalt. Nu er staat anders een groote mutatie voor den boeg. Onze Commandant Marine, kolonel van der Sande Lacoste gaat weg. Z.H.E.G. zal kolonel Arntzenius bij het Loodswezen in Vlissingen aflossen. Wie er hier zal komen Wij tasten daaromtrent in het duister. Er worden natuurlijk allerlei hooggeplaatste namen genoemd, zooals jullie dat aan de borreltafel op de club ook zouden doen. Voorloopig is bij deze gissingen kolonel van Asbeck van het Instituut favoriet, maar zooals gezegd, wy weten er hier niets van. Het Engelsche vlootbezoek van de „Med- way" met 6 onderzeebooten is alweer achter Klokkenspel Monument Nederlandsch Red dingwezen te geven Zondag le Faaschdag en Maandag 2e Paaschdag 1939, van 12.15 u. 1.15 u. n.m., door den stadsbeiaardier, Tj. Joh. Dito. Programma: 1. Huldigingsklanken" Tj. Joh. Dito (Opgedragen aan Burgemeester G. Ritmeester). 2. Voor Gouden Klanken uit Bronzen Monden" Tj. Joh. Dito (Opgedragen aan den heer G. Scholten, voorzitter der Hoornsche Carillon commissie.) 3. Trum'Lnde Klanken Joh. W. Meyll 4. Andante Cantabilé Jef Denijn 5. Moderato Gust Nees 7. Sonata voor Beiaard Jef van Hoof 8. Allegro Scheppers Natuurlijk kent U 't Verkeershuis aan den Kanaalweg, dat aardige gebouw met z'n door gaans zeer attractie-volle affiche's, z'n exo tische kunstvoorwerpen en verlokkende uit- noodigingen om reizen naar alle schoone stre ken van Moeder Aarde te maken. De werkzaamheden van 't Verkeershuis zijn vele in getal: praktisch ontelbaar. Want men meene niet dat de directie zich uitsluitend heeft bezig te houden met het samenstellen van individueele en groepsreizen, met het ver strekken van inlichtingen aan hen die in Den Helder tijdelijk of voor langeren duur hun zetel gaan opslaan of met het vertellen aan meneer Jansen op welke wijze hij het goedkoopst en snelst van Nieuwediep naar Tuitjehorn komt. Integendeel lezer, er worden over den drempel van het Verkeershuis andere zaken gevraagd, zaken die den buitenstaander (en eerlijk ge zegd, ook de directie zelf...!) -wel eens doen duizelen. De dolste, de groteskste en meest onver wachte informaties worden hier ingewonnen en men verwacht dat hierop ook een antwoord gegeven wordt. Als treffend staaltje van de wel bijzonder omvattende taak van de leiding van 't Verkeershuis, in casu den heer Velthuys gelde het hieronder volgende, een brief die men eenige dagen geleden ontving. Hilversum, 21 Maart 1939 Mijne Heeren, Een maand of anderhalf geleden reisde ik met 'n heer uit Den Helder in den trein van Amsterdam naar Utrecht. Die heer stapte in Utrecht uit. Hij zei, dat hij groote moeite had om filiaalhouders voor zijn zaak te vinden. Ik meen dat hij een fabriek van suikerwerken of iets van dien aard had, of er in grossierde. Die heer was betrekkelijk klein van persoon, en ik denk even in de veertig. Het zou mij zeer veel genoegen doen, nog eens met hem in connectie te treden. Wellicht dat ik i' weet. Ik heb de girogids en de Interc.-tele- foongids reeds nagegaan, doch geen en kele aanwijzing gevonden. Beleefd verzoek ik U, mij zoo mogelijk het adres te bezorgen. Bij de vage bijzon derheden is dit misschien wel moeilijk, doch wie weet. Ik heb een stijf been en zat naast dien heer in den Dieseltrein. Dit zal hem mis schien het gesprek te binnen brengen, als U hem mocht vinden. Bij voorbaat dank ik U voor te nemen moeite, Hoogachtend P. de Boer. le Helmerstraat 2872, A'dam (W.). Tot nu toe is de heer in kwestie nog niet gevonden, hoewel er diverse pogingen aange wend zijn. Maar is het geen bewijs op welk een uitgestrekt terrein ons Verkeershuis zyn vleugelen uitslaat? Voor Maandag 2e Paaschdag HRC—WEST FRISIA Aanvang half drie. Dijkshoorn Leavey Selderbeek Vrijdag Stolk Dekker Sanders Heyblok Pirard Roomeyer van Es Scheidsrechter Th. van Nunen. WEST FRISIA 2—HRC 3 Aanvang half drie Blankwater Rehorst Bijl Geervliet Schoenmaker v. d. Dungen Mobach Schippers Bakker Darphorn v. Dam Ofschoon Helder 2 zich al eenige weken in het gelukkige bezit van den kampioenstitel mag verheugen, is het nog steeds niet bekend wanneer zij met naar poging om de res.' 2e klasse te bereiken, kan aanvangen. Wel is inmiddels bekend geworden, dat Helder 2 geen twee, maar drie concurrenten voor één plaats in de res. 2e klasse zal krijgen. De kampioen van res III C., Watergraafsmeer II, dingt n.1. ook mee, zoodat de withemden in plaats van 4, thans 6 zware wedstrijden voor den boeg heb ben. Atlas beëindigd morgen, len Paaschdag, het eerste seizoen in den K.N.V.B. met een thuiswedstrijd tegen Wieringerwaard 1. Atlas verschijnt waarschijnlijk wegens het niet kunnen meespelen van L. Beijer en H. Schenk in de volgende opstelling: J. de Ruiter K. de Boer H. Mieldijk J. Slotemaker J. Post C. Lokkers J. Snijders J. Gersen G. Wijker J. Wijker p. Riedeman den rug. Er is veel aan sport gedaan, maar het geheele bezoek werd gedrukt door het noodlottig ongeval dat één der Engelsche matrozen overkwam. De matroos Perkins viel den avond na de aankomst buitenboord en smakte op een naast het schip gemeerde onderzeeboot neer. De man werd op Kembang Goening begraven. Natuurlijk was onze ma rine bij deze uitvaart ook vertegenwoordigd. Voor de weduwe van dezen matroos zijn hier in den stadstuin nog boksdemonstraties ge geven, die een behoorlijk sommetje bij elkaar hebben gebracht en welke geste van het Soerabajaansche publiek door de Engelsche navy zeer op prijs werd gesteld. Thans staat weer een bezoek van den krui ser „Suffolk" op het programma. Er zullen op het voetbalveld naast den dienst Conser vatie, het veld dat de kolonel Wetering de Rooy nog aan heeft laten leggen, hockey wedstrijden gespeeld worden. Maar daar schrijf ik je nog wel over. Het eskader is uit. Hr. Ms. „Banckert" bracht medio Maart de eerste door dit schip afgeleverde opleiding kanonniers in lndië naar de vloot toe, daarna ging dit schip in onder houd. De bemanning debarkeerde in de ge bouwen aan de Kruiserkade. Ze zullen er de ruimte gehad hebben. Neen, de „Koning" was niet ter beschikking. Ook dit schip, waar de jagers anders in onderhoudsperioden op plegen te debarkeeren is in reparatie. Deze Marine-veteraan is weer voor een jaar of 5 ingehuurd, maar moest daartoe grondige reparaties ondergaan. Daarna hopen we dat het uitbreidingsplan van het Marine-etablis sement wat thans in voorbereiding is zal zijn uitgewerkt. Ik hoorde over plannen om aan de buitenzijde van de kruiserkade ook een kade te maken, waar we aan mee- ren konden. Dan liggen we met onze sche pen om zoo te zeggen meteen slaags voor Oostgat en Westgat. Ook zou er dan op Passarin nog een extra kazerne bijkomen. Je weet toch, dat we tegenwoordig naast de M.K.O. (marine kazerne Oedjong), en een M.K.G. (mariniers kazerne Goebeng) ook een M. K. P. hebben. Dit is de nieuwe kazerne op Passiran, waar het bewakingsdetachement mariniers van het M.E. is ondergebracht. Ik hoorde van aen équipagemeester, dat er spoedig naast den officier van politie ook nog een onder-équipagemeester komt. Wel een bewijs, dat er een hoop meer „loos" is op de werf als een 15-tal jaren geleden, toen de functies van onder-équipagemeester, offi cier van politie en off. d. artillerie in één persoon vereenigd waren. De Gouverneur-Generaal bracht juist gis teren een bezoek aan de P.W. op Madoera. Een eerewacht van mariniers was daar aan wezig. De commandant Zeemacht en de ma rinecommandant eveneens. Vanaf' de P.W. steiger vertrok Zijne Excellentie aan boord van de „Rigel" en geëscorteerd do»r H. Ms. „Flores". De „Flores" en de saluutbatterij aan de kruiserkade salueerden. De schepen, die op de ree lagen pavoiseerden en joelden, de schepen op het M.E. pavoiseerden. Dezer dagen repatrieerde de luitenant ter zee le kl. de Booy die op materieel in Den Haag zijn ranggenoot Van der Werf af gaat lossen verder vertrok met de „Baloeran" luitenant ter zee Burghard, die jarenlang adjudant van C.Z.M. is geweest. Binenkort zal je hem zelf spreken. Verder^ mutaties zyn er, zooals ik je reeds schreef, niet meer geweest, of het zou moe ten zijn die van de nieuwe N.I.S.J.M. sleep boot Ginea, die thans ook al voor het schijf sleepen voor het eskader in gebruik werd genomen en die daartoe een kleine gedeta cheerde bemanning aan boord kreeg. Klaas, ditmaal eindig ik weer eens, vol verlangen kijken we hier uit naar onze 4 pantserkruisers. Samen er op dienen zullen we wel niet meer want voor jou staan na het I.E.C.schap alleen nog maar stoelen gereed Maar desalniettemin hoop ik je toch nog eens in de Oost mee te maken. Goede Vrijdag 1939. Bijna tweeduizend jaar geleden voltrok zicjj op Golgotha, dat bloedige drama, waariaq de Christenheid ieder jaar in stille devotie te, rugdenkt. Daar werd Cristus, de grootste de? Menschen, de Zoon Gods, genageld aan eeq kruis, door een spottende en joelende massa, Daar offerde Hij zijn leven voor het leven dei; wereidTweeduizend jaar zijn verstreken, weer staat daar een joelende massa gereed, belijders van zijn naam, met bommen en gra. naten, met een indrukwekkende schepen, macht, die uit duizend kanonnenmonden tege- lijk dood en verderf kan verspreiden, gereed om een onschuldig volk onder den voet te loopen, te vertrappen. Tweeduizend jaardaar staat een leger. macht van honderdduizend man, men. schen die zeggen in Hem te gelooven, die zich in hun kerken voor Hem buigen, die op de wegen in hun land de kruisen gezaaid heb ben als het symbool van Zijn opofferende liefde, daar staan ze klaar op Zijn naamdag de meest satanische daad te bedrijven, die een mensch doen kan, onschuldigen, vrouwen en kinderen, door het geweld van hun mili. taire macht van hun vrijheid te berooven, te onderwerpen. Een vredelievend volk wordt vertrapt. Wij staan verbijsterd. Deze din- gen zijn zoo moeilijk te verwerken. Reikt de macht van de kerk dan niet zoover, dat zjj aan dit goddelooze gedoe, aan deze aanflui ting en bespotting van alles wat christendom en beschaving heet, geen halt kan toeroepen? Kan zij haar zonen niet verbieden dezen Sa- tansdienst Het zijn vragen, waarop wij het antwoord moeten schuldig blijven, maar vragen die toch zeker bij duizenden en tienduizenden zijn opgekomen. Van de wereldlijke macht hebben we niets meer te verwachten. Engeland zwijgt, Duitschland stemt toe, Frankrijk toont zijn teleurstelling en meent, dat de wereld- vrede(?) weer een stap dichter bij zijn einde is. We vragen ons af: wordt het geen tijd, dat de kerken hun stem verheffen. We bedoelen niet aleen de katholieke kerken, die een zoo groote macht hebben en millioenen volgelin gen tellen, maar ook de protestantsche. Een groot protest van allen, die den naam van Christus belijden, tegen deze satanische mach ten, die steeds grooter invloed uitoefenen, die de ontzetting van een wereldoorlog steeds dichter bijbrengen. Als de kerken in deze één gemeenschappelijke houding aannamen, hun onderdanen verboden aan dit duivelsch werk verder hun medewerking te verleenen, dan zou het beroep van de dictatoren tevergeefs zijn, zouden Hitier en Mussolini machteloos staan. Een gruwelijk onrecht is gisteren opnieuw gepleegd. Een dapper, onschuldig volk wordt uitgemoorden Chamberlain vischt. Engeland wacht af wat er verder gebeurt. Zij wachten op de... officieele rapporten, om dan hun houding te bepalen. Mussolini lacht en Hitier wist precies hoe Engeland en Frankrijk zouden reageeren, want hoe men de zaak ook beziet, dat daar in Berlpn en Rome, knappe psychologen en groote strategen zitten, dat is een vaststaand feit. Wat zal hun volgende zet zijn? Correspondentie voor opvarenden van Hr. Ms. Onderzeebooten O. 13 en O. 14 behoort vanaf 13 April te worden verzonden aan Wil lemstad (Curaqao). Saluut, Henk. Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland" Eiken werkdag van 7—10 uur. Zaterdags van 3—5 uur en van 7—10 uur. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 9—1? en van 13.30— 1" u. Zaterdags van 9—12 uur. Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat, lederen Woensdag van 3—5 uur. lederen Zaterdag van 7—10 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 810 uur. BIOSCOPEN! Tivoli-theaterSpoorstraat, half 8: „Ik geef een Mïlhoen" en „Het Wetboek der Gestraften". Rialto, Spoorstraat half 8: Zarah Leander in „Verbannen". Witte-BioscoopKoningstraat, half 8: „Ruzie drie hoog achter" en „Mademoilselie Docteur". Zondag 9 April. Musis Sacrum: Bonte Paaschtrein. Maandag 10 April. Musis Sacrum: Bonte Paaschtrein. Casmo 3.30—6.00 en 8.00 u.: „The Swm* Papas". Opgenomen om 8 uur hedenmorgen Barometerstand Den Helder: 764.7 Temperatuur lucht: 4.8 Wind: richting: N.N.O.; kracht: 2 Licht op: 7 uur x5 min.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6