k, prebihbpurten 't Is een rare wereld viaar D.E.lsPuik DOUWE EG B ERTS Iets aparts! Jaarvergadering Gymnastiekvereeniging burgerlijke Stand van Texel Vergadering Kieskring „Nederland en Oranje" De stecncn voorwerpen te bezichtigen Dc Laanweg beplant A? 1753 Langs de straat £le uteefe in feiten en Snntalieën V isscherij 5rje^eJUefi tiieuuM De heer Kiljan tot eere-voorzitter benoemd. Gisteravond werd te Den Burg de jaarver gadering gehouden van de Gymnastiekvereeni ging Texel". Een 55-tal personen was aanwe zig, toen de voorzitter de heer J. Kiljan de bij eenkomst opende. Spr. uitte den wensch, dat de vergadering, als gewoonlijk, een pret tig verloop mocht hebben. Hierna werd een keurig jaarverslag voorge lezen door den heer Jac. Roeper. Hieruit stip pen we aan, dat het ledental steeds is voor uitgegaan, en thans zoo hoog is als nooit te voren. Het bedroeg meer dan 200, men zal tot 1923 terug moeten gaan, om een flink hoog ledental waar te nemen, doch toen bedroeg 't niet hooger dan 150. Door deze toename, moesten de adspiranten gesplitst worden. In Januari 1939 is het bestuur overgegaan tot vergoeding voor de leiders. Ook werd er een afdeeling Dames-Senioren opgericht. De heer Roeper ontving dank voor zijn verslag. Volgde afrekening over het afgeloopen jaar, De rekening was door een commissie nagezien en in "orde bevonden, zoodat tot goedkeuring werd overgegaan. Het batig saldo bedroeg 90 Het bestuur had overwogen om de contributie te verlagen, doch bij onderzoek bleek, dat dit nog niet kan. Gedurende de pauze, werd den leden een gratis consumptie aangeboden, dat in dank werd geaccepteerd. Bij de bestuursverkiezing, die nu volgde, deelde de voorzitter, de heer Kiljan die moest aftreden, mede, dat hij deze functie nu maar eens aan jongere krachten wilde overdragen, en stelde zich niet meer herkiesbaar. Na 2 stemmingen verkreeg de heer D. Zui- dewind de meerderheid der stemmen, de heer Zuidewind verklaarde zijn benoeming te aan vaarden. De heer Jac. Roepe; spreekt eenige waardee- rende woorden tot den afgetreden voorzitter. Spr. wees op het enorm vele, dat de heer Kiljan voor de Gymnastiekvereeniging, die in hoofdzaak haar ontstaan aan hem te danken had, heeft gedaan. De heer Kiljan was de ziel der vereeniging, geen arbeid was hem hiervoor te veel, hij maakte de toestellen, en betaling bleef soms lang uit, maar daarvan sprak de heer K. niet, dat kwam wel terecht als de kas het toeliet. Op voorstel van den heer Roeper werd de heer Kiljan, onder dave rend applaus der vergadering tot eere-voor zitter benoemd. De heer Kiljan dankte den heer Roeper voor zijn waardeerende woorden en sprak den wensch uit, dat het de vereeniging steeds goed zal gaan. Nog werd het besluit genomen in den a.s. zomer een uitvoering te geven. Bij de rondvraag werd geinformeerd of nog meegewerkt moet worden aan athletiekwed- strijden van de KNGV. Hierover zal met de leiders vorderi gesproken. De heer C. Mets deelde nog mede, dat de feestavond weer op dezelfde wijze zou gehouden worden als de vorige avond. Hiervoor zouden weer voor drachten ingestudeerd worden. Hierna werd de vergadering door den heer Kiljan gesloten. Dit was de laatste maal, dat de heer Kiljan als voorzitter de vergadering sloot. Spr. was eenigszins aangedaan, toen hij dit opmerkte. Hij wenschte verder de Gymna stiekvereeniging grooten bloei toe, en hoopte, dat het vaandel der vereeniging vol met on derscheidingsteekenen zal komen. Door ve-schillende leden werd nu dansmu ziek gegeven en werd er door de leden nog een uurtje gezellig gedanst tot besluit. Van 1 t.m. 6 April 1939. GEBOREN: Pietje Elisabeth, d. v. A. Ellen en A. Kalf; Rudolf, z. v. G. Bakker en N. Zuidewind; Simon, z. v. J. Plaatsman en J. Voigt; Minke, d. v. A. v. d. Meer en F. Sjon- ger. ONDERTROUWD: A. Kees en P. Gieles; H. Leegte en J. C. Gomes; J. Paauw en M. A. Bakker. GETROUWD: P. Vermeulen en T. Kalis. OVERLEDENJantje Bakker, 86 j., wed. v. C. Vonk; Rennetje Daalder, 76 j., wed. v. P. Timmer. Oosterend Donderdagavond had in het gebouw van Christelijke Belangen alhier een vergadering van de kiesvereeniging „Nederland en Oranje" plaats. De voorzitter, de heer H. P. Bolt, opende met het doen zingen van Psalm 72, om daarna in gebed voor te gaan. Vervolgens geeft de voorzitter het woord aan den spreker, den heer Chr. v. d. Heuvel, lid der Tweede Kamer. Spr. vangt aan met op de belangrijke punten te wijzen bij de voor de deur staande verkiezin gen en memoreert daarbij de verschillende vraagstukken. Daarna komt de buitenland- sche politiek aan de beurt. Daarbij wordt ge wezen op de plaats van België gedurende den wereldoorlog en op het gevaar van den Vol kenbond met name voor de kleinere landen. De heer v. d. Heuvel wijst op de plicht, die men heeft bij de komende verkiezingen, die met name thans van zulk een groot belang voor het land "zijn. Scherp hekelt hij daarbij het optreden van de N.S.B., terwijl hij even eens wijst op de wijze waarop men in de tota litaire staten, met name in Duitschland en Italië, geregeerd wordt. Het is hard noodig, dat de weermacht van Nederland paraat blijft. Het zal daarvoor ech ter noodig zijn offers te brengen. Offers, opdat men geen onderdeel worde van Duitschland of Engeland. Veel is er in de laatste jaren door de regeering bezuinigd, maar op één ding kan en mag niet bezuinigd worden: het defensie apparaat. Er zijn uiteraard meer belangrijke vraag stukken: in de eerste plaats ook de werkloos heid, waarvoor nog zoo ontzaglijk veel gedaan dient te worden. Ook in dit opzicht hoopt men echter zoo spoedig mogelijk den grootsten nood te kunnen lenigen. Nadat door een viertal aanwezigen met den spr. van gedachten gewisseld was, sloot deze om 11 uur met het uitspreken van een dank gebed. ZONDAG 9 APRIL (Eerste Paaschdag). Ned. Herv. Gemeente. Den Burg v.m. 10 u. Ds. Visser. Oosterend v.m. 10 u. Ds. Kok. De Waal v.m. 10 u. Ds. v. 't Hooft, extra collecte. Den Hoorn v.m. 10 u. Ds. Wesseldijk. Cocksdorp v.m. 10 u. Ds. Salm. Zuid-Ei erland n.m. 2.30 u. Ds. Salm. Oudeschild v.m. 10 u. Ds. Tinholt. Doopsgezinde Gemeente. De n B u r g v.m. 10 u. Dr. A. Vis. Geref. Kerk. Den Burg (Gebouw Fanfare) v.m. 10 u. Cand. Wouda; n.m. 3 u. Ds. v. d. Leer. Oosterend v.m. 10 u. Ds. v. d. Leer; n.m. 3 u. Cand. Wouda. Geref. Kerk H.V. Oosterend v.m. 10 u. en n.m. 3 u. de heer v. d. Plas. MAANDAG 10 APRIL (Tweede Paaschdag). Ned. Herv. Gemeente. Den Burg v.m. 10 u. Ds. Salm. Oosterend v.m. 10 u. Ds. Kok. Den Hoorn v.m. 10 u. Ds. Wesseldijk. De Cocksdorp v.m. 10 u. Ds. Visser. De Koog v.m. 10 u. Ds. v. 't Hooft. Doopsgezinde Gemeente. Oosterend v.m. 10 u. Dr. Vis. Den Hoorn v.m. 10 u. Ds. Smidts. Geref. Kerk. Den Burg (Gebouw Fanfare) 10 u., Cand. Wouda. Oosterend v.m. 10 u. Ds. v. d. Leer. Geref. Kerk H.V. Oosterend v.m. 10 u. de heer v. d. Plas. Leger des Heils. Zaterdagavond 8 u. Straatzang Den Burg. Zondagmorgen 7 u. Bidstond. Zondagmorgen 10 u. Inlijving van Soldaten. Zondagmiddag 3.30 u. Openluchtsamenkomst. Zondagavond 8 u. Groote openb. samenkomst. (Tweede Paaschdag). 's Middags 3.30 u. opènbare samenkomst te Oosterend. 's Avonds 8 u. Sluiting Paaschfeest samen komst. Men verzoekt ons er de aandacht op te willen vestigen, dat het Tex. Museum op den Tweeden Paaschdag den geheelen dag geopend zal zijn. Men is dan in de gelegenheid ook de voorwerpen uit het „Steenen tijdperk", die kort geleden gevonden zijn, te bezichtigen. Men verzuime vooral niet van deze gelegenheid gebruik te maken, daar het zeer interessant is deze nauwkeurig te bezien. De Laanweg, die van den Westerweg nabij Den Burg naar de Dennen loopt, is niet alleen van een prachtig rijwielpad voorzien, doch er zijn ook lage boompjes langs geplant. Op den duur zal deze weg, die zoo trotsch den naam van „Laanweg" draagt, dus werkelijk een laan worden. Daar wij hier op Texel, behalve in de Dennenbosschen zoo weinig beplante wegen rijk zijn, is deze aanplanting stellig een stap in de goede richting te noemen. Dat is zijn troost. Het helpt niet of je al zit te zeuren over „die goeie ouwe tijd Met D.E. in de pijp wegen moeilijkheden lichter. FRIESCHE HEEREN-BAAI EN BAAI-TABAK We hebben wat sneeuwbuien en hagelstor men achter den rug. Afwisselend heeft een fel vroeg voorjaarszonnetje na ieder buitje het glimmend resultaat verblijd bekeken, 't Eene uur is 't winter, 't volgende kwartier voorjaar, daarna weer een vlaag van dikke sneeuwwolken. Maar nu, nu we geleerd hebben geduld te oefenen, worden we een beetje verwend. Hoe lang? Ach, daar vraag je niet naar. „Wij plukken den dag" evenals we hetzelfde geloof hadden, toen 't pijpestelen goot en onze neustopjes bloosden van de kou, in den winter, dat die blijven zou. Zoo verbeelden we ons nu en gelooven onwankelbaar, dat 't zon netje, zonder ophouden zal blijven schijnen. Een man is meer verstandsmensch, een vrouw is meer gevoelsmensch. Wanneer een man nog wel eens wantrouwend naar de lucht ziet, een vrouw ziet de zon, gen'et er van, wordt er door overwonnen, geeft zich eraan over! Wat zal zij zich nog winters kleeden, nu de zomer haar zonnig toelacht? Weg met die winterplunje, hoepla, fluks wat nieuws ge kocht, wat zomers, wat fleurigs. Ieder kan en mag 't zien in 't volle felle voorjaarslicht. Daar loopen er drie. Zelfbewust stappen ze naast elkaar door de Spoorstraat. Aar dige, vlotte typen zijn 't Alle drie in 't nieuw. De linksche met een leuke beige swagger, wijd klokkend, dernier Cri, bloempothoedje met bloempje, geestig schuin op 't hoofd. Aan den anderen kant aardig frêle figuurtje in gestreept taylor made costuumpje, hoedje met heel klein poppenbolletje en een groote tulle strik. No. drie. in 't midden ook in 't nieuw, 'n blauwe mantel met vooraan een heel paneel ibbetjes, 5 rechte, één golf 5 rechte, één golf en zoo nog een paar keer. Ze hebben 't erg druk die drie. Natuurlijk één van ,,de" drie damesonderwerpen: 1. „Dienst bode", 2. „hem" of 3. „kleeding". Dat zie je wel, getrouwd zijn ze nog niet, dus 1 vervalt. Natuurlijk, als je alle drie in 't nieuw bent, dan staat zelfs „Hij" ver op den achter grond. Dus vertellen ze elkaar over de nieu we spulletjes. Mijn jas, verduidelijkte 't beige Swaggertje, zag ik dddr, en ze wijst nonchalant achter waarts, bij de brug. 'k Vond 'm lollig zeg, paste 'm an, nou en... is ie niet knê.1? Triom- Ov-e.'i v-cuicLalL&me. Zijn onze kinderen vandalen Van de week waren wij in de ge legenheid een gesprek af te luisteren, gevoerd door een viertal ouden-van- dagen, behoorende tot de Julianaclub. U weet wel, die associatie van zestig-, zeventig- en tachtigjarigen, die zich in alle jaargetijden, onder elke denkbare weersgesteldheid tusschen Jamin en het Huis der Kegelen pleegt op te houden. Welnu, dit viertal was het er volkomen over eens, dat het met de Nederland- sche jeugd in 't algemeen, en de Hel- dersche in 't bijzonder, snel berg afwaarts gaat, en in dit verband prezen zij de opmerkingen der Heldersche Courant, terzake het vandalisme in Doolhof, Koekoekstraat en Sperwer- straat. Het was maar goed, dat de heeren niet wisten, dat er nóg een vandalen- bedrijf hier ter plaatse welig tiert. De plaats der handeling is de Lombok straat, met aanverwante avenuen, die sedert vele maanden misbruikt worden tot exploitatiegebied van vuilverzame- laars. De lompen zijn tegenwoordig hun gewicht in goud waard, zoodat er een lucratieve handel in ontstaan is. En zoo ziet men thans iederen middag het verheffend schouwspel, dat ons aller vriend Japie Metier, met tientallen kinderen, tusschen 12 en 2 uur, de periode dat de vuilemmers buiten plegen te staan, een ware rooftocht in genoemde emmeren houden. Iedere vergaarbak van huisvuil is halteplaats en prooi. Van iedere bak wordt het deksel afgehaald, waarna de inhoud aan een zeer diepgaand (letter lijk op te vattenonderzoek wordt onderworpen. Dat doorgaans een kwart of de helft van dezen inhoud over de straat gaat en het aanzien van de buurt der Lombokkers weinig ver fraait daar maalt men niet om. Men wroet en snuffelt, graait en grabbelt, trekt en rukt, wringt en sleept, rommelt en onderzoekt iedere vuilnisbak. Dat de jongens (en meisjes!) daarbij tel kenmale weer weinig smakelijke ont moetingen hebben met hier niet nader te noemen huisvuil" behoeft wel geen nader betoog. Dat ze de kans loopen tot besmettelijke zieken, en dat ze de straat op waarlijk zeer onaestetische wijze verontreinigen, dat alles dringt nog niet tot hun jeugdige hersenen door. Maar het is een feit, dat de Lombok kers en omstrekers dit alles met leed wezen zien geschieden en dat ze hopen, dat de politie hier eindelijk eens een stokje voor steekt. Zoowel ten bate der volksgezondheid en de zuiverheid der straten, als der rust tijdens de siësta. Dat een enkele bonafide lompenraper permissie krijgt om een blik in de emmers te werpen soit, maar de jeugd Dat er ook nog een nette jeugd be staat, een jeugd van opvoeding en educatie, een jeugd, die weet wat haar plaats in de samenleving is, stemt tot verheugenis. Wij doelen hier op de zee- vaartschool-élèven, waarvan wij vorige week mochten constateeren, dat ze voor elkaar achting, eerbied en ontzag koesteren. In de Spoorstraat stonden twee .blikken en er kwamen twee andere blikken" voorbij. De laatste twee werden door de eerste twee terug geroepen. Wat hadden de laatste twee op hun kerfstok? Niets meer of minder dan dat ze vergeten waren te salueeren. De lagere klassers sprongen in de hou ding, maakten het voorgeschreven saluut en mochten na een frissche schrobbeering verder wandelen. O zool fantelijk doet ze een stapje extra naar voren, als om nog eens ae twee goed te laten mee- profiteeren van het volle gezicht er op. En heelemaal niet duur zeg: 16.75. Vindt je 't niet te geef? Die pop had dit hoedje ook op. 'k Nam 't er meteen bij, 't staat me vin je niet? Blij verheugt bekijkt ze haar vroolijk jeugdig spiegelbeeld in de spiegelruiten van „de Roo- kende". Mijn pakje, gaat 't andere vleugeldametje voort, zag ik in de Keizerstraat. Ik vond 't echt fijn en gedistingeerd, 'k dacht 't moét me kleuren en passen en... ja hoor, er hoefde niets aan veranderd en... haar fijne snuitje zegt echt rustig overtuigend: Ik heb écht mijn zin. 't Paste zoo goed, ik kon er zóó mee wegloopen. Ik voel me er echt in thuis Je bent er „dame" in Men complimenteert 't Swaggertje. Maar ik, betoogt nu „de deugd in 't mid den", wilde „iets aparts",... iets dat je hier niet krijgen kunt, iets anders dan anders. Ik kocht mijn jas in de stad. „In onze stad?" informeert 't Swaggertje geïnteres seerd Welnee, in Amsterdam. „Wat anders en goedkoop", doceert „de deugd" verder. Hm, dat hebben ze hier ook, valt 't Bloem potje in en ze tuut critisch haar kersen mondje vooruit. Mij lieten ze tenminste nog héél wat leuke dingen zien. „Mij trouwens ook," vult 't streeppakje rustig aan. Nou ja, zegt „de Deugd" in 't midden, maar ik won er absoluut zeker van zijn „iets aparts" te hebben. Wat betaalde je er voor, Cor? „Twee en twintig vijf en zeven tig". „Vind je dat dan zoo goedkoop?" „Plus je reisgeld," spreekt gedecideerd het streeppakje. „Plus je cafétje", vult 't Swaggertje aan. „Nou ja, dat reken je niet. „Maar je moet 't toch maar betalen Cor," klinkt 't weer be daard van den anderen kant „O, Sorry, kijk daar eens vrienden aan den overkant!" Een bleue kinderwagen met een zuurtjeskleurig kussen schuift langzaam langs de „Rialto". Er achter een moedertje in 't hardgroen, 'n nieuwe jas: voor „een pa neel met ribbetjes: 5 rechte, één golf 5 rechte één golf en nog .iog een paar keer." „Zeg Cor zie je dat?" „Daar gaat nog zoo'n „aparte" jas." Cor ergert zich dood, gewoonweg. Maar dan, om 't weer een beetje goed te maken, vergoelijkt 't Bloempotje: „Gelukkig, heb jij een beetje fatsoenlijker kleur!" Hoe wenschte Cor zichzelf, of haar vriendinnen op de Mookerheide. Bij Droom en Vrees slaan ze links af de Keizerstraat in. 't Was erg, heel erg, daarom „zand e'over". Ze beginnen maar over wat anders. veel te mooi weer voor zulke som bere gewaarwordingen. Reeds zijn ze de Bata voorbij en brengen de Zuidelijke winden de geuren der koekjes ons over van de bak kerij aan 't eind. Daar verschijnt aan de kim, om den hoek bij Pronk, een uiterst ge zette vrouw. Haar te lange permanent pie kert en grabbelt over de kraag van haar nieuwe groote jas. Cor ziet nog niets, ze heeft de „p" in kijkt verstrooit naar de som- betere trottoirtegels. De vroolijke vleugeldames echter zien 't in één oogopslag! Met verbaas de open monden kijken ze elkaar veelbetee- kenend aan. Aparte jas No. 3 dient zich aan, en schommelt op 't drietal toe. Kleur blauw, met vooraan een paneel met ribbel tjes: 5 rechte 1 golf 5 rechte 1 golf en zoo nog een paar keer! Op 't laagste oogenblik ontwaakt Cor haar breed spiegelbeeld. Ze schrikt te zam, ter wijl de dikkert in 't nieuw haar min of meer gebelgd aanziet in 't voorbijgaan. Het zwijgen van de medelijdende vriendin nen in ondragelijker, dan de opleizierige be merkingen van zoo pas. Cor heeft opeens ge weldige haast om weg te komen. Ze moet persé nog gauw even naar... in ieder geval wég! Rechtsomkeert maken de 2 vriendinnen. Jij hebt toch een echt kittig pakje zeg! En jij.,, een denderende jas! „En Cor", grinnikt 't Swaggertje: „Iiets aparts!" £<L?tezjDu~acLbJJfohjic}Utn STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Moena, 7 April te A'dam. Marnix v. St. Aldegonde, t., 7 April v. Port OcllQ. Moena, 6 April v. Hamburg. Saleier, u., 7 April v. Suez. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ Aurora, 7 April te Rotterdam. Bennekom, 7 April te Antwerpen. Boskoop, 5 April v. Arica. Costa Rica, u., 6 April v. Madeira Deucalion, 7 April te Istanboul Douro, C April v. Cristobal Fauna, 6 April v. Piraeus. Hebe, 7 April te Amsterdam. Helder, u., 6 April te Valparaiso. Hercules, 7 April te R'dam. Hermes, 6 April te en v. Piraeus. Nereus, 6 April te en v. Pasajes. Orestes, 6 April te Amsterdam. Odyseus, 6 April Brunsbuttel gepass. Pluto, 7 April Holtenau gepass. Saturnus, 5 April te en van Patras, Tiberius, 6 April te Constanza. Titus. 6 April te en van Catania. Trajanus, 5 April Gibraltar gpass. Keh& en Zendlnq, BOEDAPEST Te Boedapest traden in 1938 861 Joden tot de Gereformeerde Hervormdekerk toe, 11,01, tot de Luthersche kerk. DE BELASTINGDOOD. Een der meest krachtdadige middelen tot uit roeiing der kerken in het bolsjewistische Rus land is de belastingschroef. Deze wordt steeds scherper aangedraaid en de kerken die niet be talen kunnen worden gesloten. Volgens het Wurtembergsche persbureau zijn uit dezen hoofde in 1937 1100 Orthodoxe kerken, 81,0 Roomsch-Katholieke kerken en kapellen en 61 Protestantsche bedehuizen gesloten; dit bureau ontleent deze gegevens aan de Russische pers. De belastingen op de kerkgebouwen zijn in 1938 nog weer met 180 pet. verhoogd, zoodat de kleinste der Moskouer kerken thans 15.000 roebel belasting per jaar zou moeten betalen, hetgeen zooals men begrijpt op liquidatie neer komt. Het tijdschrift Irenikon bericht, dat de 8389 kerken, die thans in Rusland nog open zijn in 1938 een totaal inkomen hadden van 100 millioen roebel, herkomstig uit collecten, giften, verkoop van kaarsen, liturgische brooden, beel den, kruisen, enz. In 1936 moesten deze ge meenten 89 millioen roebel betalen, in 1937 11,5 millioen, zoodat de belastingen de totaal inkomsten aller kerken ver overtroffen. Anderzijds kreeg de godloozenorganisatie een jaarsubsidie van 100 millioen roebel ten ge schenke, herkomstig uit de kerkelijke belastin gen. Zoo betalen de kerken onvrijwillig de god loozenpropaganda. Inmiddels echter is de be lastingschroef de belastingdood geworden. Da haat tegen de kerken was blijkbaar zoo groot, dat men zich hierin geen reserve oplegde. OVER VIJF JAAR. De nieuwe bundel niet definitief? Wij lezen in Hervormd Amsterdam van 1 April het volgende: „Naar wij vernemen verzamelt de synodale commissie voor den nieuwen gezangbundel alle opmerkingen en alle critiek, die op haar werk wordt uitgeoefend om daar gebruik van te maken, om te komen tot een definitieven bun del. Die definitieve bundel zal misschien over een jaar of vijf kunnen worden samengesteld, als de ervaring met den thans aangebodene gerijpt is. Men acht het de hoofdzaak, dat er thans een „vrijen bundel" d.w.z. een bun del, waarop niemand anders dan de synode auteursrechten kan doen gelden bestaat, zoo dat de synode naar goeddunken kan handelen. Zou het geen aanbeveling verdienen, als er in die vijf jaar ook pogingen in het werk wer den gesteld om te komen tot een nieuwe palm- berijming f Men weet, dat de synodale commis sie van oordeel was, dat deze berijming zon moeten worden verzorgd door een commissie uit alle Protestantsche kerken in Nederland, die de psalmen in haar eeredienst gebruiken" ÏUe-uuLi uit UhJk Urk, 6 April. Door 6 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 125 pond Noordzeeschol, prijs 10—15 ct; 240 pond schar, 9—10% ct.115 pond Poonen, 88% ct.; 50 pond rog, prijs 912 ct; alles per pond. Venus, 6 April v. Amsterdam. Vesta, 6 April te Triest. Vulcanus, 7 April te R'dam. KON. HOI.L. LLOYD. Ceres, u., 6 April te Santos Eemland, 7 April te Huil verwacht. Montferland, 6 April te B.-Ayres. Waterland, 6 April v. Amsterdam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdijk, 6 April te Rotterdam. Breedijk, 7 April te Albany Blommersdijk, 7 April v. Rotterdam. Edam, 7 April te Vera Cruz. Leerdam, 6 April te Antwerpen. Maasdam, 6 April te Antwerpen. Nieuw Amsterdam, 7 April v. R'dam. JAVA—NEW-VORK LIJN. Soekaboemi, 7 April te Batavia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Tapanoeli, t., pass. 7 April Dover. Tosari, t„ 6 April te Londen. ROTTERDAMZUID-A5IERIKA LIJN. Alwaki, t., pass. 6 April Madeira. EMZETCO LIJN. Jonge Elisabeth, 6 April v. Huil. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Deucalion, 6 April v. Rotterdam. Maron, 1 April te Suez.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 7