AU GASTRONOMÉ /legenda Ned*~Schotland 4-0 DAT KAN HIJ DOEN ICTORIA ïlieuu^i uit Boekbespreking Ken 5Czweltefi YiimwJ Zeeridder 50 jaar in de Huwelijksboot L. De ronde van N» Holland HET JUISTE ADRES VATAX-GARAGE TELEF. 5 3 9 Jongen in 't water Zondagmiddag, te omstreeks half zes, viel. een jongen, die aan den Binnenhaven voor de fabriek van Keyzer bezig was met een stok in het water te spelen, van den wal af. Het onge veer zesjarige kereltje bevond zich vrijwel direct circa twee meter van den kamt en ver keerde in niet denkbeeldige gevaar. Gelukkig passeerde juist Jan Valkenier, die oogenblik- kelijk pogingen ondernam het kereltje op het droge te brengen en daarin slaagde. Een woord van hulde voor dit optreden van den jongen Valkenier en een waarschuwing voor anderen om voorzichtig te zijn. Een zeeridder jubileert. Het is de drie en zeventigjarige Cornelis J. Duinker, die Vrijdag a.s. den dag hoopt te herdenken, waarop hij voor vijftig jaar met mej. G. Vos in den echt werd verbonden. We hebben, aldus de Tel., het bruidspaar in zijn knusse woning aan de Dorps straat te Oudeschild opgezocht. Natuurlijk: in de gang, in de kamer enz. alles schip wat de klok slaat. Schilderijen van schepen in den stórm, schepen in het ijs, schepen tegen de vriendelijk-blauwe lucht, die zoo verraderlijk snel veranderen kan (daar weer Duinker van mee te praten) en een leger van foto's, ook weer alle op het zeeleven betrekking hebbende. We zagen er ook een met de leden van de Vereeniging Moed, Volharding en Zelfopoffe ring, waarvan Duinker ook lid is. Voorts ge tuigschriften en medailles. Een getuigschrift van H. M. de Koningin en een zilveren en een bronzen medaille. De bron zen medaille werd hem uitgereikt wegens het 25-jarig jubileum, dat hij in 1933 als kapitein van Texels Eigen Stoombootonderneming vie ren mocht. Het getuigschrift en de zilveren medaille ontving hij als blijk van erkentelijk heid voor den moed en de zelfopoffering, door hem betoond bij het redden van de opvarenden van de Egmonder bom „De drie gezusters", die op den 24sten Maart van 1895 in de Wadden zee verging. „Het was noodweer," aldus vertelt Duinker ons, „toen we die lui gered hebben. Het was op een Zondagmiddag, toen we die bom van den dijk af opmerkten. De stormwind gierde over stad en land en we zouden'er anders voor geen geld van de wereld uitgegaan zijn, maar toen we zagen, dat de schuit het er nooit goed af zou brengen en met de bemanning, die hier den weg niet wist, stellig tegen de Friesche kust verpletterd zou worden, voelden we het als onzen plicht, dadelijk een handje te helpen. We sprongen zonder ons te beednken in een vooraanliggende schuit achter die van Egmond aan. Sjonge, dat was me een tocht, we stonden met vier, vijf man tegelijk aan het roer. Het heeft wat gehouden eer we langszij waren. Den eersten keer wisten drie van de zes opvaren den over te springen. De anderen hadden geen kans gezien van hun zwaar gehavende schuit af te komen. Wat gingen ze erbarmelijk te keer, maar bang, dat we hen aan hun lot zou den overlaten, behoefden ze niet te zijn. Zon der hen thuiskomen? Dat nooit! En we zijn er in geslaagd ze allemaal veilig en wel in de haven te brengen. Het was twaalf uur in den nacht, toen we binnenkwamen. Een drukte op het hoofd! Het leek wel of heel het dorp was uitgeloopen". Ook de redding van de tien opvarenden van den Belgischen trawler mag er zijn. De koning van België heeft die prachtige daad met een getuigschrift en een zilveren medaille beloond. Van zijn twaalfde jaar af tot zijn 32ste heeft hij op de Noordzee en Waddenzee gevaren. Van 1898 tot 1907 was hij stuur man op de stoomboot EnkhuizenStavo ren. Nadien heeft hij 25 jaar lang op de Texelsche boot gevaren. Een fijn opgemaakte Schotel van SPOORSTRAAT 94. TELEF. 6G0. Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland' Eiken werkdag van 7—10 uur. Zaterdags van 3—5 uur en van 7—10 uur. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 9—1? en van 13.30— 1" u. Zaterdags van 9—12 uur Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 7—10 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 3—5 uur en de eerste Woensdag van 810 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theaterSpoorstraat, half 8: „Geef liefde een kans" en „Buldog Drum mond in de klem". Rialto Spoorstraat half 8: Zarah Leander in „Verbannen". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Ruzie drie hoog achter" en „Mademoilselle Docteur". Woensdag 12 April. Casino, 8.15 uur: Vergadering „Eenheid door Democratie". Opgenomen om 8 aur hedenmorgen Barometerstand Den Helder: 763.4 Temperatuur lucht: 9.5 Wind: richting: O.Z.O.; kracht: 4 Licht op: 7.20 Schuur met 50 strandtenten verbrand Zondagavond omstreeks elf uur is door on bekende oorzaak (men vermoedt broei in het hout) brand uitgebroken in een schuur van den heer R. J. Daalder te De Koog, waarin ongeveer 50 strandtenten waren opgeslagen. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat in de schuur aan blusschen niet viel te denken. Ook het annex gelegen woonhuis, bewoond door den heer Koolstra, vatte vlam. 't Was een bizonder felle brand. De kinderen uit het gezin sliepen naast de schuur en moeten haas tig uit het reeds met rook gevulde vertrek worden verwijderd. Toch heeft men een ge deelte van het woonhuis kunnen behouden, doch de kap der woning verbrandde zoo goed als geheel. De strandtenten gingen, hoewel de motorspuit van Den Burg spoedig ter plaatse was, geheel verloren, evenals een deel van den inboedel van Koolstra. Water was voldoende in de z.g. Brink aanwezig. Verzekering dekt de schade. De Paaschdagen Het bezoek aan onze gemeente gedurende de Paaschdagen was reeds vrij groot. Het Badhotel. ,t Mierennest, de kamphuizen en verschillende pensions hadden reeds vrij veel gasten, die buitengewoon van het prachtig weder hebben geprofiteerd, 't Was zeer druk langs de wegen, want ook honderden ingeze tenen maakten van deze eerste mooie voor jaarsdagen gebruik om uitstapjes te maken. Vooral op den tweeden Paaschdag was het bezeok- aan de Staatsbosschen op de Wester- mient zeer groot. Ook De Koog en het Wester slag trokken reeds vele bezoekers. Gevoetbald werd er alleen op den 2en Paaschdag. Texel I speelde tegen Watervogels voor den Rauchbeker en verloor met 12. Op 't Boys-veld speelden de Tex. Boys 1 tegen een sterk Veteranen-elftal. Deze wedstrijd werd gewonnen door de Boys met 32. De ge'eende vrovw „Texels Klein Tooneel" voerde gisteravond in Pen's Schouwburgzaal voor een zoo goed als geheel gevulde zaal het blijspel „De Ge leende Vrouw" op, van A. M. Copri. Deze dolle klucht werd door Klein Tooneel uitstekend tot haar recht gebracht, de hoofdrollen waren dit maal in handen van de heeren S. Zijm, M. Moojen, A. Geus, G. Witvliet en de dames E. Dros, EelmanVermeulen en T. Bruin. Aller eerst willen wij ook nu weder noemen den heer A. Geus, die,reeds meerdere malen heeft ge toond een der beste krachten van dit gezel schap te zijn. Mej E. Dros had ditmaal een rol, waarvoor men moeilijk een betere kracht had kunnen vinden. Het echtpaar Sproet heeft dan niet weinig tot succes van dezen avond bijge dragen. De heer S. Zijm bracht de moeilijke rol van den vrijgezel reer goed tot zijn recht. Vooral ook voldeed ons het vlotte spel van den heer M. Moojen als den vriend van Mevr. Eel manVermeulen als de procuratiehoudster.. De grimage werd ook ditmaal weder verzorgd door de firma Van der Maden uit Den Helder en was uitstekend in orde. 't Bal was zeer druk, doch buitengewoon gezellig. Uitstekend, zeg, Hotel-Café-Restaurant „De Toelast", Spoorstraat 9-11 NederlandSchotland 40. In een snellen en voor het publiek zeer aantrekkeiyUen wedstrijd, heeft het Ne- derlandsch hockey-elftal op fraaie w\jze met 40 van Schotland gewonnen, na- dato de rust reeds met een 10 voor sprong was ingegaan. Wanneer wij de oorzaken van deze groote zege, een overwinning met een doelpunten- verschil, dat zeker niet verwacht werd, zou den moeten gaan opsporen, dan zouden wij in de eerste plaats willen constateeren, dat de Nederlandsche voorhoede een klasse beter speelde dan die van onze tegenstanders. De Oranje-aanval onder leiding van Roos, leek herboren. Waar anders de productiviteit van het binnentrio hopeloos zoek was, ontston den thans vier doelpunten van goede kwali teit, waarvan De Roos er drie voor zijn re kening nam. De vier doelpunten waren het logisch gevolg van een veldmeerderheid, welke in sommige perioden zeer duidelijk aan den dag trad. Met snel, open spel, bedreigde de Nederlandsche voorhoede onophoudelijk de Schotsche achterhoede en indien doelverdedi- ger en aanvoerder Mac Ewan niet prachtig op dreef zou zijn geweest, dan zou het aan tal goals voor ons land nog hooger zijn uit gevallen. Het aantal malen, dat de Schotsche aanvoerder moest ingrijpen, was legio, terwijl doelverdediger Koelesmidt het geheel niet moeilijk had en eerst tegen het einde bij snelle doorbraken van midvoor Bruce han delend moest optreden. De kracht der middenlinies was nogal uit eenloopend. Dedefensief voldeed zoowel het Nederlandsche als het schotsche trio uitste kend, doch het verschil was, dat de oranje linie ook prachtig haar voorhoede steunde, terwijl de Schotten te veel achter bleven. Vooral voor de rust was de spil Dods Brown, beslist zwak en daarom was het goed ge zien om Balmer in de tweede helft naar het midden te laten verhuizen. Spil De Looper deed voortreffelijk werk bij het breken der aanvallen en bovendien waren zijn passes naar de vleugels en het binnentrio in de meeste gevallen goed geplaatst. De debutant Smit viel op door enthóesiast spel, waaraan de fijne puntjes nog wel ont braken ,doch hij bleek niettemin een speler te zijn, die bij meer routine zijn plaats volko men waard wordt. In de achterhoede viel De Waal op door zijn goede positie kiezen, zijn onvermoeid ingrijpen en zijn stuwend spel. Zijn partner, Postma, viel op, de Zutfenaar is geen brillante kracht, maar een uiterst nuttige speler. De ontmoeting werd in hoog tempo ge speeld, en het pleit voor de capaciteiten der Nederlandsche spelers, dat zij deze snelheid van handelen, zonder dat het spel minder »n -gehalte werd, tot aa nhet einde wisten le handhaven. Genieten van gespaard geld - dat kunt U ook. Sluit een spaarverzekerlng bi| de VICTORIA. Voor een weekpremie van 25 cents (thuis afgehaald) krijgt U later drie honderd gulden uitbetaald. Zend deze bon voor nadere inlichtingen nog vandaag aan ons in. voor inlichtingen 30N en brochure. NV verzekeringsbank -tl Keilers gracht 1» Am«.«dcm_ Daar kwam nog bij, dat de Oranjeploeg, fel op een overwinning in verband met de nederlaag tegen Engeland, met groote geest drift streed. Men speelde met overtuiging, met een bezieling, welke weldadig aandeed. En tenslotte bleek de Schotsche ploeg, welke verscheidene fraaie staaltjes hockey liet zien, in technisch opzicht geenszins beter te zijn, want ook Esser, De Roos, de Looper en De Waal muntten in dit opzicht uit. De laatste landenwedstrijd van het sei zoen was een keurig slot van een uit stekend seizoen, waarbij slechts te be treuren valt, dat men in de afgeloopen maanden te lang heeft moeten zoeken naar de juiste samenstelling van de voorhoede. WxuidellpoAl Zondag hebben de leden der plaatselijke wan- delsportvereenigingen de „Lange Afstand-Tip pelaars" op waarlijk sportieve wijze ingehaald en uitgeleide gedaan. Te half vier verzamelden zij zich op het Stationsplein. Het was een kleurrijke stoet welke zich precies op tijd in beweging zette. Met de N.H.W.B. vlag voorop, volgden resp. de Jutter, de Zilvermeeuw, de Duinkanters en de Speeltuinver. Den Helder (afd. Centrum). Vooral de beide laatste vereenigingen hadden een zeer groot aantal leden op de been ge bracht en maakten met hun keurige pakjes een zeer goeden indruk. Bravo, jongelui. Bij basculebrug stonden de loopers van „groot formaat" reeds met ongeduld te wach ten. Na een korte begroeting ging men ter stond via Binnenhaven, Zuidstraat, Weststraat, Bierstraat en Molengracht naar de R.K. Volks bond alwaar een kleine rust werd gehouden. Hier hadden wij gelegenheid de loopers naar hun bevindingen te vragen. Het bleek dat men, zonder uitzondering, zich opperbest gevoelde en speciaal onze Heldersche deelnemer, de heer J. Bakker, was opperbest te spreken. Na een kleine hartversterking vervolgde men zijn weg. Langs de Kanaalweg, Singel en Huisduinerweg ging 't, waar het afscheid alweer daar was. Met een spontaan uitgebracht „hoera-ge- roep" zetten de loopers hun tocht voort, het einddoel van dezen dag, Callantsoog lokte hen aan, Wjj kunnen niet anders schrijven dan dat de wandelsportvereeni- gingen zich op dezen dag zeer zeker van hun beste zijde hebben laten zien. Vermel ding verdient nog dat de leiding van het ge heel berustte bij den heer Lücker, en dat elders in dit blad een meer gedetailleerd verslag van den geheelen tocht is opgenomen. Visscherij URK, 7 April. Door 8 vaartuigen werd heden aan den Ge meentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 29 pond kuilpaling, van 512 pond per vaartuig, prijs 2122 ct.; 6 pond lijn- of beug aal, 282&V2 ct.; 140 pond versche schar, 99(2 ct.; 50 pond bot, 7(/28 ct en 160 pond versche Snurrevaadpoonen, prijs 1113 ct., alles per pond. De IJsselmeervisscherij is weer begennen. Heden was weer de eerste aanvoer van kuil paling en lijn- of beugaal. Deze visscherij is nu ten zeerste afhankelijk van de warmte van het weder. ïliaUneS^Mckten De kapitein-luitenant ter zee jhr. W. Boreel wordt met 12 dezer eervol ontheven van de functie van len officier aan boord van H. Ms. „Sumatra" en met dien datum werkzaam ge steld op het bureau van den Marinestaf bij het Departement van Defensie. Hij wordt met dien datum in de functie van len officier aan boord der „Sumatra" vervangen door den luitenant ter zee le kl. W. H. Tetenburg. De luitenant ter zee 2e kl. A. van Miert, met 11 dezer te Amsterdam geplaatst, wordt gedetacheerd aan de fabriek van de Neder landsche Dokmaatschappij aldaar, bij den aanbouw van den mijnenlegger „Willem van der Zaan". De officier v. administratie le kl. L. A. van Houte, aangewezen voor diensten in Ned.-Indië, zal zijn bestemming volgen per m.s. „Indrapoera", 19 April van Rotterdam. De officier v. administratie le kl. J. Bouma en de officier van den M.S.D. 2e kl. D. P. de Boer, wegens langdurig verblijf in Ned.-Indië gerepatrieerd, zijn ter beschikking gesteld. M e n s e n z o n d e r G e ld, door Jan Menfl. Uitgave van de N.V. Uitgeversmaatschappij „Kosmos" te Amsterdam. Prijs mgen. geb. 3.(5. r-oirl" het veelbe- Ziehier, „Mensen zonder Geld net v sproken boek van Jan Mens, wa ncje in tot voor enkele maanden een lin„en. literair Nederland, den Kosmos-Eerstelinge^ Prijs van f 1 000.— verwierf, hem toegeken door de wel bij uitstek deskundige jury, in staande uit Dirk Koster, Antoon Gooien A. M. de Jong, C. J. Kelk en Dr. P. H. Ritter Jr. en wel met algemeene stemmen. Dit boek is een belangrijk boek, omdat he inderdaad den geest demonstreert die lietratuur steed^ in haar beste uiting gekenmerkt: realisme, dat gebaseerd is p volkomen eerlijkheid. De schrijver heeft twee grepen in het hedendaagsche leven geaaan. en ze tot één geheel verwerkt, namelijk het leven van de volksklasse in Nederland en de werkloosheid. De werkloosheid zelf, haar oorzaken, d strijding en de middelen ertegen heeft Mens slechts sporadisch aangeduid. Hij schildert in hoofdzaak werkloozen zelf en hun misère en deze schilderij is scherp en duidelijk. De goedhartigheid en de behulpzaamheid van e uiterlijk zoo onbewogen, soms ruwe persona ges, het vreselijke van wel willen maar niet kunnen of mogen werken, het moreel verval, Jordaan-interieurs, het is alles even sober, doch treffend uitgebeeld. Men moet, zooals de schrijver zelf, werk loos zijn om dat alles zoo in zich opgenomen te kunnen hebben, men moet dit alles aan den lijve gevoeld hebben om er zoo over te kunnen schrijven. De voorvallen en personen in het boek worden bezien en beoordeeld met de oogen en de gedachten van een Jordaan-jongetje. pien ter, droomerig, maar vol leven. Zijn visie is uiterst merkwaardig, en zal niet nalaten een groot publiek te boeien. Een navrant boek, maar een boek, dat pakt en dat men zal uitlezen, omdat het een boek van dezen tijd is, een spiegel van veel ellende en misère, maar aanvaardbaar in de wijze waarop dit alles verteld werd door Jan Mens. De wijze waarop geschreven is, komt ons zeer knap voor, met name bij iemand, die hier zijn eersteling het licht deed zien. In dit opzicht komt ons de keuze van de jury als volkomen juist voor. Een goed en eerlijk boek, dat wij succes toewenschen. Het verdient het! Bergkristal, door Gustav Renker, ver taling van Beatrice Willing, uitgave Schuyt, N.V., Baarn. Kurt Luthi, een kunstschilder, ontvlucht eèn tijdlang de stad om een teleurgestelde liefde en omdat hij merkt, dat de critici, die beweerden dat er in zijn kunst iets waterigs en zoutloos was gekomen, gelijk hadden. Hij zoekt de na tuur, in dit geval Zwitserland op, om weer zich zelf te worden. Langen tijd woont hij in de een zaamheid, in een alpenhut, waar eens in de week een jongen hem zijn leeftocht en even- tueele post brengt. Hij hoort daar van het sprookje van den wildalp en gaat op zoek naar de kristalgrotten, waarvan hij vermoedt, dat ze daar zullen zijn. Na veel tochten blijkt het geen kristal, maar een blauw meertje te zijn, dat het blauwe licht tegen den wand van den wildalp veroorzaakt. De schilder hervindt zichzelf en zijn kunst verdiept zich weer en als hij terugkomt met zijn schilderijen voor een tentoonstelling, blijkt niet alleen, dat zijn werk een nieuwe open baring is, maar hij vindt ook zijn Diane terug, die toch niet het oppervlakkige meisje blijkt te zijn als hij dacht. 't Is lichte ontspanningslectuur en vooral voor hen, die eens in de bergen geweest zijn of die aan de wintersport hebben gedaan, zal het eenige prettige uren bezorgen. Het boek is vlot vertaald en heeft een pret- tigen, duidelijken druk. A. A. L. Graumans Compagnons, geïll. door den schrijver. N.V. Uitg. De Torentrans, Zeist 1938. Ingen. 1.75, geb. 2.50. Den Dré, aan de lezers van de Heldersche Courant welbekend door zijn Brabantsche brieven, biedt ons in Compagnons een verhaal van de wederwaardigheden van zichzelf en Dré III, zijn kleinzoon en compagnon. Hij laat ons meeleven met al de gebeurlijkheden in Ulvenhout of, zooals Dré's vriend, de bakker zou zeggen Hulvenout. Het begin van de his torie zjjn de voorbereidselen voor de veertig jarige bruiloft van Dré en Trui. Eerst zeven tig en later zelfs honderd gasten worden ge- noodigd en in zijn sappig Brabantsch doet den Dré ons verslag van het feest. Later komt het verhaal, hoe Dré III, de compagnon van Dré I op de boerderij komt. Wat er aan voorafging en wat er volgt kan Dré U beter vertellen dan ik en u zult er geen spijt van hebben als u nieuwsgierig geworden bent en u Dré's overpeinzingen aanschaft. Geschiedenis van de letterkun de der Nederlanden. Noord en Zuid en Overzee. Steeds dringerder zoo lezen we in een toegezonden proef-prospectus van de uitgevers wordt in Noord- en Zuid-Nederland de be hoefte aan een nieuwe synthese der Geschie denis der Letterkunde der Nederlanden. Een Kalff en een Te Winkel brachten voor een dertigtal jaren zulk een synthese met groote begaafdheid zij het in eenvoudiger verhouding van het wetenschappelijk leven ieder voor zich tot een goed einde. Thans ging de voorkeur naar samenwerking van deskundigen in het vak, ieder op eigen terrein specialist, maar voldoende met de ge- heele materie vertrouwd om zich vrij te kun nen bewegen in een schema, dat de homogeni teit van het geheel waarborgt. Het doel dezer samenwerking wordt als volgt weergegeven: Zij willen een werk tot stand brengen, dat aan de eischen van de mo derne literatuur-wetenschap voldoet (oor spronkelijk en objectief, geen zucht naar po pulariteit of partijdigheid); een werk voor stu dievertrek en leeszaal, maar dat evenzeer in de particuliere bibliotheek van den man van smaak ongaarne wordt gemist. Onder redacteuren en medewerkers vinden we namen bijeen uit „Noord en Zuid en Over zee"; uit Nederland en Vlaanderen, naast den Zuid-Afrikaanschen Prof. Dr. van den den Heever van de Universiteit te Johannesbursr Het boekwerk zal negen deelen omvatten De beide eerste (Middeleeuwen) staan ou der redactie van Prof. Dr. van Mierlo te Na" men\ Pr°fe Dr- Overdiep van Groningen ver zorgt de 16e eeuw, en te zamen met Prof Dr Wille van Amsterdam De Gouden Eeuw Voor de Zuid-N ederlandsche Letterkunde neemt Prof. Dr. Rombauts de 16e en ne «uw! terwijl Prof. Dr. Baur van Gent w dactcur - in een afzonderlijk deel de igf* 19e behandelt. Voor het Noorden beschryft Prof. ur Vooys van Jtrecht de 19e eeuw; de kunde na 1880 namen Dr. Anton van ut kerken te Amsterdam en Pre Dr. Ve«- len van Gent voor hun rekening. De negen deelen omvatten ieder ongevp., 400 bladzijden, geïllustreerd met reprodUc„ in en buiten den tekst. De uitgave wordt gebracht door Temp.,, en Malmberg te 's-Hertogenbosch. De bJ eerste deelen verschijnen in den loop van 1935 G.. de Weerdt, van Linden van den Heuvt.ii Nederland, een beknopte econ. geograftê Uitg. „Pegasus". Amsterdam-Zuid 1938. geJ' f 0°9°- Dit boekje is voorzoover het zich beperu tot de economisch-geographische feiten niets dan een overdruk van de gebruikelijk schoolboeken, die dit gebied bestrijken. "D" voorrede licht ons echter al nader in omtrent de bedoeling van dit werkje: voorlichting vojt hen die leiding geven in de arbeidersbeweging Waarom tot dat doel de gewone leerboekoj niet geschikt zyn. verraden ons de hoofdstuk ken: Werkloosheid en gebrek in het rijke Ne. derland, Klasseverhoudingen, De tegenwoor, dige cirsis, Kapitalistische verhoudingen jj Nederland. Deze maken het werkje dan ook pas voot vakvereenigingsfunctionnarissen van een be. paalde politieke kleur. Over het geheel dus een bruikbaar werkje voor elk, die zich met de daarin ontwikkelde principes kan vereenigen. KON NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ, Ajax, 8 April van Amsterdam. Ariadne, 7 April van Genua. Aurora, 8 April van Rotterdam. Bachus, 6 April van New York. Berenice, 7 April van Castellon. Colombia, 7 April van Curagao. Euterpe, 8 April van Amsterdam. Hercules, 8 April van Rotterdam. Irene, 8 April van Lissabon. Iris, 8 April van Amsterdam. Oberon, 8 April te Amsterdam. Orpheus, 8 April van Amsterdam. Orion, 8 April te Patras. Perseus, 8 April te Amsterdam. Pluto, 8 April te Kopenhagen. Rhea, 7 April te Lissabon. Stella, pass. 7 April 23 u. Finisterre. Stuyvesant, '8 April te Amsterdam. Venus, 8 April van Rotterdam. Vulcanus, 8 April van Rotterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tarakan, 6 April te Balek Pappan. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Batavia, pass. 7 April Dover. Banjoewangi, pass. 7 April Aden. Lematang, 6 April van Beira. Nieuw Holland, 6 April te Melbourne. Rantupandjang, 6 April van Tamafave. Ruys, 6 April van Tamatave. Stagen, 5 April te Singapore. HOLLAND— AMERIKA LIJN. Burgerdijk, 5 April te Houston. Damsterdijk, 5 April van Cristobal. Delftdijk, 4 April van Vancouver. Lochkatrine, pass. 7 April Dover. Leerdam, pass. 8 April Vlissingen. Nieuw Amsterdam (cruise), 5 April van Ply- mouth. Noordam, 10 April 3 u. te Rotterdam verw. Rotterdam, 7 April van Havana. Staendam, 8 April van New York. Tiberius, 7 April van Constantza. Volendam, 7 April te New York. Zaandam, pass. 7 April Kaap Race. JAVANEW-VORK LIJN. Kota Inten, 6 April van Kaapstad. Salabangka, 6 April van Hampton Rds. Tabinta, 5 April te Singapore. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom (u.), 11 April van Port Bouet. ROTTERDAMSCHE LLOVD. Dempo (u.), 7 April van Marseille. Kertosono (u.), pass. 5 April Perim. Tosari, 8 April te Rotterdam. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat, 7 April van Rio Janeiro. Alhena (th.), 7 April te Bahia. KON. HOI.L, LLOYD. Salland (th.), 5 April te Santos. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN Bengkalis, 5 April te Busreh. Salawati. 6 April van Colombo. Silverwillow, 6 April te Tacoma. Poelau Bras, 7 April van Amsterdam. Saparoea, 8 April van Calcutta. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony, pass. 7 April Ouessant. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Polyphemus, 8 April van Belawan. Phrontis, 7 April van Liverpool. Rhesus, 6 April te Londen. JAVA—CHINA- JAPAN LIJN. Tjisadane, 6 April van Shanghai. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MÖ« (Holland—Afrika Hjn). Heemskerk, 8 April van Amsterdam. Boschfontein (th.), 7 April te Aruba, andfontein (u.), 7 April te Durban. (Ho"and—Oost-Azië Ljjn). Abbekerk (u.), 7 April te Manilla. is de LAAN 46

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6