Turnersfestijn in Arnhem DE WERELD In het hol van den leeuw De „toestand van oorlogsgevaar" Landbouwsteun is geen armenzorg Ia Albanië wordt nog gevochten Nederlandsche rubber tegen Amerikaansch graan Polen demobiliseert niet Nazi-actie in Argentinië Stuurman vergist zich Postvlucbteo op Info 4in weinig f woorden Verlenging eersten oefentijd? Wat behelzen de voorzieninqen? permanente Het onder de wapenen roepen van het per- aoneel behoorende tot de bataljons die be stemd zijn voor de z.g. grensbeveiliging schetste minister Colijn gisteren als een „overbrugging" naar den nieuwen toestand. In Haagsche kringen acht nien het, vol gens het Hsb., zeer waarschijnlijk, dat een wetsontwerp dienaangaande te verwachten is. Men acht daarbij de kans groot, dat in zulk een wetsontwerp naar het middel van verlenging van den eersten oefeningstijd zal worden ge grepen. Dit middel biedt het voor deel, dat de permanente uitbreiding der grensbeveiliging spoedig tot stand kan worden gebracht. Een ander middel zou zijn: uitbreiding van het contingent. Natuurlijk verkrijgt men hierdoor een grootere weermacht. Maar door het daarvoor benoodigüe wapen tuig en materieel zouden de kosten hooger worden. Daarom rekent men in Haagsche kringen veel meer met de mogelijkheid dat verlenging van den eersten oefentijd zal worden voorgesteld en wel tot 17 of 18 maanden. Inbraak bij een veldwachter. In den vorigen nacht is te Stolwijk inge broken bij den gemeenteveldwachter van Ftoijen te Stolwijk, bij wien ontvreemd zijn een gouden armband, een gouden horloge en een beursje met ongeveer f 10.inhoud Toen de veldwachter gisternacht met de oproepingskaarten voor hen, die tot de grensbataljons behooren, in 't dorp was om deze te bezorgen, heeft een inbreker kans gezien door openschuiving van een raam aan de voorzijde van zijn woning aan den Goudschen weg binnen te drin gen. Na meegenomen te hebben wat hij van zijn gading vond, is hij door de achterdeur ver trokken. De vrouw van den veldwachter sliep en heeft van het gebeurde niets gemerkt. De ongewenschte bezoeker liet geen spoor achter. Het 3,7ste bondsfeest van het K.N.G.V. belooft grootsch te worden. Het 27e bondsfeest van het 'K.N.G.V. te Arnhem belooft een grootsch turnersfestijn te worden. Van de vorige Bondsfeesten zijn de cijfers der deelname: 25e Bondsfeest 1933 R'dam met 6000 deel nemers, terwijl in 1936 te A'dani 26e K.N.G. V.Itosa bondsfeest ruim 8000 deelnemers hebben medegewerkt. De Organisatie te Arnhem verwacht 10000 deelnemers terwijl ook de Buitenlandsche deelneming zeer verheugend is. Wat de buitenlandsche afvaardiging be treft kan worden medegedeeld, dat vereeni- gingen uit België, Luxemburg, Zwitserland Engeland en Frankrijk definitieve toezeg gingen hebben gedaan om een flinke afvaar diging naar Arnhem te zenden. Inderdaad kan men hier dus spreken van een Internationaal Turnfeest. Een uitgebreid Ecre-comité werd sanienge steld. Eere-voorzitters zijn de Ministers van Buitenlandsche Zaken en Onderwijs, Kuns ten en Wetenschappen, de Commissaris der Koningin in de Provincie Gelderland, Mr S. Baron van Heemstra en de Burgemees ter van Arnhem, de heer H. P. J. Bloemers, Een mooi gebaar van de vetera nen. Het K.X.G.V.-veteranenkorps heeft een steunactie in het leven geroepen om werk- looze turamakkers ni staat te stellen aan de Bondsfeesten te Arnhem te kunnen deel nemen. Deze steunactie heeft reeds enkele honderden guldens opgeleverd. Het uitgebreide programma ziet er zeer aantrekkelijk uit. Een der hoogtepunten zal zijn de drie landen turnwedstrijd België LuxemburgNederland. Er wordt een spe ciaal podium gebouwd, zoodat van alle plaatsen af de verrichtingen dezer landen ploegen goed te volgen zal zijn. Duizenden zullen, omgeven door prach tige wuivenden kruinen van hooge boomen genieten van de hoog opgevoerde verrich tingen van onze landenploeg en de Belgi sche en Luxemburgsche turnvrienden. Een pompeus slot zal de groote parade van het K.N.G.V. vormen, waaraan maan den is gewerkt. Een opmarsch in een front van ongeveer 80 M. breed, omstuwd door honderden en honderden kleurrijke vlaggen zal op zich zelf iets bijzonders zijn. Op een groote commandotoren van 5 M. hoogte zal de hoofdleider staan, geholpen door talrijke colonneleiders op de weide. Wanneer de eerste tonen van de muziek „Arnliemiana" door den versterker zullen klinken over de hoofden van deze massa turners en turnsters worden na een be paalden openingsvorm alle colonnes uitge spreid en komen de deelnemers op onge veer 1.80 M. afstand van elkander te staan. Op deze wijze zal het geheel een aardig kleurig effect maken. Een nadere verklaring. De staatsrechterlijke bevoegdheid tot het nemen van een K. B. betreffende den toe stand van oorlogsgevaar zooals vandaag is geschied evenals in September j.1. is vastgesteld in artikel 194 laatste lid van onze Grondwet, waar te lezen staat: „Of er oorlogsgevaar in den zin, waarin dat. woord in 's tands wetten voorkomt, aam wezig is, beslist de koning". Anders dan "bij den „staat van oorlog" of „staat van beleg" geldt dus voor de ver houding van burgerlijk en militair gezag nog de gewone rechtstoestand in v r e d e s- t ij d. Een afzonderlijke rechtstoestand is dus niet in het leven geroepen, maar het K. B. dient, aldus het Hdbld., om aan de regeering eenige bijzondere bevoegdheden te doen toe kennen, welke o.m. noodzakelijk zijn voor de toepassing van de Inkwartieringswet. Daarom trekt de Regeeriug één lijn voor rijke en arme boeren. Maandagavond hield de minister van Eco nomische Zaken, Mr. M. R. L. Steenberghe, zijn eerste lezing van de vier, welke hij aan de Landbouwcrisispolitiek zal wijden. In deze eerste lezing gaf hij een algemeen overzicht van de redenen, die de regeering tot haar maatregelen hebben genoopt, hun inhoud en hun doel. De aanleiding. De aanleiding tot den steun aan den Ne- derlandschen boer was aldus de minister, de sterke prijsval der landbouwvoortbreng- selen in de jaren 1929—1931, waardoor de geheele boerenstand met ondergang be dreigd werd. De gevolgen daarvan zouden funest zijn, want ongeveer een derde van de geheele bevolking is direct of indirect van den landbouw afhankelijk. Bovendien zou aan het economisch bezit van ons land groote schade zijn toegebracht, indien vruchtbaar bouw- en weideland braak kwam te liggen. De steunverleening van regeeringswege in den vorm van heffingen op verschillende producten was volkomen gemotiveerd, daar de consument abnormaal profijt trok van de lage prijzen, terwijl de boer zelfs de kosten van voortbrenging nog niet vergoed kreeg; een ook sociaal niet te rechtvaardigen toe stand. Critiek weerlegd. Van de zijde der consumenten is op de landbouw-crisismaatregelen vaak de critiek uitgeoefend, dat zij de kosten van levensonderhoud heb ben doen stijgen. Deze critiek is niet billijk. Men ziet daarbij voorbij, dat deze maatregelen geen extra-belas ting beteekenen, maar dat zij dienen om te \oorkomen, dat de consument ten koste van den boerenstand zou profiteeren. Aan den anderen kant wordt van land- bouwzijde wel beweerd, dat hetgeen de boer voor zijn producten ontvangt niet meer is dan de wereldmarktprijs. Ook dit is niet juist. De maatregelen toch zijn er op gericht den boer zijn productiekosten zooveel mo gelijk te vergoeden en waar deze kosten in ons land in het algemeen hooger liggen dan in de overige landen, ontvangt de boer dus ook meer dan de wereldmarktprijs. Boter kost b.v. op het oogenblik op de wereld markt pl.m. f 0.80 per kg., de Nederland- sche boer ontvangt echter een prijs van pim. f 1.45 in den winter, pl.m. f 1.30 in den zomer. Prijsval hield aan. Op den duur bleek, dat de prijsval geen voorbijgaand verschijnsel was, maar een ge volg van belangrijke structureele verande ringen in de economische politiek.van ver schillende landen. Vroegere afnemers van onze landbouwproducten legden zich zelf op den landbouw toe, andere landen zooals b.v. Australië, Nieuw Zeeland en Canada kwa men meer en meer met hun producten ter West-Europeesche markt. Door al dergelijke verschuivingen waren de normale prijsver houdingen verbroken en waren ook belang rijke buitenlandsche afzetgebied voor on zen landbouw verloren gegaan. Waarom geen steun naar behoefte? Bij de steunverleening gold het beginsel van steun aan het product, onafhankelijk van den toestand van den producent. Vaak werd getwijfeld of dit systeem wel juist is en of de steun niet afhankelijk moest zijn van de omstandigheden waarin de boer ver keerde. Onder het huidige systeem krijgt im mers de welgestelde boer voor zijn produc ten naar verhouding evenveel steun als zij ne arme buurman. Bij de keuze van dit be ginsel heeft de regeering zich laten leiden door verschillende motieven. Bij steun naar behoefte zou de mo gelijkheid worden geopend dat de rijke boer of onmiddellijk zijn be drijf zou verpachten aan een pach ter, die wel voor steun in aanmer king kwam, of zijn grond braak zou laten liggen. Voorts heeft steun haar behoefte eenigszins het karak ter van armenzorg, en voor den al- gemeenen toestand en de geestesge steldheid op het platteland zou dit zeer ongunstig zijn. Het karakter van bedrijfssteun is dan ook gekozen en behouden. Mr. Steenberghe behandelde verder de teeltbeperkingen op velerlei gebied, op den noodzaak ook margarine, vetten en oliën te belasten, de kwaliteitsverbetering ter bevor dering van den uitvoer en betoogde tenslot te, dat het groote doel van al deze maatre gelen: het in stand houden van den Neder- landschen landbouw, ongetwijfeld is bereikt Spreker verwachtte, dat de maatregelen nog geruimen tijd noodig zullen zijn. A.s. Vrijdag zal Zijne Excellentie des avonds van 77.30 uur over de drie zen ders een rede houden over de belangrijkste v raagstukken op het gebied van den akker- bouwi ITALIAANSCHE BERICHTEN OVER VLOTTE BEZETTING EN VOLSTREKTE RUST TE GENGESPROKEN. KONING ZOG WIL NAAR TURKIJE. Een afdeeling gemotoriseerde Italiaan' sche troepen heeft de Joegoslavische grens bereikt. Zij werd verwelkomd door Joego slavische troepen, die haar tegemoet waren gekomen. Tot de jongste bezettingen, welke de Ita lianen hebben verricht, behooren behalve Kruja de stad van den Albaneeschen na- tionalen held Skanderberg ook Tepeleni Overal, zoo zegt Stefani, worden de Ita- liaansche colonnes door de bevolking harte lijk begroet. In tegenspraak met deze berich ten uit Italiaanschen bron wordt uit Belgrado bericht, dat hier en daar nog hevig wordt gevochten. De Albaneesche legatie in Parijs deelt mede; van gezaghebbende zij de vernemen wij, dat felle gevechten worden geleverd bil Argyrocastro en Albassan. Officieren, gendarmes, en bergbewoners, onder leiding van de prinsen Sali en Hoessein oud leer lingen van Saint Cyr strijden ver woed. Intusschen heeft de gewezen minister van onderwijs, Abdurahman Dibra, in het dorp je Burgajetti, waar koning Zogoe geboren is, een vrijwilligerscorps van 600 man ge vormd, dat opmarcheert naar Kruja, de vroe gere koninklijke 'residentie, teneinde deze tegen de Italianen te verdedigen. In andere districten zijn de Albaneezen bij duizenden over de Joego-Slavische grens ge vlucht, nadat hun tegenstand ineengestort was. De Albaneezen in de provincie Mati zou den, volgens O. P., een Italiaansch vliegtuig uit het eskader „Aqua" naar beneden ge schoten hebben. Uit Cetinje wordt vernomen, dat een op stand tegen koning Zogoe van 500 leden van den katholieken stam der Miriditi, 15 dagen vóór de landing der Italianen, de inleiding tot de verovering zou zijn geweest. De Al baneesche prins Biba voerde toen zijn man nen naar Tirana en deed een beroep op an dere stammen, om zich bij den opstand aan te sluiten. De Italiaansche regeering heeft levensmid delen, kleeding en schoeisel gezonden ter uit- deeling onder de noodlijdende bevolking. Nieuwe zendingen zijn in voorbereiding. Voorloopig bewind richt zich tot de mogendheden. De voorloopige regeering heeft opnieuw vergaderd en o.a. aan alle Albaneesche di plomatieke en consulaire vertegenwoordi gingen in het buitenland een telegram ge zonden, waarin kennis gegeven wordt van de vorming der niéuwe regeering en aan de diplomatieke vertegenwoordigingen instruc tie wordt gegeven, zich voorloopig van alle diplomatieke activiteit te onthouden. De Albaneesche frank blijft het eenige in Albanië toegelaten bteaalmiddel. Do voorloopige Albaneesche raad heeft tegen hedenmiddag vier uur een constitu- eerende vergadering belegd. Hieraan zullen afgevaardigden van alle Albaneesche pro vincies deelnemen. Koning Zog wil naar Turkije. Het blad Yeiii Sabah verneemt uit Anka ra dat Koning Zog van Albanië heeft ver zocht naar Turkije te mogen komen. De toestand van Koningin Geraldine is zoo goed als maar mogelijk is, naar Reuter uit Larissa verneemt. Koning Zog en zijn zusters hebben den dag bij het bed van de Koningin doorgebracht. Het Koninklijk ge volg, waarbij zich oudministers en leger officieren bevinden, bestaat uit 114 personen V. S. willen ons land bij de nieuwe ruiltransacties betrekken. In Wallstreet liepen de meeningen uiteen ten aanzien van de berichten uit Washing ton, dat de Amerikaansche regeering bin nenkort rechtstreeksche compensatietrans acties voor katoen en tanve aan andere sta ten zal voorstellen, ten einde daardoor in de minimum behoefte te voorzien van het Amerikaansche leger en vloot aan tin en rutober. Men noemt aldus de N.R.Ct., een bedrag van 65 millioen dollar voor tin en van 85 millioen dollar voor rubber. De tegenstanders redeneeren, dat het plan het karakter van een exportsubsidie zal aannemen. Het beteekent een verder ingrij pen van de regeering in het particuliere be drijfsleven. Daardoor wordt het afsluiten van normale handelstransacties nadeelig geïnfluenceerd. Daarentegen meent men in andere krin gen te New York, met belangen op de be treffende goederenmarkten, dat het voorstel goed is, daar bij de bestaande situatie van den wereldhandel er te veel tin en rubber eenerzijds en te veel katoen en tarwe ander zijds voorradig is. Van een compensatie- overeenkomst, waardoor in de behoefte van leger en vloot zou worden voorzien, kan een stabiliseerenden invloed op de betreffenae markten uitgaan, ook wanneer het gewone handels-transacties betreft. De meening van Roosevelt. Roosevelt heeft op een persconferentie de hoop uitgesproken, dat het ruilplan voor verwezenlijking vatbaar is. De president gaf te kennen, dat het departement van staat binnen enke le dagen te dien opzichte stappen zou doen bij Groot Brittanryë, Ne derland en België. Het plan sluit volgens den president aan bij het program der federale subsidies voor de katoenexport, waarover hij onlangs heeft gesproken, Ondanks Dultsche vsrklarlng, dat slechts dan de betrekkingen nor maal kunnen worden. BERLIJN WACHT AF. DUITSCHE VOORSTELLEN OPNIEUW AAN DE ORDE. In officieele kringen te Warschau verze kert men, aldus de Daily Express, dat men er niet aan dehkt tot demobilisatie o\er te gaan van het onder de wapenen geroepen contingent van 1.300.000 soldaten. Dit is dan meteen het antwoord op de uitlating van den Duitschen minister von Ribbentrop Deze had tegen den Poolschen ambassadeur te Berlijn verklaard, dat slechts bedoelde demobilisatie de normale betrekkingen tus- schen Duitschland en Polen zou kunnen herstellen. Overigen® vestigt men er in Warschau de aandacht op, dat de Poolsche maatregelen absoluut als defensief beschouwd moeten worden. Inmiddels is opnieuw een aantal reservisten opgeroepen ten behoeve van de hulpdiensten. Berlijn wacht af. In Duitsche politieke kringen verklaart men dat zich de laatste dagen geen enkel ernstig Poolsch—Duitsch incident heeft voorgedaan. Men verklaart bovendien, dat op het oogenblik tusschen Berlijn en War schau geen onderhandelingen aan den gang zijn, daar Berlijn de besluiten van Polen naar aanleiding van de door Beek te Lon den gevoerde besprekingen afwacht. Ingeval Polen met Engeland een accoord zou sluiten, zou men te Berlijn uiterst zorg vuldig nagaan, in hoeverre dit vereenig- baar zou zijn met het accoord, dat Hitier in 1934 met Pilsoedski heeft gesloten Duitsch land zou ertoe gebracht kunnen worden, dit laatste vervallen te verklaren, zonder met den opzeggingstermijn rekening te houden als motief aanvoerend, dat de omstandighe den door de andere partij willekeurig ver anderd zijn. De Duitsche voorstellen opnieuw aan de orde. Lipsky de Poolsche ambassadeur te Berlijn is gisteravond naar Warschau vertrokken. In nationaal-sociaüstische kringen wordt volgens het Hsb. verklaard, dat hij opnieuw aan kolonel Beek de voorstellen zal voorleg gen, welke de Duitsche regeering reeds eenigen tijd geleden heeft gedaan, teneinde tot een regeling der hangende kwesties te komen. Deze voorstellen omvatten toen, naar ver luidde een regeling inzake Dantzig, een ex territoriale Duitsche corridor door de Pool sche corridor, en de overdracht aan Duitsch land van een niet nader omschreven ge bied, mogelijk het vroegere Slowaaksche spoorwegknooppunt Bogumin (Oderberg), dat geheel door Duitschers zou zijn bewoond Polen zou als tegenprestige een garantie voor zijn westgrens krijgen. Naar men zegt, zijn de voorstellen op ver zoeningsgezinde wijze gedaan, maar er be staat geen twijfel, dat de Duitsche politiek t.a.v. Polen een beslissende wijziging zou ondergaan, wanneer de voorsteilen zouden worden afgewezen. In antwoord op een nota van de Duitsche ambassade waarin wordt gezegd dat de ont hullingen over het optreden van de natio- nal-socialislen gegrondvest is op een valsch document, is door het ministerie van bui tenlandsche zaken medegedeeld, dat de re geering een nauwkeurig onderzoek zal in stellen. De Duitsche ambassade heeft de verzekering ontvangen, dat geen maatrege len zulen worden,-welke niet gerechtvaar digd zijn door het resultaat van dit onder zoek. Opheldering van de feiten, zal het beste middel zijn tot het dienen der betrek kingen tusschen beide landen. In plaats uit den wal, wal geloopen. in den De Raad voor de Scheepvaart te Amster dam stelde in zijn zitting van gistermorgen een onderzoek in naar de oorzaak van de stranding van het 378 ton metende motor schip „Kaap Falga" op 13 December 1938. Het schip was onderweg van de Schotsche haven Neuburg naar Londen met een la ding keislag. Op 12 December te midder nacht, gaf de kapitein de wacht over aan den stuurman. Men was toen op ongeveer drie mijlen afstand van het lichtschip „Ne- warp". De kapitein verliet de brug na bevel te hebben gegeven in een koers Zuid-Oost ten Zuiden op het lichtschip „Cross Sand" te sturen. Werd dit schip gepasseerd dan kon koers worden genomen op het licht schip „Shipwach". „Cross Sand" aldus verklaarde de kapi tein die op schuld werd gehoord, kon om ongeveer half één in zicht komen. Het zicht was glashelder en de zee spiegelglad. Om ongeveer half twee werd de kapitein ge wekt, doordat het schip stootte. Toen hij op de brug kwam, zag hij, dat het schip volkomen uit de koers was. De stuurman was zeer in de war. Hij verklaarde den kapitein het lichtschip „Cockle" voor het lichtschip „Cross Sand" aangezien te heb ben Hierdoor was hij in plaats van uit de wal, in den wal geloopen. De kapitein verklaarde nog het volste ver trouwen in zijn stuurman te hebben ge had Er waren trouwens geen gevaren Het zicht was goed, de zee kalm, en in de om geving waren voldoende vuren voor een nauwkeurige navigatie. De raad besloot, alvorens uitsnraak te doen, eerst den stuurman te hooren, Vort rek van Aankomst t, Jodhp. n Apr A'dam li A?r Vertrek van Nandoe Basra 11 Apr. (heenreis) Valk Athene 11 Apr. (terugreis) -„r, Zilverreiger L n Apr> |Si (heenreis) I (1 6 11 Apr< Reiger (terugreis) Buizerd (heenreis) Uil (terugreis) Jodhp. 11 Apr. Bagd. n Apf A'dam 11 Apr. [.Napels u A Band. 11 Apr. jMedan li Ap Uit den Volkenbond. De regeeringen v» Hongarije en Peru hebben doen weten dat haar landen uit den Volkenbond treden Perlu zal echter trouw blijven aan ideaal en jplijven medewerken aan de vol kenbondsorganisatics als Permanente Hol voor Internationale Justitie enz. Het uit treden van Hongarije uit den Volkenbond' aan den vooravond van de reis der Hon' gaarsche staatslieden naar Rome en Beó lijn, heeft politieke kringen in de hoofd, stad geenszins verrast. Verdediging van de Belgische Kongo. f» dens een gistermiddag gehouden kabinets raad, heeft de Belgische minister van k». loniën rapport uitgebracht over de maat. regelen die genomen zijn om de veiligheid van den Belgischen Kongo te verzekeren, Poolsche minister in Rome. De Poolsch minister van handel en nijverheid, Roman is te Rome aangekomen voor het voeren van besprekingen over de Poolsch—Itaij. aansche handelsbetrekkingen. Palestina kan nieuwe burgers gebruiken. De regeering van Palestina heeft als tij. delijke maatregel, in afwachting van definitieve aankondiging van de politiek inzake Palestina, duizend immigratiecer tificaten verstrekt. Troepen uit Palestina teruggetrokken. Naar te Jeruzalem medegedeeld wordt vertrekt heden een aantal troepen, die tij.' delijk dienst gedaan hebben in Palesti na, naar de normale vredesgarnizoenea in Egypte. De Engclsche league. In de eerste divj< sie werden gisteren drie wedstrijden ge speeld, o.a. Aston Villa versus Wolver- hampton Wanderes. De Wolvers konden het niet verder brengen dan een gelijk spel (2—2), zoodat E verton haar voor sprong wederom met een punt vergroot zag en nog een stapje dichter bij het kam pioenschap kwam. Hongkong bedreigd? Japansche troepen zijn aan land gezet ongeveer zeven kilo meter ten noorden van het Britsche gebieï Italië erkent Slowakije. Italië heeft den Slowaakschen staat officieel erkend. De Italiaansche consul-generaal te Bratisla- wa heeft Tisso er gisteren van in kennis gesteld, dat zijn regeering binnenkort een diplomatiek vertegenwoordiger naar de Slowaaksche hoofdstad zal zenden. Britsch ambassadeur bij Franco in functie Gistermiddag heeft de nieuwe Britsche ambassadeur, sir Maurice Peterson, aan Franco zijn geloofsbrieven aangeboden. Geen herziening monetair verdrag. De Amerikaansche minister Morgenthau heeft in een persconferentie verklaard, dat de internationale toestand het niet noodzakelijk maakte het drievoudige mo netair verdrag te herzien. Weer een Hongaarsch-Slowaaksch Incident? Volgens Narodny Listy, het orgaan der centrale Tsjechische regeeringspartij. zou den Hongaarsche soldaten zeven salvo's hebben afgevuurd op Slowaken, die tij dens een openluchtfeest te Komjatice, in het aan Hongarije afgestane Slowaak sche gebied, Slowaaksche nationale liede ren zongen. Een vrouw werd gedood. De soldaten hebben vervolgens veertien Slo waken gearresteerd. Toes-tand op Malta normaal geacht. Malta wordt gemeld, dat de buitengewone militaire 'verdedigingsmaatregelen zün verzwakt. Op Malta is men van meening, dat de spanning der laatste dagen is afgenomen- Officieele kringen gelooven, dat de De' stand „normaal" is. Duitsche worstelaars verlaten onverwant' Polen. De Duitsche worstelaars, die deelnemen aan de kampioenschapp®11' welke te Warschau worden gehouden, zijh gisteravond onverwacht naar Duitsch' land vertrokken, zonder er iemand van 'e verwittigen. Bulgaarsche nat.-soc. partij ontbonden. J De Bulgaarsche nationaal-socialistisch® partij is bij besluit van het minister'8 van binnenlandsche zaken ontbonden. Hlinkagarde In actie? In tegensprak niet een bovenstaande bericht over op^ den van Hongaarsche troepen, heeft a Hongaarsche radio gisteravond bericht uitgezonden, volgens welke manschaPPe van de Hlinkagarde door Hongaren woonde huizen in zekere Slowaakse dorpen zouden hebben verwoest. Militaire maatregelen in Arabië. J? J. verschillende landen van het Arabtë schiereiland heerscht een groote niiD' bedrijvigheid. De Iman van Jemen order gegeven tot aanwerving en ins he van een vrijwilligersleger. De ',e (8, king is uilgenoodigd een verdedig"1? gen een eyentueelen buitenlandschen val te vormen. Ook in Nedsjed word1 lager georganiseerd.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2