/Lq£nda Dr. van Leusen waarschuwt voor een „verdrukte minderheid" Sensaties aan de Sportlaan Vergadering „Eenheid door Democratie Ür. de Vletter: „Het goede in de N.S.B. Ds» Padt; „De vrijheid is onuitroeibaar De laatste abonnements voorstelling Altl|d Derde dag der Schoolwedstrijden Burgerlijke Stand van Den Helder Zwaartekrachtmetingen op zee jUawieMiMen Versche haringprijs nog gestegen Een besomming van f 6200 foocellcA nieuuM Den Burg ïlieuwA uit Ulk Visscherij Cafésluiting vervroegd Tweede kerkgebouw Dienst Urk-Amsterdam Zeer druk bezocht fUhk en Zending. Het was de heer Noorman, voorzitter van de Heldersche af deeling van de Nederlandsche Beweging voor Eenheid door Democratie, die gisteravond voor een, gezien de tijdsomstan digheden, zeer goed bezet Casino een propa- ganda-avond opende. Niet minder dan een drietal sprekers werd door den heer Noorman welkom geheeten, waarna hij de doelstellingen van de beweging voorlas en vervolgens nog een kort woord van propaganda sprak. Hierna gaf de voorzitter het woord aan den eersten spreker van den avond, Dr. A. de Vletter uit Bloemendaal, die een rede hield over het onderwerp: „Het goede van de N.S.B. in Nederland". Dr. de Vletter wees er op, dat het niet aan gaat de theorie van het nationaal-socialisme hier in Nederland als geheel verwerpelijk te doodverven. Het valt bijv. niet te loochenen, dat daar fouten zijn in ons parlementaire sy steem, dat er oneerlijkheid geslopen is in het internationalisme, en dat de activiteit der politieke partijen niet altijd even oirbaar was. Daarnaast heeft de N.S.B. ons veel ge leerd: zij leerde ons te zien naar Duitschland, waaruit zij geboortig is, zij leerde ons dat wij argwaan moesten hebben jegens datgene wat er gebeurd is, en nog gebeurt, over onze Oostgrens, dat we moeten leeren de praktijk van de schoone theorie te onderscheiden. Te genover de .dealen die het nationaal socialisme en de N.S.B. ons vertellen staat de harde, de rauwe realiteit. De realiteit van den misdaad tegenover andersdenkenden, tegenover diege nen, die van ander ras, van ander geloof zijn. Na het noodige vertel^ te hebben van het anti-semietisme in Duitschland, dringt dr. de Vletter er op aan niet het oor te leenen aan het zoet gefluit van den N.S.B.-vogelaar, die de euvele moed nog bezit het woord „vrijheid" in den mond te nemen. Dat we moeten wa ken, steeds weer en steeds opnieuw voor die genen, die zeggen dat God zich geopenbaard heeft in den persoon van Adolf Hitier, dat Hitier de eenige is die kan bepalen wat recht en onrecht is. Spr. adviseert te lezen wat er over het nat. socialisme geschreven is en men vergete daarbij niet „Mein Kampff". Zij het taaie kost, het is nuttige kost. Men leert er veel uit. Het goede in de N.S.B.... men vindt het in de theorie, maar ook in het feit dat de Nederlandsche democratie, die langzamer hand ingedommeld was, zeer ontwaakte. Het goede bestond uit liet feit dat we weer gingen beseffen dat de democratie een be zit was, een prachtig en rijk bezit, dat we moeten blijven bezitten en blijven ver dedigen. Het goede was dat we weer leerden critisch te zijn, dat we leerden beseffen wat het woord „vrijheid" beteekende. Een woord, aldus spr. zonder de erwezenlijking waarvan ons het leven niet waard lijkt meer geleefd te moeten worden. Dr. van Leusen. Als tweede spreker volgt dr. A. J. v. Leusen uit Velsen, die als onderwerp gekozen heeft: „Aan ons is de toekomst", en welke rede zich kenmerkte door een groote mate van sugges- tiviteit, die tal van malen door applaus van de aanwezigen onderstreept werd. Nadat dr. van Leusen „het goede" van de N.S.B. nog eens gememoreerd heeft, vraagt hij zich af hoe het toch mogelijk is dat iemand met een gezond stel hersenen zich kan laten verleiden zijn sympathie te schenken aan een dergelijke beweging. Het is spr. een volmaakt raadsel dat er lieden zijn die eenig heil zien in de principe's van deze Hollandsche naboot sing van de Duitsche onderneming. Het ergste daarbij is dat deze „vaderlanders" zich nog nationale Nederlanders bovendien durven te noemen, ondanks het feit dat ze achter de Duitsche vaan aandraven. En die bereid bla ken te zijn ons beste en duurste bezit te offe ren voor een waandenkbeeld, een fictie. Er is een tjjd geweest dat men zich de weelde kon permitteeren te zeggen dat men niet aan politiek deed. Die tjjd is thans voorbij. Nu is men als mensch ver plicht wèl aan politiek te doen, omdat men de menschheid moet redden. Redden, omdat, indien wjj ons niet met de politiek bemoeien, de politiek dat met ons doet. Het is een merkwaardig spel, dat van de N.S.B. aldus spr. Een spel van zelfverheer lijking, van zwarte beenkappen en wat ro mantiek. Een spel, min of meer dwaas, en waarom men hartelijk zou kunnen lachen... indien het spel zou blijven. Het gevaar voor Nederland van de N.S.B. schuilt in de fouten die door de democratie gemaakt zijn en worden. Uitsluitend en alleen door die fouten, door de onvolkomenheid die onze volksgemeenschap kenmerkt, kan de N.S.B. bestaan. Was er geen werkloosheid geweest, dan zou Mussert nimmer 10 procent der stemmen hebben kunnen verkrijgen. Winst voor de N.S.B. ontstaat alleen door het visschen in troebel water, ontstaat door de ellende van anderen, door tweedracht en ontevredenheid. Tot de N.S.B. gaan de ontwortelden, die in de holle frasen een laatste kans meenen te hoo- ren. Verdieping en verbetering van de demo cratische beginselen is daarom noodzakelijk. Geschiedt d?t, dan sterft de N.S.B. haar eigen dood. Doch raakt het volk haar roer kwrjt, dan bestaat de kans dat het zich overlevert aan een dictator. Als ons zelfrespect verdwijnt, als wrj niet meer ons zelf zijn, dan komt de „leider". In het andere geval zal hij kansloos z^jn. Het staat wel vast dat de N.S.B. bjj de aan staande verkiezingen een klap zal krijgen, maar ook al blijft het groepje nog zoo klein in aantal over, dan nog diene men öp z'n qui vive te zijn. Het zou kunnen gebeuren dat het de „onderdrukte minderheid" ging spelen. Ne derland zal het hoofd opgericht willen blijven dragen. Het zal vrij willen blijven. Ziedaar: de toekomst. Een taak, die met kracht volbracht dient te worden. Een kracht waarop de dictatuur zich altijd, vroeg of laat, te pletter zal loopen. God geve, aldus dr. van Leusen, dat dit in Ne derland vroeg zjj! Ds. Padt. Na een korte pauze spreekt als derde en laatste spreker dr. N. Padt uit Zutfen over „Belagers der Democratie". Na een verklaring gegeven te hebben van het wezen der democratie, wijst spr. met na druk op het groote gevaar dat dreigt in de ontkenning van den individueelen mensch in de totalitaire staten. Hier toch is de massa niets meer dan een biologische totaliteit, die niet niet meer denkt, doch waarover gedacht wordt. Daarboven staat een oppermensch, die men beurtelings Führer, Duce of Leider noemt. Wat de toekomst in zich bergt, weet men niet, maar zeker is het, dat de vrijheid nooit blijvend onderdrukt kan worden. De eer bied voor den mensch en de vrijheid zijn onuit roeibaar en altijd zal een volk zich weer los maken uit de verdrukking. Maar wij moeten trouw blijven aan de democratische beginselen en dan kan het niet anders of in heel de wereld zal de vaan der ware vrijheid weer waaien. Men moet dan echter schouder aan schouder staan en datgene wat ons verbindt moet naar voren gebracht worden. Vooral geldt dat voor ons Nederlanders, die in vrijheid opgegroeid zijn, die door vrijheid geadeld werden. Wij willen deze, onze schoon ste traditie, niet prijsgeven, wij willen en zul len onzen kop niet buigen. Ds. Padt wijst dan op het on-Hollandsche, het „volksfremde" van de N.S.B1, die de hoog ste waarden der samenleving en 't beste in den mensch tot een aanfluiting wil maken en advi seert den strijd te strijden mee alle krachten, die in ons volk zijn. Over enkele dagen moet men zijn stem uit brengen. Het kan spr. niet schelen op welke partij men die stem uitbrengt, als men die maar uitbrengt op een der democratische par tijen. Opdat men er voor wake dat datgene, wat door de eeuwen gewonnen is, niet te niet gedaan wordt. Opdat we onafhankelijke Ne derlanders blijven, die weigeren het slavenjuk op de schouders gelegd te krijgen. Het is de heer Noorman, die de sprekers hierna dank brengt en daarmee ongetwij feld in den geest van de vergadering han delde, die dien avond keer op keer haar instemming met het gesprokenen door applaus betuigde. Zjj nog vermeld, dat een aardig uitge voerd en passend decor voor het tooneel was aangebracht door den heer K. Kool. „Ik heb den Graaf vermoord" Een lachavond. Zooals reeds eerder gemeld, is de laatste tooneel-abonnementsvoorstelling vastgesteld op a.s. Maandagavond. De plaatsbespreking daar voor geschiedt a.s. Zaterdag van 35 uur. Voor bijzonderheden daaromtrent verwijzen wij naar de advertenties. ,Ik heb den Graaf vermoord", is een „thril ler", een sensatie-stuk, maar een sensatie, waarbij de note gaie, de vroolijke noot, niet vergeten werd. Men kan dan ook ongetwij feld, gezien .tenminste de enthousiaste pers beschouwingen, een prettigen avond tege- moetzien. Over dit stuk van „Het Residentietooneel" schrijft o.m. de „Nieuwe Rotterdamsche Cou rant": Als de graaf vermoord ware, maar is hij het wel al heeft hij inderdaad dit ondermaan- sche voorgoed verlaten? zou hij zijn ver diende loon hebben. En als wij de belangstel ling voor dezen genoeglijken thriller met talooze komische effecten vermoorden, als wij aan de spanning een ontijdig einde maak ten door een nauwkeurig relaas zouden wij eenzelfde lot verdienen. Dies bepalen wij ons er toe te constateeren dat het een alleraar digste voorstelling is geweest, die luide is toegejuicht en die stellig door vele andere gevolgd zal worden. „Algemeen Handelsblad": Het stuk is zeer goed geschreven en ge grond op een nieuwe vondst, n.1. op het feit, dat iemand maar éénmaal vermoord kan worden. En door de wijze van voorstellen krjjgt men in dit stuk een vermakelijk resul taat. Er wordt zeer goed gespeeld. Wjj noe men in het bijzonder Adolphe Engers en Paul Steenbergen, omdat die haast niet van de planken af zijn geweest, en ook Jan C. de Vos, omdat die, door zijn smeuige creatie van Diamond meer dan eens een open doekje kreeg. Het stuk en de voorstelling hadden een daverend amusementssucces. Wie nu eens een knap geschreven en tevens vermakelijk de tective stuk geacteerd wil zien, die moet dit eens in de comédie gaan doen. Het zal een „schlager" worden. door dagolijkicho behandeling me» Deze dag, evenmooi als beide vorigen, heeft ons alweer wat nader gebracht tot de uitein delijke beslissingen. En nu moet U niet denken, dat zoo'n middenweeksche tournooidag onin teressant is, integendeel, we kregen gisteren de sensatie van de „penanties". „Eindelijk", zuchtten honderden jongens en de run naar de goal, waar een van angst bib berende keeper doorgaans staat, kon ingezet worden. Het waren de RehoDothschool en de Groen v. Prinstererschool, die ons dit gelukje te beurt lieten vallen. De „Groenen" waren de gelukki gen en deze mogen nu in de finale van afdee- ling B morgen uitkomen tegen het machtige Centraal 2, dat de laatste vertegenwoordiger van het Poldersche schoolwezen, ondanks het pittige middenvoortje, inmaakte volgens alle regelen der kunst. De lagere scholen. Vier overgelukkige demi-finalisten meldden zich in afdeeling A aan. School 8', School 10, School 14 en School 7, en als je nu zoo je oor eens te luisteren legt bij de diverse meesters van bovengenoemde scholen, dan worden ze alle vier kampioen. Dat worden morgen big-matches om negen uur op het Racing-terrein, vooral als men be denkt, dat alle vier gewedijverd hebben om de meeste goals bij elkaar te „trappen'. In afdeeling C zijn dê drie finalisten, die nu een halve competitie gaan spelen om het be geerde kampioenschap ook al bekend. De Am bachtsschool-teams komen hier prima voor den dag. Zoowel het tweede als het derde mogen probeeren het ULO 2 lastig te maken. Ook dit festijn vangt morgen aan. ABS en RHBS winnen. In de „heeren"-afdeeling begint de spanning zoo langzamerhand ten top te stijgen. De Kraaien voetbalden gisteren een twee-één zege op Lyceum voor elkaar, dank zij een prachtig doelpunt van Postuma even voor tijd ge scoord en de ABS-ers ja eindelijk schoten uit hun slof en verpletterden de arme kampioe nen 1938, ULO met liefst 51. De match ABSRHBS zal wel de ontknooping geven van de Gordiaansche knoop, die deze 6 clubs ons zoo langzamerhand bereid hebben. De Handelsavondschool vond gelijkspelen zeker zoo prachtig, dat ze ook tegen de Kweekelin- gen niet van den regel afweken. Wel wisten ze ondanks een numerieke minderheid, één snoodaard had zeker plotseling rheumatiek of zoo iets gekregen, de leiding te nemen, maar in de. tweede helft fabriceerden de a.s. onder wijzers eveneens een doelpuntje, hetgeen de Handelsavondschool op een kostbaar verlies- punt kwam te staan. En nu opgelet, jongens! Vrijdagmiddag is het feest in Tivoli om 2 uur, dan zal de heer Van Twisk zijn poorten openen om de voetballende jeugd „gratis voor niks" te onthalen. Een prachtige geste, die niet teveel op prijs kan worden gesteld. En dan tenslotte Zaterdag de groote finale, een prachtig voetbal week-end is in zicht! Afdeeling A. 2e ronde: RKJS 2—School 8i School 10School 5 Comeniusschool-t— School 14 BLO 2—School 7 Afdeeling B. 1—7 9—0 1—7 0—7 2e ronde: Gr. v. PrinstererschoolRehobothschool 3—2 Centraal 2Julianadorp 50 Afdeeling C. 2e ronde: Lyceum 2ABS 2 ULO 2—ULO 4 ABS 3Centraal 1 0—4 5—0 5—0 Afdeeling D. 3e ronde: ABS 1—ULO 1 5—1 Lyceum 1HBS 1 12 Handelsavondschool 1Kweekschool 1 11 In Afdeeling D luidt de stand momenteel: 1. RHBS 3 2 1 0 5—1 5 2. ABS 3 1 2 0 7—3 4 3. Handelsavondschool 3 0 3 0 33 3 4. Lyceum 3 1 0 2 57 2 5. ULO 3 1 0 2 5—8 2 6. Kweekschool 3 0 2 1 25 2 Van 12 April 1939. ONDERTROUWD: R. Edelenbosch en T. Dijkstra: H. Verblauw en H. Kuiper; J. P. van de Graaf en J. J. Verfaille; P. Th. Oud huis en J. C. Koster; H. Kooij en C. Kolle. GETROUWD: J. A. Rutten en H. M. Jan sen. BEVALLEN: T. SwatersHeeroma, z.; E. J. KoornVerkuijlen, d.G. van Wingerden van den Nieuwendijk, z. OVERLEDEN: G. Glotze—Hemelrijk, 75 jaar; F. J. van Dok (m.), 79 jaar. Aan boord van Hr. Ms. „O. 16", die, behou dens onvoorziene omstandigheden uit Nieuwe- diep via de Kaap naar Indië zal vertrekken, zal aanwezig zijn dr. W. Nieuwenkamp, pri vaat-docent aan de Universiteit te Utrecht, die als opvolger van prof. dr. F. H. Vening Meinesz, in opdracht van de Cijfercommissie voor graadmeting en waterpassing, -zich zal toeleggen op Oceanische zwaartekrachtme tingen. Met 12 April is de kapitein-luitenant ter zee P B M van Straelen eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. kustverdedigingsschip „Gelderland"; het bevel over dien bodem is opgedragen aan den kapitein-luitenant ter zc J. L. K. Hoeke. Aan den kapitein-luitenant ter zee titulair met ingang van 1 April eervol ontslag uit den bij de Kon. Marine-reserve J. H. Hollaar is reservedienst verleend. De prijs van de versche haring is buiten verwachting weer gestegen en bedroeg te IJmiuden gisteren variecrende van 4.50 tot 2 gulden per lust van vijftig kilogram. Van deze prijsstijging kon de reederij van den stoomtrawler „Delft", welke met 2000 manden van deze vischsoort aan de markt lag, profiteeren met het resultaat, dat dit schip een besomming van 6200 gulden maakte. Rijkspostspaarbank Opgave betreffende het kantoor der poste rijen te Den Burg. In den loop der maand Maart 1939 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbankboekjes ingelegd14.407,15 en terugbetaald23.507,56 Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald9.100,41 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 16. Urlt. 11 April. Door 7 vaartuigen werd he den aan deji Gemeentelijken Vischoafslag al hier aangevoerd: 52 pond kuilpaling, van 1115 pond per vaartuig, prijs 24y225 ct.; 40 pond lijn- of beugaal, 3034 ct. en 430 pond versche poonen, 910 ct., alles p. pond. De Raad der gemeente Urk heeft met 5 tegen 3 stemmen besloten om de café-sluiting te Urk terug te brengen op 10 uur. Voor heen was het sluitingsuur 11 uur. De café- en koffiehuishouders hadden een verzoek aan den Raad gericht om de sluiting te houden op 11 uur. De Kerkeraad der Ger. Kerk heeft bij de belijdende leden der gemeente een vragenlijst laten bezorgen. De toelichting op de vragen is echter van dien aard, dat er wel weinig gemeenteleden zullen zijn, welke deze vra gen zullen beantwoorden. Het comité van actie voor een tweede kerk en pastorie, be nevens tweede predikant, zond later een cir culaire rond, waarin duidelijk werd gemaakt, dat de wijze waarop de Kerkeraad nu een beslissing uitlokt, niet de juiste is. Over den uitslag der gehouden schriftelijke stemming was nog niets bekend. De eerste Urker-stoomboot-Maatsch. zal vanaf deze week twee keer per week een dienst op Amsterdam gaan onderhouden. Op Maandag en Donderdag van Urk naar Am sterdam en Dinsdag en Vrijdag des avonds 6 uur van Amsterdam naar Urk. Het is thans opmerkelijk, dat Urk al vroeg zeer druk door vreemdelingen wordt bezocht. Met de Paaschdagen was het bijzonder druk. Zou het soms zijn, dat deze vroege vreemde lingen nog voor de heffing van het koppen- geld over willen. De heffing van 10 cent zal 1 Juni aanvangen. ONKERKELIJKHEID NEEMT TOE. Met name in Saksen neemt de beweging tot het verlaten van de kerk weer geweldig toe In 1938 zgn in dit land niet minder dan 1,2.061 personen 1,0.91,1 volwassenen en 1123 kinde ren) uit de kerk getreden. In 1937 traden 39.615 personen (38.011, volwassenen en 1601 kinderen) uit de kerk. Het aantal toetredingen tot de kerk was in 1938 3077 volwassenen tegen 1,91,0 volwassenen in 1937. DE MEERDERHEID. Na de inlijving van het protectoraat Bohemen en Moravie bij het Duitsche rijk is Duitschland thans in meerderheid Roomsch-Katholiek Van ae 86 millroen inwoners ziin rr k Roomsch-Katholiek1,1 mïUioen Protcstantsch. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Chr Huygens, 12 April v. Batavia. Joh. de Witt, 12 April v. Amsterdam. Poelauh Roebiah, t„ 11 April v. Port Soedan Tajandoen, t„ 10 April te Padang. aJl Tabian (inballast), 12 April te Semarang. liON. NLO- STOOMBOOT MAATSCHAppj, Aiax 11 April te Kopenhagen. Astrea, 5 April v. Curagao Boskoop, t„ 10 April v. paita. Colombia, t„ 11 April v. Barbados. Deucalion, 11 April te Volos. Euterpe, 11 April te Gdyma. Fauna, 11 April v. Algiers. Ganymedes, 12 April v. Rotterdam. Hebe 12 Apil v. Amsterdam. Helder, t„ 10 April v. Coral. Herenice, pass. 11 April Finisterre. Irene. 12 April te Amsterdam. Iris, 11 April te Bordeaux. Juno, 11 April v. Algiers. Nereus, 12 April te Oporto. Orestes, 12 April v. Amsterdam. Orion. 11 April v. Piraeus. Perseus, 12 April v. Amsterdam. Rhea, 11 April v. Oran. Saturnus, 11 April v. DpidjelH. Socrates, 12 April te Amsterdam. Tiberius, 11 April v. Rodosto. Trajanus, 12 April te Roterdam. Triton, 12 April te Amsterdam. KON. HOLL. ELOYD. Amstelland, u„ 12 April te Santos. HOLLANDAMERIKA LIJN. Burgerdijk, 10 April v. Galveston. Blommersdijk. 10 April Z.W. van Valentia. Dinteldijk, 11 April te Los Angeles. Drechtdijk, 11 April te Liverpool. Edam, 11 April te Tampico. Lochavon, 10 April te Cristobal. Maasdam, 12 April te Rotterdam. Zaandam, 11 April v. New-York. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, u., 11 April te Dakar. Leto, t„ 13 April v. Havre. JAVA—NEW-VORK LIJN. Glaucus, 9 April v. Kaapstad. Tabinta, 11 April te Belawan. Tanimbar, pass. 12 April Kaap de Goede Hoop, Talisse, 12 April te Batavia. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ, Batavia, pass. 12 April Gibraltar. Cremer, 10 April v. Penang. Nieuw Holland, 10 April te Adelaide. Ruys, 11 April v. L. Marqués. Straat Soenda, 12 April te Singapore. Tasman, 11 April te Saigon. Tegelberg, 11 April v. Sabang. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo, u„ pass. 12 April Suez. Kertosono, u., pass. 11 April Point de Galle. Weltevreden, u„ 12 April v. Londen. STOOMVAART 5nJ. OCEAAN. Ajax, 11 April v. Kobe. Alcinous, 11 April te Belawan. Antenor, 11 April v. Singapore. Patroclus, 11 April Z. van Land's End. Polyi' rus, 10 April te Bremen. Theseus, 11 April v. Manilla. JAVA—CHINA- JAPAN LIJN. Tjisadane, 9 April te Hongkong. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki, 12 April te Roterdam. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Hoegh Silverstar, 10 April v. Colombo. Madoera, 11 April te Calcutta. Manoeran, 8 April te Galveston. Salawati, 10 April v. Bombay. Silverbelle, 9 April v. Kaapstad. Silverguava, 10 April te Probolingo. Silverpalm, 8 April te Batavia. Silveray, 8 April v. San Francisco. Silverwillow, 9 April v. Anacortes. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MU, (HollandAustralië Lijn). Aagtekerk, 12 April v. Rotterdam. Grootekerk, t., 11 April v. Dakar. (HollandOost-Azië Lijn). Arendskerk, t„ 11 April te Manilla. (HollandAfrika Ijjn). Heemskerk, u., 12 April te Antwerpen. Nijkerk, u„ 11 April v. Marseille. Randfontein, u., 11 April v. L. Marqués. Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland" Eiken werkdag van 7—10 uur. Zaterdags van 35 uur en van 710 uur, Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 91? en van 13-30— V u. Zaterdags van 9—12 uur. Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat, lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 7—10 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 810 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Geef liefde een kans" en „Buldog DruM' mond in de klem". Rialto, Spoorstraat half 8: Zarah Leander in „Verbannen". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Ruzie drie hoog achter" en „Mademoilsel1' Docteur". Zaterdag 15 April. Musis Sacrurn, 8.30 uur: Cursusbal Dans-® stituut Polak. Zondag 16 April. Musis Sacrum, 8.00 uur: Uitvoering Amuse" mentsver. „Kabé". Opgenomen om 8 uur hedenmorgen- Barometerstand Den Helder Temperatuur lucht: 10'? Wind: richting: Z.W.; kracht: 3 Licht op: 7 uur 23 mm-

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6