De benarde toestand van de kustvisscherij BMMiiAflj' Baby - Offset - Circulaires De zeer intensieve visscherij maakt onze kusten vischarm jMoelbch nieuuM MANSHANDEN YlLmut-ö, uit Ubd Expeditie is vertrouwenswerk ïïlahme£^icAten H. Ms. „Sumatra" op het IJ KeA?c en Zendmq* Oosterend Vergadering Gezins ziekenfonds Vergadering P. J. Boumanfonds- Gezinsziekentonds Cocksdorp Oefentocht roeireddingboot Visscherij Tijdschriften Dan weet ge tenminste dat Uw geld niet weggesmeten is VERKIEZING van van de Provinciale Staten. 11 V Vraagt inlichtingen: Begoniasfraat3 aanleg en reparatie Zaterdag 15 April j.1. hield de Neder- landsche Visschersbond zijn jaarvergadering in „Boschlust", Den Haag. De voorzitter, Joh. W. Stevenson, deelde in zijn openingswoord mede, dat verscheidene Gemeentelijke autoriteiten bericht van verhin dering zonden in verband met de bijzondere tijdsomstandigheden. Namens den Minister was vertegenwoor digd de heer G. C. Groen, namens de Vis- scherijcentrale Jhr. Storm van 's-Gravesande, namens het verkoopkantoor voor garnalen de heer Vrolijk, terwijl de gemeentebesturen van Den Haag, Wonseradeel (Makkum) en Goede reede vertegenwoordigd werden door de hee- ren H. C. Vermaat, G. J. Reyns en J. Tanis. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. In zijn jaarrede behandelde de voorzitter: le. Overzicht van de kustvisscherij in de verschillende gewesten. 2e. Het groote belang, dat gemoeid is bij de instandhouding van het kustvisschers- bedrijf. 3e. De maatregelen, die door de autoritei ten genomen zijn. In het gewest Termunterzijl-Zoutkamp was de toestand verre van rooskleurig. De vis scherij en drogerij van garnalen leverde een te sober bestaan op. -Gedurende vrij lange perioden waren er geen garnalen te vangen. De toegepaste kortingen op het gedroogde product vond men niet in overeenstemming met de geringe verschillen in de verkoops prijzen. Controle op de aflevering van het product werd zeer gewenscht geacht. In het gewest Harlingen, Makkum, Wieringen (deels Den Helder) heerscht groote twijfelmoed, omdat de Wadden- haringvissehery totaal verdwenen is. Kapi talen, besteed aan schepen en vischwant, moeten verloren worden geacht. Werk loosheid en armoede grijnst de slacht offers tegen, temeer daar eveneens de wiervisscherij verdwenen is, en de vis scherij op mosselen, geep, wulken en alikruiken steeds meer afneemt en de palingvisschery alleen al deze verliezen niet kan goedmaken. Het gewest Texel, Den Helder, Urk, IJmui- den en Scheveningen kenmerkt zich door het gemengde bedrijf. Waar de export van garnalen zeer sterk is teruggeloopen kan deze visscherij niet meer zoo intensief worden uitgeoefend. De afzet in het binnenland is niet dermate gestegen, dat de derving van de export kon worden goed gemaakt. De vroeg ingevallen vorstperiode legde de visscherij op garnalen in Den Helder geheel stil. Ook in IJmuiden is in het afge- loopen jaar de garnalenvisscherij niet van die beteekenis geweest als jaren daarvoor. De kleine trawlervisscherij kon alleen door de moderne kotters loonend worden uitgeoefend, maar gaf aan de meeste motorbotters niet zoodanige besommingen, dat voor het geheele jaar een weekloon kon worden verdiend. De snurrevaadvisscherij gaf een deel der bedrijven een goede uitkomst, maar er zijn er verscheidene, die daarop niet kunnen bogen. Voorzichtigheid zij geboden om niet een te sterke omzetting van het trawlerbedrijf in snurrevaadvisscherij te formeeren. De zeer intensieve visschery op de Noordzee met groote schepen, die dag en nacht, Zondags en door de week, geduren de alle tijden van het jaar maar door- ragen, maakt onze kusten vischarm. Dit somber beeld van de kustvisscherij zou er bijna toe leiden te adviseeren: laat dat kustvisschersbedryf dan maar verdwijnen. Maar wie zoo redeneert, beseft allerminst het groote belang van dit bedrijf. In de hui dige tijdsomstandigheden heeft ook het kleine waarde, waarde voor de ondernemers en hun knechts, waarde voor de nevenbedrijven, waarde voor de gemeenschap. Het kustvisschersbedrijf schenkt een schoone gelegenheid om noesten, krachtigen arbeid te verrichten, een arbeid, die in den strijd met de elementen staalt en sterkt. Daarom mogen we wel vragen aan Gemeentelijke en Rijks- autoriteiten, help dit bedrijf in stand te houden. Maar bovendien bedenke men, dat in spannende dagen als waarin we thans leven, dit groote aantal kustvisschersvaartuigen weieens opnieuw geroepen kon worden mede te helpen in de voedselvoorziening van Neder land, als door onveiligheid op zee het groot bedrijf wordt stilgelegd. De jaren 19141918 hebben ons dat wel geleerd en daarom te meer mogen de autoriteiten er wel voor waken dit productie-apparaat niet te ver liezen. De maatregelen der Regeering bestaan in een steunverleening aan de garnalenvisscherij en een steunverleening aan de kleine trawl- visscherij. De steun aan de garnalenvisschers is een toeslag op het aangevoerde product. Ver hooging van dien steun wordt economisch niet verantwoord geacht, omdat het percentage van den steun reeds vrij hoog is. Maar wan neer niet aangevoerd kan worden door wan vangst of slecht weer, staat de steun stil. De steun aan de kleine trawlvisscherij wordt verleend wanneer er gevaren wordt en de helft wordt eens per maand in contanten uitgekeerd, terwijl de andere helft wordt Ge reserveerd voor herstellingen van schip en want. Reeds meerdere malen is vergeefs aangedrongen op verhooging, omdat de uit gekeerde bedragen inderdaad te gering zijn. Door een econoom heeft de Regeering een rapport laten opmaken omtrent de renta biliteit van de visschersvaartuigen en een zelfde rapport wordt gemaakt van de garnalenvisscherij. Aangedrongen wordt op bekendmaking van die rapporten, omdat men het leerzaam acht te weten, tot welke conclusies dit onderzoek heeft geleid. Nog verkeeren de visschers in het onzekere omtrent het wetsontwerp inzake de maten op de visch. Een ernstig vermoeden bestaat, dat dit door de Kamers wel zal worden aangeno men. Dit zal beteekenen, dat van de te schrale besommingen der kustvisschers weer een deel verloren gaat. In de memorie van toelichting heeft de Minister dit erkend. Wel mogen de kustvisschers dan verzoeken geholpen te wor den, daar er anders vele bedrijven ten onder gang gedoemd worden. En dit kan toch de be doeling van den Minister niet zijn. De eisch tot het monsteren der bemanning van kotterschepen is thans in het stadium ge komen, dat verscheidene eigenaars verbaliseerd zijn en beboet. Waarom zoo vragen we ons af, hebben de autoriteiten, wanneer ze van mee ning zijn, dat de moderne kotters niet meer de kustvisscherij uitoefenen, maar de zeevisscherij, de wekelijksche bepalingen niet uitgebreid met een artikel: Kotters van 50 ton en daarboven moeten monsteren. Dan wist ieder precies, waar hij aan toe was, terwijl thans ons rechtvaardigheidsgevoel ge weld wordt aangedaan. We vreezen zeer, dat de Maatregelen der Regeering niet voldoende effect zul len sorteeren, om het kustvisschersbedryf te behouden. Indien tal van kustvisschersbedrijven ten ondergaan, achten wij dit voor het algemeen welzijn zeer funest en ons dunkt, dat Rijks- en Gemeenteautoriteiten beter een regeling konden treffen om de visschers te helpen in tijden, waarin niet of onvoldoende kan wor den verdiend. Na de bespreking van deze jaarrede werd gepauseerd. In de middagvergadering volgde jaarverslag en financieel verslag. Medegedeeld werd, dat aan het einde van dit jaar het bestuur in zijn geheel moet aftreden, zoodat de gewesten er voor dienen te zorgen, dat voor de eerstvol gende jaarvergadering weer bestuurders wor den gekozen. Na de gehouden besprekingen in de rond vraag, werd de vergadering door den voorzit ter gesloten. Een bewogen jaar. Zaterdagavond werd te Oosterend een vergadering gehouden van 't .Gezins ziekenfonds. De 2e voorzitter, de heer I. van Heer- ding, krijgt als eerste het woord. Dat we een veelbewogen jaar achter ons hebben, zal niemand ontkennen. Maar het feit, dat wij hier bij elkaar zijn be wijst, dat we ondanks alle zorgen en moeiten, onze zelfstandigheid konden be houden. Veel is er in het afgeloopen jaar geëischt van de wilskracht van het bestuur. Echter niet minder van de leden, die getoond heb ben, door hun standvastigheid en trouw de gevoelens van het bestuur te deelen en prijs te stellen op het behoud van ons fonds. Hier voor dan ook een woord van dank namens het bestuur, aan den voorzitter. De heer Koppen zag zich door omstandig heden genoodzaakt zijn functie als zoodanig neer te leggen. Wij danken ook hem voor het geen hij tijdens zijn voorzitterschap in het be lang van het fonds heeft gedaan. Door den nood gedwongen, mogen wij ons verheugen in het bezit van een eigen dokter te Ooster end in den persoon van dr. Renout, die de me dische verzorging van onze leden op zich wilde nemen. Hoewel nog maar kort in ons midden mochten wij hem reeds leeren ken nen als een uitstekende medici en wist hij door groote hulpvaardigheid reeds vele harten te winnen. Dat dit niet prettig was voor de heeren doctoren, die voorheen aan ons fonds verbonden waren, laat zich begrijpen. Spr. levereert vervolgens den strijd, waar over men in ons blad reeds diverse malen het noodige gelezen heeft. Op specialistisch gebied zijn dwangmaat regelen genomen om zoo mogelijk ons fonds te vernietigen. Hiervoor is men nog druk be zig en naar zich laat aanzien, zal men ook wel door deze moeilijkheid heen komen. Wan neer men als altijd achter het bestuur blijft staan, zal men niet frusten voor alle hinder palen uit den weg zijn geruimd en het fonds zich vrij kan bewegen. Zaterdagavond had in „Het wapen van Amsterdam" de gecombineerde vergadering plaats van het P. J. Boumanfonds en gezins ziekenfonds te Oosterend. Eerst krijgt de voorzitter van het P. J. Boumanfonds, de heer Mr. Smidt, het woord. Hij heet alle leden van het fonds hartelijk welkom. Daarna geeft hij het woord aan den secretaris, van heer C. Timmer Pz. tot het lezen van de notulen en het jaarverslag. Uit het jaarverslag blijkt, dat het ledental vooruit is gegaan en wel van 626 tot 630. De voorzitter brengt den secretaris dank voor zijn verslag. DAMES KAPPER HEEREN Stakmanbossestr. 65 Tel. 514 Hierna volgt het verslag van den penning meester ,den heer S. Keijser. Het saldo over 1938 bedraagt 3587,99. De penningmeester deelde mede, dat het fonds geen effecten meer bezit, maar dat het geld aan de gemeente cn aan particulieren als 1ste hypotheek was verstrekt. De aftredende bestuursleden, de heeren S. Keijzer, penningmeester, en A. Brans. commissaris, werden bg acclamatie herbe noemd. De heer A. van den Brink verklaarde namens de contröle-commissie boeken en gelden in de beste orde te hebben bevonden. Voor het boekjaar 1938 werden tot leden der contröle-commissie benoemd de heeren D. Miedema en A. Brouwer Sr. Nu kwam de vraag van den heer P. Dros in behandeling. Door den heer Dros werd ver leden jaar in de vergadering een vraag ge steld om voor een aantal jaren te betalen in plaats van zoolang men leeft. Door den voorz. was hieromtrent een schrijven ontvangen van den adviseur, Prof. Keesom. Deze stelde voor te betalen van 4 tot 40 of van 40 tot 60 jaren. Men zal wel hooger premie moeten betalen. Hoeveel dit zal bedragen kan de voorzitter nog niet mededeelen. Besloten werd om hier over eenige inlichtingen in te winnen. De heer A. van Brink zou dan de 2e klas van 70 op 100 gulden en de le klas van 100 op 130 gulden willen brengen. Hierna volgde de rondvraag, welke niets opleverde. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. Zaterdagmiddag j.1. heeft een oefening met de roeireddingboot in de „Krim" plaats gehad. Hoewel niet alle roeiers aanwezig waren, slaagde de boot er toch in door de vrij ruwe branding te komen. Op de sleepzak werd de terugtocht aan vaard. Roeiers en materiaal bleken weer in goede conditie te zijn. Aanwezig waren van de plaatselijke commissie de heeren Remmers, Epe en Lap. Urk, 14 April. Door 16 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag aangevoerd: 490 pond Kuilpaling, van 1829 pond per vaartuig, prijs 2123 ct. en 310 pond lijn- of beugaal, prijs 2324 ct., alles per pond. Daarom per E S O N A (auto- en bootdiensten) Zaterdagochtend omstreeks elf uur is H. Ms. kruiser „Sumatra" van Den Helder op het IJ aangekomen. De havenmeester, de heer B. de Vries, was ter begroeting aanwe zig bij de aankomst. De bodem meerde voorloopig aan het Stee- nen hoofd. Het doel van het bezoek is de gebruikelijke revisie, die van tijd tot tijd noo- dig is. Maandag zal het schip in het dok gaan. Officier van den marinestoomvaartdienst der le klas H. de Roode zal 17 dezer worden geplaatst bij het Kon. Instituut voor de Marine te Willemsoord als officier-instructeur. Per m.s. Baloeran, dat 16 April a.s. op weg van Ned. Indië naar Rotterdam te Marseille wordt verwacht, reist luitenant ter zee der 2e klas L. J. van der Veen. Biet ontslag uit den Zeedienst: Matr. le kl. K. Bezema 16-4-39. Matr. le kl. D. J. Bartelson 1-5-39. Matr. le kl. R. Maagdenberg 16-4-39. Matr. 2e kl. J. A. v. d. Hooft 16-4-39. Matr. le kl. J. Pol, 30-4-39. Marn. le kl. J. Groenendijk, 21-4-39. Bevordering in Ned.-Indië. Stoker le kl. A. A. Nierop, l.Nov, 1938 tot stoker-olieman. •Korpl.-macht. A. Tevel 1 Dec. 1938, tot sergt.—macht. Matr. le kl. W. Wolthaus, 1 Dec. 1938, tot kwartiermeester. Telegrafistenmaat A. de Heus, 1 Dec. 1938, tot korpl.-telegrafist. Marns. 2e kl. A. van Ekeren en W. Ouwe- neel, - Dec. 1038, tot marns. le kl. Marn. 3e kl. J. Vos, 1 Dec. 1938. tot marn. 2e kl. Stoker-olieman G. J. Heikamp, 1 Jan. '39 tot korp.-macht. Marn. 2e kl. J. le Blanc 1 Jan. '39 tot marn. le kl. DE GOPESBERGSCHE CONFERENTIE. re Godesberg zijn uit alle deelen van de Dwtsch E g foat kerk te zamen gekomen, om te °"e J dcn zii ouden kunnen doen tot oplossing van kerkstrijd. Resultaat der ^Men een program werd opgesteld, ei g V Dit program, ons ter hand, i <- dcnisbe- Duitsch-Christelijk standpunt De beUjdentsDe weging heeft dus blijkbaar te Godesberg met meegedaan. EEN LASTIGE TEKST. De Badensche minister van eeredienst heeft gelast, dat in het Bijbelsche leesboek, dat V het onderwijs in Baden gebruikt werd, de teks Joh. 4 Zb „De zaligheid is uit de Joden ge schrapt moet worden. VERSTROOIDEN-ARBEID. De Vereenigde kerk van Canada heeft ter verzorging van de tallooze kleine kolonies aan de zeekust daar 5 kerkelijke schepen in dienst gesteld, van welke één steeds een arts aan boord zal hebben. Voorts is voor de centrale leiding zoowel voor de schepen als voor de ver strooide kolonies een radiostation ingericht, tci - wijl de schepen, kolonies en ver verspreide jagers en houthakkersgroepen ontvangtoestel len hebben; regelmatig wordt twee avonden per week naar al de betrokkenen uitgezonden. Ds. C. J. HOEKENDIJK. Op 11 Mei hoopt ds. C. J. Hoekendijk, thans predikant der Vrij Evangelische gemeente te Bussum en een bekend voorman op het gebied van de evangelisatie, ook in onze stad bekend, auteur ook van onderscheidene practische evangeliseerende werken, den dag te herden ken, waarop hij voor JfO jaren zijn ambt aan vaardde. Op initiatief van den kerkeraad heeft zich een comité gevormd (adres Jac. Verhoef- laan 4, te Bussum), dat zich ten doel stelt, dezen dag feestelijk te gedenken. Het comité stelt zich voor een jubileumnummer te doen verschijnen van „De Levensgids". Aan belang stellenden, die eventueel niet geabonneerd zijn op „De Levensgids" zal dit nummer dan op aanvraag worden toegezonden. Op Hemel vaartsdag 18 Mei zal de kerkdienst, geleid door ds. Hoekendijk in het kerkgebouw te Bussum, door de N.C.R.V. worden uitgezonden. Tevens zal dan des middags een samenkomst in de Spiegelkerk te Bussum worden belegd, waar verschillende genoodigden en belangstellenden gelegenheid zullen hebben den jubilaris toe te spreken en waar hem een stoffelijk blijk van waardeering en medeleven zal worden aange boden. GESTOLEN WAAR. Te Perpignan werden door de Fransche poli tie twee beroemde schilderijen van El Greco, waarvan het eene Christus aan het kruis voor stelt, in beslag genomen; de stukken waren door bolsjewisten uit het Prado te Madrid ge stolen. FUSIE-IDEE GROEIT. De S verschillende Luthersche synoden in Amerika, die even zooveel afzonderlijke Luther sche kerkorganisaties vertegenwoordigen, heb ben in het besef der noodzaak van vereeniging een „comité tot bevordering van de Luthersche samenwerking" gesticht, bestaande uit 10 leden, van elk der 5 synoden 2. Het comité zal een rapport bij elk der 5 synoden indienen. BIJBELS IN VLIEGTUIGEN. Een Amerikaansche kerkelyke vereeniging heeft in navolging van hen, die voor bijbels in hotels zorgen, zich ten doel gesteld bijbels in verkeersvliegtuigen te deponeeren, die in bij zondere metalen klemmen zullen bewaard wor den. As r.ta. April-nummer. Uitgave Holdert Co., Amsterdam. Behalve een aantal bijzonder aardige foto illustraties vestigen wij de aandacht op de schets „Dwaze Vrouwen", die geschreven werd door Hans van Haefte. Origineel is eveneens „Het mooie zwendeltje" van H. van Gellecum. Voorts is daar de novelle „Een dinertje voor vier personen" van Arthur Tuc- kerman, dat jong en oud zal bevallen, en „Het Boomvrouwtje". Tal van andere artike len, schetsen, puzzle's en foto's vragen voorts de aandacht voor dit April-nummer. Het Kind. Nummer van 1 April. Uitgave C. A. Spin Zn., Amsterdam. Na een mooi gedicht van L. V.: „Stervend Kindje", vinden wij het vervolg van „School, ontwikkeling en temperament", een zeer leerzame bijdrage Goed geschreven is: „De Lente gaat zingen"! van de hand van Mien Labberton, terwijl wij tenslotte de aandacht vragen voor het vervolg van: „Aan welke eischen moet een goed kin derboek voldoen?" „Hedendaagsche Sociale Bewe ging e n." Naar de N.V. Uitgevers Mij. Van Loghum Slaterus te Arnhem ons mededeelt, is versche nen een tweede verbeterde druk van Dr. W Banning's „Hedendaagse Sociale Bewegingen" STOOBIVAART 'LIJ. NEDERLaxq Chr. Huygens, t„ 14 April v. Singapore. Marnix v. St. Aldegonde, t., pass. 14 Gibraltar. poelau Bras, u., 15 April v. Genua, poelau Tello, 17 April 12 u. 's middag» IJmuiden verwacht. 6 t( Joh de Witt, u., 14 April v. South, poelau Laut, 15 April v. Batavia. Poelau Roebiah, t., 14 April v. Port Said Soemba, 15 April te Amsterdam. Tajandoen, t., 14 April v. Sabang. Tawali, t., 14 April v. Port Said. KON NED. STOOMBOOT BLAATSCHAjpjj Ajax, 15 April te Aarhus. Alkmaar, u., 12 April te Cristobal. Ariadne, 14 April v. Algiers. Bennekom, u., pass. 14 April Dungeness. Bodegraven, t., 15 April 5 u. 25 Lydd ge„ Costa Rica, u., 13 April v. Barbados. Douro, 11 April v. Pt. Bardos. Euterpe, 15 April v. Danzig. Helder, t., 13 April te Valparaiso. Iris, 14 April v. Bordeaux. Juno, 14 April v. Malta. Orion, 14 April te Izmir. Pericles, u., 12 April v. Kingston (Ja). Telamon, t., 14 April te Madeira. Tiberius, 15 April te Candia. Triton, 14 April 16 u. 45 te Hamburg. Ulysses, pass. 14 April 15 u. 30 Ouessant. Van Rensselaer, 14 April 13 u. v. Barbados. Venus, 14 April v. Lissabon. Achilles, 15 April v. Rotterdam. Aurora, 15 April v. Rotterdam. Orpheus, 15 April te Amsterdam. Socrates, 15 April v. Amsterdam. Stella, 15 April v. Amsterdam. Theseus, 15 April v. Amsterdam. Rhea, 15 April te Genua. KON. PAKETVAAKT B1AATSCHAPPU, Bantam, 15 April v. Rotterdam. Tegelberg, 14 April v. Singapore. HOLLAND—A3IEK1KA LIJN. Bilderdijk, 14 April Scilly gep. Binnendijk, 14 April te Baltimore. Dinteldijk, 14 April te San Francisco. Drechtdijk, 14 April v. Liverpool. Veendam, 17 April 17 u. 30 te Plymouth ver» Volendam, 14 April te New York. Zaandam, 14 April te New York. Lochmonar, 15 April v. Rotterdam. Noordam, 15 April v. Rotterdam. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Hoegh Silverstar, 13 April te Bombay. Djambi, 14 April v. Cebu. Marken, 12 April v. Los Angeles. Simaloer, 14 April v. Port Natal. JAVA—CHINA- JAPAN LIJN. Tjibadak, 13 April te Hongkong. JAVANEW-VORK LIJN. Adrastus, 13 April v. Batavia. Kota Agoeng, pass. 14 April Mauritius. City of Singapore, 13 April v. St. Vincen Kote Gede, 13 April te Savannah. ROTTERDA3ISCHE LLOYD. Siantar, 15 April te Rotterdam. Kota Pinang, 15 April v. Rotterdam. Baloeran, t., 18 April 9 u. v.m. te Marseill» verwacht. Bantam, 15 April v. R'dam. Kertosono, u., 15 April te Belawan. ROTTERDAM—ZUID-ABIERIKA LIJN. Aludra, 15 April v. Rotterdam. Alwaki, 15 April v. Rotterdam. Algorab, t., 14 April te Santos. STOOMVAART BHJ. OCEAAN. Maron, 13 April v. Marseille. Melampus, 13 April te Suez. Rhesus, 15 April v. Amsterdam. Antenor, 14 April v. Penang. Protesilaus, 15 April te Moji. EBIZETCO LIJN. Jonge Anthony, 15 April Malta gep. Jonge Johanna, 14 April v. Port Soudan. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Nigerstroom, 15 April v. Hamburg. Reggestroom, u., 15 April v. Lagos. Leto, t., 14 April v. Havre en wordt 18 April te Amsterdam verwacht. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MM. (HollandAfrika Lijn). Bloemfontein, 14 April v. Hamburg. Heemskerk, u., 14 April v. Antwerpen. Heemskerk, u., pass. 15 April Vlissingen. Springfontein, 15 April v. Rotterdam. Bloemfontein, 15 April te Amsterdam. Boschfontein, t., 14 April te Kaapstad. (HollandAustralië Lijn). Meerkerk, u., 14 April te Adelaide. -rS Adverteer in een blad dat huis-aan-huis gelezen wordt. In verband met de dien dag te houden stemming zal de Gemeente Secretarie, met uitzondering van de bureaux Burgerlijke Stand, Militaire Zaken en Bevolking, op Woensdag 19 April a.s. voor het publiek gesloten zijn. Alleen in zeer noodzakelijke gevallen zal toegang tot andere afdeelingen worden verleend. Den Helder, 27 April 1939. Goedkoope, doeltreffende reclame-biljetjes. Slechts f 3.75 per 1000 stuks N.V. Drukkerij en Uitgeverij v.h. C. de Boer Jr. Als de zon van Uw gezondheid verduisterd wordt, hebt U dan ge- zorgd, dat Uw duisternis verlichten Xkan' T vaa gas, water en electriciteit- stcfTi"5 Ver l°P V>an waschtafels, closets, waschmachineS' ïnTcmm. farden' haardkachels en fornuizen JU KEMNA, Hoogstraat 99, Tel. 547. Ook uw adres

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6