Ayenda Zeven Jagers in dienst! „Ik heb den graaf vermoord" Uo~et&al AU GASTRO NOM£ ïUenuui uit KeSifc en Zenduiq Waar zijn de 600 roepia's? Centraal II houdt in Hoorn de Heldersche eer hoog Marktberichten Marktoverzicht De Pachtwet in uitvoering Visscherij Plannen Laatste abonnementsvoorst. Uiterst volmaakte moord geparodieerd In ons hart hebben de meesten van ons er een zwak voor. In ons hart koesteren we altijd nog een, zij het half of driekwart vergeten liefde, de liefde voor de „detective-story", de „thriller" Het moord-verhaal, zooals ons dat jaren ge leden voorgezet is, smeuïg opgediend door Conan Doyle, door Gdgar Poe, door Wallace en desnoods door Ivans. Zij allen hebben ons doen griezeien, doen „thrillen", hebben ons meegevoerd op de ongebreidelde vleugelen der stoutmoedigste fantasie, waarvoor geen puzzle te gecompliceerd, geen luguber bedenk sel te sterk was. En thans komt daar die laatste abonne mentsvoorstelling met een „thriller", die ons de haren ten berge doet rijzen. Het is zoo erg, dat men reeds na vijf minuten dóór heeft, dat dit slechts een parodie is op de detective-story zij het dan een parodie met vaart en pit, en waarover men meer lachen dan griezelen moet, Het is voorwaar niet gering wat men hier voorgezet krijgt. Ergens op een Londensche flat is een graaf vermoord. Met de bekende vootvarendheid werpt Scotland Yard zich op het geval, een achttien karaats politie-speurder tijgt met een assistent aan he„ werk en geza menlijk pogen ze de Cordiaansche knoop uit de war te halen. Men stuit in dit geval echter op wel bijster zware moeilijkheden. Wordt een normaal mensch- slechts éénmaal van het leven be roofd, dit grafelijk heerschap bestaat het viermaal vermoord te worden. Ziedaar de pointe van een stuk, gespeeld door het Residentietooneel en geschreven door Alec Coppel. Zooals reeds gezegd, het betreft hier een parodie. Geparodieerd wordt de vermaarde „volmaakte moord" (die zooals thans aange nomen wordt niet bestaat) en wij kunnen niet andere zeggen dan dat men dit alles met smaak en verve voor het voetlicht gebracht heeft. Er is dan ook veel en hartelijk gelachen en uit alles bleek, dat men deze crimineele puzzle wel wist te waardeeren. Iets anders is uiteraard de vraag of dit alles eenige tooneel-waarde bezit. Wij betwijfelen het. Het is in wezen niets anders dan een op pervlakkige, zij het zeer intelligent in elkaar gezette geschiedenis, die niemand au serieux neemt, doch waarin een aantal goede toonee- listen de gelegenheid krijgen voortreffelijk spel te demonstreeren. In eerste instantie Adolphe Engers als inspecteur Davidson, die ons een prachtstuk van een politieman bracht Een type, dat zoo uit de een of andere detec tive romanserie gestapt kon zijn. Met fantasie en vaart, en met een opvallende rolvastheid, beheerschte hij vrijwel permanent de situatie en een woord van waardeering voor zijn werk mogen wij hier wel doen hooren. Paul Steenbergen als zjjn assistent was eveneens in prima vorm. Een frissche, aan nemelijke verschijning, en daarbij een passen de tegenspeler. Alle overige rollen waren min of meer secundair, hoewel enkele hier ge noemd mogen worden. Dat zijn dan Piet Bron, Johan de Meester, Mimi Boesnach en .Jan Vos De regie van Johan de Meester klopte tot in het detail. Nergens haperde het rhythme ook maar een moment, hetgeen bij een op voering van een dergelijk tempo wel iets wil zeggen. Over de enkele tekortkomingen van deze moordzaak, (die in wezen niets anders dan een blijspel was), zullen wij zwijgen. Het betrof slechts eenige incidenteele gevallen, die men bij het zien van zooveel vlot spel en scherp zinnige dialogen op den koop toeneemt. Het „Residentie-tooneel" heeft weer eens bewezen dat het over een ensemble be schikt, waarmede iets te bereiken is. Mis schien hebben wij het genoegen ditzelfde gezelschap b(j een volgende serie abonne mentsvoorstellingen ook eens te mogen aanschouwen in iets serieuzer, iets ernsti ger werk. In een stuk, waarvan men iets méér mee neemt dan van dezen viervoudigen moord op slechts één graaf IMA88I-GORENG bij SPOORSTRAAT 94. TELEF. 660 Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland" Eiken werkdag van 7—10 uur. Zaterdags van 35 uur en van 710 uur. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 9—1? en van 13.30— V u. Zaterdags van 9—12 uur. Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat, lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 810 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theaterSpoorstraat, half 8: „In den greep der Wildernis". Ktalto Spoorstraat half 8: „3 Man in de Sneeuw" en „Haar Grootste Offer". Witte-Bioscoop. Koningstraat, half 8: „Het Dubbele Huweljjk" en „Niets is Heilig". Woensdag 19 April. Casino, 8.30 uur, Laatste Marine concert. Donderdag 20 April. Casino, 8.15 uur, Concert „Helders Mannen koor". Zaterdag 22 April. Casino, 8.15 uur, M.S.F. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen Barometerstand Den Helder: 769.0 Temperatuur lucht: 7^3 Wind: richting: N.; kracht: 8 Licht op: 7 uur 32 mjn. RHBS verliest. Gisteren zijn dan Centraal 2 en RHBS 1 als kampioenen van District Den Helder bij hun collega's in Hoorn op bezoek geweest. Met afwisselend succes is er gestreden! Centraal 2 toch won met 1—0 van Berkhout, na een spannenden strijd, waarin onze Helder sche jongens verre den boventoon voerden qua spel. Onze oudste vertegenwoordigers hebben het daarentegen leelijk laten liggen. Met liefst 41 ging men ten onder tegen de Hoornsche HBS. Het feit, dat er met 3 invallers gespeeld moest worden, deed niets aan de nederlaag af. De Hoornsche kampioenen waren veel sterker. Zaterdag a.s. nog een match. Het ligt in de bedoeling van de Schoolvoetbal- commissie om als laatste punt achter de zoo succesvolle Paaschweek, een elftal, gevormd uit de sterkste spelers van afdeeling D, een wedstrijd te laten spelen tegen Helder 1. Deze zeer interessante match zal Zaterdag a.s. op het Helder-terrein plaats vinden. De opstelling en juiste aanvangstijd hopen we in den loop van de week nog wel te publiceeren. en geleverde producten van de bedrijven, zoo wel pachter als verpachter kunnen bevredigen". In een gecombineerde ledenvergadering van al de landbouwvereenigingen op Texel zijn de ontworpen glijdende pachtschalen als billijk aanvaard met vrijwel algemeene stemmen en is besloten, daar in 't vervolg bij verpach tingen zooveel mogelijk rekening mee te hou den en tevens deze schalen te zenden aan pachtbureau en pachtkamer voor het district met verzoek namens genoemde vereenigingen, bij de beoordeeling van pachtcontracten van Texel deze schalen als norm te nemen. Er is een permanente commissie benoemd, die jaar lijks de voor gebruik van de schalen benoodig- de gegevens zal vaststellen en publiceeren. Veemarkt Maandag 17 April 1939. 2 paarden (slacht) 100125; 2 koeien 180210; 130 kalveren 616; 22 schapen 1620; 4 rammen 18—24; 14 biggen 8—12. Eierenveiling Maandag 17 April 1939. Aangevoerd 81700 eieren. 58-62 kg 3.35—3.60; 62-64 kg 3.50—3.65; 66-70 kg 3.70—4.00; 50-56 kg 3.20—3.35. Alles per 100 stuks. Ook wordt gevraagd door den heer Vlaming hoe het Ziekenfonds er voor staat. In de rondvraag vraagt de heer Jn. Do^e of de medicijnen ook in ?orP kunnen worden. De voorzitter zegt dat de zelfde, die Den Burg en Oudeschild biene ook Oosterend rond zal brengen. Niets meer aan de orde zijnde wordt met dank aan alle aanwezigen de vergadering dooi den voorzitter S. van Heerdingen gesloten. De Pachtwet heeft ook het eiland Texel niet onberoerd gelaten. Dit blijkt heel duidelijk uit een geschrift van de af deelingen Texel en Eier- land van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, den Aartsdiocesanen R.K. Boeren- en Tuindersbond en den Christelijken Boeren- en Tuindersbond. „Na de inwerkingtreding van de nieuwe Pachtwet", zoo lezen we daarin, „is er ook op Texel, evenals in andere deelen van het land, verwarring ontstaan op pachtgebied". „Gevolg van die verwarring zijn de zeer uiteenloopende pachtprijzen, die worden gevraagd, geboden en besteed, in vele gevallen niet passend aan de omstandigheden". „Er zijn buitensporige maat regelen genomen bij verpachtingen. Van den eenen kant vertrouwt men op een billijke uit spraak van pachtkamer of pachtbureau, van den anderen kant wil men zich veilig stellen in verband met de lange pachttermijnen". Indirect wordt te kennen gegeven, dat er het een en ander is bedorven, en men wenscht pachtkamer en pachtbureau te voorzien van normen voor Texel. „Om weer orde te brengen ten aanzien van de verpachtingen, om weer te komen waar noodig, of om te b 1 ij v e n in de sfeer van ver trouwen en welwillendheid en wederzijds be grijpen en waardeeren om ook te maken, dat zoowel pachter als verpachter zooveel mogelijk krijgen wat hun toekomt in de pachtovereen komsten, om de uitspraken van pachtbureau en pachtkamer zoo goed mogelijk te doen aan passen aan de omstandigheden op Texel, is ge tracht pachtschalen samen te stellen, die, re kening houdend met de prijzen der gebruikte De aanvoer van nuchtere kalveren was gis teren aan de markt buitengewoon groot, er werden niet minder dan 130 stuks verhandeld. De prijzen liepen nogal uiteen en werden dooi den grooten aanvoer zeer ongunstig be- invloed, gemiddeld werd voor een nuchter kalf ongeveer 5.tot 7.betaald, zwaardere dieren brachten iets meer op. Hoogste prijs 16.De koeien zijn laag in prijs. Op de markt werd een tweetal verhandeld voor prij zen van 180.tot 120.Voor versch af gekalfde koeien betaalt men thans op de boer derij ongeveer 50.minder dan vorig jaar in dezen tijd. De wolveeaanvoer bestond in 22 schapen, waarvan de prijzen zeer uiteenliepen. Een be hoorlijk schaap kocht men reeds voor 15. 16.—. Rammen (voor den slacht) golden 18. tot 24.—. De prijzen voor de vette varkens op de boer derij bedraagt 23 \'2 tot 24 cent per pond. Big gen op de markt brachten pl.m. 10.per stuk op. Verder werden 2 paarden ter markt aange voerd, voor den slacht, waarvoor 100.4 125.werd betaald. De prijzen der kipeieren bleven op de veiling ongeveer gelijk aan die van vorige week. Oosterend Ziekenfonds Oosterend (Vervolg op ons verslag van gisteren). Na het woord van den 2en voorzitter krjjgt de secretaris, de heer Jn. Bakker, gelegenheid tot het lezen van de notulen en het jaarver slag. Hierna volgde verslag van den penningmees ter, den heer R. van der Vis. Door de omstan digheden, welke gepaard gaan met het zenden van rekeningen tegen particulierentarief is het] voor den penningm. moeilijk den stand van het fonds te geven. Het saldo van het verple- ginsfonds is 1202.40. Het ledenaantal neemt nog dagelijks toe. Hierna zou volgens bestuursverkiezing van een paar bestuursleden. Het bestuur stelt voor, dat de leden nog tijdelijk in het fonds zitting houden. Aangenomen. Daarna volgt voorstel van den voorzitter voor een dokterswoning. Enkele leden zijn er, welke er aandeelen in zouden nemen. De heer C. Trap is er niet voor; het ligt niet op den weg van de leden van het ziekenfonds. Voorstel van het bestuur om de zaak eens nader te onder zoeken en dan later zijn meening aan de leden bekend te maken. URK, 17 April. Door 24 vaartuigen werd j.1. Zaterdag aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 624 pond kuilpaling, van 10 tot 94 pond per vaartuig, prijs 19'2 tot 20'2 ct.388 pond Lijn- of beugaal, van 12 tot 56 pond per vaaituig, prijs 22 tot 24 ct.; 90 pond Noordzeeschol, 16 tot 19 ct.; 50 pond Schar, 10 tot 12 ct.; 100 pond Poonen, 9 tot 10 ct. alles per pond en 110 manden Nest (een mand is 40 kg), prijs 40 tot 45 ct. per mand. De vorige week kon de visscherij ongestoord worden uitgeoefend op de voormalige Zuider zee, de Waddenzee en de Noordzee. Globaal werd er dan ook 4 tot 5 etmaal ge- vischt. De motorlooze zeilvaartuigen maakten dagvangsten tot 10 pond, terwijl per nacht deze varieerden tot 16 pond per zeilvaartuig. De gemiddelde prijs van deze tweede soort kuil paling was 22 ct. per pond. Nest werd door deze vaartuigen nog zeer weinig gevangen. De weekbesommingen waren gemiddeld 12 tot 15 gulden per zeilvaartuig. Indien het weder deze temperatuur gaat houden, zal de aal- en paling- visscherij weldra aanmerkelijk gaan toenemen. De kleine motorvaartuigen hebben nog geen hooge weekresultaten kunnen boeken. Over dag- waren de vangsten maar tot 15 pond terwijl per nacht ten hoogste 20 pond kuilpaling boven water werd gebracht. Per pond werd deze eer ste soort kuilpaling verkocht voor gemiddeld 24 ct. Per mand werd voor de nest 40 ct. per mand betaald. Toch waren de weekbesommin gen ten hoogste 20 tot 40 gulden per motor vaartuig. De kleine kustlijnaalvisschers brach ten per morgen vangsten aan de markt van 17 tot 25 pond per vaartuig. De gemiddelde prijs was 27 ct. per pond. Verleden week waren de weekbesommingen van deze categorie visschers tot 35 gulden per vaartuig. In de meeste geval len werd er geaasd met wormen. De groote stoombeugaalvisschers boekten vangsten per morgen tot 34 pond per stoomvaartuig. De prijs van deze eerste soort lijnaal was gemid deld 30 ct. per pond. Besomd werd 40 tot 46 gulden per motorvaartuig. De gemiddelde on kosten voor deze vaartuigen zijn 40 gulden. De weekbesommingen van onze groote Noordzee- vloot zijn eenigszins gunstiger als dit de laat ste maanden het geval was. Nu het weder beter gaat worden, zoo gaan de vangsten aanmerke lijk toenemen. De vischprijzen waren van matig tot goed te noemen. Onze kustvisschers voor IJmuiden en Scheveningen maakten weekresul taten van 75 tot 115 gulden per kustvaartuig (voorheen niet hooger als 60 gulden). De gar- nalenvisschers tot 160 gulden per garnalenvis- scher. De groote motorvaartuigen voor Texel en Terschelling van 200 tot 310 gulden per motorvaartuig. De snurrevaadvaartuigen van 360 tot 252 gulden per snurrevaadvaartuig. De vorige week (10 tot en met 15 April) werd door 5 tot 24 vaartuigen per dag aan de Gemeentelijke Vischafslag alhier aangevoerd: 1368 pond Kuilpaling, prijs 19 (2 tot 25 ct 1098 pond Lijn- of beugaal, 22 tot 34 ct.; 900 pond versche Poonen, 5 tot 10 ct.; 90 pond Noordzeeschol, 16 tot 19 ct.; 50 pond Schar, 10 tot 12 ct.; 100 pond gestuurde Poonen, 9 tot 10 ct. alles per pond en 390 manden Nest, prijs 40 tot 45 ct. per mand. j Oommige adverteerders zitten uren op een pakkende tekst te „broeden". Verspil geen tijd: laat ONS U voorlichten. Het kost niets extra! UE NIEUWE GEZ.\NGBUNI)EL Naar aanleiding van een dezer dan pers verspreid bericht over den nieu," 'n zangbundel voor de Ncderlandsch Her 8e. Kerk wordt thans officieel van de synodale commissie in het Weekblad Ncderlandsch Hervormde kerk medcr <e dat het nimmer in de bedoeling heeft f om een proefbundel die mogelijk na door een defimtieycn bundel vervangen 1 worden aten te bieden. De thans aano.i Nieuwe Bundel is als definitief te besch plannen om wijziging aan te brengen b°pUN derhalve niet. es\ De belangstelling voor den Nieuwen O bundel blijkt zeer groot te zijn, hetgeen^' blijken uit het feit, dat binnen drie maÜ'"1" na de verschijning meer dan 100 groot meenten met een kerkelijk) zielental va„ over 700.000 den bundel hebben aanvaard KERK EN OXFORD. De kerkeraad van de Gereformeerde Kr 1 Yerseke nam in zijn laatste vergaderin! besluit, bij de eerstvolgende vergadering de classis Goes het volgende voorstel V* pathiseerende of weifelende houding tn 'ïn. dienen: „De kerk van Yerseke, gezien de pathiseerende of weifelende houding van iej. onzer kerken, zoowel van ambtsdragers niet-ambtsdragers, ten opzichte van de Oxfot groep; van oordeel, dat de tijd dringt, datj kerken duidelijk zich over deze beweging Jï spreken, stelt aan de classis voor langs particuliere synode aan de komende genera synode van Sneek te verzoeken, zulk een «1? spraak te willen doen". Bij beschikking van den Minister v. Defensie is de luitenant ter zee der le kl. C. J. Wz. Vaj Waning, dienende bij de Hoogere Marin. Krijgsschool te 's-Gravenhage, den 10 Mei '33 ter beschikking gesteld. Bij beschikking van den Minister v. Defensie is de luitenant ter zee der le kl. A. Kroese dienende bij het Departement van Defensi» den 15 Mei 1939 ter beschikking gesteld. Aan den officier van gezondheid der 2e k|, B. I. Dommers is, op zijn verzoek, eervol ont slag- uit den zeedienst verleend en op gronj van artikel 43, 4c lid der Dienstplichtwet t* noemd bij de Koninklijke Marine Reserve t-, officier van gezondheid der 2e kl. GARNALEN GEVISCHT BINNEN DE TERRITORIALE WATEREN. Een Belgisch vaartuig in Hoek vaj Holland door de Z 8 binnengebracht. Gisterenavond heeft de torpedobootjager Z. 8 het Belgische visschersvaartuig „Ostende 78', waarvan vermoed wordt, dat het binnen de territoriale wateren garnalen heeft ge- vischt, in Hoek van Holland binnengebracht. De bemanning is aan boord gehouden. Marinebrief uit Jndië Zeven jagers in dienst! Wat zeg je daar van! Ik zag ze gisteren aan de jager steigers liggen. Drie groepen van twee plus de Banckert, De hartewensch van vele C.Z.M.'s, E.C.-en, en vergeet voor al den tegenwoordigen divisiecommandant, overste Pinke, niet vervuld. De groepen zijn als volgt ingedeeld: H.Ms. „Van Galen" en „Witte de With" (kapt.-luit. t. zee Pinke en luit. t. zee le kl. Visser en id. Merens). H.Ms. „Kortenaer" en „Van Gendt)) (luit. t.zee le kl. Foreest, luit. t. zee le kl. Chömpff). H.Ms. „Piet Hein" en „Evertsen" (luit. t. zee le kl. Reynierse en luit. ter zee le kl. Perks). En dan de „Banckert" nog, buiten divisie- verband als opleidingsschip voor kanonniers (luit. ter zee le 11. Bax). Zooals je wel begrepen zult hebben, zijn de tusschen haakjes geplaatste namen die van de verschillende commandanten. De volgende week beginnen de manoeuvres. Tijdens het verblijf van het eskader in Tand jong Priok geven de vice-admiraal en mevr. Ferwerds een dansavond, waar .behalve de marine natuurlijk een groot deel van de Ba- taviaansche meisjes present zullen zullen zijn. Eén der laatste dagen dat luitenant ter zee Chömpff nog oudste officier op de „Korte naer^' was, werd er uit zijn bureau ruim 600 roepia's van de inkoopgelden gestolen. Na tuurlijk is de 5e sectie (politie Oedjoeng) erbij gehaald en is het te hopen voor den nieuwen commandant van de „Van Gendt" dat de d,ef van het geld achterhaald worden! Dezer dagen was men op de plaats van de „Kortenaer" aan de jagersteiger met de duik- sloep bezig om naar het, misschien door den dader overboord gegooide, geldkistje te dui ken. Gisterenmorgen om 8 uur precies kwam de „Suffolk" binnen en meerde weer aan de Hollandpier. Luitenant ter zee 2e kl. De Jonge van Ellemeet was wederom verbindingsoffi cier. Gisterenmiddag werd op het terrein naast den „Dienst Conservatie" een hockey wedstrijd gespeeld tusschen Engelsche en Hollandsche officieren. H.Ms. „Java", welk schip aan de kruiserkade gemeerd lag, ont ving de Engelsche hockey-ers. Ik moet zeggen onze marine maakt hier op het oogenblik een goede indruk tegenover de Engelschen. Als je gisteren dat eskader had zien liggen. H.Ms. „Java" aan de kruiserkade, H.Ms. „De Ruyter" aan het schiereiland Noord en 6 jagers aan de jagersteigers. De onderzee booten waarvan er 6 mee op manoeu vres gaan au grand complet bij de dokken. Bovendien demonstreerde de lui tenant ter zee Riedel met de nieuwe T.M. 3 bij de binnenkomst van de „Suf folk". Op H.Ms. „Flores" had een ongeluk plaats met het meegenomen boordvliegtuig. Het toestel werd vernield, dj twee vliegers (off.- vl. Van Es en de kopr.-vltgmr. Van Tol) werden lichtgewond. Het ongeluk gschiedde in de nabijheid van Billiton, de gewonden werden in het hospitaal in Batavia opgeno- Klaas, wat zou het overste Mackay, overste Nieuwenhuys, kolonel Wetering de Rooy en andere „Dienst Conservatie" commandanten en eerste officieren aan het hart gaan, als ze zagen dat het gras veld naast de overdekte parkeerplaats van de „D.C." nu als parkeerterrein in gebruik is genomen. Daar waar vroeger bordjes waren aangebracht met „Verbo den op het gras te loopen" (je weet wel daar bij de bottelarij) is nu het gras ge deeltelijk verdwenen, althans doorploegd met autowielsporen. De „Wadden" voor den „Dienst Conser vatie slibben voortdurend aan. Zooals ik je in mijn vorigen brief el schreef, zal mettertijd daar een meerkade komen. Wanneer de „Koning" nu weer geheel gerestaureerd is, komt het schip vermoe delijk aan den overkant te liggen, daar bij de Gouvernements-marine en zullen op de plaats van de „Koning" nieuwe on derzeebootsteigers komen. Maar dat zijn allemaal maar plannen. Het korps luchtdoelartillerie heeft thans een eigen muziekkorps gekregen en regel matig zie je nu dit muziekkorps al oefenende door de Darmowijk trekken. Als ik ze zoo bezig zie dan schieten me onwillekeurig de eerste maanden van de marine-stafmuziek hier in Soerabaja te binnen, waarbij bij het „nemen van de bocht" Dokweg—Oedjong- weg, de meeste blazers er mee ophielden en alleen de kapelmeester doorblies. Dat is nu zoowat 15 jaar geleden en thans behoort ons fanfarekorps wel tot het allerbeste hier in de Oost. De beide opritten van de brug over de „Kali mas" zijn thans gereed, het wachten is nu nog op de overspanning. Ik heb gehoord dat de toelage voor de employé's van het M.E., die aan den Oedjoeng wonen, dan zal komen te vervallen. Het z.g. ,,bru£'e,ee,eld" verdwijnt tyj de opening van de Kali mas brug. Het marine sanatoriumfonds hield een groot opgezette propagandavond in de stad De leiding berustte natuurlijk weer bij onze marine cabarettist majoor-konst. Van Dorst De Goebeng-band en de marine-non-stop! revue droegen veel tot het succes bij. Tot zoover vandaag Klaas. Er was zooveel te vertellen, dat ik een brief extra schreef. Het beste maar weer. HENK. STOOMVAART 'UJ. NEDERLAND. Marnix v. St. Aldegonde, 18 April te Am sterdam verwacht. Memon, 14 April te Suez. Myrmidon, 15 April v. Aden. Perseus, 15 April te Suez. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran, 18 April te Marseille verwacht. Bantam, 16 April te Hamburg. Blitar, pass. 16 April Gibraltar. Buitenzorg, 17 April v. Singapore. Dempo, pass. 15 April Perim. Kedoe, pass. 16 April Point de Galle. Kota Radja, 17 April te Suez. Tanapoeli, 16 April v. Rotterdam. Weltevreden, pass. 15 April Gibraltar. KON. HOLL. LLOYD. Ceres, 16 April v. Maceio. Eemland, 16 April te Amsterdam. Montferland, 15 April v. Monte. Zaanland, 17 April te Amsterdam. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ, Ajax, pass. 16 April Brunsbüttel. Ariadne, pass. 16 April Gibraltar. Boskoop, 14 April v. Cristobal. Barneveld, 16 April te Antwerpen. Deucalion, 15 April v. Volos. Douro, 13 April te Cristobal. Esta, 15 April v. Dubrovnik. Euterpe, pass. 17 April Brunsbüttel. Fauna, pass. 16 April nabij Z.Z.W. Ouessant. Hercules, pass. 15 April Gibraltar. Hermes, 17 April te Beyrouth. Iris, 15 April v. La Pallice. Mars, 15 April v. Malta. Nereus, 15 April v. Oporto. Odysseus, pass. 16 April Holtenau. Orestes, 16 April te Bremen Orion, 15 April v. Izmir. Pericles, 16 April v. Cristobal. Pluto, pass. 17 April Brunsbüttel. Ulysses, 16 April te Antwerpen. EMZETCO LIJN. Jonge Elisabeth, 15 April Las Palmas gepass. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MIJ- (Holland—Afrika Lijn). Boschfontein, 15 April v. Kaapstad. Njjkerk, 17 April te Port Said. Randfontein, 15 April v. Beira Springfontein, 17 April'te Hamburg. (Holland—Br.-Intië Lijn). Hoogkerk, pass. 16 April Perim. Streefkerk, 16 April te Rotterdam. (Holland—Australië Lijn) Aagtekerk, 16 April te Hamburg. Almkerk, 17 Apri. te Kurracliee (Holland—Oost-Azië Lijn) Abbekerk, 16 April v. Shanghai. Tiitl u6rk' 14 APril v- Manilla. 16 APril te Genua, erkerk, 16 April te Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Leto, 15 Apil te Duinkerken, igerstroom, 16 April te Amsterdam. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. 1 Alwaki, 16 April te Hamburg.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6