KING t prebihbeurttu Paul Ostra's cabaret Burgerlijke Stand van Den Helder ter opwekking en verk Helder-elftalKeurelftal School- voetbaltournooi XtxeJilcA rUeuuM Lagere Landbouwschool PEPERMUNT 't Selecteeren van de pluimveestapel Twee Belgische visschersschepen opgebracht £le da.u4Ae.nde. din,q,eti Den Helder Vluggere postverzending Wieringermcer Men schrijft ons: De namen der optredenden in de cabaret revue welke morgen in Casino wordt gegeven, waarborgen een uitstekend programma. Pro minenten als Wiesje Bouwmeester, Joh, El- sensohn, Paul Ostra. Johnny and Jones en Joop de Leur zijn ook door hun optreden voor de film en radio, voor velen geen onbekenden. Het zoo populaire, vroolijke tweetal Johnny and Jones de bekende zangers voor de Radio, hebben groote vermaardheid verkregen. De leiding berust bij Paul Ostra, waarover de Indische bladen, gedurende zijn tournee aldaar, vol lof zijn. Zoo schrijft de Locomotief (Semarang): Paul Ostra was de spil om wie het programma draaide. Hij toonde het moei lijke vak van conferencier volkomen te beheer- schen en was als zoodanig meesterlijk. De zaal daverde van een gullen lach. Het applaus hield minuten lang aan. Soerabajasche Courant: Paul Ostra kan zich ongetwijfeld in de gunst van het Soerabaia's publiek verheugen. Indische Courant (Batavia): Paul Ostra verrastte als conferencier. Hij be schikt over een zonnige lach, die aanstekelijk werkt. Hij weet het publiek te pakken en brengt het op temperatuur. 21 April 1939. GETROUWD: H. J. Holl en F. A. M. M. van de Rijdt; H. Bontes en M. C. Grolié. BEVALLEN: K. SlikkerBijlsma, d.; J. C. RanLatjes, d.; N. AlkemaGroen, z.; A. van den BergHeddes, z.; C. Perquinvan Straaten, d. Hier volgen de elftallen, die elkaar Zater dagmiddag om 4 uur op het Helder-terrein In de haren zullen vliegen. Het belooft heel wat! Elftal van Af deeling D: Blom (H.B.S.) Hoebe Brinkman (Lyceum) (A.B.S.) v. d. Pol Schreuder Bakker (H.A.S.) (H.B.S.) (H.B.S.) Rottier Verfaille Blok Becker de Leur (A.B.S.) (Kw.sch.) (H.B.S.) (U.L.O.) (H.A.S,) Reserves: Moorman (Lyceum), Zegel (Kw.- ech.), Gijsberts (U.L.O. Helder I: Kenter of Prins Smit Teckelenburg de Loos Steenbergen Bêen Siersma v. Tongeren Spierenburg Voerman Verzijl De toegangsprijs bedraagt voor volwasse nen een dubbeltje, terwijl kinderen gratis de wedstrijd bij kunnen wonen. GEVONDEN VOORWERPEN. 1 bril; 1 roode ceintuur; 2 kg-gewicht; 1 papieren zak, inhoudende 1 pakje boter, schoteltje en mes; breiwerk; 3 rozenkansen; 1 paar bruin lederen handschoenen; in bruin portemonnaitje, leeg; 1 portemonnaie met inhoud; 1 belastingmerk; 1 bruine jongensjas. VERLOKEN VOORWERPEN. 1 bankbiljet; 1 goud armbandje; 2 porte- monnaies met inhoud; 1 zilveren broche met pareltjes; 1 zakboekje; 1 grijs jasje; 1 be lastingmerk. Vrijdag 21 April had het mondeling eind examen plaats ter verkrijging diploma Lagere Landbouwschool. Nadat de leerlingen der 4e klasse reeds 6 April en 18 April den geheelen dag schriftelijk examen hadden gedaan, werd hen nu door de heeren Noordiji' en v. d. Ban, in het bijzijn van het bestuur en de Commissie van Toezicht van de school en den heer Rijkslandbouwconsulent van Noord-Holland, nog een groot aantal prac- tische vragen gesteld, die ze mondeling moesten beantwoorden. Mede waren hierbij tegenwoor dig heeren Burgemeester en Wethouders van Texel en de heer Jonker, gemeent.e-secretaris. De deelnemende leerlingen mochten daar hun, schriftelijk op het examen gemaakte opstellen, voorlezen. De diploma's werden uitgereikt met een toe passelijk woord door den voorzitter van de Commissie van Toezicht, den heer KI. Vlaming. Hierna sprak de heer Lienesch, die de leeraren en leerlingen complimenteerde met het succes en goede wenschen uitsprak voor den bloei der school, en blijk gaf van zijn voldoe ning over het behaalde resultaat. De heer Burgemeester complimenteerde de jongens en ook de leeraren. De heer v. d. Ban, directeur der school, sprak hierna een afscheidswoord tot de leerlingen en wekte hen op, vooral de verkregen kennis te vermeerderen en het in geen geval hierbij te laten. De diploma's werden uitgereikt aan: J. Witte, Spang, P, Stoepker Maurick, Eierland, Joh. de Graaf Czn., Cocksdorp, Th. Comman deur, Den Hoorn, Jn. Hopman „De Nederlan den", Jn. Roeper, Wester, C. Vendel, Zuid-Haf fel, J. Bas, Oosterend, en W. Reij Jz., Asten (N.Br.). De nieuwe cursus van de Lagere Landbouw school begint dit jaar weer 1 September. Vorig jaar begon zij 1 Mei. In verband met de tel datum op de Lagere scholen is, op verzoek van een paar hoofden dier scholen nu weer beslo ten 1 September te beginnen. Zij, die zich nog niet opgaven voor den nieuwen cursus kunnen dit alsnog te doen. Er zal in de toekomst ge- ti acht worden bij het onderwijs een en ander in te schakelen over bloembollen. Voor jongens, die in de bollen gaan. is de Lagere Landbouw school dus zeker de onderwijsinrichting. Men geve zich op bjj den Directeur, den heer E. v. d. Ban, die gaarne alle inlichtingen geeft. FIRMA TONNEMA DE. SNEEK In hotel „De Oranjeboom" hield gisteravond, voor de leden der Pluimvee-, Tuinbouwvereen. de heer v. AspcrenVervenne een causerie over het selecteeren van kippen. De bijeen komst die vrij goed was bezet, werd geopend door den voorzitter van genoemde vereeniging, den heer J. S. Dijt. De heer v. AsperenVervenne, begon zijn uiteenzetting met het bespreken van de Teelt regeling, waarbij spr. er op wees, dat het wen- schelijk was, dat ook de Texelsche Pluimvee houders zich aansloten bij de N.P.F. (Nederl. Pluim. Federatie) dit stond in verband met het feit. dat daaraan verschillende voordeelen zijn verbonden o.a.. dat de kosten voor het seleo teeren door een controleur aanmerkelijk min der zijn. Vervolgens behandelde spr. de verschillende eigenschappen, waaraan een controleur de min der goede dieren en de beste eierenproducenten onderscheidt. Vakkennis is evenwel noodig die slechts na vele jaren van practijk en behoor lijke opleiding te verkrijgen is. Allereerst wordt gelet op de dieren, die gele pooten en bij Witte leghorns eenigszins gele veeren hebben, dit zijn geen goede legsters om dat een kip die veel eieren legt, dit gele kleur sel verbruikt. Ten tweede kijkt de controleur naar de veeren, mooie veeren heeft alleen een slechte legster. Ten derde wordt aandacht ge schonken aan de kam, een scherpe kam heeft ook alleen" een minder goede kip. Ten slotte let men bij de selectie op de kleur der oogen, deze is bij een beste kip altijd oranjerood, bij minder goede treft men allerlei variaties, de slechtste hebben zelfs geheel blauwe oogen. De heer v. AsperenVervenne deelde mede, dat in N.H. 6 gediplomeerde selecteurs werkzaam zijn, het selecteeren kost voor leden van de N.P.F. 1.50 en 2 cent voor iedere gesel. kip. Voor niet-leden kost het 2.50 en 2 ct. voor iedere kip. Spr. besprak verder de groote voordeelen, die verbonden zijn aan het opruimen van niet-pro- ductieve dieren en toonde vervolgens verschil lende kippen die kenmerken droegen van prima legsters en dieren, die voor het Pluimveebe- drijf ongeschikt zijn. Ten slotte bestond ge legenheid voor het stellen van vragen waar van vele gebruik maakten. De heer Dijt richtte ten slotte een woord van dank tot den spr. voor dezen zeer leerzamen avond de afwezigen hadden ongelijk zei de voorzitter. Verder werd nog medegedeeld, dat personen, die selectie op hun bedrijf verlangen zich kunnen opgeven aan het Veilingskantoor. „VEBRATENTO"-TENTOON STELLIN G. In Hotel „Texel" (vernieuwd gedeelte) wordt van 25 t.m. 27 April een soort van Middenstandstentoonstelling gehouden onder den naam van „Vebratento", waaraan 22 firma's deelnemen, waarbij vier van Texel, nl. de heeren De Wilt en Agter, Zuivelfabriek „De Eendracht" en Bakker's Ijzerhandel. Dê tentoonstelling zal gratis toeegankelijk zijn, n.1. van 2.30 tot 5.en 's avonds van 7.30 tot 10.30. Er zullen enkele attracties aan deze tentoonstelling worden verbonden, terwijl autobussen van de buitendorpen naar de „Vebratento" zullen rijden. Gisteren constateerde de politie van Katwijk aan Zee, dat twee Belgische kotters, de H 12 en de Z 6, de garnalenvisscherij uitoefenden binnen de territoriale wateren. Maandag j.1. waren deze schepen reeds door de marine gewaarschuwd. De politie liet zich nu per Katv^ijksche garnalenboot naar de Belgische schepen ver voeren en bevond, dat deze op het verboden gebied visschende waren. Beide schepen zijn opgebracht naar Scheve- ningen, waar ze thans zyn vastgelegd. De beide aangehouden Belgische visch- kotters zijn de „Elona Constance", Z 6, en de „Ons Gedacht", H 12, tehuis behoorende in Zeebrugge. Door den Katwijkschen water schout, den inspecteur van politie aldaar, zijn de schepen naar Scheveningen opgebracht en ter beschikking gesteld van den Schevening- schen waterschout, den Haagschen hoofdcom missaris van politie. Krachtens een K.B. van 1899 moeten de op varenden een cautie storten van driehonderd gulden voor elk schip en bovendien een bedrag van zestig gulden per schip van eventueel aan den vischstand aangerichte schade. Na het vonnis van den kantonrechter, wordt de eventueel opgelegde boete afgetrokken van deze bedragen, waarna de rest langs diplo- matieken weg aan de eigenaars wordt over gemaakt. De visschers hebben zich in verbinding ge steld met het geza ii diap hier ter stede, laar zij niet o*er de nooüge gelden beschik ken. Bij beschikking van den Minister van Defen sie is de luitenant ter zee der 2e klasse A. N. baron de Vos van Steenwijk, dienende bfl het vliegkamp „De Mok" den 8en Mei 1939 ter be schikking gesteld. Overplaatsingen. Matroos le kl. A. C. E. Hoorns van W.s. W.o. naar Frisio, 17-4-39. Korpl.-kok C. J. Razenberg, van Gelderland naar Gruno, 17-4-39. Stoker le kl. J. H. P. Lintvelt van Gelder land naar van Speijk, 20-4-39. Matroos le kl. W. N. Koch van Kaz. W.o. naar W.s. W.o., 17-4-39. Matroos le kl. M. Pronk van W.s. W.o. naar Kaz. W.o., 17-4-39. Korporaals-schrijver C. Spaans en A. G. J. Wittenberg van De Kooij naar De Mok, 1-5-39. Matrozen le kl. F. J. van Hilst, H. L. Savelsberg, C. L. Bosman en C. A. Havenaar van De Kooij naar De Mok, 1-5-39. Matrozen le kl. J. Bekker, T. Berghout, J. A. Bosman, J. C. Bouwman, P. B. Duin. H. C. Hermans, F. H. A. M. van Hoek, H. Kamp huis, A. J. Kassels, P. v. der Klis, F. de Lange, J. Otten, R. W. Smits, L. v. Steve- ninck, G. J. C. Stolk, G. W. Ufkes, G. W. v. der Werf en A. M. Weijer naar Sumatra van W.s. W.oord, 8-5-39. Matrozen le kl. P. Boone, J. v. d. Brink, H. J. C. Dagelet, P. Ekkebus, M. Geertse, A. Hartman, G. L. v. der Heiden, G. A. Hefjmen, J. Koldenhof, A. N. Krispijn, P. L. Lutter, P. Meerman, A. Moor, R. Pieterson, P. F. Sinke, H. Verblauw, H. D. Wagenaar en E. Zwart van W.s. W.oord naar Sumatra. Lichtmatrozen H. Asselman, C. D. Bakker, H. W. J. Bogaerts, D. J. Buis, W. v. d. Greft, H. M. Haverhoek, J. W. Lebbe, P. Nijman, A. C. Otte, F. H. Rienstra van Tromp naar Kaz. A.dam, 27-4-39. Lichtmatrozen J. J. Douwes, C. Zuidersma, J. de Visser, B. de Wit, B. de Kruif, N. Freijer, T. L. Stevens. W. P. Graven. J. v. der Graaf, B. J. J. Menting, D. Muntjewerff, C. Hamelink, J. A. Drabbe, C. van Drent, D. H. Wijnschenk en J. R. van Malsen van Sumatra naar Kaz. A.dam, 8-5-39. Kwartiermeester P. v. der Schans van Kaz. W.o. naar O.Z.D., 27-4-39. Kwartiermeester A. van Sluijs van v. Meer- lant naar W.s. Vliss., 24-4-39. Kwartiermeester M. Breel van P. Florisz naar W.s. Vliss., 24-4-39. Matrozen 2e kl. P. Westerbeke en J. M. Weijts van W. v. Ewijck naar P. Florisz, 24-4-39. Matroos 3e kl. F. Plaisier van P. Florisz naar W.s. Vliss., 24-4-39. Matroos 3e kl. W. Willeboordse van J. v. Gelder naar W.s. Vliss., 24-4-39. Marinier le kl. A. H. Claassen van Brinio naar W.s. Vliss., 24-4-39. Oppertorpedomaker J. G. Kuijper van Schorpioen. Aanwijzing om 3-5-39 naar O.I. te worden uitgezonden, ingetrokken. Bootsman A. D. Lutterlof van W.s. W.o. naar W.s. Vliss., 22-4-39. Stafmuzikant J. H. Bosveld van W.S. W.o. naar Tromp, 27-4-39. Majoor-schrijver P. Smits van De Kooij naar De Mok, 1-5-39. Sergeanten-schrijver C. T. Heres en J. A. Verboom van De Koofj naar De Mok, 1-5-39. Bootsman J. Bouhuizen van Kaz. W.o. naar O.D.Z., 27-4-39. Sergt.-torpedomaker J. H. v. Bastelaar van O.Z.D. naar Afd. Marns. Rotterdam, 21-4-39. Op datum tewerkgesteld bij den bouw van de O 20 bij de N.V. Wilton-Fijenoord te Schiedam. Stoker-olieman G. J. H. v. Uden van O.Z.D. naar Afd. Mrns. Rotterdam, 21-4-39. Idem. Matroos le kl. F. H. Smit van O.Z.D. naar Afd. Mrns. Rotterdam, 21-4-39. Idem. Bootsman W. Blaasse van Tromp naar W.s. Vliss., 27-4-39. Marinier 3e kl. P. H. Hamming van Afd. Marns. Rotterdam naar Kaz. W.o., 17-4-39. Matroos le kl. J. F. W. Louwerens van Tromp naar W.s. W.o., 17-4-39. Kwartiermeester L. A. Schorsij van W.s. W.o. naar Tromp, 17-4-39. Mariniers le kl. J. C. Kip van Kaz. W.o. naar Tromp, 17-4-39. Marinier le kl. G. F. Jansen van W.s. Vliss. naar Tromp, 17-4-39. Hofmeestersmaat A. Tetenburg van Nauti lus. Bevolen overplaatsing op 13 4 3 van Nautilus naar VKwar'Ue'rine^sters M„ glimmerveen en _M- Vermeide van W s W.o naar O^Z W.o* Korpl.-telegrafist S. de Boer naar Walstation 12-5-39. W.S- Kwartiermeester H. v..der Graai W.o. naar W s- Vliss. 2 Haan g Matrozen 3e kl. R. J- M Hozee, W. Holt kamp. ^Jo«0e0gl^dLenards, P. van p. C. Kosten J- Jobse, m_ Nieuvvenhuizen, Meerkerk, A. Meinema, B. Nieuwe p m. j. a. Schravesande, n. c. winreiaar en jTr'wnurff,™ nVs'. Wioord nara Tromp, "Smatrozen P- A^ty. K Bgg** T. Benard, H. v. d. Berg, Kees J. Dassen. C. van Empel, J. O. F°ns'Nieuwcn. W. J. Kleinekoort, C. Lems, iv. taW K. Potter n pG s «r, man. L. J. Schouten P. Snel, H.yan G. van der Poort en F. O wiiie Tromp naar Heemskerck, 27-4-39. 4den Ondervolgende schepelingen J _jndië April 1939 per m.s. „Indrapoera uit O. incue in Nederland teruggekeerd: Opperschipper J. H. A. Goedkneg Majoor-monteur B. Scheffer. en Majoors-torpedomaker J. P. Weverl g A. Jansen. Sergt.-torpedomaker N J. wnj«n. Sergt.-vliegtuigmaker (H) J. Biizee^ Sergeanten-machinist G. Brouwer, M. Mul der en C. Siersma. Korporaal-torpedomaker C. Neefjes. Ondervolgende schepelingen zijn aangewe zen om den lOden Mei 1939 per m.s. „Baloe- ran" van de N.V. Rotterdamsche Lloyd naar O.-I. te worden uitgezonden. Sergt.-torpedomkr. F. A. D. Wendel Sergt.-vltgmkr. (H) (T: Kraaijcnbrink Kwartiermeesters J. W. Beumer, M. Breel, A. van Sluijs en C. de Wolf. Matroos le kl. S. L, Peeters. Matrco» 2e kl. G. R. Pruis, C. van Roseel, P. Westerbeke, J. M. Weijte. Matr. 3e kl. A. v. d. Berg. W. Brink. W. L. van Deurzen. B. J. Frank, A. van Gelder, H. Gelderblom. J. F. C. Geneuglijk, W. de Jong, H. C. A. Kapitein, G. Keetelaar, W. C. Kom man, E. J. Knijper, E. Lap, D. J. Leether, L. C. Maasbach, F. A. Meesters. J. Mennega, C. Otterspeer, J. Ottjes en J. Peereboom. Matr. 2e kl. F. Plaisier. Matroos 3e kl. G. L. Post, H. C. Reiff, J. Rumkorf, J. J. A. Vriends, K. de Waard, W. Willeboordse, M. G. J. van Zeeland. Korpl. d. mariniers J. A. Tamiaans. Marns. le kl. K. Artz, J. den Besten, E. den Boer, A. H. Claassen, T. A. van Dijk, L. Henl drikse, M. J. Herdink, W. M. Huissoon, J. van Loenen en J. A. Roose. Ondervolgende schepelingen, geplaatst als achter ieders naam vermeld, zijn den 19den April 1939 geplaatst aan boord van H. Ms. „Heemskerk". Bootsman J. Buijs, Gelderland. Kwartierm. J. Abspoel, Gelderland. Matr. ,1e kl. P. van Doorneveld W.s. W.o. Matr. le kl. J. P. Machielsen, Gelderland. Matr. le kl. D. J. Stuivenberg W.s. W.o. Matr. le kl. R. Koopal en J. J. Nassij, Gel derland. Matr. le kl. L. Jansen en T. Hemmers, W.s. W.o. Matr. 2e kl. J. Verhoorn en J. Zoeteman, W.s. W.o. Matrozen 3e kl. C. Wijker, J. Rouwendaal, H. A. Bolleurs, B. A. de Joode, H. Groeneveld en H. J. v. d. Zande W.s. W.o. Matr. 3e kl. A. M. Dalstra, van Speijk. Matr. 3e kl. A. van Enk, Schorpioen. Matr. 3e kl. J. Hortensius, Gelderland. Sergt.-konst. F. A. van Cleemputte, van Speijk. Sergt.-konst. J. H. Evers, Geldèrland. Korpl.-macht. P. Dijkema, Kaz. W.o. Korp.-macht. E. Geij, Kon. Inst. Korpl.-macht. W. M. Maassen, Schorpioen. Korpl.-macht. M. v. d. Kuijl, Gelderland. Korpl.-stoker R. van 't Hul, Gelderland. Stoker le kl. A. J. Eiff, v. Speijk. Stoker 2e kl. M. J. Bleijenberg, C. de Bruin, A. J. v. Broekhoven, J. Assink, W. J. Faes, F. H. Cuijpers, allen van Tromp. Lijst van schepelingen, die met ingang van de aangegeven data worden bevorderd tot de kwaliteit als voor ieder hunner achter zijn naam is vérmeid. Het was echt Hcldcrsch, dat helpen van ons huismoederen, de hulp, die ze den tijdelijken recruten verschaft heb ben, in den vorm van bakken snelvuur,, kopjes thee, raapstelen en waschteiltjes, sigaren en sigaretten, zoet en zuur, frokjes en fluitketeltjes chocolademelk. Het was óók Heldersch dat er een Kenau was, die zich met opgeheven vaan naar de politie begaf om aldaar de vuile wasch eens op te knappen en te vertellen, dat het niet netjes was van de vrouwen om naar het fort te gaan. Dat ze dat met bij-bedoelingen(?) deden et cetera. Uit goeden bron ver namen wij, dat meergenoemde juffrouw van de bekende kouwe kermis is thuis gekomen, en zich heeft voorgenomen haar sexe-genooten voortaan niet meer dermate zwart te maken en te beklad den. Waarlijk de Dirks Admiraal- sche moeders hadden een beter lot ver diend! Hier past alleen 't welbekende woord van Corrie Vonk: ,,Dat moet je mètmèken!" Een enkel woord over de verkiezin gen. Niet die van de Staten-Generaal, waarvan de leden al weer voor vier jaren op hun pluche zetels zetelen en thans grijze haren krijgen alleen al bij het nadenken over de duizend en één beloften die men in verkiezingsmani festen den onnoozele volke gegeven heeft. Nee, wij doelen op de Gemeente raadsverkiezingen, waarover men reeds het noodige verneemt. Zoo zou het vaststaan, dat in den nieuwen raad het gezicht van niemand minder dan Piet van Twisk de man van de gratis kaartjes en de gatribaldi) zou gaan verschijnen, terwijl ook de heer Oort- gijsen (Kl. F.) weer tot „Edelachbare" zou promoveeren. Merkwaardige gezichten. De een van de film, de ander van het hout. De een met de garribaldi, de ander met een hoed, waaraan de eeuwen geknabbeld hebben en die naar historie ruikt. De een met het altijd peper-en-zoutkleurige colbertje, de ander met de kemelsharen pij, waarmede eens Bonefatius bij Dok- kum het loodje legde. Worden het aanstaande vroed schappers? De tijd, de zeer nabije, zal het leeren. Overigens gezichten, die in menig opzicht veelbelovend zijn. En tenslotte nog een opmerking over de nieuwste serie inbraken, die deze week de aandacht vroeg. Tot tweemaal toe verschaften duistere elementen zich toegang tot de haardsteden van rustige burgerlieden en tot tweemaal toe heeft de recherche er werk van gemaakt. Tot nu toe vernamen wij niet, dat de daders gevat zijn, hetgeen we echter wél vurio hopen. w Zal de recherche er in slagen Voor de rust der stedelingen en de eer van het corps wenschen wij het van harte. Het zou een mooi succes zijn ,\eü. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat) Geen dienst. Westerkerk (Helden der Zeeplein) 's Morgens 10.30 uur Ds. F. w. j. Poel. 1 Geret. Kerk (Julianapark) 's Morgens 9 uur Ds. Tollenaar, 's Morgens 10.45 uur Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 u.: Cand. Y. Feenstra' Geret. Kerk (Kehoboth-Kerk) 's Morgens 10 uur: Cand. Y. Feenstr» 's Avonds 5.30 uur Ds. Tollenaar. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat) 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 Lpesdienst. Donderdag. 27 April. 's Avonds 7.15 uur, Ds. Hennephof Scheveningen UK va# Chr. Geref. Kerk (Steengracht) 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uut de heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstraat) 's Morgens 10.30 u. Ds. W. J. F. Meinen Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht) 's Morgens 10 uur Ds. P. J. Smidts. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) Pastoor H. J. Verheij. 's Morgens 10 uur, H. Dienst. Evangelisatie (Palmstraat) 's Morgens 10 uur en 's avonds 5,30 u» Ds. J. H. Jansen, Gebouw Middenstraat 117 's Avonds 8 u.. Evangelisatie-samenkomst Evangelisatiegebouw (Vijzelstraat) 10 uur samenkomst. Zondagmiddag 4 uur. Straatpredikin» Molenplein. 's Avonds 8 uur, Samenkomst. Leger des Heils 7.30 u.: v.m. Bidstond. 10 uur v.m. Heiligingsdienst. 3.30 u. n.m.: Openluchtsamenk napark. 8 uur n.m. Verlossingssamenkomst. Al deze samenkomsten staan onder leiding van Brigadier W. J. Kolder. 5 u. n.m.; Jeugdsamenkomst. Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdjjkstraat hoek Schagenstraat. Dienst. Kerk van Jezus Chr.stus, Janzendw.str, 8 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur. Samenkomsten. HUISDULVEj Ned. Herv. Gemeente 's Morgens 10 uur: Ds. M. van Wicta, JULIANAD0R! Ned. Herv. Gemeente Geen dienst. Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Avonds 7 uur: de heer J. Sevensmi, van Amsterdam. Met 1 November 1938: Stoker-olieman L. van der Wal, korp.* machinist. Met 1 Maart 1939: Matrozen le kl. K. Goud, W. G. Kandel. R- J. W. Franken, G. J. Klabbers, D. van Dan A. Braam, W. Steenbergen, G. N. Veenstra. H. L. Schaaij, L. Bouwer, J. J. W. Klumpet S. Wielhouwer, E. J. Jansen, H. Veldkamp, A. C. J. Hoes, J. van Aperen, C. W. Struijk, I Abspoel, tot kwartiermeester. Sergt.-telegr. T. J. Schamp, tot majoor telegrafist. Telegr.-maat A. Middelink, tot korpl.-teleg: Stooker-olieman C. Pleijte tot korpl.-macht Met 23 Maart 1939: Majoor-schrijver J. van der Jagt tot opper- schrijver. Sergt.-schrijver A. Velt, tot maj.-schrijver. Met 1 April 1939: Sergt.-konstabel P. J. van Wijk, tot majoor konstabel. Korpl.-konstabel M. Timmerman tot sergt* konstabel. Korpl.-torp.mkr. W. H. C. van Linden '0l sergt.-torp.mkr. Sergt.-macht A. C. Buster tot majoor- machinist. Korp.-macht A. de Pijper tot sergt.-mactó Stoker-olieman J. A. Koningstein, H. Vermeer, J. p. Heijblok, H. Harder, J- A Brand, C. J. de Graaff tot korpl.-macht. Met 11 April 1939: Stoker-olieman C. J. de heer tot korporaal machinist. Stoker-olieman C. van der Mast tot korp: machinist. Met ingang van 15 Mei a.s. wor den de postinrichtingen in den Wie- ringermeerpoldcr (Slootdorp, Mid- denmeer en Wieringerwerf) toege voegd aan het ressort Schagen. Gelijktijdig wordt op werkdagen oW gegaan tot uitvoering van een tweetal ine we postautodienston: Schagen 6.10, Midden-moer 6.25. SI°ol(n°'! b.oO, Wieringerwert 7.—. Kolhorn 7.20, singerhorn 7.110 Schagen 17.15, Middcnmeer 17.30, gcrwerf 17.40, Slootdorp 17.50, WiennK waard 18.-. Oudcsluis 18.10. „„gt Door deze nieuwe regeling gaat de voor de Wieringermeer dus niet riieei Don HelderIlaukcs, maar direct over a gen naar de betrokken poststations. door een tijdsbesparing van ruim een j wordt verkregen. igr De inspectie der posterijen verdien' e een woord van warmen dank voor wi.pzing, welke een einde maakt aai zeer onvoordecligen en ongezonden f stand en de WieringermeerbevolkuJr (eli een vroeger uitgaan dei bestelling zC goede komt.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6