Belangrijke Chineesche successen Extra steun voor vorstschade Egypte trouw aan Engeland Dictatuur in Bolivia Joego Slavië verlengstuk van de as! Franco niet gebonden aan de as? ^c/lee^tAaa^AeA^c/ldeA Rooscvclt kan niet weg uit Washington Roemenië antwoordt Duitschland Kanton en Nanking bedreigd Amerika's gezant nog niet naar Berlijn terug Gafencu confereert te Londen Britsch principebesluit: dienstplicht Uit onze Omgeving STOOMVAART HIJ. NEDERLAND. Bintang (in ballast), 22 April van Amsterdam Poelau Roebiah (th.), pass. 21 April Gibraltar Saleier (u.), 24 April te Belawan. Simaloer (in ballast), 22 April van L. Mar qués. Soemba, 23 April te Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Achilles, 22 April van Tanger. Agamemnon, 22 April van Aruba. Ajax, 23 April te Odense. Alkmaar (u.), 22 April te Callao. Amor, 18 April van Curagao. Atlas, 16 April te Curagao. Aurora, 23 April van Gibraltar. Baralt, 22 April van Curagao. Barneveld, 23 April te Hamburg. Berenice, 21 April van Bilbao. Bodegraven, 24 April te Antwerpen. Breda (th.), 22 April te Liverpool. Colombo, 23 April te Amsterdam. Costa Rica (u.), 21 April te Cristobal. Dido, 19 April te Curagao. Douro, 24 April van Belize. El Libertador, 18 April van Curagao. Euterpe, pass. 23 April n.m. Holtenau. Fauna, 23 April te Amsterdam. Hebe, 24 April te Lissabon. Iris, 23 April v. Thessaloniki. Luna, 21 April van New York. Mars, pass. 23 April 12 u. Z.W. Ouessant. Merope, 24 April te Bremen. Nereus, 23 April van Rotterdam. Odeysseus, 22 April van Stettin. Orestes (u.), pass. 23 April Dungeness. Orion, 23 April te Constanza. Orpheus, 23 April te Gothenburg. Perseus, pass. 23 April 23 u. Brunsbuettel. Pluto, 23 April van Amsterdam. Pygmalion, 23 April te Hamburg. Rhea, 23 April te Venetië. Saturnus, 23 April van Amsterdam. Socrates, 24 April te Amsterdam. Strabo, 16 April te Curagao. Theseus, 24 April te Amsterdam. Tiberius, 22 April van Malta. Titus, 23 April te Amsterdam. Trajanus, pass. 23 April St. Catherine's Pt. Ulysses, 24 April van Rotterdam. Van Rensselaer, 23 April 12 u. van Madeira. Vulcanus, 24 April te Alexandrië. KON. HOLL. LLOYD. Eemland, 22 April van Bremen. Montferland (th.), 22 April van Santos. Waterland (u.), 24 April te Rio Janeiro. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdjjk, 23 April te Londen. Binnendijk, 23 April te Tampa. Damsterdijk,, 23 April v. Glasgow. Dinteldijk, 20 April v. Vancouver. Edam, 22 April van New-Orleans. Lochmonar, 24 April te Holehaven. Nieuw-Amsterdam, pass. 23 April Lizard. Volendam, 22 April van New York. Zaandam, 24 April te Rotterdam. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Batavia, 20 April van Suez. Boissevain, 21 April te Batavia. Ruys, 22 April van East London. Sawahloento, 22 April van Newcastle. Sipora, 22 April te Belawan. Tasman, 21 April v. Soerabaja. Tegelberg, 22 April v. Shanghai. Van Heutz, 21 April v. Penang. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (u.), 23 April van Lagos. Jaarstroom (th.), 21 April van Dakar. Maaskerk, 24 April van Rotterdam. Nigerstroom (u.)23 April te Leverdon (terug uit zee wegens machineschade). Reggestroom (u.), 24 April van Kotonow. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (th.), 25 April n.m. 1 u. te Rotter dam verwacht. Bantam, 23 April te Rotterdam. Buitenzorg, t., pass. 22 April P. de Galle. Dempo (u.), 24 April te Belawan. Garoet (u.), pass. 23 April Ouessant. Indrapoera (u.), 24 April van Lissabon. Kota Baroe (th.), 24 April van Port Said. Kota Radja (th.), pass. 23 April Kaap del Armi. Palembang (u.), 24 April te Belawan, Siantar, 24 April 22 u. van Huil. Sibajak (th.), 23 April van Sabang. Sitoebondo, 23 April van Batavia. Tapanoeli (u.), pass. 23 April Pantellaria. Tosari (u.), pass. 23 April Ouessant. ROTTERDAMZl'ID-AMERIKA LIJN. Alkaid, 22 April van Buenos Aires. Alpherat (th.), 23 April Las Palmas gep. Aludra, u., pass. 21 April Madeira. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Calchas, pass. 22 April Dungeness. Melampus, pass. 24 April Wight. Memnon, pass. 22 April Gibraltar. Perseus, pass. 21 April Gibraltar. Polydorus, 23 April Van Amsterdam. Protesilaus, 22 April te Yokohama. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony, 22 April te Beyrouth. Jonge Johanna, pass. 23 April Malta. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Bengalen, 24 April te Manilla. Hoegh Silverstar, 20 April v. Dubai. Hoegh Transporter, 22 April v. Saigon. Madoera, 24 April van Calcutta. Saparoea, 24 April van Cebu. JAVA—CHINA- JAPAN LIJN. Tjikarang, 21 April v. Padang. JAVA—NEW-YORK LIJN. Adrastus, 21 April v. Penang. Phexenor, 2 April te Penang. Peisander, 22 April v. Batavia. Singkep, 22 April v. Boston. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MIJ. (HollandBr.-Incië Ljjn). Hoogkerk (u.), 24 April te Colombo. (HollandAfrika Lijn). Bloemfontein, 24 April van Amsterdam. Meliskerk (th.), 22 April van Gibraltar. (HollandAustralië Hjn). Aagtekerk, 23 April te Antwerpen. Almkerk (u.), 23 April te Mormugao. Grootekerk (th.), 22 April te Duink. (HollandOost-Azië Lijn), Abbekerk, u., 23 April te Moji. Arendskerk, t., 23 April v. Penang. Zuiderkerk, 24 April te Rotterdam. Luide instemming met regeerings- verklaring in het Parlement. De Egyptische minister-president Mah- nioud Pasja heeft in het parlement in ant woord op een vraag ten aanzien van het standpunt van Egypte tegenover den tegen- woordigen internationalen toestand, gezegd. „Wij hebben herhaaldelijk van onzen bond genoot de verzekering ontvangen, dat En geland ons zal steunen met zijn militaire, maritieme en luchtstrijdkrachten in samen werking met ons leger. Egypte slaat den toestand met aandacht gade en is in voortdurend overleg met zijn bondgenoot. Wij beschouwen liet als onzen plicht en als den plicht van ieder, den vre de liefhebbend land, den algemeenen vrede te bewaren. De natuurlijke middelen hiertoe vormen de versterking van onze verdediging, totdat Egpte veilig is. De regeering doet al, wat haar mogelijk is, om den vrede te -handhaven, doch dit weerhoudt Egypte niet, gereed te zijn. Het is bereid, alles op te offeren, om dit te bereiken. Het is niet in het algemeen be lang, onze voorbereidingen te onthullen. Egypte zal zijnerzijds zijn hij verdrag aan gegane verplichtingen nakomen. Deze verklaring werd, evenals de vorige aanduiding van Engeland, met luide in stemming begroet. De toestand is nog te gespan nen om uitnoodigingen elders te aanvaarden. President Roosevelt heeft in een brief de Associated Press laten weten, dat hij tot zijn spijt de jaarlijksche lunch niet kan bijwo nen in verband met de drukte zijner amb telijke plichten en reeds eerder gemaakte afspraken Hieraan voegde de president toe: „En behalve al deze verplichtin gen is de spanning in deze dagen zoo groot, in het bijzonder in de buitenlandsche politiek, dat ik re kening moet houden met onver wachte omstandigheden, wanneer ik een afspraak maak. waarvoor ik Washington zou moeten verlaten'. Gedelegeerden van 130 organisaties uit de Amerikaansche en Canadecsche staten aan de kust van den Groot-en Oceaan, te Van couver. bijeen, hebben, volgens het Vk., de regeeringen der Vereenigde Staten en van Canada een resolutie toegezonden, waarin zij vragen, alle middelen in het werk te stellen om een uitvoerverbod te leg gen op zendingen oorlogsmateriaal, bestemd voor aanvalsstaten. Niet op de hoogte van Roosevelts plannen. Duitschland moet zelf antwoorden op de vraag of Roemenië bedreigd wordt. Reuter verneemt in Roemeensche kringen te Londen, dat Roemenië Duitschland er van in kennis heeft gesteld, dat aangezien het geen gemeenschappelijke grens met het Rijk heeft, Roemenië het moeilijk acht te antwoorden op de vraag of het zichzelf door Duitschland bedreigd gevoelt. Roemenië voegde hieraan toe, dat naar zijn rneening het antwoord op deze vraag het beste door Duitschland zelf kan worden gegeven. Deze punten zijn vervat in de nota door Roemenië aan Hitier gezonden in antwoord op diens vragen na het beroep van Roose velt. In het Roemeensche antwoord wordt ook verklaard, dat Roemenië niet tevoren op de hoogte was gesteld van clen stap van Roose velt, Het beziet den algemeenen toestand in E.uropa met begrip van zaken. Scandinavië achtte zich niet bedriegd. Zoowel Denemarken als Noorwegen heb ben geantwoord zich niet door Duitschland bedreigd te gevoelen, niet bekend geweest te zijn met Roosevelts boodschap, maar alle maatregelen slechts te hebben genomen om risico's te vermijden. President Busch schaft het Par lement af. Verwarde toestand in het land? President Busch heeft een decreet ge: publiceerd, zoo meldt United Press, waarbij in Bolivia de dictatuur wordt ingesteld. Het parlement is afgeschaft, alle wetten zijn ingetrokken. Volgens den president was deze maatregel noodzakelijk wegens den verwarden binnenlandscben toestand. Hij noemde zijn regeering niet extremis tisch, maar Boliviaansch. In een manifest aan het volk zegt Busch, dat een krachtig ingrijpen noodig was voor de handhaving van de rust. Eenige personen waren van plan een broederstrijd uit te ok- ken, zoodat een dictatuur afgekondigd moest worden, waarvoor Busch de volle ver antwoordelijkheid op zich neemt. He eerste reactie was, naar United Press verneemt, gunstig. Men is algemeen van oordeel, dat alleen financieele dictatuur een nationaal bankroet kan voorkomen. Voor slecht beheer der staatsgelden is de doodstraf afgekondigd. Uit Londen seint United Press, dat men aldaar geen commentaar op de gebeurte nissen in Bolivia wilde geven, aangezien geen nadere bijzonderheden zijn ontvangen. In diplomatieke kringen verwacht men geen groote veranderingen in de, huiten- en binnenlandsche politiek van het land. Instemming te Rome. In Italiaansche politieke kringen, aldus de correspondent van United Press te Ro me, heeft men van de instelling van een dictatuur in Bolivia met onverholen in stemming kennis genomen. De pers heeft nog geen commentaar gele verd, daar de berichten pas laat werden ont vangen. Van fascistische zijde werd mede gedeeld, dat deze verandering 'n duidelijke aanwijzing is van de politieke opvattingen in de geheele wereld. De politieke verandering in Bolivia zal, aldus deze zegsman, in de Vereenigde Sta ten wel als onbeteekenend voorgesteld wor den. Wegens hun groote belangen in Zuid- Amerika hebben de V.S. altijd een geheel andere houding aangenomen tegenover de dictaturen in het Oostelijk en het Westelijk halfrond. Men moet Europa redden, desnoods tegen zijn zin, verklaren de Itali aansche bladen. „De beweging van hei nieuwe Europa is niet te stuiten." Zooals wij gisteren reeds veronderstelden zijn de besprekingen te Venetië tusschen den ltaliaanschen minister van buitenland sche zaken, Ciano en den Joegoslayischen minister Markowitz, ten gunste van de as- mogendheden verloopen. Officieels kringen te Belgrado verklaren, niets toe te voegen te hebben aan liet gisteren na afloop der besprekingen van Ciano en Markowitjs te Venetië gepubliceerde communiqué. Zij doen overigens uitkomen, dat Zuid- Slavië na deze besprekingen geen enkele verandering heeft ondergaan. In feite neemt Zuid Slavië door zijn geographische ligging in zeker opzicht tegenover de as-mogendhe- den een positie in van toegang tot den Balkan. Volgens deze zelfde kringen zijn dan ook zijn strikte neutraliteit in conflicten tus schen de groote mogendheden, zijn samen werking met zijn groote buurstaten ,zijn loyaliteit jegens zijn bondgenooten op den Balkan waarborgen voor den vrede op den Balkan en daarom voor Europa. Onder deze omstandigheden schijnt het in strijd met de waarschijnlijkheid té spreken van een toetreding van Zuid-Slavië tot het anti-Kominternverdrag, zegt men. De positieve resultaten der besprekingen Het groote Chineesche offensief in de provincie Noord-Kiangsi duurt voort. Chineesche strijdkrachten heb ben de vijf steden Kauan, Foesjiang- kwan, Wansjoekoeng, Sjitoekang en Sjhyictsji bezet. De volgelingen van Tsjang Kai Sjek naderen in het Z.O. van Hoepei de grens der provincies Kiangsi en Hoenan, ten zuiden van de Yangtse. De laatste berichten maken er melding van, dat zij de buitenwijken van Nantsjang hebben bereikt. Aan de grens tusschen Hoepeh en Hoenan werd tijdens het weekeinde een verrassende aanval ondernomen op Toengsjan aan den weg van Hankau naar Tsjangsja. De Chi- neezen zeggen, dat zij de stad veroverd heb ben en dat de Japanneezen zich naar Nan- lingtsjiau in het westen terugtrekken en daarbij de bruggen opblazen. Een andere Chi neesche colonne rukt, naar gemeld wordt, van het zuiden uit naar Nanlingtsjiau op. Toengsjau op 35 K.M. ten Z.O. van den spoorweg van Kanton naar Hankau, is in middels heroverd. Ook in de omgeving van Kanton wordt geweldig gevochten. De Chi- neezen krijgen geregeld versterkin gen toegevoerd; de onmarsch naar de uiterst belangrijke havenstad kan elk oogenblik met succes bekroond worden. Niet minder bedreigd wordt Nanking, van drie zijden rukken de Chineesche troepen op de stad aan en schijnen die reeds op 10 k 15 K.M. te zijn genaderd. Buitenl. dsch eigendom beschadigd. Bij een Japanschen luchtaanval op Foet» sjau, is buitenlandsch eigendom zwaar be schadigd. Een Duitsch warenhuis is geheel vernield, het Amerikaansche ziekenhuis is getroffen en het douanegebouw is gedeelte lijk vernield en ook een Britsch handelshuis werd getroffen. Verder wordt vernomen, dat Japansche oorlogsbodems nabij Foetsjau vier schepen hebben aangehouden, waaronder het Brit- sche schip „Seistan" cn het Noorsche schip „Prosper." Het Noorsche schip is naar For- mosa geleid. De Britsche torpedojager „Scout" heeft een gewapende wacht aan boord van de „Seistan" gezonden oni een herhaling te voorkomen. Bomaanslag te Hankau. Tijdens een voorstelling ter gelegenheid van de installatie van het nieuwe onder Ja panschen invloed staande gemeentebestuur van Hankau, is op het tooneel een bom ont ploft tengevolge waarvan zeven chineezen werden gedood. Bovendien werden 36 anderen zwaar ge- gewond. De Japanneezen hebben den om trek onmiddellijk afgezet en vele arresta ties verricht. Verbod van Chineesche vlag qe- eischt. De Japanneezen hebben van den gemeen teraad van Sjanghai formeel geëscht het vertoonen van de nationale Chineesche vlag in het onder jurisdictie van den gemeente raad staande gebieid, te verbieden De Japan neezen eischen ook de volledige onderdruk kmg van alle betoogingen, ook in de pers verband houdend met de Chineesche bewe ging voor nationale en geestelijke inobilisa- tie. te Venetië worden door de Italiaansche avondbladen breedvoerig gecommentarieerd. Tribuna ziet in deze- samenkomst den eer sten stap in de richting van de verwezenlij king van het. grootsch opgezette plan van pacificatie der volken van het Donaubekken cn den Balkan, dat door de as wordt nage streefd. Men moet Europa redden en indien noodig ook tegen zijn wil. De weer- spanningen moeten bij zichzelf goed te rade gaan of zij voor of tegen sa menwerking zijn, daar het dynamis me van het nieuwe Europa niet kan worden opgehouden. Evenals de be trekkingen tusschen Hongarije en Zuid-Slavië schijnen ook die tus schen Hongarije en Roemenië op den juisten weg te geraken. De oude drei gende uitdagende constructies heb ben thans geen zin meer. Een tegen Bulgarije gerichte Balkanentente is evenzeer uit den tijd als indertijd de functie van Tsjecho-Slowakije en de kleine entente, daar Europa aan stuurt op een op unitorme basis be rustende nieuwe orde. Lavoro Fascista wijst er op, dat de as Mid den-Europa opnieuw zal organiseeren. De volken van liet Donaubekken hebben de po sities herkregen, welke in overeenstemming zijn- met de feitelijke macht en zij zijn tot hun historische functie teruggekeerd. Zij heb ben afgezien van de door de vredesverdra gen geschapen kunstmatige oosities. De regeering der V. S. wacht kalm het antwoord van Hit- Ier af. De terugkeer van den Britschen ambas sadeur, Neville Henderson, naar Berlijn, is voor zekere diplomatieke kringen te Washington aanleiding geweest om aan te dringen op het. terugzenden van den Arae- rikaanschen ambassadeur, Wilson, naar Ber lijn. Op het ministerie van Buitenlandsche Za ken neemt men evenwel do grootste reser ve dienaangaande in acht. Men wijst er op, dat de Vereenigde Staten geen druk hebben uitgeoefend op Londen tot het terugzenden van Henderson naar Berlijn. De regeering der Vereenigde Staten wacht kalm het ant woord van Hitier af en is niet voornemens haar politiek ten aanzien van Duitschland te wijzigen. Fransche vriendschap is hem veel waard. De „Martin" bericht, dat de „Daily Mail" uit Hendaye heeft vernomen, dat graaf Jor- dana aan den Franschen ambassadeur maar schalk Petain, de volgende verzekeringen heeft gegeven: 1. De overwinningsparade zal op 15 Mei te Madrid worden gehouden. 2. Voor einde Mei zullen alle Italiaansche en Duitsche vrijwilligers Spanje verla ten hebben. 3. Generaal Franco hecht het grootste be lang aan het handhaven van de vriend schappelijke betrekkingen met Frankrijk en acht zich in geval van een aanval niet gebonden aan de mogendheden van de „as". Vermoedelijk zullen aan de overwinnings parade te Madrid op 15 Mei 120.000 tot 140.000 man deelnemen. Alle legercorpsen zullen vertegenwoordigd zijn. De parade zal vijf tot zes uur duren. De „Daily Mail" verneemt uit Burgos, dat gisteren een decreet is gepubliceerd, waarbij alle persoonlijke goederen van Alfonso XIII en zijn familie, welke de republiek in 1931 heeft geconfisceerd, hierbij inbegrepen de pa leizen te San Sebastian en Santander, terug gegeven zullen worden. Deden zal de eerste groep Spaansche kin deren, welke door bemiddeling van het Roode Kruis naar hun land teruggezonden zullen worden, uit Brussel vertrekken. Heden of morgen een communi qué verwacht. Bevredigende gedachtenwisseling. Gistermiddag heeft de Roemeensche mi nister van buitenlandsche zaken Gafenco zich een uur lang onderhouden met Cham- berlain en Halifax. Op het Foreign Office is door lord Halifax ter eere van Gafenco een noenmaal ge geven Tijdens het noenmaal zat de Roemeensche minister naast Chamberlain. Na afloop van het maal werd Gafenco voorgesteld aan Churchill, Eden en Attlee. met wie hij zich een minuut of vijf persoon lijk onderhield. De gisteren te Londen gehouden Engelsch —Roemeensche besprekingen kunnen vol gens den diplomatieken correspondent van Reuter een „bevredigende gedachtenwisse ling worden genoemd. Verwacht wordt, dat hedenavond of woensdag een communiqué zal worden uit gegeven over de Engelsch—Roemeensche besprekingen. De handelsmissie in Roemenië. Inmiddels is de Britsche handelsmissie in Roemenie gearriveerd. Leith Ros. het hoofd dei Britsche handelsmissie, is door ko- Carol in audiëntie ontvangen. Deze audiëntie wordt beschouwd als een rustig voorteeken voor het succes der on- lerhandehngen. Heden, zal Leith Ross met name een bezoek brengen aan den premier en aan den mi nister van financiën. VOOR TUINDERS, BLOEM- EN BOOMKWEEKERS. Do minister van Economische Zaken heeft goed gevonden aan tuinders, boom- en bloemkweekers, wier bedrijven door de strenge vorst in December 1938 dermate heb ben geleden, dat ztj in hun voortbestaan worden bedreigd, een extrasteun te verlee- nen Deze steun wordt verstrekt via de vaste lastencommissie. Tuinders en kwee kers, die meenen voor dergclijken steun in aanmerking te komen, doen dus goed den secretaris der commissie in hun woonplaats nadere gegevens te verstrekken. Op aandringen van Frankrijk. Donderdag regeeringsverklaring verwacht. De feiten hebben de mcening van Chur chill, die ooals wij elders in dit nummer mededeelcn, verklaarde, dat dienstp'icht in Engeland spoedig zou worden ingevoerd, reeds weer achterhaald. Inderdaad is gisteravond reeds in principe besloten tot dienstplicht over te gaan. In de kabinetsbijeenkomst van gisteravond was men, naar verluidt, liet er in beginsel over eens, dat militaire dienstplicht wen- schelijk is. Het vraagstuk van den vorm waarin deze verwerkelijkt zal worden, moet echter nog geregeld worden. De premier heeft vroeger in het Lagerhuis beloofd, dat in vredestijd geen dienstplicht zou worden ingevoerd en liet staat vast, dat de arbeiderspartij en de vakvereenigin- gen sterk gekant zijn tegen een afwijken van die belofte. De mogelijkheid van over eenstemming moet dan ook in zeer belang rijke mate afhankelijk geacht worden van den vorm en.den omvang van het ontwerp, dat het kabinet zou voorleggen. Indien Woensdag een definitieve beslis sing in de kabinetsvergadering zal worden genomen, zal de regeering waarschijnlijk Do epn uiteenzetting van haar poli tiek geven, na de andere partijen te hebben geraadpleegd. Het onderwerp is gisteren niet voor het eerst in het kabinet besproken, doch wel is het thans behandeld als een dringende aan gelegenheid met het oog op den internatio nalen toestand en den sterken aandrang van Frankrijk en eenige andere Europee- sclie landen, die op het standpunt staan, dat de invoering van dienstplicht een gunstige uitwerking op den toestand zou heboen. ANNA PAULUWNA AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. De commissie tot regeling van den auto tocht voor Ouden van Dagen heeft besloten den rijtoer op Dinsdag 20 Juni te houden Voor den afrit wordt, zooals gewoonlijk, verzameld bij het Gemeentehuis. Volgens den kortsten weg gaat de tocht naar Velzen, waar eenigen tijd wordt ver toefd. Via IJmuiden (bezoek aan de sluizen) zal de terugtocht zooveel mogelijk langs den duinkant gemaakt worden, om over Bergen en Schoort, De Kooy te bereiken en door Breezand n. de Kleine Sluis terug te keeren, waar Veerburg ditmaal de laat ste aanleg zal zijn. AMSTERDAM, 24 April. Veemarkt. 411 vette koeien, le kw. 70 80 ct., 2e kw. 6068 ct., 3e kw. 5058 ct. p. Kg. slachtgewicht; 70 melk- en kalfkoeion f 1S0—260 per stuk, 61 vette kalveren: 2e kw. o056 ct., 3e kw. 4048 ct. per Kg. le vend gewicht; 213 nuchtere kalveren f 4.50— i.50 per stuk, 84 schapen en lammeren: schapen f 20—22, lammeren f 1519 per stuk, 429 varkens: vleeschvarkcns, wegende van 90—110 Kg. 56—57 ct., zware varkens oo—oC ct., vette varkens 53—54 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. ALKMAAR, 24 April. Aardappelen 3.—, andijvie 12-28, bloem en, l lciem 11 16' bieten 1-604.10, gele kool 4—7, kropsla 2—7.50, prei 5.20— hprhi S1,6 2'60' postelein 0.79-0.85, ra- raaP*,el«" 0.801.40, radijs 0.,^-2.3°, selderie 1.80-2.40, spinazie 0.20- g uien 4—5.20, witlof I 9-,11, idem II 99? u-2EK °P< fANGENDIJK, 25 April. 1''4 LUle"i 1 drielingen f 2, stek f 0.80, 1290 kg. rabarber f 4.40—570 /,.on w w. 15000 K}°' 26?° ,roocle k°o1' f 11.10—11.50" LiOOO Kg. gele kool f 6.40—7, 30000 I\V n' witte kool f 5.20-6.40, 1 Kg. tomaten 65 ct ^ngevoerd door den heer Duif, St, Pan- NOORDSCHARWOUDE, 25 April gen 1 loü'l T K*' o^1 drielin- 170 97- tI" *.ro,ve, 3.90i.50, 75 Kg. peen kooi 11-12 80 Tomn K0-",10900 K?' 1'0°de 2,1 'f' ™700, 8Tle kool 5.30-4.70, t-!t witte kool 5.806 80 PURMEREND, 25 April. Aanvoer totaal 1100 «tuks 94(1 1 1. hC ttriïiLl^'ToSiZi/rAf","' ren v. d slacht 4 18-911 "uchtere kalvr- —Oifi 4—18,211 vette varkens OH -0.46 75 magere 23-28; 300 biggen 13 1v 900 schapen 16-28; 60 bokken 3—11.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 3