Op weg naar het Zuiden létpMikj?- De eerste nachten aan boord jbz Zomeikomt ffleman JfypeU oor de RITMEESTER Rookers! OVERHEMDEN, wit. 1.50, 2.50, 375 OVERHEMDEN, gekleurd, 1.35, 1.95, 2.25 HOEDEN, diverse modellen 1.75, 2.50, 3.25 HANDSCHOENEN 150, 2 25, 3.25 ZELFBINDERS 0.25, 0.40, 0.65 FANIASIE SI EKEN 0.35, 0 55, 0.75 SPORTPETÏEN 0.50, 0.75, 0.95 WEIBEL BOORDEN p. stuk 0II, p dozijn 1.25 ONDIRGOEOEfEK sterk en voordeelig. y M,l: gS-StiSS; ?"de' 2-TO"' Het verheugt ons dat wij nog steeds kunnen^eggen: „Eere rondje voor de „Marnix" De Wit's lederhandel Wij leveren U gaarne: Wat is het Noorderlicht? Uitvoering „De jaargetijden" Alles aparte modellen en dessins. tiuii De deur op een kiei Uit het politie-rapport HRC -nieuws Helder -nieuws zoolls men ,üChbeker' vindt "le* °m 2 UU5' Met H. M.s. O. 14 en O. 15 naar de West Woensdag: 12 April. Nadat de Commmdant der Marine, Schout bij Nacht H. Jolles, inspectie had gehouden over de beide booten, die naar de West zouden vertrekken, gevolgd door een korte toespraak tot de bemanning, en wij afscheid hadden ge nomen van familie en kennissen, die op den wal stonden, werden de trossen losgegooid en even later voeren we. Voorop H.Ms. O 14, de groepsboot, kenbaar aan de divisiewimpel die vroolyk wapperde in het voorjaarswindje, aan stuurboords ra. Nog eens een gewuif en gezwaai met petten en zakdoeken en... we waren de haven uit. „Achterluik dicht!" De zee was kalm, maar het duurde niet zoo heel lang of er rolde speels een golfje over het achterschip. „Achterluik dicht!" klonk het van de brug en met het sluiten van het luik namen wij afscheid van Nieuwediep. Voor hoe lang? Beide telegrafen stonden op volle kracht vooruit en Lange Jaap, de trouwe wachter moe van het nachtelijk armgezwaai, stond ons na te kijken, hoe we door het Schulpen- gat voeren en koers zetten naar het licht schip Noord-Hinder, ter hoogte van de Oos- terschelde. Van hier ging het naar het licht schip South-Goodwin, om dan door Dover- street in het Engelsch Kanaal te komen. 's Nachts aan boord! Wanneer men nog nooit 'te voren op een O-boot gediend heeft, dan baren de eerste nachten aan boord van zoo'n submarine heel wat zorgen. De bedden, die overdag in sta peltjes van vijf, waaroverheeeen kleed, dienst doen als stoelen en banken, (noem het desnoods „divans") worden 's nachts „opge tuigd": een paar hangen aan staaldraden, eenige op den grond en daartusschen de an deren aan stangen en haken. Ligt men er eenmaal in, dan gaat het wei, maar om er in of er uit te komen, is de groote moeilijk heid. Na eenige oefening lukt het echter wel, zg' het dan ook steeds gepaard gaande met eenig ge wurm (eerst de voeten, dan het achterwerk, weer een beetje vérder en ja hoor, eindelijk ligt men op de plaats van be stemming. 's Morgens idem hetzelfde, zij het dan in omgekeerde volgorde. In de meeste gevallen is men echter zóó moe van het ge- slinger en „gegojang", dat binnen enkele mi nuten alle zorgen vergeten zijn en men in droomenland vertoeft. Den volgenden mor gen moeten deze tempatjes" natuurlijk weer gesjord en op de plaats gezet worden waar ze hooren. Als een ladrot eens kon zien, hoe vlug dat in zijn werk gaat, zou zeker zijn mond van verbazing openvallen en uitroepen: „Hoe bestaat 't! En dat in zoo'n beperkte ruimte!" In het Kanaal. We voeren tamelijk dicht onder de Engel sch e kust en genoten van het fraaie schouw spel, dat de krijtrotsen ons boden. Ze schit terden en blonken in het ochtendzonnetje, dat haar stralen liet dansen op de golven. Zeer veel schepen van verschillende nationa liteiten passeerden ons, (o.a. de „Johan de Witt"), Engelsche, Duitsche, Italiaansche e.a. en Ier brachten, voor zoo ver ze de vlag voerden, de groet met het dundoek, het geen natuurlijk door ons beantwoord werd. Een vloot van walvischvaarders, bestaande uit zes jagertjes, op grootcn afstand gevolgd door het moederschip, kwamen we tegen even voor Dover. Ze hielden onderling een wed loop (lees wedvaart) wie het eerste thuis zou zijn. Ze schoten elkaar steeds voorbij: nu was de een voor, dan weer ue ander. Bij Dover viel onmiddellijkhet beroem de „Dover-Castille" op, een groot bruin ge bouw. De kleine week-end huisjes van Folk- stone, waar met name de Vlissingsche tou- risten een groot gebruik van maken, stonden te blakeren in de zon. Gestadig lieselden we verder, langs Dungeness met den zwart-wit- zwarten vuurtoren, voorbij de bergketen van Hastings, de stad waar Godin Cisa zoo nu en dan triomfen viert, als de wereldmeesters op schaakgebied elkaar bekampen op de 64 velden, naar Beachy Head, dat als een groote rotspunt in zee uitsteekt. Vaart men er voorbij, dan ziet men aan den westkant zeven kale klippen, bij den zeeman beter bekend als de „Seven Sisters" (Zeven Zusters), Van Beachy Head staken we over naar Quessant en eenigen tijd later zaten we in de Golf van Biscaye. Over het weer hadden we tot dusver niet te klagen, al regende het soms geruimen tijd De zee was opmerkelijk kalm; wel echter een zeer lange deining, die zorgde, dat Nep- tunus op tijd zijn offers kreeg en de visschen zoo nu en dan een extra portie ontvingen Men moet echter niet vergeten, dat een O-boot slechts een notedop is, vergeleken bij onze passagiersschepen en dan ook steeds een speelbal der golven is. Kerk aan boord. in een kerk en een stoel achter een bakstafel gepromoveerd tot kansel. De Commandant hield een korte, toepasselijke toespraak en las eenige verzen voor uit Colossenzen 3, die daarna door hem werden uitgelegd, waarna de samenkomst met gebed werd beëindigd. De „Marnix" vlakbij. Nauwelijks was de kerkdienst afgeloopen of er werd van de brug gepraaid: „De Mar nix is vlakbij!" Alle hens renden natuurlijk naar boven. Inderdaad een imposant schouw spel, zoo'n prachtig drijvend zeekasteel van dichtbij. Wat waren wij daar nietig bij ver geleken. Over en weer werden de seinen: „Goede Reis" en „Dank U wel", gewisseld, allerwege werd gewuifd en gezwaaid: er werd zelfs een eererondje gevaren! De lucht- fluit van de „Marnix" loeide eenige malen, bij wijze van groet, waarop de onze en die van de O 13 teruggroetten. Even later was slechts een stip aan de horizon zichtbaar. Voor den vogelliefhebber. Al noemde de Chef van de machinekamer, tevens onze filmoperateur, alle vogels, die hij zag „meeuwen" en „bèbèks" (eenden), toch was er nog wel wat anders te zien ook. Wa ren het bij Nieuwediep de Kok- en Zilver meeuwen, die ons uitgeleide deden, al spoe dig, zoo gauw we verder uit de kilst waren, veranderde dit aspect en dreven Alken en Koeten ons voorbij. Forsche Jan van Genten, blinkend witte vogels, met gele koppen en zwarte vleugelpunten, zeilden rond de boot en doken zoo nu en dan pijlsnel naar bene den. In de Golf van Biscaye wemelde het van papegaaiduikertjes met hun wanstaltige snavels, benevens eenige sierlijke storm- vogeltjes, die in zoo veel opzichten op onze huiszwaluwen lijken. Het wordt slecht weer. Zooals onze meteoroloog en „plaatsbepa- ler" (op de kaart door middel van bestek) de jongste officier, reeds voorspéld had, kregen we even buiten „de Golf" vrij slecht weer, maar daarover later meer. de J. ratoriumproeven lieten zien, hoe door de stik stof wel lijnen in het blauw aanwezig waren, maar Mac Lennen toonde aan, dat de groene noorderlichtlijn in het spectrum niet door stik stof maar door zuurstof werd veroorzaakt. De lage temp., die V. veronderstelde, bleek niet noodzakelijk. 't Noorderlicht wordt veroorzaakt, doordat electronen weggeslingerd door de zon, in de hoogere lagen de zuurstof- en stikstofatomen „aanslaat" en doen lichten. Lichtbeelden verduidelijkten het gesprokene en warén soms zeer geslaagd. Door gebrek aan tijd kwam de spreker niet meer aan vragen- beantwoording toe. Met een kort woord van dank sloot de voor zitter, luit. ter zee le kl. d'Engelbronner, deze vergadering. Oude zaak breidt zich uit. Sedert Den Helder zich, vooral over het Spoor, zoo geweldig heeft uitgebreid, is de Sluisdijkstraat, de verbinding van dit stads gedeelte met het centrum, een winkelstraat geworden. Handige en voortvarende zakenlui zagen hun kans. Een oude, bekende zaak, werd Don derdag, onder den naam: De Wit's Lederhan del, op No. 117 geopend. In den ruimen winkel, waarin elk plaatsje benut is, om de waren zoo voordeelig mogelijk op te bergen en tevens den klant te toonen waar ziet men zoo'n geluk kige combinatie is alles wat maar met leder te maken heeft, te koop. Achter is een ruimte voor den handel „in het groot". Daar kunnen schoenmakers hun partijen leer inslaan, en vóór vindt de klant koffers, portemonnaies, portefeuilles, kortom alles wat maar te beden ken is in den leerhandel en wat hij noodig heeft bij de reparatie van alles wat „leer" heet, en kapot is. De diverse vakmenschen als timmerlui, schilders en stoffeerders, enz. hebben hun best ^edaan om het geheel tot een winkel te ma ken, waar men graag zal koopen en binnen- loopen. We gelooven vast, dat het initiatief van den heer De Wit, om hier een zaak te openen, met winst zal worden beloond. Lezing van Dr. Bruin. Voor den Weer- en Sterrenkundigen Kring hield Dr. Bruin gisterenavond, in de Zeevaart school, een interessante causerie over de vra gen, die gesteld kunnen worden bij het ver schijnsel van het Noorderlicht, beter gezegd: het Poollicht. Dat dit verschijnsel den mensch ten allen tijde heeft bezig gehouden, blijkt wel hieruit, dat het in de Edda 1250) reeds wordt vermeld, en daar tevens gepoogd wordt een verklaring ervoor te geven. Het is de gewoonte en een zeer goede ook dat er 's Zondags aan boord van de Nederlandsche oorlogsschepen kerk wordt gehouden. Wanneer dan aan boord geen do- miné aanwezig is, leidt de Commandant den dienst. Zoo ook bij ons aan boord. Aan boord van de groote schepen wordt vooraf de klok geluid, maar dat was bij mis niet noodig voor de dertig opvarenden. Wel werd echter de Kerkwimpel geheschen, ten teeken, dat er geen eerbewijzen worden gedaan, zoolang die rood-wit-blauwe wimpel aan de ra waait. Dit hijschen van den kerkwimpel dateert reeds uit de Engelsche oorlogen. Zoolang als de wimpel waaide werd er niet geschoten. Het manschappen-logies werd herschapen Het zeer ruime onderwerp dwingt noodzake lijk den spreker zich tot enkele onderdeelen te beperken. Spreker wilde zijn gehoor laten zien hoe het onderzoek zich heeft ontwikkeld, en tot welke conclusies men bij de huidige resul taten daarvan gekomen is. Bij het bestudeeren van het Noorderlicht, dat zich het veelvuldigst voordoet op 20" van de heide polen, dus voor het N. halfrond ter hoogte van Scandinavië, waar het zicht baar is in den vorm van kronen, bogen, dra perieën, kan men verschillende methoden vol gen. De oudste, en töt in de 20e eeuw gang bare was, de formalistische beschrijving, let tend op kleur, vorm, tijd en plaats. Reeds Van Swinden ontdekte, dat de oorzaak moet ge zocht worden in de zon. De methode van dezen Nederlander werd in de 20e eeuw geperfection- neerd door toepassing van fotografie en film. Störmer wist prachtige opnamen te maken, en berekende vrij nauwkeurig de hoogte. Het verschijnsel treedt op op hoogten variee- rend tusschen ion en 1000 km, in versterkte mate om de elf jaar, zulks in verband met periodiek optredende zonnevlekken. Het gaat gepaard met storingen in de kosmische stra ling. Ook magnetische storingen worden ge registreerd. In 1895 gaf Birkeland de volgende verklaring: van de zon stralen bundels elec tronen uit, die in de atmosfeer van de aarde komen en „ingezogen" worden in het magne tisch veld der aarde. Gestaafd door proeven leek zijn theorie overtuigend. Proeven met fijnere instrumenten, herhaald door Brüche, bevestigden zijn conclusie. Bij den tegenwoordigen stand van zaken zijn er twee tegenstrijdige opvattingen, hoewel ieder het er over eens is, dat de zon directe oorzaak is, en electronen een goede rol spelen, n.1. die, welke zegt, dat deeltjes van de zon de atmosfeer inkomen en de andere, waarbij men geen deeltjes aanneemt, maar ultra-violette lichtstralen, die deeltjes uit hoogere lagen los maken en doen lichten. Meerdere theorieën zijn in omloop. In 1910 scheen Wegner nieuwe wegen te openen met zijn theorie over de zwaartekracht van gassen, waarbij deze op verschille-i.de hoogten verschil- lend verdeeld zijn, al naar gelang hun zwaarte. Het Noorderlicht zou zich dan afspelen in de lichte gassen. Namen we door een spectros- coop het licht waar, dan blijkt echter zoo goed als niets van zijn theorie, immers door middel van de spectroscopie weet men wat er zich in deze lagen bevindt. Wanneer men nu het pool licht spectroscopisch analyseert, vindt men verschillende lijnen in het rood, groen en blauw. In 't spectrum van het nachtlicht niet bedoeld het licht der sterren vindt men bij spectroscopische analyse in het groen de noorderlichtlijn. Aan welke gassen moet deze lijn worden toegeschreven? Dit blijken zuur stof en stikstof te zijn, maar onder zeer ge- ringen druk. Vegard onderzocht het Noorder licht met goede spectroscopen en stelde de volgende hypothese op: In de bovenste lagen bevindt zich stikstof van een zeer lage tempe ratuur bevroren. Electronen komen op de vaste stikstofdeeltjes en brengen licht voort; labo- Dit oratorium van Jos. Haydn zal door het r. K. Gemengd Koor, onder ieicHng van den heer A. J. Leewens, op Donderdag 4 Mei Casino worden opgevoerd. Betreffende de sopraai Maria otiuycker^ v. d. Adel uit Voorburg, welke de „Hanna partij zal zingen, schrijft o.a. Het Vaderland (A. de Wal): Het „Et incarnates est" van Mozart, hem deze edel welluid nde sopraan we' perfect gezongen. Het was uitmuntend van toonvor ming, volkomen In de stijl en technisch (tril- Iers en cadeuce) welhaast onverbeterlijk. Hier schuilt veel talent!" Kon. Chr. Oratoriumver.: (Dir. Hubert Cuypers) De Telegraaf: Verdienstelijk was i ïevr. Str., een zangeres die door haar sobere opvatting de aandacht tro'.. De Nieuwe Rott. Crt. (Alex Voormolen) Op het concert door de „Minnestreelen werd de sopraan-solo opvallend fraai door Maria Str.—v. d. Adel vertolkt. Da tenor Geert de Boer, vertolker der Lucas p- •tij. Deze alhier gevestigde zanger, laatst leerling van de gevierde concert- en oratorium zanger Louis van Tulder, gaat voorzeker een goede toekomst tegemoet. Ernstig en muzikaal zijn voorname factoren, welke gencemde zan ger zich heeft eigen gemaakt en met welken hij van nature begiftigd is. Hier ter stede o.a. in Bach's Weihnachtsora torium door „Toonkunst" en op concert van „Helder's Mannenkoor" maakte zijn beschaafd en muzikaal optreden, getuige de verslagen 'n zeer goeden indruk. Speciaal ligt het lyrisch element, waarmede Geert de Bo^r in Haydn's Jahreszeiten zal u-tblinken, hem zeer goed. Lucien Louman, bas-bariton (Haarlem) zal de Simon-partij creëeren. Nieuwe Rott. Crt. (Bertus van Lier) Bij de uitvoering van „La Vita Nuova" en L'enfant Prodiquè" door de K. K.-Or. Ver, onder leiding van E. van Beinum heeft L. L zijn groote partij met veel begrip en opval lend sonor geluid bijzonder mooi gezongen. Maasbode (Kr.): L. L. verraste door het zuivere, ook literair zoo uitnemend begrip van zijn voordracht. Het Volk (H. W. Pennaert): Hoé uitnemend wist L. L. in het geheele werk de juiste sfeer te treffen. Gem. Koor „Sursum Corda" (Dir. A. v. d. Horst), Leiden.: Louman, die we hier in Leiden nog weinig hoorden, heeft een uitnemende indruk nagela ten. Een fraaie basstem, uitmuntend geschoold. Vermelden wij tenslotte, dat op speciaal verzoek van de autoriteiten voor militairen, de toegangsprijs door' K. G. K. is gesteld op 25 cent (alles inbegrepen.). Alléén bij ons verkrijgbaar 3imctunodma$azifMn Gevonden en Verloren voorwerpen Gevonden: 4 rijwielbelastingmerken, 1 bankbiljet, 1 Nederlandsch muntstuk, 1 dop van autowiel, 1 uitmonstering korpl. der marine (kraag) 1 portemonnaie met inhoud, 1 stel beenpijpen, 1 vulpen, 1 medaillon met portretje, 1 autoped, 1 bruin glacé hand schoen, 1 schoorsteenlooper, 1 dashouder. Verloren: 1 bankbiljet, 2 rijwielbelas tingmerken, 1 gouden schakelarmband, 1 zil veren dameshorloge met bruinlederen bandje, 1 doublé dameshorloge met zwart bandje, 1 bruin dekje uit kinder-zitje, 1 vulpen, 1 goud ringetje, gemerkt; 1 pakje, inh. gummi-hand- schoenen, 1 paar korporaalsstreepen (mar.), 1 hond ,Terry (teef). Veï uati Volgen wij het verslag van de zitting van het laatstgehouden Kantongerecht, dan merkt men op, dat het er weer ge rookt" heeft. Dan blijkt, dat Mr. Sicken- ga weer eens ouderwets gebulderd, ge hoond, gewraakt en uitgekafferd heeft. Dan leest de lezer van orkanen van woede en van erupties van razernij. Het is altijd weer de moeite waard de Kantonrechter in deze oogenblikken mee te maken. Het is altijd weer een speciale attractie voor, let wel brave lezer, die genen die achter het hekje staan en zich verkneuteren bij en over iederen orkaan. Zoo is de mensch Wij kennen den Kantonrechter al vrij lang en meenen te weten, dat veel van deze woede, veel van dit georkaan niet altijd in ernst gemeend is. Meermalen zien wij. dat deze rechtsman zich slechts met moeite goed kan houden en hoe hij mildelijk glimlacht indien de delinquent de deur achter zich gesloten heeft en zijn protesten uitspuit tegen diegenen die op den gang staan en gelaten hun eigen voorkomen beiden. Inderdaad: menigeen voelt zich voor ons Kantongerecht misdeeld, miskend en niet-begrepen. Een kleine troost: dit is het geval voor elk Kantongerecht. In dit opzicht maakt de Kerkgracht waarlijk geen uitzondering! Van het Kantongerecht naar onze- jongens-bij-de-landmachthet is slechts één stap. Wij gedenken in ons hart al die 'kerels, die van huis en haard zijn weg getrokken. Weg van hun Grietje", weg van vader en moeder, om hun plicht als Nederlander hier, hetzij elders in den lande, te plegen. Het is verheugend, dat zij het allen blijkbaar van den goeden kant opgeno men hebben en dat ook zij begrijpen, dat hier sprake is van een harde noodzaak. Dit goed begrijpende zal hen de plichten belangrijk verzachten. Wij gedenken onze jongens: onze Nieuwediepers. Wij gedenken den Casi no-pianist Nico Visser, dien men eiken morgen om 7 uur door de Koningstraat ziet marcheeren met zijn sectie. Hoe goed staat hem het uniform van Jan Fuselier, hoe kranig schrijdt hij daar aan de zijde van de hem toevertrouw den. Hij is soldaat, op-en-top en men kan zich dit ziende, moeilijk voorstellen dat hij de zelfde is, die men anders in stemmig zwart achter de Casino-vleugel ziet troonen, en daarbij jazz ten beste geeft, die de kunst van Beuker de Nijs naar den kroon steekt. En nu wij het toch over „Kas" heb ben, laat ons dan ook de jonge heer °lak gedenken, die op Vlieland huist en met droefenis gedenkt den tijd, dat hij in de Casino-eele tapkast heer en meester was. Nu ligt meneer-Bram daar bij een zeegat en hoe oneindig ver is Nieuwediep hoe ver de sla-tjes. het quetjlP,JPie Warme cr°- Zoo zijn er velen vertrokken. Her en der verstrooid in dit land. Inderdaad- ver-van-huis. Laat ons dit deel stad dat zorgt voor ons aller veiligheid •n eze stonde gedenken en met een miT!-tltr hun afwez'9^eid eer en Het zal hun de moreele moert do<n Lg ™g' P""°k «eter De indruk na de rede van Hitier Duitschland de deur niet geheel gesloten Men is vrijwel algemeen de meening toëg^ dat beeft. eSe. veei daan, dat de internationale toestand niet verbeterd is en dat er in de komende wek veel tact en voorzichtigheid noodig is, om cle impasse te geraken. Tact en voorzichtigheid, maar ook bereid heid om aan de verlangens van Duitschlanj tegemoet te komen, om niet al te star te bij; ven staan op zijn eenmaal ingenomen staiy" punt: Geen man en geen cent voor DuitSch' land. Wil men, dat de toestand zal opklaren, <3^ zullen er concessies gedaan moeten worde- Danzig zal aan Duitschland terug gegevej moeten worden. Deze eisch zal het Derde Rjjjj niet laten varen. De koloniën wil Duitschland eveneens terug. Ook dit is een wensch niet van de laatste dagen, maar zoolang Hitier de ie[. ding van het Duitsche rijk in handen heeft. Men komt niet tot een verheldering van den toestand, zoolang er een land is, dat meent 011. rechtvaardig behandeld te worden. Het zal niet eenvoudig zjjn om beide vraagstukken op te lossen, maar wel js het noodzakelijk en daarom zal het noodig zjjn onderhandelingen met Duitschland aan te knoopen en deze vraagstukken op breede basis te behandelen. Men moet in deze de rechten van Duitschland willen er- kennen. Een nieuwe basis zal moeten wor den gelegd. Engeland zal zich niet alleen tegen Duitschland moeten wapenen, maar het zal ook, voor zoover mogelijk, aan redelijke wenschen van Duitschland tege moet moeten komen. Eén ding is uit de rede van Hitier wel dub deljjk geworden. Duitschland wil geen oorlog. De oplossing van deze vraagstukken zal niet beslist worden met de wapenen, maar door onderhandeling. Het is niet verstandig van Hitier den weg tot deze onderhandelingen moeilijker te maken door het opzeggen van het vlootverdrag met Engeland en het non-agressie verdrag met Polen. Meer tact in deze was zeker wenscheljjk geweest. Al mogen deze verdragen practisch van weinig beteekenis geweest zjjn, wanneer Duitschland inwilliging van zijn wenschen wil, moet het niet beginnen zyn onderhandelaars in het gezicht te slaan, daardoor maakt de Führer het niet gemakkelijker. Als we een conclusie trekken na de rede van Hitier mogen we constateeren, dat de toestand in Europa er niet moei lijker door geworden is, dat de weg voor onderhandeling niet is afgesloten, maar dat het wel uiterst moeilijk zal zijn om tot een oplossing van de problemen te komen, omdat beide partijen weinig be reid zijn tot het brengen van een offer, dat inderdaad noodig is voor de opklaring van den politieken hemel. Door jeugdige onverlaten werden ergerlijke baldadigheden gepleegd tegen een tweetal ge meentelijke gebouwen hier ter plaatse. Met kracht zal tegen dergelijk vandalisme wor den opgetreden. Verder gingen een 12-tal personen op de bon wegens overtreding van de Arbeids-, de Rijwielbelastingwet en de Verordening op het venten in de gemeente Den Helder. Menschen let op, de Heldersche politie is niet mis! Opstelling HRC I. HRC I—PL'RMERSTEIJN I. K. N. V. B.-Beker) Half drie Smerecnik Leavey Seldcrbeek van Dok Stolk Buitenhuis Sanders Heyblok Pirard Roomeyer v. Es Men verzoekt ons mede te deelen, dat de oegangsprijs voor miliciens beneden den rang van Korporaal, tien cents bedraagt. Dat deze aardige attentie van het HRC-bestuur op prijs zal worden gesteld, daar zijn we stellig van overtuigd. 0,2!e,lder 2 £aat morgen met het volgende bekam'pen' Amsterdam om aldaar W'meer 2 te Prins Schotting Beekhoven ue Loos v. steenbergen Been 81114 v' Tongeren Rottier Voerman Godschalk tribehWedstr^cl vangt °m H.30 uur aan. Ver trek bus om half negen witjakKen 28 Mei: Helder 2—KFC 3. ATLAS I—YYTEKINGERWAARD I. De 0,11 2 uur, doch om half tl' voor den r ydu Atlas I—Wieringerwaard l doch 's mn, 8 'n dit nummer leest, plaats a 3 morgens half elf.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6