HRC bereikt de 2e ronde Xerxes zegeviert aan den Westerweg Zware nederlaag van Schagen te N* Niedorp Helder II zegeviert in „de Meer" KVV-Assendelft 1-0 Atlas schakelt W* Waard uit Succes-BKC r-ir" i.»sSïg SIK door een 5-1 overwinning op Purmersteyn Schagen 2-Watervogels 2 2-0 W. Waard 2-Helder 5 4-2 De gure wind was geen beletsel, dat nog een vrij groot aantal kijkers getuige is ge weest van bovengenoemden bekerwedstrijd. Zonder dat beide partijen tot „groot- spel" konden komen het waren sporadische mo menten is het toch, als we het laatste kwartier uitzonderen, een vrij aantrekkelijke vertooning geweest, waarin h£t dikwijls vrij bewogen is toegegaan. Voor rust hadden de Racers den wind te gen, wat niet zonder invloed was. De club kleuren, rood en bruin, terwijl beide witte broeken droegen, maakte het soms moeilijk de spelerfs uit elkaar te houden. Het begin geeft een levendig spel te zien; er wordt een straf tempo ingezet en de aanvallen volgen elkaar in regelmaat op. Een spel van gelijke kansen, dit begin-Purmersteijn is lang geen zacht eitje, al is dat team dan ook niet op volle sterkte. De linksbuiten is een prima kracht en aan den spil moet alle aandacht besteed worden. Purmersteyn neemt de leiding, Na 9 minuten de eerste corner op de Racing-veste; hij wordt achter geplaatst. Een schuiver van den linksbuiten wordt door den H.-keeper keurig verwerkt. Een 2e hoekschop heeft evenmin gevolg, maar uit den derde weet P. de leiding te nemen, zij het met de onwelwillende medewerking van Smericnic, die den bal wel stopte, maar weer liet vallen, waardoor de middenvoor gelegenheid kreeg in te trappen. Het spel was toen nog geen kwartier oud. Onmiddellijk daarna was het bijna 20 geworden, toen na een zeer ge waagd uitloopen den keeper den bal niet kon bereiken en deze door een bruinhemd bemach tigd werd, doch deze laatste struikelde op het beslissende moment. Zonder sterker te zijn komt er nu een korte periode aan, waarin de bezoekers het initiatief hebben. Als H.R.C. eens een mooie aanval opzet, is het aan den spil te danken, dat de gelijk maker uitblijft, die den bal uit het verlaten doel weet te houden, zij het ten koste van een corner, de eerste op het P.-doel. Na een nieu wen aanval op het doel der gasten, wordt het leder bijna in eigen doel gekopt. Het blijkt thans, dat de rechtsback geen betrouw bare kracht in de bruinen gelederen is, ter wijl ook zijn partner niet first-class is. HRC komt allengs meer in den aanval en de voorhoede begint gelegenheid te krijgen haar gevaarlijk karakter te openbaren. We noteeren eenige spannende situaties voor het doel der bruinhemden. H.R.C. maakt den stand gelyk en neemt daarna de leiding. Stolk en Buitenhuis roeren zich geducht en de eerste durft meer naar voren te komen. Sanders zet accuraat voor, een schot, maar de lat zorgt er voor, dat de gelijkmaker uitblijft. Doch acht minuten voor rust krijgt Pirard zijn zin, toen hij na een strubbeling den bal langs den keeper in het doel plaatste. Solide en mooier was het tweede doelpunt van den H.-midvoor, wat onmiddellijk volgde. Prach tig maakte hij den bal vrij en schoot onhoud baar in. Met een enorme knal joeg Leavy daarna den bal uit een vrije schot net over de lat. Met HRC in de meerderheid floot de referee rust. De 2e helft. Het begin voor Purmersteyn. Om 3.40 uur wordt weer hervat. De eerste minuten zijn voor de spelers uit Purmerend. We zien een serie heftige aanvallen in dik wijls goed verband, welke van captain Stolk en de zijnen de grootste aandacht vergen. De linksbuiten opent het offensief, toen hij na een missen van rechtsback Leavy, bliksem snel met den bal naar binnen liep, doch met zijn schot faalde hij jammerlijk. Een andere keer speelt de middenvoor den bal iets te hard naar voren, juist genoeg voor den doel- verdediger van Racing, om bliksemsnel in te grijpen. Weer komt na een mooien aanval de bal voor den doelmond, doch een bruin- hemd mist royaal voor open doel! De leiding vergroot. Sanders manoeuvreert handig met het leder, zijn center naar Pirard is af, maar deze laat ste schiet naast. Maar niet lang daarna, er was 15 min. gespeeld, was het mede met behulp van den doelman dat HRC de lei ding vergrootte, toen de P.-keeper den bal door zijn vingers liet glippen. Zoo werd het 31. H.R.C.-overwicht. De Racers hebben nu een bepaald overwicht gekregen; stellig zijn zij thans de heerschen- de partij, al dient erkend, dat de uitvallen van P. soms niet zonder gevaar zijn. Zoo moest o.a., juist toen de stand 3—1 was ge worden, Selderbeek corner-trappen om erger te voorkomen. Het meeste gevaar echter dreigde van H.R.C.-zijde, waarbij nog kwam het weinig trapvaste werk der P.-back, waar door de spil c.s. steeds moesten helpen. Toen P. dacht dat voor buitenspel gefloten zou worden en dus niet ingreep was het voor Sanders een'klein kunstje om den voor sprong te vergrooten. Het tempo begon nu te zakken; het levendige, pittige karakter van den strijd begon aanmerkelijk te verflauwen. Vooral de gasten gaven alle teekenen het nu wel te gelooven. Een slap slot. Tien minuten voor het einde kreeg H.R.C. nogmaals een doelpunt cadeau, toen een der backs en de doelman elkaar niet begrepen, waardoor de bal in een leeg doel verdween. In de resteerende minuten was het een slap gedoe, waaruit niets belangrijks te ver melden is. De Alkniaarsche Boys na hevigen tegenstand ultgebekerd. Degenen, die zich gisteren naar het ter rein aan den Westerweg hadden begeven in de verwachting daar door Xerxes een partijtje voetbal te zullen zien demon- streeren, zooals we dat in Alkmaar niet gewend zijn, zijn bedrogen uitgekomen. Zeker, de eerste klessers waren technisch uitstekend, hun positiespel mocht gezien wor den en dooreen genomen waren ze meestal ir de meerderheid. Maar productief waren zf allerminst, schutters ontbraken in hun voor hoede volkomen en de beide punten, die ze wisten te scoren, waren van zulk een gehalte, dat we er niet enthousiast over kunnen zijn. En onze plaatsgenooten verdienen een woord van lof voor de wijze, waarop ze partij heb ben gegeven. Een beetje meer geluk en deze wedstrijd zou gewonnen in plaats van verloi'en zijn gegaan. En zoo de ruststand van 10 in het voordeel van de gastheeren tot het eind onveranderd zou zijn gebleven, dan zou het oordeel van de toeschouwers stellig zijn ge weest: verdiend. De wedstryd. Wanneer we beginnen met te zeggen, dat het spelbeeld in den aanvang een overwicht van de bezoekers te zien gaf met af en toe uitvallen van de Alkmaarders, die soms zeer gevaarlijk waren, dan is daarmee eigenlijk het verloop van den heelen wedstrijd in korte trek ken weergegeven. De Rotterdammers combineerden uitste kend, ze demonstreerden een goede meester schap over den bal en waren de rood-witten daarmee in den regel te vlug af. Niet echter de beide backs, voor wie dit te ver doorge voerde korte spel juist een kolfje naar hun hand was. Ze handhaafden zich uitstekend, ook v. d. Horst was goed op dreef en zoo zagen de blauw-wit gestreepten geen kans het Alkmaarsche doel te vinden. Wel noteerden we verschillende goede kansen voor Xerxes, maar de schutter in de voorhoede ontbrak ten eenenmale en onder die omstandigheden kon de score slechts blank blijven. De Alkmaarders van hun kant hadden ten slotte succes en zoo presteerden ze het stoute stukje om kort voor de rust de leiding te nemen. Mulders op den linkervleugel zette goed voor, Indri kreeg vlak voor de goal het leer voor zijn voeten en hij had voor het in leggen. Wat hij ook correct deed. De Boys leiden met 10! Bravo, roodwitten! Een oogenblik later was het rust. Na de hervatting kregen we een reprise van de eerste helft. Xerxes sterker in het veld, doch machteloos voor het doel. We meenden te merken, dat de Boys meer dan voorheen alles op alle3 zetten en we waren verre van zeker van een over winning der bezoekers. Enkele prachtige kan sen werden door hen gemist en toenbe gon voor de Boys een korte periode van uit gesproken pech. Een overtreding binnen de beruchte lrjnen werd door den scheidsrechter o. i. zeer zwaar gestraft met een penalty, die correct werd omgezet in een doelpunt. De stand was 11 en, om zich in de Bekerronde te handhaven, moest door de gastheeren een tweede doelpunt worden gemaakt. Ze zetten alles op ïflles en de uitstekend op dreef zijnde Xerxes-doelman kreeg een massa moeilijk werk te verzetten. Hij kweet zich per fect van zijn taak, maar de Boys waren veel gevaarlijk dan de gasten! Toen, bij een Xerxes-aanval, een onnoozel schotje, gemakkelijk houdbaar. Van der Horst hield het ook, maar, op een volkomen onver klaarbare wijze liet hij den bal vallen in het doel. En op allerminst eerste klasse manier had Xerxes een voorsprong genomen (1—2). De Boys komen dan fel opzetten. Het spel is volkomen verdeeld en de rood-witten too- nen veel en veel schotvaardiger te zijn. Maar succes hebben ze niet. Enkele „poeiers" van Mulders suizen rakeling over den de lat, een aantal goed opgezette uitvallen leveren groot gevaar op voor de bezoekers, maar het wordt afgewend. Niettegenstaande het zwoegen der Alkmaar ders, komt er geen verandering meer in den stand. uit on N. V. V.—SPARTA 5—2. Een zeer onvolledig elftal door militairen dienst en andere oorzaken toog van Schagen naar Nieuwe Niedorp, en keerde, wat verwacht kon worden, met een flinke nederlaag naar de marktplaats terug. Er zat weinig verband in de Spartanen-ploeg. De verdediging was, wat de backs betreft, meermalen zeer onvoldoende en keeper Schoorl kon maar niet op dreef komen. De Moor en Ypey, gesteund door Boon tjes, konden de zaak niet redden. N. Niedorp maakte van het windvoordeel voor de rust ge bruik, een flinken voorsprong te behalen en na de pauze gelukte het de bezoekers niet, zich te herstellen. De keeper van de thuisclub, deed, uitgezonderd dan een paar gevaarlijke en on gemotiveerde uitvallen, zeer goed werk. Kiste nmaker en vooral ook spil Peereboom speel den zeer tactisch. Faus sagen wij wel eens oeter. Over het geheel genomen, hebben wij, vooral voor de rust van Nieuwe Niedorp zulk weldoordacht en productief spel, in lang niet gezien. Het verloop. De eerste aanval is voor Schagen, maar van Haren slaat hands. Dan gaan (ie Moor en Ypey het probeeren, doch de N.N.-keeper loopt uit en redt de situatie. De eerste tien minuten is Schagen de meerdere, maar dan komt de thuisclub op zetten. De Haas krijgt Peereboom. een massa werk, eenige malen kopt hij een scherp gerichte bal op fraaie wijze weg. Spil Peeereboom houdt echter vol en als de Haas, bij een nieuwen aan val ook den bal schiet, is het pleit beslecht. Keeper Schoorl komt er niet aan te pas, het is 10! In zeer snel tempo wordt verder gespeeld, Schagen brengt alles naar voren, doch geen vijf minuten na de eerste goal breekt ter Haar op schitterende wijze door en verhoogt met een scherp schot in den linkerbovenhoek den stand op 20. Maar weer blijkt, dat de S.-verdediging wei nig safe is, op vrij eenvoudige wijze maakt Kistemaker zich los uit een duel voor doel en opnieuw is Schagen een ronde achter. Het is 3—1Oi Dat is Schagen toch te erg. Ypey stormt naar voren, schiet, de N.-keeper werkt den bal weg, maar valt tegelijkertyd, Ypey schiet nog eens, het moet haast een doelpunt zijnPrecies naast! De kans van den dag gemist! Leen Schoorl en de Moor hebben meer suc ces, samen forceeren zij een tegenpunt en redden de eer (3-1). Vlak daarop is het Faus, een listig schot, laag in den hoek en de voor sprong voor Nieuwe Niedorp is weer verhoogt (41). Bijna zou het voor de rust nog 5 1 gewor den zijn, als de Wit niet juist op tijd de bal het S.-doel had weggekopt, toen Schoorl noodig ver was uitgeloopen. Na de rust is het aanvankelijk een saaie vertooning. Nieu we Niedorp neemt er genoegen mee, door zoo veel mogelijk te verdedigen, de zege te conso- lideeren. Een paar aanvallen loopen op niets uit en ook een geweldig schot van Peereboom geeft geen resultaat. Toch kost deze inzinking de thuisclub een punt. Er ontstaat een span- nenden strijd voor het N.-doel en de Moor weet op tactische wijze te doelpunten (42). Dan ontstaat opnieuw een periode van slap, on samenhangend spel, waarin van beide kanten weinig moois te zien wordt gegeven. P. Schoorl zorgt zelf voor doelpunt nummer vyf, door bij een aanval van Peereboom en Kistemaker het leder in eigen net te stompen (52). De laatste minuten geven nog wat vuurwerk van harde schoten over en weer en dan fluit scheidsrechter Hakhof, die correct leidde, voor de laatste maal. Een fraaie, welverdiende over winning van Nieuwe Niedorp! Fraaie 21 overwinning. De reserves van Helder hebben den strijd om één plaats in de 2e klasse wel met een bijzonder fraai succes ingezet. Met 21 werd het tweede elftal 'an de tweede klasser Wa tergraafsmeer, op eigen terrein nog wel, ver slagen, een succes dat een stevig bolwerk kan vormen voor het verdere verloop der promo tie- en degradatiecompetitie. 21 het zijn weinig zeggende cijfers, maar cijfers, die ditmaal anderhalf uur van voort durend zwoegen, van steeds maar weer pro beeren in zich hielden. Want wat hebben die Helder-jongens voor die zege moeten vechten. En dat is dan ook gebeurd. Met steeds groei, ende energie gooide men zich steeds maar weer opnieuw in den strijd. De 10 achter stand die Helder na het aanvankelijk zeer zwakke begin, reeds spoedig te boeken kreeg, werkte als de bekende roode lap op den stier. Voor de rust waren er legio momenten, ge schapen hoofdzakelijk door den schitterend werk verrichtenden spil v. Steenbergen, waar uit met een beetje meer hulp van Vrouwe Fortuna, wel twintig maal de gelijkmaker geboren had kunnen worden. Die gelijkmaker bleef echter uit en daardoor daalde eigenlijk de hoop op een uiteindelijke zege wel eenigs- zins, vooral ook omdat in de tweede helft tegen den aanwakkerenden wind en regen in gespeeld moest worden. Ook sterk tegen wind. Maar hoe prachtig hebben de witjakken dit minder goede vermoeden gelogenstraft, Men bleef aanvankelijk scherp op den aanval spelen en dat deed men nog, nadat Beekhoven uit een penalty den stand op opgelijken voet had gebracht. De verwachte reactie van Wa tergraafsmeer bleef uit. Wel kwamen de Am sterdammers iets meer in den aanval, vooral op rechts, waar d - Loos de eenige zwakke plek in het Helder-team was, maar de uitval len meestal geleid door het duo Godschalk v. Tongeren waren en bleven oergevaarlijk. En 20 minuten voor het einde scoorde v. Tongeren na een onvergelijkelijke through-pass van Godschalk „the win ning goal". Toen was het verdedigen geblazen. Rottier, die reeds in den aanvang geblesseerd was geraakt, ver wisselde met v. Ton geren van plaats en v. Steenbergen speel de nu een duidelijke spil-stopperpartij Met Watergraafs meer bleef het ech ter „prutsen", zoo dat, daar ook Helder sterk destructief ing spelen, het spelpeil be denkelijk zakte. Het spelpeil, ja daar waren we eigenlijk niet zoo heel erg tevreden over. Wel was het spekgladde en bovendien kleine terrein een geduchte handicap om tot een goede spelontplooiing te geraken, maar tot werkelijk fraai uitgevoerde aanvallen kwam het 3lechts zelden. Gemiste kansen. Doch dank zij dit gladde terrein waren de gevaarlijke momenten en de onverwachte kansen voor beide ploegen legio. Watergraafs meer kreeg bijv. vlak na het begin en even eens in den aanvang van de tweede helft enkele haast niet te missen kansen, die on danks de aanvankelijk aarzelende houding der H-backs niet benut werden. Dit teekende de zwakheid in de W-ploeg erg duidelijk en hoe wel ze erin slaagde met een kranig doelpunt de leiding te nemen, bleef die matheid gedu rende den geheelen wedstryd het spel der blauw-witten ovërheerschen. Watergraafsmeer had de leiding. Maar die witjakken waren al gauw over hun aarzelend begin heen, v. Beekhoven kwam weer in zyn ouden doen en zoo moest het reeds vermelde verloop van den wedstrijd wel volgen. De kansen, die de Helder-reserves kregen, waren overigens niet zoo „geheid" als die hun ner tegenstanders of het moet de volkomen vrije bal van Rottier geweest zijn, die alleen voor den keeper staande, nog naast schoot. Zoo won Helder haar eerste promotiewed strijd na een weinig fraaien, doch wel span- nenden kamp. Zij nog vermeld dat de scheids rechter en de twee neutrale grensrechters zich uitstekend van hun taak kweten, Godschalk De eerste thuiswedstrijd der rood-zwarten is in een moeizame 10 overwinning geëin digd, waardoor hun promotiekansen nog niet verloren zijn. Voor Assendelft daarentegen be gint de toestand nu precair te worden, temeer, waar zij nog den zwaren uitwedstrijd tegen BKC voor den boeg hebben. De wedstryd van gisteren heeft de groote massa toeschouwers geen mooi voetbal te zien gegeven, hetgeen bij dergelijke onder hoog spanning gespeelde wedstrijden geen verwon dering behoeft te baren. Beide elftallen bleven ongetwijfeld ver beneden hun kunnen. Onbe grijpelijke kansen werden aan weerszijden ge mist en ook de verdedigingen, met uitzonde ring van beide doelverdedigers, deden soms rare dingen. K. beging daarbij o.i. de fout om, nadat ze kort na rust de leiding had genomen, alles op de verdediging in te stellen en de middenlinie teveel terug te trekken, waardoor voortdurend tusschen haar voorhoede en de middenlinie groote gapingen ontstonden. Over den wedstrijd het volgende: Te ruim half drie betraden beide elftallen het veld en bleek K., zoowel als A. één invaller te tellen. Nadat één der A.-bestuurderen aan den K.-aanvoerder met enkele toepasselijke woorden een bloemenhulde had aangeboden, liet de scheidsrechter, de heer Hulsman, tos sen, waarop A. het windvoordeel mocht kiezen. De opstelling van beide elftallen was als volgt: Assendelft; Doel: J. van 't Veer; achter: C. de Graaf en D. Winter; midden: C. Aafjes, Jb. Klein en J. Bak; voor: J. D. Eenhoorn; H. de Smit, P. Veenis, P. van 't Veer en V. Ris. K. V. V. Doel: J. de Boer; achter: G. Molenaar en M. van der Hoeven; midden: J. Steijn, M. Jonge- neel en J. Passchier; voor: P. Donker, D. Borst, W. Bak, IJ. de Jong en Jb. Donker. De eerste aanvallen zijn voor K. Ze eindigen in een corner. De Jong kopt den goed voorge- zetten bal in, maar de A.-keeper redt. Dan wordt het spel naar de K.-helft verplaatst en moet de K.-keeper een goed voorgezetten cor nerbal onderscheppen. Een gelijkopgaand spel volgt, waarbij het K. meermalen gelukt het leder tegen den straffen wind tot voor het A.-doel te brengen. Voor beide doelen ontstaan nu en dan gevaarlyke scrimages, doch doelpunten blijven uit. A. heèft bepaald ->ech, als een harde en voor De Boer onhoudbare schuiver juist tegen de zijlat terugketst en onschadelijk kan gemaakt wor den. Verscheidene kansen worden aan weers. zijden op onverklaarbare wijze gemist, wat we maar aan de zenuwen zullen toeschrijven. Toch m-esten de beide keepers nogal eens ingrijpen en in dit opzicht blijken ze voor elkaar niets onder te doen. De tijd verstrijkt en als de arbiter rust fluit, is de stand nog steeds dubbel blank. Na de thee heeft K. het windvoordeel en is aanvankelijk het meest in den aanval. Deze zijn echter te slap om gevaarlijk te kunnen zijn. Als A. dan eenigen tijd K. op eigen helft weet terug te dringen, weet ook zij van de geboden kansen gebruik te maken. Na 10 minuten spelen weet dan Bak uit een goeden voorzet van P. Donker onder luid ge. juich van den K.-aanhang zijn club met een onhoudbaar schot de leiding te geven. 10, Over het geheel genomen is thans K., gesteund door den wind, in het veld de meerdere, doch A. werkt hard om den achterstand in te halen. K. trekt thans zijn halflinie in de verdediging terug, wat het spel niet aantrekkelijker maakt. Haar voorhoede wordt nu niet meer voldoende door de middenlinje gesteund, waardoor de A verdediging nog steeds weg kan werken. Het plaatsen laat vooral bij K. nogal te wenschen over en er wordt nogal eens aan weerskanten gemist. Verschillende spelers zijn zichtbaar vermoeid. Nog slechts sporadVtch zien we in het veld goede dingen. Verdere doelpunten blijven dan ook uit en als de arbiter, die goed leidde, daarbij gesteund door de neutrale grens rechters, het einde fluit, heeft K. met haar 10 overwinning wellicht iets meer gekregen, dan haar toekwam. Een 21 zege. Ditmaal werd het eens geen gelijk spel, zoo als de voorgaande ontmoetingen, doch een 21-zege der Helderschen. Over het algemeen was het meer spannend dan fraai, en zooals gewoonlijk tusschen deze oude bekenden, forsch. Beide ploegen telden eenige invallers. Zooals gezegd was het nu niet bepaald een fijne wedstryd, het plaatsen was veelal onzuiver en ook het schieten liet veel te wenschen over. Atlas was feitelijk gedurende de heele wed strijd even sterker, maar toch vonden wij, dat W.waard gevaarlijker was. De meeste aanval len over linksbuiten Jansen geleid, die Beyer veelal te vlug afwas, stichtten nogal eens ver warring in de Atlas-defensie, temeer daar de keeper van het 3e elftal nu niet bepaald safe was. Ongeveer 15 min. was er gespeeld, toen Jansen er weer eens door was, Beyer beoordeel de de voorzet verkeerd en de toestormende linksbinnen van W.waard gaf zijn club de lei ding 01. Verwoed vocht Atlas nu voor den gelijkmaker en inderdaad mocht het een won der heeten, dat deze niet voor de rust kwam. Legio waren de kansen, maar de schutter ont brak enAtlas had geen geluk. Sporadisch kwamen de rood-witten er nu nog aan te pas, maar desondanks bleef 't tot aan de rust 0—1. De tweede helft. Na de thee werden we vergast op een bui die het terrein in een modderpoel deed her schapen. Nauwelijks was er afgetrapt of een W.W.-back maakte hands en onberispelijk deponeerde De Boer den gelijkmaker in de touwen 11). Wilde Atlas doorbekeren, dan moest er gewonnen worden en dat beteekent bij onzen jongsten 4e klasser vechten tot het uiterste. Nu, dat deden ze, wel liet W.Waard zich niet overspelen en kregen ook zij nog wel hun kansen, maar Atlas gaf toch weer den boventoon aan en het was dan ook inder daad een verdiend doelpunt wat rechtsbuiten Wijker 8 min. voor tijd scoorde. In alle op zichten verdiend, want kwam het niet tevens tot stand na een keurig opgebouwden aanval tusschen hem en De Boer, prachtig schoot de bal over het gladde veld langs den verbluften Wagen, die nog altijd goede met zwakke momenten afwisselt. 2—1 was het en nog 8 minuten te spelen. Voor Atlas was het vol doende, men trok zich terug in de verdediging een een goede voorhoede die daar nog een gat in maakt, zeker die van W.waard niet, zoodat het einde kwam niet alleen met een verdiende Atlas-overwinning, maar die tevens weer een thuiswedstrijd voor de volgende ronde inhoudt. 6 (Vriendschappelijk) De punten gedeeld (22). Ter gelegenheid van de feestelijkheden rond Succes, naar aanleiding van de door haar georganiseerde fancy-fair, stond ook vriendschappelijke wedstrijd op het program- ma tegen B.K.C., welke gisterenmiddag werd Beide elftallen verschenen met drie inval- Iers in het veld. De wedstrijd stond onder leiding van onzen voortreffelijken scheidsrechter den heer Met- gelaar. Het vertoonde spel kon ons dezen middag maar matig bekoren. Alleen in het eerste kwartier liet Succes goed spel zien, waarte gen B.K.C. niet was opgewassen. Ook verder in de eerste helft deed S. zich als de betere ploeg gelden. Maar gezien het gepresteerde in de tweede helft mogen we den uitslag 2—2, als de juiste verhouding aannemen. De wedstryd. Zooals gezegd begon S. met een tamelijk overwicht. Prinst moest er al direct aan t» pas komen, toen Montulet keurig voorzette. In een kort daarop volgende doelworsteling uit een voorzet van Kuiper, ontsnapte het B.K.C.-doel tot drie maal toe aan een door boring. Tweemaal bracht de paal, en eenmaal de lat redding. Tenslotte werd het leer nog overgekopt. De B.K.C.-aanvallen waren ongevaarlijk. De Schipper kreeg geen schijn van kans tegen den geroutineerden Iedema. Invaller Woort- man speelde eveneens een goede back-partij. Eenige geweldig harde diagonaal-schoten van den linksbuiten Jb. van Wees, die ge heel werd vrijgelaten, werden een prooi van Posthumus, terwijl de wind eenmaal,het leer tegen de paal joeg. Succes kreeg betere kansen, doch ook hier faalde het schot. Een opgelegde kans werd door Montulet hoog overgeschoten. Succes zocht haar geluk in combinatie en rustig spel, terwijl B.K.C. het beproefde met kick and rush waarbij de geluksfactor uiteraard een grootere rol moet spelen. De rust ging in met blanco stand. De tweede helft. Na een vlotte BKC-aanval, welke door goed ingrijpen van Posthumus onschadelijk werd gemaakt, ondernam Succes een fraaien aanval. Een keurige combinatie bracht den bal gevaarlijk in den B.K.C.-doelmond, waar Prins na een hopeloos misgetrap aan beide zijden tenslotte opruimde. Dan ineens is Schmidt doorgebroken. Hij speelt den bal ech ter even te ver voor zich uit, waardoor het leer uit gaat, maar eenige oogenblikken later lapt hij Tauber ten tweede male en nu ver dwijnt de bal onhoudbaar voor Prins in het doel (1—0). Het spelpeil zakt by Succes nu bedenkelijk, men spant zich niet in het minst meer in en hiermede is een periode van B.K.C.-over- wicht ingeluid. Alleen Iedema en Woortman houden nog kranig stand, maar De Schipper kan na een handige manoeuvre tegenscoren (11). Zelfs kan B.K.C. de leiding nemen als Rijkers te hard terugspelend in eigen doel plaatst. (12). Een kleine opleving by S. levert nog een gevaarlijk moment op als de vrijstaande Kuiper hard inschiet. Reeds is Prins gepasseerd, doch van de doellijn wordt het leer nog corner gewerkt. In een daarop volgende scrimage voor het B.-doel kan Lont door een haag van spelers gelyk maken (22). Het laatste kwartier was het aankij ken bijna niet waard. Wel ontstonden eenige gevaarlijke momen ten, maar gedoelpunt werd er niet meer. Meteen na den aftrap gaat de S.-voorhoede op het Watervogels-doel af, maar heeft geen resultaat. Vijf minuten is gespeeld als Scha gen een corner krijgt te nemen, welke even eens niets oplevert. Nu is de beurt aan Water vogels, maar keeper Slikker geeft niet thuis. Wel weten de bezoekers even later te scoren, doch het is buitenspel. Over het algemeen is Schagen in de meerderheid, en het is Komen, die deze in een doelpunt uitdrukt (1—0). In middels is ook de elfde Spartaan in het veld gekomen. Na de thee is het spelbeeld geheel anders. Schagen heeft weinig meer in te brengen het is Watervogels dat het veld beheerscht. Keeper Slikker is in topvorm en zeker is het aan hem te danken, dat Schagen geen zware nederlaag heeft moeten slikken! Middelbeek en Waland, de beide backs, hiel pen hem daarenboven zeer verdienstelijk en wisten vele stormloopen te weerstaan. De laat ste drie minuten zijn aangebroken als Schagen een penalty krijgt te nemen. Waarom is niet duidelijk, dit weet waarschijnlijk alleen scheids rechter Friedt, die tegen zijn gewoonte dezen middag bepaald onvoldoende leidde. Middelbeek benut de kans en verhoogt de score tot 20. Vlak daarop komt het einde van een wedstrijd' die voor al na de rust het aankijken niet meer waard was. D® kampioensploeg, Wieringerwaard 2, iVerdrd Van Helder 5 gewonnen. Qel durenden den geheelen wedstrijd was W- waard de meerdere, al waren de Helder- aanvalien, getuigende de 2 doelpunten, lang niet ongevaarlijk. 8 Het was de Helder-voorhoede, die, door schoten den1" WiSt Jn" SUkk6r met 2 mooie Hp1?w 1 0verigens uitstekend spelenden Helder-doelman, te passeeren (31). Met dezen stand kwam de rust Ook na de thee bleef W.waard,'ondanks den Tpp-p °Senwind, in de meerderheid. Helder-wste; Met den 4—2-stand blies de, zeer goed lei hfs ^e' sche'c'srechter het e nde W waard had de eer hoog gehouden. w-waard

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 1