„Carefree": TUU k prririhheurtra Lettergreep- raadsel Gemakkelijke pasvorm Kunst wéér grooter aaaA maat Super-Swing van 7 koppel Rogers-Astaire Nieuwe creaties van de „Carioca", de „Continental" de „Piccolino" Collecte fonds Gewapende dienst Als wij zeggen weet U zeker wel hoe! Anders moet U er toch eens op gaan letten. Nieuwe avonturen van Tarzan Zarah Leander in „La Habanera" Van Willigen Sympathiek idee Vanaf. 29.50 HERMAN IMYPULS" Den Helder Wat geven de Bioscopen Rialto-Theater Ginger Rogershet Amerikaansche „swing"-fenomeen, dat men hier „in ruste" ziet. (Rialto-theater). Inderdaadonsterfelijk is de romantiek. Sedert enkele jaren aanschouwt het film- minnend publiek van vjjf werelddeelen een duo, dat zeker een niet mindere populariteit bezit dan Stan en Laurel, Watt en Half Watt en •Wheeler en Whoolsey en eerder nog méér in de gratie staat bij den almachtigen Koning, die Publiek heet en die al naarmate zijn luim, car rières maakt en breekt. Het eene deel der combinatie heet Fred Astaire en het andere Ginger Rogers. Twee jonge menschen, die dansend door het leven gaan, althans op het celluloid, en in hun films vertolkingen geven van de danskunst, die men met een modewoord tegenwoordig „swing" noemt. Wat is eigenlijk swing? Wat bedoelt men met dat woord, dat door iedereen gebruikt wordt, maar hetwelk toch voor velen niet meer dan een inhoudlooze betiteling vormt. Over swing loopen de meeningen echter uiteen en het is in dit verband interessant Fred Astaire's meening hier neer te schrij ven. Hij zegt er van: Swing is een gevoels element, dat tot uitdrukking komt als de rhythmische vorm van een melodie, de drang van het voegen naar de syncopen vrij maakt om onbelemmerd tot improvi seerend rhythme te geraken. Voilé.de wijze waarop door Astaire swing omschreven wordt, dezelfde swing, die in zijn laatste film „Carefree", die deze week in het Rialto-theater draait, zulk een allesover- treffende hoogtij viert. Jong Den Helder zal deze film niet willen missen. Men kan er tegen in brengen, dat het heele verhaal feitelijk maar een inhoudloos niemandalletje is, waar men niets van leert en dat men vergeten is, vóór ge den uitgang der bioscoop hebt bereikt, maar dan negeert men de dans- en „swing"-woede van een geheele generatie. En dus ziet men dit phenomenale dansen, dit wonderlijk spel van wonderlijk rappe voeten. Voeten die over het parket bliksemen, die als schichten voorbijwer velen, voeten die men haast niet volgen kan in hun duizelingwekkend voortjachten. Het is alles zang en dansen wat de klok slaat, en men is er in geslaagd, dat alles op uiterst smaak volle wijze naar voren te brengen. Een compli ment dan ook voor den R.K.O.-regisseur Mark Sandrich. De songs zijn van een beroemdheid. Namelijk van Irving Berlin, die thans voor de derde maal muziek voor een Astaire-Rogers film componeerde. Het zijn de songs „I used to be color blind", „The Yam", „Change Partners" en „The Night is filled with Music". Daarbij aanschouwt men enkele fonkelnieuwe creaties van de „Carioca", de „Continental" en de „Piccolino". Met name „The Yam" zal de aandacht trekken. Berlin heeft hier dat merkwaardige, tintelende rhyth me op onovertrefbare wijze weten aan te bren gen en Fred eri Ginger zorgen voor de rest. Een dansfilm, waarin men al de verbluf fende mogelijkheden van de moderne film ziet. Een film, die qua inhoud van slechts weinig beteekenis is, doch die qua virtuo siteit de aandacht verdient. In ditzelfde programma draait als bij-film „De Misstap van den Dokter". Uit onderstaande lettergrepen moeten 18 woorden gevormd worden, wier 2e en 4e letters een versregel van Charivarius vormen. a - a - bok - ber - bui - ca - den - dol - dy - ed - fe - fjjn - gee - gem - ging - ghif - go - i - kei - ken - lee - len - lu - lijs - mee - meen - men - no - om - oud - phae - re - ren - ren - rie - rig - rui - so - so - te - ten ten - ten - teu - tie - tra - wa -want. Omschrijving. 1. Plaats aan de Roode Zee. 2. Niet versch. 3. Afzonderen. 4. Van een rand voorzien. 5. Visch. 6. Lekkernij. 7. Jongensnaam. 8. Treuzelen. 9. Begeleider. 10. Handelend op treden. 11. Afdeeling. 12. Onderdrukt lachen. 13. Bocht. 14. Genie. 15. Indo-Germaansche volksstam. 16. Besluit. 17. Opbergen. 18. Mede lijden. OPLOSSING VORIGE? WEEK. Horizontaal 1. Kneden; 6. Amante; 11. Fagottist; 12. Achteraan; 14. Ons; 15. Oss; 17. G.R.; 18. E.a.; 19. B.F.M.; 21. Sda (Das); 23. Grimas; 26. Epe; 27. Sparen; 29. Elp; 30. Minachtte (Minachtten); 31. Ali; 32. Vieren- deelen; 33. Vriend; 35. E.E.; 37. Mat; 38. Dan; 40. In; 41. Stol; 43. Nias; 45. Sputum; 47. Micron; 49. Retireeren; 51. Kaftan; 52. Slaapt! Verticaal. 1. Kracht 2. Efr (erf); 3. Daags; 4. Egards; 5. Non; 6. A.T.O.; 7. Mineren; 8. Assai; 9. N.T.; 10. Ems; 13. Erfpacht; 16. Smaldeel 19. Beminde; 20. Metz; 22. Apart; 23. Griend; 24. Meent; 25. Spenen; 28. Ali; 33. Valuta; 34. Daniël; 36. Esp; 37. Motet; 39. Nic;'40. Iso; 42. Turf; 44. Arena; 45. Sik; 46. Min; 47. Mes; 48. Not; 50. Ra. De prijs werd gewonnen door den Heer F. v. d. LINDE, Goudsbloemstraat 30. CORRESPONDENTIE. Als tweede film draait een Engelsche rol prent, een detective-story, waarin wij het ge noegen hadden Annabella de hoofdrol te zien F. H. H. Zeker; maar wanneer U de woorden onder elkaar wilt plaatsen, past dat meer in ons controle-systeem, terwijl het U geen meerdere last veroorzaakt. P. J. K. Uwe manier is de juiste. Zooals men in een advertentie in dit nummer kan lezen, vangt a'.s. Maandag de collecte aan van het bekende fonds „Gewapende Dienst", een collecte, waarvan de opbrengst ten goede komt aan gebrekkige en behoeftige oud-mili tairen. Dit fonds, reeds meer dan een eeuw oud, heeft een belangrijke taak te vervullen. Er zijn nog té veel oud-militairen, die het met een on- belegde, of zeer schraal belegde boterham moe ten stellen, terwijl wij van de gebrekkigen maar zullen zwijgen. Voor hen allen werkt het fonds en voor hen vraagt het thans Uw bijdrage. Natuurlijk... er wordt tegenwoordig veel gevraagd. Iedere maal is het een andere speldjes-Zaterdag, maar... ook „Gewapen de Dienst" komt éénmaal per jaar Uw steun vragen. Als men met de collectebus dezer dagen bij U komt: deponeer daarin dan een be drag. Het behoeft géén rijksdaalder of een gulden te zijn. Omdat ook in een kleine bij drage Uw sympathie voor minder bedeel den dan Uzelf gedemonstreerd kan worden. Schoonheid in het leven brengen! 't Zij in woord, in kleur, in toon! Is het levens-werk des kunst'naars! Zoeker van het „levens-schoon! Schoonheid moet men leeren vinden In wat God geschapen heeft! Schoonheid in de doode dingen! Schoonheid in: „wat om u leeft"! 't Is de schilder, die de schoonheid Vast legt op papier of doek! Voor versiering onzer woning! Of als plaatwerk voor een boek. Zóó streelt hij der menschen zinnen! Zoo zijn kunst van kleur en lyn! Zonder Kunst zou 't menschelijk leven Dor zijn, als een zand-woestijn. Kamstra! Kunst'naar, die als woonsteê 't Plaatsje Bergen heeft begeerd, Die daar, met zijn Kunst-genooten, Vlijtig het penseel hanteert; Kamstra schildert nu portretten En het intr'ieur der Kerk! Exposeert in Musis Sacrum Nu specimen van zijn werk! PH. B. POLAK. Den Helder, 3 Mei. HAVEN VAN NIEUWEDIEP: Aangekomen in de haven het opleidings schip van de koopvaardij „Beste Vaer". Jiu-oli-ibenieA Het gaat er zoo langzamerhand op gelijken, dat Tarzan, het eens door den vermaarden Britschen fantast Burroughs geschapen oer woud-fenomeen, een eeuwig leven beschoren is. Niet dat Tarzan, zijn zoon en de verdere lotgenooten van den Aapman nog steed3, hetzij in woord of beeld, opgang maken, ook filmisch viert de boschgod nog steeds onaf gebroken triomfen en de wijze waarop oud en jong, wijs en minder-wijs, erop reageeren doet vermoeden, dat het nog wel menig jaartje zal duren voor en aleer Tarzan tot de historie gaat behooren. In de Tivoli draait thans de film, waarvan de zeer beloftevolle titel luidt: „Tarzan en de groene godin". Het zou ons te ver voeren de inhoud dezer rolprent te releveeren. Het zij den lezer voldoende te weten, dat er weer een gespierd mensch rondloopt in de ondoor dringbare woestenijen van Midden-Afrika, dat er een godin is (die een overigens zeer menscheljjken indruk maaktdat er schurken en booswichten in velerlei variatie zijn en dat de onschuld beloond en de vuig heid bestraft wordt. Daartusschendoor krijgt men enkele „tusschengerechten" als het vech ten met razende jaguars en wat dies meer zij. Het is alles zeer gruwzaam en als ge zwakke zenuwen hebt, moet ge er vast niet heengaan. Eveneens niet, als ge lijdt aan de hoogtevrees-kwaal, want ook dezen Tarzan ziet men slingeren en bengelen op duizeling wekkende hoogten en dat hij niet valt is een bespotting van de meest elementaire opvat tingen der zwaartekrachtwet. Wij hebben Tarzan-film gezien, waarin Buster Crabbe als nummer één optrad en weer andere met Johny Wijsmuller. Dit is een andere vertegenwoordiger van het Tarzan- ras, en hoewel ons zijn naam ontschoten is, klimt, vecht, worstelt en speurt hij niet min der dan zijn voorgangers. Hij bezit opvallen de bicept en uw bloed zal stollen, indien ge hem zijn dooden-kreet hoort aanheffen.. Maar nu kan men dit weliswaar allemaal met een zekere mate van ironie vertellen, het slot is toch maar, dat ook deze Tarzan-filr" kennelijk in den smaak viel. Ook gisteravo leefde men mee cn dat is het beste be\. dat we nog lang niet uitgetarzand zijn. vertolken. Annabella, deze Fransche actrice met het uiterst expressieve gelaat en daarbij een vrouw, die weet hoe zij een rol moet uit beelden. Zonder eenig voorbehoud een intel ligente persoonlijkheid, die sfeer en karakter aan een film weet te geven. Deze film is niet van grootsche allure. Er wordt danig omgesprongen met de waarschijn lijkheid, maar dat neemt niet weg, dat er diverse spannende episoden in voorkomen, terwijl het gegeven niet van originaliteit ont bloot is. Het geheel speelt zich af in Monte Carlo, in een milieu van zwendelaars van het kaliber Stavisky en Ivar Kreuger, terwijl een gelukkig einde voor den aanvankelijk benadeel den hoofdpersoon in pette gehouden wordt. In zijn soort een goede film, waarmede men zich anderhalf uur uitstekend kan amuseeren. Hallo Bill, even 10 van rood?? Ja, maar dan in „Centraal" daar is het gezellig. Wxtlt Het is aan geen twijfel onderhevig, of velen zullen zich deze week geroepen voelen een gang naar de „Witte" te maken, teneinde zich aldaar te laven aan de film „La Haba- nera", waarin de hoofdrol gegeven wordt door de vermaarde Zweedsche ster Zarah Leander. Deze film, spelend op een West-Indisch eiland is van groote bekoring. Een romanti sche rolprent in een uiterst exotische omge ving, waarin men voortreffelijk spel van de Zweedsche ziet, met name in het laatste ge deelte, waar zij bijzonder knap acceert. Een mysterieuze verschijning, een stem vol veemde bekoring, een technisch zeer hoog- stanade film... ziedaar wat „La Habanera" te bieden heeft. Een film, die naast „Verbannen" onge twijfeld een groot publiek zal weten te boeien. Een nieuwe vleugel bijgebouwd Vanmiddag 2 uur opening De meeste huismoeders interesseeren zich voor het bedrijf van Van Willigen in de Ko ningstraat en het zal hen ongetwijfeld interes seeren, dat hedenmiddag 2 uur een nieuwe vleugel, waarvan de bouw zoojuist gereed kwam, in gebruik genomen zal worden. Het betreft hier een vleugel, waarin men heeft ondergebracht de branche der karpetten, vitrage, gordijnstoffen, vloer zeil, cocos en kleine meubelen, en die een belangrijke uitbreiding van het pand be- teekent. De breedte bedraagt 10 meter en de diepte 30 meter, zoodat men de zaak verrekte met een oppervlakte van niet minder dan 300 vierkante meter. De ingang der vleugel is opvallend van breedte: een groot aantal belangstellenden kan zich hier bevinden zonder dat men elkaar in den weg loopt. Aan weerszijden bevinden zich de eveneens ruime etalage's, waarvan de lengte 11 meter en de diepte 3^2 meter bedraagt. Aan den rechterkant vindt men dan het tochtpor- taal. Het geheel maakt een intiemen en war men indruk en past volkomen in het kader van het geheele gebouw. Hoewel men gistermiddag nog niet geheel gereed was met het inrichten der etalage's, kunnen wij toch niet nalaten de aandacht te vestigen op de smaakvolle wijze waarop dit geschiedde. Alles wordt even overzichtelijk en harmonisch opgesteld, zoodat men met een enkele blik het geheel kan overzien. In de verkoopruimte wordt men getroffen door den licht-inval. Het ideaal der huisvrou wen om hun gekochte waren bij dag-licht te zien, gaat hier in vervulling. Een breede licht bak zorgt, dat deze lichtinval zoo gunstig mogelijk is. Wat de sorteering in den nieuwen vleu gel betreft, hierover kunnen wij kort zijn. In dit opzicht heeft Van Willigen een repu tatie en ook thans treft men weer naast een zeer verscheiden assortiment vrijwel alle prijsklassen aan. Tal van snufjes en nieuwigheden zagen wij hier opgesteld, ter wijl eveneens diverse luxe meubelen onze aandacht trokken. Een uitbreiding die er zijn mag, en die zeker door de clientèle op prys gesteld zal worden. •i film nhaneraspeelt de Zweedsche film uji.i Zu< ah Leander de titelrol. Honderden installaties zy n door ons gemaakt Alleen kwaliteitswerk maakt dit mogelyk DE VRIES Centrale Verwarming ALKMAAR ROTTERDAM Tel. 3045 Tel. 44504 2 ljjnen Modehuis Herschel op de bres voor onze Militairen 5 van iedere contante aankoop gelieve men deze week in een ver zegelde bus te deponeeren. Er wordt veel voor onze militairen aan de landsgrenzen gedaan. Op allerlei manie ren tracht men het hen zoo aangenaam mogelijk te maken, doch dat neemt niet weg, dat verreweg het grootste deel het nu eenmaal minder naar z'n zjn heeft dan thuis. Het zijn maar kleinigheden als sigaren, cigaretten, een stuk worst of iets dergelijks, die men veelal moet ontberen. Het is daarom een sympathiek gebaar van het Modehuis Herschel in de Koning straat, om iets voor de jongens aan de grenzen te doen. Van heden, 6 Mei af tot en met Zaterdag 13 Mei stelt het Mode huis alle cliënten in de gelegenheid 5% van het bedrag van hun contante aan- koopen af te houden en dit te storten in een verzegelde bus, welke in de zaak staat opgesteld. De opbrengst van dit bedrag wordt afgezonderd voor diegenen, die zich thans op eenzame posten bevinden. Zooals men leest, geldt dit alleen voor de contante aankoopen. Gaarne spreken wij derhalve de hoop uit, dat zeer vele klanten deze week hun gekochte goederen contant betalen zullen. Ten voordeele van hen, die thans ons vader land bewaken en die het extra-tje wel op zeer hoogen prijs zullen stellen. Zij, die voor dit sympathieke idee voelen en zonder dat zij inkoopen doen, hun gave in de bus willen storten, worden daartoe gaarne in de gelegenheid gesteld. APOTHEKEN. Van hedenavond 9 uur tot Maandagmorgen is alleen geopend de apotheek van A. P. Hoolmans, Spoorstraat. Van Maandag 8 Mei tot 15 Mei wordt avond- en Zondagsdienst waargenomen door W. H. Kingma, Kanaalweg. Sfalen of stukken worden gaarne thuisbezorgd KLEEDINGMAGAZIJNEN DEN HELDER Nen. Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat)' Geen dienst. Westerkerk (Helden der Zeeplein) 's Morgens 10.30 uur: Ds. H. A. Enklfiar. Geref. Kerk (Julianapark) 's Morgens 9 uur Ds. Tollenaar, 's Morgens 10.45 uur. Ds. Veenhuizen. 's Middags 4 uur: Cand. Y. Feenstra. 's Avonds 6 uur: Ds. Tollenaar. Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk) 's Morgens 10 uur: Cand. Y. Feenstra. 's Avonds 6 uur: Ds. Veenhuizen. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat) 's Morgens 10 u. en 's avonds 5.30 uur Leesdienst. Donderdag a.s. 's Avonds 7.15 uur, Ds. Hennephof, van Scheveningen Chr. Geref. Kerk (Steengracht) 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur. de heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstraat) 's Morgens 10.30 u. Ds. W. J. F. Meiners. Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht) 's-Morgens 10 uur: Ds. H. J. de Wilde. Doopsgez. Pred. te Wieringen. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) Pastoor H. J. Verheij. 's Morgens 10 uur, H. Dienst. Evangelisatie (Palmstraat) 's Morgens 10 uur: Ds. J. H. Jansen, 's Avonds 5.30 u.: de heer S. Lodder. Gebouw Middenstraat 117 's Avonds 8 u.. Evangelisatie-samenkomst Evangelisatiegebouw (Vijzelstraat) 10 uur samenkomst. Zondagmiddag 4 uur, Straatprediking Molenplein. 's Avonds 8 uur, Samenkomst. Leger des Heils 7.30 u.: v.m. Bidstond. 10 uur v.m. Heiligingsdienst. 3.30 u. n.m.: Openluchtsamenkomst Juha* napark. 8 uur n.m. Verlossingssamenkomst. 5 u. n.m.: Jeugddienst. Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdykstraat hoek Schagenstraat. Dienst. Kerk van Jezus Chr.s'tus, Janzendw.str. 8 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur. Samenkomsten. HUISDUIN®1* Ned. Herv. Gemeente 's Morgens 10 uur: Ds. M. van Wichel JULIANADöB® Ned. Herv. Gemeente Geen dienst. Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Avonds 7 uur: de heer Donker

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6