y y AKKERTJES Groote Luchtbeschermings- oefening in onze stad preöihbetirten Au bon Marché Au bon Marché Op vaAka, dc^at SPORTCOSTUUM S Zaterdag 6 Mei 1939 Derde Blad J[lle crkccr van I tot 5 uurf van 6 tot 7 en van 9 tot half twaalf stopgezet De heele bevolking in huis opgesloten Ieder werke mee! .y Ook Uw steun! Het Luchtverdedigings fonds stelt jongelui* financieel in staat tot vlieger opgeleid worden. te Een versterking van de vlieger-reserve is ver sterking van onze Neu traliteit. Zendt Uwr bijdrage aan het Lucht Verdediqinqs Fonds De scheepvaart en de luchtbeschermings- oefening Tel. 433 - Spoorstraat 105 Kleeding naar maat Een betere coupe Verboden buiten de stelling te komen, maar Mooi pralen over fotografie Werner Crone Onze Heldersche jongens op Vlieland ~e worden niet vergeit.i Zomersproeten SPRUTOL Propaganda-concert cSje^jehjcK nieuuM Tel 433 - Spoorstraat 105 IETS APARTS Uitslag verkooping Zal dc regeering ingrijpen? Burgerlijke Stand van Texel Vertrokken personen Ingekomen personen Concessies aan den Middenstand. Dinsdag 16 Mei heeft een luehtbescher- mingsoefening in onze stad plaats, zoo als we die nog niet hebben gehad. Uit gegaan wordt van de veronderstelling, dat een luchtaanval op Den Helder plaats heeft, zoodat het heele apparaat van den Gemeentelijken luchtbeschermingsdienst In werking moet worden gesteld. Aan deze oefening werken zoowel de zeemacht als de landmacht mee. Het is een oefening, die met de werkelijkheid moet overeenkomen, zoodat men kan controleeren, als de nood aan den man komt, of de verschillende diensten ook inderdaad zóón functionnee- ren, als men zich dat voorgesteld heeft. Het is dus een eerste vereischte, dat allen aan deze oefening meewerken. De vrijwilli gers in de eerste plaats, maar de burgerij niet minder, 's Avonds zal de stad verduisterd moe ten worden. Men moet dan zorgen, dat er geen enkele lichtstreep naar buiten uit kan stralen om daardoor te voorkomen, dat de bombardementsvliegtuigen, die op Den Helder zullen worden losgelaten, onze stad zouden kunnen vinden. De Burgemeester, die belast is met de uit voering van de Luchtbeschermingswet, heeft de zaak voor Dinsdag 16 Mei zoo radicaal mo gelijk aangepakt. Niemand zal zich tusschen 1 uur en 5 uur 's middags op straat mogen begeven. Wie dit wèl waagt, stelt zich bloot aan een bekeuring en een zware straf. Verder mag men niet tusschen 6 en 7 uur op straat zijn en 's avonds tusschen 9 uur en half twaalf. Van De Kooij af staat op die uren alle ver keer met onze stad stop. Wie 's middags met den trein naar Den Helder komt, kan niet van het station af en zal dus, als hij om half twee binnenkomt, tot 5 uur in de wachtkamer moe ten wachten. Op het station te Alkmaar wordt dit met borden bekend gemaakt, terwijl door middel van de Nederlandsche radiozenders be kendheid zal worden gegeven aan deze grootsch opgezette luchtbeschermingsoefe ning. Slechts in noodgevallen, dus wanneer dringend een dokter noodig is, kan men het Hoofdbureau van politie opbellen, dat zich dan in verbinding stelt met den dok ter en deze naar den patiënt begeleidt. Een eigen telefoonnet. Deze oefening is maanden geleden reeds opgezét en is berekend op oorlogsbasis. Onze stad is bezet door tal van posten, die telefo nisch met elkander verbonden zijn. Volgende week een eigen telefoonnet gereed, zoodat men geen gebruik behoeft te maken van de centrale, maar direct met elkaar in contact staat. Als dus het hoofd van den Luchtbescher mingsdienst, die in het bureau van Gemeente werken zitting heeft, melding van een van de controleposten krijgt, dat een vijandelijk vlieg tuigeskader op komst is, meldt hij dat aan de verschillende posten. Ieder is nu op zijn qui vive. De sirenes 1ginnen hun alarmgeroep en de bevolking bergt zich, nü in hun huizen, in werkelijkheid in schuilkelders en loopgraven, die overal in straten, pleinen en plantsoenen worden aangelegd. Bij deze oefening krijgt men dus fic tieve aanvallen, fictieve branden en in stortingen, gewonden en nog érger. Het heele apparaat van de brandweer en ge neeskundigen dienst, van hersteldiensten en waarschuwingsdiensten wordt in wer king gesteld en om dat goed te doen Postgiro 287177. Den Haag, ten name van de Ur-finjpijprc_vaqi_fjjUiofl1 functionneeren is de maatregel van een algeheele stopzetting van het verkeer ge nomen. Tenslotte is reeds 30.000 gulden aan den luchtbeschermingsdienst uitgegeven, men wil nu wel weten, of de zaak naar wensch func- tionneert. De vrijwillige hulpdienst, die be staat uit 1400 man, heeft op het oogenblik reeds de beschikking over 750 gasmaskers. De Gem. Gen. dienst over 45 brancards. De brandweer in onze stad is georganiseerd zoo als vermoedelijk in geen tweede stad van onze grootte in ons land. Zeven sirenes, waar van 5 electrische en twee stoom-sirenes, die dienst kunen doen als de andere uitgeschakeld mochten worden, doen dienst al waarschu- wers, terwijl de H.R.C.O. alle aangeslotenen kan waarschuwen door een bepaald alarm signaal, dat bij de zendinstallatie is aange bracht. Een concessie aan den Middenstand. In een conferentie ten Raadhuize, gis terenmiddag gehouden tusschen den bur gemeester en de besturen van de Mid denstandsver. „Den Helder" en de R.-K. Middenstandsver. „De Hanze" heeft de burgemeester de toezegging gedaan, dat den avond voor den 16en Mei de winkels tot 10 uur open mogen zyn en den avond van de alarmoefening van 7 tot 9 uur 's avonds. De besturen toonden hiermede hun ingeno menheid en bij monde van den heer L. Coltof werd den burgemeester voor deze concessie dank gebracht. In de loop van de volgende week hopen we nog verschillende bizonderheden over deze groote oefening bekend te maken, terwijl wij dan tevens in staat zullen zijn, door middel van een teekening, de organisatie van den Luchtbeschermingsdienst te toonen. De Inspecteur-Generaal voor de Scheep vaart maakt namens de burgemeesters van de gemeenten Den Helder en Texel bekend, dat tijdens de luchtbeschermingsoefening op Dinsdag 16 Mei 1939 op de wateren, gelegen in de bovengenoemde gemeenten, de volgende gedragsregels moeten worden nageleefd: I. Geldend voor de gemeente Den Helder van 16 Mei 1939, 13 uur tot 23.30 uur en voor de gemeente Texel van 22 uur tot 23.30 uur: 1. Ieder is verplicht aan de, door of van wege den burgemeester in het belang der oefening gegeven bevelen of aanwijzigingen, onmiddellijk gevolg te geven en alle medewer king desgevraagd onmiddellijk te verleenen. II. Geldend voor de gemeente Den Helder van 16 Mei 1939 van zonsondergang tot 23.30 uur en voor de gemeente Texel van 22 uur tot 23.30 uur: 2. De schippers, of bij ontstentenis van dezen, de eigenaren, bewoners, of gebruikers van vaartuigen, of zij, die zich daarin of daar op bevinden, zijn verplicht zorg te dragen, dat het daarbinnen aanwezige licht op gee nerlei wijze uitstraalt en dat geen lichten aan dek worden getoond, anders dan die genoemd onder 5. 3. De zeilvaart is verboden. 4. Het overige scheepvaartverkeer op an dere vaarwaters, dan die genoemd in het 2e lid, zoomede de vaart op vaarwaters in het 2e lid genoemd in andere richting dan daarbij is aangegeven, is verboden, tenzij hiervoor een bijzondere vergunning wordt verleend door den beheerder van het vaarwater (zich hier voor te wenden tot den Rijkshavenmeester te Den Helder, Commandant Hr. Ms. Wacht schip). Een algemeene vergunning wordt verleend voor het volgende scheepvaartverkeer: a. op het Noord-Hollandsch Kanaal, in Noordelijke richting. b. Het binnenloopen van de haven van Oudeschild. c. Pontveer bij Westeinde. 5 De schipper van een varend, door eigen mechanische kracht of door een opduwer voortbewogen vaartuig, is verplicht op dit vaartuig te doen voeren afgeschermde boord en heklichten. De schipper van een gesleept vaartuig is verplicht op dit vaartuig te doen voeren een afgeschermd rondschijnend toplicht. 6 De schippers, of bij ontstentenis van dezen de eigenaren, bewoners of gebruikers van vaartuigen, zijn verplicht ervoor zorg te dragen, dat hun vaartuigen, hetzij aan den wal gemeerd, hetzij zoo mogelijk buiten het vaarwater ten anker liggend. Zij zijn, indien hun vaartuigen ln het vaar water ten anker liggen, verplicht het in liet Binnenaanvaringsreglement voorgeschreven mistsein te doen geven. III. Er wordt aan herinnerd, dat: 7. de openbare verlichting, t-w.: de straat verlichting, de terreinverlichting bij sluizen en bruggen zal zijn gedoofd. 8. de noodzakelijke verlichting van de vaar waters, genoemd onder 4, 2e lid, blijft branden. 9. van de aanwezige seinverlichting bg bruggen en sluizen van vaarwaters, welke voor de scheepvaart openstaan, zal worden ge toond: a. Als de sluis of brug gesloten is of als de sluis of brug open, doch de in- of doorvaart niet vrij is, een rood afgeschermd licht, hetzij aan één, hetzij aan elke zijde van de door- vaartopening. b. Als de sluis of brug geopend zal wor den, doch de doorvaart nog niet vrij is, een afgeschermd groen licht aan de eene en een afgeschermd rood licht aan de andere zijde van de doorvaartopening. c. Als de sluis of brug open en deiin- of neeml een verstandige vrouw 'n Baar maal daags een "AKKERTJE", 'an kent zij geen nare dagen. M 13 stuks 12 stuivers - 2 stuks 2 stuivers Let op hel AKKER*merk I doorvaart vrij is, een afgeschermd groen licht, hetzij aan één, hetzij aan elke zijde van de doorvaartopening. Waar de seinlichten niet voldoende de door vaartopening aangeven, zal een eerste ducdalf of het begin van een remmingwerk met een wit afgeschermd lichtje worden aangegeven. 10. Geenerlei aansprakelijkheid wordt aan vaard voor schade, welke uit de bovenver melde voorschriften kan voortvloeien. 11. Het ligplaats kiezen van vaartuigen bij objecten, waarop luchtaanvallen kunnen wor den verwacht, zooals verdedigingswerken, bruggen, sluizen, enz., alsméde opeenhooping van vaartuigen, dient te worden vermeden. IV. Opzettelijke overtreding of niet nako ming van de voorschriften onder I en II wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste 2 jaren of geldboete van ten hoogste 1000. Hij, aan wiens schuld te wijten is, dat deze voorschriften worden overtreden of niet nage komen, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste 1 jaar of geldboete van ten hoogste 500. 's-Gravenhage, 2 Mei 1939. De Inspecteur-Generaal voornoemd, P. S. van 't Haaff. De Masterkeys nemen het initiatief voor een wereldreis. Militairen in Casino. Enkele dagen geleden schreven we reeds, naar aanleiding van de bioscoopvoorstellingen door het Gemeentebestuur den militairen aan geboden, hoe de gedwongen dienst voor meer dan één gemobiliseerde verre van aangenaam is. Het aanbod van „The Masterkeys", Helders populaire band, om kosteloos de wereld door te trekken, en hier en daar eens te luisteren naar een nummertje „hot", een zangeres of een Zanger werd daarom des te gretiger aanvaard. Het was de heer Van Loo, dirigent der „Mas terkeys", die na den Schout-bij-Nacht, den Kapitein van den Generalen Staf en den heer Polak, die gratis zijn zaal beschikbaar stelde, voor hun medewerking bedankt te hebben, met dit lumineuze idee te voorschijn kwam. Als de dames Snip en Snap, wier stemmen door den luidspreker van den heer De Zeeuw tienvoudig versterkt worden, en ieder binnen tredende luide verwelkomen, het zwijgen wordt opgelegd, de zaal stil wordt en het doek open gaat, staat ieder op, want de klanken van het „Wilhelmus" zijn de eerste die op dezen muzi- kalen avond worden gehoord. Daarna brengt Wim Bruul, begeleid door Jack Bijster, mis schien was „Jackie" beter, een tweetal xylo- phonenummers ten gehoore, die bewijzen, hoe goed hij met dit instrument over weg kan. Het applaus was meer dan verdiend. Dadelijk steken we dan al den „grooten plas" over en belanden in het land van de „sweet and ten der songs", Amerika. Netty Polak weet met haar „Day dreaming" en „When day is done" de militairen voor zich te winnen en hun een stormachtig applaus te ontlokken. De begelei ding door Wim Manshanden had groot aandeel in dit succes. Van Amerika terug naar het vas teland, waar de accordeon, ook bij de militai ren nog altijd hèt geliefkoosde instrument is. Geen soldaat hield z'n mond dicht bij de popu laire wijsjes, die Jan Seegers speelde. We zijn in Europa, en wie in Europa is, vergeet na tuurlijk Parijs niet. Het luchthartige, frivole Parijs, waar in het „grand-café" de chanson- kunnen er velen, maar om Uw film goed te laten ontwikkelen en afdrukken gaat U toch naar Koningstraat 29 Ook voor Camera's en Cinétoestellen Op het schoone waddeneiland Vlie land bevinden zich verscheidene Nieu- wediepsche jongens, dit in verband met de militaire maatregelen van huis en haard gehaald worden en thans op de Vlielandsche dreven hun plicht als landsverdediger vervullen. Gisteravond ontvingen wij van een dezer Nieuwediepers een schrijven, dat in zjjn geheel helaas niet voor plaat sing in aanmerking komt, doch waarin wij lazen op welk een opgewekte wijze men aldaar den verjaardag van de Prinses gevierd heeft. Er is door de 150 militairen, waarvan het grootste deel bestaat uit soldaten en uit slechts enkele marine-menschen, een parade gehouden, waarna de dag besloten werd met een compleet volks feest. Behalve dat de burgemeester van Vlieland voor rook-materiaal gezorgd bleek te hebben, was de heer Luyckx ook zijn Nieuwediepsche vrienden niet vergeten. Hjj had de attentie om een geheele kist bier te sturen, een geste, die natuurlijk hoogelijk gewaardeerd werd. Uit dit alles blijkt, dat onze jon gens niet vergeten worden, ook al zijn ze naar Vlieland gedeporteerd Wie gedenkt hen nog meer nier zijn wijsjes zingt. Met welk een flair droeg O. Loborts, die over een uitstekende guitar- techniek beschikt, de „chansons" uit het Parij- sche café voor! Na Parijs opnieuw: Amerika „the Cracker Jokes", die met hun „songs" enorm succes hadden. Daan van Steenbergen droeg gevoelvol, na deze ,,hot"-nummers voor, de bekende songs: „Cinderella" en „Penny Serenade". Na de pauze treedt de band „The Master keys" met groot succes op. We blijven natuur lijk nu in de angelsaksische landen en Netty Polak, Giel Blom en De Wal zingen alleen of te zamen de refreins van verschillende stukken „hot", waarvan we noemen het wel zeer ,,up to date" nummer uit de film „Carefree": „Change partners", verder: „A little yellow basket", „Whole Tide", enz., waarin genoemde artisten uitstekend op dreef zijn en met herhaald ap plaus worden beloond. Een nummertje, dat wel zeer geschikt voor dezen avond was en dan ook geweldig insloeg was: „Hiep, hiep hoera voor 't garnizoen". De geheele zaal dreunde, stamp te, brulde, zong Een verrassing was het optreden van een de butant, een militair, die voor zijn wapenbroe ders „Shoe shineboy" voordroeg en hartelijk werd toegejuicht. Dan komt het einde in zicht en de „Master keys" bereiken met hun „Harlem", waarin de trompettist Bart Verschoor, sterk op den voorgrond treedt, de climax van hun reper toire. Het toe-nummertje „That's plenty" is „first class"-hot. Ook aan het eind klinken de toqnen van het „Wilhelmus". De kapitein der kustverdediging, merkt daarna in zijn slotwoord op, dat waar alle voor zorgsmaatregelen zijn genomen, en een even- tueele vijand er nog gelukkig niet is, een an dere vijand bestreden moet worden, n.1. de ver veling. Namens alle militairen bedankt hij de „Masterkeys", de medewerkenden op, zoowel als achter het tooneel en den heer Polak voor hun sympathiek gebaar. Een donderend driewerf hoera werd op allen, die dezen avond tot een onvergetelijk oogen blik in dezen mobilisatietijd gemaakt hebben, uitgebracht. En het is niet te verwonderen, dat iedereen tevreden was. verdwijnen spoedig door een pot Bij alle Drogisten Door 3 accordeon- en mondaccor- deon-orkesten. De propaganda- en inlichtingendienst voor Nederland van de bekende instrumenten fabriek Hohner, organiseert in 1939 de z.g. „Hohnerdagen", welke bestaan in het geven van groote concerten op gebied van accordeon en mondorgels. Ook in Den Helder wordt zulk een propaganda-concert gegeven en wel op Zaterdag 13 Mei in Casino, waaraan o.a. 3 orkesten zullen medewerken, n.1. de le Held. Mondacc.-Vereen. „Bravo", leider L. H. den Boer, de Accordeonver. „Hoorn",en de Jeugd- Accordeonver. „Jong Hoorn", leider R. Was senaar. Behalve deze vereenigingen zullen ook solisten optreden, o.a. de beroemde accordeon virtuoos J. Hagenaar Jr. van Amsterdam. Tegen een zeer gcringen entréeprijs kan ieder deze muzikale demonstratie meemaken, welke nog gevolgd wordt door een Bal met attracties. Aan dezen avond is nog verbonden een ten toonstelling van Hohner-instrumenten, mond orgels en accordeons. Voor kaartverkoop enz. verwijzen wij na<ir de advertentie. VOORJ AARSEXAMEN VEREENIGING VAN LEERAREN IN HET BOEKHOUDEN. De Vereeniging van Leeraren in het Boek houden, opgericht 1883, zal haar 112e prak tijkexamen in het Boekhouden afnemen op 14 en 15 Juni a.s. (overdag) te Amsterdam, Arnhem, 's-Gravenhage, Groningen, 's-Her- togenbosch, Leeuwarden, Maastricht, Meppel, Roosendaal, Rotterdam en Utrecht en in de Overzeesche Gewesten. Deze Vereeniging heeft er onze aandacht op gevestigd, dat een combinatie van perso nen, zich noemende de „Vereeniging van Lee raren", waarop zij met kleine letters laten volgen „in Boekhouden, Handelscorresp. en Stenographie" tracht door misleiding candi- daten voor een door hen ingesteld examen te trekken door het gebruik maken van den naam „Vereeniging van Leeraren", Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser. Maandcollecte. Oosterend, n.m. 3 u., Ds. Visser. Den Hoorn, v.m. 10 u., Ds. Wesseldijk. Maandcollecte v. d. Kerkvoogdij. De Cocksdorp, v.m. 10 u., Ds. Salm. Zuid-Eierland, n.m. 3 u., Ds. Salm. De Koog, v.m. 10 u., Ds. v. 't Hooft. Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Tinholt. Doopsgezinde Gemeente. De Waal, v.m. 10 u., Dr. Vis. Geref. Kerk. Den Burg (Geb. Fanfare), v.m. 10 u„ Ds. v. d.. Leer. Den Burg (Geb. Fanfare), n.m. 3 u„ Cand. Wouda. Oosterend, v.m. 10 u., Cand. Wouda. Oosterend, n.m. 3 u., Ds. v. d. Leer. Geref. Kerk HcrstVerband). Oosterend, v.m. 10 u. en n.m. 3 u. Leesdienst. Samenkomsten: Zondag 7 Mei: Moeder-dag. 7 u. v.m. bidstond. 10 u. v.m. Heiligingssamenkomst. 3.30 u. Openluchtsamenkomst op de Hol- lebol. 8 u. Verlossingssamenkomst. Alles onder leiding van Kapiteine M. Beinen. Jeugddiensten: Zondag 9 u. v.m. Handleiding. 12.30 u. Compagniesamenkomst. 5 u. Heilssamenkomst. Door Notaris Mulder is Vrijdag v.m. 11 uur in „De Oranjeboom" publiek verkocht: a. voor de Kokstichting te Den Haag een perceel bouwland, genaamd Konijnenberg, ge legen op de Hoogte te Texel, groot 1.04.40 ha. Kooper de heer Sijbr. S. Eclman Cz., voor 905.—. b. Voor de Duodora Willemina Keyser en de Sijbrand Keijser Sijbrand Reijerzn. stichting te Den Burg, Texel: Den mede-eigendom van pl.m. 30 aren onverdeeld in een perceel bouw land achter den Oranjesingel te Den Burg, ge heel groot 95 aren en 50 centiaren en den mede-eigendom van pl.m. 4 aren 96 centiaren onverdeeld in een perceel land en weg aldaar, geheel groot 1.06.96 ha, voor de resteerende gedeelten behoorende aan de Kokstichting, en c. voor de Duodora Willemina en de Sijbr. Keijser S.Rz. stichting te Den Burg: een per ceeltje bouwland met bosch achter den Oranje singel, groot 5 a 10 ca. Kooper van b. en c. gecombineerd de heer S. C. Eelman Cz., voor 415.—. Naar wij vernemen zijn gisteren door de landbouworganisaties 33 lammeren naar het abattoir te Amersfoort gezonden, waar een proef zal genomen worden met het inblikken van lamsvleesch. Deze proefneming zou in verband staan met de slechte vooruitzichten in het wolveebedrijf. Men heeft goede hoop op het ingrijpen van de regeering. Gesproken wordt over het uit de markt nemen van pl.m. 1000 lammeren. van 29 April t/m 5 Mei. GEBOREN: Paulus, z. v. H. Kikkert en Tr. Joh. Dob: Simon Cornelis, z. v. C. W. Goeman en M. E. de Porto; Hendrika Margaretha, d. v. S, Zijm en Jan. v. d. Poll; Cornelis, z. v. P. Schagen en N. Koorn; Jacobus Cornelis, z. v. C. P. Boersen en C. Kuip; Pieter Biem, z. v. P. Ant. v. d. Vis en C. W. v. Houte. ONDERTROUWD: Klaas Mantje en Lena Cornelia Bruynzeel; Gerrit Betsema en Trijntje Slik. GETROUWD: Hendericus Leegte en Johanna Cornelia Gomes; Cornelis Boon en Beertje Klaassen; Gerrit Westerlaken en Marijtje Maat: Jan Gieles en Johanna Adriana Lena Standaart. Gevonden: een portemonnaie. August Knol, Geref. Kerk, van Cocksdorp 106 naar Velsen IJmuiden (O.). Pieter Slikker, Herv. G„ van B 66 naar 's-Hertogenbosch, Isabella Kazerne. Pieterke Venema, Geref. Kerk, van Eierland 146 naar Den Helder, Lombokstraat 39. Jantje Dijker, Doopsgez. Gem., van Witte- kruislaan 4, Den Burg, naar Utrecht, Koning- sluis 24. Johanna C. Gomes, R.K., echtgen. van H. Leegte, van Molenstraat 2, Den Burg, naar Kloosterburen Molenrij A 28. M. C. MarechalVerheij, Koogerstraat 13, van Amersfoor, Ternatestraat 34. Jan Jacob Mets, Herv. G., echtgenoote en z., Oudeschild 27a, van Amsterdam, Sperwerlaan 36 huis. Willem Braak, Doopsgez. G„ echtgen. en z., De Koog 9, van Alkmaar, Bergerweg 62. Willem de Waard, De Cocksdorp 26, van Heilo, Heiloërdijk B 27. M. Krijnen geb. Sauerborn en Jacob Krijnen, De Cocksdorp 34, van Den Helder, Narcisstr. 53. Martina van Wijgerden, Herv. G., De Koog 39, van Rotterdam, Kon. Emmaplein 12. Hermina M. Hennekema, R.K., De Cocks dorp 1 van Haarlem, Ged. Voldersgr. 37 zw. Riepke Beukema, Herv. G., Koogerstraat 44 van Hilversum, J. v. d. Heijdestraat 87, GEMEENTEBELANG. In een Donderdagavond te Den Burg gehou den vergadering van alle sympathiseerenden en belangstellenden van Algemeen Tex. Belang, is besloten na afloop der gemeenteraadsverkie zingen, een vereeniging op te richten voor Alg. Tex. Belang,

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 9