Het militair verdrag verrast de wereld niet DrDushkind DE WERELD ltalië-Duitschland PostvlucbtcD op Indië in_ weinig woorden vaart Een koningspaar naar verre landen „Varkenshandelaren hebben geen monopolie" Japanners bij Kanton fel bestookt Doktersinvloed ook bij ziekenhuisverpleging? Estland willigt Duitschen wensch in PUBLICATIE Bestaande verhoudingen gesanc- tionneerd, meent men. Een groote vredesdaad, roepen Rome en Berlijn. Over het algemeen toont men zich in leidende diplomatieke kringen der democratische landen weinig verrast over het militaire bondgenootschap DuitschlandItalië. Men ziet het als een logisch gevolg van de laatste ge beurtenissen, maar meent overigens dat deze daad de Europeesche toe stand niet zal wijzigen. Sommigen uit Moskou komt bijv. zoo'n geluid zien er een hervatting van de poli tiek van vreesaanjaging in. Geen grooten indruk te Parijs. Voor zoover te Parijs mogelijk was een gezaghebbend oordeel te vernemen over het DuitschItaliaansche militaire verdrag, schijnt de sluiting daarvan te Parijs geen grooten indruk te hebben gemaakt. Zekere kringen merken op, dat het te Milaan gepu bliceerde communiqué slechts een bestaande verhouding op politiek, diplomatiek en mi litair gebied heeft gesunctionneerd. Te Warschau legt men het pact uit als een propagandamiddel, dat, er toe bestemd is de Westersche mogend heden te doen buigen en hun iedere illusie te ontnemen op de mogelijkheid de beide partners van de as te scheiden. Toch wijzigt dit pact geenszins hel standpunt van Polen, dat bereid blijft zijn vraagstukken te regelen op basis van volkomen gelijkheid en weder- zijdsche verplichtingen. Men is van meening, dat de kansen op een vreedzame regeling van het PoolschDuitsche geschil hetzelfde blijven en berusten in handen van de leiders van het derde rijk, die, zooais de Poolsclie pers dat dezer dagen zeide, thans het woord hebben. Groote dienst aan den vrede, zeg gen Berlijn en Home. De Zondagsedities van de Berlijnsche bla den maken op in het oog springende wijze melding van het Duitsch—Italiaansche poli tieke cn militair bondgenootschap. Zij ver heerlijken het als een vredespact. „Montagspost" meldt, dat het de eerste werkelijke vredesdaad voor Europa is sinds Versailles. De staatslieden van Europa hebben te kie zen en te beslissen of zij willen erkennen, dat de politiek van Duitschland en Italië de eenige doeltreffende basis voor vrede is. De politieke redacteur van Stcfani zegt: Het onderhoud te Milaan komt de duidelijk heid ten goede. De standpunten der beide regeeringen zijn in zeer nauwkeurig bepaal den vorm aangegeven. Alle geruchten over mogelijke oneenigheden en harsten in de lijn van de as zijn niet een slag weggevaagd. Het pact te Milaan dient zich aan als een machtig instrument van den vrede. Koning George en Koningin Elisa- beth van Engeland zeer hartelijk uitgeleide gedaan. Tooneelen als bij een familieafscheid. Naar een U. P.-correspondent aan boord van de „Empress of Australia" seint, heeft de reis van het Britsche koningspaar Zater dagmiddag om drie uur vijf precies een aanvang genomen. Een onafzienbare menigte woonde het vertrek bij en op het oogenblik, dat het schip zich losmaakte, steeg een donderend gejuich op. Toen de klok drie uur sloeg, ver liet de koningin-moeder langzaam schrij dend het schip. De prinsesjes Elisabeth en MargeréV volgden, tezamen met dcandefe leden der koninklijke, familie. De koninklijke opvarenden van het mach tige schip bestegen de commandobrug en de trossen werden losgegooid. Langzaam werd de ruimte tusschen schip en wal wij der. De kapel zette het volkslied in, de ko ning salueerde en uit duizenden kelen klonk het gezang op. Dan breekt het gejuich los, dat aanhield, tot het schip ver buiten ge- hoorswijdte was. De prinsesjes wuifden en hielden zich goed en onophoudelijk bewogen de kleine zakdoekjes, oen vaarwel, dat duurde tot het schip uit het gezicht was. De „Enchantress", het admirali- teitsjacht, begeleidde de „Empress" een korten afstand. Toen de stoomer aangekomen was op de plaats, waar zeventien oorlogsschepen wachtten, als afscheidsgroet, klonk het gebul der der saluutschoten. Witte wolk jes zweefden om de gepantserde bo dems en het donderend geweld dei- schoten echode terug. Bij het vertrek van het schip was het aardig te zien, hoe de leden der koninklijke familie, niet anders dan gewone bezoekers, die passagiers wegbrengen, tot het laatste oogenblik meeliepen, om het schip zoo lang mogelijk in het oog te houden; pas toen de „Empress" den havenmond uitgevaren was, keerde men terug en ondernam de reis naar Londen. De „Empress of Australia" wqrd door de zeventien oorlogsschepen geëscorteerd en boven het schip bromden de motoren der twee eskaders bommenwerpers, die tezamen met drie vliegbooten deelnamen aan dit uit geleide. Aanvaarding van het non-agres siepact. De regeering van Estland heeft in begin sel het voorstel van Duitschland voor het sluiten van een nonagressiepact aanvaard. Munsters, de minister van buitenlandsche zaken van Letland, is Zaterdagmorgen in Tallinn aangekomen, om deze kwestie met zijn Estlandschen ambtgenoot Selter, te bespréken. Het definitieve besluit van Let land wordt spoedig venvacht. :-Y V -i xfs:V I9 j Pts W I Ned. Varkenscentrale in het ge lijk gesteld. De Haagsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de procedure, door Nederland- sche Varkenshandelareil (Ballering c.s.) aan hangig gemaakt tegen de Nederlandsche Varkenscentrale. De handelaren hadden schadevergoeding wegens onrechtmatige daad, van dit, door de overheid ,in het leven geroepen crisis instituut gevorderd, omdat het, naar de meening van de varkenshandelareil, on rechtmatig is opgetreden door ingrijpen op de binnenlandsche markt. De rechtbank heeft evenwel de eisch van de varkenshandelaren niet ontvankelijk ver klaard. Het college overweegt daarbij 0.111. dat eischers niet een monopolie voor binnen- landschen handel voor varkens en varkens- vleesch hebben en zij niet van derden kun nen verlagen zich van dien handel te ont houden. TOEVALLIJDER IN HET ZAND GESTIKT. Zaterdagmorgen is op de kalkzandsteen fabriek „Kijsbergen' te Huizen (N.-H.) een ongeluk gebeurd met doodelijken afloop. De 39-jarige ongehuwde arbeider D., af komstig uit Soest, die aan toevallen lijdt, was bezig op het fabrieksterrein een wagen met zand te laden. Hij verwijderde zich even in de richting van het ketelhuis, waar hij waarschijnlijk door een toeval getroffen is. De man viel voorover in het zand, waardoor hij .stikte. Het lijk is door de politie in beslag ge nomen voor een nader onderzoek. Omsingeling van Nantsiang vol tooid. Mevrouw Tsjang Kai Sjek helpt de ongelukkige stad Tsjoenking. Volgens berichten uit Chineesche bron hebben de Chineesche troe pen zich meester gemaakt van het station der spoorwegen in de buiten wijken van Kanton. De Japanneezen zouden meer dan honderd dooden hebben achtergelaten. Te Kanton is de staat van beleg afgekondigd. On verwijld zijn Japausche versterkin gen en tanks naar de bedreigde zo ne gezonden. Het schijnt, dat de positie der Japanneezen kritiek zou kunnen worden, als de versterkin gen, die van Fonnosa onderweg zijn, niet op tijd zouden aankomen. Nantsjang omsingeld Naar het Chineesche persbureau meldt, hebben de Chineesche troepen de omsinge ling van Nantsjang voltooid. Zaterdag is den geheeleu dag in de buitenwijken gevoch ten. Op 5Mei waren de troepen reeds bin nengedrongen, doch met het oog op het Ja pausche spervuur trokken zij zich terug. Ten oosten van Soeihsien in midden Hopei zijn tijdens een verbitterd gevecht 1000 Ja panneezen gesneuveld of gewond, terwijl ook de Chineesche troepen zware verliezen le den. In het afgeloopen weekend hebben 86 Ja pausche vliegtuigen ongeveer driehonderd bommen laten vallen boven verschillende deeien van China. De aanval op Tsjoenking. De woordvoerder van de Japan- sche marine heeft verklaard, dat 'de Japansche luchtmacht nooit te rug zal schrikken voor het bombar deeren van Tsjoengking en andere Chineesche militaire objecten. Deze aanvallen zullen toenemen, tot het bewind van Tsang Kai Sjek ineen gestort zal zijn. Wat betreft het vallen van bommen op het Britsche consulaat verklaren de marine autoriteiten, dat het noodzakelijk was een vijftigtal stukken luchtdoelartillerie tot zwijgen te brengen, welke stonden opge steld in de nabijheid van de Britsche, Fran sclie en Duitsche consulaten. De Britsche gezant acht dit excuus echter niet aanvaard baar. Naargeestige tooneelen. De in verschillende deeien der stad uit gebroken branden als gevolg van de Japan sche luchtaanvallen zijn thans gebluscht Maarschalk Tsjang Kai Sjek heeft een milli oen dollars doen uittrekken voor hulpver leening aan de slachtoffers en vluchtelingen De maarschalk en mevrouw Tsjang Kai Sjek hebben hun eigen auto's ter beschik king gesteld voor het vervoer der vluchte lingen. De electriciteits- en watervoorzie ningen zijn hersteld, alsook de telefoonlei ding. De stad biedt een naargeestigen aanblik en de menschen vertoonen zich vrijwel niet óp straat. Chineesche soldaten zoeken on der 't puin naar de lijken van slachtoffers. Er heerscht een nijpende schaarschte aan voedsel. Van den vroegen morgen af is mevr Tsjang Kai Sjek bezig om te helpen den nood te lenigen. Het belang der verzekerden on gunstig beïnvloed door de Mij. tot Bevordering van de Genees kunst? Te Utrecht vergaderde Zaterdag onder groote belangstelling de Federatie van Ver- eenigingen voor Ziekenhuisverpleging in Nederland onder voorzitterschap van den heer C. Stolk uit Wassenaar. In zijn openingswoord wees de voorzitter er op, dat de vereen, er meer en meer naar streefde de doeltreffende verpleging niet te doen uitgaan boven de draagkracht van onze bevolking. Het kwam spi voor, dat, zooals het nu gaat, dit doel zeker niet te bereiken is, en dat. nog schatten verspild zullen worden in dien niet. meer samenwerking tot stand komt tusschen alle organen, die met zie kenhuisverpleging te maken hebben. Spr. wees op de ongebreidelde uitbreiding zoowel van ziekenhuisruimte als van het aantal artsen en zeide dat het niet anders kon of deze uitbreiding moet de uitkomsten ver de vereen, beinvloeden. Zeer te betreuren is dan ook, dat het niet AMERICAN ClGARETTt mogelijk schijnt tot een redelijke overeen komst met de Maatschappij tot Bevorde ring van de Geneeskunst te komen. Het is, aldus spr., zeker niet zonderling, dat de Maatschappij tot Bevordering van de Geneeskunst steeds verder tracht te gaan in het concentreeren van al haar krachten, dat zij steeds verder tracht ook de zieken huisverpleging onder haar beheer cn in vloed te trekken. Zij toch krijgt daardoor een vergaanden invloed op het beheer der voor de zieken huisverpleging opgebrachte gelden en er kan worden verwacht, srezien de steeds weer rijzende conflicten op ziekenfondsge- bied, dat zij die gelden zeker niet zal be- heeren tot heil van de verzekerden allen. Open of gesloten ziekenhuis? Het vraagstuk „open of gesloten zieken huis", d.w.z. ziekenhuis, waarin iedere ge neesheer vrijelijk toegang heeft voor behan deling van zijn eigen patiënten, dan wel, ziekenhuis, waarin de verdere behandeling geschiedt door leden van staf der inrichting begint de aandacht te vragen. De tendenz van het „open" maken der „gesloten" ziekenhuizen, moet, afgezien de bezwaren van ethischen en medischen aard, er een zijn van kosten verhoogenden invloed. Het zal de taak van onze federatie zijn om ook daarop de volle aandacht te do\p vallen, aldus spreker. Het honorarium van den genees heer. Tegenover verwachte critiek van de zijde der geneeskundigen wilde spr. reeds nu vastleggen, dat het geheele federatiebestuur den geneesheer een goed, zelfs een zeer ruim bestaan willen zien toegekend, maar met de „mits" dat de bevolking daardoor niet boven haar draagkracht wordt belast. Want in dit laatste schuilt een ernstig ge vaar voor de volksgezondheid en niet in 't minst voor den medischen stand zelve. Ge lukkig gaan ook daar de oogen open. UITBREIDING AANPLANT JONGE AARDBEIEN BIJ VORSTSCHADE. De Nederlandsche Groenten- en Friiitcen- trale brengt hiermede ter kennis van de tuinders, wier aardbeiengewas door de vorst van December 'jl. aahfne'f-këiijk heeft gele den, dat zij, om tegemoet te komen aan deze (eelt en mede om voor 1940 weer een nor male teelt van aardbeien te verkrijgen, be reid is extra-vergunningen voor den aan plant van jonge aardbeien te verleenen, een en ander onder de volgende voorwaar den: 1. Voor deze extra-vergunningen komen slechts in aanmerking aangeslotenen A, in het bezit van een tuinbouwteeltver gunning voor wai'moezerijgewassén an ders dan onder glas, van wie eenig aardtoeiengewas voor de helft of meer door de vorst is verloren gegaan. 2. De extra-vergunningen worden uitslui tend verleend: a. voor den aanplant van jónge aard beien, zoodat tusschenteelt verboden is; b. voor ten hoogste een zoodanige op- pervlakte in totaal als waarop de aardbeien voor de helft of meer vorst- schade hebben geleden; c. voor den duur van de maanden Mei t.m. October 1939, zoodat per 1 No vember 1939 de met warmoezerijge- wassen anders dan onder glas beteel- de oppervlakte, dus inclusief de met jonge aardbeien beplante oppervlakte weer moet beantwoorden aan de op pervlakte, vermeld onder 4 van de oorspronkelijke voor 1939 uitgereikte tuinbouwteelt vergunning. 3. Aanvragen voor een extra-vergunning moeten schriftelijk worden ingediend, uiterlijk voor 4 Juli 1939 bij de land bouwcrisisorganisatie, afdeeling Tuin bouw, waarbij de aanvrager is aange sloten, op een daartoe bij deze organisa tie beschikbaar gesteld formulier. 's-Gravenhage, 6 Mei 1939. (Adv.) Zilverreiger (heenreis) Reiger (terugreis) Gier (heenreis) Uil (terugreis) Buizerd (heenreis) Emoe (terugreis) Vertrek van Aankomst U Singap. 7 Mei 'jBand. 7 Mei Athene 7 Mei Jodhp. 7 Mei Jodhp. 7 Mei Athene 7 Mei jBasFa 7 Mei Medan 7 Mei [fiang. 7 Mei. A'dam 7 Mei Bang. 7 Mei Basra 7 Mei De Albaneesche rekening. De militaire operaties in Albanië hebben buitengewo ne uitgaven noodig gemaakt tot. een be drag van 293 millioen lires voor de mi nisteries van oorlog cn buitenlandsche za ken. Drie Engelschen te Wecneu gearresteerd. Naar gisteren vernomen wordt, zijn te Wee- nen drie Britsche onderdanen, waaronder een vrouw, gearresteerd. De vrouw is een week geleden in hechtenis genomen, en zou in de gevangenis ziek zijn geworden. Zij heeft zich tot den Britschen consul om huip gewend. Haar arrestatie zou ver» hand houden met de deviezenbepalingen. De Gestapo weigert den Britschen consu- lairen ambtenaren inlichtingen te geven betreffende de twee gearresteerde man nen. Duitsche oorlogsschepen te Lissabon. De Duitsche oorlogsschepen welke van hun tocht door de Middellandsche zee terug- keeren, zijn gisteren te Lissabon voor een vijfdaagsch bezoek aangekomen. Nog steeds incidenten in Palestina. Er doen zich in Palestina nog steeds inciden ten voor. Gisteren waren er drie dooden en 22 gewonden. Te Gaza kwam het tot een gevecht. Militairen hebben het terrein gezuiverd en vijf opstandelingen gevangen genomen. Zeventien verdachte personen werden gearresteerd. Het is titans weer volkomen veilig, zélfs in de Arabische buurten, welke berucht zijn. Hongaristen roeren zich. Het Hongaar- sclie blad Ileitoreggel deelt mede dat 52 leden van de vroegere partij der Honga risten gearresteerd zijn wegens illegale agitatie. Later zijn 27 personen in vrijheid gesteld. Spanje gaat demobiliseeren. Het dernobi- iisatiebevel voor drie lichtingen, dat eer gisteren door Franco uitgevaardigd is, geldt voor ongeveer 2U0.UU0 man. Deze manschappen zijn over het algemeen reeds teruggezonden naar de streken, van waar zij afkomstig zijn. De demobilisatie heeft geen gevolg voor den wapenschouw te Madrid, die officieel op half Mei blijft vastgesteld. Storm teistert Portugeesch Timor. Sedert drie dagen wordt het gebied van Dili in het Portugeesche deel van Timor door een hevigen storm geteisterd. De schade is zeer aanzienlijk en onder de inboorlingen zijn tal van slachtoffers gevallen. Dat is Mexico. Nabij Puebla in Mexico, hebben 600 ontevreden boeren een Haciën da bezet. Twintig gendarmes, die hen wil den verdrijven, werden aangevallen, waar op een ware veldslag volgde, die verschei dene uren duurde. De komst van een ba taljon onder bevel van een generaal belet te, dat de gendarmes werden afgemaakt Veertien personen werden gedood en een honderdtal gewond. Er werden 380 arres taties verricht. Uruguay weert berooide vluchtelingen. De regeering van Uruguay heeft hij liet par lement een wetsontwerp ingediend, dat de toelating verbiedt van alle vreemdelingen, die niet minstens 10.000 piasters bezitten of die, welke aangesloten zijn bij vereeni- gingen, welke ingaan tegen het politieke of sociale regime van Uruguay. Argentijnsche rechter laat nazi vrij. De rechter van instructie heeft besloten, voor- ioopig af te zien van verdere vervolging van den wegens spionnage tegen de Ar gentijnsche staat in staat van beschuldi ging gesteldcn nationaal-socialist Mueller en dezen in vrijheid te stellen. Duitsche vlootoeieningen slechts traditie. Op het Duitsche vlaggeschip Admiral Graf Spee heeft admiraal Boehm de pers ont vangen. Hij verklaarde, dat de manoeu vres der Duitsche vloot voor de Iberische kust slechts oefendoelcinden hadden en het hervatten van de vroegere traditie beteekenden. FEUILLETON. E t h e I M Dell 9. Zoo jaagden de gedachten door haar heen. Een absolute stilte heerschte. Hij scheen niet van plan haar te volgen. Geleidelijk aan voelde ze zich wat rustiger worden en begon zich af te vragen in wat voor kamer ze eigen lijk was aangeland. Er hing een muffe lucht, hoewel het raam open stond. Het was een vrij ruime kamer. Tastend liep ze langs den muur en voelde de ijzeren staven van een ledikant. Ze liep tegen een stoel aan, die kraakte. Vervolgens kwam ze bij een stevige latafel. Haar nerveuze vingers raakten een koud voorwerp, dat een glazen stolp bleek te zijn, waaronder waar schijn1 ijk de een of an dere kostbaarheid werd ewaard. Ze ging verder tot bij hec kleine raam. Het zag uit op zee en ze voe.de zich een weinig gerust gesteld, toen ze hier en daar kleine lichtjes zag schitteren, terwijl de vuurtoren aan het eind van de have: pier regelmatig zijn schijn sel gaf. Ze probeerde het lichtje van Rolfe Britton's boot te vinden, maar kon van deze plaats niet met zekerheid zeggen, welk het was. De lichten maakten haar rustig en de den haar zich minder als een gevangene ge voelen. Waarom behoefde ze eigenlijk zoo bang te zijn? Ze kon den nacht wel in deze kamer tip ven. De oude bullebak beneden zou morgen wel gekalmeerd zijn. Zoo poogde ze met alle kracht haar angst van zich af te zetten. Het leek, of ze hierin werkelijk slagen zou. Ze voelde zich uitgeput als een verdwaald kind en onwillekeurig ging ze naar het bed toe Het licht van den vuurtoren verlichtte telkens de kamer en nu viel haar blik op een bleek en glanzend voorwerp. Dit deed haar zoo ontstellen, dat ze als verstijfd daar stond! Het licht verdween weer, maar ze bleef staan met ingehouden adem, bewegingloos tot het na vijf of zes seconden weer de duisternis van de kamer doorlichtte. En weer zag ze het afschuwelijke ding en haar hart kromp van afschuw ineen. Het was het hoofd van een man, geel, verschrompeld, meer een verdroogde vruclu dan iets men- scheiijks. Het was onder een glazen stolp ge zet en glinsterde, zoodra de lichtstraal door de kamer flitste. Met beide handen, die ze tegen haar keel klemde, hield ze een schreeuw terug. Huive rend herinnerde ze zich, dat ze hem had aan geraakt. Met uiterste krachtsinspanning be- heerschte ze zich. Misschien was het een mo del, iets van ivoor, een heidensch beeld. Weer viel het licht in Je kamer en be scheen het afschuwelijke voorwerp, met de gesloten oogen en wijdgeopende lippen. Maar op dat oogenblik zag ze, wat het was... de trophée van een of andere kannibalenstam en hoewel ze het afgrijselijk bleef vinden, verdween alle paniekgevoel. Het is... een mummie! zei ze tegen zichzelf. Alleen maar een mummie! Maar ze moest er niet aan denken den nacht ermee in één kamer te blijven. Haar zenuwen .varen vreeselijk geschokt en bevend begon ze den weg naar de deur te zoeken. Ze vond hem na eenige moeite en haar stijve, koude vingers schoven den grendel er weer af. Rechtuit liep een donkere gang. Zij glipte de kamer uit en sloot geluidloos de deur ach ter zich. Wat nu Waar moest ze heen gaan Ze stond alleen in de duisternis en wachtte besluiteloos. Toen hoorde ze aan het eind van de gang een sluipend geluid en begreep, dat er iemand op haar af kwam. HOOFDSTUK 3. Haar eerste impuls was zich te verbergen in de kamer achter haar, maar de gedachte aan wat die bevatte, hield haar terug. Degene, die naderde, deed dat met de uiterste voor zichtigheid. Het leek een klein en angstig dier, dat aan kwam sluipen en Juli bleef staan. Het kwam dichter en dichter by en ze meende in de duisternis vaag een vorm te onderscheiden, mager, gebogen, kleiner dan zy zelf. Haar moed keerde weer, Kort en uit de hoogte zei ze: Wie is daar? In ieder geval had ze hier te doen met iemand, die gemakkelijker bang te maken was dan zy. Ze herinnerde zich wat Rolfe gezegd had over de bewoners van Honeyball- farm. Er was een neef, Micky, die niet heele- maal goed wys was. Ze besloot meteen haar overwicht te too- nen. Is dat Mickey? sprak ze in de ge laden stilte. Een fluisterend Sh... sli was het ant woord. Het was een waarschuwing, die het mis schien wjjzer was niet in den wind te slaan. Juli wachtte even en zei toen, nu ook fluis terend: Kun je licht maken? Ik zoek mijn kamer. Weer klonk het waarschuwend sst., maar even later hoorde ze lucifers rammelen. Maar voor er nog een aangestoken was, klonk be neden een bulderend geschreeuw. Hé kwajongen! Wat voor den duivel voer je daarboven uit? Maak dat je beneden komt en poets de schoenen of ik zal je! De flauw zichtbare gestalte sprong ver schrikt op. Juli hoorde het lucifersdoosje rammelend op den grond vallen. De eigenaar ging er in groote haast vandoor en Julie buk te zich om het op te rapen. Met bevende vingers streek ze een lucifer aan. Het vlam metje flakkerde in den tocht, maar toch on derscheidde ze enkele passen van zich af een tweede deur. Voorzichtig ging ze er heen en was juist by den drempel, toen het lichtje uitging. Ze aarzelde. Was het verstandig zich in nieuwe avonturen te begeven? En toen, ter wijl ze nog in twijfel stond, bemerkte ze een flauw lichtschijnsel aan het eind ;an de gang en hoorde ze andere voetstappen op de trap. Wanhopig als een in het nauw gedreven dier, wachtte ze de komst van deze andere af. Er gingen verscheiden seconden voorbij voor het licht van een kaarsvlam om den hoek verscheen en daarachter het spookachtig ver lichte gezicht van de vrouw, die ze bij haar aankomst had gezien. Natuurlijk, dit was juffrouw Prawle. Ze trachtte te glimlachen, maar zonder het te willen nam ze een verdedigende houding aan, Goeden avond, zei ze, ik ben mijn kamer aan het zoeken. Dat zie ik, zei Emily Prawle. Het kaarslicht wierp phantastische schaduwen over haar gezicht, die haar trekken iets dui vels gaven. Ze liep schuifelend en zonder haar voeten van den grond te lichten. Julie zag dat ze een paar oude, geborduurde pantoffels droeg. Hier is het, zei ze en schuifelde langs Julie heen de kamer in door de half geopende deur. Julie volgde haar een beetje wantrouwend. Het kaarslicht verlichtte de naakte wanden. Het raam was gesloten en een smerig bruin gordijn was ervoor getrokken. Daartegenover stond een hooge latafel, waarop een kleine, Jl aaibare spiegel, die voorover was gedraaid en het rafelige vloerkleed weerkaatste. (Wordt vervolgd)

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2