SALON Record-raadt 18 punten in één uur Prima verstandhouding iusschen Gem. best en 30 Gem. Folders Kegelen W,cuidelifi,oJ& ïlieuupó uit IMc MaAinet^ücMen Texelsch Vroedschap bijeen Historische gevel voor een koopje gem. eigendom MANSHANDEN De belangen der cliënten gaan vóór alles bij E S O N A Liplees-wedstrijd voor slechthoorenden ^c/lee^cAaa^e^c/léeA De Texelsche raad, meer in 't bizonder de Voorzitter, heeft het Zaterdagavond klaar gespeeld, om een agenda van niet minder dan 18 punten binnen 't uur af te werken, waar van ook nog bijna een kwartier afging voor geheime zitting Op de notulen, die ter visie hadden gelegen, had niemand aanmerking, daarna kwamen enkele ingezonden stukken aan de orde. Eerst een dankbetuiging van de heeren K. Stoepker en W. v. Heerwaarden voor hun aanstelling in vasten dienst b\j de gemeente. Vervolgens een proces-verbaal van kas opname bü den Gemeente-ontvanger op 28 Maart. Alles was in orde bevonden. Algemeen Weeshuis. Punt drie betrof de begrooting van het Algemeen Weeshuis. De commissie van onder zoek, de heeren Dogger, v. d. Vis en de Lugt, adviseerde voor goedkeuring, waartoe zonder stemming werd besloten. Hoofdstembureau. Volgde benoeming leden Hoofdstembureau. De aftredende leden werden herkozen; in de plaats van den heer Dernison (overleden) werd gekozen de heer C. Graaf, plaatsvervan ger de heer C. Buijsman. De samenstelling van het Hoofdstembureau is thans als volgt: Burgem. Kamp, J. Kikkert Nz., Joh. Farle- vliet, Jn. Henkes en C. Graaf. N.V. „X. E. M." Tot lid van den Kaad van Commissarissen van de N.V. T. E. M. werd gekozen de heer A. Epe. Tot lid van de Commmissie tot We ring van Schoolverzuim werd gekozen de heer L. Broere. Zeestrand. Volgens het op 1 Januari' 1936 in werking getreden nieuwe Rijkszee weringreglement is door verschillende, krachtens de gebruikelijke huurovereenkomsten gepleegde handelingen, vergunning noodig van of vanwege den Mi nister v. Waterstaat. Deze vergunning is aan de gemeente verleend /oor de strandvlakken bij 't Westerslag, De Koog en den Vuurtoren. De daaraan verbonden voorwaarden leveren geen bezwaar op, zoodat B. en W. tot goed keuring adviseerden. Niemand verlangde hier over 't woord; ook over de verpachting van het zeestrand, die weinig verandering bracht, werd niet van gedachten gewisseld. Het voorstel van B. en W. om weder een Rekening-courant aan te gaan met de Rot- terd. Bankvereen. (evenals vorig jaar) werd zonder bespreking goedgekeurd. Het ligt in de bedoeling dat in den regel slechts van deze Re kening-courant gebruik zal worden gemaakt voor het beleggen van kasgelden. Landarbeidershuisje. Van den landarbeider D. den Braven te Eierland was ingevolge de Landarbeiderswet een aanvrage ingekomen om 2250. Hij kan n.1. van den landarbeider A. Blom een huis met 0.51.0 ha land en een schuurtje koopen voor 2700. Dit plaatsje heeft de tegenwoor dige eigenaar verkregen, eveneens volgens art. 13 der Landarbeiderswet, door omstan digheden moet hij dit verkoopen. Er was toen een voorschot op verleend van 2150. B. en W. adviseeren tot goedkeuring van de aan vrage, omdat na het verleenen van het voor schot verschillende verbeteringen op dit plaatsje zijn aangebracht. De openbare ver gadering wordt voor behandeling van deze zaak eenigen tijd gesloten. Na heropening merkt de heer Parlevliet op, dat hij zich in dit bijzonder geval niet tegen deze aanvrage zal verzetten. Spr. is evenwel van meening, dat men met een dergelijken handel van land arbeidersplaatsjes op den verkeerden weg is. Wanneer b.v. door omstandigheden de waarde van het land eens op zou loopen, zouden er wel meer van dergelijke verkoopen kunnen plaats hebben. Wethouder Vlaming meende, dat men rechtens hiertegen weinig kon doen. De Voor zitter was het evenwel met den heer Parle vliet eens, dat dit niet in de bedoeling van de Wet ligt. Verder werd de aanvrage zonder stemming goedgekeurd. Verkoop Bouwterrein. Besloten werd aan den heer K. Stoepker te verkoopen een perceel bouwterrein aan Ie Emmalaan te Den Burg, achter Dros' Autocentrale. Het terrein is groot 293 m. Koopsom 1.75. De heer Bruin maakte de opmerking, dat het met den verkoop van gemeente-bouwgrond te Den Burg niet zoo hard gaat als met particuliere terreinen. Spr. informeerde of hieraan iets is te doen, door gemeentegronden aan trekkelijker te maken. De Voorzitter zegt: hierover komen in geheime zitting na afloop dezer vergadering eenige zaken in bespreking. Ook werd goedkeuring verleend aan de voorstellen om: een perceel grond te verkoo pen aan den Brink te De Koog aan Mej. C. van Meurs te Den Helder. Koopsom 2150. Doel is hierop een woonhuis met bakkerij en lunchroom te bouwen. Het terrein is breed 8.69 m, en diep ongeveer 31.20 m; aan Mevr. JansenKool eveneens tot den verkoop van een perceel bouwterrein te De Koog, gelegen aan den Brinkweg, hoek Minis ter Ruysweg, groot 616 m2 (breed 23.40 m, diep 6.35 m, voor 1600. is pl.m. 2.60 per m). Het terrein is geschikt voor bouw van een dubbel woonhuis; aan den heer R. Smit, wonende aan den Koogerweg, een perceel bouwterrein aan den Minister Ruysweg, groot ongeveer 590 m2 (prijs per m2 1.75). Historisch huis behouden. Het gemeentebestuur heeft door een zeer voordeelige transactie, waarbij Rijk en Pro vincie zullen bijdragen, den interessanten 17e eeuwschen gevel Koogerstraat 1 voor de ge meente weten te behouden. De gevel komt voor op de voorloopige lijst van momenten van geschiedenis en kunst. Eigenaar is de heer Joh. Keijser Dz., die het pand dat in zoo- danigen staat van bouwvalligheid verkeert, dat instorting van het bovengedeelte te eeniger tijd niet uitgesloten is aan de gemeente wil verkoopen voor 2000. De verbouw etc. wordt geraamd op 4400. Er mag gerekend worden op subsidie van 3250, zoodat de gemeente eigenaar wordt van een grondig gerestaureerd huis voor ongeveer 2880. De heer Lugt maakte hierbij nog de opmer king, dat Prov. Staten nog moeten toestem men. De Burgemeester durft evenwel deze risico wel op zich nemen. Vervolgens besloot de raad tot deelname aan een fraude-risico-onde'rlinge van gemeen ten, voor het veilig stellen van gemeentegel den. Volgens opgave is als voorschotpremie over 12 maanden 110.40 verschuldigd. Het verzekerd bedrag wordt bepaald op 13.000. Over de verleening van steun in natura aan werkloozen werd niet van gedachten gewis seld. Hierin was bij vorig jaar geen verande ring gebracht. Stroomlevering aan de 30 Gemeen- schappeiyke Polders. Aan de orde kwam nu het aangaan vair de stroomlevering door de N.V. T.E.M. aan het Waterschap de 30 Gemeenschap pelijke Polders voor polderbemaling. (Zie verslag der vergadering van het Polder bestuur in 't nummer van Woensdag j.1.). In openbare verga dering hadden over dit punt geen discus sies plaats, alleen merkte de heer Dog ger op, dat hem uit deze overeenkomst was gebleken, dat er een zeer goede ver houding blijkt te be staan tusschen de gemeente en het groote lichaam de „30 Gem. Polders". Zoolang ik in den raad heb gezeten, zei de heer Dogger, heb ik altijd een soort van wrijving tusschen dit Waterschap en de gemeente waarge nomen; hieraan is nu zeker een einde geko men, hetgeen mij groot genoegen doet. De Voorzitter merkte op, dat inderdaad een zeer goede verstandhouding bestaat tus schen het Gemeentebestuur en dat van ge noemd Waterschap. Bijdrage Lyceum Den Helder. Aan de orde was nu nog „Financieele Re gelingen". De Voorzitter deed voorlezing van een schrijven van Gedeputeerde Staten, betreffen de eenige wijzigingen in de Gemeente-reke ning. Hierbij kwam ook een regeling voor be treffende betaling onderwijs Lyceum te Den Helder. De heer Parlevliet merkte hierbij op, dat hij het nog steeds ernstig betreurt, dat de Wet het niet mogelijk maakt, dat voor onder wijs aan het Lyceum 200.per leerling moet worden vergoed en dat voor de leerlin gen van de Kweekschool te Den Helder de ouders alleen moeten betalen, ondanks het feit, dat de ouders van laatstgenoemde cata- gorie meestal in heel wat minder gunstige financieele omstandigheden verkeeren. De heer Bruin sluit zich hierbij aan en ook andere raadsleden geven blijk van instem- Bij de rondvraag wilde de heer Henkes de vergoeding aan de gemobiliseerden bespreken. De voorzitter wilde hierover wel inlichtin gen geven buiten den raad doch in deze ver gadering was een dergelijke bespreking niet op zijn plaats. Verder besprak de Iff heer Henkes de te- 11111 werkstelling van de IMl werkloozen: de ver- mÊ zekering was gege- 1111 ven, dat men zoo dicht mogelijk bij huis werk zou geven Uil aan werkzoekenden; Ij dit liet evenwel nog De heer T. Dogger. veel te wenschen over. De Voorzitter verklaarde zich be reid deze zaak met den heer Henkes per soonlijk buiten den raad te bespreken. De heer Parlevliet was van meening, dat de Voorzitter hem toezegging had gedaan dat het taxi vervoer vanaf het vliegterrein nu per aanbe steding zou borden gegund. Vorig jaar is daarin geen wijziging gebracht en heeft de heer Reuvers dit alleen gedaan. De Voorz. kan zich dat niet herinneren en wijst er op dat de K.L.M. hierin zelf het voornaamste woord spreekt. Op verzoek van den heer Parlevliet zal de secr. de notulen v. d. raad van vorig jaar hierop nazien. De heer Jn. Henkes. DAMES KAPPER HEEREN Stakmanbossestr. 65 Tel. 514 Verder vraagt de heer Parlevliet of 't waar is dat Gem. Ambtenaren wacht dienst hebben op 't Vliegterrein. De Voor zitter wijst er op dat de Havenmeester de heer v. d. Kooij in Mil. dienst is, (moeite wordt gedaan om hem vrij te krijgen), vandaar de wacht op 't Vlieg terrein. Verder bespreekt de heer Parlevliet klach ten over stroomlevering aan neringdoenden. De voorz. verwijst den heer P. naar den Directeur v. d. T. E. M. Hierna volgde sluiting. Dc Finale Zondagavond te 12 uur is het einde geko men aan den kegelwedstrijd van de kegel clubs, aangesloten bij den Kegelbond „Hol- land's Noordpunt" De einduitslag is: Verrassings wedstrijd 1. C. Goes 774. 2. Jac. de Boer 720. 3. J. Boerdijk 684. Hamburger telling: Heeren: 1. J. Lammers 120114. 2. J. Boerdijk 120—108. 3. Jb. Smit 110. Dames: 1. Mevr. Heykoop 96. 2. Mevr. Lensen 94. De dagprijs werd gewonnen door: J. Lammers. Persoonlijk kampioenschap: 1. I. de Kloe 134. 2. F. v. d. Meij 131. De dagprijzen voor den vrije baanwedstrijd werden gewonnen door: Seniores: 1. J. Lammers 44. 2. J. Boerdijk 43. 3. Jac. de Boer 41 3 X. 4. Jb. Smit 41—39 2 X. 5. M. Rosa 4139. Juniores: 1. C. Govers 41 2. K. Bregman 38 2 X. 3. G. de Beurs 38. 4. C. Bos, 35—34. 5. G. v. d. Gooi 35—31. Dames: 1. Mevr. Heykoop 42. 2. Mevr. Siegers 40. 3. Mevr. Helder 38. 4. Mevr. Lensen 36. 5. Mevr. Heiligenberg 35. 6. Mevr. Nelis 32. Extra prijs voor de meeste treffers en het minst aantal punten E. Meijer (20 treffers 115 ht.). Hoogste yrije baan gooier(ster) gedurende het geheele concours: Seniores: J. Lammers 4544 2 X. Juniores: G. de Beurs 43. Dames: Mevr. Heykoop 42. De voorzitter, de heer S. Jaring, reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit. Holland's Noordpunt kan weer terugzien op een goed geslaagd concours. De wandelsportvereeniging „De Zilvermeeuw" nam Zondag j.1. met een flinke groep deel aan de door de Amsterdamsche wandelsportver eeniging „De Zwerm" (geheel bestaande uit personeel van „De Bijenkorf") uitgeschreven wandeltocht over 35 K.M. Begunstigd door uitgezocht weer, ging de tocht, via Ilpendam naar Purmerend, waar gerust werd, terwijl daarna werd gewandeld door Purmerland, o.a. langs de Fokkerfabriek en het toekomstige vlaggeschip van Neerland's koopvaardijvloot „De Oranje", waarna „De Zilvermeeuwen" onder vroolijk gezang en in de beste conditie, via de Tolhuispont weer op het punt van uitgang arriveerden. (auto- en bootdiensten) Urk, 5 Mei. Door 29 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd 784 pond kuilpaling. van 18T6 pond per vaartuig, prijs 2427 ct.; 336 pond lijn- of beugaal, 2629% ct.; 50 pond Noordzeeschol, 1516 ct.; 200 pond schar, 45 ct.; 63 pond Zuiderzeebot, 15 ct.90 pond Noordzeebot, 5 ct. per pond; 5 kg tarbot, prijs 80 ct. en 6 kg tong, 120 per kg. Vrouwen Vredesgang 1939 De Vrouwen Vredesgang, die dit jaar voor de zesde maal gehouden wordt, zal V' oensdag- middag 17 Mei om half drie van de Admirali teitskade te Rotterdam vertrekken. Langs Ad miraliteitsstraat Oostzeedijk (beneden) Speelmanstraat Lusthofstraat Wetering straat Vlietlaan Oudedijk Vredehof weg Rozenburglaan Oranjelaan Prinses Julianalaan Vredehofweg Kortekade Hoflaan Oostzeedijk (beneden) wordt in zwijgenden optocht naar het Sportterrein Woudestein geloopen, waar een korte sluitings bijeenkomst zal plaats hebben. Onder leiding van Mevr. M. C. Grimberg Huyser uit Rotterdam zullen gezamenlijk en kele liederen gezongen worden; adhaesiebetui- gingen, uit het buitenland ontvangen, zullen worden voorgelezen en het lid van het Centraal Comité, Mevr. A. Trompde Jong uit Zand- voort zal een slotwoord spreken. Reeds velen gaven zich voor deelname aan dit stil getuigenis voor den Vrede op. Wie het nog niet deed, stelle zich in verbinding met het plaatselijk comité of met de administratie van het Centraal Comité, Laan van Meerdervoort 19, Den Haag. De aan het aeelnemingsbewijs gehechte spoorcoupon geeft recht op een goedkoop re tourbiljet met de Néd. Spoorwegen. Jaarverlag „De Nederlanden van 1845" 1938 een jaar van vooruitgang. Het jaar 1938 kenmerkte zich door een zeer groote productie van nieuwe verzekeringen. Doordat het ontijdig verval binnen redelijke grenzen bleef, werd een grootere vooruitgang in verzekerd kapitaal dan in eenig vorig jaar verkregen. Nieuwe verzekeringen kwamen tot stand tot een bedrag van' 60.457.600,(vorig jaar 46.846.100, Door natuurlijk oorzaken (d.w.z. overlijden, bereiken van den eindtermijn e. d.) verviel 6.247.900,— (v. j. 5.316.300,—). Door afkoop en staking der premiebetaling moest worden afgeschreven 9.026.700, (v. j. 8.472.000,—). Door andere oorzaken werd afgeschreven 2.840.900,— (v. j. 3.296.900,—). De vooruitgang in verzekerd kapitaal be droeg 42.231.700,— (v. j. 29.666.900,—). Het totaal verzekerd kapitaal op 31 Decem ber 1938 beliep 388.211.900,— (vorig jaar 345.980.200,—). In de Algemeene Vergadering van Aan deelhouders werden in overeenstemming met het advies van Commissarissen de door den Hpofddirecteur overgelegde Balans per 31 December 1938 en Winst- en Verliesrekennig over 1938 goedgekeurd .en zijne voorstellen omtrent de winstverdeeling aangenomen. Het dividend werd bepaald op 90.per aandeel. Aan het „Reservefonds" werd 150.343,76, aan de „Reserve Geldbelegging 694.851,40 en aan de „Reserve voor Buitengewone Ge beurtenissen 81.658,15 toegevoegd, terwijl 100.000,— bestemd werd tot vorming van een „Reserve voor verhooging van het op de aandeelen der Maatschappij gestort bedrag". De aftredende Commissarissen, de heeren Mr. W. A. Teldérs en Mr. Th. G. van Eek, werden herkozen. Den Helder, 5 Mei 1939. INGEZONDEN Mijnheer de Redacteur! Mogen ondergeteekenden eenige regels in Uw blad vragen? Wie wil ons helpen aan wat goede lectuur (boeken), voor de militairen, die onder de wapenen zijn geroepen? Ook zouden wij gaarne ontvangen een korte jekker voor een bejaard persoon. Bij voorbaat onzen dank. A. Goijjer, Caiiforniestr. 71. K. Geus, P. Heinstraat 46. C. Graaf, Spoorstraat 54. De plaatselijke afdeeling van de „Vereeni- ging tot bevordering der belangen van Slecht hoorenden" is, dank zij den ijver en de toe wijding van haar bestuur, zeer actief (voor zoover de bescheiden geldmiddelen dat toe laten), en uit den aard der zaak komen de vruchten van haar arbeid den Helderschen slechthoorenden ten goede. Eenige maanden geleden schafte de afdeeling zich een groeps- telefoon aan, waardoor het thans mogelijk is, dat de slechthoorenden een toespraak of lezing kunnen volgen of kunnen genieten van een concert. Zaterdagmiddag werd in het Alg. Militair Tehuis in de Spoorsti-aat een z.g. „liplees"- wedstrijd gehouden. Maar en dat is wel het vermeldenswaardigste ervanniet zoo maar simpel voor de Heldersche leden, maar niet meer of minder dan een districtswedstrijd, d.w.z. dat slechthoorenden uit de provincie er voor naar hier waren gekomen. Deze districts wedstrijd was n.1. georganiseerd door de Com missie voor Districts- en Eind wedstrijden te Haarlem, en deze had Den Helder aangewezen voor dit examen. En van heinde en ver waren ze dan ook ge komen: van Alkmaar, van Haarlem, van Zaan dam, van Amsterdam. U moet nu niet denken, dat het een overweldigend aantal deelneem sters (en ook enkele deelnemers) was. Maar ziet-u, voor hen geldt het oud-Hollandsche rijmpje (is het niet van Vader Cats?): „Niet hoeveel, maar hoe êel". De wedstrijd was in twee deelen gesplitst, een schriftelijk en een mondeling gedeelte. Voor het schriftelijk examen moesten de deel nemers achtereenvolgens aflezen en opschrij ven: 1. tien losse woorden; 2. tien losse zin nen en 3. een verhaaltje, eveneens bestaande uit tien zinnen, maar met eenig onderling ver band. Dit alles werd door den Voorzitter, den heer J. Bakker, Krugerstraat 3, „voorgezegd", d.w.z. geluidloos, alleen door beweging der lippen, en hoogstens ietwat mimiek, kenbaar gemaakt. Opmerkelijk is het bij zoo'n wedstrijd, met hoeveel oplettendheid en aandacht zich het auditorium richt op spr.'s mondbewegingen en hoe geconcentreerd en in volle overgae men zijn bewegingen bestudeert. Voor den slecht- hoorende is zoo'n afleescursus een prachtig hulpmiddel, mits de voorzegger maar begrijpt, dat een langzaam en gearticuleerd spreken een eerste vereischte is orri te worden begre pen. Aan een binnensmond pratende of een, die rad zijn zinnen afdraait, heeft zoo'n slecht- hoorende niets. Ieder woord of zinsverband werd tweemaal „gezegd" en de deelnemers moesten tweemaal van plaats wisselen, omdat voor hen de plaats vanwaar zij de beweging der lippen volgen, natuurlijk van groot belang is. Dit schriftelijk gedeelte werd gevolgd door een mondeling, welk laatste niet als groepsexamen, maar in dividueel voor ieder aanwezige werd afgeno men, voor wat de deelnemers van elders betreft, door den heer Bakker, terwijl de Hel dersche leden door mejuffrouw H. Smith van Haarlem, secretaresse van bovengenoemde commissie, getest werden. Het hoogst aantal punten, dat kon worden behaald bedroeg res pectievelijk voor: woorden 20, zinnen 30, ver haaltje 30, mondeling examen 20. Totaal dus 100 punten. Het hoogste aantal verkreeg Mevr. De Waard, Den Helder, n.1. 96 (resp. 17, 30, 30 en 19); haar volgde Mevr. de Back (Haarlem) met 91 p. resp. 14, 29, 30, 18). Van de Helder sche leden was na Mevr. De Waard, de heer Tydeman de hoogste met 71 p. (resp 9 ir 29 en 17). En zoo was deze lipleeswedstrijd, voor den Slechthoorende van zoo buitengewoon groot belang, een succes voor de plaatselijke afdee ling en wij kunnen slechts hopen, dat meerdere S.h er aanleiding in zullen vinden zich als lid op te geven. Secretaris is de heer Janssen le Schagendwarsstraat no., 10. STOOMVAART ''UJ. NEDERLAND. Christiaan Huygens, t., 8 Mei te Southampton zverwa. Johan v. Oldenbarnevelt, t., 5 Mei v. Singa pore. Marnix v. St. Aldegonde, u., 5 Mei v. South ampton. Moena, u., pass. 4 Mei Gibraltar. Poelau Bras, u., 5 Mei v. Singapore. Tawali, 5 Mei v. Amsterdam. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ, Achilles, 6 Mei te Istanboul. Alkmaar, t., 4 Mei v. Corral. Baarn, t., 4 Mei v. Valparaiso. Berenice, 5 Mei Finisterre gep. Costa Rica, 5 Mei v. Curaga. Euterpe, 5 Mei v. Amsterdam. Helder, 5 Mei v. Curaggao. Hercules, 5 Mei v. Izmir. Irene, 6 Mei v. Bari. Pygmalion, 5 Mei te Amsterdam. Saturnus, 5 Mei v. Rotterdam. Stella, 5 Mei v. Gibraltar. Tiberius, 6 Mei v. Rotterdam. Trajanus, 6 Mei te Alexandrië. KON PAKETVAAKT MAATSCHAPPIJ. Balikpapan, pass. 6 Mei Malta. Cremer, 5 Mei te Penang. Japara, 5 Mei v. L. Marqués. Bantaupandjang, 4 Mei te Batavia. Nieuw-Zeeland, 5 Mei te Brisbane. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland, t., 5 Mei v. Santos. Ceres, t„ 5 Mei Ouessant gep. Salland, 4 Mei te Hamburg. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Hoegh TranSporter, 4 Mei v. Singapore. Madoera, 5 Mei v. Belawan. Modjokerto, 3 Mei te Seattle. Silvermaple, 4 Mei v. San Francisco. Silverwillow, 4 Mei te New Orleans. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Burgerdijk, 6 Mei te Antwerpen. Maasdam, 5 Mei v. Havana. Nieuw Amsterdam, 8 Mei te Plymouth verw, Noordam, 8 Mei te Rotterdam verw. Veendam, 6 Mei v. Rotterdam. Volendam, 5 Mei v. New York. Zaandam, pass. 5 Mei Cape Race. JAVA—CHINA- JAPAN LIJN. Tinegara, 4 Mei te Manilla. JAVA—NEW-YORK LIJN. City of Roubaux, 5 Mei te Singapore. Kota Inten, 5 Mei te Philadelphia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg, t., 5 Mei v. Port Soedan. Kota Baroe, 6 Mei te Rotterdam. Kota Pinang, u., pass. 5 Mei Kaap Bon. Kota Radja, 6 Mei v. Rotterdam. Weltevreden, u„ 4 Mei v. Padang. ROTTERDAMZUID-A3MERIKA LIJN. Algorab, t., pass. 5 Mei Kanar. Eilanden. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Menestheus, 4 Mei te Yokohama.. Polyphemus, 6 Mei v. Colombo. EMZETCO LIJN. Jonge Johanna, 5 Mei v. Liverpool. Jonge Anthony, 5 Mei v. Karghi. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom, 6 Mei v. Rotterdam. Reggestroom, u., 6 Mei v. Bordeaux. Nigerstroom, 5 Mei v. Casablanca. Amstelkerk, 5 Mei v. Casablanca. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MH. (HollandAfrika Lijn). Bloemfontein, 6 Mei v. Hamburg. Meliskerk, 5 Mei v. Hamburg. Boschfontein, t., 6 Mei v. Duinkerken. Randfontein, t., 5 Mei v. Port Soudan. Nijkerk, 6 Mei te Dar-es-Salaam. (HollandOost-Azië Lijn), Serooskerk, u., 6 Mei te Manila. REISPROGRAMMABOEK 1939. De Nederlandsche Christelijke Reisvereeni ging de thans bijna 14.000 leden tellende toeristische organisatie voor het Protes- tantsch-christelijk publiek hier te lande deed thans voor de 15e maal haar Reispro- grammaboek verschijnen. Dit Reisprogrammaboek, in fleurigen, oranje-witten omslag, telt 248 pagina's en doet blijken, dat de Nederlandsche Christelijke Reisvereeniging haar leden wéér een keur van reisplannen kan aanbieden. Het bevat niet minder dan driehonderd pro gramma's. Ook zij, die gaarne privé reizen, rustig, in eigen gezinskring, vinden in dit boek een be trouwbaren gids. Voorts wordt meer dan vroeger aandacht geschonken aan Jeugd-reizen. Een drietal grootere reizen z.g. Vereeni- gingsreizen zijn mede opgezet, t.w. a. naar Luzern, in de Pinkstervacantie, alsmede b. naar Montreux, en c. naar het Appenzeller gebied in het hoogseizoen. Bij deze 3 reizen en trouwens bij de meeste reizen naar Zwit serland is een bezoek aan de grootsch opge zette Zwitsersche Nationale Tentoonstelling te Zürich ingevoegd. Men vrage toezending van het goed ver zorgde boekwerk bij het Centraal Bureau der Nederlandsche Christelijke Reisvereeniging» Weteringkade 22a, 's-Gravenhage, hetgeen dan aanstonds gratis wordt toegezonden. Luit. ter zee le kl. O. de Boon is ter be schikking gesteld. HAVEN VAN NIEUWEDIEP: Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen, het m.s. „Kieldiep" en de „Alpha". F dommige adverteerders zitten uren j op een pakkende tekst te „broeden". Verspil geen tijd: laat ONS U voorlichten. Het kost niets extra!j

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6