Verdiende 2Azege van Zwitserland De spelers Ondanks kranigen tegenstand van Oranje Uitblinkende achterspelers Wielienrieji, K. NV. B. N. FLV* B* iP.chaktn Kick Smit scoort voor Nederland Wielerwedstrijden te Sloten Schulte wint te Schweinfurt Ronde van Keulen NHSB kampioen Internationale zeskamp schaken Gymnastiekwedstrijden Hollands Noorder kwartier Belgische selectieploeg Nederlandsch bondselftal 4-4 Bet Nederlandsch elftal heeft het inter nationaal seizoen besloten met een neder laag tegen Zwitserland, na een wedstrijd, waarin tenslotte de zege is terecht geko men b\j de ploeg, welke er het meeste recht op had. Tot aan het laatste kwar tier is het een gelijkwaardige kamp ge weest, doch toen bleek, dat onze tegen standers over een betere eindspurt be schikten, en het scoren van het tweede Zwitschersche doelpunt, vijf minuten voor het einde, is daarmede volkomen ver klaard. De belangstelling voor dezen wedstrijd was niet bijzonder groot. In het aardige Wank- gtadion hadden zich 15.000 toeschouwers ver zameld. In de morgenuren had de foehn regen gebracht, maar des middags kwam de zon door en later op den dag was het bepaald warm en heersehte er een temperatuur, welke Wij in Nederland nog niet gewend zijn. De niet sterke wind stond over de lengte van het veld. Sappig groen zag het prachtige gras tapijt er uit, doch het gras had wel wat kor ter kunnen zijn. Nu bestond de mogelijkheid, dat de bal in zijn vaart geremd zou worden, hetgeen tijdens den wedstrijd herhaaldelijk het geval bleek te zijn. Het enthousiasme, waarmede de Oranjeclub bij haar komst werd begroet, deed weldadig aan. Men voelde het direct, dat de bevolking van het kleine Alpenland sympathiseerde met de gasten van de lage landen der Noordzee en deze hartelijke verstandhouding demonstreer de zich ook tijdens den wedstrijd, want voor fraaie staaltjes voetbal van de Nederlandsche ploeg klonk een even hartelijk applaus als voor eigen spelers. Zwitserland verscheen in rood shirt en witte broek en zoo werd een reeks van levendige kleuren, waardoor de gemoedelijke stemming, die in deze landelijke omgeving heersehte, nog meer geaccentueerd werd. De wedstryd. Scheidsrechter Baert (België) liet Trello Abegglen en Anderiesen raden. De Zwitser koos wind mee en zon tegen, heel juist ge zien, omdat later de wind zou gaan verflau wen en in de tweede helft de Oranjeploeg tegen de veel lager staande zon moest in trappen. Precies drie uur Zwitsersche tijd brengt Vente den bal aan het rollen. In de eerste minuten is het een spelverken- ning, een nerveus heep en weer getrap, waar in de verdedigingen evenwel niet deelen, die de situatie volkomen beheerschen. Het Neder landsche doel komt dank zij G. Aebi in moei lijkheden, maar Caldenhove weet den bal na eenig wirrewar weg te werken. De Oranje voorhoede geeft het juiste antwoord op dezen Zwitscherschen aanval. In rechte lijn gaat het op Schlegel af en Draeger stelt Vente door eer. zuivere pass in staat den Zwitserschen doelverdediger op de proef te stellen. Maar de Feijenoorder kan de goe de richting niet vonden en H het leder gaat dan ook ver nast. Toch komen de Oranjehemden terug en al zijn het dan geen moeilijke ballen, die Schlegel moet stoppen, hij heeft voorloo- pig meer te doen dan Dijkstra. Anderiesen voert net tempo onmiddellijk hoog op en het is hij, die de voor- i hoede steeds aan het werk j zet en ten aanval stuwt. Weer zijn het Vente en Draeger, die door de ver dediging van Zwitserland weten te komen, maar helaas mislukte de korte voorzet van Draeger eenigs- zins. Stelzer en Schleger weten er echter ook geen 1 raad mee, zoodat De Har der, die bliksemsnel is toe- geloopen, een kans tot scoren krijgt. Juist op het moment, dat hij zal schie ten, -wordt hij zwaar gehin derd, zoodat de bal van richting verandert en naast =aat- Het spel begint zich steeds duidelijker af te tee kenen. Zwitserland valt aan in kort spel, waar Calden- have en Wilders wel raad mee weten, terwijl de aan vallen van Nederland een open karakter dragen en snel worden uitgevoerd, waardoor zij gevaarlijker zijn. De Harder neemt na een kwartier den eersten hoekschop en het getuigt toch niet van goed inzicht van doelverdediger Schlege als Vente er in slaagt op een meter voor doel den bal toch nog te bemachtigen. Een worste ling ontstaat, maar het tikje, dat noodig zou zijn geweest den bal achter de doellijn te Plaatsen, ontbreekt: Smit wil bewijzen, dat 'iet met zijn schot nog niet zoo slecht gesteld is. Na een algemeenen aanval lost hij een scherp schot,'dat evenwel langs het doel gaa Abegglen, de Zwitsersche linksbinnen, wil ne hem nadoen, doch zijn schot vliegt over de lat. De Haarlemmer probeert het dadelij daarna weer en op een door De Harder rig naar binnen gespeelden bal lost Smit hard schot, dat door Draeger, die zich biji n doel heeft opgesteld, wordt tegengehouden. Het leder blijft met effect in het doelgebied zweven en slechtst met de grootste m gelukt het de Zwitsersche verdediging den feilen aanval af te slaan. Nederland leidt. Maar Anderiessen, die het middenveld volkomen beheerscht, zendt het leder terug. Hij geeft zuiver aan Smit af, die niet wacht, tot h(j op tegenstand van de Zwitsersche achterhoede zal stuiten, maa na eenige trippels een lang, scherp in rechterhoek geplaatst schot lost, da ANDERIESEN SMIT. Schlegel, verrast door dezen kogel, van vrij verren afstand, te machtig is (01). Er zijn negentien minuten gespeeld en Nederland heeft een verdienden voorsprong genomen. Geprikkeld door den achterstand spant de Zwitsersche ploeg zich geweldig in om aan den druk te ontkomen, maar nog blijft het Oranjeteam in het veld domineeren. Onze voorhoede slaagt er evenwel niet in de zeer sterke verdediging van onze gastheeren, waarin iedere speler zijn taak precies weet, voorbij te komen. Zwitserland ziet kans om den opzet van het spel te varieeren en het korte spel te ver anderen in aanvallen langs den vleugel, die, zooals begrijpelijk is, een veel gevaarlijker karakter dragen. Bickei weet van de lijn af een schot te lossen, dat-door Dijkstra gemist wordt. Het leder gaat langs doel uit. 1—1 geljjk. Maar thans gaat het bij de Zwitsers over den anderen vleugel. De samenwerking tus- schen Stam en Wilders is verre van goed en de Hagenaar kan de goede opstelling maar niet vinden. Zoo is het mogelijk, dat G. Aebi enkele malen den bal van Trello Abegglen, de ziel van de ploeg, den opbouwer van eiken aanval, krijgt aangegeven. De linksbuiten weet het leder keurig voor te zetten, precies voor de voeten van den aanstormenden Adamo. Als iedereen denkt dat hjj in volle vaart een schot zal lossen, passeert de kleine rechtsbinnen handig Paauwe, struikelt over Calden hove, weet zich te herstellen en den bal nog juist langs den uitloopenden Dijkstra in doel te plaatsen. Na 27 minuten is de stand 11 gelijk. Nederland beantwoord dit doelpunt met enkele snelle aanvallen. De Harder lost een schot, dat een meter naast gaat en Smit schiet, in een moeilijke positie staande, in. Maar Schlegel heeft geen moeite met den effectvollen, maar niet harden bal. Nog een kwartier van de eerste helft is er te spelen en men mag met voldoening con- stateeren, dat het tot zoover een zeer aan trekkelijke wedstrijd is met een spannend karakter. Het overwicht van Nederland is in middels verdwenen en kort achter elkaar krij gen onze tegenstanders twee hoekschoppen te nemen, waarvan één zijn ontstaan te danken heeft aan Wilders, die een scherp schot van Abegglen, van dichtbij gelost, met het hoofd uit het doel haalt. Een zeer gevaarlijk moment voor het Zwit sersche doel volgt nu. Vente en De Harder hebben zich door de verdediging heen ge werkt. De Hagenaar, die naar binnen is ge komen, krijgt den bal tenslotte in zijn bezit, hij omspeelt Minelli en komt ook den uitge- loopen Schlegel voorbij. Doch de Zwitsersche doelman, op den grond liggend, houdt onzen linksbuiten bij de voeten vast, zoodat deze niet in staat is den bal in het verlaten doel te trappen. De Harder komt ten val en Minelli heeft zich intusschen hersteld en brengt redding in de precaire situatie. Een strafschop zal hier wel op zijn plaats zijn ge weest. Een zeker doelpunt werd door een op zettelijke fout van Schlegel verhinderd. Maar de heer Baert, die de ontmoeting slecht leid de, heeft op het middenveld niets gezien door de wirwar van spelers. In den resteerenden tijd voor de rust is Zwit serland sterker. Paul Aebi ligt voor onzen doel, terwijl Dijkstra op hooge ballen zeer onzeker is door het verkeerd timen" bij de voorzetten van links en rechts in groote moeilijkheden komt. Doch ook dezen tegenslag komt onze achterhoede te boven. Vier minuten voor de pauze krijgt Smit van Springer een trap, juist beneden de oude verwonding, aan zijn knie. In denzelfden aanval is ook van der Veen even buiten westen. De laatste kan echter dadelijk weer medespelen, de Haarlemmer moet zich door Glendenning te laten verzorgen. Nu in de meerderheid zijnde, krijgt Zwitserland nog en kele kansen om de leiding te nemen. Zeer ner veus weet Dijkstra een gemakkelijke bal niet anders dan tot een hoekschop te verwerken, waarna Paul Aebi, zwaar gehinderd, een schot lost, dat echter naast gaat. Smit verschijnt dan weer in het veld, maar direct daarna is het rusttÖd" Tweede helft. Tn de eerste vijf minuten na de hervatting blijven de verdedigingen over wederzijdsche aanvallen volkomen de baas, maar de Oranje- voorhoede tracht tenminste nog te schieten. Zoo vliegt een schot van Smit naast en even later komt een kogel in den hoek, juist tegen Springer terecht. Vente wil het alleen probee- ron maar ook de Feijenooreder zoekt het doel op de verkeerde plaats. Na tien minuten zet Zwitserland een serie aanvallen op, doch het spel wordt weer te veel in de breedte gehou den en Wilders en Caldenhove weten dit spel letje wel te breken. Aan den anderen kant echter ziet het er, na dat Draeger een hoekschop heeft genomen, wel even benauwd uit voor het doel van Schlegel, maar Minelli is eveneens in goeden vorm. Van der Veen probeert het ook alleen. Van verren afstand lost hij een schot, dat Schlegel slechts met moeite kan houden. Toch gaat het meeste initiatief nu van Zwitserland uit en Wilders en Caldenhove moeten alle mogelijke moeite doen om doelpunten te voorkomen. Een schot van Trello Abegglen na 25 minuten houdt Dijkstra er goed uit. Smit die zeer veel achterblijft, boudt de aanvallen op en na 'n rush van hem geeft hij een goeden voorzet, waaruit Vente overkopt. Het zwakke punt in de achterhoede wordt door Stam gevormd. En als hjj G. Aebi weer eens vrijlaat kan de Zwitsersche linksbui ten een schot lossen, dat evenwel overvliegt. Met Smit als de blijvende grondlegger van de aanvallen, welke niet van gevaar ontbloot zijn, komt Nederland dan weer terug. Smit en Van der Veen probeeren het steeds met schieten, doch telkens rolt de bal buiten den doelmond. Het tempo is in de tweede helft veel minder snel dan tevoren. Na 32 minuten krijgt G. Aebi, als Stam weer eens gepasseerd wordt, een schitterende kans om te scoren, maar wederom schiet zijn schot naast. Zoo breekt het laatste kwartier aan. Van der Veen schiet weer eens zuiver in, maar Schlegel toont zich betrouwbaar. Aan den an deren kant is er weer een worsteling voor het Nederlandsche doel na een corner, maar Stam brengt ditmaal redding. Een sensationeel slot. De Zwitsersche ploeg speelt nu beslist beter voetbal dan het Oranje-elftal. De eindspurt wordt ingezet en Nederland is de verliezer. Zeven minuten voor het einde schijnt een prachtigen aanval de beslissing te geven. Een zuivere pass naar Bickei wordt hoog voor doel teruggegeven. Amado heeft zich prachtig opge steld en kopt zuiver in. hoog in den linkerhoek. Met een prachtigen sprong redt Dijkstra op fenomenale wijze, waarvoor hij een ovatie der Zwitsers, die natuurlijk teleurgesteld zijn, ont vangt. Twee minuten later valt toch de beslis sing. Amado, die in het laatste gedeelte met P. Aebi van plaats heeft gewisseld, is in een duel van Caldenhove gewikkeld, in plaats van het leder voor Djjkstra te laten loopen en Amado af te houden, tracht de Amsterdammer den bal zelf weg te werken. Hij slaagt daar ln niet geheel en Amado ziet kans dank zjj snel en handig reageeren het leder in doel te schieten, juist voordat Djjkstra hem be reikt heeft (2—1). In de laatste minuten is Zwitserland veel sterker. De Nederlandsche ploeg is ontmoedigd, de wedstrijd is verloren. Maar tot verdere doelpunten komt het niet meer, ondanks twee hoekschoppen op het Nederlandsche doel, ter wijl ook doelman Schlegel een benauwd oogen blikje meemaakt, zoodat het einde wordt aan gekondigd met een 21-overwinning der gast heeren. Doelman D ij k s t r a heeft niet voldaan, hij was niet betrouwbaar bij hooge ballen, zijn in grijpen was aarzelend. Anderiessen, B. Paauwe en Wil ders werden zwaar belast door het onvol doende spel van Dijkstra en Stam en doordat v. d. Veen middelmatig was. Het tweede doelpunt was voor een belangrijk deel aan Caldenhove te wijten, die desondanks ruim voldoende was. Paauwe heeft zijn 25sten wedstrijd op aardige wijze gespeeld, vooral zijn aangeven viel te loven, ook met Andereissen was dit het geval. Draeger was snel en handig, en ook hij werd onvoldoende gesteund door v. d. Veen, die het minste van het vijftal was. Vente kon weinig uitrichten, hij speelde zijn normale spel. Smit was o.i. de beste van uit de voorhoede. De Harder werd het minst in het spel betrok ken, doch wat hij kreeg, deed hij goed. De uitslagen van de gisteren op de Olympia- Wielerbaan te Sloten gehouden wedstrijden, waaraan o.m. werd deefgenomen door de voor- loopige Olympische wielerploeg, luidden: Sprintwedstrijd voor amateurs: 1. J. Derksen. 2. P. Smits. 3. M. van Gelder. Tijdrace over 200 km met vliegende start: 1. J. Derksen, tijd 11.8 sec. 2. P. Smits. 12.2 sec. 3. M. van Gelder, 12.6 sec. Gisteren is te Schweinfurt een wegwedstrijd over een afstand van 230 km gehouden, welke door onzen landgenoot Schulte in een tyd van 5 uur 55 min. 2 sec. werd gewonnen. 1. Schulte (Nederland), 5 uuur 55 min. 2 sec. 2. Kaers (België), 5 uur 56 min. 20 sec. 3. Gerber (Chemnitz), 5 u. 56 m. 22 s. 4. Vissers (België), 5 u. 56 m. 30 sec. 5. Wendel (Schweinfurt), 5 u. 57 m. 18 sec. In de gisteren verreden Ronde van Keulen eindigde de Ned. amateur De Hoogh op den derden plaats. Vijfde werd de Groot, tiende Hof stede, elfde Kors. Promotie-Degr.-wedstrijd 4e klasse: BKCAssendelft 3—0 Promotie-Degradatie Res. 3e klasse: Helder 2—ZFC Z o. p. 2—3 KFC 3Watei graaf smeer 2 N.H.V.B. KNVB-ZaarstreekRest v. N.-Hoilar.d 24 3 G: HRC 7Petten uitgesteld Adsp. R: Helder DHeirier F 41 Helder G—HRC G 1—4 Kampioenschap N.H.V.B. KFC 4Oudesluiu Rauchbeker AtlasSportera WatervogelsNieuwe Niedorp HRC 2—Andlja Gouden Kruis Atlas 2Texel 3 W.waard 3—JVC 2 1—2 6-1 1—3 6—0 1—2 1—2 Assendelft degradeert. Doordat BKC op eigen veld met 30 in de meerderheid bleef over Aasendelft is op een van beide vragen, ter oplossing waarvan de driekamp tusschen de clubs uit Assendelft, Krommenie en Anna Paulowna werd en wordt gevoerd, een antwoord geleverd. Assendelft zal de vierde klasse moeten opzoeken! Wie haar plaats zal innemen kan Zondag a.s. in Krommenie uitkomen. Wint BKC of speelt zij gelijk tegen KW, dan heeft onze Noordelijke vertegenwoordiger de zoo begeerde promotie bewerkstelligd. Mocht KW evenwel winnen, dan krijgt de slotwedstrijd AssendelftKW nog beteekenis. Het zou dan geheel aan de wij ze waarop Assendelft haar sportieve taak meent te moeten opvatten afhangen of KW al dan niet de twee punten verovert, die haar en niet BKC tot promotie gerechtigd zullen maken. De stand luidt thans: BKC KW Assendelft 3 2 1 0 5—1 5 2 10 1 1—1 2 3 0 12 1—5 1 ZFC 3 NEEMT DE LEIDING. Na een meer spannenden, dan fraaien wed strijd zijn de Zaandammers erin geslaagd ook hun tweedeen belager voorloopig af te wijzen. Voorloopig. schreven we, daar Helder 2 ge protesteerd heeft tegen het niet toekennen van een o.i. volkomen zuiver doelpunt. Maar al met al zijn de rood-witte Zaan- kanters een stuk in de goede richting. Op de Koog bleef KFC 3 eveneens met 3—2 in de meerderheid tegen de „Meer"-bewoners. De stand luidt: ZFC 3 2 2 0 0 5—3 4 Helder 2 2 1 0 1 3—3 2 KFC 3 2 1 0 1 5—5 2 W.meer 2 2 0 0 2 3—5 0 Rauchbeker. In twee van de drie gevallen bleven de punten Zondagochtend in Den Helder. HRC 2 schakelde Andijk met 60 uit. Atlas deed het zelfde met de opzienbarend goede cijfers 6-1 met het Hoornsche Sporters. Slechts Water vogels dolf het onderspit. N. Niedoro is blijk baar goede plannen aan het smeden voor vol gend jaar. Na de —2 op Schagen noteerde ze thans een 31 overwinning op Watervogels. De twee wedstrijden voor de derde ronde worden nu: Hollandia of BKC—Atlas; HRC 2 N. Niedorp. De finale van groep Noord volgt dan op het terrein van de winnaar van het eerste drietal. Helaas zullen we nu even moeten wachten, want BKC is voorloopig niet vrij. Gouden Kruis. JVC 2 behaalde in W.waard de verwachte zege Atlas 2 stelde echter teleur door thuis van Texel 3 te verliezen. JVC 2 moet nu voor de vierde ronde thuis tegen BKC 2 en Texel 3 krijgt W.waard 2 thuis. Kampioenschap NHVB. Oudesluis is in Koog aan de Zaan goed be gonnen. Ze bracht de kampioen van 1 B KFC 4 een 21 nederlaag toe. De gedetailleerde uitslagen van den wed strijd Noord-Hollandsche SchaakbondRot- terdamsche Schaakbond om het bondenkam pioenschap van den Koninklijken Nederland- schen Schaakbond luiden: N.H.S.B.—R.S.B.: L. PrinsJ. Muhring afgebroken. K. GeusW. Overgouw 10. D. J. S. de LangeChr. Vlagsma 10. E. de WaalJ. Koedood 01. J. Zoontjes—H. Roos 10. J. van DijkJ. S. van Dongen )4)4. C. PelsA. Wielinga )4(4. A. BreetJ. Mahutte 10. J. J- BertG. Kapsenberg )4)4. Dr. P. Feenstra KuiperJ. van Saus 10. Totaaluitslag 6)42li plus een afgebroken partij. Door dezen uitslag is de Noord-Hollandsche Schaakbond kampioen. De stand na de tweede ronde luidt: 1. Dr. M. Euwe 1 punt plus 1 afgebroken partij. 2. J. H. C. Fontein, 1 punt. 3. en 4. Landau en Szabo, beiden punt plus 1 afgebroken partij. 5. Flohr. 2 afgebroken partijen. 6. Corlever 0 punt plus 1 afgebroken party Schagen was gisteren turnstad! Ende overweldigende groote deelname aan de gym nastiekwedstrijden van den turnkring „Hol lands Noorderkwartier" moge een bewijs zijn, dat de edelste onzer sporten bloeit in ons Noor den, Wat opviel, was de groote animo waar mede gewerkt werd. Er was in het Theater „Royal" de echte geest van turnzusters en turnbroeders onder elkaar, ondanks de „vinnig heid" waarmede de dames en heeren om den eerepalm streden. Haast uit alles, zal het den organisatoren zeker voldoening hebben gegeven zooveel adspirantenafdeelingen (èn goede ad- spirantenafdeelingen) vertegenwoordigd te zien. Dit geeft hoop op de toekomst, want al zullen niet alleen de clubkleuren trouw blijven, de kern loopt niet meer weg, de besten zullen ook later de besten zijn! Over het algemeen kan men tevreden zjjn over de afwerking van de vaak niet gemak kelijke oefenstof. De dames en meisjes waren numeriek de meerderen en ook waren hun prestaties kwalitatief beter. Bijzonder vielen de eerste graads vrije oefeningen van de dames op, zeer in het bijzonder die van „Wieringen" te Wieringen. Van de heeren was er een, die bijzonder uit blonk, Pennekamp, eveneens van Wieringen. De adspirantjes hadden niet altijd gelijke kansen. Bij enkele vereenigingen zagen wij in tweeden graad turixstertjes, die krachtens hun leeftijden prestaties feitelijk in den eersten graad thuis hoorden. Wij nemen echter gauw aan, dat dit door de betrokken leiders niet op zettelijk gebeurt, doch dat zij tijdens de wed strijden ook wel tot deze conclusie kwamen. Doch lijkt eenige scherpere selectie ons wel gewenscht. De jury, samengesteld uit deskun digen van den turnkring „Westfriesland" had een drukken dag. Tenslotte nog de uitslagen: Meisjes 2de graad. 1. „Pro-Patria", Den Helder, 107)4 pnt. 2. „Sportlust 2", Julianadorp, 107 pnt. 3. „Hercules", Oudkarspel, 165)4 pnt. 4. „Lycurgus 1", Schagen, 104)4 pnt. 5. „Ons Genoegen", Schagerbrug, 100 pnt. 6. „Wieringen", Wieringen, 99 )4 pnt. 7. „Olympia", Wieringerwaard, 98'4 pnt. 6. „U.D.I. - W.I.K.", Dirkshorn, 99'4 pnt. 7. „Sparta", Winkel, 98)4 pnt. Meisjes le graad. 1. „D.O.K.E.V.", Anna Paulawna, 118 pnt. 1. „Sparta", Winkel, 118 pnt. 2. „Sportlust", Julianadorp, 113 pnt. 3. „Hercules", Oudkarspel, 112)4 pnt. 4. „U.D.I - W.I.K.", Dirkshorn, 109)4 pnt. 5. „U.D.I.", Kolhorn, 109 pnt. Jongens le graad. lste prijs „Hercules-Hygiea", Oudkarspel, 109)4 pnt. 2de prijs „Lycurgus", Schagen, 108 pnt. 3de prijs „Sparta", Winkel, 104)4 pnt. 4de prijs „U.D.I. - W.I.K.", Dirkshorn, 104 punten. Jongens 2de graad. lste prijs „U.D.I. - W.I.K.", Dirkshorn, 114 punten. 2de prijs „Sparta", Winkel, 108 pnt. 3de prijs „Texel 2", Texel, 107 pnt. 4de prijs „Pro-Patria", Den Helder, 104)4 punten. 5de prijs „Westfries", Barsingerhorn, 103)4 punten. 6de prijs „Olympia", Wieringerwaard, 102)4 punten. 7de prijs „Sportlust", Julianadorp, 102 pnt. 8ste prijs Hercules", Nieuwe Niedorp, 101 punten. 9de prijs „Lycurgus", Schagen, 101 pnt. Dames. 1. „Hercules-Hygiea", Oudkarspel met 141)4 punten. 2. „D.O.K.E.V.", Anna Paulowna met 138)4 punten. 3. „Wieringen", Wieringen met 136)4 punten. 3. „Sportlust", Julianadorp met 136)4 punten. 4. „D.O.S.", Den Oever met 135 punten. 5. „S.S.S.", St. Maartensbrug met 135 punten. Wedstrijden Ringzwaaien. 1. „Wieringen", Wieringen, 6,89 punten. 2. „D.O.S.", Den Oever, 6,60 punten. 3. „Lycurgus", Schagen, 6,50 punten. 3. „Ons Genoegen", Schagerbrug, 6,50 pnt. Gisteren is te Tienen als onderdeel van plaatselijke feestelijkheden ter gelegenheid van het jubileum van een suikerfabriek een wedstrijd gespeeld tusschen een Belgische selectieploeg en het Nederlandsche bonds elftal. Voor deze ontmoeting bestond zeer groote belangstelling, temeer daar de toegang kosteloos was. Het aantal toeschouwers kan op twaalf duizend geschat worden. De Nederlanders wonnen den toss. De Bel gen gingen weldra tot den aanval over en ont wikkelden een spel, dat technisch boven het onze stond. Zij oefenden een stevigen druk op het Nederlandsche doel uit en na zestien mi nuten was het Lamoot, die via de paal on houdbaar inschoot (10). Deze score prik kelde het bondselftal tot verzet en er volgden talrijke tegenaanvallen, die Badjou herhaalde lijk tot ingrijpen dwongen. Na 25 minuten werd Smellinckx aan den voet gekwetst, hij moest het veld verlaten en werd vervangen door Gonzales (Olympic). De Belgen kwamen daarna weer in het of fensief en bleven geruimen tijd in de meerder heid. Uit een voorzet van Lamoot scoorde Steynen na 41 minuten het tweede doelpunt (20). Twee minuten later liep Badjou uit, waarvan De Jong gebruik maakte om voor Nederland een tegenpunt te maken. Met dezen stand (21) ging de rust in. In de tweede helft waren de Nederlanders het eerst in den aanval en Badjou kreeg al dadelijk een schot van Lenstra te verwerken. Na acht minuten gaven Lamoot, Hendrickx en Steynen elkaar goed den bal over, waarbij laatstgenoemde speler het derde Belgische doelpunt voor zijn rekening nam. Een krachtige uitval van de onzen strandde op Badjou. De Belgen gaven een goed en afwisselend spel te zien. Het bondselftal maakte een zwakkeren indruk, vooral in den aanval. Na 25 minuten gaf Gonzales een voorzet aan De Mulder, die Wille het nakijken gaf O1). De Belgen vertraagden hierop hun tempo, terwjjl de Nederlanders, die niet ont moedigd waren, geestdriftig ten aanval trok ken. Na 33 minuten scoorde Lenstra onhoud baar en twee minuten later nogmaals, toen Badjou het leder uit de hand liet vallen (43). In de laatste minuten misten Hendrickx en De Mulder een fraaie kans; even voor het einde bracht Timmermans den stand in even wicht (44).

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 7