DE WERELD Kunstmatige machtspositie van de Spoorwegen Post vluchten op Indiè m_tv einig woorden Beperking van het recht van vereeniging en vergadering Duitsche vrouwen doen kerelswerk Directeur der Rijksbank op wachtgeld conomische larometer Geheime R SAP.-zender gesnapt Een noodlottige „after-dinner Eerste Kamer Ten nadeele van het vervoer te water Britsche koningspaar «in den mist" Tien nazi's beboet Naar ghetto gedreven Eerherstel en levensruimte! Jeugdige looddieven voor den rechter Eenheid in onze zwembeweging Vrees voor ta qroote bevoeqd- heden der rechterlijke macht. - Het wetsontwerp aangenomen. De Eerste Kamer heeft gisteren de Suri- jiaamsche begrooting voor 1939 z. h. st. aangenomen. In de korte bespreking, die hieraan voorafging, stelde de heer Yijl- brief (s.d.) voor, een beperkte proef te ne men met de kolonisatie van Europeanen in onze West. De minister verklaart-, dat de bedoeling van de immigratie is vrije werkkrachten, geen contractanten te krijgen. Loonzetting is dus niet mogelijk. Kolonisatie van kleine ondernemers zal zeker onder bijzondere omstandigheden mo gelijk zijn. Men moet niet te gering denken over het overbrengen van zuiver Neder- landsche gezinnen naar dit tropische land Spr. is van oordeel, dat het, indien mo gelijk, van groot belang zal zijn tot lucht- karteering over te gaan. Slechts de kosten zullen een bezwaar zijn. Recht van vereeniging en verga dering. Aan de orde is het wetsontwerp wijziging en aanvulling van de wet tot regeling en beperking der uitoefening van het recht van vereeniging en vergadering. De heer van Rappard (lib.), verzet zich tegen de uitgebreide bevoegdheden, die de politie door dit ontwerp zal krijgen. De heer Kranenburg (V.D.) maakt bezwaar te gen de rechterlijke competentie. Bovendien acht spr. het gevaar groot, dat de onver draagzaamheid, welke den laatsten tijd te gen verschillende vereenigingen heerscht, zal worden gesanctionneerd. De soc.-dem. afgevaardigde, de heer in 't Veld, deelt mede, dat zijn fractie tegen het ontwerp zal stemmen. „Hoe zal con tact met het buitenland nog mogelijk zijn?" vraagt spr., in verband met de strenge be palingen van het ontwerp op dit punt. Spr. vreest illegale propaganda van de event. te ontbinden vereenigingen. De r.k. woordvoerders, de heeren Janssen en tan Sasse van IJsselt juichen het ont werp toe. De heer Van Vessem (N.S.B.) die het ont werp een aanslag op de democratie noemt, acht de bepaling, dat de staatkundige ver eeniging ha-ir werkzaamheden niet mag uit strekken tot het buitenland, voor de N.S.B. onaanvaardbaar. Pleidooi van Mr. Goseling. Minister Goseling weerlegde de bezwaren van de verschillende sprekers en zegt, dat juist door de voorgestelde competentie-rege ling een degelijke en objectieve behandeling door de rechterlijke macht gewaarborgd is. Spr. zal er voor waken, dat geen misbruik van de bepalingen wordt gemaakt. Men moet voorzichtig zijn met de tegen stelling rechtsstaatpolitiestaat. Gevaarlijk is een staat met een autonome politie macht. Contact met het buitenland is geens zins als zoodanig verboden, slechts het uit strekken van de werkzaamheden tot het bui tenland. Het wetsontwerp wordt vervolgens met 25 tegen 17 stemmen aangeno men. (Tegen s.d., v.d., lib. en n.s.b.; vóór de r.k., a.r. en c.h.). Eenzijdige opzegging pachtover eenkomsten? Tot slot wordt een aanvang gemaakt met de behandeling van het ontwerp-wijziging en aanvulling van de belemmeringenwet pri vaatrecht. De heer Briët (a.r.) maakt hierbij bezwaren tegen de mogelijkheid, door dit ontwerp geopend, om gesloten overeenkom sten eenzijdig door den staat te doen verbre ken, zonder dat deugdelijke waarborgen voor een billijken rechtsgang aanwezig zijn. Hij acht het duidelijk, dat in dit ontwerp in hoofdzaak de pachtovereenkomsten wor den bedoeld. De heer Van Sasse van IJsselt sluit zich bij dezen spreker aan. Hedenochtend wordt de behandeling voort gezet. Als volwaardige arbeidskrachten met zwaren arbeid belast. Dé KölniSche Ztg. bevat een bericht uit Maagdenburg, waarin wij lezen, dat de in schakeling van vrouwen in het arbeidspro ces gedurende 1938, vergeleken met 1937, in Midden-Duitschland een stijging van 8.4 pet vertoonde, welk cijfer hooger is dan waar ook in Duitschland. Volgens offieieele gege vens gaat deze ontwikkeling steeds voort. De vrouw wordt ingeschakeld in beroepen, weike vroeger uitsluitend door mannen wer den uitgeoefend. Den laatsten o tijd zijn vrouwen en meisjes te werk gesteld in steenbakkerijen en de chemische industrie neemt meer vrouwelijke arbeidskrachten op den vroeger. De arbeidsbureaux in Midden Duitschland konden in die industrie ver scheidene honderden vrouwen en meisjes aan een betrekking helpen zonder daarmee aan de aanvragen der fabrieken geheel te kunnen voldoen. Ook verscheidene machi ne fabrieken in Midden-Duitschland zijn tot aanstelling van vrouwelijke arbeidskrach- te. overgegaan en hetzelfde is het geval in de rijwiel- en motorrijwielindustrie. Slechts door inschakeling van een groot aantal vrouwelijke arbeidskrachten uit Sudeteniand konden deze fabrieken van de noodige ar beidskrachten worden voorzien. Aan een toe nemende vraag, aldus de N.R.C. naar vrou welijke arbeidskrachten in de textielindus trie kon slechts ten deele worden voldaan. Tot voor korten tijd werden meisjes in schoenfabrieken meestal slechts als hulp krachten gebruikt. Thans verrichten ze ar beid als een volwaardig werkman. In de handschoenindustrie kon in de behoefte aan naaisters niet worden voorzien. Staatssecretaris treedt af. Brinkmann Hitier heeft den staatssecretaris in het rijksministerie van economische zaken, Brinkmann. die sinds eenigen tijd met ziekteverlof was, op wachtgeld geplaatst, en ontheven van zijn functie ais lid van het directorium der rijksbank, daar zijn gezond heidstoestand uitsluit, dat hij binnen af- zienbaren tijd zijn werkzaamheden zou kunnen hervatten. E a Weck v. Maandag t m Zatard 1 Mei tot 2 Mei tot Effectenmarkt 6 Mei 1939 7 Mei 1938 Aaudeelen koersen 79.0 87.2 Betalingsverkeer Omzet postcheque en girodienst 113.6 119.0 Groothandel Groot handelsprijzen 72.7 68.6 Omzet terraijnmarkt Amsterdam 112.3 58.1 Kleinhandel Omzet winkelbedrijf 111.0 100.0 Goederenverkeer Gewerkte taken (1 taak halve ar beidsdag) Haven Am sterdam 126.8 72.8 Bevrachtingen wilde binnenvaart 114.4 94.9 Arbeidsmarkt Aanvragen van werk gevers 92.6 92.2 Aanbiedingen van werknemers 81.5 100.6 Plaatsingen 88.0 86.5 Ernstige beschuldiging van oud minister Bongaerts. Op het Sohuttevaercorigres dat thans te Roermond,gehouden wordt, heeft. ir. M. C. E. Bongaerts, oud-minister van Waterstaat, gisteren een zeer belangrijke rede uitgespro ken, waarin hij op scherpe wijze de ver- voerpolitiek der Ned. Spoorwegen laakte. De Ned. Spoorwegen zien, aldus Ir. Bon gaerts, gaarne elke waterverbinding achter wege blijven, omdat zij dan meer vervoer per spoor verwachten, vooral ook kolenver- voer over langeren afstand. Om verschepin gen over Maastricht tegen te houden, wordt zelfs een hooger tarief toegepast voor de ko lenvracht dan van Heerlen naar Born, of schoon het aantal kilometers ongeveer gelijk is. Het kolenvervoer uit het Akensche kolendistrict naar Born wordt gewei gerd, teneinde die kolen niet op den waterweg te brengen, doch dat mas- savervoer langer op den wagen te houden. En de Limburgsche mijnen wrijven zich in de handen, dat er geen kolenvervoer uit Aken naar een overslaghaven te Maastricht kan plaats hebben bij gemis aan die haven en aan den grooten waterweg omdat aldus minder concurrentie voor de leveringen naar het Zuiden behoeft te worden gevreesd. Aldus wordt door ten deele semi- officieele instanties het regeerings- beleid beinvloed in de richting van een kleine, conservatieve vervoers- poUtlek. De gulden middenweg. De belangen der scheepvaart daarentegen komen overeen met een streven, dat elke mogelijkheid van verruiming van goederen- ruil en goederenvervoer, Zoowel nationaal als internationaal tot richtsnoer heeft.- De verschuivingen in de wereldeconomie, welke zich voltrekken, maken het niet raadzaam die gedragslijn zonder meer te volgen, doch tusscheli de mogelijkheden op dit gebied en de gezindheid om dat streven ondergeschikt te maken aan nauwere spoorwegbelangen of mijnbelangen ligt nog een hemelsbreede baan. Met een gezonde ontplooiing in een gezonde en geordende onderlinge mededinging, vei'draagt zich, aldus de oud-minister, niet een kunst matige machtspositie van het rail- vervoer ten nadeele van het scheep vaartverkeer, evenmin als zich daar mede het kunstmatige onttrekken van een rivier aan haar natuurlijke internationale functie verdraagt. De dood voor de schippersbe drijven. Tijdens het congres besloot Schuttevaer zich tot de regeering te wenden mét het verzoek, de N.S. te binden aan vaste reëele tarieveh, daar de vrijheid ten aanzien der spoorwegtarieven voor vele schippersbedrij ven den dood beteekent. Hun schip ligt 8 uur stil. Toch nog op tijd in Amerika De speciale correspondent van Reuter aan boord van de Empress of Australia het mail schip waarmede het Britsche Koningspaar de reis naar Amerika maakt seint, dat het schip in verband met den mist ruim acht uur stil heeft gelegen, om, toen het zicht iets beter werd, met een verminderde snel heid van tien knoopen op te stoomen. De tijd is evenwel zoo ruim bemeten, dat het schip desondanks nog op tijd kan aankomen. De Canadeesche torpedojagers Skeena en Saquenay zijn vertrokken om op een vooraf bepaalde plaats en tijd de Empress of Aus tralia te verwelkomen. Wegens verboden activiteit in Litauen. Tien nat. socialisten te Kaunas, de hoofd stad van Litauen, zijn beboet, omdat zij een verboden vergadering van ongeveer 70 le den van het Duitsche „Kulturverband" in Litauen hebben bijgewoond. In de vergade ring, welke door de politie ontdekt werd, werd de politieke ontwikkeling sedert de afscheiding van het Memelgebied bespro ken en werden nieuwe instructies gegeven aan de leden van het „Kulturverband" voor uitbreiding der Nazi activiteit in Litauen. De vergadering werd besloten met liet „Horst Wessel Lied" en het roepen van „Heil Hitier." A'iauwe anti-semietische ten in Slowakije. onlus- Te Bratislava (Slowakije) hebben zich op nieuw antisemietische onlusten voorgedaan Duitschers en Slowaken hebben het inter naat van Joodsche studenten aangevallen en vernield. De bewoners werden de gehee- de stad doorgedreven naar het oude Ghetto. Hier barricadeerden de aanvallers de straten en riepen hun slachtoffes toe: „Hier moet jullie blijven, vuile Joden." De politie heeft huiszoeking verricht in de door Joden bewoonde huizen en 142 Joden zijn gearresteerd wegens „deviezen-delicten" De doeleinden van het Duitsche koloniale congres. Van 16 tot 18 Mei zal te Weenen het Ko loniaal Congres worden gehouden. De lei der van deri kolonialen bond, ridder von Epp, heeft een oproep gepubliceerd, waarin hij o.a. zegt, dat het jaarlijksche congres van den Duitschen kolonialen bond de taak heeft opnieuw alle krachten te verzamelen voor het onveranderde doel: het teruggeven van de geroofde koloniën. Het Duitsche volk moet eensgezind zijn stem verheffen en den Fuehrer volgen in den strijd tot ver krijgen van een deel van de ruimte en de goederen van deze wereld en tot volledig herstel van de eer van het volk. SPAANSCHE VLUCHTELINGEN NAAR RUSLAND. Aan boord van het schip „La Moricière" zijn te Marseille 60 Spaansche vluchtelin gen uit Oran aangekomen. Onder hen be vinden zich de vroegere minister van on derwijs, Jezus Hernandez en kolonel Galan. De vluchtelingen zullen naar Le Havre ge bracht worden, waar zij zich aan boord van een schip, dat naar Leningrad gaat, zullen begeven. In Rotterdamseh bovenhuis* Reeds eenigen tijd was na het emde van den omroeptijd om twaalf uur s nachts iederen Woensdag- en Zaterdagnacht een vrij sterke geheime zender te Rotteidam den aether, die dan vlak na het Vara'P™; gramnia propaganda-uitzendingen gunste van de R.S.A.P. uitzond. Het spreekt vanzelf, dat zoowel de Rotterdamsche poli tie en de dienst van den P.T.T. reeds lan gen tijd een onderzoek hadden ingesteld, maar tot nog toe was het niet gelukt, den geheimen zender op te sporen. In den vorigen nacht is dit eindelijk ge lukt, men had een vermoeden, dat d? zender ergens in Blijdorp gevestigd moest zijn "fen een inval in een bovenhuis in de Vlooswijkstraat leverde succes op. Twee goede zendapparaten werden aangetroffen, alsmede een hoeveelheid zendmateriaal, zooals gramofoonplaten en microfoons. De man, die zich hiermede bezig hield, was de 39-jarige behanger W. Jm., die vreemd genoeg zelf geen lid van de R.S.A.P. is. Behalve de bewoner van het huis werden aangehouden diens echtgenoote, de secreta ris van de afdeeling Rotterdam van de R. S.A.P., de 34-jarige J. H., benevens nog drie personen. *t Een leegstaand huis geplunderd. Een leegstaand huis aan den rijks straatweg te Zwammerdam heeft het gedurende eenige jaren zwaar te verduren gehad van een jeugdige bende, wier leden voortdurend hoe veelheden lood uit het perceel wegnamen. Gisteren moesten de bedrijvers van deze wandaden zich voor de strafkamer van de Haagsche recht bank verantwoorden. Het waren allereerst de 18-jarige beton werker M. P. de L., de 21-jarige los-werk- man Albert G. en de 22-jarige stoker D. Z., die van December 1936 tot Maart 1937 een hoeveelheid van 16 kilogram lood hadden weggehaald. Over de L. was een vrij on gunstig reclasseeringsrapport uitgebracht, om welke reden de officier van Justitie een voorwaardelijk gevangenisstraf van vier maanden eischte. Over de anderen was de reclasseering be ter te spreken. Tegen hen luidde de eisch vijf maanden voorwaardelijke gevangenis straf met een proeftijd van drie jaar. Een voorwaardelijke straf voor den zelf den tijd werd geëischt tegen den 24-jarigen schippersknecht M. Z. en den 21-jarigen fabrieksarbeider T. S., die tezamen in be gin 1937 niet minder dan 73 kilogram lood hadden buitgemaakt, tegen den 23-jarigen schoenmaker D. G., die bij een poging om lood te sitelen door onraad verrast was en daarbij het hazenpad moest kiezen en tenslotte tegen den 32-jarigen koopman Arie G., die als kooper van het gestolen lood was opgetreden en wegens heling moest terecht staan, doch niet was ver schenen. Hierna moest M. P. de L. nog tezamen met den 24-jarigen boomkweeker R. van D. terechtstaan wegens diefstal van een aantal konijnen en kippen, eveneens te Zwammerdam gepleegd. Tegen van D., niet niet was verschenen, luidde de eisch vier maanden, tegen de L twee maanden onvoorwaardelijke gevange nisstraf. Uitspraak In al deze zaken 25 Mei. Hilversummer met auto op stil staande vrachtauto gebotst. In den nacht van 1 op 2 October van het vorige jaar gebeurde op den Rijksstraatweg van Amsterdam naar het Gooi een hoogst ernstig verkeersongeluk. De 33-jarige auto mobilist G. J. A. van L., commissionnair in effecten te Hilversum kwam met zijn auto in botsing met een vrachtauto niet trailer, die aan de rechterzijde van den weg wegens êen defect stil stond. Bij de botsing werd de heer Soholvinck uit Baarn, die in de auto van den commissionnair zat, gedood, twee dames liepen ernstige verwondingen op. De Amsterdamsché rechtbank veroordeel de den automobilist tot vier maanden ge vangenisstraf en intrekking van het rijbe wijs voor den tijd van een jaar. Gister diende deze strafzaak in hooger beroep voor het gerechtshof. Verdachte, die het ongeluk veroor zaakte, nadat hij ergens feestelijk had gedineerd en voorts nog in eeni ge gelegenheden drank gebruikt, hield zijn onschuld vol. Hij verklaar de plotseling het licht van een schijnwerper aan den rechter weg kant te hebben gezien. De roode achterlichten van den stilstaan- den vrachtwagen brandden niet, volgens verd. De „schijnwerper" was de achter waarts gerichte bermlamp van den tegen ligger, in welk licht de chauffeur bezig was het defect te repareeren. Mogelijk is verd. door den bundel fel wit licht verblind ge weest. Nadat het hof een groot aantal ge tuigen had gehoord, werd de behandeling geschorst tot 6 Juni a.s. Katholieke zwemclubs bij den Kon. Ned. Zwembond. Naar wij vernemen hebben de on derhandelingen tusschen den Kon. Nederlandschen Zwembond en de nationale commissie voor Katholie ke sportbeoefening tot overeenstem ming geleid inzake de aansluiting van Roomsch Katholieke zwemclubs bij den K.N.Z.B. Er is een overeen komst gesloten, welke tot 1 April j.1. teruggrijpt, waarbij bepaald is, dat alle bij genoemde commissie aangesloten katholieke zwemclubs of aan te sluiten zwemvereenigin- gen als lid tot den K.N.Z.B. zul len toetreden, terwijl de K.N.Z.B. zich verplicht heeft slechts via deze commissie met R.K. zwemclubs in relatie te treden. Naar wij verder vernemen zijn de be sprekingen tusschen beide instanties met veel begrip van wederzijdsch streven ge voerd. Voorop stond te komen tot eenheid in de zwembeweging van ons land. Het ligt voorts in de bedoeling, dat de katho lieke zwemclubs op de eerstvolgende alge- mecne vergadering van den K.N.Z.B. een vertegenwoordiger in het Bondsbestuur zullen benoemen. In verband met het feit, dat de katholie ke clubs dus als gewoon lid van den K.N. Z.B. zullen toetreden, zullen vertegenwoordi gers der eerstgenoemde organisaties even tueel in vertegenwoordigende ploegen kun nen worden gekozen. Wxelieruien IIET CRITERIUM VAN AMSTERDAM. Zondag 21 Mei a.s. wordt te Amsterdam het criterium „Rond de Boschbaan" verre den, een wedstrijd voor profs., onafhanke- lijken en amateurs. Bij de profs, zullen o a starten van Nek, Hellemons, G. van dei- Ruit, Middelkamp en Joop Demimenie, die zijn debuut als beroepsrenner maakt. Aan de race door amateurs wordt o.m deelgenomen door Cor de Groot. Henk de Hoog, Hofstede, Jaap Engel en de gehcelc Olympische ploeg met de bekende renners uit onze streek, Pronk en Evers. KLINK NAAR MARSEILLE. Hemelvaartsdag zal de Wieringer renner Klink te Marseille uitkomen in een omni um-wedstrijd Frankrijk—Nederland Behalve Klink starten voor ons land Jan Pijnenburg. Kees Pellenaars en Frans Slaats terwijl de Fransche ploeg bestaat uit de renners Aimar, Archambaud, Maye en GR rard. Buizerd (heenreis) Emoe (terugreis) Torenvalk heenreis) Wielewaal (terugreis) Oehoe (heenreis) Zilverreiger (terugreis) Vertrek van Aankomst t% Singap. 11 Mei Band. li \jej Athene 11 Mei A'dam 11 j^. Basra 11 Mei Jodhp. n Rang. 11 Mei Jodhp n A'dam 11 Mei Athene U Band. 11 Mei J.Medan u Vergadering Volkenbondsraad uitgesteld. Men verneemt, dat de zitting van den Vol. kenbondsraad een week is uitgesteld. Uit. stel biedt het voordeel, dat Potemkin de Sovjet Unie zou kunnen vertegemvoordi- gen. Hij zou dan besprekingen met Hali- fax en Bonnet kunnen voeren. Men her innert er tevens aan, dat Rusland in de komende zitting het voorzitterschap 2ai waarnemen. Hlinkagarda wordt rijkspolitie. In tegenstelling tot het oorspronkelijke plan der Slowaaksche autoriteiten, zal de Hlinkagarde niet in het leger worden op- j genomen, doch georganiseerd worden tot een Rijkspolitie, welke met speciale op. f drachten belast wordt. Pers in Slowakije gelijk geschakeld. Het Duitsche dagblad „Pressburger Zeitung", dat 175 jaar oud is, zal op 15 Mei worden i opgeheven, ingevolge het streven om een- j heid te brengen in de uitingen van open- I baar leven der Duitsche minderheid in j Slowakije. Het eenige Duitsche dagblad dat thans nog in Bratislava verschijnt, zal zijn de „Grenzbote", dat het offieieele or gaan der nazi's in Slowakije wordt. Voor vrede, vrijheid en menschelijkheid. - Een aantal representatieve persoonlijkhe den uit Engeland, Frankrijk en eenige an dere landen hebben een oproep voor een 1 internationale conferentie uitgevaardigd, welke zich zou dienen bezig te houden met „de brandende vraagstukken van den strijd voor democratie, vrede en mensche- lijke persoonlijkheid." Oud-president Benesj hoogleeraar. Be- nesj heeft medegedeeld, dat hij het aan bod van een leerstoel in de sociologie aan de universiteit van Londen met ingang van Januari a.s. heeft aanvaard. Argentijnsche regeering haalt de teugel! aan. Naar aanleiding van de voorstellen van de rechters, die het onderzoek hes ben geleid naar het optreden van de na tionaal socialisten, wordt een decreet voor- bereid, waarbij alle buitenlandsche poli tieke partijen in Argentinië worden ver boden. Springstoffen in een brievenbus. In een brievenbus in de Iersche wijk van Liver- pool is een pakje met 45 staven geligniet gevonden. De politie schijnt op een spoor te zijn, dat kan leiden naar het arsenaal van het Iersche republikeinsche leger. Streng recht. De Britsche justitie poogt met kracht den opstand in Palestina te onderdrukken: de moordenaar van een Jood werd veroordeeld tot geeseling en le venslange gevangenisstraf, drie Arabieren tot levenslange gevangenis. Twee ter dood veroordeelden werden gevonnisd, omdat zij in het bezit waren van een revolver. „Helden der Sovjetunie" verongelukt. - De „helden der Sovjet Unie", majoor Po- lina Ossipenko en brigadecommandant Anatoli Serof zijn Donderdag bij een vlieg tuigongeluk om het leven gekomen. 19 Mei overwinningsparade te Madrid.Thans is vastgesteld, dat op 19 Mei te Madrid de groote overwinningsparade zal worden ge houden. Verklaard wordt, dat de in Spanje achtergebleven Italiaansche legioensolda- ten het land kort na de parade zullen ver laten. Cassatieverzoek Weidmann en Million alge wezen. Het cassatieverzoek van Weid mann en Million, die ter dood veroordeeld waren, is afgewezen. Hen rest thans nog de mogelijkheid gratie aan den Fransch®11 president te vragen. Vlootschouw te Napels. Aan de te Napels gehouden vlootoefening is deelgenomen 1,2 oorlogsschepen, 52 vliegtuigen, L' 10,h, officieren, 3.198 onderofficieren en U.ibo minderen. Geweldige brand te Chicago. Een gewei#I ge brand, welke in een silo was uitgebro ken, heeft zich tot vier andere uitgebreid- L Men meent te kunnen zeggen, dat tien tot twintig personen om het leven gekomen zijn. De schade bedraagt 2 millioen dollai- Amerika's vlootbouwprogramma. Admir®3' ï.eahy heeft na een onderhoud met pr®51' dent Roosevelt verklaard, dat het depar tement van marine de twee pantserschepen van 45.000 ton op stapel zal doen z®1'??) zoodra credieten zullen zijn toegestaan. If i kosten bedragen per schip 93 millioen dol- I lars. Britsche koningspaar naar België? D® meente te weten, dat de Koning en de h° ningin van Engeland de uitnoodigin? onj m October a.s. een bezoek aan den kon"1* Heigen te brengen, aanvaard hebbe Bij deze gelegenheid zouden zij een 11 zoek aan de watertentoonstelling breng® I Twee visschersbooten botsten. Do Am®rikfla° sche kustwacht deelt mede, dat twee vi® schersboofen ter hoopfte van Boston 111 elkander in botsing zijn gekomen. 'Iw" visschers die Woensdag plaats hadden P nomen in reddingbooten, zijn ter 'l00tn. 1 \an de kust van Nieuw Engeland om?® I men.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2