DE WERELD op Indië m_ weinig woorden Roosevelt heeft reisplannen Vandaag volkstelling in Duitschland Britsche Koniogspaar vandaag in Canada Moeilijkheden in Bohemen en Moravië Bestrijding Colorado-kever kost geld! Wilt U stemmen, soldaten? Vier gewonden bij autobotsing Post vluchten Mussolini inspecteert de grenzen Hoe spreken de Zuid-Afrikanen? De dood waart rond op Timor Tegen Duitsche propaganda in onze Oost Politiccommissaris gearresteerd Mej» Boekei weer op reis Holland- Amerika-Lijn Een invitatie per vliegmachine Auto rijdt twee kinderen aan De eerste Trans- Atlantische mailvlucht Turijnsche bevolking „onmid dellijk" gereed voor de beproe ving. De Italiaansche bladen maken alle melding van de inspectie van de vestingwerken aan de grens door den Duce. De Duce heeft zich op de hoogte kunnen stellen van de verster kingen in de Susa-vallei, de Cenischia-val- lei, alsmede de versterkingen op de Mont Cenis. Ook heeft hij het hoogste fort van Europa op den top van den Mont -Chaberton kunnen zien. Te Bardonecchia werd de Duce toegejuicht door de bevolking, de talrijke arbeiders, die werken aan de grensversterkingen en de grenstroepen. Zevenhonderd Alpenjagers zongen het lied „aan de grens", begeleid door de saluutschoten van de artillerie dei- omringende forten. Onmiddellijk Van het balcon van het regeeringsgebouw te Turijn heeft Mussolini gisteravond kort het woord gericht tot dé zwarthemden en de bevolking, die daar betoogden. Mussoli ni zeide: „Kameraden van Turijn, ik heb gevoeld, dat in deze dagen de gemeenschap tussohen uw geest en den mijne volkomen was. Ik heb gevoeld, dat de gehardheid van uw fascistische vertrouwen zoo groot is, dat het iedere beproeving te boven kan komen." (Uit de menigte werd hierop zelfs „onmid dellijk" geroepen. De legersterkte Volgens mededeelingen van den onder staatssecretaris van oorlog zal als gevolg van de reorganisatie van het leger men in vredestijd de beschikking hebben over der tien speciale divisies, t.w. 5 divisies alpen jagers, 3 vliegende divisies, 2 gemotoriseer de divisies en 3 pantserdivisies, en 51 infan teriedivisies, waarbij nog gevoegd moeten worden de grensbewakingsti-oepen, en de regimenten bergsaglieri en cavalerie, die te zamen nog 12 divisies vormen. Dan is er nog de fascistische militie. Hij wil de Amerikanen polsen en het programma volgens zijn boodschap uitvoeren. President Roosevelt heeft het voornemen omstreeks 15 Juni een reis door verschil lende staten der unie te maken, die hem tot aan de kust van den Stillen Oceaan zal veoren en bij welke gelegenheid hij ver schillende redevoeringen zal uitspreken die de openbare meening opheldering omtrent zijn binnen- en buitenlandsche politiek zul len moeten geven. Bovendien zou de president, die ervan o\ertuigd blijft, dat de binnenlandsche pro blemen van Amerika voortaan geheel over- heerscht worden door den internationalen toestand, hot voornemen hebben op voor zichtige doch afdoende wijze het in zijn boodschap aan Hitier van 15 April ge schetste programma tot uitvoering te bren gen, diplomatieke kringen in Washington zijn van meening zonder dat zij de waarde van de thans ingetreden ontspan ning overschatten, dan wel de mogelijkheid van een „verrassing" van de zijde der dic tatoren uitschakelen dat de algemeene toestand zich langzaam ontwikkelt in een richting, die de in de boodschap van den president vervatte voorstellen en in het bijzonder die inzake de oplossing van eco nomische kwesties, minder onaanvaard baar zullen doen zijn voor één of zelfs voor beide der deelgenooten van de as. Om het aantal der minderheden te verdoezelen? ER MOGEN ALLEEN DUITSCHE DIALECTEN ZIJN. Vandaag zal in geheel Duitschland een volkstelling worden gehouden, met uitzon dering van de protectoraten Bohemen en Moravië. Ieder inwoner van het rijk zal een vra genlijst moeten invullen inzake godsdienst ras en ethnische afkomst. Inzake godsdienst bestaan drie mogelijk heden: lidmaatschap van een der erkende godsdiensten (katholicisme, protestantisme, jodendom), godgeloovigen, d.w.z. zij, die wel in God gelooven, zonder aangesloten te zijn hij een der kerkgenootschappen en onge- loovigen. Het ras-vraagstuk maakt deel uit van een speciale rubriek. Iedereen moet op straffe van gevangenisstraf opgeven of zijn ouders en groot ouders Joden waren of Joodsch bloed in hun aderen hadden. Sommige an- tisemietische leiders der nationaal- socialisten zijn van meening, dat er meer Joodsche „besmetting" in het Duitsche volk is, dan men wel aan neemt. Volgens hen zouden onge veer twee millioen Duitschers Joodsch bloed in hun aderen hebben. Inzake de ethnische afkomst moet worden geantwoord op drie vragen, betrekking heb bende op de moedertaal, nationaliteit en het \olk waartoe men behoort. (Volkszuge- hörigkeit.) In de bij de vragenlijst gevoegde uitleg blijkt duidelijk, welke politiek de nationaal- socialistische autoriteiten willen volgen op het gebied van ethnische minderheden. Men wil hen. die geen Duitsch spreken, willen doen erkennen, dat zij bij de Duitsche volks gemeenschap bchooren. Bij voorbeeld mag het Masoerische dialect niet Poolsch ge noemd worden. De Poolsche minderheid in Duitschland heeft reeds tegen deze vragenlijst geprotes teerd, aangezien men op deze wijze poogt het aantal van de minderheden in Duitsch land te verdoezelen. Alles wel aan boord. De Empress of Australia nadert haar be stemming. Het schip heeft het loodsstation beneden Fatherpoint gepasseerd en heeft een loods aan boord genomen, alvorens de laat ste 158 mijl naar Quebec te stoomen. Mackensie King, de Canadcesche premier, is naar Quebec vertrokken. Hij zal als eerste het Koningspaar aan boord van de Empress of Australia verwelkomen en de vorstelijke gasten gedurende hun reis door het Domi nion vergezellen. De Reuter-correspondent aan boord van de Empress seint, dat het schip in den nacht ter hoogte van het eiland Orleans het anker heeft uitgeworpen om vandaag precies op tijd te Quebec aan te komen. Gistermiddag is met de loodsboot een klein legertje journa listen en autoriteiten langszij gekomen. Uit Ottawa wordt gemeld, dat het Konink lijke bezoek aan deze stad, dat aanvankelijk van 17 tot 20 Mei zou duren, thans tot 19, 20 en 21 Mei beperkt zal blijven. Bevolking schikt zich slecht onder de Duitsche overheer- sching. Al verklaart de pers van Praag trouw te zijn jegens Duitschland, de bevolking in de provincie schijnt moeilijk te wennen aan de Duitsche overheersching. Kenmerkende in cidenten komen voortdurend voor: In Ny- rany zou een meisje geweigerd hebben met een Duitschen officier te dansen, hetgeen een vechtpartij tengevolge zou hebben ge had tusschen Tsjechen en Duitschers, waar hij verscheidene gewonden zouden zijn ge vallen. Een dergelijk incident heeft den autoriteiten aanleiding gegeven om den uit zonderingstoestand af te kondigen in het district Vlasim en de stad Slapy. Militaire patrouilles zouden in die streken patrouil leeren om een klandestienen radiopost te ontdekken en de drukkerij op te sporen, die nationalistische Tsjechische vlugschriften uitgeeft. Afrikaansch sprekenden nog ver reweg in de meerderheid. Het Zuid-Afrikaansche departement voor de volkstelling en statistiek heeft aan het parlement een verslag voorgelegd over de talen welke dé bevolking der Unie gebruikt Dit is de eerste maal, zegt het verslag, dat gegevens over de gesproken taal zijn vast gelegd. Volgens het verslag, bedient 56 pro cent- dér blanke bevolking van de Unie zich in huis van het Afrikaansch, tegenover 39 procent dat Engelsch spreekt, terwijl 2.52 procent beide talen gebruikt. Ook in Zuid West Afrika is Afrikaansch overwegend (ie taal, welke door 59 procent van de bevol king gesproken wordt, tegenover 31.4 pro cent Duitsch en 7.8 procent Engelsch. Van de kleurliiigbevolking der Unie praat 89.67 procent Afrikaansch, tegenover 7.62 procent Engelsch. Een kleine minderheid der bevol king praat een bantoe-, hottentot-, of boes mantaai en Arabisch. ONZE OOST. Lijken van menschen en die ren in een geteisterd gebied. Volgens te Koepang binnengeko men berichten uit de afdeeling Be- loe (midden-Timor), is aldaar door de zware regens een overstroo- mingsramp veroorzaakt. Vele per sonen hebben het leven verloren, terwijl het meeste vee is omgeko- m. Vele kamponghuizen zijn, aldus de N.R.C. onder twee meter zand bedolven. Practisch alle voedings middelen gingen verloren. De ge redde inheemschen brachten drie dagen en nachten in de boomen -door. Op vele plaatsen ziet men lijken van menschen en dieren. Het geheele district is zonder voe ding, zoodat enorme voorraden le vensmiddelen noodig zullen zijn. Duitsch journalist ontvangt een waarschuwing. Volgens het Bat. Nwbl. heeft de resident van Batavia den verantwoordelijken redac teur van het. aldaar verschijnende Duitsche tijdschrift „Deutsche Wacht", een waarschu wing gegeven in verband met in de nummers 7 en 8 van dezen jaargang verschenen arti kelen, die gericht zijn tegen een met ons bevriende mogendheid. Hierbij zij aangeteekend, dat het liier niet gaat om toepassing van de persbreidel- or donnantie, doch uitsluitend om een onders- handsche \fenk, waarmede intusschen uiter aard rekening moet worden gehouden om eventueele toepassing van de genoemde or donnantie te voorkomen. Wegens zedenmisdrijf. De officier van Justitie te Medan ge- lastte, naar de N. R. Crt. meldt, de prevcn- tief-stelling van een commissaris van poli tie, verdacht van onzedelijke handelingen met minderjarige meisjes. Het onderzoek duurt nog voort. Wij kunnen onze lezers binnen kort weer onthalen op de smake lijke. reisverhalen van mejuffrouw M. T. Boekei uit Delfzijl, die thans een reis gaat ondernemen naar Portugal. Wie zich de boeiende en vaak kluchtige reportages van deze me dewerkster uit Finland, Rusland, Joegoslavië, enz. herinneren, zullen met spamiing uitzien naar haar brieven uit Portugal. Onderhandelingen omtrent over neming van de Red Star Line. Naar wij vernemen worden onder handelingen gevoerd door de Hol- land-Amerika-lijn omtrent het over nemen van de Red Star Line, welke onderhandelingen in een ver gevor derd stadium zijn gekomen. Zooals bekend exploiteert de Red Star Line een geregelde passagiers- en vracht- dienst tusschen Antwerpen en New York. Uitsluitend snelvarende passa giersschepen. Naar „De Scheepvaart" meldt, wordt de H.A.L. dienst tusschen Rotterdam en New- York met ingang van 13 Mei weer uitslui tend onderhouden met snelvarende passa giersschepen, nl. Nieuw Amsterdam, Staten dam, Noordam, Zaandam, Volendam en Veendam. Al deze schepen zijn voorzien van koel- en vriesruimten, meldt het Dag blad „De Scheepvaart". Minister zal eerstdaags f 350.000 aanvragen. Het Tweede Kamerlid de heer Droesen heeft den minister van Economische Zaken eenige vragen gesteld over de bestrijding van den Coloradokever. Genoemde heer achtte het wenschelijk, dat de kosten dei- verplichte bespuitingen van alle aardappel- gewassen ten Zuiden van Rijn, Lek, en Nieuwe Maas, geheel uit 's Rijks kas aan de aardappeltelers worden vergoed. De minister heeft op deze vragen geant woord, dat de bestrijding van den colo- fa'doftèVér zóówel eens landsbelang is als een belang der toetrokken aardappelte lers. Derhalve zullen de ko3ten der bespui ting deels door de belanghebbenden zelf, deels door het Rijk moeten worden gedra gen. Een voorstel, om hoofdstuk 10 van het dienstjaar 1939 daartoe met f 350.000 te verhoogen, zal de Staten-Generaal spoedig bereiken. Zwitsers landen in de Maasstad. Op Maandag 22 Mei 1939, 's middags om 13 uur zal in Rotterdam een groote Douglas- machine der „Swiss Air" aankomen, die een aantal vertegenwoordigers van de Zwitser- sche handel, luchtvaart, het post- en ver keerswezen aan boord heeft. Dit vliegtuig, dat een vlucht van totaal 15000 k.m. in Europa maakt en reeds in Ro me, Athene, Cairo, Sofia, Boekarest, Belgra- da, Budapest, Warschau, Kowno, Riga, Tal linn, Helsingfors, Stockholm, Oslo, Kopen hagen, en Berlijn is geweest, brengt de bood schap van de opening der Zwitsersc'he natio nale tentoonstelling (van 6 Mei tot 29 Oct.. '39) in alle landen van Europa en vliegt van Rotterdam ook nog naar Brussel, Antwer pen, Londen, Parijs en Barcelona. De officieele delegatie noodigt de bevrien de landen tot een bezoek aan deze groot- sche Zwitsersohe manifestatie, die slechts éénmaal in de 25 jaren plaats vindt, uit. In den namiddag vindt een officieele ont vangst op het stadhuis te Rotterdam plaats. Eén der slachtoffertjes bezweken. Gistermorgen om 8 uur staken twee meis jes, de 13-jarige A. G. en de 7-jarige S. G., op de Prinsegracht bij de Varkensmarkt te Den Haag onvoorzichtig den rijweg over. Op dat oogenblik werden zij aangereden door een personenauto, bestuurd door den 23-jarigcn W. de H., van de Thorbeckelaan. De kinderen werden tegen den grond ge worpen en moesten door den gemeentelijken geneeskundigen dienst naar het r.k. zieken huis aan het Westeinde worden overge bracht. Aldaar bleek, dat het 13-jarige meis je slechts schaafwonden had opgeloopen. Zij kon naar huis terugkeeren. De 7-jarige S. G. evenwel, kreeg zware in wendige kneuzingen. In den loop van den ochtend is zij in het ziekenhuis aan haar verwondingen overleden. Volgens mededeeling van Farley, den Ame- rikaanscben Postmaster General, zal de eer ste vlucht van den geregeldcn Trans-Atlan- tischen luchtmaildienst welke de Pan-Ame- can Airways zullen onderhouden, over de Zuidelijke route geschieden, van New York naar Marseille, met tusschenlandingen op de Azoren en te Lissabon. De datum voor den eersten vlucht is nog niet bepaald. DE OLYMPISCHE DAG. Zuid-Slavië komt definitief. Van den Zuid-Slavischen Voetbalbond is bericht binnengekomen, dat de uitnoodigmg van Nederlandsche zijde om op 11 Juni a.s. te Amsterdam in het kader van den Olym- pischen dag een wedstrijd te spelen tusschen een Nederlandsch Bondselftal en een Zuid- Slavisch elftal, is aangenomen. De Zuid-Slavische ploeg zal worden sa mengesteld uit spelers, uitkomend in de hoofdklasse van dat land. Astolfl komt. Naar wij verder vernemen zal de bekende Italiaansche amateur-sprinter Astolfi aan de wielerwedstrijden van den Olynipischen Dag deelnemen. Zijn uitkomen, in het bijzonder tegen den ex-Alcmariaan Derksen, mag met spanning tegemoet worden gezien. Beide ren ners worden beschouwd als ernstige candida- ten voor den wereldtitel van dit jaar. On langs wist Derksen te Milaan van Astolfi te winnen. Gelden voor uitzending reeds bijeen. Van de zijde van het Nederlandsch Olym pisch Comité deelt men ons mede, dat de opbrengst v. den aanstaanden Olympischen Dag uitsluitend ten goede zal komen aan de training voor de Spelen van Helsinki. De gelden om een flinke ploeg naar de Finsche hoofdstad te zenden, zijn bijeen en zoo kan de opbrengst ditmaal geheel be stemd worden voor de kosten der training van de athleten uit verschillende honden. Dan vlug! Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat in de Staatscourant van heden zullen worden gepubliceerd de uiitvoeringsvoor- schriften, betreffende het stemmen bij vol macht door militairen bij a.s. verkiezingen voor de gemeenteraden. Het hangt van de kiesgerechtigde mili tairen bij 'de zee- en landmacht zelf af of zij al dan niet aan die verkiezingen zul len kunnen deelnemen. Een vlotte gang van zaken zal worden bevorderd, indien de militairen zicli onmiddellijk bij den door of vanwege den minister van Defensie voor de uitvoering der wettelijke regeling aan gewezen officier melden en formulieren voor Indië van het verzoekschrift om bij vol macht te stemmen, aanvragen. Geschiedt zulks niet binnen enkele dagen, dan is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat het door den militair in te dienen verzoek om bij volmacht te mogen stemimen, het beoogde effect niet zal sorteeren. Geen voorrang. Gisteravond heeft zich op het kruispunt Rijksweg-Hilversumsche weg te Laren (N. H.) een ernstige autobotsing voorgedaan. Een personenauto, waarin twee reizigers uit Amsterdam waren gezeten, de heeren G. en K. en welke bestuurd werd door W. J. S. te Amsterdam, verleende bij het verlaten van den rijksweg bij den Hilversumsche- weg geen voorrang aan een personenauto, bestuurd door P. G. K. te Amsterdam, met het gevolg, dat de laatste auto in den flank werd aangereden. De twee reizigers in de eerste auto vlo gen met het hoofd door den tusschenruit. Door den schok liep de een een hersen schudding op en brak de ander eenige rib ben. Per ziekenauto werden de beide gewon den naar het Sint Jansziekenhuis te Laren overgebracht. De twee inzittende dames van de andere auto werden licht gewond. De bestuurders bleven ongedeerd. LAADBOOM OP HET LICHAAM. (Maandagavond omstreeks 7 uur is bij de stoombootreederij „Concordia" aan de Oosterkade te Rotterdam een ernstig on geval gebeurd, waarbij een arbeider zwaar werd gewond. De 56-jarige havenarbeider G. Bakker kreeg bij het laden van een schuit de laadboom op het lichaam, waardoor de man een wervel kneuzing aan het linker- onderbeen bekwam. Aulania&iltime DE PRIJS VAN ZANDVOORT. De belangstelling van de zijde der auto mobilisten voor de races te Zandvoort is buitengewoon groot en in niet minder dan zeven klassen zullen wedstrijden worden gehouden. Deelnemers uit alle hoeken van Nederland zullen op 3 Juni op het Zand- voortsche circuit aan den start verschij nen. Van des morgens vroeg tot in de late middaguren zullen de motoren er ronken, de banden over het asphalt gieren, de rem men knarsen, terwijl duizenden liefheb bers van deze sport de opwindende mo menten meemaken van wagens, die op drie wielen door de bochten gaan, om van de nerveuse jachten tusschen de deelne mers maar niet te spreken. Op dien dag zal er een sfeer zijn in Zandvoort, tusschen de mooie duinen van deze badplaats, wel ke men in Nederland nog niet kent. Met geen benadering kan thans gezegd worden hoeveel toeschouwers dien dag het circuit zullen omzoomen, doch wij hebben het cijfer 50.000 min of meer hardop hooren noemen. Omtrent den afstand, welke de deelnemers in de verschillende klassen zul len rijden, staat nog niets vast, doch een en ander zal dezer dagen worden bekend gemaakt. Ongetwijfeld zal de meeste belangstelling uitgaan naar de races in klasse F voor wagens met een cylinderinhoud hoven 3.000 tot en met 5.000 c.c. en in de sport- klasse voor wagens met een cylinderinhoud boven loOO c.c. Barendregt cn Gatsonidcs, de bekende sterrit-rijders komen in beide klassen uit terwijl in de sportklasse o.m. ook de niet minder bekende Piet Nortier \an dc par Vertrek van Zilverreiger fAthene 16 Mei (terugreis) I Pelikaan (heenreis) Gier (terugreis) Valk (heenreis) Buizerd (terugreis) Oehoe (heenreis) Jodhp. 16 Mei Jodhp. 16 Mei A'dam 16 Mei Band. 16 Mei Rang. 16 Mei Aankomst te j A'dam 16 Mei Rang. 16 Mei Basra 16 Mei Athene 16 Mei Medan 16 Mei Singap. 16 Mei tï Prins Paul weer thuis. Prins Paul van Joego-Slavië is weer te Belgrado terugge keerd. In welingelichte kringen verklaart men, dat de reis naar Italië niet tot het sluiten van eenige overeenkomst heeft ge leid, zoodat alle gissingen in de buiten landsche pers als fantasie moeten worden beschouwd. Nieuwe Oceaanvlucht. De Fransdie vlieg, boot „Lieutenant-de-Vaisseau Paris" is gis terochtend opgestegen voor een nieuwe vlucht over den Oceaan. Het toestel zal tusschenlandingen te Lissabon en op de Azoren maken. Het einddoel is New York. Russische Oostzee viool oefent. Naar het blad v. h. volkscommissariaat v. d. oorlogs- marine „Krassny Flot" meldt, vinden op het oogenblik in de Oostzee oefeningen van de Sovjet-Russische Oost.zeevloot plaats. Aan de oefeningen nemen linie- vaartuigen, kustwaohtbooten en onder zeeërs deel. Incident in Duitsche bioscoop. Het Duit sche Nieuwsbureau meldt: Leden eener re- geeringsgezinde jeugdvereeniging zijn gis teren een Duitsche bioscoop te Lodz in Po len binnengedrongen, waar een Duitsche film vertoond werd. Zij dwongen den Duit schen eigenaar onder bedreiging de ver tooning te staken. Tot het publiek werd gezegd, zich het entreegeld te laten terug betalen en dit voor Poolsche bewapenings doeleinden beschikbaar te stellen. Zware brandstichting in Polen. In het district Hlawa nabij de grens van Oost- Pruisen zijn gisteren ingevolge brandstich ting door een knaap 21 boerenhuizen en ruim veertig schuren en stallen met veel vee en meer dan twintig paarden een prooi der vlammen geworden. Verscheide ne personen liepen levensgevaarlijke brand wonden op. Lange diensttijd bij Sovjet Marine. Ten einde een grondige opleiding mogelijk te maken is de diensttijd bij de Marine ge bracht op vijf jaar voor het personeel der schepen en vier jaar voor het personeel van de kustverdediging. Albaneezen worden ontwapend. De Alba- neezen moeten hun wapenen, van welken aard ook, binnen 30 dagen inleveren. Zuid-Afrikaansche dominée's mogen aan po litiek doen. Naar de Algemeene Syno de van de Nederlandsch Hervormde Kerk heeft besloten, verliest een Zuid-Afri- kaansch geestelijke, die zich in de politiek begeeft, zijn positie niet, indien zijn poli tiek gegrondvest is op Christelijke begin selen. Hiermede vervalt dus de regeling van 1930, waarbij het uitoefenen van een herderlijk ambt onvereenigbaar werd ge acht met politieke ambities. Geen Britsch oorlogsmateriaal naar Japan. In antwoord op een vraag in' het La gerhuis heeft de minister van handel, Stanley, verklaard, dat sedert begin 1938 geen vergunning meer is verleend voor het uitvoeren van oorlogsmateriaal naar Ja pan. Labour wil hoogere soldij. De Engelsche Legerraad maakt bekend, dat de soldij der manschappen gedurende de eerste periode van zes maanden van hun militaire oplei ding werd vastgesteld op 1 schelling 6 d. per dag. Het oorspronkelijke plan voor zag in één schelling. De Labourpartij had evenwel aangedrongen op 2 schellingen. Zweedsche Oceaanvlucht. De jonge Zweed» sche vlieger Dinegan heeft zich met zijn vliegtuig naar New-Foundland begeven, vanwaar hij een ononderbroken vlucht naar Zweden wil ondernemen. Zijn toestel is een eendekker met een motor van 90 p.k. en kan een kruissnelheid van 175 ki lometer hereiken. Hij heeft geen radio aan boord. De afstand van New-Foundland naar Stockholm bedraagt ongeveer 3700 ki lometer. Zal Hitier Zondag weer spreken? Volgens Duitsche politieke kringen zou Hitier ter gelegenheid van het diner, dat hij Zondag a.s. aan Ciano aanbiedt, een belangrijke redevoering houden. Ciano zal Maandag de gast van von Ribbentrop zijn. Koning van Italië nog niet naar Dul»**- land. Volgens verkregen aanwijzingen is voor het najaar geen bezoek van den koning van Italië aan Berlijn te verwach ten. Grieksche mobillsatlegeruchten teg«nge*Pr0" ken. - Het Grieksche telegraafagentsehaP spreekt categorisch het bericht uit Duit sche bron tegen, volgens hetwelk Grieken land drie lichtingen gedeeltelijk zou heb ben gemobiliseerd. Italië komt 5 milliard tekort. Volgens het rapport der financieele commissie zal het tekort op de begrooting van Italië 1939— 1910 5 milliard lire bedraden. In zijn con clusies betreffende de middelen om hel evenwicht der begroeiing te herstellen be pleit de rapporteur 'n zekere verhoogt'1* van belasting en vermindering van de be* stuursuitgaven.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2