ROOK TRiüMPH 1 CENT DE WERELD SIGARET Duifschland verloor het vertrouwen der wereld Wiefo&ntien iet criterium van Scheveningen Uoetfaat Postvlucbten op Indië weinig woorden De vrouwen, zij (rekken (e velde! Grondzee overviel baggermolen Lessen uit den Spaanschen krijg Amerika's belangen steeds meer bedreigd! Groote juristenvergadering te Alkmaar Bedelen in New York een goed baantje! Vervolg van Pagina 1. Russische bijstand niet te ver smaden. Over de verhouding tot Rusland sprekend, merkte de minister-president o.m. op: De veronderstelling, dat wij den Russi- schen bijstand zouden versmaden is werke lijk zonder eenigen grond. Wij waren er ons echter van bewust, dat de directe deelneming der Sovjets niet ge heel in overeenstemming zou kunnen zijn met de wenschen van eenige landen, te wier behoeve deze evereenkonisten worden ge maakt. Wij wenschen samenwerking te hebben met alle landen en wij wenschen geen ver deeldheid tusschen hen en daarom hebben wij voorgesteld aan de Sovjets, dat zij een verklaring zouden afleggen, ten aanzien van Polen en Roemenië van gelijke strek king als wij en Frankrijk hebben afgelegd. Het schijnt, dat de Sovjets van meening waren, dat dit aanbod niet wederkeerig was De Britsche regeering heeft nooit den wensch' gehad de regeering der Sovjet Unie iets te laten doen, waartoe deze zelve niet bereid was. Zij wenschte steeds dat overeenc komsten wederkeerig zouden zijn. Het valt mij moeilijk te begrijpen waarom gedacht zou moeten worden, dat het voorstel dat wij hebben gedaan ten aanzien van de we- derkeerigheid, een hiaat zou vertoonen. Men kan van meening zijn, dat het niet voorzag in het geval, waar in zekere staten buiten Polen en Roemenië, die buurstaten van Rus land zijn, via welke de Sovjet Unie zouden kunnen worden aangevallen, doch daartegenover was het niet van toepassing op zekere staten in het Westen, die, indien zij mochten worden aangevallen ons tenslotte in e enoorlog zouden betrekken. Ik heb het duidelijk gemaakt, dat bij ons voorstel er niet aan gedacht werd, de Sovjet Unie te laten interveniee- ren, ongeacht of Groot Brittannië en Frankrijk zulks zouden doen. Indien er eenige ongelijkheid zou bestaan tusschen beide partijen, is deze ten gunste van de Sovjet Unie en niet ten gunste van Groot Brittannië. Krachtig bestreed de grij ze diplomaat de bewering, dat het Engel- «clie voorstel unfair zou zijn. Weer legde Chamberlain er den nadrhk op, dat hij niet beoogt een bondgenoot schap op te lichten tusschen zijn land en andere mogendheden, doch een vredesfront tegen agressie. Spr. betreurde ten zeerste het besluit der Sovjets Potemkin niet naar Genève te laten gaan, waadoor de ontmoeting niet Hali- fax, den Engélschen minister van Buiten- landsclie Zaken verhinderd werd. Dit is een van de gevallen, al dus Chamberlain, waarin ik niet kan nalaten te voelen, dat er een soort schaduw of scheidsmuur be staat tusschen de beide regeeringen, welke uiterst moeilijk is te overwin nen. Waarom Chamberlain verder zwijgt. Na het einde van de rede drongen zoo wel Sinclair (de leider der liberale opposi tie) als Lloyd George er bij Chamberlain op aan, te verklaren, welke moeilijkheden er eigenlijk bestonden. Chamberlain wei gerde hierop te antwoorden en zeide, dat dit misschien van belang zou kunnen zijn voor Lloyd George, doch dat het doodelijk zou kunnen zijn voor de politiek. De premier besloot met het uitspreken van het vertrouwen, dat de moeilijkheden die Engeland tot nu toe hebben belet een overeenkomst met Rusland te sluiten, zou den kunnen worden weggenomen na het onderhoud tusschen Halifax en den Fran sehen premier en minister van Buitenland- sche Zaken, welk onderhoud vandaag zal plaatsvinden. DE DEBATTEN. Hierop voerden achtereenvolgens Chur- chill en Eden het woord. Churchill verklaarde, dat de mi nister-president, hen, die diep voelen, niet heeft gerustgesteld en hij be treurde, dat geen duidelijke uiteen zetting was gegeven van de moeilijk heden tusschen de Sovjet Unie en Engeland. Sommige uitlatingen van den minister president deden evenwel veronderstellen, dat de moeilijkheden niet zoo groot waren. Spr. bracht hulde aan het sluiten van het verdrag met Turkije en hij verklaarde te hopen, dat ook Frankrijk een dergelijk ver drag zal sluiten. Spr. brak een lans voor een drievoudig verbond EngelandFrankrijk en Rusland. Inzake de mogelijkheid dat Mussolini kwaad zou worden door een dergelijk verdrag, zei- de spr., dat eer slechls een middel is en dit is sterk zijn, iets andere zal geen doel treffen. In zijn conclusie zeide Churchill, dat., indien de regeering thans de noodza kelijke hulp van de Sovjet Unie van de hand wijst en zoo het land in een oorlog stort, dan heeft zij het vertrouwen, dat het land haar heeft geschonken, niet verdiend. Eden en ook nog Sinclair spraken in denzelfden geest. Als wij, aldus de laatste, soldaten op 't slagveld ver welkomen, moeten wij niet, zooals te Miinchen, haar staatslieden bui ten de raadskamer houden. DE REGEERING ANTWOORDT. In dit land, noch bij onze vrienden, aldus Butler, verzamelden wij onze kracht voor agressieve doeleinden. Hoe meer dat feit in het buitenland wordt begrepen, hoe meer de motieven der Britsche buitenlandsche poli tiek zullen worden gewaardeerd. Ten aanzien van de Sovjet-Unie zeide But ler, dat Groot-Brittannië de regeeriug der Sovjet-Unie bad medegedeeld van nieening te zijn, dat zijn politiek voor het oogenblik geschikter is en dat het Britsche plan niet minder begrijpelijk is dan liet Russische en passender is om doeltreffcnden steun te ver- leenen, waar deze het meest noodig is. Intussclien worden de gezichtspunten der Sovjct-regeering nauwkeurigen op welwillen de wijze bezien. De onderhandelingen duren voort. Ten aanzien van Bohemen en Moravië zeide Butler, dat er geen sprake van is, dat Engeland de annexatie erkent. Een motie der liberalen, strekkende tot vermindering der begrooting werd met 220 tegen 96 stemmen verworpen. De debatten waren daarmede geëindigd. Het Lagerhuis werd hierna verdaagd. De parlementaire redacteur van Press As- sociation meldt, dat verscheidene leden der regeeringsmeerderheid zich er van onthou den hebben aan het einde der debatten over de buitenlandsche zaken hun stem uit te brengen. Onder hen die geen stem uitbrach ten, bevonden zich Churchill, Brendan Bracken, Boothby, Dunccan Sandys, Vivyan Adams en wellicht ook Eden'. Vrouwenvredesgang een ontroe rende plechtigheid. Dit jaar hebben wij persoonlijk den zesden Vrouwenvredesgang, wel ke te Rotterdam gehouden werd, meegemaakt. Wij herinneren ons, hoe één der propagandisten van den Vrouwenvredebond dezer da gen gezegd heeft: Die vrouwenvre desgang moet iets geweldigs worden, een demonstratie, van dusdanigen omvang dat deoverheid, die den Vrou wenvredebond immers staatsgevaar lijk acht, zich genoopt zal zien de betooging te verbieden!" Het gewel dige van den Vrouwenvredesgang zit echter altijd in de ontroering, welke van al die stil voort schrijdende vrouwenfiguren uitgaat, die het heilig ideaal met zooveel ernst uitdragen. Daartegenover staat alle critiek van andersdenken den toch een oogenblik machteloos. Een lange stoet trok dan door de stra ten van de Maasstad, tientallen spandoeken meevoerend, waarop in groote letters ge schilderd stond: „Vrede". Wij zagen verschillende afdeelingen uit Noordholland vertegenwoordigd en allen schenen van diepen ernst vervuld, terwijl zij voortliepen, denkend aan de diepe be doeling van haar Daad. Te velde Soms klonk een lied op uit de rijen: hoog zongen de vrouwenstemmen een vredeslied, het is het bekende: „De Vrouwen zij trek ken te velde". Met nadruk wordt het laat ste couplet gezongen: ,De vrouwen, ze trekken te velde. Het lieeft er Uw harte ontroerd? Kom, sluit U dan aan, geef Uw gave, Uw kracht; Loop mede den weg, die ook mee door Uw macht Naar Vrede en Vrijheid eens voert!" Deputaties. Deputaties verlieten onderweg den stoet om persoonlijk een vredesoproep te richten, o.m. aan het Permanente Hof van Interna tionale Justitie, aan de Regeering en aan het gemeentebestuur van Rotterdam. Het was mevr. dr. J. Cr Proost-Thoden van Vezen die dc bestuurderen v. Rotterdam toe sprak, terwijl niej. mr. P. A. Ketel een be zoek bracht aan den minister van Buiten- andsche Zaken. „Moge ons klein land groot zijn in krachten des geestes", zoo zeide zij o.m. De president van het Permanente Hof van Internationale Justitie ontving een de putatie van acht vrouwen, onder wie zich mevr. C. RamondtHirsrhmann bevond, die namens millioenen vrouwen een warm plei dooi hield voor vrede tusschen de volkeren. Zoo is deze zesde Vrouwenvredesgang een zeer waardige geworden en zeker onverge telijk èn voor haar die het plechtig gebeu ren memaakten èn voor „den man van de straat", wiens aandacht een oogenblik be paald werd bij wat een menschen-, een vrou wenhart in deze dagen van groote spanning, benauwen en bezielen kan! Ook de minister van Justitie van de vartij. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen is een belangrijke gebeur tenis voor Alkmaar en Bergen op komst. Op Vrijdag en Zaterdag 23 en 24 Juni a.s. zal n.1. te Alkmaar de groote jaarlijksche vergadering der Ned. Juristenvereeniging worden gehouden. Juristen uit alle oorden des lands, waaronder ook de Minis ter van Justitie, worden op die da gen in Alkmaar verwacht. In totaal wodt op ongeveer 120 personen ge rekend. Het grootste gedeelte van het ge zelschap zal in hotels en pensions te Ber gen worden gehuisvest. Er heeft zich een comité van juristen gevormd, waarin o.m. de burgemeesters van Alkmaar en van Ber gen zitting hebben en waarvan Mr. A. M. Ledehoer voorzitter, Mr. C. A. de Groot secretaris en mr. F. A. Josephus Jitta pen ningmeester is, dat zich zal belasten met de voorbereiding der groote vergadering. Deze zal worden gehouden in de speciaal daarvoor ingerichte zaal van de rechtbank. Kapitein van de „Oostzee" ver telt. De baggermolen „Aden" van de N.V. Hol landsche Aanneming Mij., maakte deze week eeii droeve reis. Het gevaarte kap seisde op de Noordzee en t\vee runners ver loren daarbij het leven. De sleepboot „Oost zee" van L. Smit en Co's Internationale! Sleepdienst, die de „Aden" op sleep had, is gisterochtend te Maassluis binnengeloopen Uit het relaas van den kapitein C. J. Kalk man bleek, dat het drama zich in enkele seconden heeft afgespeeld. De sleep was Dinsdagmorgen om zes uur hij mooi weer van de Firth of Forth (Schot land) vertrokken en alles ging aanvankelijk naar wensch. Dinsdagavond om elf uur werd met mor- seteekens van af de sleepboot een gesprek gevoerd met de runners van den sleep, doel alles was volkomen in orde bevonden. Zelfs Woensdagmorgen om drie uur werden de runners op den molen gezien en ook toen vielen geen seinen te geven, omdat de mo len nog volkomen zeewaardig was. Twee uur later, precies om vijf uur in den morgen, toen de wach ten afgelost werden, moet een grond zee, nadat deze eerst een flinke hoe veelheid water over den brug van de „Oostzee" had geworpen, wat zelden voorkomt, den inolen heb ben opgenomen en doen omslaan. Eer er tien seconden verstreken waren, was de ramp gebeurd en wa ren alleen de pontons van den om geslagen Molen nog zichtbaar. Nie mand heeft hierdoor de ramp zien gebeuren. Kapitein Kalkman had juist tegen den stuurman de opmerking gemaakt, dat de molen zich ondanks het ruwe weer uitste kend hield. Ontstellende ontdekking. Toen hij echter van de ééne zijde van den brug naar de andere was geloopen, moest hij tot zijn groote ontsteltenis constateeren, dat de molen een prooi der golven was ge worden. Nog nooit aldus kapitein Kalkman, heb ik zooiets meegemaakt. Terstond heb ik eenig risico genomen en ben met den bak op de woelige zee gedraaid, om nog te red den wat er te redden viel. Tot ongeveer tien meter is de „Oostzee" den drijvenden molen toen genaderd, doch er viel niets van de runners, die alle red dinsmiddelen zooals zwemvesten tot hun be schikking hebben, te bespeuren. Zij zijn dus geheel overvallen. Slechts eenig wrakhout werd aangetrof fen en toen de molen om acht uur in de diepte verdween verliet de „Oostzee" met de vlag halfstok, de plaats des onheils. Een wereldoorlog zal een geheel ander karakter dragen. De belangrijikste les, aldus de bekende militaire specialist Kolonel Ritter yon Xy- lander die uit den Spaanschen burgeroorlog valt te trekken, is, dat een groote Euro- peesclie oorlog met zijn troepenimassa's en zijn duizenden vliegtuigen volkomen van den oorlog in Spanje zou verschillen. In Spanje warén het aantal troepen en de hoeveelheid materiaal betrekkelijk on'be- t eek ene lid en men mocht geen vergelijkin gen niaken met een mogelijken oorlog tus schen groote mogendheden. De wapens aan beide zijden waren van ieder denkbaar fa brikaat., zoodat de Spaansche oorlog in feite een „jaarmarkt van monsters der wa penindustrie" was. Het aantal tanks was te klein om te beoordcelen, of daarmede de tegenwoordige neiging tot een oorlog met vaste posities kon worden tegengegaan. Hetzelfde gold voor de vliegtuigen. Na twee jaar oorlog bezat generaal Franco nog slechts 250 toestellen. Men kon echter wel zeggen, dat lichte vechtwagëns hun waar de niet hadden bewezen, daar zij buiten gevecht konden worden gesteld door groo- tere en zwaardere, zelfs al waren de lichte tanks sneller dan haar tegenstanders. Goed uitgeruste infanterie kon nog steeds hopen vijandelijke tanks effectief niet handgrana ten te weerstaan. Een van de onverwachte lessen van den Spaanschen burgeroorlog was, volgens kolo nel Von Xylander, dat de snelste vliegtuigen niet het meeste succes hadden. Zij vlogen hun tegenstanders zoo snel voorbij, dat schuttere onmogelijk zui ver konden mikken en bovendien was het moeilijk voor deze snelle toestellen om op oneffen terrein te landen. Dit gold in liet bijzonder voor Russische gevechtsvliegtui gen. Het luchtdoelgeschut was uitmuntend gebleken, in liet bijzonder de vuurmonden van S.8 oni en van 2 cm. De moreele uit werking van deze wapens op den vijand was zeer groot geweest. De prestaties der lichte automatische wapenen waren ook goed geweest. Opnieuw was bewezen, dat goed geoefende en goed aangevoerde troepen zeker konden zijn van succes. Bij het begin van den oor log waren er, aldus vervolgt de N. R. Ct. liet verhaal van kolonel von Xylander met uit zondering van generaal Franco's Mooren aan beide zijden weinig behoorlijk geoefen de troepen. Franco begon den oorlog met 6000 man en eindigde niet 750.000 man in eerste linie cn 250.000 man in reserve. De aanval bleek over het algemeen moei- ijiker dan in den wereldoorlog, maar toch niet onmogelijk. Als de aanval werd uitge voerd met een overmacht en met een goede artillerie-voorbereiding, hadden de aanval lende troepen nog goede vooruitzichten op succes. Aanvallen uit de lucht op steden hadden in het geheel geen demoralisee ring van dc burgerbevolking teweeg ge bracht, maar dit zou wellicht niet van toe passing kunnen zijn op een nieuwen wereld oorlog. De moeilijke taak van Huil, den minister van buitenlandsche zaken. „De levensbelangen van ons land worden op steeds ineer plaatsen en op steeds ern stiger wijze bedreigd aldus de Amerikaan sche minister van Buitenlandsche Zaken Huil, in de zitting van de begrootingscom missie van het Huis van Afgevaardigden. HULL. De betrekkingen met andere landen zijn veranderd op een wijze, die men eenige ja ren geleden nog voor ongelooflijk en onmo gelijk had gehouden. Er moet daaraan elke dag opnieuw aandacht worden besteed. Se dert hij het laatst door de commissie was gehoord, was volgens den minister, de toe stand in de wereld nog slechter geworden. In de kolende jaren zijn de verantwoorde lijkheid van het ministerie van Buitenland sohe Zaken, naar Huil ten slotte verklaar de, toenemen, nog geheel afgezien van de vraag, of er vrede of oorlog zal zijn. Geeft toch niets meer, zegt de burgemeester. De burgemeester van New York La Guardia heeft een campagne ingezet tegen de bede larij in de straten van New York. Volgens officieele personen bedraagt het jaarinkomen der New Yorksche bedelaars in het geheel vijftien millioen dollars. Het publiek is er door middel van aanplak biljetten van in kennis gesteld, dat al dege nen die nooddruftig zijn uit de openbare kassen steun ontvangen. De bevolking wordt er op gewezen, dat de eenige manier om de bedelarij te doen verdwijnen is, geen geld meer te geven aan bedelaars. De commissaris voor maatschappelijk werk te New York, William Hodson, schat het aan tal „leurders en kooplieden", die geld vragen in de straten der stad op meer dan 10.000. Hij zeide, dat een blinde muzikant gewei gerd had zijn bedrijf te staken, tenzij de stad hem 125 dollars per maand zou garandeeren, zijnde het minimum bedrag, dat zijn viool spel hem opbrengt. Volgens Hodson zijn de New Yorksche be delaars georganiseerd in „vereenigingen" en clubs". Op één na zijn thans alle 24 deelnemers aan het voor 10 Juni vastgestelde Scheve- ningsche wielercriteriu-m achter Demy-mo- toren bekend. Thans zijn nog aangeworven de Luxemburger Majerus, die Donderdag derde werd in den 572 k.m. langen wedstrijd Bordeaux-Parijs, diens landgenoot Matthias Clemens en de Belg Romain Maes, die de plaats zal innemen van den Duitscher Schön, die verhinderd is. Er wordt nog onderhandeld over de open gebleven plaats. De Franschman Antonin Magne heeft namelijk verzocht, om verbre king van zijn contract, aangezien hij in Frankrijk zou willen rijden. Dit. zal worden toegestaan, indien met zijn landgenoot Mau- rice Arohambaud. houder van het wereld uurrecord, tot overeenstemming gekomen zal worden. Als reserves zijn aangewezen de Neder landers Snoek, Gerrit v. d. Ruit en Joop Démmenie. DE OLYMPISCHE DAG. Nu de overwinnaars van Enge land komen Nu Joegoslavië er in geslaagd is met een elftal, waarin enkele der oorspronkelijk ge kozen spelers niet opgenomen werden, en dat reeds in eerste instantie sterk afweek van de elftallen, die tegen Duitschland en Roemenië gespeeld had, met 2—1 van En geland te winnen, wordt wel bewaarheid wat van Joegoslavische zijde aanstonds ge meld is. Men verzekerde nadrukkelijk, dat Joegoslavië na jarenlange voorbereiding met jonge talenten van eigen kweek op het oogenblik over een zoo groot aantal prima spelers beschikt, dat gemakkelijk twee ploe gen van de beste internationale klasse sa mengesteld kunnen worden. De definitie ve samenstelling van de ploeg, welke ter ge legenheid van den Olympischen dag op 11 Juni te Amsterdam uitkomt, wordt eerst over enkele dagen bekend gemaakt, doch men garandeert een ploeg van gelijke hoe danigheid als die welke Engeland sloeg Men beschouwt dit eerste optreden in Ne derland als een welkome gelegenheid om te toonen, op welk uitstekend niveau de voet balsport in Joegoslavië staat. Valk (heenreis) Buizerd (terugreis) Reiger (heenreis) Torenvalk (terugreis) Aankomst t« Rang. 19 Mei Basra 19 Mei Basra 19 Mei Kledan 19 Mei |Rang. 19 Mei Vertrek van Jodhp. 19 Mei Jodhp. 19 Mei Athene 19 Mei Schuschnigg nog steeds te Weenen? q. DuitsChe autoriteiten verklaren, dat de vroegere bondskanselier van Oostenrijk Schuschnigg, zich nog steeds in hotel Me' tropole te Weenen bevindt. De geruchten over zijn verblijf in een badplaats in de Harz of te Keulen zijn ongegrond. Men voegt hieraan toe, dat Schuschnigg re. geliinatig bezoek ontvangt van zijn eohtge- noote. Iedere week wordt hij bezocht door een geneesheer. Zoo verdienden ze meer! Men gelooft dat wel 600 personen betrokken zijn bij een bende, welke goud heeft gestolen van de Kilo Motomijnen in Belgisch Congo. De Belgische politie is deze diefstallen op het spoor gekomen. Naar schatting zijn jaar lijks uit de mijnen in dat gebied voor een waarde van 3.5 millioen gulden aan goud ontvreemd. 29 Indiërs en 94 inboorlingen zijn -gearresteerd. De in de goudvelden werkende Imheenische arbeiders, verdienen gemiddeld een frank per dag. Daklooze Joden naar hotels. Het gemeen* tebestu'ur van Maagdenburg heeft hotel Amsterdam aangekocht om er Joden on derdak te brengen, die uit hun huizen zijn gezet, Op deze wijze hoopt men er in te slagen het Joodsche vraagstuk op te los sen. De 25 kamers van dit hotel, welke worden beschreven als „comfortabel, zij het niet eerste klasse, zullen elk voor twee personen worden ingericht. .tv V".; v,'.- .A Italië vernieuwt zijn handelsvloot. - Dé Italiaansche koopvaardijvloot zal wórden vernieuwd. Binnen het kader van een tien jarenplan zullen nieuwe schepen worden gebouwd, in het geheel met een inhoud van ongeveer 2 millioen ton. Voorts werd aangekondigd, dat de electricificatie van tal van baanvakken der spoorwegen voor de wereldtentoonstelling van 1942 zal ge schieden. In het geheel zullen 7800 KM. spoorlijn worden geëlectrificeerd. De „weduwe des doods" gearresteerd. Té Philadelphia is gearresteerd een zekere Rosa Carina, bijgenaamd de weduwe des doods, die de leiding moet hebben gehad in de zgn. vergiftigingssyndicaten. Zij is minstens vijfmaal gehuwd geweest, en minstens drievoudig weduwe. Twee van haar echtgenooten zijn nog in leven, waar schijnlijk omdat zij geen levensverzekering hadden gesloten. De dood van den derden echtgenoot, op wien lijkschouwing is ver richt, duidt op vergiftiging. Politieversterking in Z.W. Afrika blijft. -« In antwoord op een vraag in het parle ment heeft generaal Smuts verklaard, dat de politieversterking, welke naar Zuid- West Afrika is gezonden daar zal blijven zoolang de noodzakelijkheid dit zal eischen Hij voegde hieraan toe, dat het dreigende gevaar, waarom de politieversterking is gezonden, nog steeds niet geweken is. Hitiers inspectiereis ten einde. De inspec tiereis van den Fuehrer langs de vesting werken aan de Westgrens is te Efringen in Baden geëindigd. De Fuehrer nam af scheid van de commandeerende officieren en dankte Dr. Todt voor het werk, dat hij tot stand heeft gebracht. Een eiland verdwijnt. Het eilandje Ver* de, dat een oppervlakte heeft van onge veer vijftien vierkante kilometer, is op het punt geheel onder de oppervlakte van den oceaan te verdwijnen. Het ei land ligt ongeveer 160 K.M. ten zuiden van Manilla. De gouverneur van de provincie Batangas heeft de regeering te Manilla medegedeeld, dat de bevolking wordt verwijderd. Het eiland daalt snel, deze daling gaat gepaard aan aardbevin gen. Britsche vakvereenigingen achter de rege* rïng. De vakvereenigingen hebben met een meerderheid van 3.374.000 stemnfiem besloten, dat zij de regeering hun mede werking niet zullen onttrekken inzak0 vrijwilligen nationalen dienst en civiele verdediging. De vooretellen om te staken aks protest tegen het invoeren van den dienstplicht, werden door Walter Citriné verworpen. De luchtbescherming van België. Tijden^ de debatten over de begrooting van het ministerie van oorlog in de kamer heef» de minister van landsverdediging, gene raal Denis, medegedeeld, sprekende over de bescherming van het land tegen aani vallen uit de lucht, dat een territoria'9 wacht zal worden gevormd, welike plaat- selijlk zal worden gerecruteerd. 1 Bolivië niet bij anti-kominternpact. Roliviaansche gezant in de Vereenig<j9 Staten heeft Summier Wells er van kennis gesteld, dat de geruchten welke Bolivië voornemens zou zijn oni zich aan te sluiten hij het antikonun- tern,pact ongegrond zijn. Mussolini bepaalt voortaan de graanprijz^1* Het permanente graancomité in Ita'1'ë opgeheven. Zijn bevoegdheden gaan de corporatie voor de granen die jaarHl"1 bijeen zal komen onder voorzitterschap van Mussolini en die de graanprijzen z vaststellen.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2