889 VACANTIE-REIZEN DOOR GEHEEL EUROPA Ingezonden ERFTEHEUER'TABAK uit llrk CEBUTO REISBUREAU Xtocelbch tzieuuM KeAJk m Zendiriq, Prima Hotels - moderne wagens - deskundige leiders - bekwame chauffeurs, geen hotelfooien, dit biedt U het DEN HELDER REISBUREAU VELTHUIJS Gemeenteraadsverkiezingen Texel Sport Om den Davisbeker „Eerlang" worde niet „te lang" Werklooze visschersnaar Duitschland Zeevisscherijrecord Fransch vlootbezoek aan ons land Vischafslag Den Helder Uit het politie-rapport Thans ook vertegenwoordigd in Vraagt uitgebreide reisgids en inlichtingen bij Tegenover Postbrug. Telefoon 308 De volgende lijsten zijn voor de a.s. gemeen teraadsverkiezingen ingediend, met de hierver- melde volgorde: 1. Alg. Texels Belang. 2. S.D.A.P. 3. Christelijk Historischen. 4. Anti-Revolutionnairen. 5. Chr. Dem. Unie. 6. Roomsch-Katholieken. 7. Vrijzinnig-Democraten. OPENING NIEUWE ZAAK. De nieuwe schouwburgzaal van den heer N. de Graaf in de Zwaanstraat te Den Burg, is thans bijna gereed. De opening is vast gesteld op Maandag 29 Mei a.s. (tweeden Pinksterdag). De naam der nieuwe zaal zal zijn „Casino". VOETBALWEDSTRIJD TE DE KOOG. Zaterdagavond speelde een sterk Militairen elftal, samengesteld uit verschillende spelers der clubs uit den omtrek (o.a. van Schagen, Texel, BKC e.a.), tegen het volledig elftal van de Tex. Boys. Het resultaat dat de Boys tegen dezen sterken Militairenploeg wisten te behalen, was verrassend; met de rust hadden de Boys zelfs de leiding met 10. In de tweede helft kreeg deze ploeg een 2—0 voor sprong. Toen kwamen de mannen van het 21ste en 45ste er beter in. De wedstrijd ein digde met gelijk spel 22. Urk, 19 Mei. Door 10 vaartuigen werd heden aan den Gem. Vischafslag alhier aangevoerd: 250 pond kuilpaling, van 12160 pond per vaartuig, prijs 20—23% ct.; 86 pond lijn- of beugaal,,2832 ct., en 310 pond fuikaal, 26% —28 ct; alles per pond. DE BAZAR-VERKOOPING. De door den Burgemeester geopende bazar ten bate van de afdeeling „Het Huis" voor de t.b.c.bestrijding, mocht zich in veler belangstel ling verheugen. Alles ging vlot van de hand. Volgens de voorloopige berekening zal 400. aan het Witte Kruis worden afgedragen. De damesleden van „Het goede doel" zien dus haar arbeid met succes bekroond. EERSTE URKER STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. De eerste Urker Stoomboot Maatschappij, welke thans in de route KampenUrkEnk huizen al 4 booten in de vaart heeft, zal deze met een 5e boot nog uitbreiden. Te Rotter dam is een boot aangekocht, welke plaats zal bieden aan 600 passagiers. Thans is dan ook een dienst geopend, welke des middags om half 4 van Urk naar Enkhuizen vertrekt. Binnen kort zal de dienst UrkElburg ook weef wor den hervat. BelgiëBritsch Indië 21, De uitslag van het dubbelspel van de Davis- beker-ontmoeting BelgiëBritsch-Indië luidt: Geelhand en van den Eynde (België) verl. van Ghaus Mohamed en Savoor (Britsch- Indië) 4—6, 4—6, 7—5, 4—6. Na den tweeden dag leidt België met 21. DuitschlandPolen 21. De uitslag van het dubbelspel van de Davis- bekerontmoeting PolenDuitschland luidt: Baworowsky en Hebda (Polen) verl. van Henkei en Metaxa (Duitschland) 75, 46, 2—6, 2—6. Na den tweeden dag heeft Duitschland met 21 de leiding. ZwedenDenemarken 41. De uitslagen van de twee laatste enkelspelen, gespeeld voor de Davisbeker-ontmoeting ZwedenDenemarken, luiden: Schroeder (Zweden) sl. Plougmann (Dene marken) 61, 61, 61. Hultman (Zweden) sl. Holst (Denemarken) 6—1, 6—3. 6—2. Zweden heeft de wedstrijd met 4—1 gewon nen en komt in de derde ronde uit tegen den winnaar van de ontmoeting PolenDuitsch land. De Marine-medewerker van het „Handels blad" schryft: In Maart van dit jaar heeft de Minister van Defensie opdracht gegeven plannen uit te wer ken en gegevens te verzamelen voor even- tueele versterking van onze vloot met een 4-tal slagkruisers van pl.m. 25.000 ton, bewa pend met kanons van 28 cm, teneinde althans met de voorbereiding gereed te zijn wanneer de regeering „zich door de omstandigheden genoopt zou zien tot aanzienlijke opvoering van de sterkte onzer zeemacht". De minister deelde toen mede, dat met de bouwkosten van een 4-tal slagkruisers, 1 gewonen kruiser van pl.m. 8000 ton, benevens uitbreiding der wal- inrichtingen (o.a. een nieuw droogdok voor Soerabaja, verbetering van het vaarwater, enz.) een bedrag van omstreeks 340 millioen gulden zou zyn gemoeid, terwijl de jaarlijksche exploitatiekosten der zeemacht met pl.m. 40 millioen gulden per jaar zouden stijgen. Thans wordt in de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de Indische Begroo- ting-1939 gezegd, dat de opdracht aan De fensie tot het uitwerken der plannen gereed is gekomen en dat een beslissing „eerlan g" tegemoet kan worden gezien. Dit is een hoogst belangrijke mededeeling, aangezien hieruit de gevolgtrekking kan worden gemaakt, dat de regeering inderdaad de meening is toegedaan, dat door de omstandigheden een sterke uit breiding der vloot urgent is geworden. Zooals onze lezers weten, zijn wij ervan over tuigd, dat Indië's veiligheid niet behoorlijk ge waarborgd is, zoolang kruisers van pl.m. 8000 ton en 15 cm geschut de zwaarste artillerie schepen zijn, waarover onze vloot beschikt. Aanzienlijk grootere en zwaarder bewapende kruisers, die een eventueelen tegenstander zou den dwingen tot den inzet van een aanzienlijk deel van zijn eigen slagvloot, zijn een gebie dende eisch geworden, en gezien den langen bouwtijd van zulke „slagkruisers", ware ver der uitstel o.i. niet verantwoord. Wij vertrou wen er dan ook op, dat het „eerlang" der regeering zich zal beperken tot den kortst mogelijken termijn, en dat de gelden voor den nieuwen vlootbouw per suppletoire begrooting spoedig zullen worden aangevraagd. Wij zijn er van overtuigd, dat de zeer be langrijke uitgaven, die deze vlootuitbreiding met zich medebrengt, ten volle verantwoord zijn. Men moet bovendien niet uit het oog ver liezen, dat een aanzienlijke werkverruiming er het gevolg van zal zijn, terwijl de materia len, die wij voor de slagkruisers uit het buiten land moeten importeeren, vrijwel zeker tegen producten van onze eigen industrie of bodem zullen kunnen worden geruild. Met spanning zien wij de beslissing der re geering, inzake de vlootuitbreiding, nu tege moet. Met spanning, doch ook met vertrou wen. Moge de uiterste spoed betracht worden. Het gaat om een der hoogte belangen van het Koninkrijk der Nederlanden,, n.1. de betere be scherming van onzen Oost-Indischen Archipel. Men schrijft ons: Sinds eenigen tijd varen verscheidene vis- schers uit IJmuiden, Scheveningen, Katwijk en Egmond aan Zee op Duitsche treilers. Nog voortdurend is er vraag naar deze werkkrach ten en zoo zal in het begin van Juni weder een contingent naar Duitschland vertrekken. Nu is deze uitzending van werklooze vis- schers op geheel andere leest geschoeid dan de uitzending van werklooze landarbeiders, die sinds kort plaats heeft. In tegenstelling met deze laatsten zijn de visschers nooit gedwon gen, om naar Duitschland te gaan. Van uitslui ting van steun of werkverschaffing bij weige ring om te varen is nooit sprake geweest. In tegendeel heeft de regeering alles gedaan om het den visschers zoo aanlokkelijk mogelijk te maken, vrijwillig te gaan. Hun gezin krijgt nog steeds, als zij tenminste voor het eerst naar Duitschland gaan, twee weken steun doorbe taald; in de reiskosten wordt een tegemoet koming verleend en ook worden voor aanschaf fing van uitrusting middelen verschaft. Het baart des te meer verwondering, dat achteraf blijkt, dat de regeering op het stand punt staat, dat werklooze visschers, die eige ner beweging uit Duitschland terugkeeren, niet meer voor steun of werkverschaffing in aan merking mogen komen, maar van alle hulp verstoken dienen te blijven. De regeering blijkt namelijk de meening toegedaan, dat dit geval volkomen gelijk staat met het geval, dat een werklooze arbeider zijn werk bij een werk gever in Nederland vrijwillig opgeeft. Handhaaft de regeering dit standpunt, dan ziet het er voor betrokkenen somber uit. De genen, die gegaan zijn, gingen geheel vrijwillig. Zij behooren dus zeker niet tot de slechtsten, het zijn geen beroepswerkloozen. Hoewel ver van huis en geheel vreemd, gaven zij er de voorkeur aan, zelf hun brood te verdienen. Hebben zy nu reden om terug te keeren, dan wordt hun de pas afgesneden. Zij staan voor consequenties, welke zij niet voorzien hebben. Zij kunnen practisch gedwongen zijn jarenlang van hun gezin weg te blijven, daar zij bij vrij willige terugkomst, als zij geen ander werk vinden, zonder eenige inkomsten staan. Degenen daarentegen, die rustig thuis gebleven zijn en niet zoo energiek waren om naar Duitschland te trekken, blyven in het genot van hun vollen steun! Het werken in Duitschland brengt soms voor betrokkenen eigenaardige bezwaren mede, die vooraf niet te voorzien waren. Vooral in derge lijke gevallen zouden de menschen, die het wel eens wilden probeeren, maar die meenden vrij te zijn om terug te keeren wanneer zij wilden, door uitsluiting van den steun wel zeer gedu peerd worden. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) Geachte Redactie, Met volle aandacht werd door ondergetee- kende steeds het polimiseeren in uw blad over den broodoorlog gevolgd. Na het laatste inge zonden stuk van den heer Schoeffelenberger zou ik toch ook gaarne eenige plaatsruimte van u verzoeken. Bij voorbaat mijn dank. Na verschillende ideeën of voorstellen komt de heer S. tot de slotsom: het is hier in Den Helder zoo kwaad nog niet, als het moet, laat dan ieder maar wat meer voor brood betalen (wie dat niet kunnen, zijn vry). Mijnheer de Redacteur, hiermede geeft de heer S. het bewijs, de zaak waar het om gaat, niet te snappen. Het is toch gewoon, de stryd tusschen „bezitter" van geld en de „niet-bezit- ter". Wanneer wij aannemen dat „de Volhar ding" per dag 1300 brooden maakt, dan geeft hij zoo maar per dag 50 gulden weg, toch niet omdat hij met zijn geld wil „goed" doen, maar toch om als het kan, dat geld weer terug te winnen, het liefst nog iets meer. Immers, z\j die geen kapitaal hebben, zeggen nu al reeds, wij kunnen dat zoo niet vol houden, en zullen na korten of langeren tijd moeten strijken. M. de R., hier is geen nieuws onder de zon. Of men nu zijn brood tracht te verdienen door verkoop van visch, kruidenierswaren, aardap pelen en groenten, bloemen, enz. enz., de klei nen worden meest allen weggedrukt, behoudens enkelen die bij-inkomsten hebben, vooral in dezen tijd, nu de „verkoop" op alle gebied veel kleiner wordt, en de „lasten" daartegenover zwaarder drukken. Het middel „regeerings-ingrypen", door een verplichte „prijs-overeenkomst" zal in deze zaak niet veel helpen, immers daar, waar zoo'n overeenkomst is, zijn de prijzen van het brood niet hooger, en vooral ook daarom niet, omdat „De Volharding" volgens een plaatselijk vak genoot, voor dezen prijs nog winst maakt, dus zoodra de prijs hooger wordt, zou zijn „over winst" maken, en dat kan niet toegelaten worden. Met het andere middel geeft de heer S. het bewijs, den handel niet te kennen, de hande laren, en zij die fabriceeren in kleine en mid del-zaken, zijn over het algemeen nog niet zoo ver elkander als „strijd-broeders voor het brood" te erkennen. Een enkele combinatie ziet men goed aan. Maar 't is een witte raaf. Mijn heer de redacteur, hier ligt voor den heer S. straks, wanneer hij weer in de vroed schap wordt geroepen om mee te besturen onze gemeente-huishouding (het cijfer 306 was zeker een bittere amandel) een schoon arbeids veld. Vooral geen voorstander van steeds maar hulp vragen bij regeerders, kan het niet anders of de kleine bakkers, vischhandelaren, enz., enz. moeten geholpen worden in dezen tijd. Wanneer men bussen weg ziet gaan met werk lieden naar de Wieringermeer, dan ziet men daar reeds bij gewezen kruideniers, groenten- handelaren, enz., enz. Daar werken zij voor „cultuur" en „Heidemaatschappij", toch ook met toeslag van de gemeenschap, op het schrale loon van deze stichtingen. De heer S. zal zijn krachten moeten inspan nen om het gemeentebestuur er van te door dringen, dat „voorkomen" beter is dan „ge nezen". Die zakenmenschen, die naar steun af werkverschaffing gaan, zijn al reeds als „zakenmensch" gestorven. De „Bakkers-ziekte" is nu nog niet in zoo'n ver stadium gekomen, dat er geen tegenmidde- len zouden zijn. Wanneer het gemeentebestuur menschen, met kennis van zaken, belast om te steunen en te schragen allen die door de tijdsomstandig heden met hun zaken-doen hinken en marte len, dan zou dit voor de gansche gemeenschap vruchten afwerpen. Den heer S. heeft wel eens gehoord, dat door Maatschappelijk Hulpbetoon zakenmenschen zijn geholpen, hij zal het zelfs wel weten, maar dat geschiedt in de meeste gevallen als de zaak ziek is, en dan blijft zij toch geregeld een slepende zieke. Nogmaals u dankend, verblijf ik, Hoogachtend, C. Bakker. Zes reizen in één maand. Wat, zoolang stoom- of motortrawlers van IJmuiden uit gevischt hebben, nog nooit is voorgekomen, is in Maart van dit jaar ge beurd: in die maand is een trawler zesmaal na een volledige reis aan de markt geweest. Deze bijzondere gebeurtenis hebben we te danken aan de ryke haringvisscherij in die maand, toen niet alleen de gelukkige, de Dirkje RO 53, maar ook eenige andere andere trawlers zulke korte reizen maakten, zonder dat ze echter, als de Dirkje, het halve dozijn vol konden maken. De Dirkje maakte die maand niet alleen het grootste aantal reizen, maar ook de hoogste maandbesomming, n.1. 18.880. Dit cijfer is eveneens een record. Maar ook haar zusterschip, de Claesje RO 46, heeft in Maart prachtig gevaren: zy be- somde in vier reizen 14.480. Met haar besomming van bijna 19.000 stevende de Dirkje zelfs de twee grootste trawlers van IJmuiden, de Haarlem en de Delft, die tweemaal zoo groot zijn, voorbij. Deze brachten het resp. t/t 18.775 en 17.985. Oorlogsschepen te Rotterdam. Een eskader van pantserkruisers, kruisers en torpedobooten zal zich naar Engelsche, Nederlandsche en Belgische havens begeven. De Fransche vlootstrijdkrachten verlaten Brest den 22sten Mei onder commando van vice- admiraal Gensoul, chef-commandant van het Atlantische eskader (wij maken er hierby op attent, dat de titel admiraal in Frankryk niet bestaat en dat de vice-admiraals dus de hoogste titels hebben). Aan dezen kruistocht nemen de eerste linie-divisie („Dunkerque" en „Strassbourg"), de vierde divise-kruisers („Georges Leyges", „Gloire" en „Mont Calm") en een flotile van twaalf torpedo booten onder leiding van de torpedojager „Jaguar" deel. Liverpool, Cardiff, Glasgow, Southampton, Rosyth, Storneway en een aantal andere minder belangryke havens in Engeland zullen met een bezoek worden vereerd. Voorts gaan DE NIEUWE ,JHAURETANIA" OP PROEFVAART. Een Enyclsche scheepvaartmaatschappij heeft zoo juist een nieuw schip aan haar vloot toegevoegd, dat den roemruchtcn naam van „Mauretania" draagt. Zooals men weet kwan het eerste schip van dien naam op tragische wijze aan zijn eind. Het had gedurende vele jaren het blauwe lint" bezeten, aangezien het voor de snelste verbinding tusschen Europa en Amerika zorgde. de schepen naar Zeebrugge, Ostende en Ant werpen in België, waarna in den loop van de maanden Mei en Juni de beurt komt aan Rotterdam. Deze kruistocht van moderne Fransche oorlogsschepen heeft manoeuvres op zee en vlagvertoon ten doel. PROF. DR. K. L. SCHMIDT. Prof. Karl Ludwig Schmidt, hoogleeraar in de theologie aan de universiteit van Bazel, heeft bericht ontvangen, dat de Duitsche autoriteiten besloten hebben, hem vervallen te verklaren van de Duitsche nationaliteit. HERRNHUTTERS. De Herrnhutter Broedergemeenten deelen mede, dat zij eind 19S8 in de geheele wereld tezamen ongeveer 58.700 leden hadden. Gezien dit kleine getal, kan men verbaasd zyn over den enormen invloed, welke van de Herrnhutter Broedergemeenten speciaal op zendingsterrein uitgaat en de geweldige zen dingsactiviteit, die door hen ontplooid wordt. Bij de Herrnhutters staat practisch ieder lid in zendingsdienst. CALVIJN. Den Z7sten Mei zal het 375 jaar geleden zijn, dat Johannes Calvijn, de groote reformator „der tweede generatie", stierf. Wij lezen daarmee in verband in de wereldpers diverse artikelen over Calvijn, waarin zijn levensgeschiedenis wordt gememoreerd en zijn levensarbeid wordt ge- teekend. DS. M. VAN GRIEKEN. Ds. M. van Grieken, Nederlandsch Hervormd predikant te Rotterdam, is van zijn voornemen, om als voorzitter van den Gereformeerden Bond in de Nederlandsch Hervormde kerk af te tre den en dit werk aan een jongere kracht over te dragen, op algemeenen aandrang terugge komen. Hij zal de voorzittersfunctie vooralsnog blijven vervullen. KERKRESTAURATIE DORDRECHT. Naar rvij vernemen is de restauratie van de Groote Kerk te Dordrecht, met welke men vanaf 1902 is bezig geweest, thans dermate ge vorderd, dat de kerk op Mei a.s. opnieuw in gebruik zal worden genomen. Hierbij zal o.a. het woord worden gevoerd door Exc. prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, minister van on derwijs, kunsten en wetenschappen. TWEEDE VOORZITTER. Tot Zen voorzitter van den Nederlandsch Lutherschen Jongelingsbond werd met meer derheid van'stemmen gekozen: ds. G. Fafié, be roepen predikant bij de Evan. Luth. Gemeente te Stadskanaal. LANDDAG. Op tweeden Pinksterdag wordt te Rensiooude in het bosch bij het kasteel een landdag van wege den ring van het Nederlandsch Hervormd Jongelingsverbond op Gereformeerden grond slag gehouden, sprekers: ds. J. H. Kalf, voor zitter van den ring, openingsrede, ds. J. H. F. Remme van Amsterdam, ds. G. Lans Jr. van Meerkerkds. E. E. de Looze van Gouda en ds. A. J. Westra Hoekzema van Schcrpenzeel, slotwoord. DEN HELDER, 20 Mei. Aangebracht door Korders: :F°ngen Per kS f 0.550.48 ®llp® 0.45—0.35 Ta,rbot 0.70—0.60 Schol le soort per kist 5.504 10 Schol 2e soort 3.00—1.50 Schar 2.50—1.80 NEDERLAAGWEDSTRIJDEN BIOS BOYS. luklt- eerS^e uitslaS van deze serie-wedstryden VOORDEUR VERNIELD. Een bewoonster van de Molenstraat deed aangifte, dat by haar door een juffrouw d« voordeur was vernield. AANGEHOUDEN EN OP TRANSPORT. Op verzoek van den Officier van Justltit werd een man aangehouden, die nog een week bajes te goed had. Na aanhouding volgde overbrenging naar Alkmaar. Bios Boys—R.K.V.V.H. 4—4 STOOMT'AART MIJ. NEDERLAND. Bintang, in ballast, 19 Mei te Los Angeles. Poelau Roebiah, 19 Mei v. Amsterdam. Sembilan, u., 20 Mei v. Suez. Tjikandi, t., 20 Mei te Suez. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland, t., 19 Mei v. Las Palmas. Ceres, 19 Mei v. Bremen. Montferland, 20 Mei v. Amsterdam. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. Achilles, 19 Mei v. Candia. Wordt 21 Mei 1 u. n.m. alhier verwacht. Breda, u., pass. 18 Mei Fayal. Barneveld, 20 Mei te Rotterdam. Costa Rica, 19 Mei 15 u. v. Plymouth. Euterpe, 20 Mei v. Amsterdam. Hebe, 20 Mei te Rotterdam. Iris, 20 Mei v. Amsterdam. Juno, 20 Mei te Amsterdam. Nereus, 20 Mei v. Amsterdam. Pluto, pass. 20 Mei v.m. Holtenau. Rhea, 20 Mei v. Amsterdam. Simon Bolivar, 19 Mei v. Curagao. Stella, 19 Mei v. Varna. Vulcanus, pass. 19 Mei n.m. Gibraltar. Venus, 20 Mei te Rotterdam. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Batavia, 20 Mei te Batavia. Boissevain, 18 Mei v. Kaapstad. Maetsuycker, 19 Mei te Singapore. Rantaupandjang, 17 Mei v. Soerabaja. Ruys, 18 Mei v. Belawan. Straat Malakka, 20 Mei te Madeira. Tasman, 19 Mei v. Wellington. Tegelberg, 19 Mei v. Singapore. Van Heutsz, 19 Mei te Penang. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Blommersdijk, pass. 19 Mei Scilly. Boschdijk, 18 Mei te Houston. Valentia. Damsterdijk, 18 Mei 12 u. 230 m. Z.W, v. Dinteldijk, 18 Mei v. Cristobal. Lochgoil, 20 Mei te Rotterdam. Noordam, pass. 19 Mei Cape Race. Rotterdam, 20 Mei v. Rotterdam. Spaarndam, 19 Mei te Londen. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Algorab, 20 Mei te Rotterdam. Alphacca, 20 Mei v. Rotterdam. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART (HollandAustralië-Lyn Almkerk, u., 20 Mei te Newcastle. Aagtekerk, u., 19 Mei te Bedi Bunder. Grootekerk, 20 Mei v. Rotterdam. (Holland—Oost-Azië Hjn). Abbekerk, t., 20 Mei te Hongkong. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, 20 Mei v. Rotterdam. Maaskerk, u., 19 Mei te Port Bouet. Nigerstroom, t., 19 Mei v. Lagos. Reggestroom, t., 20 Mei v. Havre. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Siantar, u., pass. 20 Mei Kaap del Armi. JAVA—CHINA- JAPAN LIJN. Tjibesar, 18 Mei te Batavia. JAVA—NEW-TORK LIJN. Kertosono, 19 Mei v. Singapore. Mapia, 18 Mei vé Hampton Rds. Peisander, 19 Mei te Kaapstad. Phemius, 18 Mei v. Penang. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Manoeran, 18 Mei te Port Natal. Silverbeech, 17 Mei v. San Francisco. Silverguava, 18 Mei te Manilla. Silverpalm, 18 Mei te Los Angeles. STOOMVAART 5UJ. OCEAAN. Alcinous, 19 Mei v. Londen. Antenor, 20 Mei v. Rotterdam. EMZETCO LIJN. Jonge Elisabeth, 16 Mei v. Port Harcourt

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6