„Engeland brak zijn woord niet'' De inhoud van het Duitsch-Italiaansche verdrag DE WERELD PostvlucbtcD op Indië Onze Vorstin vandaag op Belgisch grondgebied Een panter als verkeersobstakel Scheveningsche visschers naar Polen Vuur vernielt 60 H A. jong bosch De Palestioa-kwestie Onze Oost Onthulling grafmonument Kardinaal van Rossum Het door de Duitsche rijksminister van Buitenlandsche Zaken, von Rib- bentrop, en de Italiaansche minister •van Buitenlandsche Zaken graaf Ciano, gisterochtend in de ambassa deurszaal der nieuwe rijkskanselarij te Berlijn getcekende DuitschItali aansche verdrag van Bondsgenoot- schap heeft den volgenden inhoud: „De Duitsche Rijkskanselier en Z. M. de Koning van Italië en Albanië, Keizer van Abessinië, achten het tijdstip gekomen, de nauwe betrekking van vriendschap en saani- hoorigheid, welke besta-' tusschen het 11a- tionaal-socialistische Dui.-chland en het fas cistische Italië te bekrachtigen door een plechtig pact. Nadat door de gemeenschappelijke, voor al tijd vastgestelde grens tusschen Duitschland en Italië de veilige brug voor wederzijdsche hulp en steun is geschapen, bevestigen de beide regeeringen opnieuw de politiek, wel ke reeds vroeger door haar is overeengeko men in grondslagen en doel, en die ■zich zoowel voor de bevordering der belangen van de beide landen als ook voor de verzekering van den vrede in Europa succesrijk heeft ge handhaafd. Door de innerlijke verwantschap van hun wereldbeschouwing en door de omvattende solidariteit van hun be langen vast met elkander verbonden, zijn het Duitsche en het Italiaansche volk vastbesloten ook in de toekomst zijde aan zyde en met vereende krachten op te kon-en voor de bevei liging van hun levensruimten en voor de handhaving van den vrede. Ook op dezen hun door de geschiedenis aangegeven weg willen Duitschland en Italië temidden van een wereld van onrust en on dermijning hun taak volbrengen, welke ten doel heeft, de grondslagen van de Europee- sche cultuur te verzekeren. De bepalingen. Om deze grondslagen in een verdrag vast te leggen, hebben zij tot gevolmachtigden be noemd: den Duitschen Rijkskanselier, den Rijksminister van Buitenlandsche Zaken, Joachim von Ribbentrop, Z. M. den Koning van Italië en Albanië, Keieer van Abessinië, den minister voor Buitenlandsche Zaken, graaf Galeazzo Ciano di Cortellazzo, die na de uitwisseling van hun in goeden en behoor lijken vorm bevonden volmachten over de volgende bepalingen tot overeenstemming zijn gekomen: Artikel 1. De verdragsluitende partijen zullen voort durend met elkander in contact blijven 0111 zich te verstaan over alle gemeenschappelijke belangen of de den toestand in Europa ra kende kwesties. Artikel 2. In geval de gemeenschappelijke belangen der verdragsluitende partijen door internati onale gebeurtenissen van eenigen aard in ge vaar zouden worden gebracht, zullen zij on verwijld in overleg treden over de voor de verzekering dezer belangen te nemen maat regelen. Wanneer de veiligheid of andere levensbe langen van een der verdragsluitende partij en \an buiten af zouden worden bedreigd, zal de andere verdragsluitende partij de be dreigde partij haar volledigen politieken en diplomatieken steun doen deelachtig worden om deze bedreiging terzijde te stellen. Artikel 3. Wanneer het tegen de wenschen en de hoop van de verdragsluitende partijen in er toe zou komen, dat een van haar in krijgsver- wikkeling zou geraken met een andere mo gendheid of met andere mogendheden, zal de andere verdragsluitende partij haar direct als bondgenoote ter zijde komen en haar met al haar militaire krachten te land, ter zee en in de lucht steunen. Artikel 4. teneinde eventueel de snelle teuitvoerleg- ging van de bij artikel 3 aangegane bondge nootschappelijke \erplichtingen te garandee ren, zullen de regeeringen der beide verdrag sluitende partijen haar samenwerking op mi litair gebied en op het gebied der oorlogs industrie verder verdiepen. Op gelijke wijze zullen de beide regccrin- gen zich ook voortdurend verstaan over an dere voor de ten uitvoerlegging der bepalin gen van dit pact noodige maatregelen. De bei de regeeringen zullen voor de bij artikel 1 en 2 aangegeven bedoelingen permanente commissies vormen, die ondergeschikt zullen zijn aan de beide ministers van Buitenland sche Zaken. Artikel 5. De verdragsluitende partijen verplich ten zich reeds thans in geval van een gemeenschappelijke oorlog wapen stilstand en vrede slechts in volledige overeenstemming met elkander te sluiten. Artikel 6. De beide verdragsluitende partijen zijn zich bewust van de beteekenis van haar ge meenschappelijke betrekkingen met de met haar bevriende mogendheden. Zij zijn vastbesloten deze betrekkingen ook in de toekomst te handhaven en gemeen schappelijk te organiseeren overeenkomstig de met elkander in overeenstemming zijnde belangen, waardoor zij met deze mogendhe den zijn verbonden. Artikel 7. Dit pact wordt direct na de onderteekening van kracht. De beide verdragsluitende partijen zijn overeengekomen de eerste periode van zijn geldigheid op tien jareli te bepalen. Zij zullen zich tijdig voor den afloop van dezen termijn verstaan over de verlenging van de geldigheid van het pact. Geen verzaking van de Balfour- verklaring, aldus Macdonald. Bij de indiening van de motie, waarin de politiek, der regeering ten aanzien van Palestina wordt goedgekeurd, heeft minister Macdo- nald gister in het Lagerhuis ver klaard, dat de regecring de beschul diging van de hand wees, dat zij haar woord gebroken zou hebben. Hij herinnerde eraan, dat de Balfourver- klaring slechts de toezegging behelsde, dat Engeland alles zou doen wat in zijn macht was voor de vestiging van een nationaal tehuis oor het Joodsche volk in Palestina. Deze zinsnede kon de stichting van een Joodschen staat in Palestina betcekenen, maar kon evengoed als veel minder worden uitgelegd. Na erop gewezen te hebben, dat in 1918 in Palestina 600.000 Arabieren waren, die reeds tallooze geslachten lang daar gewoond hadden, verklaarde Macdonald. dat de Engel schen ongetwijfeld de macht hadden den Arabieren ieder soort van Joodsch nationaal tehuis op te dringen. Zij zou dit echter niet met eenige moreele rechtvaardiging kunnen doen. De regeeriug handelde dan ook volkomen in overeen stemming met de in den oorlog aan de Jo den en Arabieren gedane beloften. Joodsche immigranten brachten matericele voordeelen. Macdonald herinnerde eraan, dat de Joodsche bevolking in twintig jaar was toe genomen van SO.(HM) tot -400.000, terwijl de Arabieren van 600.000 vermeerderde tot meer dan een millioen. Niet ontkend kon worden, dat de Joodsche immigranten Pa lestina groote matericele voordeden hadden gebracht. De oorzaak van liet conflict. De Joodsche immigratie was echter de di recte oorzaak geworden van het wantrouwen en den haat tusschen Arabieren en Joden. Niettemin had de regeering den eisch, dat de immigratie geheel zou worden stopgezet, ver worpen, zij had daarom voorgesteld, dat de toelating der Joden nog vijf jaar zou voort gaan, zelfs zonder rekening te houden met de wenschen der Arabieren, omdat zij van oordeel was, dat Palestina nog een aanzien lijke bijdrage behoorde te leveren tot ver lichting van de ellende der Joodsche vluch telingen uit Midden-Europa. Macdonald wees er nog op, dat gedurende de periode van overgang naar de vestiging van een onafhankelijken Palestijnschen staat het Joodsche nationale tehuis op behoorlijke \vijze«beschermd diende te worden tegen een mogelijke vijandige meerderheid. Amerika op de hoogte. Na hem deelde Butler, de onderminister van buitenlandsche zaken, nog mee, dat de Britsehe regeering de regeering der Vereenig- de Staten volledig op de hoogte heeft gehou den van haar voorstellen met betrekking tot den toekomstigen status van Palestina en dat zij haar zeer zeker in kennis zal stellen van voorstellen tot beëindiging van het mandaat, die binnen afzienbaren tijd wellicht aan den volkenbondsraad zullen worden voorgelegd. Hij verklaarde verder, dat geen directe wijziging in de bepalingen van het mandaat wordt voorgesteld in het Witboek inzake Palestina. Het lid der Labour-oppositic bestreed het betoog van minister MacDonald en verklaar de dat de goedkeuring van de regeerings- politiek op dit punt het vertrouwen van de heele wereld in Engeland ernstig zou schok ken. „De ccnige oplossing." De Rothschild, die tot de liberale oppositie behoort, bepleitte als eenige oplossing liet blijven van het Engelsche gezag in Palestina. Hij stelde voor dat minister MacDonald den Volkenbondsraad om toestemming zou ver zoeken, Palestina van een' mandaat tot een kolonie van Engeland te maken. IR. WESTHOFF IN DE DIRECTIE VAN DEN RIJKSDIENST TOT BESTRIJ DING DER WERKLOOSHEID. Tot regeeringscotnmissaris bij den pas in- gestelden Rijksdienst tot Bestrijding der Werkloosheid, is bij K. B. van 12 Mei j.1. in vasten dienst benoemd de heer M. de Vries, administrateur bij het departement van So ciale Zaken, tevens hoofdinspecteur voor de werkverschaffing in tijdelijken dienst, on der toekenning van eervol ontslag uit laatst genoemde functie. Tot lid van de directie van genoemd lichaam zijn in tijdelijken dienst benoemd ir. J. Hidde Nijland, ir. J. O. de Kat en ir. .1. Th. Westhoff, Rijkslandbouwconsulent, te vens Rijksinspecteur voor de Werkverschaf fing in tijdelijken dienst. De tihans benoemde regeeringscommisisa- ris, de heer de Vries, was, na de lagere school afgeloopen te hebben, eenige jaren werbr.aa.ni als behanger en stoffeerder, waarna hij op het kantoor van een dia mantjuwelier werkte. Sinsdien bekleedde hij verschillende functies in verband met de werkloozonKorg. Ir. Westhoff heeft vooral bekendheid ver worven door de opstelling van het. z.g. rap- port-Westhoff, dat uitvoering van groote cultuurtechnische werken beoogt. Wilhelmina en Leopold zullen voortgaan onder een dak van vlaggen Snel neemt het oranje en het rood-vvit- blauw toe in de straten van de Belgische hoofdstad, waar hedenmiddag de Koningin der Nederlanden Haar blijde incomste zal houden. Het gaat met versieringen als met een Hollandsch tulpenveld: liet begint met hier en daar een kleurtje, dat de egale vlakte breekt, dan Komen er steeds meer van die helle plekjes en dan ineens is het heele veld één bloei van kleuren. Zoo zijn thans in Brussel de heldere tin ten van oiize nationale symbolen in op komst, eendrachtig naast de Belgische drie kleur. Wat nog. vorige week een hier en daar verspreiden aanwijzing was, begint nu het beeld van de binnenstad te beheer- Schen- Langs den inloehtsweg van de Koningin is tusschen rijweg en trottoir een haag ge plant van witte vlaggemasten, wortelend ofwel in oranje voetstuk, ofwel bespannen met de dundoeken van beide landen. In steeds meer étalages verscheen het portret van onze Koningin, in een omlijs ting van oranje of rood-wit-blauw lint. Voor de krantenkiosken hing Haar beeltenis, op de frontpagina's van de illustraties. Achter de winkelruiten kon men ook al de onver mijdelijke Volendammer poppen te midden der tulpen zien prijken. Groote instellingen waren ook eind verleden week reeds be gonnen aan hun gevelversieringen. De versiering van het station. Een afzonderlijk woord verdient de ver siering van de Noordstatie, waarvan bijzon der veel werk is gemaakt. Omdat de eerste aanblik van de stad voor Koningin Wilhelmina een zeer feestelijke moet zijn, heeft men liet station Brussel Noord, waar de Koninklijke trein heden zal binnenkomen, in een waren tuin van bloe men en planten herschapen. De storende reclameborden langs de wanden worden aan het oog ontrokken door wijd neerhan gende draperieën in grijze en karmijnroode tinten. De Koninklijke trein zal stil houden op het middelste perron, Daartoe zijn speciale stootblokken ervaardigd, welke Oranje geschilderd zijn. Naar den uitgang toe is één lange eerepoort opgericht: de vorsten zullen voortgaan onder een dak van vlaggen in Nederlandsche en Belgische kleu ren, tenvijl er als het ware tuin- perken zijn aangelegd met levende bloemen, met gras en lage, in bloei staande struiken, waardoor men den indruk krijgt niet langer op een station te zijn. Recht tegenover den stationsingang ont vangt Brussel onze Koningin met een enorme eerepoort, waarop in Oranje letters het ééne, veelzeggende woord: .welkom!" Bijeengebundeld glanzen ook hier de Bel gische en Nederlandsche vlaggen in de zon. Het vroolijke Brusselsche hart. Het zal best feestelijk worden: Daar is versiering (dat is iets), lente (dat is meer), het vroolijke Brusselsche hart (nog meer) en tenslotte (het voornaamste) een gevoel bij de bevolking, dat dit Ko ninklijk bezoek meer is dan 'n bezoek van zoo-maar-een staatshoofd: een vriendschaps gebaar tusschen twee landen, die goéde bu ren zijn, goede vrienden, soortgenooten en lotgenooten. Niet alleen Koningin Wilhel mina is populair, ook de „Hollanders" .er schijnen er hier nogal wat te zijn zijn in tel en worden altijd voorkomend behan deld. Onze gezant in België voor de radio. Voor den Belgischen Nationalen Radio- omroep heeft gisteravond tijdens het gespro ken dagblad de Nederlandsche gezant te Brussel, Z.E.xc. baron B. Ph. van Harinxma Thoe Slooten, een toespraak gehouden, waar in hij o.m. opmerkte: ,Ik vraag mij af, of het ooit tevoren is voor gekomen in de geschiedenis, dat een geheel volk zoo zeer volledig, en uit geheel vrijen wil zich schaart om den troon van den con- stitutioneelen vorst, gelijk dit in onze twee landen thans liet geval is. Voor de Belgen zoowel als voor de Neder landers ligt in onze goede nabuurschap een versterkende gedachte en er gaat over en weer een groote moreele steun uit van de wetenschap, dat wij beide, Belgen en Neder landers, vast besloten zijn ons zelf te blij ven en het kostbare goed onzer vrijheid en onzer onafhankelijkheid zoo noodig tot het einde toe te verdedigen. Telegram der oud-geïnterneerden aan de Koningin. De Centrale Bond van Oud-geinterneerden 1914-1918 in België heeft aan H.M. Koningin Wilhelmina een telegram gezonden waarin gevoelens van erkentelijkheid worden uit gedrukt en een welkom wordt toegeroepen. Kranslcgging bij het graf van den Onbekenden Soldaat. Terstond na aankomst van II. M. Koningin Wilhelmina in het Paleis te Brussel zal de Nederlandsche gezant te Brussel, zich in naam van Hare Majesteit naar het graf van den Onbekenden Soldaat begeven om er bloemen neer te leggen. KONINKLIJKE GIFT VOOR DE CEN TRALE VOOR WERKLOOZENZORG. Het bestuur van de Centrale voor Werk- loozenzorg, gesticht op initiatief van den Raad van Nederlandsche Kerken voor Prac tisch Christendom, mocht thans weer een belangrijke gift ontvangen van H. M. de Koningin, als blijk van belangstelling in den zegenrijken arbeid ter bestrijding van de gevolgen der werkloosheid. Het verloop van de vijfde collecte is tot op dit oogeivblik niet onbevredigend. Dank zij den radio-avond van 8 Mei j.1. kwam ook een stroom van giften binnen. Het bestuur van de Centrale hoopt dat velen, aangemoedigd door,het Koninklijk voorbeeld nog een bijdrage zullen storten of overschrijven op postrekening 234919 te .Utrecht, Hachelijk avontuur van automo bilist. De „Oosthoekbode" vertelt: Eén onzer stadgenooten maakte dezer da gen een zeldzaam avontuur mee, welke ge lukkig goed afliep en hem geen schramme tje kostte. Het was zoowat 10 uur s avonds en lnj bevond zich op de terugreis van Paree naai Malang, toen hij ongeveer 4 kin. vóór Ngan- tang in het Poedjongsche iets vreemds op merkte op den sterk zigzaggende weg. Hij verminderde vanzelfsprekend zijn vaart en iets naderbij gekomen, ontdekte hij liet obstakel, beschenen door de schelle kop lampen: een tweetal groote gevlekte pan ters, die zich rustig op den weg hadden neergevleid en knipoogend als katten kun nen doen, in het helle licht staarden. De beestjes maakten niet de minste aanstalten zich te verwijderen en het had er allen schijn van, dat het avontuur niet bepaald aangenaam zou afloopen voor den automo bilist, daar hij geenerlei wapentuig bij zich had. Goede raad was duur, en hij besloot het er eindelijk op te wagen. Met vol gas stoof hij derhalve vooruit, en juist tóeiï de botsing had moeten plaatsgrij pen, maakten de beestjes zich met een ver vaarlijken sprong en een woedende grauw, in het nachtelijk duister van don wegkant in het naastbij zijnde bosch uit de voeten. Men kan zich voorstellen met welk een zucht van verlichting en herademing de automobilist zijn reis naar Malang vervolg de en thuisgekomen had 'ie natuurlijk veel te verhalen! Om met Poolsche collega's aan de haringvisscherij deel tte ne men. Gisteravond zijn een veertigtal Scheve ningsche zeelieden per trein naar de Pool sche zeehaven Gdynia vertrokken, teneinde van daar uit tezamen met Poolsche colle ga's aan de haringvisscherij deel te nemen. Het zijn de bemanningen van de GD 112, Delfin 1, GD 113, Delfin 2, GD 268, Mewa 14 en GD 262, Mewa 14. De vangsten van de eerste twee reizen zullen rechtstreeks in Polen aan de markt worden gebracht. In tegenwoordigheid van tal van geeste lijke en wereldlijke hoogwaardigheidsbeklee- ders is gistermiddag te Wittem (Zuid Lim burg) het grafmonument onthuld van den Nederlandschen kardinaal W. M. van Ros sum. De plechtigheid geschiedde door den opvolger van kardinaal van Rossum, Zijne Eminentie Kardinaal Fumasoni Biondi, die na de onthulling een toespraak hield, waar in hij uiting gaf- aan zijn diepe vereering voor zijn voorganger. Zijne Eminentie ver klaarde, dat hij gaarne naar Nederland was gekomen om tevens zijn groote dankbaar heid te tooncn aan de katholieken van Ne derland, welk land bovenaan staat in zijn steun aan de katholieke missie, en daar in andere landen op de wereld ten voor beeld is. Grenswachters helpen blusschen. Gistermiddag om vier uur heeft te Arcen een boschbrand gewoed, welke zestig h.a. jong bosch heeft vernield. De brandweer van Arcen en Lonnn be streed het vuur in samenwerking met een groot aantal militairen van de grenswacht en wist na drie uur den brand onder de knie te krijgen. De verbrande bosschcn waren eigendom van prof. A. Deusser van het kasteel Arcen. Schaken INTERNATIONALE VARA-ZESKAMP. Landau wint van Flohr. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de eerste ronde van den internationalen zes kamp, georganiseerd door de VARA, luiden: FonteinCortlevcr afgebroken in gewon nen stelling voor Cortlever. LandauFlohr 10. Dr. EuweSzabo 10. De loting van dezen zeskamp is dezelfde als die van het eerste tournooi, dat georga niseerd was door den K.N.S.B. De kleuren zijn alleen verwisseld.De tweede ronde wordt morgen te Amsterdam gespeeld. Uaet&at ZWALUWEN EVERTON. Zwaluwen-elftal samengesteld. Het Zwaluwenelftal, dat Zondag 28 Mei des middags half drie in het Olympisch Sta dion te Amsterdam tegen de Engelsche kampioensclub Everton zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Dijkstra (Z.F.C.). Achter: Wilders en Slot (Blauw Wit) Midden: Stijger (Blauw Wit), Anderies- sen (Ajax) aanv en yan Gooi (Haarlem). Voor: Col tof (H.V.V.), de Bock (Sneek van der Hulst (Haarlem), Smit (Haarlem), en Bergman (Blauw Wit). Vertrek van Aankomst te Reiger (heenreis) Torenvalk (terugreis) Rang. 22 Mei jSingap. 22 Basra 22 Mei Athene 22 [Basra 22 Mei Jodhp. 22 Mei Uil (heenreis) Oehoe 'Rang. 22 Mei Jodhp. 22 Mei (terugreis) I j-*61 m weinig woorden Duitsche controle op de Tsjechische Sokols. Twaalf Gest.apo-mannen hebben gisteren té Praag een huiszoeking gehouden bij de Tsjechische Sokols. Om 11 uur sloten de politiemannen alle uitgangen van. het So- kolhuis en eerst om 17 u. kregen de So- kol-ambtenaren machtiging het gebouw te verlaten. De huiszoeking, waarbij de Ge stapo zocht naar Tsjechische nationalisti sche vlugschriften, leverde geen enkel re sultaat op. Niemand werd gearresteerd. Nieuwe Italiaansche offers voor Mars. Een decreet, waarbij de Italiaansche minister voor luchtvaart gemachtigd wordt te be schikken over 1 nulliard 130 millioen lire voor aanbouw en voor verschillende dien sten, is ingediend bij de kamer der fasces en corporaties. Zoo schept men moeilijkheden. Het Pool sche parket te Pesen" heeft bevel gegeven' tot arrestatie te Bojanof van vier Duitsche inwoners, die enkele dagen geleden op de ruiten van Duitsche winkels „Weg met Hitier" hadden geschreven. Een onderzoek wees uit, dat de gearresteerden dit ge daan hebben bij wijze van provocatie, ten einde de Polen tot onvoorzichtigheden te verleiden. Tragisch einde van Ernst Toller. Ernst Tol Ier, de Duitsche auteur, tooneelschrij- ver en politieke publicist, is te New York dood aangetroffen in zijn ■hotelkmer. Hij hing aan het koord van een huisjas. Tol ler was 46 jaar oud. Bij de instelling van het nationaal-socialistisch regiem was hij naar het buitenland uitgeweken. Britsehe Hoogerhuis neemt dienstplichtwet in tweede lezing aan. Het Hoogerhuis heeft de dienstplichtwet in tweede lezing zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Tijdens het debat over de wet verklaarde de minister van marine, Stanhope, dat er tegen een verbond met de Sovjet-Unie geen bezwaar van godsdienstigen aard bestond. De regeering wenscht de zaak geregeld te zien en niet verward te geraken in einde- looze argumenten. 20.000 man S.A. naar Dantzig. Op 9 Juni a.s. zullen 20.000 man S.A. te Dantzig aan komen om deel te nemen aan de sport fees ten van de S.A. van liet geheele district Dantzig en Oost-Pruisen. Bij deze gelegen heid zullen de chef van den staf van de S.A. Lutze en de leider van de nationaal- socialisten van. Dantzig, Foerster, het woord voeren. Koffieinvoer in Italië. Ten einde bij te dragen tot de koffievoorziening van Italië, heeft het gouvernement van Italiaansch Afrika Abessinië op instructie van het ministerie voor Italiaansch Afrika de con tingenten vastgesteld van in het Rijk ge produceerde koffie, welke in Italië zal worden ingevoerd. De koffie zal uit Dzjim- ma worden verscheept en naar gelang van de behoeften des lands worden aangevoerd. Yankee Clipper te Marseille. De Y'ankeë Clipper is gistermiddag om 3 uur 40 op den Berre-vijver te Marseille gedaald. De Nederlandsche tulpen op de wereldten toonstelling. De president van de we reldtentoonstelling te New York heeft on zen minister van economische zaken tele grafisch zijn dank overgebracht voor diens telegram ter gelegenheid van den bloei der Nederlandsche tulpen op het terrein der tentoonstelling. De president heeft daarin medegedeeld, dat de Nederlandsche tulpen het terrein schitterend hebben ver fraaid, een verfraaiing, waarop ieder te- recht trotsch kan zijn. Hij heeft voorts zijn oprechten dank uitgesproken voor de ze schoone bijdrage. Fascistenleider in de Tsjechische regeering? Gisteravond deed te Praag het gerucht de ronde, dat generaal Gayda, de Tsjechi sche fascistenleider, lieden in de Tsjechi sche regeering zal worden opgenomen als minister van binnenlandsche zaken. Gis teren had hij een onderhoud met president llacha, wien hij een memorandum over handigde, waarin reorganisatie van de re geering en van de anti-Joodsche raswottcn alsmede vrijheid voor de fascisten, zich als partij te organiseeren, werd'geeischt. De zondebokken van den brand op de i>Pa' ris". Het Fransche Journal de la mari ne marohande richt een feilen aanval op minister Chappedclaine, die, naar het blau zegt, 0111 een zondebok voor de ramp van de Paris te vinden den voorzitter van den bestuursraad ontsloeg. Het artikel trekt, volgens de N.R.Crt., de moraal uit het g* beurde, waarvoor het de schuld zoekt bij den gezagvoerder, die niet wist, dat de scheepsbakkers den oven aanlaten om t)a te winnen bij het uitvaren, den chef-bak ker, die zich niet aan het wachtwoord hield en zijn geweten bevrijdde door den sleutel aan het bureau af te geven waar hij niet gevonden is aangezien ei gebak gestolen werd, den gelegenheid5* nachtwacht, die zijn plicht verwaarloosd en in het algemeen bij het stelsel van vervangingen. De Russische vloot in de Stille Zuidzee- Naar Havas uit Moskou meldt, zijn ver scheidene Russische oorlogsschepen, vve ke onlangs werden voltooid, uit de Zwat Zee te Wladiwostok aangekomen. Volge' de Prawda hebben deze nieuwe schepel' welke de Russische vloot in den Pac' zijn komen versterken, zich op de reis u stekend gedragen. Zij zijn zes dagen vo den bestemden tijd te wladiwostok aan r gekomen.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2