uit llrk Jubileumwedstrijd H.F.C» „Helder" Opheffing onbewoonbaar verklaring Nogmaals: Watervogels en de soldaten J&weJUch nieuut-ó Jaarvergadering sportver Texel \Doorzitten E(fz)i PUROLBO^ Middenstandsdiploma Miy)DiW®©^PM!l§> preinhbeurttn Burgerlijke Stand van Texel Ingekomen personen Vertrokken personen Visscherij De billijkheid van koloniën Uitslag periodieke zeilwedstrijd Goudmijntjes! Zondagmiddag om 3 uur zal de jubileerende H.F.C. „Helder" een eere-wedstrijd spelen tegen de eerste klasser 't Gooi. Dit belooft dus een interessant partijtje voetbal te wor den, temeer daar 't Gooi met zijn volledige eerste elftal aan den start zal verschijnen. De woningen Vischstraat 6 en 8 werden bij besluit van 10 Mei 1938 onbewoonbaar ver klaard, aangezien zij niet door het aanbrengen van verbeteringen in bewoonbaren staat kon den worden gebracht. Inmiddels zijn deze voor malige woningen, met schriftelijke vergunning van B. en W. tot werkplaats verbouwd, waar door het karakter van woning geheel is ver dwenen. Op dezen grond geeft de directeur van ge meentewerken B. en W. zijn schrijven van 24 April 1939 in overweging den raad voor te stellen tot opheffing dezer onbewoonbaarver klaring te besluiten. Daar ook de inspecteur van de volksgezond heid tegen de opheffing van de onbewoonbaar verklaring van bedoelde woningen geen bezwa ren heeft, stellen B. en W. den raad voor daar toe te besluiten. Wij moeten nog even terugkomen op de kwestie WatervogelsSoldaten Kijkduin en wel naar aanleiding van een door ons ont vangen schrijven van den voorzitter van de V.V. Watervogels, den heer F. W. Gerritsen. Wij hebben in de H. C. van 30 Mei j.1. de Watervogels reeds voldoening gegeven, door mede te deelen, dat de Feiten en Fantasieën- schrijver zijn ontboezeming gebaseerd had op mededeelingen van één bestuurslid, wiens naam wij echter niet genoemd hadden. Thans onthult de heer Gerritsen, dat hij het geweest is, die de door ons bedoelde uitlatingen ge daan heeft. Wij van onze zijde kunnen nu ook wel verklaren, dat het inderdaad deze uit latingen geweest zijn, die den F. en F .^-schrij ver zijn stukje in de pen gegeven hebben. Nu is de heer Gerritsen niet tevreden met onze aanvulling van Dinsdag j.1. Wij deelen daar om hierbij mede, dat een aantal wederzij dsche misverstanden mede oorzaak, geweest is van de ontstane controverse. Het is n.1. gebleken, dat de Watervogels wel degelijk medewerking verleend hebben en één avond per week hun terrein aan de soldaten afgestaan hadden. Het misverstand was nu ontstaan, omdat deze avond (eerst de Woensdag- later de Vrijdag avond) bestemd was voor soldaten van de Genie (die niet in Fort Kijkduin gelegen zijn), terwijl de Watervogels in de meening verkeerden, dat zij dezen avond afgestaan hadden aan soldaten van K ij k d u i n. Toen deze laatsten dan ook op een anderen dag dan Vrijdag op het W.-terrein aan het voet ballen waren, dacht het W.-bestuur, dat dit een opzettelijke negatie van zijn besluit was. Echter bedoelde soldaten wisten van een af spraak tusschen het W.-béstuur en de Genie niets af en toen zij vernamen, dat het ter rein voor hen verboden was, hebben zij er geen gebruik meer van gemaakt. Bij monde van hun luitenant hebben zij toen den heer Gerritsen verzocht, het terrein een maal per week te mogen gebruiken, wat door genoemden heer, sprekende namens zijn be stuur, geweigerd werd, ook nadat aangeboden was om eventueele gebreken aan het veld, ontstaan door het gebruik van de soldaten, te repareeren. Bij deze gelegenheid noemde de W.-voorzitter ook een bedrag van 4.50 voor terreinhuur, daar de Marine dit ook be taald had. De landmachtofficier heeft daarop geantwoord, dat de soldaten dit bedrag even tueel van hun zakgeld zouden moeten be talen, hetgeen stellig niet de bedoeling kon zijn. Kort en goed staat de zaak dus zoo, dat de V.V. Watervogels niet de blaam verdiend hebben, die Zaterdag j.1. op hun sportieven naam geworpen werd, omdat zij hun terrein reeds een avond aan de genie-soldaten hadden afgestaan, hetgeen helaas onzen berichtgever niet bekend was. Verder respecteeren wij hun besluit om den soldaten niet in onbeperkte mate toegang tot hun terrein te verlenen. Oorzaak van de geheele geschiedenis is blijk baar, dat het bestuur van de Watervogels aan een onderdeel der Kijkduin-bezetting, welke van een willekeurig gebruik van het W.-ter rein verdacht werd, het gebruik van het ter rein ontzegd heeft, want hiertegenover staat de verklaring van den commandant van het Fort Kijkduin, dat hij verschillende malen van terrein, kleedkamer en materiaal der Water vogels geHeel belangeloos heeft mogen gebruik maken. Thans is deze zaak dus voldoende be licht en vertrouwen wij, dat én de Water vogels én haar voorzitter weer geheel content zullen zijn. MIDDENSTANDSEXAMENS Bij de voortgezette middenstandsexamens te Schagen slaagden gisteren: C. Bekker en S. A. Duynker, Wieringen. Te Alkmaar slaagden: J. W. v. Nuland, Anna Paulowna en J. Petrus en J. P. v. Schie, Den Helder. Dat doet U natuurlijk niet, maar LI bestelt wél Uur wintervoorraad reeds vroegtijdig bij de Geen best jaar. De Jaarvergadering der S.V. „Texel", gis terenavond in De Graaf's Lunchroom gehou den, werd door ongeveer 30 personen bijge woond. De voorzitter, de heer D. Dapper,, sprak bij de opening den wensch uit, dat deze bij eenkomst tot resultaat zou hebben, dat het sombere pessimisme, dat thans in de ver- eeniging bestaat, na afloop zal zijn omgezet in optimisme. De 2e secretaris, de heer H. C. Ran, las hierna de notulen der vorige vergadering en een keurig jaarverslag, dat vooral een mooi overzicht gaf van de gespeelde wedstrijden. Uit dit verslag vernamen wij tevens, dat de vereeniging op de athletiekwedstrijden, in te De Cocksdorp no. 1 werd met 176 pt., de Tex. Boys no. 2 met 155 punten S.V.C. no. 3 met 146 en O.V.V. no. 4 met 101 pt. In herinnering werd gebracht het overlijden van Jn. Rab, tengevolge van een noodlottig ongeval, waardoor de vereeniging een zeer ijverig en veelbelovend lid verloor. Verder we.rd een kort' overzicht gegeven van het trainen, eerst onder leiding van den heer Bollington en later onder de leiding van den heer De Zeeuw, van Den Helder. Het resultaat van de competitiè is geweest, dat Texel 1 in de 4e klasse K.N.V.B. eindig de op de derde plaats; TeXel 2 op de derde plaats van onder af, en Texel 3 ongevèer op de middelste plaats. De voorzitter wees er op, dat de training dit jaar niet naar wensch is verloopen. Het vormen van een kapitaal voor bestrijding der kosten was bij het Trainingsfonds in goede handen geweest. Doch met den heer Bolling ton als trainer was men niet gelukkig ge weest; althans de leden konden zich blijkbaar met zijn methode niet vereenigen. Beter ging dit onder leiding van den heer De Zeeuw, die zich meer toelegde op lichamelijk oefeningen. De heer Dapper sprak den wensch uit, dat de leden dit jaar beter de trainingsdagen zullen bezoeken. De elftal-commissie zal in deze zaak andere bevoegdheden krijgen. Uit de rekening van den penningmeester, den heer G. Dros, bleek, dat 1938 voor de vereeniging financieel een zeer ongunstig jaar is geweest; dit moet voornamelijk wor den toegeschreven aan het gering bezoek aan de wedstrijden. De voornaamste oorzaak daarvan was het feit, dat Texel 1 zulke slechte thuiswedstrijden speelde. De rekening sloot met een nadeelig slot van ongeveer 400. De balans gaf een ka pitaalsvermindering aan van ruim 600. De rekening was nagezien door de heeren W. Stukloopen, Zonnebrand. v. Zeilen en J. Broekman en in orde bevon den. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat op 1 Mei j.1. op initiatief v*an S.V.C. de Cocksdorp, een Texelsche Sportbond was op gericht, die tot doel heeft samenwerking van alle Sportvereenigingen van Texel. Deze sportbond lag geheel in de lijn, die de Sport- vereeniging wenscht te gaan, zoodat wij di rect besloten tot aansluiting. De heeren van de Athletiekclub, v. d. Pijl, Kievits en Berkenbosch, hebben hierin voor- loopig zitting genomen. Later zal van ieder Texelsche sportvereeniging een bestuurslid worden afgevaardigd. Bij de bestuursverkiezing werd met groote meerderheid van stemmen het geheele bestuur herkozen, n.1. tot voorzitter D. Dapper, secre taris N. de Graaf, penningmeester G. Dros, commissarissen J. v. d. Pijl en H. C. Ran. Tot leden van de elftal-commissie werden her kozen de heeren Berkenbosch, D. Dapper en P. Vos. De kascommissie zal dit jaar worden gevormd door W. v. Zeijlen en H. Boon. De voorzitter bracht daarna de training voor athletiek in bespreking. De vereeniging heeft hiermede al goede resultaten geboekt, al was de concurrentie bij de laatste wedstrijden wat te zwaar. Met vrijmoedigheid meende de voor zitter de leiding hiervan weder te moeten op dragen aan den heer Berkenbosch. Besloten werd a.s. Zondag 10 uur hier weder mee te beginnen. Op 16 Juli worden te De Cocksdorp weder wedstrijden gehouden. Ook Dinsdag a.s. zal gelegenheid bestaan voor training athle tiek. Verder deelde de voorzitter mede, dat men officieel tot 1 Aug. de voetbaltraining stop zet. Hierbij werd evenwel de wensch uitge sproken, dat velen nog zullen blijven voet ballen op de vastgestelde voetbaldagen, ook in den zomer. Met 1 Aug. begint evenwel de training voor de competitie, die men ditmaal zeer ernstig ter hand zal nemen, op aller medewerking wordt gerekend, dan zal het misschien mogelijk zijn weder met drie elf tallen uit te komen. De rondvraag leverde niets op. Hierna volgde sluiting. Vrijdag slaagden te Alkmaar voor het Mid denstandsdiploma, de heeren: D. Lemstra, M. Koorn Jz., Jb. Geus, van Den Burg; K. Dog ger van Oudeschild; D. Duinker van Den Hoorn en B. Dros, van Eierland. VERMOEIDE VOETEN Een makkelijk zitje met een lekkere koele borrel in „DE TOELAST" geeft U rust De prijs werd gewonnen door den heer A. KOOIMAN VAN DER POEL, Westgracht 67. CORRESPONDENTIE. In de opgaaf was Hor. 17 weggelaten en daarvoor in de plaats gezet 23, waardoor vanzelf Vert. 17 moeilijkheden gaf. De meeste oplossers hadden dit wel dóór. De anderen evenwel zijn toch bij de goede oplossingen gerekend. OPLOSSING VORIGE WEEK. Horizontaal. 1. Hidalgo; 7. Are; 8. Erf; 10. Imago; 13. Sobat; 14. Op; 16. Sol; 17. Fl.; 18. Fret; 19. Ibis; 20. E.O. 21 Hes. 23. T.T.; 24. Gelag; 26. Anita; 27. Ale; 28. Ida; 30. Kasteel* Verticaal. 1. H.A.; 2. Iris; 3. Demosthe- nes; 4. Legalisatie; 5. Grot; 6. Of; 9. Profeet; 11. Abo; 12. Bolster; 15. Pro; 17. Fit; 22. Eii, 24. Goia; 25. Gauc; 29. Al. ij 2 letters (i.en j). Horizontaal. 1. Groote Nederland- sche industriëele inrichting. 13. Schaap. 14. Ambtelijk docu ment. 15. Dringênd verzoek 16. Meisjesnaam (afk.). 17. Godsdienst. 21. Bijwoord van graad. 22. Portugeesche adellijke titel. 24. Zangstem. 26. Soort grond. 27. Bezitt. voorn.- woord. 28. Afname. 31. Hoofd van belang rijke gemeente dienst (afk.). 32. Bespotting. Bespotte. 33. Schande. 35. Licht- en warmte bron. 36. Meisjesnaam (Engelsch). 37. Vochtig. 39. Havenstad in Spanje. 40. 41. 42. 44. 46. 47. 48. 49. 51. 52. 54. 55. 56. 57. 58. '61. 63. 65. 68. Bediende, dienaar. Kleine, niet harde slag. Een exclusieve militaire eenheid. Minder prettig verblijf. Voorzetsel. Een lidwoord (Engelsch). Grondbeginsel van onze tegenwoor dige verkiezingen. Op dezen tijd (Latijn) afk. Tweehoevig dier. Ontvlekkings- middel. Uitroep. Kreet. Meertje. Nieuw. Verachtelijk. Veelgebruikte term- in kerkelijke mededeelingen. Muzieknoot. Rivier in Zwit serland. Krampachtige aandoening van het middenrif. In onbruik ge raakt uurwerk. y 1 letter. Verticaal. 1. Plantentuin. 2. Voegwoord, bij woord. 3. Deel van het Ned. Rijk (afk.). 4. Muziekwerk (afk.). 5. Afgesloten, be grensde ruimte. S. Muzieknoot. 7. Benaming van officieel lichaam in Oost-Indië (afk.). 8. Riviertje in Ne derland. 9. Lidwoord van be paaldheid. 10. Voorzetsel. 11. Meisjesnaam (afk.). 12. Bekend Hon- gaarsch violist. 18. Orde van geeste lijken. 19. Soort drank. 20. Term uit weer berichten. 23. Verkeerd. 24. Therapie uit vroeger dagen. 25. Bekend gebouw in Parijs. 26. Telwoord (Eng.) 29. Zelfkant. 30. Meisjesnaam. 32. Beroemd beeld houwer. 34. Vuurwerk. 35. Meer dan ver zadigd. 38. Oogenblik. 42. Zwarte, harde delfstof. 43. Meisjesnaam. 45. Plaats in Lim burg. 50. Zuidvrucht. 53. Jongensnaam (populaire afk.). 59. Verfrissching. 60. Een woord, dat steeds gekoppeld is aan een begrip, dat met leven verband houdt. 62. Geographische term. 63. Meisjesnaam (afk.). 64. Muzieknoot. 65. Heeren. 66. Oostenrrjksche munt. 67. Windrichting. ZONDAG 4 Juni 1939. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg v.m. 10 u. Ds. v's®®r- Oosterend v.m. 10 u. Ds. Kok. Den Hoorn v.m. 10.30 Ds. Wesseldijk. De Cocksdorp v.m. 10.30 Ds. Salm. De Koog v.m. 10 u. Ds. v. t Hooft. Oudeschild v.m. 10 u. Ds. Tmholt. Doopsgezinde Gemeente. Den Burg v.m. 10 u. Ds. A. J. v. d. Sluis, van Giethoorn, Beroepsbeurt. Geref. Kerk. Den Burg v.m. 10 u. (Gebouw Fanfare), Leesdienst, n.m. 3 u. Ds. v. d. Leer. Oosterend v.m. 10 u. Ds. v. d. Leer, n.m. 3 u. Leesdienst. Geref. Kerk H. V. Oosterend v.m. 10 u. en n.m. 3 u., Lees dienst. Van 27 Mei t.m. 2 Juni 1939. GEBOREN: Herman Hendrik, z. v. H. Koens en H. F. C. v. d. Nieuwenhuizen. ONDERTROUWD: H. van Emmerik en D. Wuis; T. Wulp en J. den Braven; C. Mets en G. J. van Houte; S. W. Bruin en H. Kleine. OVERLEDEN: P. Brouwer, 71 jaar, geh. met L. Halsema; M. Smit, 44 jaar, geh. m. G. C. Barhorst. Gevonden: 1 polshorloge, 3 portemon- naies, 1 dameshandschoen, 1 zakje aardappe len, 1 sleuteltje, 1 ceintuur, 1 pr. rubber- pijpen, 1 leeren motorgordel. G. Krijgsman, De Koog 10a, van Kromme nie Krommedijk 79a. S. A. Leenhouts, De Waal 58, van Amster dam, Aurikelstraat 39 hs. G. Boltendal, Groeneplaats 11, Den Burg, van Wedde A 18. H. Klein, Waalderstraat 45, Den Burg, van Heemstede, Heerenweg 66. R. Bos, A. A. Bos, G. Plüger, allen van Ned.-Indië Moeare Labosch, naar Gerritsland B 170. Lucia Vleeschhouwer, Weverstraat 95, Den Burg, van Amsterdam Linn. Parkweg 35 hs. A. P. v. Tongeren, De Koog 39, van 's-Gra- venhage, Abrikozenstraat 224. J. P. Conijn, van Steenenplaats 5, Den Burg, naar Enkhuizen, v. Bluswijkstraat 53. H. Dob. van Schildereind 95, Dén Burg, n. Vlissingen, aan boord Wachtschip. H. Smit, De Koog 89, naar Vlissingen aan boord Wachtschip. Pieter de Jong, van De Cocksdorp 26, naar Amsterdam, Dousehaerstraat 1. A. C. Verkuyl, van Weverstraat 17, naar Oisterwijk D. 398. MOND- EN KLAUWZEER. In de afgeloopen week hebben zich op Texel geen nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer voorgedaan, zoodat deze ziekte thans nog op 2 boerderijen onder het vee voorkomt. DE NUMMERING DER LIJSTEN VOOR DE A.S. GEMEENTERAADSVERKIEZING. De verloting der lijstnummers was als volgt: 1. Anti-Rev. Partij; 2. Lijst Hakvoort; 3. Staatk. Geref. Partij; 4. Comité voor Ge meentebelangen; 5. Chr. Hist. Unie; 6. Co mité van Arbeidersbelangen; 7. Lijst K. de Boer. DE LAATSTE WENSCH: „TOCH NAAR URK". De bij zeer velen bekende oud-Urker, te Den Helder, de heer W. Kager,' zou de a.s. Pinksterdagen weer op Urk gaan doorbren gen. Vanaf zijn vertrek van Urk, in 1900 naar Rotterdam, was dit van hem altijd een goede gewoonte. Een kortstondige ziekte maakte echter in de Pinksterweek een einde aan zijn 58-jarig leven. Zijn laatste wensch was echter om op Urk begraven te worden. Deze laa/tste wensch is nu in vervulling gegaan. Onder groote belang stelling is het stoffelijk overschot vanuit de Ned. Herv. Kerk ten grave gedragen. De begrafenis plechtigheid werd geleid door Ds. van Wieringen, Ned. Herv. predikant te Urk. URK, 1 Juni. Door 26 vaartuigen werd heden aan den gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd' 1910 pond Kuilpaling, van 14—170 pond per vaartuig, prijs 21—24 U ct.; 145 pond Lijn- of beugaal, 26—32 ct en 178 pond Fuikaal, 27 U— 29 ct., alles per pond. 2 Door de spanningen en gebeurtenissen van de laatste maanden is het koloniale vraagstuk wat op den achtergrond geraakt, dat wil ech. ter geenszins zeggen, dat het niet even actueel is als voor de Europeesche gebeurtenissen, toen Duitschland en Italië er zoo ongeveer weke. lijks over schreven en spraken. Duitschland eischt nog even sterk de oplossing van het koloniale probleem als vier maanden geleden en het is er nog even heilig van overtuigd, dat het recht op koloniën heeft als de andere groote mogendheden. Gayda, de spreekbuis van de Italiaansche regeering, heeft er dezer dagen in een artikel op gewezen, dat elk der vier mogendheden (Engeland, Frank rijk, Duitschland en Italië) recht heeft op koloniale gebieden, overeenkomstig haar bevolkingscijfer en den omvang van haar levensbehoeften. Hij heeft daarbij een rekensommetje ge. maakt. Frankrijk heeft 42 millioen inwoners en bezit ongeveer 12 millioen vierkanten kilo- meter koloniaal gebied. Engeland.met 46 mil. lioen inwoners bezit zonder de dominions 7% millioen vierkanten meter buiten Europa, Duitschland is nog steeds zonder k;oloniën, Italië had met 45 millioen inwoners voor den Abessynschen oorlog slechts 2 y2 millioen vier kanten kilometer koloniaal gebied; (met het veroverde Ethiopië nu ongeveer 4% millioen). Na het opsommen van deze cijfers eischt Gayda „In naam van de rechtvaardigheid" een herziening van het koloniale vraagstuk. De billijkheid, zegt hij, eischt, dat de groote mo gendheden een koloniaal rijk bezitten, dat evenredig is aan haar bevolking en haar be hoeften; om daaraan tegemoet te komen rich ten Duitschland en Italië zich echter alleen en uitsluitend tot Engeland en Frankrijk. Als derhalve deze twee groote democratiën wei geren tot een dergelijke „medewerking" te geraken, lokken zij een oorlog uit, „welke men in de geschiedenis de noodlottige ontploffing van den klassestrijd tuschen de naties zal noe men". Liever dan enkele duizenden vierkante kilometers koloniaal gebied aan de totalitaire staten af te staan, zouden Engeland en Frank rijk hun bestaan op het spel zetten, vijf a zes millioen van hun strijders den dood injagen, en de beschaving van Europa aan een totale ver nietiging bloot stellen. „De Maasbode" knoopt daaraan een be schouwing vast, waaraan wij het volgende ontleenen: Wij behoeven er wel niet op te wijzen, zegt het blad, dat dit geheele betoog één groot cynisch sofisme is, uitgaande bovendien van een totaal willekeurige thesis, waarvoor zelfs geen schijn van bewijs op té brengen is. Voor de werkelijke politieke situatie is van belang, dat hier de Italiaansche levensruimte terri toriaal gezien wordt. Italië zou niet alleen de ruimste tegemoetkomingen vragen, het eischt gebieden op, en wel zeer aanzienlijke, al wordt op het einde van het artikel slechts van een „enkele duizenden vierkante kilometers" ge sproken. Als men becijferingen maakt, loopen de Italiaansche eischen in de millioenen, ter wijl namens Ijuitschland meer gevraagd wordt, dan dat, waarop het Derde Rijk tot dusverre aanspraken heeft doen gelden. Men kan zich, zeer terecht, de vraag stellen, of de Italiaan sche regeering Gayda in zijn opvatting rugge- steunt. In elk geval is de nu naar voren ge brachte formule er op gericht de wereld op- nieuwe te verdeelen, voorloopig ten koste van Engeland en Frankrijk, ten voordeele van Duitschland en Italië. Maar de kleinere kolo- niseerende staten als Nederland, België, Por tugal zullen het hunne bij een dergelijken eisch denken, evenals trouwens bijv. Polen, dat ook in het geheel geen koloniën bezit. Gevonden en Verloren voorwerpen 1 belastingmerk aan clips; 1 jas; 1 vulpot lood; 1 huisdeursleutel; 1 belastingmerk aan een riempje; 1 damessjaal; 1 zwarte porte- monnaie inh. 0.70; 1 wollen muts, wit; 1 dek zeil Schager Houthandel; 1 schooltasch; 1 paar dames handschoenen; 1 groen geschil derde kano; 1 jongensjekker; 1 zwarte vulpen; 2 belastingmerken; 1 bruine portemonnaie; 1 damestasch met inhoud; 1 belastingmerk werklooze; 1 witte Marineofficiers uniformpet. 5 Belastingmerken; 1 bankbiljet k 10; 1 doublé dames armbandhorloge; 1 vulpen merk Parker; 1 zwarte portemonnaie inh. pl.m. 7 a S; 1 zwarte portemonnaie inh. pl.m. 50 a 60; 1 jongensjasje; 1 groen gekleurde vul pen. Vrijdag 2 Juni 1939. Wedstrijd no. 3. Modelsloepen B I en B II. Aantal deelnemers: 14. 1. Bootsman J. Luiting, Kon. Instituut, 27 punten. 2. Luit. ter zee 2e kl C. H. Bartels, Marine kazerne, 21 punten. 3. Luit. ter zee 2e kl. S. C. Ritsema van Eek, Hr. Ms. „Wachtschip", 18 punten. 4. Matroos le kl. K. J. Beun, Hr. MS. „Wachtschip", 14 punten. Fantasiesloepen. Aantal deelnemers 4. 1. Matroos le kl. T. S. de Vries, Hr. Ms. „Wachtschip", 17 punten. 2. Opperschipper H. J. Steijn, Hr. „Schorpioen", 11 punten. Ms.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6