Abonneert opdit blad MIM€ frits coltof slaapkamers frits COlfOf'3 JUNI-AANBIEDING £en De overneming van de Red Star Line door de H.A.I. Aanleg vliegveld Bergen Alkmaar garnizoenstad De Marine marcheert Indische actie voor vlootversterking Sport Eerewedstrijd Helder I-'t Gooi I HRC-nieuws Vreugde vinden KoAflat TUiiiduiu-eriApxiAJL Postduivenvereen. „Hollands Noordpunt" ïliaAineê-elicfden HEDENMIDDAG 5 UUR aan cU <Kcld. gloeilampen 'Centïale woninginrichting SPOORSTRAAT 93 J. A. STREUTKER eiken old finished- en avodiré- va. 49.75 52.50 59,50 89.50 137.50 en 165.- voor hal ven prijs bij aankoop van een slaapkamer. gekochte goederen worden tot latere levering gratis opgeborgen ziet hed enavond de étalages bij woninginrichting Tijdschriften Ke&fc m ZendUiq, de ideale verkooper! Onderhandsche plaatsing van ƒ45 millioen aandeelen. De directie van de Holland-Amerika Lijn bevestigt thans de juistheid van het reeds Ge publiceerde bericht, dat zij de Red-Star-Lüie beeft overgenomen. De Holland Amerika Lijn heeft zoowel de beide passagiers- en vrachtschepen Penn- land" en „Westernland" als de goodwill der Red-Star-Line verworven. De bestaande dienst zal worden voortgezet als de Red-Starline- service der H.A.L. Van 3 Juni af zal eiken Zaterdag, zoowel van Antwerpen als van New-York, een afvaart plaats vinden. De schepen der Bernsteinlijn vallen buiten deze transactie. Met het oog op de verdere financiering van den bouw der kort geleden bestelde twee sche pen voor de Pacificdienst en van de boven vermelde transactie inzake de Red-Star-Line, hebben commissarissen en directie der Hol landAmerika Lijn besloten tot onderhand sche plaatsing a pari van een bedrag van 4.500.000 aandeelen, gerechtigd tot dividend over het loopende boekjaar. Onaangenaam souvenir voor Alkmaar. Men is dezer dagen in zooverre met het militaire vliegveld in Bergen gereed gekomen, dat men met het wegvoeren van het overtollig gebleken materiaal is begonnen. Na de groote stagnatie is men na de vorstperiode met 1300 arbeiders aan het werk getogen, die in drie ploegen gewerkt hebben, zoodat het einde van den arbeid nog vrij snel in' 't zicht is gekomen. Alkmaar heeft van .den vliegveldbouw niet veel geprofiteerd, omdat er slechts sporadisch Alkmaarsche arbeiders werden aangenomen. Bovendien blijken, nu het vliegveld gereed is gekomen, zeer vele arbeiders van elders, die korteren of langeren tijd bij den aanleg zijn werkzaam geweest, zich blijvend in Alkmaar te hebben gevestigd, welk minder aangenaam verschijnsel zich ook in Bergen voordoet. Sinds eenige jaren heeft de werkloosheid in de overige takken van het bouwbedrijf een laagtepunt bereikt, maar, dank zij dit minder aangenaam souvenir aan het militaire vlieg veld, is hier het aanbod van grondwerkers thans zoo groot als nog nimmer het geval was. Deze maand komt een groot deel van het tweede regiment luchtdoelartillerie naar Alk maar en omdat er van kazernebouw nog altijd geen sprake is, daar men het over het aanbod van Alkmaar in Den Haag nog altijd niet eens blijkt, worden de troepen voorloopig on dergebracht in een tweetal schoolgebouwen en het materieel in de Korenbeurs. Een ander deel van het regiment gaat tijdelijk naar Egmond aan Zee. Op het oogenblik is men druk bezig de scholen voor hun nieuwe bestemming in ge reedheid te brengen en er worden keukenge bouwen, stookplaatsen, schuilgelegenheden en een wachtlokaal bijgebouwd. Het toezicht op deze tijdelijke kazerne berust bij den hoofdop zichter van de genie. Men deelde ons mede, dat er te Alkmaar, in verband met den kazernebouw, een bouw bureau van de genie zal worden gevestigd. De bemanning van Hr. Ms. flottieljeleider „Tromp" de bodem ligt tijdelijk in een dok van de Amsterdamsche Droogdokmaatschappij voor het nazien van de schroef heeft gisteren een marsch door Amsterdam ge maakt. De marcheerende adelborsten en matrozen met de scheepskapel genoten groote belang stelling van de bevolking der stad. Vergadering te Batavia. Onder auspiciën van de Vaderlandsche Club, zoo meldt „De Telegraaf", wordt te Batavia een openbare vergadering voorbereid met het doel om uiting te geven aan het verlangen van de bewoners van Ned.-Indië naar een spoedige en afdoende versterking van de vloot. Door vertegenwoordigers van verschillende groepen der samenleving zal het woord wor den gevoerd. Zondag a.s. Aanvang 3 uur. De opstelling van Helder is als volgt: Prins v. Beekhoven Teeckelenburgh L. Trap v. Steenbergen de Best v. Spierenburg v. Tongeren Gast Rottier Godschalk FINALE RAUCHBEKEK. HRC 3ZFC 3. Aanvang half drie. Smerecnik Stins Dekker Schoemaker Van Dok Kok Bakker Koster Zymni Bakker Van Dam Scheidsrechter C. v. d. Hoven. De beker zal onmiddellijk na den wedstrijd, zoo er een beslissing verkregen is, aan het winnende elftal worden uitgereikt op het ter- rein. Eindigt de wedstrijd in een gelijk spel, dan wordt er tweemaal 7J/£ minuut verlengd en al wordt er ook in deze verlenging gedoelpunt door een der partijen, deze tweemaal 71 minuten moeten uitgespeeld worden. Eindigt de ontmoeting, ook na verlenging, in een gelijk spel, dan vindt er alsnog een beslissingswedstrijd op het terrein der tegen partij plaats. W anneer de eerste zomermaand zijn blijde intocht doet en overal het land zich baadt in milde zonnegloed, dan leeft in ieder menschenhart de drang om uit te gaan, om vrij in de natuur iets van Gods wonder te verstaan. Ver van het woelig stadsrumoer, daar zoeken wjj de rust bij 't vijvertje of de duinenrij aan Hollands rechte kust. In statige eentonigheid ruischt er de blauwe zee en voert over haar wijde vlak de zoetste hymnen mee. We liggen lui en droomerig, bij warme middagstond en laten vreugdvol d'oogen gaan tot in den horizont. Dichtbij ons zet er menigeen het witte tentzeil op en even later duikt hij luid in 't bruisend-zilte sop. Soms gaat de gouden dagvorstin weieens uit het gezicht; maar... achter 't wolkdek schijnt zij weer, een nieuwe strook van licht. Hij, die de ware vreugde zoekt, en straks ook vreugde vindt, die is in dezen tijd toch een gelukkig menschenkind. T. J. DEKKER. K.V.D.H. 1—ADOS 3. Zondag a.s. speelt KVDH I haar laatsten thuiswedstrijd voor de le kl. NHVB tegen Ados II uit Hoorn. Deze wedstrijd vangt 11 uur aan en wordt gespeeld op het terrein Kemphaanstraat onder bekwame leiding van scheidsrechter H. Nieuwland. Dit belooft een fraaie partij te zullen worden, waarover wij niets van den uitslag kunnen vermoeden, daar beide partijen volkomen aan elkaar ge waagd zijn. Een wandeling naar de Kemp haanstraat kunnen wij Zondag den echten sportliefhebber volkomen' aanbevelen. Bovengenoemde vereeniging hield j.1. Zondag een wedvlucht van Corbeil, afstand 510 km. In concours waren 140 vogels, welke met een krachtigen Noordenwind (12 m per sec.) des morgens om 7 uur in vrijheid werden gesteld. Hoewel het een zware vlucht was, maakten de vroegste vogels nog een snelheid van 48 km per uur. Hier en daar Werden nogal wat verliezen geleden. Vermelding verdient de tijd van den heer Riemers, welke met zijn vogels op deze zware vlucht vijf van de eerste tien prijzen wist te behalen. Prijzen en punten werden als volgt ver diend: Riemers 1, 2, 3, 6, 9, 13, 18, 27, 29, 31, 32, met 140 punten; Scholten 4, 14, 15, 30, met 101 p.; Rietveld 5, 10, 28, met 83 p.; Peute 7, 8, 12, 16, 21, met 120 p.; Mulder 11, 36, met 48 p.; van Steijn 17, met 32 p.; van Leeuwen 19, met 24 p.; Bruin 20, 34, 35, met 59 p.; Buis 22, 23, met 43 p.; Koger 25, met 29 p.; Giesbers 26, met 28 p.; Felkers met 20 p.; Brand met 8 p. Overplaatsingen. Matroos le kl. H. Roubos v. Hydra n. van Speijk 1-6-39. Matroos le H. de Vries v. van Meerlant n. W. v. Ewijck 1-6-39. Matrozen le kl. P. C. van Luijk en K. Meerman v. Hydra n. A. v. d. Hulst, 1-6-39. Matroos le kl. M. A. van Klei v. van Meer lant n. P. Florisz 1-6-39. Geschutmakersmaat F. Vuurman v. van Speijk n. Afd. Marns. R'dam, 1-6-39. Op da tum tewerkgesteld bij den bouw van het A.I.S. van Kinsbergen bij de Rott. Droog dokmij. Matr. le kl. J. C. van der Hilst van Afd. Marns. R'dam, bouw O. 19. Bevolen over plaatsing op 30-5-39 naar den O.Z.D. inge trokken. Marn. le kl. J. Jong v. Kaz. W.o. Aanwij zing om 24-5-39 naar O.I. te worden uitge zonden ingetrokken. Matroos le kl. A. J. Dreijer v. van Speijk. Datum bevolen overpl. naar Sumatra gewij zigd van 3-6-39 in 1-7-39. Stoker-olieman C. Veldhuisen v. W.s. Vliss. n. J. v. Gelder, 24-5-39. Stoker-olieman L. W. Fernhout v. De Kooij n. De Mok, 1-6-39. Stokers le kl. L. Drieling, P. Haringa, H. Kanning, P. F. de Loos en J. Vos, van De Kooij naar De Mok 1-6-39. Stokers 2e kl. W. A. Alleman, P. J. Bal, B. Borreman, J. F. Charrité. H. v. d. Houten en M. Kuzee van De Kooij naar De Mok 1-6-39. Matr. 2e kl. W. J. Jacobs van v. Speijk n. Gelderland, 1-6-39. Stokers 3e kl. G. Boeschoten en G. den Heijer v. van Speijk n. Sumatra, 1-6-39. Stokers 2e kl. G. L. C. van Spaandonk en A. v. d. Sluijs van Sumatra n. van Speijk, 1-6-39. Marn. le kl. A. Agterberg van Hospitaal n. Kaz. W.o. 1-6-39. Telegrafistenmaat C. den Boer van Kaz. A'dam.-R.D. naar W.s. W.o., Walstation, 27-5-39. Matr. le kl. J. Beyieveld v. O.Z.D. n. W.s. W.o. 1-6-39. Matr. le k"l. W. H. Schoens v. Sumatra n. Kaz. W.o. 1-6-39. Matr. 2e kl. P. C. van Dommele van Gel derland n. W.s. W.o. 22-5-39. Matr. le kl. A. van Duin v. Gelderland n. W.s. W.o. 22-5-39. Matr. 2e kl. C. J. van Etten v. Gelderland n. W.s. W.o. 22-5-39. Met ontslag uit den Zeedienst. Leerl.-vliegt.mkr. (M) J. P. M. Aarts 1-6-39 Het aangewezen adres voor goedkoops Gloeilampen met volle garantie étaleert: alléén deze week een LIGSTOELEN, met prima loper 98 ct. Wringe* bokken 1.48 Prima Merk-wringers, 5 iaar garantie 7.90 ZEEMLEER 25 ct. 6 tree's Trappen 98 ct. Prima Trappen, alle maten 20 ct. p. trede FA. ZOETELIEF TEL. 403 KEIZERSTR. 75 alléén kanaalweg, naast casino Tamboer le kl. M. F. Andriessen 1-6-39. Korpl.-torpedomaker J. T. Franken, 1-6-39. Sergt.-bottelier J. Bouw, 1-6-39. Lichtmatroos J. T. Buschman 1-6-39. Marn. 3e kl. W. J. Munnik, 14-6-39. Met ontslag in O.-I. Majoor-monteur J. Ruigentuin, 31-5-39. Aangenomen in den Zeedienst. Stoker 3e kl. D. C. van Schaik 19-5-39. Marn. 3e kL J. Amptmeijer 17-4-39. Marn. 3e kl. W. Krul 18-4-39. Marn. L. Spilt, 15-5-39. Marn. W. F. Butter, 16-5-39. Titulairen rang verleend. Maj.-konstabel A. Feenstra, 31-5-39, den titulairen rang verleend van opperkonstabel. Aanwijzing thuisvaren. 7-6-39 per m.s. „Indrapoera" van Tg. Priok; Kwartiermeester P. Bravenboer. Matr. le kl. A. H. P. v. d. Heijden. Stokers le kl. G. J. Visser en C. Abben- huis. Bevordering. 1-5-39 tot telegrafistenmaat. Matrozen 2e kl. H. J. Deetman en W. Vlot. Matr. le kl. M. van der Meulen. Matroos 3e kl. A. G. v. d. Riet tot matroos 2e kl. Zonneschijn, tijdschrift voor de jeugd, 1 Juni. Behalve een aantal gezellige platen op den omslag en binnenpagina, opent dit nummer met een amusant verhaal over de wonderlijke middeltjes van den Chinees. Van L. vertelt over ,.De geschiedenis van het mannetje in de maan" en daarachter vinden we een pagina leuke knutselwerkjes en het vervolg van „De zigeunerhond". Spelletjes en vertelsels, rijmpjes en raadsels en niet te vergeten, het eigen hoekje, vult dit nummer. Uitgever is Drukkerij Spin, N.Z. Voor burgwal, Amsterdam. Het Kind. Nummer van Zaterdag 27 Mei. Uitgave C. A. Spin Zn., Amsterdam. Een mooi gedicht van Jo Kalmijn Spieren burg opent dit nummer, en wordt gevolgd door een bijdrage, getiteld „De Vrouw en haar Taak", het jongere element in de Nederland- sche vrouwenbeweging. Zeer interessant is de beschouwing over „Het kind in de Camera Obscura", (met typische illustraties naar het „origineel" voorzien), terwijl wij tenslotte de aandacht vragen voor de schets over „Metho disch werken". Als gewoonlijk: een nummer leerzaam en uiterst prettig geschreven. Zon en Zomer tegemoet! Inderdaad, een indruk van zomer, zon en zee krijgen we, wanneer we de Juni-afleve- ring van „Beyer's Mode für Alle" bekijken. Aan vlotte sport- en strandkleeding is een belangrijke plaats in dit nummer ingeruimd. Het gekleurde middenblad toont een heele collectie van die aardige srtrandpakjes, die zoo eenvoudig te maken zijn van flapjes of coupons linnen, cretonne, toile, enz. enz. Naast de strandkleeding zijn echter ook de andere modellen niet vergeten en we vinden tallooze aardige, eenvoudige japonnetjes, die zoowel buiten als in de stad een goed figuur zullen slaan. Aandacht is er voorts besteed aan de mo dellen voor kinderen en oudere dames. Wie nog geen gelegenheid had zich te oriënteeren omtrent de nieuwe hoedenmode, vindt in dit modeblad een viertal strooien hoedjes vol gens de allerlaatste ontwerpen. „Beyer's Mode für Alle", met 100 modellen en 3 gratis raderbladen, is verkrijgbaar in eiken boekhandel of bij de Hoofdvertegen woordiging N.V. Wereldmode, Prins Hen drikkade 48, Amsterdam-C. Herwlg's practische tuin ency clopedie. Van deze tuinencyclopedie ver scheen reeds het elfde nummer. Behandeld wordt hierin van salsola tot Tradescantia. Tal van goede illustraties verluchten het werk. Het geeft een vételheid van stof, die voor den leek misschien wel eens wat overdadig is. Men vindt er echter ook tal van goede en practische wenken in, waardoor het bezit van deze ency clopedie, voor ieder die zelf tuiniert,een waardevol bezit is. En wie heeft er tegenwoor dig geen eigen tuin? Het werk wordt uitgegeven bij v. Loghum Slaterus, Arnhem. Wij ontvingen van de uitgevery Bosch en Keuning N.V. te Baarn een brochure, getiteld „De verhouding tusschen groot- en kleinbedrijf in de levensmiddelenhandel", geschreven door P. v. d. Linde, den voorzitter van den Neder- landschen Kruideniersbond. De prijs van dit werkje bedraagt 50 cent. DE PAUS EN DUITSCHLAND. De nieuwe paus volgt tegenover Duitschland een conciliante politiek, die het gevolg gehad heeft, dat ook in Duitschland de strijd geluwd is. Uit Miinchen vernemen wij thans, dat kardi naal Faulhaber na raadpleging van den paus en op grond van diens aanwijzing zijn bezwa ren tegen de toelating van prof. dr. Barion aan de theologische faculteit (aan de Roomsch- Katholieke studenten werd verboden de col leges van dezen professor te bezoeken, waarop de faculteit gesloten werd) heeft laten vallen. DE KERK BETAALT. Voor de weinige in Rusland nog open kerken werd volgens „Die Freie Volkskirche" in 1937 volgens de officieele gegevens 1)5 millioen roe bel belasting betaald, uit welk fonds aan de godloozenorganisatie 100 millioen roebel subsi die door de Sovjet-regeerihg uitgekeerd werd, zoodatindirect de kerk de godloozenpro- paganda betaalt, concludeert dit blad. PROTEST VAN ROOMSCH-KATHOLIEKEN. Het Engelsche Roomsch-Katholieke hoofd blad „The Catholic Times" richt op religieuze gronden een scherp protest aan de Britsche re geering inzake het voorgenomen verbond van Engeland met Rusland. „De Roomsch-Katholie- ken kunnen niet als bondgenooten van de atheïstische dictatuur strijden". Tevens lezen we in de Amerikaansche pers, dat de (eveneens Roomsch-Katholieke) bis schop van Buffalo in de Vereenigde Staten aan zijn geloofsgenooten publiek den raad geeft om den krijgsdienst te weigeren indien de Veree nigde Staten ooit tot een oorlog tezamen met Sovjet-Rusland als bondgenoot zouden beslui ten. HET NIEUWE PARLEMENT, In het nieuw gekozen Turksche parlement vindt men thans ook twee Grieksch-Orthodo- xen en één Armeensch-Christen. EINSTEIN EN JEZUS. Men heeft den beroemden geleerde Albert Einstein over zijn gevoelen ten aanzien van Jezus Christus geïntervieuwd. Nadat in dit in terview in het algemeen de welwillende hou ding van dezen Joodschen geleerde ten aanzien van het Christendom tot uiting was gebracht en het boek van Emil Ludwig over Jezus be sproken was, stelde de intervieuwer de vraag: „Gelooft gij in de historiteit van Jezus f" „Zonder eenigen twijfel. Niemand kan de evangeliën lezen zonder het gevoel te hebben van de realiteit van Jezus. De macht zijner per soonlijkheid klopt in elk zijner woorden. Geen enkele legende is van een dergelijk leven ver vuld ,Jn een van zijn boeken denkt Emil Ludwig, dat een groot deel der uitspraken van Jezus niet anders zijn dan weergaven van andere pro feten f" Einstein antwoordde: ,JJiemand kan ontken nen, dat Jezus geleefd heeft en dat zijn woor den bewonderenswaardig zijn. Zelfs indien, dit aangenomen, andere geesten in denzelfden zin zich hebben uitgesproken, dan is er toch niet één die zich even goddelijk heeft uitgedrukt als Hij". DS. A. W. F. WAARDENBURG. Dr. A. W. F. Waardenburg, tot dusver Vrij Evangelisch predikant ie Utrecht, deelt ons mede, dat hij om persoonlijke redenen zijn ambt als predikant bij de Vrije Evangelische ge meente te Utrecht heeft neergelegd en zich als „reizend evangelist", die gaarne waar dit ge- wenscht wordt, met de evangelie- en Mara- natha-boodschap toil dienen, gevestigd heeft, adres Achter St. Pieter 11 te Utrecht. NEDERLANDSCH BIJBELGENOOTSCHAP Het Nederlandsch Bijbelgenootschap ont ving een pandbrief van de Vaderlandsche Hypotheekbank ad 1.000.anonym ten ge schenke. Nieuwe afdeelingen werden opgericht te Bergentheim, te Noordwolde-Steggerda, te Grootegast, te Leek, te Maarssen, te Zuilen, te Abcoude, te Benthuizen en te Soest, terwijl in Indië een afdeeling werd opgericht te Kediri. Hiermede is het aantal afdeelingen nu geste gen tot 409, waarvan achttien in Indië en vier in het buitenland. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tjikandi, t„ 2 Juni te Havre. Chr. Huygens, u., 1 Juni te Genua. Enggano, 31 Mei v. Singapore. Marnix v. St. Aldegonde, u., 1 Juni te Batavia. Poelau Bras, t., 31 Mei te Belawan. Poelau Laut, 1 Juni v. Hamburg. Poelau Roebiah, u., 2 Juni v. Suez. Salawati, t., 1 Juni v. Port Said. KON NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Bodegraven, u., 31 Mei v. Callao. Breda, u„ 31 Mei te Cristobal. Boskoop, 2 Juni v. Amsterdam. Berenice, 2 Juni v. Oran. Doros, 2 Juni te Amsterdam. Perseus, 2 Juni v. Stettin. Achilles, pass. 1 Juni 15 u. Ouessant. Doros, 2 Juni v. Rotterdam. Euterpe, pass. 2 Juni v.m. Holtenau. Helder, 2 Juni te Amsterdam. Hermes, 2 Juni te Rotterdam. Irene, arr. 2 Juni te Rotterdam. Juno, 2 Juni te Rotterdam. Medea, 31 Mei v. New York. Oberon, pass. 1 Juni n.m. Gibraltar. Orestes, 1 Juni te Caibarien. Orion, 1 Juni 19.30 u. v. Hamburg. Orpheus, 1 Juni v. Malaga. Pericles, 1 Juni v. Madeira. Pygmalion, 2 Juni te Istanbul. Stella, 1 Juni v. Samos. Vulcanus, 2 Juni 1 u. 45 u. te Hamburg. KON. HOLL. LOYD. Waterland, t., 2 Juni v. Las Palmas. Zaanland, t., 30 Mei et Santos. Montferland, 1 Juni v. Amsterdam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdijk, 2 Juni v. Rotterdam. Drechtdijk, 31 Mei v. La Union. Lochmonar, 1 Juni te Vancouver. Bo^chdijk, 31 Mei v. New Orleans. Nieuw Amsterdam, 2 Juni v. Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, t., 2 Juni Ouessant gep. S1LVEK-JAVA PACIFIC-LIJN. Bintang, 29 Mei v. Tacoma. Hoegh Merchant, 29 Mei te Tacoma. Kota Inten, 1 Juni v. Panama. Saparoea, 29 Mei v. Los Angeles. Manoeran, 31 Mei te Mombassa. Kota Inten, 1 Juni v. Panama City. Silvermaple, 30 Mei v. Cebu. Soekaboemi, 31 Mei te Busreh. ROTTEKDAMSCHE LLOYD. Baloeran, u., 1 Juni v. Colombo. Blitar, u„ 2 Juni v. Suez. Brastagi, 2 Juni te Liverpool. Blitar, u., 1 Juni v. Port Said. Dempo, t., 1 Juni v. Tanger. Tapanoeli, t., 2 Juni v. Sabang. Weltevreden, t., 2 Juni v. Singapore. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Menelaus, 1 Juni te Hamburg. Agamemnon, 31 Mei te Yokohama. Ajax, 2 Juni te Rotterdam. KON PAKETVAAK1 MAATSCHAPPIJ. Bandjermasin, pass. 1 Juni Algiers. Rantaupandjang, 1 Juni v. Bangkok. Straat Malakka, pass. 1 Juni Kaapstad. Tasman, pass. 31 Mei Thursday. Tegelberg, 1 Juni v. Tamatave. JAVA—NEW-VOKK LIJN. Peisander, 1 Juni v. Dakar. Rhexenor, 31 Mei v.. Penang. Tanimbar, 31 Mei te Singapore. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone, t., 1 Juni v. Madeira. Aludra, t., 31 Mei v. Victoria. EMZETOO LIJN. Jonge Johanna, 3 Mei te Dakar, vertrokken 1 Juni n. Bordeaux. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MIJ. (HollandAfrika Lyn). Bloemfontein, u., 1 Juni v. Port Natal. Jagersfontein, t., 1 Juni te Lissabon. Jagersfontein, t„ 1 Juni v. Lissabon. Randfontein, 2 Juni te Hamburg. Springfontein, u., 1 Juni v. P. Soudan. (HollandAustralië Lyn). Meerkerk, t., 1 Juni te Port Natal. (HollandOost-Azië Lyn). Grootekerk, 2 Juni v. Rotterdam. Arendskerk. 1 Juni te Rotterdam. Serooskerk, t., 1 Juni v. Kobe.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 7