Geen coupe tegen Yemen Opstand in ïransjordanië DE WERELD w Mussolini maakt balans op m weinig woorden ^•e<v vaart uit De eeuwige bom Palestina in Het Spaansche veld rijp om te oogsten Te royaal bij Defensie? „Schending der goddelijke geboden'' Negen boschbranden in één week Meer bloemkool naar Duitschland? Iersche bommen werpers houden vol Postvlucbten op Indië ?t'"us,,ls) lAUieM 11 ,uni|Adam U l»ni >|\V^ Achttien dooden op een bruiloft PUBLICATIE Jfl in Oprichting van nieuwe Britsche politieaf deelingen. Nadat Zaterdagochtend in de hal van het postkantoor van Jeruzalem twee bommen waren ontploft, ten gevolge waarvan vijf personen wer den gekwetst, is gisterochtend we derom een bomaanslag gepleegd. Voorts wordt melding gemaakt van een moord op een Joodschen begra fenisondernemer. De daders zijn onbekend gebleven. De bom van gisterochtend is tot ontplof fing gekomen, kort nadat bij door deskun digen was ontdekt. Eén persoon werd ge dood, zeven gewond. Bij de drie bomontplof fingen zijn in bet geheel 13 personen ge wond en één gedood. Het schijnt, dat extre mistische Joodsche elementen bij deze zaak betrokken zijn. Er zijn verschillende huis zoekingen gedaan. In een garage werd nog een vierde hom ontdekt. Voor de derde maal aan moord aanslag ontkomen. Voor de derde maal sedert het uitbreken der onlusten is de Arabische burgemeester van Jaffa, Abdoel Raoef Bitar, leider van de verdedigingspartij, aan een moordaanslag ontsnapt. De dader werd door personen, be- hoorende tot het geleide van den burgemees ter. doodgeschoten met de revolver, waarme de hij zelf den aanslag had gepleegd- Versterking van de politie. Officieel wordt medegedeeld, dat maatre gelen worden genomen om nieuwe Britsche politieafdeelingen in Palestina op te rich ten. Verder wordt de llooge Commissaris ge machtigd, het overdragen van land tusschen Arabieren en Joden te verbieden of té rege len. Een nauwkeurige omschrijving van de ze regeling, welke met terugwerkende kracht tot 15 Mei zal gelden, zal binnenkort wor den gepubliceerd. Hiller zoekt thans zijn voordeel! Hitier stelt alles in bet werk om, nu de strijd in Spanje ten einde is, voordeel te trekken uit de Duitsche hulp aan Franco. Derhalve is YVohltat van het ministerie van Economische Zaken naar Burgos gezonden om handelsbesprekingen met de Spaansche regeering vopr te bereiden. Men acht hier de taak van Wohltat van. het grootste be lang voor de Duitsche industrie. Reuter verneemt, dat Wohltat ter plaatse den toestand wil bestudeeren en in contapt wil treden met de Spaansche regeering en economische kringen teneinde volledig op de hoogte te komen niet de mogelijkheden. Duitschland stelt vooral belang in de Spaan sclie ertsen en mineralen, vooral ijzer en het hoopt in Spanje eigen hoogovens te kun nen bouwen en eigen mijnrechten te ver krijgen. Het werk van, de llaliaansche luchtmacht in Spanje. Officieele gegevens zijn verstrekt, zoo meldt Stefani, over de medewerking van de llaliaansche luchtmacht tijdens den Spaanschen burgeroorlog. Het militaire per soneel dat aan de campagne deelnam be droeg bijn G.000 personen. Het civiele perso neel ruim 300 personen. De luchtmacht voerde 87.000 vluchten uit en wierp twaalf rnillioen kilogram ontplofbare stoffen uit. Zij trof 224 „roode" schepen, haalde 000 vliegtuigen neer en vernielde 40 toestellen welke op de vliegvelden stonden. Het aan tal neergehaalde Italiaansche toestellen be droeg 80. Het personeel dat gedurende de krijgsverrichtingen is bezweken bedroeg 175, en dat der gewonden 102. Onware Duitsche berichten? Officieele Britsche kringen spreken ten stelligste tegen, dat Britsche troepen een coup tegen Yemen zou den hebben ondernomen, zooals een Duitsch blad gemeld heeft. Instortende muren verpletterden de bruiloftsgasten. Gedurende een Chineesche bruiloftspartij is een ontzettend ongeluk gebeurd, waarbij 18 Chineezen waaronder de bruid, zijn om gekomen. De bruiloft zou eerst gevoerd worden in de Fransche concessie te Shanghai, maar op het laatste oogenblik werden twee huizen in hét vluchtelingendistrict Nantao er voor uitgekozen. De huizen hadden gedurende de Chineesch-Japanschc vijandelijkheden van 1937 veel geleden, maar waren gerestaureerd Alles was voor het feest gereed, toen de perceclcn zonder dat iets tevoren er op wees, plotseling, instortten. Mannen, vrou wen en kinderen werden onder de instorten de muren bedolven. De bruidegom, een 26- jarige jongeman, werd later bewusteloos aangetroffen naast zijn bruid, een 17-jarig meisje, dat op slag gedood was. In totaal waren 18 dooden te betreuren. 44 andere bruiloftsgasten werden gekwetst. Een groote menigte vluchtelingen was van het. ongeluk getuige, daar zij belang stelden in het hu welijk, dat het eerste was in het district Nantao sedert de Japansche bezetting van Sjanghai. De heer van Vessern informeert. Het lid der Eerste Kamer de heer van Vessern heeft den minister van Staat, minis ter van Algetneene Zaken, minister van Financiën a.i., voorzitter van den Raad van Ministers, en aan den minister van Defensie de Volgende vragen gericht: 1. hebben de ministers kennis genomen van liet hoofdartikel in „De Standaard" van 2 Juni j.l. waarin o.a. het volgende voor komt: „Van verschillende kanten wordt onder onze aandacht gebracht, dat men van mili taire zijde toch wel wat al te royaal is met het uitgeven van geld. Er zou meer materiaal zijn gerequireerd, althans voor langoren tijd zijn gerequireerd, dan met liet oog op de omstandigheden noodig is. Er zouden voor het gebruik van paarden, en personen- en goederenauto's, aan eigenaren te hooge vergoedingen worden betaald enz. De opmerkingen bereiken ons van perso nen, die een krachtige defensie en een goede grens- en kustbewaking noodzakelijk ach ten, en do zorg daarvoor toejuichen, maar die tevens van meening zijn, dat daaraan niet meer mag worden ten koste gelegd, dan op den grondslag van het onvermijdelijke redelijk is." 2. Zijn de ministers in staat £n bereid in lichtingen dienaangaande te verschaffen? De lieer van Veskem verzoekt den minis ters tenslotte de kosten' van de genomen militaire maatregelen mede te deelen. Een getuigenis van „Kerk en Vrede". Op de te Leiden gehouden algemeene ver gadering van „Kerk en Vrede" heeft dr. M. van der Voet een rede uitgesproken, waar in hij o.ni. zeide dat het getuigenis van „Kerk en Vrecle" noodiger is dan ooit. De wereld- toestand is ontstellend en onheilspellend: dc oorlogsdreiging is zooa.1 niet accuut, dan toch latent. Aan de culturcele verheffing van liet volk kan niets gedaan worden, omdat het militarisme hoogtij viert, dat de beheerschen- de functie in de tegenwoordige staathuis houdkunde is en de ideologie die overal en in alles domineert. Niet te ontkennen valt dat het mi litaire systeem als zoodanig de mis schien onbewuste bondgenoot is van den totalitairen staat. Onze leden moeten een keurbende vormen die waarschuwend optreedt tegen deze ideologie en deze daadwerkelijke schending der goddelijke geboden. Het gaat om geest tegenover geest, ge zindheid tegenover gezindheid. In ons land wordt de vrijheid van geloofsuiting geknot en wordt de vrijheid van geweten geknecht. Men denke aan de strafmaat die voor dienst weigering wordt toegepast. „Tweederangsonderdanen." Het gaat er heen, dat wij als tweederangs- onderdanen worden beschouwd. We voelen ons als de anderen, maar wij vragen eer biediging van de opvatting, dat wij in laat ste instantie God meer hebben te gehoor zamen dan de menschen. Hier dreigt de spanning accuut te worden, doordat de over heid wordt gemilitariseerd. Kunnen we ho pen op meer toenadering althans van den kant der kerk? Ook hier is geen oorzaak voor optimisme. De christelijke kerk moet zoo besloot dr. van der Voet een kloek getuigenis doen uitgaan tot de volken, in dezen tijd van geweldsverheei'lijking. Gelderland weer geteisterd. Gistermiddag om ongeveer half drie is op het terrein van het staatsbosch'beheer te Groesbeek een hevige brand uitgebroken, welke werd ontdekt, doordat zich lievige rookwolken boven de bosschen verspreid den. In allerijl schoot hulp toe. Het vuur word bestreden door arbeiders van he.t Staatstooschbehoer, particulieren en militai ren van liet te Groesbeek gelegerd grens- waohtregiment. Ongeveer 3 H.A. werden door het vuur verwoest. Het is reeds de negende boschbrand, welke in de omge ving van Groesbeek in de afgeloopea zeven dagenheeft gewoed. Rampzalig sigaretteneindje. Zaterdagmiddag brak brand uit in de dennebosschen, gelegen op den Zandberg te Maasbree Militairen en burgers bestreden het vuur door middel van tegentoranden en het maken van brandgangen, waardoor zij de vlammen konden stuiten. 3 H.A. denne- bosch ging verloren. Men vermoedt, dat de brand ontstaan is door het wegwerpen van een brandende sigaar of sigaret. Het besmette gebied beperkt. Zooals men weet. heeft Duitschland een zeker gedeelte van ons land besmet ver klaard met den Coloradokever en de in voer van tuinbouwproducten uit dat gebied verboden. De Noordelijke grens van dat ge bied loopt van Noordwijk tot Dinxperlo. Naar de Msb. verneemt, wordt in dezen maatregel, dank zij gevoerde onderhandelin gen. met ingang van a.s. Maandag een voor onzen tuinbouw gunstige verandering gebracht. Van dien dag af, zal voor den invoer van bloemkool in Duitschland, mits deze gedopt is, d.w.z. van, alle bladen ont daan, de noordelijke grens van voor invoer verboden gebied iets meer naar het Zuiden worden verschoven. Door dezen maatregel zal voortaan gedopte bloemkool uit het Westland cn de omgeving van Delft naar Duitschland mogen worden geëxporteerd. Wat dit voor de betrokken tuinbouwge bieden beteekent, mag blijken uit de vei- lingscijfers van bloemkool gedurende deze maand. Terwijl op de Zuid-Hollandsche vei lingen de bloemkool niet meer clan f6 per 100 stuks opbracht, konden de tuinders in de Noordelijke provinciën f30 per 100 stuks bedingen. Nu deze nieuwe maatregel is ge nomen, zullen ook de prijzen van bloem kool op dc Westlandsche veilingen veel ver beteren. Een wijdvertakte organisatie. Scotland Yard in volle actie. Het I.R.A. (het Iersche republikeinsche leger) heeft zijn terroristische aanslagen op de Britsche posterijen voortgezet. Op het sta tion van Euslon werd in een postzak een smeulende rubberbom in een enveloppe ge vonden. In een der voorsteden van Londen werd brand gesticht in een brievenbus en op een Londeuscdi postkantoor is een bom in een postpakket ontploft. Ernstige schade werd niet aangericht en niemand weid getroffen, doch een groot aantal poli tiemannen en rechercheurs zagen hun ver lof voor het weekeinde ingetrokken, aange zien Scotland Yard een uitgebreid onder zoek instelt naar liet hoofdkwartier van de terroristen. Een wijdvertakte organisatie. Uit nadere berichten over de ontploffin gen blijkt, dat hier sprake is van een wijd- vertakten aanslag der terroristen van liet Iersche republikeinsche leger, op de dien sten der posterijen. Evenals hij de vorige aanslagen van de J.B.A. schijnen de brandjes en ontploffingen door een zuur teweeg gebracht te zijn. Ver scheidene postbeambten liepen verwondin gen op, hoewel niet van ernstigen aard. Evenals in vorige gevallen, volgen deze aanslagen weer op veroordeelingen van Ieren wegens ontploffingen. Te Stilling zijn vier mannen veroordeeld, die het voorne men hadden ontplofbare stoffen te stelen uit het kruithuis van Ealkirk. Italiaansche berichten over ern stige onlusten. Het Duitsche Nieuwsbureau meldt: Naar het „Zwölf Uhr Blatt" uit Rome verneemt, is in Transjordanië een opstand uitgebro ken, welke tegen de Engelschen gericht is. In vele plaatsen zijn Engelsche vlaggen verbrand. De rebellen hebben strategisch belangrijke punten bezet. Tusschen Engel sche troepen, die uit Palestina geroepen waren en rebellen, zou reeds een gevecht hebben plaats gehad, waarbij de Engel schen tot den aftocht gedwongen zouden zijn. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN BOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcëritrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor erwten van den oogst 1938, gedenatureerd van 5 tot en met 10 Juni 1939, voor groene erwten, door handelaren gedenatureerd cn voldoende aan de standaardmonsters van de kwaliteitsklasse A, B of C, respectievelijk f2.90, f 2.40 en f 1.90 per 100 kg. zal bedra gen cn voor vocdcrerwten, gedenatureerd door telers, die deze erwten zelf hebben ge teeld, f 1.40 per 106 kg. De steunvergoeding voor vcldboonen van den oogst 1938 in hetzelfde tijdvak door te lers of handelaren gedenatureerd en vol doende aan de kwaliteitseischen, zal f 1.50 per 100 kg. bedragen. 's-Gravenliage, 9 Juni 1939. (Adv.) TEELTPREMIE VLAS OOGST 1938. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat voor vlas van derl oogst 1938, hetwelk met inachtneming van de dienaangaande gestelde regelen werd ver kocht in het tijdvak van 1 Maart 1939 tot en mot 30 April 1939, alsmede voor vlas van dien oogst hetwelk op 30 April 1939 nog on verkocht en in onbewerkten toestand aan wezig was, ccn teeltpremie zal worden uit gekeerd. Deze tceitpremie zal per kg. gerepeld vlas een zoodanig bedrag bcloopen als overeen komt met een gemiddelde premie van f 37.50 per ha. Vertrek van Aankomst t» o"»reiS) lRan*' 11 ,unl lSln"*p' Pelikaan j0dhp. 11 JunijRang. 11 j„ (heenreis) I I 'ai Basra 11 juni Basra 11 jUnl Bang. 11 junl Zilverreiger (terugreis) Reiger (heenreis) Jodhp. 11 Juni Athene 11 Juni Buizerd !\[edan 11 Juni (terugreis) 1 De Valk heeft door het slechte weer thans een dag vertraging. 's-Gravcnhage, 9 Juni 1939. (Adv.) Lasteren in Rusland zwaar gestraft. Haf hooggerechtshof te Kiev heeft den onder wijzer Spitsjkak, die er speciaal zijn werk van niaakte, menschen op lasterlijke wijze aan te brengen ,tot vijftien jaar gevange nisstraf veroordeeld. In vijf jaar tijds had Spitsjkak honderden personen aange- bracht, die hij van eontra-revolutionnaire activiteit beschuldigde. Verscheidenen hunner werden gearresteerd. Paus ontvangt Spaansche missie. Dg Paus heeft lieden, de 3200 Spaansche fa- langisten, die zich op het oogenblik te Rome bevinden, ontvangen, tezamen met den Spaansche minister Serrano Suner, generaal Gambara en de leden van de Spaansche militaire- cn marinemissies. De Paus verwelkomde zijn zeer geliefde zonen die hem grooten troost hadden geschonken, want zij waren de verdedigers van het ge loof en d'0 Spaansche beschaving. Hij gaf zijn zegen 'aan Franco. „Help ons Chamberlain." De negen hom derd zeven Duitsche vluchtelingen aan boord van de „St. Louis" van de Hamburg- Amerika lijn, die geen toestemming heb ben gekregen om op Cuba aan land te gaan, hebben Chamberlain in een tele gram verzocht, bun in Engeland een toe vlucht te verleenen of tenminste toestem ming te verleenen, te Southampton aan land te gaan. Oorzaak Thetis-ongeluk bekend? Sunday Times schrijft, dat de ramp van de Thetis het gevolg is van een vergissing van een der schepelingen: Het water zou naarbin nen zijn gekomen toen.de bemanning oefe ningen deed met de torpedolanceerbuizen. Het uiteinde van de buis zou niet zijn af gesloten geweest. Fransche socialisten cn communisten niet meer samen. Het centraal comité van de communistische partij heeft een schrij ven gericht tot de socialistische partijen, waarin wordt voorgesteld binnenkort de commissie tot. overeenstemming tusschen socialisten cn communisten bijeen te roei pen. De permanente administratieve com missie van de socialistische partij heeft dit voorstel met 18 tegen 13 stemmen van de liand gewezen. Labourpartij wil geen volksfront. De voor* zitter van de London County Council, het lid van het Lagerhuis Herbert Morrison, liccft in een rede tot een vergadering van de Labourparty te Brighouse in Yorkshire gezegd, dat de Labourparty zicli zal blij ven verzetten tegen liet vormen van een volksfront. Duitsch gedenkteeken omvergehaald. Eert in het plaatsje Fiedlitz a. d. Weichsei in 1881 opgericht gedenkteeken voor den Pruisischen bouwmeester dr. Schmid— Mariënwerder is door „Poolsche chauvi nisten" niet touwen en breekijzers omver gehaald. Schouwburg te Madrid verwoest. Zater- dagavond is een voorraad ontplofbare stof fen, welk in den koninklijken schouw burg waren opgeslagen, per ongeluk ge ëxplodeerd. Drie soldaten werden ernstig en een tiental voorbijgangers licht gewond. Er ontstond een brand welke op de belen dende perceolen oversloeg. FEUILLETON. Eth el M Deli 37. En al dien tijd hield Rolfe haar, zonder te spreken tegen zyn breede borst. Ii(j wiegde haar enkel zacht heen en weer en zoo nu en dan streelde hij haar. Eindelijk, toen van uit putting haar snikken ophield, schonk hij wat melk in een beker en gaf haar die. Er is dezen keer geen rum in, zei hij zacht. Haar oogen waren bijna dicht van het schrei en. Ze voelde zich heel zwak na haar neder laag. Hij zette den beker neer en hield haar weer dicht tegen zich aan. Wees maar stil, zei hij, tot het wat beter voelt Wees maar niet bang Maar ze was wél bang. Het sterke, gelijk matige kloppen van zijn hart vervulde haar met een diepe onrust... een angstig voorge voel dat ze niet overwinnen kon. Het was of iets in haar het uitschreeuwde als antwoord daarop... iets, waar ze niet naar luisteren wilde. Haar vrijheid had zooveel voor haar beteekend en deze man, die meer meester dan minnaar was, had haar die ontroofd. Zijn overwinning wondde pijnlijk haar trots. Mis- scfiien zou ze zich gewonnen hebben gegeven, als hij voor zichzelf gepleit had. Maar zijn hooghartige methodes vernietigden haar ge voel van eigen waarde. Ze haatte zichzelf om haar overgave en in zekere zin haatte ze ook hem, omdat hij haar overwonnen had. Hij had haar geen eervollen krijg gegund. Misschien had hij niet heelemaal begrepen, hoeveel dat haar waard geweest zou zijn. Toen hij weer sprak, wou ze niet antwoor den. En zoo, zonder haar toestemming te vra gen, lichtte hy haar gezichtje op en drukte zijn lippen op de hare. Ze probeerde te pro- testeeren, maar hij gaf haar geen kans. Zijn kus was hevig en gepassionneerd en hield aan tot de weerstrevende geest in haar gebroken was en haar lippen hem beantwoordden. Toen met een vreemden, onvasten lach, zette hij haar neer op de kussens en stond op. Terwijl ze daar hijgend lag, hield hy zich bezig met den ontbijtboel en torti de storm van emotie's, die hij gewekt had, begon te luwen, wks hij al uit de kajuit verdwenen. Ze kwam overeind met een gevoel, of ze zou stikken en wou zich naar de kleine ruim te op het achterschip begeven, waar ze voor het eerst aan boord van de „Circe" was ge stapt. Maar voor ze daar was dwong iets haar om te kijken. Op de tafel zag ze, heelemaal alleen, een mes liggen. Haar hart begon zwaar te bon zen. Ze staarde ernaar. Had hij het bij onge luk laten vallen Of had hij het daar met opzet achtergelaten Ze voelde zich ijskoud worden en herinnerde, zich huiverend, dat hij dat andere mes gezien had, dat ze in haar ka mer op Honeyballfarm onder haar kussen verborgen hield om zoo noodig zichzelf te verdedigen. Ze kon zich niet voorstellen, dat dit mes hier by toeval was blijven liggen, maar wat hij voor reden kon hebben het achter te laten, was haar onbegrijpelijk. Door een plotselingen impuls geleid, pakte ze het op en ging ermee naar het keukentje, waar Rolfe bezig was met afwasschen. Je hebt dit vergeten, zei ze kortaf. Hij draaide zich snel om. Ze zag zyn oogen opglanzen. Ik deed het expres, antwoordde hij even kort. Ze reikte hem het mes met een onvaste hand. Ik begrijp niet waarom. Hij nam het niet aan. Ik dacht, zei hij, dat het je misschien zou helpen om je... veiliger te voelen. Alsof er een klep werd geopend, zoo stroom de het bloed van haar hart naar haar ge zicht. Ze voelde dat ze hevig bloosde. Met een vaart gooide ze het mes in de afwaschteil. Als ik niet veilig ben met jou, zei ze driftig, dar verdrink ik me. Zoo, zei Rolfe. Nou, het zal nog niet noodig zijn... voorloopig. Hij sprak met de vastbesloten koelheid, die ze begon te kennen. Er lag een welbewuste kracht achter verborgen, waartegen het nut teloos was te vechten. Ze keerde zich van hem af en terwijl ze wegging, begon hij een wijs te fluiten, die klonk als een triomfzang. De melodie doordrong haar en deed het bloed in haar aderen kloppen. Hij mocht dan meer meester dan minnaai zijn, niettegenstaande dat deden die verrukkelijke accoorden van de Cavalleria 'Tusticana in haar opnieuw de ver voering opvlammen. HOOFDSTUK II Dien dag verlieten ze hun ankerplaats niet. De morgennevel verdichtte zich in den loop van den dag tot een ondoordringbaren mist. Crabstonebaai was een smalle inham, waar geen stoombooten kwamen en Rolfe besloot daar te blijven. We zijn hier veilig, zei hij, en het is beter hier niet vandaan te gaan, voor het opklaart. Julie was eerst ontstemd, maar het was onmogelijk de wijsheid van zijn uitspraak te betwisten. Buiten hun haven klonk onophou delijk het getoeter van misthorens en licht schepen en zich in open zee te wagen zou pure dwaasheid geweest zijn. -We hebben proviand genoeg, stelde Rolfe haar gerust. Zoo noodig zouden we het een week kunnen uithouden en het zal je goed doen een tijdje behoorlijk eten te krij gen. Hij kuste den binnenkant van haar arm, terwijl hy dit zei en toen ze dien terugtrok, lachte hy. O, mag ik zelfs dat niet Waar om heb je eigenlijk dat mes niet gehouden Julie Ze draaide hem haar rug toe. Ik heb je immers gezegd, wat ik zou doen als... Meen je dat ik je je gang zou laten gaan Je zou alleen maar erg nat worden en, in een deken gerold in bed gestopt wor den, dat is alles. Kom bij me zitten en praat niet zulke nonsens. Ze had nooit eerder iemand als hy ont moet. Hij was onverwrikbaar en onverstoor baar. Als ze hem maar boos had kunnen ma ken, zou ze alles lans? niet zoo afschuwelijk hebben gevonden. Nu had ze het ergerlijke be voel voortdurend in de minderheid te zitn want hij stuurde al haar berekeningen in 'dé war. Soms was ze bang voor hem. Je bent nou my'n meisje, zei hij toen ze samen op de bank zaten, zijn arm'om haar heen. Dat... voor het geval ie net niet weet beteekent dat ik je kan kussen zoo vaak ik wil. En ik waarschuw je da*' het tamelijk vaak zal zyn, zoolang deze mist "aan houdt. Vind je het werkelijk zoo naar om ee- kust te worden, Julie Of stel je je maar een beetje aan J Ik stel me niet aan, 2ei ze veront. waardigd, - Alleen... vind ik, dat je be hoorde te wachten. Het spijt me, dat ik het niet met je eens ben. We zijn toch tenslotte verloofd, is niet Ze gaf geen antwoord. Haar gewonde trots overheerschte alle andere gevoelens. Den ëe" heelen morgen had ze er de schrijning van gevoeld. Is het niet vroeg Rolfe, terwijl haar vaster tegen zich aan drukte. Ze moest zich gewonnen geven en moinpol" de Nou ja, ik veronderstel, dat we dat zijn. - En als we getrouwd zyn, vervolgd® Rolfe, zullen we een reuzen goeden til® hebben. Je beseft nog heelemaal niet wat J® te wachten staat. Het zal een kolossale ver rassing zyn. Ik vind het afschuwelijk om alty'd op een boot te moeten wonen. Best Dan behoef je dat niet, S onverwachts toe. Zullen we dan in een van die grappige huisjes op de kade gaan wonen En dan maken we -en hekje voor de deur, dat de babies niet in zee kunnen tuimelen^ Maar we zullen leeren zwemmen, zoo £au„ ze loopen kunnen en misschien al eer^er',nn. voel er niets voor onnoodige risico's te 1°°" pen -li. Ze staarde hem aan, ontsteld, half ong® loovig. Babies Wat voor babies Wel, de onze natuurlijk, domoor! z Rolfe. Ik zal geweldig goed voor je zorge net zoo goed, alsof je met den zoon van lord was getrouwd. Hy lachte tegen Laa zijn plotselingen glimlach. We zullen reuzen tijd samen hebben. Julie viel uit met een heftigheid, die n zelf verraste. Ik haat de manier, waar r je maar aanneemt dat alles vanzelf spreek net alsof... (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2