K. HOORNSMAN No. 4 van Lijst 2 De candidaat voor het Platte Land. Predikbeurten PUBLICATIE Uit onze Omgeving Mevr. WitSlikker insinueert, zegt de heer Bosker; maar de edelachtbare dame is van mee ning, dat ze slechts met de lei ten komt, zooals zij die ziet. De Raad kwam gistermiddag om 2 uur in openbare vergadering bijeen ouder lei ding van burgemeester L. C. Kolft, secreta ris de lieer C. F. van Duin. Mededeelingen en ingekomen stukken. Van Ged. Staten een beschikking, waarbij de goedkeuring wordt onthouden aan het besluit tot het verstrekken van een kapitaal van f 5000— aan de visschers- vereeniging „Door Eendracht tot Vooruit gang" voor het stichten van een garnalen- drogerij. Bij hoogerhand bestaan bezwaren tegen uitbreiding van het aantal garnalen- en vischmeeldrogerijen. Van W. Groes alhier het verzoek hem een steunuitkeering te willen verstrekken van f 900— in eens, onder toezegging, dat hij dan de gemeente zal verlaten en er nimmer meer zal terugkeeren. Wordt in handen gesteld van B. en W. ter afdoe ning. Verzoek om salarisverhooging. Van den 2en ambtenaar ter secretarie is een verzoek tot verhooging van zijn jaar wedde ingekomen. B. en W. kunnen zich met het aangevoer de van adressant grootendeels vereenigen Zij stellen voor de jaarwedde te bepalen op f 1700—f 2100.ingaande op 1 Maart 1939 (De jaarwedde bedroeg f 1100—f 1S00, terwijl was gevraagd f 2000—f 2400). Goedgevonden. Tegemoetkoming in vervoerkosten. Voorgesteld wordt aan de volgende per sonen een tegemoetkoming te verleenen voor het bezoeken van hun kinderen van de school voor christ. nat. schoolonderwijs te Den Oever: P. Stigter, W. Jansen, H. Veenstra, H. Attema. A. I.Inma, F. Hoek stra, Jb. Landolt, P. Braaksma, J. Hensen, J. C. Grin, W. Dijkstra, P. Wiegman, Th. Bosch, J. E. Dam. D. v. d. Zwaag, E. El lens, P. Jongstra; aan de volgende per sonen voor het bezoeken van hun kinderen van de r.k. school te Hippolytushoef: C. J. van der Made, H. Thoma, A. Schellevis en F. van Dongen; en aan C. Metselaar voor het bezoeken van een zijner kinderen Aait de U.L.O.-sohool te Den Helder. Als voren. Uitbreidingsplan. B. en W. achten het wenschelijk, dat zoo spoedig mogelijk wordt overgegaan tot het vaststellen van een uitbreidingsplan voor deze ge meente en stellen derhalve voor hun machtiging te verleenen tot het geven van een opdracht aan den landschaparchitect J. W. Verdenius* te Groningen tot het maken van een ontwerp voor een dergelijk plan. Het voorstel wordt z.h.st goedgekeurd. Rekening armvoogden. Aan de orde is dan het rapport nopens de rekening van Armvoogden, beheerende de Hervormde en Gereformeerde armenkas sen over het jaar 1938. B. en W. stellen voor de rekening van armvoogden goed te keuren, in ontvangst op f 18258.39; in uitgaaf op f 16188.17ba tig saldo f 2070. 21 Vs; en armvoogden ter zake te déchargeeren, onder dankbetuiging voor het deswege gevoerde beheer. Als voren. Verlenging subsidie Centraal Ziekenhuis. B. en W. stellen voor op denzelfden voet en overeenkomstig de gestelde voorwaarden het subsidie te continueeren. wederom voor een tijdvak van 10 jaar. Opheffing van markten. Het betreft hier: de markten voor pluimvee eieren en konijnen op elke Woensdag; de vee markt op de voorlaatste en laatste Woens dag van Mei en de eerste en tweede Woens dag van Juni, alsmede de veulenmarkt op de Zaterdag, voorafgaande aan de eerste Maandag in September. B. en W. stellen te vens voor in te trekken de verordening op de veemarkten. Als voren. Nieuwe verordening heffing van begraafr echten. Door B. en W. is besloten de nieuwe algemeene begraafplaats met ingang van 1 Juli a.s. in gebruik te doen nemen, in verband waarmede de thans gebruikte algemeene begraaf plaats te Hippolytushoef vanaf die datum gesloten is verklaard. Mevr. de Wit—Slikker had liever een oproeping van sollicitanten gezien. De Voorzitter zegt toe er in B. en W. over te zullen spreken. Het voorstel wrdt hierna z. h. s. aan genomen. Verlenging kasgeldleening. B. en W. stellen voor de met de N. V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage gesloten kasgeldleening gf. f 125.000—, die op 30 Juni a.s. afloopt, voor een nieuw tijdvak van 3 maanden te veilen gen tegen een rente van 1''% s jaars (ovei de afgeloopen 3 maanden werd een rente betaald van 's jaars). Als voren. B. en W. stellen voor tot wijziging xan de Ie en 2è suppletoire begrooting en tot vast stelling der 4e suppletoire begrooting dienst 1938 te besluiten. Als voren. Commissie van Toezicht op het L.O. Volgt de benoeming van een lid der kom missie van Toezicht op het lager onderwijs 1- Mw. T. Kat-S'cheltas, aftredend. 2. Mw. R. A. Maaskant-Schwantje. Mevr. Kat-Scheltus wordt herbenoemd tnet algemeene stemmen. Extra hulp werkloozen. mSi' 8U £t®"en vodr over het dienstjaar 19i9 aan extra .hulp voor .werkloozen be schikbaar te stellen 261Xf 5.78 (waarvan ,'JV ~®lXf 2.ten koste der gemeente.) Wat betreft de kleine boeren, klei*< tuin ders wordt voorgesteld beschikbaar te stel en voor extra steun 9Xf 1.89 (waarvan komt ten laste der gemeente 9Xf 1. Goedgevonden. De rondvraag. Aangedrongen wordt een uitbreidings plan te doen vervardigen. Zonder toestem ming van den Minister mag niet worden gegund. We zouden kunnen beginnen met het ma ken van een plan, aldus de voorzitter. I)e heer Bosker zegt, dat de groote moei lijkheid in de terreinaanwijzing is gelegen. Besloten wordt in principe de medewer king aan het verstrekken van de voor schotten te verleenen Deze bedragen f4070 voor den architect en f 42.347 voor de wo ningen. Maatschappelijk Hulpbetoon. De heer Bontkes vraagt of B. en W. al zkn gevorderd met hun onderzoek t.a.v. de stichting van Maatschappelijk Hulpbetoon Voorzitter: B. en W. meenen. dat het verstandiger is. de zaak van den armen zorg zelf in handen te houden. Commissie van Overleg. Op een vraag van Mevr. WitSlikker antwoordt de voorz., dat. een commissie v. Overleg voor de gemeenteambtenaren niet noodig wordt geacht. Vrijwel allen zijn aangesloten bij den Bond van Gemeente ambtenaren. Insinuaties Mevr. WitSlikker vraagt verder hoe het staat met het verstrekken van land in de Wieringermeer aan kleine boeren? De heer Bosker Jicht de zaak toe, waaruit blijkt, dat meh geen vorderingenheeft ge maakt, ondanks de vele pogingen, die men heeft gedaan om iets te bereiken. Spr. zet uiteen, dat het particulier initiatief in deze meer resultaat zal hebben, dan dat van B. en W. Particulieren kunnen zich gemakke lijker tot sommige instanties wenden. Dit is Mevr. Wit-Slikker niet recht duidelijk. We kunnen dus gevoege lijk aannemen, aldus spr. dat de zaak in de doofpot is gestopt! Dat is een verdachtmaking!, aldus roept de heer Bosker uit. Er zijn hier al genoeg verdachtmakingen zegt spr. Als deze aan het adres van B. en W. gericht bedoeld te zijn, dan wijst spr. haar met klem af. Naar aanleiding van de mededeeling van LEVERING VARKENS BOVEN HET ZOUTERSGEWICHT. De Nederlandsche .Veehouderijcentrale maakt bekend, dat zij, die, ten einde de var- kensprijzen te steunen, met ingang van 26 Juni 1939 voor georganiseerden bij do pro vinciale landbouwcrisisorganisaties de ge legenheid zal openen varkens boven het zoutcrsgewicht aan haar ter levering op te geven, welke zij zal afnemen tusschen 14 Aug. en 16 Sept. van dit jaar. Bij levering zullen de varkens een levend gewicht moe ten hebben van 150 kg. of meer. Niet meer varkens mogen ter levering worden opge geven dan de toewijzing van het aantal te gelijkertijd te houden varkens boven 30 kg. bedraagt. Degene die van de geboden gele genheid gebruik maakt, is verplicht de door hem opgegeven varkens op de door de Cen trale vast te stellen tijd en plaats te leve ren. Het staat nog niet vast, of de varkens naar levend of naar geslacht gewicht zul len worden uitbetaald. In het eerste geval zal de prijs bedragen f 0.52 per kg zonder korting, in het laatste geval bedraagt de prijs voor varkens beneden 150 kg. ge slacht gewicht (doch boven 150 kg. levend gewicht) f 0.63 per kg. en voor varkens boven 150 kg. geslacht gewicht f0.62 per kg. Opgave ter levering kan van 26 Juni 1939 af geschieden bij de zaakvoerders der Ne derlandsche Veehouderijcentrale. 's-Gravenhage, 16 Juni 1939. (Adv.) STEUNVERGOEDING ERWTEN EN BOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor erwten van den oogst 1938, gedenatu reerd van 12 tot en met 17 Juni 1939, voor groene erwten, door handelaren gedenatu reerd en voldoende aan de standaardmon sters van de kwaliteitsklassen A, B, of C, respectievelijk f2.90, f2.40 en fl.90 per 100 kg. zal bedragen, en voor voedererwten, gedenatureerd door telers, die deze erwten zelf hebben geteeld f 1.40 per 100 kg. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1938 in hetzelfde tijdvak door te lers of handelaren gedenatureerd en vol doende aan de kwalitcitscischen, zal fl.50 per 100 kg. bedragen. 's-Gravenhage, 16 Juni 1939. (Adv.) PRIJZEN DER BACONVARKENS. VERHOOGING MET TWEE CENTS. De Nederlandsche Veehouderijcent.rale maakt bekend, dat de prijzen voor de met ingang van Maandag 19 Juni 1939 aan haar te leveren varkens, welke bestemd zijn voor baconbereiding, tot nadere aankondi ging als volgt zijn vastgesteld: Prijs per kg geslacht gewicht in centen. van van van van van bov. beneden 50 54 58 75 81 85 KWALITEIT 50 tot tot tot tot tot kg kg 53 57 74 80 85 kg kg kg kg kg IA naar 63 67 69 65 61 57 IB I1A kwali- 61 65 67 63 50 55 IC IIB I1IA teit 50 63 65 61 57 53 IIC 1IIB max. 57 61 63 59 55 51 IIIC 53 55 59 61 57 53 49 CC cent 53 57 59 55 51 47 Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koude gewicht na slachting (d.i. het warme gewicht verminderd met 2 De leveringsvoorwaarden, zooals zij het laatst 7'in vernield in de publicatie d.d. 24 April 1937, zijn ongewijzigd gebleven. 's-Gravenhage, 16 Juni 1939. (A<Jv.) den heer Bosker, dat er in de herfst 1939 land zal worden uitgegeven, vraagt Mevr. Wit-Slikker, of men dan weer diligent zal zijn? De heer Bosker: Natuurlijk! Mevr. Wit-Slikker. En als het niet gaat. laat men het weer zoo lang loopen, dat de kans voorbij is? De heer Bosker noemt deze vraag een nieuwe insinuatie, welke niet te pas komt. Spr. legt deze naast zich neer. Het college doet wat het kan en verdient dergelijke insinuaties niet. Spr. geeft Mevr. Wit-Slikker in overweging niet met insinueeren door te gaan, dit schaadt slechts de zaak en beneemt de lust van dege nen, die er zich hebben voorgespan nen verder te werken. Mevr. Wit-Slikker zegt, dat zij met de feiten komt, zooals zij die ziet, zij heeft toch zeker nog het recht haar meening te zeggen. Uaet&at OUDESLUISTWISK GAAT NIET DOOR. Naar wij zoo juist van de zijde van den N.H.V.B. vernemen zal de wedstrijd Oude- sluisTwisk (kampioenscompetitie), die, zooals ook in onze sportrubriek is aangekon digd, te Anna Pauhowna gespeeld zou wor den, geen doorgang vinden. YÏUdoAAjioAt T.T.-RACES OP HET EILAND MAN. Gisteren is op het eiland Man de race voor motoren tot 500 ccm. verreden, welke voor de eerste maal sinds 1907 door een niet- Engelschen renner is gewonnen. De Duit- schei- Meier legde op B.M.W. het parcours ter lengte van 420 km., af in een tijd van 2 uur 57 min. 19 sec., voor West (Engeland) op B.M.W., die er 2 min. 20 sec. langer over deed. Meier maakte een gemiddelde uursnel heid van 143,723 km., hetgeen een nieuw cir cuitrecord beteekende. Het oude record stond op naam van den Engelschman Daniël met 2 uur 57 min. 50,6 sec. Derde was Frith (Eng.) op Norton, vierde Stanley Woods op Velocette. GILERA EN D.K.W. TE ASSEN. Er is thans overeenstemming met de Gi- lerafabriek bereikt en er zullen een tweetal racemachines te Assen aan den start komen. Wie de rijders zijn is nog niet bekend, waar schijnlijk zullen het echter Serafini en Al- drighetti zijn. Niet minder dan 5 officieele fabrieksrijders van de Duitsche D.K.W.-fabriek zullen de kleuren van deze beroemde fabriek verde digen, waarvan Winkler, Kluge en Petrusch- ke in de 250 cc. klasse en Fleischmann en Wünsche in de 350 cc. klasse. ANNA PAULUWNA VERGADERING D.V.S. De viscbclub-D.V.S. vergaderde bij den heer List ter vaststelling van de eerstkomen de wedstrijden. Besloten werd twee wedstrijden te houden, n.1. op 25 Juni en 9 Juli, om den beker, die door den heer Vogel te Amsterdam beschik baar is gesteld en wel de eerste in den Wie- ringermeer, de tweede in Anna Paulowna, D.V.S. en de club uit Wieringermeer zullen aan deze wedstrijden ieder met 20 of 25 le den deelnemen. De lieer List stelde voor ieder der beide clubs een kaas beschikbaar, te win nen door de leden, die de grootste baarzen vangen. De wedstrijd in Anna Paulowna wordt in de Molenvaart gehouden. BREEZAND. MEISJE AANGEREDEN. Gistermiddag werd het vierjarig dochter tje van den heer C. v. d. Berg in den Stoom weg aangereden door de auto van den heer Van der Kruk. Bakker Van der Kruk was juist van een erf afgekomen en reed dus nog niet met snel len gang, toen de kleine, die van de R.K. Be waarschool op weg naar huis was en even in den grasberm had gezeten, plotseling den weg overstak. Van der Kruk deed alle moei te haar mis te rijden en geraakte bij die poging zelf bijna in de wegsloot, maar kon niet verhinderen, dat het meisje werd aan gereden. Het kind bekwam een lichte hersen schudding en 'n paar bleodende hoofdwon den. De gevolgen van een en ander lieten zich niet ernstig aanzien. WIERINGEN SUCCES—HELDERSCHE MILITAIREN 5-2 Een elftal van te Den Helder e.o. gedeta cheerde militairen, hetzelfde dat onlangs nog met 40 van Watervogels won, bond thans te Wieringen in de avonduren de strijd aan tegen Succes I, dat met enkele invallers uitkwam. Kuiper en Iedema waren o.a. afwezig. Het talrijke nubliek heft van een aardig partijtje voetbal kun nen genieten, waarbij Succes zich als de ster kere deed gelden. Het overwicht was ech ter niet zoodanig, dat het voor de kijkers eentonig dreigde te worden. Geenszins, de militairen, met in hun midden niemand minder dan de Ned. elftal-speler Piet de Boer van K.F.C., die de middenvoorplaat^ bezette, gaven uitstekend partij en hebben talrijke fraaie kansen geihad. De mooie passos van de Boer hadden beter benut kunnen worden, vooral door den rechts buiten, wiens schot, hopeloos zoek was. De wedstrijd werd geleid door den heer C. Metselaar. Succes opende na pl-m. 10 minuten, bij een geweldige doelworsteling, door Vcne- ma de score, terwijl Doves kort daarop over een kluwen van spelers met een fraai schot no. 2 in de touwen joeg (20). Een fraaie voorzet van rechts belandde bij de Boer, die het leer onberispelijk langs Posthumus trapte (2—1). De duels tusschen de beide Pieten waren dikwijls zeer interes sant. Slechts weinige oogenblikken later was de Boer weer doorgebroken, van dicht bij kon hij inschieten, doch Posthumus redde fraai. Aan den anderen kant werden tallooze aanvallen ondernomen. Vooral op links vlotte het buitengewoon goed, terwijl invaller middenvoor Metselaar het goed deed. Schmitt kwam eerst in de tweede helft goed los. Hij stelde Lont in de gele genheid fraai in te koppen (31) en was zelf maker van het vierde doelpunt. Ook doelpunt no. 5, dat spoedig volgde, was Inwoners van Koegras Begrijpt a.s. Woensdag Uw belangen en stemt hoofdzakelijk zijn werk. Metselaar legde hieraan de laatste hand. In de laatste minuten konden de gasten nog tegenscoren De linksbuiten, snel toeloopend, benutte een pass van den linksbinnen en zijn overhard schot was Posthumus te machtig. Succes heeft zeer goed spgl laten zien. De combinaties waren dikwijls fraai. UIT HET BENNERSKAMP. Nadat onze Dethmer Klink eenigen tijd met een kleine, inzinking heeft te kampen gehad in deze periode nam hij juist deel aan den omnium-wedstrijd op de Rijswijk- sche wielerbaan is zijn vorm thans weer blakender dan ooit te voren. Hij gaat als een dief, verklaarde ons Maarten Snooydijk. En wie kan het beter weten dan Maarten? Morgen zal Klink aan de wedstrijden te Valkenburg deelnemen. Met den bekenden Alkmaarschcn renner Jan Groot komt hij uit in een koppelwed strijd, die over niet minder dan 80 K.M. zal gaan. Veel succes, boys! Snooydijk trekt morgen naar Alkmaar, waar de kampioenschappen van de Federa tie van Wielerclubs in Noord Holland wor den verreden. Vooral op den langen afstand, in de 50 K.M. eigen-kraoht-race. vorig jaar gewonnen door Klink) zal Maarten trachten zicli tc doen gelden. „Winnen? Nee, daar prakkgzeer ik niet over. Het ligt niettemin in mijn vermogen een goede plaats bij de „middelmooters" te veroveren en gelukt mij dat, dan zal het mij groote voldoening schenken. In ieder geval: uitrijden zal ik den wedstrijd zeker!" Sympathieke woorden van den Wieringer sportsman, die zoowel van bescheidenheid als zelfvertrouwen getuigen. Maarten, doe je best! POLITIE. Gevonden: een dameshoed en een koste loos belastingplaatje. lnl. bij den gem.bode. DEN OEVER. EEN ONFORTUINLIJKE VOETBALLER. Donderdagmiddag waren een aantal jon gelui aan het voetballen in de Zwinstraat. De vijftienjarige E. Bakker Sz. kwam plot seling te vallen, hetgeen zoo hard aan kwam dat hij zijn linker arm brak. WIERINGERMEER SLOOTDORP. TRAILER GEKANTELD. Gistermiddag tusschen drie en vier uur geraakte eentrailer met vee, komende van de Leeuwarder markt op den Hoornschen weg ter hoogte van het bedrijf van den heer Pijper van den weg en kantelde. Oor zaak was de zachte berm, nu de weg ter plaatse hersteld wordt. Een der vijftien koeien-passagiers geraakte te water, de overige veertien gingen gauw „grasver sterking" halen en liepen al spoedig rustig te grazen! De loonploeger van Damme uit Midden- meer bracht uitkomst en zette bet gekan telde geval weer recht. De koebeesten wer den ingeladen en de onfortuinlijke chauf feur kon zijn reis voortzetten! KOEGRAS JULIANADORP. BAZARS TEN BATE DER NED. HERV. KERK. Op de laatstgehouden vergadering van de Kerkeraad, Kerkvoogdij en Notabelen der Ned. Herv. Gemeente HuisduinenJuliana- dorp, is besloten, dat een bazar zal gehou den worden op beide plaatsen. Te Huisdui nen half Aug. en te Julianadorp einde Aug. a.s. Medegedeeld werd dat reeds heel wat voorwerpen en kleedingstukken waren ge geven of toegezegd. Verschillende commis sies zijn gevormd, die de ondcrdeelen der bazars zullen verzorgen. DE FLORALIA. Naar ons werd medegedeeld is de vereeni- ging „Julianadorp Vooruit" voornemens om evenals vorige jaren een floralia te organi- seeren, welke zal worden gehouden in de maand September a.s. EXCURSIE VAN DE VEREENIGING VAN OUD-LEERLINGEN DER LANDBOUW- CURSUSSEN TE JULIANADORP. Des morgens om zes uur vertrok de auto bus met 20 leden en één gast naar Rotter dam, waar een bezoek werd gebracht aan de A.S.F. fabrieken en aan het Rijks-Serum instituut. De A.S.F. fabriek, welke gelegen is tegenover Vlaardingen werd het eerst bezocht. Door de Directie werd het gezel schap ontvangen en van sigaar of sigaret voorzien, en daarna door de fabriek rondge leid. Interessant was het om de diverse be werkingen te zien, die de verschillende grondstoffen moeten ondergaan, alvorens deze kustmest genoemd kunnen worden. Door den geleider van het gezelschap werd die op zeer duidelijke wijze uitgelegd. Na ongeveer 2M uur in de fabriek en de op slagplaatsen vertoefd te hebben, werd de uitgang weer bereikt Daar werden de costuums afgestoft en nam de leiding harte lijk afscheid van het gezelschap. Met een sleepboot van de A.S.F. fabriek ging het gezelschap naar Vlaardingen, waar de autobus, die inmiddels omgereden was, hen opwachtte. In een restaurant ter plaatse werd eerst aan de versterking van den inwendigen mensch gewerkt. Vervolgens zette men de tocht voort naar het Rijks- Seruminstituut, waar men te on geveer 2 uur arriveerde. Daar werd het ge zelschap door een der aanwezige doktoren voorgeleid die uitlegde, hoe de diverse Serums, welke noodig zijn voor de bestrij ding der verschillende besmettelijke ziek ten, gewonnen worden. In de stallen bezich tigde men de dieren, die noodig zijn voor het winnen van het Serum, o.a. was er een Zuid-Amerikaansche stier aanwezig van 14 jaar oud. Na de levende dieren kwamen nog wat op sterk water gezette diertjes voor bezichtiging in aanmerking, welke bij hun geboorte mismaakt waren. #De terugreis ging via Den Haag door den Haaiiemmermeerpolder naar Amsterdam. Een pauze bij Heek, en daarna nog wat van „het groote dorp" bekeken. Tenslotte komt aan alles een einde, en werd de thuis reis naar ons dorp hervat, waar een in alle opzichten tevreden gezelschap aankwam, dat zeker goede herinneringen zal bewaren aan dezen mooien en leerzamen dag. Het was alleen maar jammer dat niet alle le den hierbij aanwezig konden zijn. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BIJENTEELT IN NEDERLAND. De afdeeling Den Helder en Omstreken van bovengenoemde vereeniging, hield Don deravbnd een vergadering in de Chr. School aan de Kortevliet. De opkomst was als gewoonlijk niet groot, slechts 12 le den waren present. De voorzitter, de heer T. Speur, opende op de gebruikelijke wij ze, terwijl daarna de notulen door den secretaris, den heer D. Abbenes, gelezen werden én vastgesteld. Bij de ingekomen stukken, die overigens voor kennisgeving werden aangenomen, was een schrijven van den Rijksbijenteeltconsulent, dat er geen subsidie voor de gehouden lezing kon worden gegeven, daar deze maar door 18 leden bezocht was. Wil men dus in den vervolge zulks voorkomen, dan zullen de leden en bloc ter vergadering moeten ver schijnen, hetwelk trouwens ook zeer ge- wenscht zou zijn. Dan komt. in bespreking de te houden „excursie". De laatste jaren maakte men een rondgang langs de stands van diverse leden in Callantsoog, Julianadorp, Den Helder, Wieringermeer en ook is men een maal op Texel geweest. Het blijkt na on derlinge besprekingen dat daar thans niet veel animo voor is. Terloops wordt in het midden gebracht om een bezoek aan d.en Imkersdag te Middelburg te brengen. Hiertoe vvenscht men niet te besluiten, daar dit toch maar voor enkele personen zöü zijn,1 erf niet gerechtvaardigd is tegen over de afdeeling als geheel. Er komt dus niets. Bij de rondvraag werden enkele huis houdelijke vragen gesteld en beantwoord. Door den heer Schellinger wordt uit het verslag der Alg. Verg., voorkomende in het Maandschrift der Ver. geciteerd „dat de vergunning der Regeering het vorige jaar, 3 weken later als gewoonlijk afkwam, om de accijnsvrije suiker aan de imkers af te leveren". Hij wil dit speciaal ver melden, omdat er over deze zaak nogal wat critiek geweest is, en men dan nu weet waarom dat toen zoolang duurde. Verder is er nietsmeer aan de orde en sluit de voorzitter de bijeenkomst. ALKMAAR, 16 Juni. Kaasmarkt. Aangevoerd 43 stapels, zijnde 100.000 K.G.: Fabriekskaas kleine fis, Boerenkaas kleine f20.50, idem com missie f 19.Handel goed. ALKMAAR, 10 Juni. Op de heden gehouden graanmarkt wa ren in totaal 90 H.L.'s aangevoerd, waar van soort en prijzen als volgt: 4 H.L. voertarwe 6.256.50. 7 H.L. gerst chev. 8.4(1 8.80, 51 H.L. haver 7.10, 15 H.L. boonen, w.o.: paarde 7.60, bruine 30—31, citroen 27 en witte boonen 2530, 1 H.L. karwijzaad 31, 12 H.L. erwten, w.o.: kleine groene 9.25 11 en grauwe 2538. Alles per 100 Kg. Handel stug. ALKMAAR, 16 Juni. Aardappelen 4.30—6.10, aardbeien 0.56 1.16, aalbessen 0.17, andijvie 0.803.60, as perges 1248, bloemkool I 10—18, bloem kool II 69, doperwten 6.50—10, druiven 3233, kropsla 0.50—1, komkommers 4 6, peterselie 0.501.10, postelein 0.130.28, peulen 10.5016.50, rabarber 27, raapste len 15, radijs 1.60, selderie 0.50—1.20, spi nazie 0.72i.04, snijboonen 2.20, dubbele spercieboonen 2124, tuiniboonen 4.50—6, tomaten 10—12, uien 1.30—1.60, wortelen 2.50 —8. NOORDSCHARWOUDE, 17 Juni. Aanvoer: 8700 Kg. aardappelen: Schok sche muizen 55.30 drielingen 3r-3.60 kleine 1—1.50. BROEK OP LANG END IJK, 17 Juni. Aanvoer: 90.000 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen 5—6, drielingen 34.50, kleine 12.30, 500 bos peen 7.30, 600 bos rabarber 45.20, 20.000 Kg. tomaten A 19.20—20.50, B 18.70—20.10, C 19.20—19.30. CC 13.50—13.70 ZONDAG 18 JUNL Ned. Herv. Gemeente. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Anna Paulowna. voorm. 10.15 uur, de heer Jac. de Graaff. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, nam. 2.30 uur, Ds. H. J. de Wilde. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon, Nam. 3.30 ur, de heer Boon.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 11