AKKERTJE Ingezonden EMAILLE G€MI1SW@0I^PIRMP Stadt Schanke uit Urk Bij Examens Brand in het Storthuis Kon. Marine~Landmacht Noorder Kunstkring wordt goed bezocht Neem dadelijk 'n bespaar U die nare dagen Roy King and his Swing band alle kleuren, vanaf f HELDE R'S WARENHUIS Fa. ZOETELIEF, Keizerstr. 75 Einduitslag jubileum-nederlaag- wedstrijden V.O.P. Ir U Visscherij Van de Zuiderzeewerken Spoedig gebluscht. Gisteravond half acht ging plotseling door een deel van Den Helder de mare: „het stort huis van de Reiniging staat in brand". Het bleek inderdaad het geval te zijn. Uit het dak kronkelde op twee verschillende plaatsen een bruin-grijze rookwolk, die er op wees, dat het in het vuil niet pluis was. De politie-auto me de daarbij behoorende spuit waren direct aanwezig, terwijl burge meester Ritmeester eveneens op het terrein aanwezig was. Met man en macht was men direct begonnen met het uit één spuit water geven, terwijl men eenigen tijd later nog een tweede slang ontrolde. Toen was het vuur echter reeds gedoofd en smeulde het vuil nog iets na. Het was een voorzichtigheidsmaat regel, dat men beide Hygiéa's naar buiten sleepte. Na een halfuurtje was er geen gevaar voor uitbreiding meer te duchten. Wat de oorzaak van den brand betreft, zeer waarschijnlijk is deze ontstaan door het broeien van het vuil. Vannacht begon het vuil, dat in de Hygiéa was gebracht, opnieuw te smeulen. Direct heeft men toen maatregelen genomen, die uitbreiding voorkwamen. Gisterenavond vondt het eerste treffen plaats tusschen bovengenoemde vertegen woordigende elftallen der Marine en Land macht. Er was zeer veel publiek opgekomen en hoewel het twee volkomen oningespeelde ploegen waren, viel het spelpeil ons toch nog wel mee. Alleen het laatste Half uur had het warme weer zeker te veel gevergd van de spelers, want toen was de wedstrijd het aankijken nauwelijks waard. We zagen ver scheidene goede spelers aan het werk, niet alleen spelers die we reeds meer zagen op de Heldersche voetbalvelden, maar ook onder de anderen schuilden verscheidene goede krach ten. Bijv. rechts-back Bekkers, midhalf Effern en l.half De Ligt van Zeemacht waren uit muntende krachten en bij de Landmacht speelde ook al de r.back Pater een prima par tij. Zoowel Pino (UW) als De Boer (KFC) vielen ons tegen; eerst na de rust liet Pino zien dat hij het wel kon. Ook het linker ver- dedigingsblok van de Landmacht. De Jongh —van Dungen, begrepen elkaar totaal niet, want geen twee dacht er aan om van Ton geren eens te schaduwen. Om even 7 uur stelden de volgende elftal len zich op: Zeemacht. Smerecnick Bekkers Buitenhuis Heineker Effern De Ligt Goestens Spierenburg Dissel v. Tongeren v. Schijen Pino v. Leeuwen de Boer Jonker Versteeg v. Dungen Douwma Trentelman de Jongh Pater v. d. Weide Landmacht. Luid aangemoedigd door de talrijke solda ten, zette de Landmacht eenige goede aan vallen op en het duurde niet lang of goed werk van Pino bekroonde de Boer met een zuiver doelpunt, 01. Lang plezier hadden de Oranjehemden niet van dezen voorsprong, want keeper v. d. Weide beoordeelde een verdwaalden voorzet van v. Tongeren totaal verkeerd en het was binnen de minuut alweer gelijk, 11. De Zeemacht kwam in deze periode over weldigend opdringen en menig hachelijk mo ment speelde zich voor de Landmacht-veste af. De middenlinie, gesteund door de beide binnenspelers Dissel en Goestens, verzetten bergen werk en het verwonderde dan ook niemand, dat na 14 min. weer v. Tongeren met een schitterend diagonaal schot de Zee macht de leiding gaf, 21. Twee minuten later was het Spierenburg, welke ook een prima partij speelde, die een fout in de Land macht-verdediging afstrafte, zoodat het al reeds vrij gauw, na 18 minuten spelen, 31 voor de Marine stond. Wel probeerde Pino het eens alleen, maar meestal vond hij een Bekkers voor zich of in de laatste instantie een Smericnick. Trouwens het schieten was erg slecht in de Landmacht-gelederen, veel te lang werd er getreuzeld. Bij Zeemacht ging het beter, in moeilijke positie wist Spieren burg den bal nog om te halen, juist vol doende voor den aalvluggen Goestens om te doelpunten, 41. We zagen den scheidsrechter de heer Ten Daal vanavond weinig fouten maken, maar 5 min. voor de rust had hij tegen Buitenhuis toch een penalty moeten geven toen deze Pino een kans ontnam, nu kon Smerecnick gemakkelijk redden. De tweede helft was het eerste kwartier sensationeel, een Landmacht-elftal, dat beslist wilde ophalen. We zagen Pino langs de lijn schieten, steeds stichtte deze snelle Utrechte naar verwarring in de Zeemacht-gelederen, het was een benauwd kwartier, maar aan den anderen kant pleitte het toch ook weer voor de Zeemacht-verdediging, dat zij maar éénmaal gepasseerd werd. Juist in deze pe riode zag men de uitblinkers, waarvan Sme recnick zeer zeker een extra pluim toekomt, wel eens te gevaarlijk, maar voor het publiek was het zeer zeker een lust voor de oogën, dezen keeper aan het werk te zien. Pino kreeg toch zijn zin, na 12 min. had hij met een keurigen schuiver succes, 42. En zeer zeker hadden de Oranje-hemden in deze periode nog een doelpunt verdiend, want men was overwegend sterker. Langzamerhand werkte de Zeemacht zich echter weer los en was het verder een gelijk opgaande strijd, waarbij het 42 bleef, zoo dat voorloopig de Marine de leiding heeft. Naar men ons mededeelt, laat het bezoek aan de tentoonstelling van den Noorder Kunstkring niets te wenschen over. Uiteraard verheugen zoowel bestuur als exposanten zich daarover. Trouwens, zooals men in ons ver slag in het nummer van Donderdag heeft kunnen lezen, een bezoek aan deze expositie is zeer zeker dubbel en dwars de moeiten (en het geld!) waard. Een opwekking om, indien men dit tot op heden verzuimd heeft, alsnog naar Musis Sacrum te gaan geven wij hier volgaarne. Zooals bekend: de tentoonstelling is geopend van 210 uur heden en morgen nog. Binnen een kwartier verdwijnen Uw pijnen, Uw lusteloosheid, Uw mi graine en gevoelt ge U vroolijk en opgewekt. Let op hel AKKER-merk. Per koker van 13 stuks - 12 stuivers. Per doos van 2 stuks - 2 stuivers. AANWIJZING GEVOLMACHTIGDE VERKIEZING HOOGHEEMRAADSCHAP. B. en W. schrijven aan den Raad: In den loop van dit jaar zal een verkiezing moeten worden gehouden van hoofdingelanden en hoofdingelanden-plaatsvervangers van het hoogheemraadschap Noordhollands Noorder kwartier. Ter uitoefening van het stemrecht dezer gemeente is door U in de vergadering van 9 Juni 1933 als gevolmachtigde aangewezen de toenmalige Burgemeester, de heer W. F. G. L. Driessen. Wij stellen U voor thans als ge volmachtigde aan te wijzen den heer G. Rit meester, Burgemeester dezer gemeente. Men schrijft ons: Ditmaal is voor den Zondag weer beslag gelegd op een goed dansorkest, n.1. Roy King and his Swingband, bestaande uit 7 Jazz-fans, waarbij eenige goede solisten en een uitstekende afdeeling rhythme. Door jarenlange en groote practische ervaring van dit ensemble op het gebied der moderne dans muziek, is een succesvol optreden gegaran deerd. Het repertoir- is zeer uitgebreid en bevat naast Jazz-classics ook populaire songs, terwijl als bijzondere attractie aan deze Band is verbonden de bekende Lady-crooner Yvonne Thiry, een geboren Luiksche, die haar zangopleiding ontving aan het Brussels conservatorium. Dit orkest, dat het afgeloo- pen seizoen te Hilversum was geëngageerd, is morgenmiddag en -avond in Casino te hooren. V.O.P.—Op Stoot V.O.P.De Poedel V.O.P.Van Doorn V.O.P.—T.O.G. V.O.P.De Carembole V.O.P.Krijt op Tijd 7—6 6>A—6' i ey2sy2 9—4 6—7 VA-Wl ge le prijs „Krijt op Tijd". Beker, geschonken door de Fa. Hagendoorn. 2e prijs „De Carembole". Lauwerkrans, schonken door bestuur „V.O.P.". Extra prijs Medaille voor de best gespeelde partij, geschonken door redactie „Heldersche Courant", gewonnen door den heer P. Schou ten, Julianadorp. Gevonden en Verloren voorwerpen Gevonden voorwerpen:'1 poppen wagen met pop, 1 padvindersriem, 1 vulpot lood, 2 belastingmerken, 1 bril in koker, 1 kerkboekje, 1 speelgoed-konijntje, 1 dekzeil, 1 zwarte gymnastiekschoen, 1 halsketting, 1 broche, 1 autoped, 1 fototoestel, 1 gymnas- tiekpakje met schoenen, 1 witte broche-Edel- weis. Verlor» n voorwerpen: 1 bruine heerenportemonnaie met inhoud, 1 zwarte da- mesportemonnaie met inhoud, 1 jongenspor- temonnaie met inhoud, 2 bankbiljetten van 10.driewielig fietsje, 1 schooltasch met inhoud, 1 schooltasch, 1 etui met vulpotlood en vulpen. WAARSCHUWING. De Burgemeester van De Bilt (U.) geeft belanghebbenden in overweging om, alvorens in relatie te treden met Maria Frederika Vervenne, geb. te Middelburg, 7 Aug. 1876, zonder beroep, wonende Overboschlaan 50 te Bilthoven, met betrekking tot de levering van linnengoed of leening van geldbedragen, inlichtingen in te winnen bij den inspecteur van politie te De Bilt. Zij is gescheiden echt- genoote van C. J. Meulmeester en handelt onder den naam: mevr. Vervenne, mevr. Meulmeester of ook mevr. Hofman. Dat doet U natuurlijk niet, maar wél geeft U nu reeds even Uw Zomerbestelling van kolen op aan ons bestelkantoor Koningstraat 82. Wij hebben groote voorraad van alle soorten. 2 3 V 7 De prijs werd gewonnen door den Heer A. J. BRUIN, Pieter Quantstraat 10. CORRESPONDENTIE. S. v. V. Zooals U ziet, was Uw oplossing toch nog goed. „Rechtsgeldig" houdt er maar heel, heel in de verte, eenig verband mede. F. E. Uw vraag vindt vermoedelijk haar oorzaak in het woord Eclaireur. Voorzoover wij hebben nagezien, en dat is tot begin 1939, is dit het eerste van het door U gesigna leerde geval. Het is echter voor niemand, zelfs niet voor de zeer weinige, op andere Vertikaal 1. Prov. in Neder land. 2. Zangstem. 3. Drank. 4. Voertuig. 5. Bovenstuk. 6. Bloei wij ze. 7. Bewoners eener bepaalde prov. 8. Plaats in Gelder land. 9. Gymnastiekwerk- tuig. 10. Stam v. e. werk woord. 11. Mineraal. 12. Vreemde munt. 13. Plaats in Lim burg. 21. Insect. 22. Aanv. wijs v. e. werkw. 23. Beursterm. 24. Bruikbaarheid. 25. Vreemde munt. 26. Werktuig. 27. Plezier. 28. Spoedig. 29. Zeer. 30. Meisjesnaam. 35. Nederland: zelf ook een deel van Nederland. 36. Familielid. 37. Tjjdperk. 38. Babyvoedsel. 39. Stam v. e. werk woord. 40. Dorp in Gelder land. 41. Prov. in Neder land. 42. Meisjesjesnaam. 43. Snelle gang. 44. Midden (in sa menstellingen). 45. Dorp in Overjjsel. woorden foutieve, oplossers een bezwaar ge weest. OPLOSSING VORIGE WEEK. Horizontaal. 1. Felicitatie; 8. Uso; 9. R.G.; 11. Spits; 13. L.I.; 14. Mest; 16. Aria; 18. Abeel; 19. Alibi; 20. Mate; 22. Eter; 23. E.k.; 24. Groet; 27. Le; 29. Oom; 31. Totali- sator. Verticaal. 1. Firmament; 2. L.F. (L.g. l.v.); 3. Cup; 4. Isis; 5. Tot; 6. T.T.; 7. Eclai reur; 10. Gebak; 11. Steeg; 12. Salet; 13. Libel; 15. Set; 17. Rit; 21. Hooi; 25. Rol; 26. Ems; 28. O.T. (N.T.); 30. Idem. /o /a '3 /i- *2 rj V? yy V 1 *9 y/ srs sr ST 6i \6V Jif 46. Muziekterm. 47. Werelddeel. 53. Andere naam voor rivier. 54. Inwoner v. e. deel v. Engeland. 55. Papegaai. 56. Erg. 57. Als 8. 58. Meisjesnaam. 59. Hoeveelheid. 60. Meisjesnaam. 61. Vaarwel. 62. Stam v. e. werk woord. Horizontaal 1. Onderneming. 5. Degerterm. 10. Rand. 14. Meisjesnaam. 15. Planeet. 16. Roem. 17. Consument. 18. Bepaalde toe spraak. 19. Stap. 20. Stad in Italië, in gelijknamige provincie. 26. Een andere plaats 31. Tegenst. van kunst. 32. Voertuig. 33. Provincie van Ne derland. I6v 7/ &z rr 16 ff 34. Bereiken. 35.Jubelkreet. 42. Bekende vloot. 48. Bekendmaking. 49. Dorp in Friesland 50. Diepte. 51. Niet deze. 52. Muziekstuk. 56. Volgorde. 60. Meststof. 63. Lichaamsorgaan. 64. Stad in Italië. 65. Vloeistof. 66. Meisjesnaam. 67. Gewoonte. 68. Echtgenoote. .M.icrurDi Pv q A'dam Tel. 3»*"- LEIUSCHEFLEl.N b—9 - A'dam Tel. Dagelijks wisselende menu's ZONDAG DINER a 1.15 Haringsla Vermicellisoep Gek. Zalm, Peterseliesaus, Purée, Kalfsnierstuk, verschill. groenten, geb. Aard. Noga-ijs met slagroom- Zonder Visch 90 ct. Inplaats yan voorgerecht Hors d'oevre varié 1.40. Ons Diner a 1.75 is een Lucullus-maaltijd. Reisgezelschappen belangrijke reductie URK, 16 Juni. Door 34 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag al hier aangevoerd: 2818 pond kuilpaling, van 21168 pond per vaartuig, prijs 2325(6 ct.; 161 pond lijn- of beugaal, 3639% ct. en 61 pond fuikaal, 28% ct.alles per pond. URK, 15 Juni. Door 29 vaartuigen werd heden aan den gemeentelijken vischafslag al hier aangevoerd: 2810 pond kuilpaling van 30 194 pond per vaartuig, prijs 22—241^ ct. en 136 pond lijn- of beugaal 35—371^ ct. per pond. Bij de firma Blankevoort aan den oostkant van Urk, vordert het werk in zeer snel tempo. Het zal aan dezen kant nog maar enkele weken duren, waarna de dijk geheel boven water is. Aan den westkant naderen de dijken elkaar ook vlug. Bij de Directie der Zuiderzeewerken is ook verandering ontstaan. Ir. van Helder heeft ons eiland verlaten en is overgegaan in den gemeentelijken dienst van Dordrecht. De inpol dering was hier onder Ir. van Helder aange vangen. Wegens gezondheidstoestand van zijn echtgenoote moest hij heengaan. De directie der Zuiderzeewerken wordt overgeplaatst naar Zwolle. Kampen krijgt ook twee afdeelingen van de Directie binnen haar muren. Het labo ratorium en de cultuur technische afdeeling met 11 daaraan verbonden ingenieurs komt in Kampen. Hiermede zullen zich 25 tot 30 ge zinnen in Kampen gaan vestigen. Velen op Urk (ook de Raad?) houden zich thans op met de vraag waarom dit niet op Urk gevestigd kon worden, aangezien deze 2 afdeelingen hun arbeid zullen verrichten in den drooggemaak- ten polder. De buitendam van de buitenhaven aan den oostkant, precies als aan den westkant, zal worden verbouwd tot een schoone wandelpier en ruime los wal. Dit werk is aanbesteed en de firma Waterlander heeft opdracht het werk uit te voeren voor 20.800., Er waren nog lagere inschrijvers. De firma Bakker en Gerssen waren 23.000. De firma H. de Wit te Urk schreef in voor 25.00Q, (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) WAT IS JUIST EN NODIG? Geachte Redactie. Onder het verslag van de openbare verga dering der S.D.A.P., voorkomende in Uw blad van 13 Juni j.1. maakte U de volgende op merking: „Wij willen hier nog aan toevoegen, dat „de mededeeling van den heer Van der „Vaart; inzake een verbod van deze verga dering voor militairen ons onjuist lijkt. „Deze vergadering was niet verboden „verklaard, naar wij uit de meest betrouw- „bare bron vernemen, voor de militairen." Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat wij zeer gevoelig zijn voor het streven van Uw Redac tie om „onjuist lijkende" uitlatingen van spre kers in openbare vergaderingen, terwille van een juiste voorlichting aan het lezend publiek, te rectificeeren, vooral als dan de „meest- betrouwbare-bron" daartoe de gewenschte voorlichting geeft. Deze bron heeft in dit geval er blijkbaar niet aan gedacht, dat het militaire apparaat onderscheidene onderdeelen heeft, waarbij be paalde autoriteiten zich geroepen gevoelen naar eigen inzicht de belangen van de Krijgs tucht te beschermen. Zoo blijkt het thans mogelijk te zijn, dat in afwijking van het oordeel van de „meest- betrouwbare-bron", die, naar we meenen te mogen verwachten, het standpunt van de hoogste Militaire Autoriteit vertolkt o.a. bij de militaire afdeeling in Erfprins Batterij- Noord op 12 Juni j.1. het volgende bekend werd gemaakt: „Het is het personeel van de batterij ver- „boden de verkiezingsvergadering bij te wo- „nen van de S.D.A.P., hedenavond te houden „in het Casino." Moet uit deze bekendmaking worden afge leid, dat v. d. Vaart in m.g. vergadering geen onjuiste mededeeling heeft gedaan, bovendien kan daaruit blijken aan welke ongemotiveerde willekeur de militairen nog zijn overgeleverd. Het wordt meer dan tijd, dat alle verant woordelijke autoriteiten inzien, dat de door de Rijksregeering aan militairen verleende rech ten en vrijheden dienen te worden geëerbiedigd. De militair heeft de vrjjheid om lid te zijn van de S.D.A.P. en dus mag hem het recht niet worden onthouden om aan de verbreiding van de beginselen van het Democratisch So cialisme zijn medewerking te verleenen. Met dank voor de geboden plaatsruimte, Hoogachtend, P. S. van der Vaart. Mijnheer de Redacteur! Mogen ondergeteekenden eenige regels !n Uw blad plaatsen? Bij voorbaat uank! Wie wil iemand helpen aan een klein bakkers- of ander wagentje om te trachten met wat handel in zijn onderhoud te voor zien. en een ander gezin aan een houden kinderledikant je. Bij voorbaat onzen dank! C. Graaf, Spoorstraat 54. K Gey9- Piet Heinstraat 46. A. Goijjer, Californiestr. 71. Commando H. Ms. „Tromp" Bij Koninklijk Besluit van l4 Juni 1939 ls met ingang van den 3den Juli de kapitein ter r A C M Doorman eervol ontheven van het bevel over Hr. Ms. flottieljeleider „Tromp en het bevel over dien bodem opgedragen aan den kapitein-luitenant ter zee J. W. Termjjte- len, Hf! Ms. adjudant in buitengewonen dienst. COMMANDANT DER INDISCHE ZEEMACHT. Bezoek aan Banda, De commandant der zeemacht zal in het eind van deze maand in aansluiting op vloot- oefeningen in het Oosten van den Archipel, met een Dornier-vliegtuig Banda en Kalabahi op het eiland Alor, bezoeken en vandaar naar Java terugkeeren. De luitenant 'ter zee le kl. F. T. Burghard wordt met 16 dezer belast met het bevel over Hr Ms. kanonneerboot „Gruno, ter vervan ging van den id. Mar. reserve M. J. van der Burgt, die met gelijken datum eervol van dit bevel en van zijn plaatsing in actieven dienst wordt ontheven. De luit. ter zee le kl. J. E. ten Klooster, onlangs uit Nederlandsch-Indië teruggekeerd, wordt met 20 dezer geplaatst aan boord Hr. Ma. Wachtschip te Vlissingen. Bij beschikking van den minister van De fensie zijn de volgende plaatsingen gelast: met 1 Juli 1939: de officier van gezond heid der 2e kl. P. J. Waegeningh, a.b. H. Ms. Wachtschip te Willemsoord; de officier van gezondheid der 2e kl. A. Bakkes, aan boord H. Ms. Gelderland. Met een door den commandant der Marine te bepalen datum: de luitenants ter zee 2e kl. M. G. Smalt bij het vliegkamp De Kooy, en J. v. Haga, a.b. H. Ms. Tromp. Overplaatsingen. Serg.-moteur G. J. ten Voorde van Sumatra. Datum bevolen overpl. naar den O.D.Z. van 23-6-39, gewijzigd in 4-7-39. Serg.-monteur J. Feij, van W.schip W.oord. Datum bevolen overpl. naar Hr. Ms. Sumatra gewijzigd van 23-6-39 in 4-7-39. Majoor-torpemaker K. Blansjaar van Kaz. A'dam naar Schorpioen 17-5-39. Op datum committeering te Kiel ingetrokken. Serg-vltmkr. (M) J. W. Piers van Afd. Mar. R'dam, Aviolanda, korp-vltmkr. (M) P. Kroes id. korp.-vltmkr. (M) J. Leutscher van Kaz. A'dam Aviolanda naar W.schip Vlissingen 6-6-39. Op datum tewerkgesteld bij de Mij. de Schelde. Serg.-vltmkr. P. Meijlink van Kaz. A'dam 10-6-39. Detacheering bij de Dornierfabrieken te Friedrichshafen en ingetrokken; 26-6-39 tewerkgesteld bij de N.V. Aviolanda te Papen- drecht. Aangewezen om 30-6-39 per V.S. Bras- tagi naar O.-I. te worden uitgezonden. Bootsman H. Verkijk van W.schip W.oord naar v. Speijk 13-6-39. Serg.-telegrafist G. Heinekamp van Walsta- tion naar Kaz. A'dam R. D. 16-8-39. Schoenmaker C. Rijnhout van Kaz. W.oord naar Sumatra 1-7-39. Kleermaker P. H. van Zeijl van Kaz. W.oord naar Sumatra 1-7-39. Kleermaker W. K. Reijman van Kaz. W.oord naar Gelderland 1-7-39. Korp.-machinist M. F. Poortvliet van J. v. Gelder naar W. v. Ewijck 12-6-39. Stoker le kl. W. F. H. Verhoef f van Gelder land naar W. v. Ewijck 12-6-39. Matroos 3e kl. W. H. van Veen van Z. 3 naar v. Speijk 10-6-39. Matroos le kl. P. F. Streefkerk van Sumatra naar W. schip W.oord 10-6-39. Korp.-telegrafise I. Israël van O.Z.D. naar de Kooij 10-6-39. Matroos 2e kl. C. J. van Etten van W.schip W.oord naar Z. 6 15-6-39. Stokers le kl. D. Kraft, C. Verboom van v. Speijk naar Z. 8 15-6-39. Leerl.-o.o.-vlieger J. G. de Boer, H. T. Hasselo van de Mok. Aangewezen om 12-7-39 per m.s. Indrapoera naar O.-I. te worden uit gezonden. Bevordering. Ondervolgende stokers der 2e klasse m.i.v. 1-6-39 tot stoker le klasse: S. Spruijt, C. J. W. Wisse, J. K. Bakker, P. J. Bal, M. Kuzee, W. A. Alleman, J. F. Charité, B. Borreman, H. v. d. Houten, J. Raveljé, A. Bijl, R. Kleijweg, J. H. Lanser, H. Scheelings, J. F. van Ham en F. H. W. Rijkers. Ondervolgende stokers der 3de klasse m.i.v. 1-6-39 tot stoker 2e kl.: J. Bostelaar, P. H. Kramer, A. Metselaar, D. van Rijswijk, A. B. v. der Pijl, P. A. Kluwen, W. v. den Berg, A. Oostema, A. B. Bergmans, F. J. M. Priem, P. A. Verschuren, W. Buis, A. Visscher, B. Betlem, A. Jansen, H. Linthout, A. K. Groen, A. Koalsie, J. J. Rijnsburger, JL T. Klaasse, A. B. L. Jansen, J. C. Leenhouwers en J. Oost. M.i.v. 1-6-39 tot matroos 2e kl. de matrozen 3e kl. H. J. Giliesen, L. Karman, H. Baars, J. H. v. Asten, G. D. Linnenbank en F. P. Franken. Idem m.i.v. 1-5-39: W. C. Schouten, C. Wijker, C. v. der Veer, J. Spanjersberg en H. W. Vreemann. M.i.v. 1-6-39 tot vliegtuigmakersmaat (M) de leerl.-vliegt.mkrs. (M) G. G. F. Heijneker en H. T. Weehuizen. M.i.v. 1-6-39 tot tamboer 2e kl. de tamboer 3e kl. J. Drupstaan. M.i.v. 1-6-39 tót pijper 2e kl. de pijper 3e kl. D. van Dien. M.i.v. 1-5-39 tot konstabelsmaat de matro zen 2e kl. E. Scholte, T. G. Roos, A. J. van 't Naar en H. de Ruiter. M.i.v. 1-5-39 tot korporaal-vlieger de leerl.- o.o.-vlieger O. Noé. Overbrenging in andere kwaliteit. M.i.v. 1-6-39 tot stoker-olieman de stoker le kl. G. Zegwaard. Met ontslag uit den Zeedienst. Lichtmatroos C. van Vliet, 15-6-39. Marinier le kl. L. Broerse, 15-6-39. blijft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Noker 5 ct. Bij Apothekers en Drogisten-

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6