tot fiet gefieele Jtiezetekotnï van 2>en 3ïddci NO. 6 VAN LIJST 2 ALS GE itemt ge goed! DAN... JA, STEMT DAN MORGEN ÏUeuuM uil Ua& Als ge er ten volle van overtuigd zijt, dat Piet van Twisk ook UW belang zal bepleiten Als ge vertrouwen stelt in zijn kennis van zaken Als ge positief weet, dat hij ook in den Raad voor de be langen van burger en militair zal strijden Als ge in Uw hart heel zeker weet, dat hij inderdaad is:De rechte man op de rechte plaats" Als ge dat alles rijpelijk, zeer rijpelijk hebt overwogen Als ge meent dat hem door zijn velen arbeid en zijn sympathie voor alle rangen en standen werkelijk een plaats in de vroed schap van Den Helder toekomt alles hebt bedacht en overwogen.... en ge moet dit bevestigen Alléén het hier zwart gemaakte hokje morgen rood maken! Visscherij Inschrijving Handelsregister ERNSTIG VERMAAN 2 DE BOER, W. VAN LOO, L. F. MEIJER, J. B. F. HOORNSMAN, K. KREUGER, J. VAN TWISK. P. TRAP. P. J. MAKELAAR. S. DIENAAR, J. C. KISTEMAKER, J. J. VAN STEENBERGEN, P. J. Op 18 Maart 1938 meenden de Besturen van een groot aantal vereenigingen Piet van Twisk in verband met zijn prachtig werk voor de gemeenschap op grootsche wijze te moeten huldigen. De leden van al deze vereenigingen kunnen thans bewijzen, dat zij dit beleid van hun besturen onderschrijven. Hieronder geven wij een aantal dezer organisaties: Heldersche Baby en Moederzorgver. „Beatrix", Commissie Beiaard-concerten Carillon. Centrale Bond v. Haven- en Transportarbeiders afd. Den Helder. V.V.V. „Helders Belang". Ncderl. Ver. van Huisvrouwen. Ver. voor Kinderherst. Vacantiekolonies. Vereeniging K.S.K. Heldersche Middenstandsvereeniging. Ver. „Moed, Volharding, Zelfopoffering". Dept. Den Helder van de Mij. tot Nut van het Algemeen. Non. Ned. Ver. „Onze Vloot" afd. Den Helder. Centraal Oranje Bestuur. Afd. Den Helder Nederlandsche Roode Kruis. Speeltuinvereeniging Den Helder. Ver. „Veilig Verkeer". Natuur-Historisch Museum. Ver. tot Bestrijding der T.B.C. enz. enz. Het Comité van Actie. 4 Urk, 19 Juni. Door 60 vaartuigen werd j.1. Zaterdag aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 4614 pond Kuilpaling, van 30 tot 250 pond per vaartuig, prijs 21% tot 26 et.; 420 pond lijn- of beugaal, 30 tot 37 ct.; 120 pond fuik aal, 26%28 ct.; 230 pond Noordzeeschol, 15 tot 20 ct.; 100 pond poonen, 8—9 ct.; 30 pond schar, 78 ct. per pond en 340 njanden nest (40 kg), prijs 40—45 ct. per mand. De vorige week waren de vangsten van de paling en aalvisschers niet zoo gunstig te noemen als in de gelijkluidende week van he vorige jaar. Toen werd er ongeveer -2.000 pond kuilpaling aangevoerd. De vorige week was de prijs van de aal en paling zeer S*m~ stig. De motorlooze zeilvaartuigen, maakten dagvangsten van 12 tot 23 pqnd per vaar tuig. Per nacht werd er in enkele gevallen tot 30 pond kuilpaling boven water gebracht Hiervan was de gemiddelde prijs c p pond. De weekresultaten van de motorlooze zeilvaartuigen waren van 16 tot 35 gu)dei per zeilvaartuig. De kleine motorvaai tuigen hadden overdag gemiddelde van£s'e",na" tot 80 pond; per nacht van 100 tot 130 P per motorvaartuig. De vorige wee door deze categorie visschers besomd 180 gulden per motorvaaj^uig. De k aalvisschers brachten per morgen vangsten aan de markt van 15 tot 21 pond per vaar tuig. De weekbesommingen waren 16 tot 22 gulden per kustlijnaalvisschèr. De groote stoomlijnaalvisschers hadden per etmaal vangsten tot 90 pond lijnaal. De gemiddelde prijs was 35 ct. per pond. De weekbesommin gen 85 tot 140 gulden per stoomvtartuig. De fuilkaalvisschers hadden vangsten per 2 et maal tot 100 pond fuikaal. De gemiddelde prijs was 28 ct. De verdiensten waren 70 tot 120 gulden per vaartuig. De Waddenzeevisscherij was verleden week van zeer weinig beteekenis. De ansjovis- visscherij nam zeer weinig in beteekenis toe. Verdiensten waren veelal tot matig. De groote Noordzeevloot heeft verleden week ook eenigszins betere weekresultaten kunnen boeken. Over het geheel genomen waren de prijzen tot matig; de vangsten goed. De kleine kustvaartuigen voor IJmuiden en Scheveningen besomden gemiddeld 60 tot 90 gulden per kustvisscher. De garnalenvis- schers besomden tot 240 gulden per garna- lenvisscher. De groote motorvaartuigen voor Texel en Terschelling van 200 tot 300 gulden per groot motorvaartuig. De snurrevaad- vaartuigen, welke zeer ver van de kust vischten, tot 400 gulden per snurrevaadvaar- tuig. Hier was aan de markt de versche visch zeer duur. Deze weken wordt er zeer weinig visch van elders gestuurd; prijzen tot matig. De vorige week (12 tot en met 17 Juni) werd door 7 tot 60 vaartuigen per dag aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aan gevoerd: 17154 pond kuilpaling, prijs 21%25% ct.; 843 pond lijn- of beugaal, 30 tot 39% ct. 336 pond fuikaal, 26 tot 28 ct.; 430 pond Noord zeeschol, 8 tot 20 ct.; 400 pond poonen, 79 ct.; 30 pond schar, 78 ct. per pond en 900 manden Nest (van 40 kg), prijs 40 tot 45 ct. per mand. Bevordering in Nederlandsch-Indië. 1 Januari 19S9. Matrozen 3e kl. N. Kip, H. Lobik, D. van Leeuwen. C. A. v. d. Ham, R. Noordhuis, M. C. Wijnands tot matrozen 2e kl. Marinier 3e kl. J. den Hamer tot marinier 2e kl. 1 Februari 1939. Matrozen 2e kl. C. Bakker, I. Haasdijk, P. de Winter, H. Salemink, A. Kamper, D. Speijers tot matrozen le kl. Matrozen 3e kl. P. van Gijzen, J. H. de Jong, H. J. Jansen, J. Schotvanger, K. van Diepen, C. M. Genet tot matrozen 2e kl. Stoker-olieman W. B. Duijvelshoff tot korpo raal-machinist. Stoker le kl. J. Beaart tot stoker-olieman. Stokers 2e kl. P. Heineman, G. Elsenaar, G. M. v. d. Haar tot stoker le kl. Mariniers 2e kl. D. Stolk, J. L. M. Dijkgraaf, A. Verzeilberg, J. Boon, L. Burggraaf, A. A. de Bruin, L. Friesema, J. R. Kleinpaste, P. van der Graaf, J. H. W. Verjans, J. M. Ehren, C. J. de Koning, A. v. d. Giezen, P. J. Baars tot mari nier le kl. 1 Maart 1939. Sergt. maj. der mariniers J. Peetsold tot adj. o.o. der mariniers. Korpl.-telegrafist A. M. T. Keunen tot sergt.- telegrafist. Korpl.-vlieger G. J, Evers, J. J. Steen, P. v. d. Sloot tot sergt.-vlieger. Matrozen 2e kl. W. H. ten Brink. A. de Vis ser, J. Eichelsheim, A. M. v. d. Berg, J. F. v. d. Ham, J. Leentvaar, D. A. C. Huijbrechts, A. de Peuter, W. A. Koppenhol tot matrozen le kl. Matrozen 3e kl. L. L. van Onselen, H. Wy- benga, B. G. de Ridder, J. Kaper tot matrozen 2e kl. Matrozen 3e kl. J. Algra, C. Kos, G. J. v. d. Beek toft. matrozen 2e kl. Stokers le kl. M. Verhoeven, J. H. A. André. N. Meijer, A. P. Pluijmers tot stoker-olieman. Stokers 2e kl. E. G. Schoonderbeek, M. de Ruiter, W. J. Sturm tot stoker le kl. 1 April 1939. Majoor-machinist C. Leeuw tot adj. o.o. machinist. Korpls. machinist J. J. Martijn, D Noordhoff, C. v. d. Most, F. J. S. Verschuur, J. J. Schen kels tot sergt. machinist. Korpl. konstabel W. T. J. kjochi tot sergt.- konstabel. Konstabelsmaat N. Lemaire tot korpl. kon stabel. Matroos 2e kl, W. N. Fokker tot matroos le kl. Stoker le kl. M. de Ruiter tot stoker-olie man. 7 April 1939. Maj. vliegtuigmaker (M) G. L. van Aalsburg tot opper-vliegtuigmaker (M). Sergt. vliegtuigmaker (M) W. C. Werltngs- hoff tot maj. vliegtuigmaker (M). Korpl. vliegtuigmaker (M) J. F. Fondse tot sergt. vliegtuigmaker, 12 April 1939. Majoor-telegrafist J. Reppel tot ópper-tele grafist. Sergt.-telegrafist J. P. v. d. Leelie tot maj.- telegrafist. 11 April 1939. Sergt.-machinist A. J Kosterman tot maj.- machinist. Korpl.-machinist W. Ausum tot sergt. - machinist. Van 13 tot 20 Juni 1939. Nieuwe zaken: Den Helder: „Lewu" Productondern. Smiddwarsstr. 3, handel in bleekwater enz. Wijzigingen: Den Helder: N.V. Uitgeversmij. Hollands Noorderkwartier, Koningstraat 7880; be stuurswijziging. Opheffingen: De n Helder: A. Reinders, Ooievaarstraat 44, heeren- en kinderkapper.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 3