Koortsachtige activiteit vl'xV*^ in Singapore Pj>&tduLoefMfioAi Postduivenver» «V.O.P." Tuinhoekje Radioprogramma vaart uit DOOR EDGAR RICE BURROUGHS feuilleton. Ethel M Dell 58. Een soldaat, dien Tarzan herkende als den- gene, die hem zrjn voedsel had gebracht, kwam uit het paleis en sprak tot de groep daar buiten. Het volk keek op naar het venster, waarvoor Tarzan stond. Hartelijke kreten weerklonken uit meer dan honderd kelen. De groep mannen om het rumoer groeide aan. De duisternis viel in. Toortsen werden aangestoken. Een detachement solda ten onder aanvoering van een officier tracht te de menigte te verspreiden. Stemmen gin gen op, die riepen „Laat Tarzan vrij en de heele menigte nam deze kreet over alsof het een gezang was. De bewakers thachtten de menschen te verspreiden. Er vloeide bloed. Dit deed de woede van het volk nog toene men. Nu stond de wacht machteloos. Plotse ling weerklonk het uit honderden kelen „Weg met Tomos 1" Dit nieuwe geluid zweep te de massa op tot nieuwe daden. In een drom liepen ze naar de poorten van het paleis. Ter wijl ze trachtte de stevige deuren te ram meien, gilde een stem „De hongerige leeu wen. Alextar heeft zijn leeuwen op ons los gelaten". Deze kreet drong Tarzan door merg en been. Velen van zijn vrienden daar bene den waren gedoemd te sterven onder de tan den en klauwen van de verscheurende dieren. BRITSCHE VLIEGTUIGEN BEWOLKEN DEN MALEISCHEN HEMEL. VREES VOOR DE GROEIENDE KRACHT VAN JAPAN. (Van een bijzonderen correspondent). SINGAPORE, Juni 1939. Eenige jaren geleden nog kon eer» vreemdeling wekenlang in Singa pore verblijven, zonder een enke len Britschen soldaat te ontmoeten. Vergeleken met dien tijd gelijkt de stad Singapore en haar naaste om geving op het oogenMik op een enkel legerkamp. Op de door co- cospalmen beschaduwde terrassen zitten naast burgers ontelbare dra gers van kahki uniformen, die eerst kort geleden uit Sussex of Yorkshire naar 't schiereiland Ma- lakka gekomen zijn. In de zooge naamde Little Club, waar de Euro peanen elkaar na middernacht ontmoeten, laten de Britsche lan- ciers hun uniforen bewonderen en op straat ziet men Engelsche vlie gers en zeelieden loopen. De Engelschen zelf treden voorloopig nog niet acitef op den voorgrond. Zij laten de koelies voor'zich werken. Op de groene heuvels achter de stad werken duizenden Chineezen en Maleiers aan de reusachtige militaire versterkingen. Dag en nacht wordt de bodem omwoeld, worden muren en viaducten gebouwd, rotsen opgeblazen en boomun geveld. En ieder oogenhlik zoemt een eskader Britsche militaire vlieg tuigen boven de stad. Alles wordt streng geheim ge houden. Niemand, buiten de Ingewijden, weet, wat hier eigenlijk gebouwd wordt. En de Britten doen alles, om hun plannen ge heim te houden. Sinds eenigen tijd is het aan vreemdelingen verboden, de haven werken te betreden. Schildwachten met het geweer op den schouder sluiten de toegan gen naar de versterkingen af. Daar, waar eenige jaren geleden nog strandstoelen voor de badgasten stonden, staan thans blokhuizen en pantsertorens. De geruchten willen, dat deze stellingen slechts de voor- loopers zijn van verdere reusachtige ver sterkingen, die in de komende jaren zullen worden gebouwd. Vrees voor Japan. Achter alles, wat van Engelsche zijde in Singapore ondernomen wordt, staat de vrees voor Japan. Reeds thans moet het garnizoen Singapore 10.000 man omvatten, reeds thans worden de luchtstrijdkrachten op 25 of 30 eskaders geschat. Ook de duik- booten, die om het 'schiereiland Malakka patrouilleeren, moeten een sterkte van veertig eenheden hebben. De bewapeningskoorts begon, nadat het Verdrag van Washington buiten kracht gesteld was. Dit verdrag bepaalde, dat de status quo in den Pacific en in den Indi- schen Oceaan gehandhaafd moest worden. De bepalingen waren zelfs zoo streng, dat oude militaire versterkingen niet ge moderniseerd mochten worden. Engelands vrees voor Japans plannen deed de Britten na afloop van het verdrag overgaan tot het ontwerpen van enorme projecten. Want wanneer Singapore op zekeren dag zou val len, zou het met de heerschappij van Enge land niet slechts in de Zuid-Chineesche Zee, maar ook in den Indischen Oceaan ge daan zijn. Steunpunt van groots waarde. De beteekenis van Singapore, dat zooals bekend op een eiland ten zuiden van Ma lakka ligt, laat zich met die van Gibraltar Malta en Cvpres vergelijken. Van dit steun punt uit wil Engeland verhinderen, dat Ja- pansche vlooteenheden van den Pacific naai den Indischen Oceaan doordringen. Van hieruit moet de kroonkolonie Straits Settle- ments verdedigd en de uitvoer van rubber uit deze kolonie en de Maleische staten ver zekerd worden. Singapore is een van de be langrijkste steunpunten van het Britsche imperialisme en de sterkste barrière tegen het Verre Oosten. Het Kanaal van Krah. Sinds tientallen jaren dreigt het steun punt een zeer eigenaardig gevaar. Dit be staat daarin, dat het op zekeren dag zijn waarde verliezen kan en zijn taak, barrière tegen het Oosten te zijn, niet meer vermag te vervullen. Dit gevaar heet: „Kanaal van Krah". Ongeveer 1500 km. ten noordwesten van Singapore, daar, waar het schiereiland op z'n smalst is, ligt de Isthmus van Krah, die de Maleische staten van het koninkrijk Siam scheidt. Hier zou met betrekkelijk ge ringe kosten een kanaal aangelegd kunnen worden, dat de Zuid-Chineesche Zee met den Indischen Oceaan verbindt. De Britsche politiek heeft nu sinds jaren in dit gebied geen belangrijker doel dan den aanleg van dit kanaal te verhinderen. De isthmus ligt op Siameesch gebied. Dus tracht Engeland voortdurend zijn invloed op dit koninkrijk te versterken om Singapore voor den ondergang te redden. Tot op den liuidigen dag is deze verhinderingstactiek door succes bekroond. Maar het latente ge vaar blijft natuurlijk bestaan. Zelfs wan neer Siam uit eigen middelen de kosten van het project niet zou kunnen bestrijden, zou Japan naar alle waarschijnlijkheid be reid zijn (zij het ook niet op het huidig oogenblik) om langs een omweg een deel van het kapitaal ter beschikking te stellen. Dit echter is het juist, wat Engeland vreest en wat het verder met alle middelen tracht te verhinderen. Zondag werd gevlogen vanaf Chateauraux afstand pl.m. 720 km. De duiven werden gelost met Zuid-Westen wind. In concours waren 63 vogels. Gezien de weeromstandigheden hier was de verwachting, dat om circa 4 uur de eerste vogels zouden aankomen. De eerste vogel werd echter geklokt om 2.54.40. Prijzen zijn als volgt verdiend: W. de Ruiter 1; J. Bruin 2, 9, 11; M. de Boer 3; Giesen de Ruiter 4, 10, 14; C. de Wit 6, 20, 21; A. Koorn 7, 16; O. Boon 8, 15; G. J. de Wit 12, 13, 17; Doelitzch 19; Gebr. de Boer 18. 11 Juni werd het laatste Vitesse station ge vlogen vanaf Compiegne, daar er niet veel animo meer bestond. Voor het kampioenschap waren slechts 60 vogels in concours. Prijzen werden als volgt verdiend: Gebr. de Boer 1; A. Koorn 2, 3, 4, 6, 9; Gie sen de Ruiter 5, 7, 8, 12; P. Bontes 10; P. Post 11. Hierdoor behaalden de heeren H. v. d. Gie senJ. de Ruiter het kampioenschap Vitesse met 301 punten. De heer Koorn had van de 7 vogels eveneens 5 prijzen onder de 10. De stand van het kampioenschap Vitesse luidt: A. Koorn 252% punten; W. de Ruiter 199% pt.P. Bontes 193 p.; J. Boon 180 p.; P. Post 132 p.; C. de Wit 131 p.; de andere leden alle beneden de 100 punten. A.s. Zaterdag wordt begonnen met de jonge vogels af te richten op Schagen. Inkorven van 1 tot 2 uur. DE BEHANDELING VAN CHRYSANTEN. De Chrysanthemums worden weinig door liefhebbers gekweekt. Toch is de cultuur niet moeilijk. De meeste soorten vragen alleen goeden grond en een flinke bemesting. Bij laatbloeiende soorten moeten wij ze in een zonnige lichte kamer of een serre zetten. Warmte om te trekken hebben wij hier niet noodig. Deze planten moeten wij altijd koel houden; ze laten zich ook moeilijk vervroe gen. Als we dus Chrysanten willen hebben, die vroeg bloeien, nemen we vroeg-bloeiende soorten. De vermeerdering heeft op de volgende wijze plaats. De oude planten, moederplan ten genoemd, worden in den herfst in een vorstvrije bak geplaatst om te overwinteren. Ze kunnen wel vlak naast elkaar geplaatst worden. De takken kan men er wel afdoen. Van Maart tot half Juni kan men van deze moederplanten wel stek snijden. Dit zjjn de jonge scheutjes, die aan de oude plant groeien. Het zijn echter niet de scheuten, die aan den stam ontstaan, maar ze komen uit den grond. Men ziet ze dus om den stam uit den grond komen. Deze stekjes worden afgesneden en zoo in den grond geplaatst, dat er een paar oogen onder de aarde ko men. Ze kunnen gezet worden in potten of in kistjes die men voor een venster of in een bak plaatst. De stekjes eischen een paar maal per dag water; de hoeveelheid hangt natuurlijk mede af van den weerstoestand.. Bij feilen zonneschijn doet men b.v. een krant over het plantje heen. Zijn de stekjes gewor teld dan wordt elk plantje afzonderlijk in een bloempot van 7 cm middellijn geplaatst. De gebruikte aarde is een mengsel van even groote hoeveelheden bloemistenaarde en ge wone tuingrond. Deze potten worden in een bakje ingegraven. Het raam van dit bakje houdt men eerst eenige dagen gesloten. Bij felle zonneschijn moet ook hier worden af geschermd. Zijn ze een dag of wat in den gesloten bak geweest dan gaat men ze luch ten door het raam wat omhoog te zetten. Op tijd natuurlijk sproeien en er voor zorgen, dat ze kort en stevig blijven. Worden ze te lang, dan moet er meer gelucht worden. Zijn ze flink aan den groei dan behooren ze om de veertien dagen een giertje te krijgen. Deze planten houden van mest en water! Is de tijd van uitplanten aangebroken dan heeft men eenige dagen te voren de ramen van den bak genomen. Toch houde men in dien tijd de temperatuur des avonds wel in het oog. Verwacht men een kouden nacht, dan moet het raam weer op den bak. Des morgens moet het er dan weer afgenomen worden. De plant moet men harden voor ze buiten komt. Wij hebben twee soorten Chrysanten en wel, de klein-bloemige en de groot-bloemige. Bij de kleinbloemige onderscheidt men weer de vroegbloeiende, die niet later dan eind October bloeien en de later bloeiende, die nog laat in November hun kleurenpracht ver spreiden. Werkt het weer niet mee, en dat Is in dien tijd vaak het geval, dan kan er van deze bloei weinig terecht komen. Daarom plant men de laatbloeiende liever in potten. Deze moeten een doorsnee van ongeveer 15 cm hebben. Men zet ze op goede afstanden van elkaar in den tuin. Den bovenrand van den pot laat men met het oog op de wortels boven den grond. Nu en dan zet men de pot een halve slag om, om de regelmatige groei te bevorderen. Gedurende den groei nijpt men de Chrysanten een paar keer in. Hiermee bedoelt men, dat de kop er afgeknepen wordt. Hierdoor ontstaan meerdere scheuten en wordt de plant voller. Het mag niet later gebeuren dan eind Juni. De mogelijkheid is er, dat er luis op de plant komt. Een bekend middel hiertegen is haar te besproeien met water, waarin 1 pet. nicotine-extract, 2 pet., zachte zeep en 1 pet. spiritus is opgelost. Ik wil dit artikeltje eindigen met enkele soorten Chrysanten te noemen. Deze zijn: Vroege Troschrysanten: Goldfinger (geel), Red King (rood). Half vroeg: Hilgrest (brons), Godfrey's Gem (terra cotta). Laat bloeiend; Blanche Poltevine (wit), Mason's Bronze (oranje brons). De eerste van elke groep is gevuldbloemig, en de laatste enkelbloemig. A. v. d. L. VRIJDAG 2S JUNI 1939 Hilversum I. 1875 en 415.5 m. Algemeen Programma, verzorgd door de K.R.O. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (8.15 Bericht.) 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Bijbelsche causerie. 12.00 Berichten. 12.15 Wijnappel's strijk ensemble en gramof. I.45 Gramofoon. 2.00 Orgelconcert. 3.00 Gramofoon. 4.30 KRO-Orkest. 5.15 Gramofoonmuziek. 5.30 Peregrinos-orkest. (6.006.20 Land- en tuinbouwcauserie en ca. 6.30 Berichten). 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „Enkele kanten van het vreem delingenvraagstuk. 7.35 Gramofoonmuziek, 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 KRO-Orkest, KRO-Melodisten, Jodel- Trio en solisten. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Cabaret-programma. 11.0012.00 Gra mofoonmuziek. Hilversum n, 301.5 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA, 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gramofoon (ca. 8.16 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 Zang en piano. II.10 Declamatie, 11.30 Esmeralda. 12.00 AVRO-Amuseriientsorkest (12.15 Ber.) 12.45 Gramofoonmuziek. I.15 De Palladians. 2.00 Discocauserie. 2.45 Ensemble Jonny Kroon en gramofoonm. 4.00 Gramofoonmuziek. 5.00 Voor de kinderen, 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 VARA-Orkest. 6.28 Berichten, 6.30 Letterkundig overzicht. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.00 VARA-kalender. 7.05 Cyclus „Reizen en trekken". 7.23 Berichten A.N.P. 7.30 Berichten. 7.35 Cyclus „De beginselverklaring van da Centr. Commissie v. h. Vrijz. Protestantis me". 8.00 Clarinet en piano. 8.30 Causerie „Vrijz. Protestanten in andere landen". 9.00 Jack de Vries' Internationals en solist. 9.30 Radiotooneel, 9.45 Orgelspel. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Avondwijding. II.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Jazz-muziek (gr. pl.) 11.5512.00 Gramofoonmuziek. 45. Maar hij voorkwam alle verdere tegenwer pingen. Neem het en denk erom, koop er iets voor! Je mag het niet bewaren. Koop iets werkelijk feestelijks en wees er blij mee. Ik hoop het resultaat te zien op je huwelijksdag en je mag me niet teleurstellen. Ik begin een oude man te worden en heb graag, dat er aan mijn grillen wordt voldaan. Hij sloot haar hand over het bankpapier. Verlies het niet. zei hij glimlachend. Koop eerst een tasch, om het in te bewaren! En vertel aan niemand, hoe je het gekregen hebt. Dag en veel geluk! Met die woorden was hij verdwenen en toen Julie tot zichzelf kwam en hem achterna wou gaan, was hij al uit het gezicht verdwenen. Half versuft omklemde ze de rol banknoten, die hij in haar handen had geduwd en toen ze tenslotte, met haar rug naar de menschen toe, haastig probeerde te tellen hoeveel het was, deed het resultaat haar verstomd zijn. Er waren drie-en-twintig biljetten van een pond en nog één van vijf pond onderop. Hi) had haar den heelen inhoud van zijn porte feuille gegeven. Ze keek op en voelde zich zooals Assche- poester gedaan moet hebben, toen de toover- koets stopte voor haar deur. Het leek onmo gelijk, dat ze zooveel geld bezat en dat ze het gekregen had van een volkomen vreel? zou hem voor krankzinnig gehouden hebben, hls hij niet in gezelschap van Sir Philip was geweest, wat het heele geval op een eenigszins solieden grondslag plaatste. Hoe ook, het geld was er en veel tijd nad ze niet meer. Ze had de middelen om een huwe lijksuitzet te koopen, die, zelfs de onberispe lijke Belinda niet verachten kon. En plotseling besloot ze: Ze zou het doen! Ze zou haar hart ophalen! Voor eenmaal... voor eenmaal in haar leven... zou ze zich dit plezier gunnen. En als haar weldoener op haar trouwdag kwam, zou hij zien, dat ze een goed gebruik had gemaakt van zijn gift. Met een gevoel, alsof er niets anders dan lucht onder haar voeten was, draaide ze zich om en ging den winkel binnen, de bankbil jetten vast in haar hand geklemd. HOOFDSTUK 13. Belinda zong genoeglijk in zichzelf, terwijl ze in de deuropening zat van het huisje, dat eens aan ouden Columbus had behoord. Het begon er nu zeer bewoonbaar uit te zien en zou zeker een attractie blijken voor bezoekers van de zeekust, die vroeg In het voorjaar ver wacht konden worden, want Beam lag op een besohutte plaats. Het was, na den regen, een zachte mid dag. Er was lente in de lucht en Belinda had partij getrokken voor het licht, dat de da lende zon verspreidde, om de helderblauwe gordijntjes op te hangen, die ze juist genaaid had. Micky was ergens achter. Ze had hem een zakje toffee's gegeven en hem gezegd, haar niet in den weg te loopen. Er bevonden zich weinig menschen op het strand, maar Belinda hield een oogje op de enkelen, die voorbijkwamen, terwijl ze aan een kussenovertrek borbuurde en zoo nu en dan leek 't zelfs, alsof ze op iemand wachtte. De „Circe" wiegde zachtjes heen en weer, maar van Rolfe was niets te zien. Belinda trok maar draad door met iets van drift. Hem tegemoet loopen, als hij toevallig voor bijkwam, was een volkomen geoorloofde han deling, maar hem achterna loopen, was be neden haar waardigheid. Niettemin, behaalde haar natuurlijke opgewektheid al gauw weer de overwinning en ze zong met een schrille uitdaging In haar stem. Plotseling verscheen Micky achter haar. De schipper komt eraan, zei hjj en wees met zijn duim in de richting van het kleine hoekraampje. Belinda hield 'op met zingen en keek over haar schouder. Het was waar. Reu ben Stark bewoog zich met zwaaienden gang in hun richting. Hij komtzei Micky doodsbenauwd. Doe het niet in je broek, antwoordde ze goedmoedig. Waar ben je zoo bang voor Hij zal je niet opeten. Micky zei niets, maar verschool zich haas tig in de achterste kamer en Belinda zette haar gezang voort. Reuben naderde in étappes. Na een pas of wat gedaan te hebben stond hjj telkens stil om van onder gefronste wenkbrauwen, de zee in oogenschouw te nemen en toen hjj de oude boot bereikte, die eens de veerdienst had on derhouden, onderwierp hij ook die aan een onderzoek. Tenslotte kwam hij bij Belinda's huisje en schuifelde met zijn voeten bij wijze van groet. Belinda sloeg een paar vrooljjke oogen op. Goeden middag, kapitein Stark, zei ze. Goeden middag antwoordde Stark. Je hebt hier heel wat veranderd. En ik hoop verbeterd. Het was hard noo dig. Stark stapte voorwaarts en keek naar bin nen. Alles op zijn nieuwerwetsch, zei hij zonder veel enthousiasme. Natuurlijk Wat had u dan gedacht Het was niet veel beter dan een varkensstal vroeger. Hij maakte een grommend geluid en barstte dan uit: Jullie jonge meiden... je doet niet anders dan geld uitgeven. Er is geen houden aan. Wat zou dat als we geld hebben om uit te geven? Nee, dan is het misschien ook niet zoo erg. Maar als iemand anders ervoor betalen moet! O. u hebt het zeker over Julie. Hebt u haar gisteravond thuis zien komen met al die pakjes? Ik niet, zei Reuben, maar Emily. Wie moet dat allemaal betalen? Dat zou ik wel eens willen weten. Die gek van een Brit- ton misschien? Ik ben op weg naar hem toe, om het hem te vragen. Zoo Nou, als ik u was, zou ik dat maar niet doen. Hebt u het Julie zelf gevraagd? Nee. Waarom? Hoe weet ik, of ze de waarheid zou zeggen! Ik zal er wel achter komen en als ze het heele zaakje op de pof gekocht heeft, gaat alles terug. Ik ben niet van plan voor haar uitzet te zorgen na de manier, waarop ze zich gedragen heeft. Belinda neuriede een wijsje om te laten uitkomen, dat het geval haar niet bijzonder interesseerde. Maar na enkele oogenblikken brak ze het af om te zeggen: Dét kan ik u wel vertellen, dat u wijzer doet niet naar Britton te gaan. Als u enminste wilt, dat er iets van het huwelijk komt! Wat bedoel je daarmee? Reuben keek haar aan met een onwillig respect voor haar doorzicht. Als hij haar het geld niet gegeven heeft, heeft ze alles op mijn reke ning gekocht. En daar wil ik een stokje voor steken. Belinda haalde haar schouders op. Man nen zijn toch allemaal gelijk. Ze zien niet ver der dan hun neus lang is. Ik zou liever vra gen wie anders haar die dingen gegeven kan hebben, kapitein Stark. Wat riep Stark. Z(jn lippen begon nen te werken, als of hij bezig was iets te verslinden. Wat voor den duivel bedoel je Belinda stak haar 'tin vooruit. Een mooie manier om tegen een dame te spreken O, klets niet Jullie maakt me allemaal met elkaar nog stapelgek Wie anders Wie anders Wel, ze kent niemand anders dan dien Britton. O nee Is het nooit bij u opgekomen, dat er anderen belang konden stellen ln Miss Julie Reuben's oogen sperden zich wijd open. Wat zei hij weer. Je wilt zeggen... Ik zal u vertellen wat ik weet, als u dat wilt. Tenminste als u uw fatsoen kunt hou den. Ik ben geen ruziestookster... nooit ge weest. Maar er zijn een paar dingen, die u misschien behoort te weten. En één daarvan is ze wachtte om het effect van haar woorden te verhoogendat die jonge plaatsvervangende dokter... u weet, wel, Dok ter Keston... het al een heelen tjjd heeft voor zien op Miss Julie. Wat schreeuwde Reuben. Dat is niet waar Hjj zou nooit... Belinda viel kortaf in Ik beschuldig nie mand, kapitein Stark. Maar in mijn positie zie en hoor ik nu eenmaal meer dan de meesten. Bijvoorbeeld, dien Zondag dat mijn arme groot vader stierf, zag ik hem stoppen en met haar praten. Dat is misschien het begin geweest. Ik weet het niet, hoe vaak ze elkaar daarna nog ontmoet hebben, maar dét weet ik wel, dat hjj gisteravond weer aan dezen kant van de rivier was met zijn auto en dat hjj haar bij den zeemuur heeft opgepikt en dat hjj toen met haar weg is gereden. En misschien heb ben die boodschappen later op den avond daar wel iets mee te maken. Ze zweeg en Reuben uitte een zoo krachti- gen vloek, dat ze opschrok als van een donder slag. Hjj gaf haar geen tjjd een verontschul diging te eischen. Weet je dat zeker vroeg hjj. Natuurlijk weet ik het zeker. Ik ben er niet een om te praten, als ik niet zeker van mijn zaak ben. Ze heeft daar avond aan avond rondgehangen. Het verwondert me, dat u haar zelf niet gezien hebt Hoe kan ik dat, als ik het druk heb met dat vervloekte veer! Maar hoe kon jij haar eigenlijk zien? Je hebt toch werk? Heb ik soms gezegd, dat ik haar zelf gezien had Hoe weet ik dan, dat het niet weer ge klets ln de ruimte is Het is waar... daar kan ik voor instaan, zei Belinda scherp. En wat geklets be treft. u kent Beam. Het is mijn schuld niet, als iedereen er nu al weer den mond vol over heeft (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 7