Zeven zaken in anderhalf uur M/ederom rfiVrne diefstallen het tapijt ponderdag 29 luni 1939 Tweede Blad Na 13 borrels biertjes en 6 3e dag der Vierdaagsche Aanrijding auto-bakfiets „Draagt elkanders lasten" Fietser door auto aangereden Opgepast I De filmavond voor dc Zeeridders Van Snip en Snap Kon» Marine—Kon. Landmacht Een lichtstraal Zeekrijgsraad Willemsoord P* ns 'SSsvr-ESSSit totem. mm, iiwm.' 255K?£ op Niet minder dan zeven zaken „sierden" de rol, welke gistermiddag door den Zee- krijgsraad Willemsoord behandeld moest worden. Vrij ernstige en minder ernstige zaken kwamen naar voren, maar zware straffen behoefden vrijwel niet uitgedeeld te worden door den President, Mr. Arn. Veltman. Als eerste kwam voor J. v„ een matroos 2e kl., verdacht van het achteroverdrukken van verschillende voorwerpen. Hij nam z'n kans waar op Hr. Ms. „Willem van Ewijck" toen deze bodem te Vlissingen gelegen was.' En wel op 24 Maart j.1. een trui, in April een baaien hemd, in Maart een frokje en weder om in April maakte hij zich schuldig aan het vernielen van een gasbeschermer door de ademhalingslang door te snijden. Dit laatste was een wraakneming tegen de Marine... Verd. geeft vrijwel alles toe, met uit zondering van de trui, die hij per vergis sing uit de mandiékamer meegenomen had en toen maar bij zich hield. Mr. Veltman noemt het rare streken, te meer waar verd. als een goed militair te boek loopt. Hij begrijpt niet veel van de mo tieven, die hem tot zijn diefstallen geleid hebben. Deze schuilen inderdaad nogal diep. Hij was getrouwd en kwam in den huwelijk- schen staat contanten tekort. Toen hij aan zegging kreeg den dienst te moeten verlaten heeft hij gepoogd enkele kleedingstukken mee te nemen. De Fiscaal, de officier van administratie lste kl. Mr. D. B. A. Franken vordert 4 maan den gevangenisstraf, met aftrek van het voor arrest (sedert 18 April) en ontslag uit den dienst zonder ontzegging weder bij de gewa pende macht te mogen dienen. Als verdediger treedt op Mr. A. Prins van Alkmaar, die citeert dat dikwijls het huwe lijk de beste reclasseering vormt, maar dat dit toch in dit geval niet het geval was Tusschen het gesloten huwelijk van verd. en diens misdrijf is 'een eng verband, maar dat wil niet zeggen dat dit huwelijk oorzaak van de diefstallen was. Het is namelijk een goed huwelijk. Man en vrouw houden zeer veel van elkaar. PI. betwijfelt of het juist is een zoo voortreffelijk militair uit 's lands dienst te Ontslaan en stelt voor de preventieve hechte nis als voldoende te achten voor de straf. Voorts zou hij willen adviseeren verd. in dienst te houden. Uitspraak: 11 weken met aftrek en ontslag. gevangenisstraf Een gouden ring voor een kwartje... Nummer twee die voorkomt is de zee- milicien matroos 3e kl. A. L. O., even- eens verdacht van diefstal. O. vond in de kazerne op 27 Maart in de waschplaats een ring. Deze ring was van zui ver goud, maar verd. zegt dit niet geweten te hebben. Hij verkocht het kleinnood voor een kwartje en gebruikte dat kwartje voor het aanschaffen van een pakje cigarettenvloei. Mr. Veltman trekt een bedenkelijk gezicht. En zegt dat het alles wel zeer onschuldig klinkt, maar dat hij toch meent te weten dat verd. reeds eerder voor een baadjes-diefstal gestraft is. Dat blijkt inderdaad het geval geweest te zijn. De Fiscaal zegt dat hier inderdaad een re- classeeringsrapport zijn waarde kan bewijzen. Het is echter merkwaardig dat de heer Wi- chers juist meent dat verd. diciplinair ge straft moet worden. Het lijkt den Fiscaal niet juist. Door hem wordt dan gevorderd een voorwaardelijke gevangenisstraf van 1 maand met 1 jaar proeftijd. Mr. D. H. Buiskool uit Schagen sluit zich volgaarne bij den Fiscaal aan, er nog eens den nadruk op leggende dat verd. werkelijk geen idee gehad heeft te stelen. Dat wordt wel bewezen door het feit, dat hij de ring open en bloot aan de vinger droeg en hem niet verkocht aan een of anderen opkooper. Uitspraak: Terugverwezen nadr den Commandant. Kustwachter versus Opzichter Dan verschijnt de sergeant kustwachter A. K., terechtstaande terzake opzettelijke onge hoorzaamheid. Hij heeft geweigerd op 12 Mei j.1. een order op te volgen van den opzichter hij de Kustwacht te Huisduinen, de J9ng. Hij weigerde wacht te doen en hij verscheen even min. De man geeft volmondig toe gefaudeerd te hebben. Deze zaak heeft echter een voorge schiedenis. K. wilde op reis gaan na een pe riode van druk werken en daarin kwam wij ziging in verband met de spannende dagen van Mei. De order, dat hij moest blijven, kwam echter door allerlei factoren telaat m zijn hezit, en toen hij het op het laatste oogen- hlik vernam, heeft hij in drift dienst gew ei fcerd. De Fiscaal heeft een mild oordeel. F-j^en- lijk is deze man geen militair, aldus mr. 1 ken. In het burgerleven gaat hij met zijn i p zichter vrijwel op gelijke voet om Evenwel, «Peciaal bij de lichtwacht behoort y°orbee c'ige discipline te bestaan en alles y genomen is er toch wel reden voor st^ wezig. Hij vordert 2 maanden gevangenisst^ voorwaardelijk, met een proeftijd van I Als verdediger treedt op de offici «hinistratie lste kl. N. B. Spoor, die zegt zich te kunnen vcreenigen met de eisc Fiscaal. Hij wijst er nog eens op dat m gebeurde niet moet zien als gepleegi 1 sergeant tegen zijn adjudant doch van licM wachter tot opzichter. Daarbij is kwestie eer zeker niet behoorlijk behandeld. Uitspraak: 14 dagen voorwaardelijk met l jaar proeftijd. Os-sche manieren.....t B. J. H., een matroos 3e klas, lijkt zoo op het gezicht een toonbeeld van rust en bezon kenheid. Hoezeer men zich echter in het uiter lijk van zijn medemensch kan vergissen werd weer eens bewezen door het feit dat deze jonkman op 22 Mei, varende op Hr. Ms. Su- matra bij Den Helder, den matroos lste kl. P. F. Sinke met niets meer, maar ook met niets minder dan moord bedreigde. Hij schijnt n.1. gezegd te hebben de volgende ge ïncrimineerde woorden: „Direct duw ik die vent een mes tusschen z'n ribben". Verd. ontkent juist deze woorden gezegd te hebben. Alleen maar: „Ik zal hem steken". Op de desbetreffende vraag van den Pre sident antwoordt verd. dat hij over z'n zenu wen heen was, niet meer wist wat hij deed van drift. Fn dat hij er spijt van heeft. „Geen manier, een dergelijke handelwijze", meent Mr. Veltman. De Fiscaal zegt een voorwaardelijke straf overwogen te hebben, doch gezien de men taliteit van verd. is hij hierop teruggekomen. Hij vraagt 3 weken gevangenisstraf. Mr. Prins, de verdediger wijst op de goede conduitestaat en op de omstandigheid dat de bedreiging toch zeker niet au serieux te ne men was. Hoewel de houding uiteraard niet is te pardonneeren verzoekt pleiter toch een veel lager straf dan die door den Fiscaal ge- eischt is. Uitspraak: 1 maand gevangenisstraf. Ingedut op Wacht. De zeemilicien matroos 3e kl. G. M. liep in Mei van dit jaar aan boord van Hr. Ms. „Jacob van Heemskerck" de hondenwacht. Of juister gezegd: hij had deze behooren te loo- pen, want hij kon zich niet aan de omarmin gen van Morpheus onttrekken en viel al spoe dig in een rozigen jongelingsslaap. Een uiltje, dat het echter gistermiddag nogal zuur op brak. Verd. zegt dat hij vermoeiende dagen ach ter de rug had, maar Mr. Veltman meent dat de Marine toch aan een dergelijken schild wacht al bijzonder weinig heeft... De Fiscaal, die doorgaans ook al slecht over dergelijke militairen te spreken is, vordert 3 weken gevangenisstraf. Mr. Buiskool wijst op een aantal z.i. ver zachtende omstandigheden. Bijv. op het feit dat hij enkele dagen ervoor een bruiloft had gepleegd (verd. wel te verstaan), dat hij met den laatsten trein was thuisgekomen, en dat hij den volgenden dag heel weinig slaap ge kregen had. Daarbij beschikt M. over een zeer behoorlijke conduitestaat. Dat alles mag vol gens pleiter reden zijn tot een lichtere straf. 3 weken vindt hij echter veel te zwaar. Uitspraak: 10 dagen gevangenisstraf. Dat kwam van het dobbelen... De zeemilicien-bediende 3e kl. J. M. A. P. was zoo brutaal op 4 April, dienende op Hr. Ms. Buffel uit de jas van zijn collega P. M. Derksen een portemonnaie te halen, waarin zich circa 5.bevond. Hij erkent de dief stal. Hij had toevallig in een verkeerde jas gegrepen, toen hij iets uit z'n eigen jas moest halen. Hij vond toen de portemonnaie, hoorde het geld rammelen en stak het bij zich. Dat kwam best van pas, want hij had kaartschuld en wilde alvorens hij van de Buffel overgeplaatst werd naar H. M. Sumatra eerst een schoone lei maken. En zoo pleegde hij de diefstal. De President bevalt de dobbelarij maar half en vraagt of er grof gespeeld werd. Nee, dat blijkt niet het geval geweest te zijn: ze speel den op de Buffel „één-om-één"... De Fiscaal deelt mede dat de reclasseering mee wil helpen om het jongemensch weer op het goede pad te brengen. Hij vraagt 2 maan den gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Mr. Prins zegt hieraan niet veel meer be hoeven toe te voegen. Uitspraak: 4 weken gevangenisstraf. 13 Borrels en 6 Biertjes Als zevende en laatste delinkwent arriveert dan de zeemilicien-bediende 3e kl. B. C. E. terecht staande wegens het feit, dat hij 17 Mei te IJmuiden een kwartiermeester op drei genden toon heeft toegevoegd zooiets als ,,ik spring je dadelijk op je kop" en dergelijk fraais meer. De man erkent het, hij is dronken geweest en dan zegt men wel eens meer leelijke din gen De President informeert hoeveel E. wel op had en dan vernemen wij dat de lading be stond uit niet minder dan 13 borrels en 6 biertjes. De Fiscaal vindt het alles zeer onbehoorlijk. Daar verd. evenwel in tijdelijken dienst is wil hij clementie hebben. 2 maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van 1 jaar. Buiskool openbaart dan nog dat de man in o-ewonen doen het kellner-vak pleegt te beoefenen en dat hij dien avond vanwege ge luk bij het biljarten viermaal 3 borrels won en eveneens nog enkele andere slokjes absor beerde. Hij heeft volgens pleiter een impulsief karakter, hetgeen gebleken is. Uitspraak: 1 maand voorwaardelijk met een proeftijd van 1 jaar. IN DE ZEEP Maandag bracht de tweede Vierdaagsche een bezoek aan de Sunlight-fabriek te Vlaar- dingen. Ziehier de foto, die gemaakt werd. Ontmoeting met Moeder Geer vliet en haar vazallen! Onder de meest gunstige weersom standigheden hebben onze vierdagers i gisteren den tocht naar Berg en Dal gemaakt. Later op den dag kreeg men wat regen, doch dat duurde niet lang. Om half zeven arriveerde men in Berg en Dal, waarna men des avonds nog een onvergetelijke wandeling maakte in de zeldzaam mooie omgeving. Een aardige bijzonderheid vernemen wij nog: Dinsdagavond ontmoette het gezelschap in Valkenburg niemand minder danJuffrouw Geervliet en haar 60 vazallen, die, zooals men weet, eveneens op een soort „wereldreis" zijn. De dames hadden een350 km lange dagtocht gemaakten waren in de beste conditie. Gistermorgen ontmoetten de bussen van beide gezelschappen elkaar even eens. Die van Moeder Geervliet op weg naar Luik. Hedenavond komt de 2e Vierdaag sche thuis en morgen hopen wij over de finale te schrijven. Gistermorgen, te omstreekt half 12, kwam de knecht van bakker de Vries uit de Ko ningdwarsstraat de Hoogstraat uitgereden met de bedoeling de Spoorstraat in te gaan. Op de kruising werd de bakfiets echter aan gereden door de auto van den heer de Groot uit de Vroonstraat, die volgens ooggetuigen de verkeersregels niet in acht genomen zou hebben. Het gevolg was een botsing, waar van speciaal de bakfiets de noodlottige ge volgen kreeg te incasseeren. Het voorwiel en diverse andere onderdeelen werden vernield. Het spatbord van de auto kreeg eveneens be schadigingen. De politie maakte proces-ver baal op. DELINGEN VERK. VOLGEND JAAR IN DELINGEN VER. VOLGEND JAAR IN DEN HELDER. Amsterdam doet afstand. Momenteel wordt in Leeuwarden het con gres gehouden van de Algemeene Nederland- sche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. Zooals men weet was er een kans, dat in 1940 dit congres, waaraan verscheidene hon derden leden deelnemen, in Den Helder zou worden gehouden. Welnu, bij de vaststelling van de plaats der congresvergadering 1940 bleken er aanvra gen te zijn van Roermond, Venlo, Den Hel der, Groningen, Deventer, Dordrecht en Am sterdam. Vooral voor Den Helder hielden ver scheidene afgevaardigden aanbevelings redevoeringen, waarbij de heer Mijksenaar (Amsterdam) ten gunste van Den Helder afstand deed van de aanvraag van de Hoofdstad; hetzelfde deden de Groning- sche afgevaardigde en die van Venlo; Deventer maakte op 1941 aanspraak. Na ampele besprekingen, waarbij ook nog een krachtig pleidooi voor Dordrecht wordt gehouden, heeft het Congres met groote meerderheid besloten, dat in het jaar 1940 het congres van de A.N.V.V, te Den Helder zal worden gehouden. Men schrijft ons: De commissie van het TBC-fonds „Draagt elkanders lasten", afd. van het C.N.V. heeft voor Zaterdag a.s. een speldjesdag georgani seerd. Zij vraagt voor dit werk aller mede werking, opdat 'de collecte in alle opzichten slagen mag en zij met blijdschap door mogen gaan om zonnestralen en levensvreugde te bezorgen in die gezinnen, welke door deze vreeselijke ziekte zijn aangetast. Dames en heeren die mede willen werken om op dien dag met speldjes te loopen, ge lieven zich op te geven, Vrijdag van 79 uur, Evangelisatiegebouw, Palmstraat en dagelijks le Vroonstraat 75 en Torenstraat 30. Een heer, fietsende aan den Parallelweg, komende richting Sluisdijkstraat, werd gister middag, omstreeks half zes, aangereden door een auto, die uit tegenovergestelde richting kwam. Man en fiets werden omver gesmeten en kwamen tegen en over het hekje te vallen. De man klaagde over pijnen in de zij. Het rijwiel werd finaal omgebogen en deer lijk beschadigd. De bestuurder van de auto hielp den man overeind, en liet hem in zijn wagen plaats nemen, waarna hij hem naar zijn woning vervoerde. Het ongeluk is te wijten aan het feit dat de man aan den verkeerden kant van den weg reed. Gisterenmiddag omstreeks 5 uur waren een naar kinderen krijgertje aan t spelen op het Stationsplein, zonder te letten op het verkeer Een van hen, een meisje, rende ondoordacht de straat over en werd aangereden door een auto die haar over den voet reed. Hoewel ze hevig huilde bleek de voet niet gekneusd te zyn De schrik zal wel grooter geweest zijn dan de Pijn. - Ook chauffeurs en hun vrouwen welkom. Hedenavond wordt in het Tivoli-theater de film „De Goede Aarde" gedraaid voor de leden van „Moed, Volharding Zelfopoffering". Wij vestigen er nog eens ten overvloede de aandacht op, dat ook de bestuurders der auto's plus hun vrouwen gratis toegang heb ben. Om 7.00 uur gaat de Tivoli open en om half 8 vangt de filmvoorstelling aan. Hier laten wij nog een der vele persbeoor- deelingen volgen van de Snip en Snap revue, welke, zooals bekend, van a.s. Zondag tot en met Woensdag in Casino opgevoerd zal wor den. René Sleeswijk brengt weer een revue ten tooneele, die door allergeestigste scènes en een bonte afwisseling van zang en dar.s bij het publiek er geweldig inging. Willy Walden en Piet Muyselaar, het onbetaalbare tweetal, hebben de zaal weer doen schudden van de lach. Zij werden daarbij kranig bijgestaan door Cisca Harms, Gerard Walden, Jean du Bela en Lammy van den Hout, een zeer ver dienstelijk zanger. Wat is die Willy Walden toch een prachtige komiek! In de hotel-scène vooral was hij op z'n best, en hij is eenig in zijn genre. Piet Huyselaar is ook een prima artist en als -partner van Willy Walder. heeft hij een zeer voorname rol. Het orkest onder bezielende aanvoering van Pim de la Fuente weerde zich uitstekend, en van acht tot bijna twaalf uur is er volop genoten van het gebodene. De revanchewedstrijd van Land- en Zee macht, de veelbesproken sportgebeurtenis wel ke hedenavond om 7 uur aanvangt, belooft een sportfeest te worden waaraan de deelnemers zoowel als bezoekers de aangenaamste herin nering zullen 'bewaren. Alle voornaamste auto riteiten zijn uitgenoodigd, de elftallen zijn zoo sterk mogelijk geformeerd, Helder geeft weer het terrein en de Bilt voorspelt mooi weer. Vooral het Bestuur van de Voetbalvereeniging Helder heeft een zeer tegemoetkomende hou ding aangenomen ten opzichte dezer wedstrij den en het slagen daarvan zal voorzeker voor een groot deel op hun credit komen. Het bestuur van de Marine-Sportvereeniging „Zeemacht" heeft het voor elkaar gekregen om de prijsuitreiking aan de winnaars van de win tercompetitie voor Schepen en Inrichtingen, aan dezen wedstrijd te verbinden. De Chef van het Marine-Hospitaal heeft zich bereid verklaard na afloop van de kamp de plechtigheid te ver richten. De wisselprijs, geschonken door Chef en heeren officieren van het Hospitaal, gaat nu van Hr. Ms. „Schorpioen" naar de Kooy over. De vliegtuigmakers wisten het afgeloopen sei zoen niet alleen beslag te leggen op het Marine Kampioenschap, maar ook waren zij een eer volle eerste in de Zeemachtcompetitie. Ook de Scheidsrechters die in deze competitie hunne gewaardeerde medewerking verleenden, krijgen vanavond een souvenir. Ook de spelers van Land- en Zeemacht, die hedenavond aan bod komen, zijn niet door Zee macht vergeten. Iedere speler, benevens drie reserves ontvangen een aandenken aan deze twee wedstrijden, dat zeker wel in den smaak zal vallen. Ook nu worden Scheidsrechter en grensrechters niet vergeten. Wat ook in den smaak zal vallen is de muziek vanavond. De Scheepskapel van Hr. Ms. „Tromp" en de muziek van het 21ste Regiment Infanterie zullen de wedstrijd met hunne schoo- - klanken opluisteren. Beide korpsen bestaan uit amateurs en hebben als muzikant de repu tatie van hun corps omhoog te houden, in ieder geval zal het tot de gezelligheid bijdragen. De Kon. Marine komt met het volgende elftal uit: H. Smerecnik (aanvoerder). J. Bekkers G. Buitenhuis Ad. Goesten J. Effren H. v. d. Ligt Joh. van Tongeren G. Heijneker J. Pirard R. v. Spierenburg Joh. Dissel Na afloop van de prijsuitreiking komen nog verschillende Zeemacht-leden aan start voor de Prins Bernardestafette van de H.A.V. en voor den individueelen loop van 2200 m. Het bestuur van de Marine Sportvereeniging heeft voor de beste loopers onder hare leden een reisje naar Haarlem als premie gesteld, om deel te nemen aan den Boschloop op 8 Juli in den Hout, wat misschien een stimulans zal zijn om eens extra hun best te doen. J Een menigte telegrammen, deels van Reuter, deels van het persbureau Havas, doen de wereld kond, dat Tokio bereid zou zijn tot inbinden en geen mededee- ling zal het Engelsche volk (en dus een groot deel der wereld) welkomer zijn. Er zouden namelijk twee voorstellen zijn ingediend, welke als basis worden aangeno men voor onderhandelingen. Het eerste is dat de concessie te Tientsin niet zal worden gebruikt voor anti-Japansche intrigues door de Chineezen en het tweede, dat de concessie te Tientsin evenmin zal worden gebruikt als basis voor steunverleening aan de Chinee- sche valuta in Noord-China in concurrentie met de valuta, welke door de Japanneezen getracht wordt in te voeren. Wij waarschuwen voor voorbarig optimis me. En dan met name waar het hier gaat om diplomatieke stappen van Tokio, welke men steeds met een fiksche korrel zout moet nemen daar de geschiedenis leerde, dat men den Japanschen huid nimmer moet ver» koopen aleer de beer geschoten is. Toch bewijst dit begin van onderhan deling ergens op; het bewijst dat men de stem van Albion, welke gedurende dit week-end zoo dreigend klonk verstaan en begrepen heeft. Men beseft blijkbaar in het verre Oosten dat men niet „rück- sichtlos" kan doorgaan met het tarten van den Britschen Leeuw, die weliswaar sedert verscheidene jaren een frappante verdraagzaamheid aan den dag gelegd heeft, maar die het spel thans blijkbaar hard is gaan vervelen. Wij hopen dat het gelukken moge inder daad vruchtbare onderhandelingen te voeren, niet alleen in het belang van Engeland en Japan zelve, doch tevens in het belang van de geheele beschaafde wereld, die reeds de handen vol heeft aan de gebeurtenissen in het „nabije Westen" Er is nog een mogelijkheid aan dit alles verbonden. Het is niet uitgesloten dat deze koerswijziging van Japan tevens zal leiden tot een verzetten van de Duitsche bakens. Ook in dit opzicht is het de hoogste tijd, dat er iets gebeurt. Wij durven het woord „onderhandelingen" niet te noemen. Daarvoor lijkt de sfeer, de atmosfeer, te gespannen, te vergiftigd, dank zij de onwaardige en, zon der meer walgelijke hetze, die momenteel in het Derde Rijk bedreven wordt door den heer Goebbels c.s. Dit alles zijn, men lette wel, slechts moge lijkheden, waarbij voor een niet gering deel de wensch de vader der gedachte is. Maar hoe dan ook: er verschijnt weer een kleine zilveren rand rondom de donkere wolken boven Moeder Aarde en hoe weinig is er fei telijk noodig om het stervende optimisme weer eenige opbeuring te geven. Met belangstelling zien wij naar de eerst volgende berichten uit Tokio uit. Vangt de kentering der moeilijkheden in het Oosten aan In dit nummer leest men tevens van een nieuwe poging der Engelschen, om den vrede in Europa te consolideeren. Men heeft zich wederom tothet Derde Rijk gewend in ver band met de opzegging van het Vlootverdrag. Men tracht van Britsche zijde nog één po ging te doen om alsnog, ter elfder ure, tot een vergelijk te komen. Zal ook deze poging van Engeland met hoon en hetze worden ontvangen...? De eerstvolgende dagen zullen het leeren. Maar hoe dan ook, er is een licht straal! Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 91? en van 13.30— V7 u. Zaterdags van 912 uur. Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland" Eiken werkdag van 710 uur. Zaterdags van 35 uur en van 710 uur. Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat, lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 810 uur. BIOSCOPEN: Rialto, Spoorstraat half 8: „60 Glorierijke Jaren1' en „Sophie Lang in Hollywood". Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „De Goede Aarde". Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „De Avonturen van Bill Peck" en „St. Louis Blues". Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder: 758.6 Temperatuur lucht: 16.5 WDind: richting Z.W., kracht: 5 Temperatuur Zeewater: 16.5 Max. temperatuur 21.7 Licht op: 9.56 Onze stadgenoot J. Grommel slaagde voor onderwijzer als leerling van de Bisschop pelijke Kweekschool te Beverwijk. GESLAAGD: Te Maastricht slaagde voor onderwijzeres mej. Nelly L. Gouda, oud-leer linge der R.H.B.S. te Den Helder. Voor het examen Gemeenteadministratie slaagde te Den Haag onze stadgenoot, de heer P. H. Koelemij.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5