Nederlandsche ploeg in dei Tour de Franco volledig DE SOVJET speelbal der democratieën? DE WERELD m weinig Blokkade te Tientsin wordt verscherpt Polen zweert de Oostzee trouw Postvlucbtcn op Indië woorden Nieuwe zaken en vestigingswet De trein 1839-1939 Japan's militairen blijven Engeland tarten N.S.B-redacteur veroordeeld „Engeland en Frankrijk lebben bijbedoelingen" „De liefde voor de Oostzee is een gouden keten, die alle Poolsche harten bindt." Ter gelegenheid van de viering van den „Dae der Zee", is te Gdynia (Polen), een groote demonstratie gehouden, waarop uiting werd gegeven aan de vastbeslotenheid van Polen, zijn positie aan de Oostzee te behou den. De viering werd begonnen met een mis, door zeventigduizend menschen bijgewoond, •waarin de Poolsche overwinning op de Duit- sche ridders werd herdacht. Bisschop Oko- niewski zeide In zijn toespraak: „De liefde voor de Oostzee is een gouden keten, die alle Poolsche harten bindt". De minister van handel en nijverheid, Ro- mari, zeide: „De jaarlijksche hulde, die wij aan de zee brengen, ontleent haar groote be teekenis aan het feit. dat de zee en alles, wat darmede samenhangt van het groot ste belang zijn voor het geheele Poolsche volk. De economische vooruitgang van Po len eischt en rechtvaardigt, een grootsch opgezette uitbreiding van onze beide havens Gdynia en Dant- zig. Op dit deel van ons eeuwen oude erfdeel zijn wij vast besloten uit eigen krachten een nieuwe basis voor Polen als groote mogendheid te bou wen." Een eed. Daarna legden alle aanwezigen den plech- tigen eed af, „Polens eeuwige rechten aan de Oostzee en zijn toekomst op de zee te be schermen, de onverwinnelijke wacht aan den mond van de Weichsel te betrekken, onze broeders aan de overzijde van de grens, die een onverbrekelijk deel van het Poolsche volk uitmaken, te verdedigen zoo waarlijk helpe ons God almachtig." MOSCICKI. Een rede van Mosclcki. Ter gelegenheid van den dag der zee heeft president Moscicki een radiorede gehouden, waarin hij onder meer zeide: „Het besef voor de waarde van onze kust en de zee dringt door tot de harten van alle Polen. Hoe vijandiger de buitenlandsche ontwikkeling wordt des tc duidelijker toont zich onze onbuigzame wil, die bereid is, de grootste offers te brengen om de stabiliteit van den Poolschen staat en zijn positie als zeemogendheid te verzekeren. Wij zijn aan de Oostzee teruggekomen als staat, want als volk. waren wij er steeds ge bleven. Daarom gaan onze gedachten naar het verleden en brengen wij hulde aan de geslachten, die zich aan de Oostzee hebben gehandhaafd in het tijdvak van onze on derwerping. Wij willen den vrede aan de Oostzeekust verzekeren, maar dat legt ons tevens den plicht op, de kracht van Polen ter zee te versterken. Met dat doel zijn de dagen der zee georganiseerd. Sterk te land en in de lucht, wenschen wij ook op zee krachtig te worden om den schat van onze verrichtingen ter zee te bewaren en de taak van het Poolsche volk op zee geheel te kunnen vervullen." Eerst een vergunningl De Kanier van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar geeft belanghebbenden met aan drang in overweging, niet tot vestiging of overneming van bedrijven (die onder de Vestigingswet-Kleinbedrijf vallen) over te gaan. noch zich daarvoor geldelijke opoffe ringen te getroosten, of onvoorwaardelijk verbintenissen aan te gaan voor en aleer de vereischte vergunning van het Departement van Kconomische Zaken of van de Kamer van Koophandel is verkregen. In enkele gevallen nl. hebben zich per sonen gevestigd en daarvoor finantieele op offeringen getroost zonder een vergunning der Kamer te hebben in de verwachting deze wel te zullen verkrijgen. Bij haar beslissing mag de Kamer zich echter uitsluitend later leiden door de be palingen van de Vestigingswet-Kleinbedrijf 1937 en daarbij behoorende uitvoeringsbe palingen.. Do vraag, welke voorbereidingen de belanghebbenden reeds hebben getrof fen in de verwachting, dat de vergunning inderdaad zal worden verkregen, kan geen gewicht in de schaal leggen. Wanneer blijkt, dat aan de vercischten voor het verkrijgen \an een vergunning niet is voldaan, mag de Kamer zich ook door het besef, dat door weigering daarvan belanghebbenden niet alleen teleurstelling, maar ook finantieele schade wordt berokkend (daar zij de ge opende of overgenomen zaak na weigering der vergunning weer zullen moeten sluiten) niet laten weerhouden om de aanvraag af te wijzen. Met aandrang wordt hen. die van plan zijn een zaak te vestigen of over te nemen, in overweging gegeven, tijdig bij de Kamer de vereischte vergunning aan te vragen of de noodige inlichtingen in te winnen. NIETS VERWACHT VAN DE BRITSCH- JAPANSCHE ONDERHANDELINGEN. Volgens de laatste berichten heb ben de Japansche militaire autori teiten te Tientsin besloten de blok kade van de Britsohe en Fransche concessies van Zaterdag of Zondag af te verscherpen, aldus een Domei bericht. De tijd gedurende welken het verkeer naar en van" de concessie wordt toegestaan, zal verder worden verkort. De rest van den tijd zullen de barricades gesloten blijven. De Japansche militaire autoriteiten te Tientsin blijken geen groote verwachtin gen te koesteren van de aanstaande Britsch-Japansche onderhandelingen en zijn, naar verluidt, vast besloten de blok kade te verscherpen tenzij en totdat En geland zijn houding ten opzichte van de „nieuwe orde in Oost-Azie" drastisch zal herzien. Britten gaan hun koopvaardij schepen escorteeren. Naar het Chineesche telegraafagentschap rneldt is de scheepvaart tusschen Foetsjoy en Hongkong in verhand met den aange- kondigden Japanschen aanval onderbroken: Het Britsche s.s. Ninghai is op 27 Juni in Wentsjou aangekomen, kon echter zijn lading niet lossen en was gedwongen terug te keeren. Het Britsche s.s. Tsjoengking, dat oorspronkelijk Woensdagmiddag uit Hongkong naar Wentsjou zou uitvaren, heeft zijn vertrek afgelast. De banken te Hongkong zenden geen geld meer naar Wentsjou sedert gistermorgen, doch zendingen naar Foetsjou worden nog aangenomen. De telegrafische verbinding tusschen Hogkong en de beide havensteden functioneert nog, zij liet met aanzienlijke vertraging. Naar het Chineesche telegraafagentschap verder meldt, hebben de Britsche vlootauio riteiten te Hongkong Woensdag besloten een vlootescorte te verleenen aan twee En- gelsche stoomschepen om de haven van Swatau biiyien te varen, zulks in verband met de weigering der Japanners om de schepen, de Hsinhaimen en de Kwantoeng, de haven van Swatau te laten binneiiloopen waar zij Woensdagmorgen waren aange komen. Officieel wordt bevestigd, dat Tsjaotsjou, het noordelijke eindpunt van den spoorweg van Swatau, op 50 k.m. afstand van deze stad, op 27 Juni des middags om één uur gecapituleerd heeft. Hoe meer men toestaat, hoe meer Tokio waagt. De Chineesche minister van buitenland sche zaken Wang Tsjoeng Hoei heeft een ede gehouden over „de toekomst der bui tenlanders in China". De mogendheden, aldus Hoei, zien zich geplaatst voor de vi tale vraag, moeten zij haar stellingen hand haven of prijsgeven? Naar mijn meening is een compromis geen oplossing. De gebeur tenissen, die elkaar sedert een jaar opvol gen, hebben laten zien, dat hoe meer men de Japansche eischen aanvaardt, hoe ver strekkender deze worden. Een Jumbo van 90.000 Kg. door de hoofdstad. Fantastische avondverlichtingen. Meer dan 4500 dahlia's nog slechts het begin van den aanplant op het tentoonstellingsterrein van „De trein lï>39 1939", de tentoonstelling, die in verhand met het eeuwfeest van de spoorwegen en met de opening van het Anistelstation in de hoofdstad wordt gehouden, aan het Frede- riksplein staan thans in den grond, om straks het geheel een fleurig aanzien te geven. Met man en macht wordt door de jonge werkloozen aan de tentoonstelling gewerkt, welke op 8 September de honderdjarige Ne- derlandsche Spoorwegen in aller belangstel ling zullen plaatsen. Het station „de één honderd roede" een getrouwe nabootsing van het eerste station van de eerste lijn Amsterdam—Haarlem is gereed om den trein, model 1839, op 2 me ter breed spoor, te ontvangen. Seinpalen van het model anno 1839, zullen voor de veilig heid van het verkeer zorgen. Meer dan 10.000 tegels moeten nog op de emplacementen en omgeving worden aange bracht. Tallooze paden en enkele pleinen zijn reeds verhard. Op de plaats, waar straks de 90.000 kg. zware „Jumbo" zal komen te staan, wordt nu reeds een emplacement, ter dikte van 40 cm. balken in gereedheid gebracht. Jonge werkloozen maken onder leiding van technisch spoorwegpersoneel liet mo del-seinhuis en de electrische aansluitingen gereed. Straks zullen duizenden de trappen op en af gaan, om eigenhandig dc seinen veilig te zetten en de wissels te bedienen. De beplantingen zijn in vollen gang, een vijver is gereed gekomen en tallooze vlag- gestokken zijn verder langs de randen van het terrein opgericht. De openluchtbioscoop en cabine, waar korte propagandistische spoorwegfilms zullen draaien, zijn gereed. Inmiddels worden op de bureaux van het secretariaat de tallooze maatregelen, ver verbonden aan de exploitatie en propagan da, voorbereid. Ook van de zijde van de directie der Ne derlandsche spoorwegen worden reeds maatregelen getroffen, om een massaal be zoek aan de tentoonstelling te bevorderen. Feest voor het personeel. Zoo zal aan liet 30.000 man sterke perso- naal met hun gezinnen vrij vervoer naai de tentoonstelling worden verleend. Ook de 20.000 gepensioneerden, wachtgelders e.a. zullen mét hun vrouwen door koste loos vervoer in de gelegenheid gesteld wor den naar de eeuwfeest-tentoonstelling te komen. Voor het publiek zullen extra treinen, uit alle deelen van liet land worden inge legd. Eiken Woensdag zal van alle spoor wegstations 80 procent reductie worden ver leend op de terugreis. Voor groote groepen en de schooljeugd zijn speciale tarieven ontworpen. Reeds nu komen tallooze aanvragen voor dit huiten- gewoon goedkoope verveor binnen. Gezien het feit, dat op den avond van de opening, 8 September, de grachtverlichting ter weerszijden van de Utrechtschestraat zal worden ontstoken, dat ook het Frede- riksplein zal worden geillumineerd, zullen van de gelegenheid, om per avondretour de expositie te bezoeken, duizenden gebruik maken. WieiAennen Hubert Seijen de achtste man, Naar het Fransche sportblad 1' Auto mededeelt, is thans de Limburgsche renner Seijen gekozen voor de offi- ciëele Nederlandsche ploeg in de ronde van Frankrijk, welke van 10 tot 30 Juli a.s. wordt verreden. De Nederlandsche ploeg is thans volle dig en bestaat uit de volgende acht renners: Albert en Anton van Sohen- del, Dominicus, Lambrichts, Helle- nions, Goinmers, de Korver en Seijen. Al is liet te betreuren, dat Piet van Nek die door velen als de beste wegrenner van Nederland van dit moment wordt beschouwd niet in onze ploeg is opgenomen in ons nr. van gister schreven we hierover uitvoe rig toch kan van een vrij sterke afvaar De Haagsche rechtbank legde den 32-jari- gen H. J. O., redacteur van het Nationale Dagblad, in welk blad in het nummer van 12 April een artikel verscheen „Naar de hel van Oss", welk artikel beleedigend ge acht werd voor het Burgerlijk Armbestuur van Nistelrode, een geldboete op van f 25. subs. 25 dagen hechtenis op. rig diging worden gesproken. Misschien bc schikken wij nog wel over sterkere renners dan de gekozenen zijn, men dient echter goed in bet oog te houden, dat een Ronde van Frankrijk iets anders is dan een ker- niiskoers of een criterium. Schulte b.v. is zeker geen Rondeman, zijn mentaliteit deugt niet voor wedstrijden, die weken en en weken duren; in de juist verreden Ronde van Duitschland is dit weer eens temeer bewezen. Theo Middelkamp slaan we in dit opzicht veel lioogcr aan, maar tenslotte moet een renner willen deelnemen, en deze wil schijnt hij Middelkamp niet aanwezig te zijn geweest. Anton en Albert van Schendel, Dominicus Lambrichts, Hellemons en Seijen evenwel zijn uitgesproken Ronderenners; Gonuners en dc Korver zullen hun kwaliteiten als zoo danig nog waar moeten maken O.i. zijn John Lambrichts en Hubert Seijen onze sterkste troeven. Lambrichts is een coureur van klasse, die reeds in vorige jaren in de Ronden v. Luxemburg en Zwitserland keurige resultaten heeft geboekt. Seijen doet slechts weinig voor hem onder, vooral in de bergen zal hij zijn slag kunnen slaan want hij klimt gemakkelijk; hij wandelt te gen de bergen op om het in wieiertermen te zeggen. De tot nog toe door de Van Schendel's bereikte resultaten geven weinig reden tot uitbundigheid. Het is echter mogelijk, dat deze oude rotten die naar het heet zich speciaal op den Tour hebben toegelegd straks in supervorm aan de start komen en zoo dat het geval mocht zijn, dan zullen zij zeker een rol van beteekenis gaan spelen Hellemons, Dominicus, Gonimers en de Korver zullen naar het ons voorkomt, meer als helpers fungeeren, en als zoodanig on schatbare diensten kunnen bewijzen. De eerste twee zijn echte doorzetters, die van geen opgeven weten, doch niet d i e klasse bezitten, welke noodig is om al is het maar een weinig uit te blinken. Wat de twee anderen zullen presteeren, dient te worden afgewacht. Gommers en de Korver zijn uitstekende kermiskoersers, maar of het Rondewerk hen zal liggen is een vraag, welke vooralsnog onbeantwoord moet blijven. Al met al heeft de samensteller Joris v. d Bergh een physiek en moreel sterk achttal bijeengebracht, een achttal, dat we met het volste vertrouwen naar Frankrijk zien gaan. Opzienbarend artikel „Prawd-a" in de Het Russische blad de „Prawda" publiceert een artikel geschreven door den afgevaardigde Zhdanof, lid van den hoogste Sovjet, die tot sie conclusie komt, dat de Britsch FranschRussische onderhande lingen op het doodc punt zijn ge komen. Zhdanof schrijft onder meer: „Hoewel de Sovjet Unie haar standpunt met de grootste helder heid heeft bepaald, hoewel zij al les in het werk heeft gesteld om zoo snel mogelijk tot een pact van wederzijdschen bijstand te komen, worden geen belangrijke vorderin gen bij de onderhandelingen ge maakt. Bij de bestaande internatio nale situatie moet dat wel van groote beteekenis zijn. Het sterkt de hoop der agressieve staten op de mogelijkheid van verbreking der eenheid tusschen de democrati sche staten, het drijft de aanvallers tot nieuwe agressie. Wat is de reden van deze vertraging? vraagt Zhdanof. Ik veroorleef mij, mijn persoonlijke meenfng uiteen te zetten, hoewel mijn vrienden dit niet deelen. Zij gelooven nog, dat Engeland en Frankrijk, toen zij de onderhandelingen aanknoopten de ernstige bedoeling hadden een krachtige barrière tegen agressie op te werpen. Ik geloof en zal trachten te bewijzen, dat zij geen verdrag met Rusland op den voet van gelijkheid wenschen. Twijfel aan de oprechtheid der bcdoelinqen. De onderhandelingen duren reeds 75 da gen. Wie anders dan de Engelschen en Franschen zijn verantwoordelijk voor een dergelijke vertraging! De ervaring heeft geleerd, dat hetzelfde Engeland met Turkije en Polen verdragen van wederzijdschen bij stand in zeer korten tijd heeft gesloten. Daaruit volgt, dat het toen in staat was, het noodzakelijke tempo te verzekeren. Het eindeloos voortduren der onderhandelingen met Rusland geven aanleiding tot twijfel aan de oprechtheid der werkelijke bedoe lingen van Engeland en Frankrijk en tot de vraag, wat eigenlijk de basis van die politiek is: Het ernstige streven naar een vre- desfront of de wil om de onderhan delingen zoowel als de vertraging daarin te gebruiken voor zekere doeleinden, die niets uitstaande heb ben met de vorming van een vre- desfront." Kunstmatige moeilijkheden". De schrijver betoogt dan, dat de Engel schen en Franschen kunstmatige moeilijk heden hebben geschapen en noemt als voorbeeld de kwestie van de garantie aan Letland, Estland en Finland. Hij zegt: „de verklaring, dat deze staten geen garantie willen en dat daarom de Sovjet voorstellen niet aanvaard kunnen worden, is klaar blijkelijk onjuist en kan slechts gcinspi- reerd zijn door de bedoeling, de onderhan delingen te belemmeren en te verbreken. Men weet in ieder geval, dat, indien Enge land het in zijn belang acht een land te garandeeren, het de middelen vindt om dat tc doen, zonder te wachten, tot dat land die garantie vraagt. T)e positie van Nederland en Zwitserland. De „Sundav Times" meldde op 4 Juni, dat Polen zich had \erplicht Engeland te helpen, indien dat land in een oorlog was gewikkeld door een inval in Nederland, en dat Polen steun van Engeland zou krijgen, indien het in den oorlog ging wegens een inval in Dantzig of Littauen. Polen en Engeland ge ven dus tegelijkertijd Littauen en Nederland geraadpleegd zijn en de pers heeft dat althans niet gemeld. Voor zoover ik weet, ontkent zoowel Nederland als Littauen het bestaan van een dergelijke garantie. Niet temin is de desbetreffende overeen komst in hoofdzaak reeds gesloten, naar de „Sunday Times" meldt, en het is voor niemand een geheim, dat het bericht van het Engelsche blad nergens gedementeerd is. De Poolsche minister van buitenlandsche zaken, Beek, heeft onlangs verklaard, dat Polen van Rusland in het geheel geen ga rantie gevraagd heeft. De positie van Po len verschilt in het geheel niet van die der randstaten. Dit verhindert Frankrijk en Engeland echter niet van Rusland garan ties te vragen, niet alleen voor Polen en vier andere staten, maar ook voor Neder land, waarmede de Sovjet-Unie zelfs geen gewone diplomatieke betrekkingen onder houdt. Dit alles toont aan, aldus Zhdanof, dat Engeland en Frankrijk geen verdrag wen schen, dat gebaseerd zou zijn op gelijkheid en wederkeerigheid, ofschoon zij iederen dag verkondigen voorstanders van gelijk heid te zijn. Zij wenschen een verdrag, waarin Rusland de rol zou spelen van den arbeider, die den geheelen last te dragen heeft. Geen staat met zelfrespect zal echter een dergelijk verdrag aangaan, als het niet de speelbal wenscht te worden in de hand van menschen, die anderen de kastanjes uit het vuur willen laten halen. Het komt mij voor, zoo besluit Zhdanof, dat de Franschen en Engelschen voor de openbare meening in hun landen slechts willen speculeeren op de denkbeeldige hals starrigheid der Sovjet-Unie, om zoo den weg voor onderhandelingen met de aanval- s gemakkelijker te maken. De naaste top komst zal leeren, of dit juist is." Vertrek van Aankomst t« Torenvalk ;gjngap. 29 Juni.Band. 29 Juni (heenreis) I i uil Athene 29 Junij.Vdam 29 Juni (terugreis) I l Buizerd pasra 29 Juni Jodhp. 29 Juni (heenreis) l Emoe Rang. 29 Juni Jodhp. 29 Juni (terugreis) I Valk A'dam 29 Juni Athene 29 Jun* (heenreis) I Nandoe Band. 29 Juni Medan 29 Juni (terugreis) I 5 Noodweer in Bulgarije. Het aantal slacht offers van het noodweer, dat in den vori- gen nacht het district Sevlievo in het noorden van Bulgarije heeft, geteisterd, was laat in den avond tot honderdzestig gestegen. Vierhonderd huizen zijn door het water weggespoeld. Sandjak Alexandrette Turksch. Het par lement van het Sandjak Alexandrette heeft in een plechtige bijeenkomst kennis genomen van de Fransch-Turksche over eenkomsten en met algemeene stemmen besloten, tot de aanhechting van het Sandjak aan Turkije. Vervolgens werd het parlement ontbonden en de Turksche vlag op het parlementsgebouw geheschen. Bata in Canada. Een beperkt aantal Tsjechische technische deskundigen zal worden toegelaten in Canada tot vesti ging van een nieuwe Bata-schoenfabriek in Ontario, zulks na onderhandelingen tus schen Jan Bata en de Canadeesche regee ring. Rubber voor katoen. De Engelsch-Ameri- kaansche ruilovereenkomst betreffende den ruil van rubber tegen katoen, is met algemeene stemmen door den Amerikaan- schen senaat geratificeerd. Er werden geen debatten gehouden en de geheele procedure was binnen een minuut afge handeld. Permanente mandatencommissie gereed. De permanente mandatenconiimssie van den Volkenbond heeft gisteren haar werkzaamheden beëindigd. Wat het En gelsche witboek betreft zou het rapport der commissie zich beperken tot vermel ding van het document en verwijzing naar de zittingsverslagen. Het zou zich derhalve voor noch tegen de Britsche voorstellen uitspreken in de opvatting, dat deze voorstellen, die kwesties van alge meene politiek opwerpen, eer tot de be voegdheid van den Volkenbondsraad be lmoren. Fransche generaal op inspectie. Generaal Gamelin is uit Parijs vertrokken voor een inspectietocht door de Alpen. Vervolgens zal hij zich naar Corsica begeven om daar de troepen te bezoeken. De aankoms't van den generaal on Corsica is vastgesteld op 1 Juli. Zigeuners naar Dachau. De politie heeft te Weenen een razzia gehouden onder de zigeuners. De meesten van hen zijn af komstig uit Slowakije en het Burgenland. Vierhonderd personen zijn gearresteerd en overgebracht naar de gevangenis te Ros- saulaende en een groot aantal werd naar het concentratiekamp te Dachau gebracht Opening Albertkanaal uitgesteld. De Bel gische minister van Openbare Werken, Vanderpoorten, heeft in den Senaat mede gedeeld, dat de opening van het Albert- Kanaal tengevolge van het breken hei dijken bij Hasselt niet kan plaats hebben op 30 Juli, zooals eerst was voorzien. Zweedsch ontdekkingsreiziger: gearresteerd, Ie Kalgan hebben de Japansche auto riteiten den Zweedschen ontdekkingsreizi ger, George Soederblom, die heeft deelge nomen aan talrijke reizen van Sven He- chn, gearresteerd. Hij wordt beschuldigd m verbinding te hebben gestaan met de agenten van oen derde mogendheid. Hevige regenval in Griekenland. Door zeer zware regens gevallen bij Lianokladi, 10U kilometer ten noordwesten van Athe ne, zijn gedeelten van den hoofdspoorweg die Athene met West-Europa verbindt, weggespoeld. De Simplon-cxpress kon gis- tei avond niet van, Athene vertrekken. Lawlor moet naar Australië terug. Vin* cent Lawlor, die gearresteerd is na het in cident bij de auto van de Hertogin van F?,n J.ur|i j-1-, is door de rechtbank van Uld Baily veroordeeld tot een proef- ijd \an twaalf maanden, op voorwaarde, uat mj binnen een maand naar Australië terugkeert. Naar de politic oordeelt werd tegen Lawlor, die een Nieuw Zeelander is sc^uldiging ingebracht. Lawlor is m geestelijk uit zijn evenwicht gesla gen en m inrichtingen voor zenuwzieken verpleegd. Duitsch militair bezoek aan de randstaten. De chef van den gencralen staf van het Duitscho leger, generaal Halder is gister ochtend vair Tallinn naar Helsinki vér- trokken. Bij het verlaten van Estland heeft i,,'Je„n 'eJo8rain van dank aan den opper- bevelhebber van het Estlandsche leger, aicioner, en aan generaal Reek, chef van den staf, doen toekomen. Zuid-Afrika neemt maatregelen tegen het remisme. Men verneemt te Pretoria uat de Zuid Afrikaansche regeering strem Fe maatregelen tegen extremistische ac- nomen. Volgens de „Star" is de re geering bezorgd over de activiteit van communisten en nationaal socialisten, aarvan zij berichten heeft ontvangen. i erwacht, dat alle politieke partijen naar steun zullen verleenen bij de bestrij- oing van het extremisme. Het departe ment van defensie heeft den schuttersver enigingen een circulaire doen toekomen, aann het laat doorschemeren, dat het volgende jaar misschien de dienstplicht zal worden ingevoerd. Men venvacht een spoedige beslissing dienaangaande.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2