„Leer van den klassenstrijd bedreigt alle ordening" J. VAN DE WITTE, Doodelijk ongeval op de baan van de TX-races Predikbeurten Harmonische lichaams ontwikkeling Aanbesteding School Javastraat Nieuwe glijtoren bij H.Z.V. Bekroond Brood Een vliegende revue 2JAREN VERZEKERD 6 z 8 Uitslag periodieke zeilwedstrijd Postduivenvereen. „Hollands Noordpunt Landbouwer onder eigen kar gedood Rijksweg Alkmaar-Den Helder Enpeland-Nederland op 8 November a*s* Uit onze Omgeving SCHAGEN Het a.s. examen Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie zullen de vaardigheidsproeven dit maal worden afgenomen op de navolgende data: Athletiek (klimmen en wielrijden inbegre pen) Zaterdag 15 Juli nam. 2 uur op een nader te bepalen terrein. Wandelen Zondag 16 Juli. Vertrek 's mor gens 10 uur vanaf 't terrein aan de Kemphaan straat. Zij die principieele bezwaren hebben om op Zondag te wandelen, kunnen deze proef ook afleggen op Zaterdag 22 Juli. Vertrek nam. 2tè uur vanaf 't terrein aan de Kemp haanstraat. Zwemmen Woensdag 19 Juli nam. 7 uur aan de zwemgelegenheid van H.Z.V. op den dijk. Zoo noodig kan deze proef ook afgenomen worden op Zaterdag 22 Juli des nam. 5 uur. Het werkcomité ter plaatse mag zich momenteel verheugen over het feit, dat in steeds breeder kring het nut van deze instel ling wordt ingezien. Gisterenmorgen werd aanbesteed het bou wen van een openbare lagere school aan de Javastraat. Er werd ingeschreven in vier perceelen: A. alle werken, behalve lood-, zink-, glas- en verf- werken; B. lood- en zinkwerken; C. glas- en verf werken; D. alle werken in massa. Voor A..: M. C. van der Plas, Den Helder, 56.120; J. Roomeyer, id., 54.000; C. Bot, Haarlem, 54.000; J. de Haan, Ternaart (Fr.), 54.000; W. F. Labout, Den Helder, 53.200; Tj. Abma, Enkhuizen, 53.120; C. Kwak, Den Helder, 53.000; A. Smit, id., 52.800; P. Frö- lich, Harlingen, 52.486; J. v. Scheppingen, Hoofddorp, 52.300; J. Modder en Couperus, Den Helder, 52.300; Minneboo en Walboom, id., 51.800; P. Schram, Berlicum (Fr.), 51.800; R. Veenstra, Bolsward, 51.660; J. Feyer, Heiloo, 51.480; Doedens en Schilder, 't Zand, 51.395; F. Kuiper, Aartswoud, 50.000; G. Groot, Den Helder, 49.824; Fa. Noppert, id., 51.400; K. Klaver en J. Mole naar,, Koedijk, 48.700. Voor D: S. de Vries, Zaandam, 58.400; Gebrs. Trebbe, Enschede, 56.756.H. C. Gerdink, Enschede, 56.448.P. Frölich, Harlingen, 55.740.R. Kuiper Heiloo, 55.700.—; J. Schuit, Alkmaar, 55.600.—; G. Groot, Den Helder, 53.400.J. Feye, Heiloo, 54.455.Doedens en Schilder Alk maar 54.954; K. Klaver en J. Molenaar, Koedijk 52.600.C. Kwak, Den Helder, 52.800.en F. Philips, Haarlem, 51.965. Voor B: H. Bak 1075.—; J. Kemna 995.—; M. Koren 999.J. van Dam 990; A. Feij 985.K. Zomer 960.—; C. Westerbaan 969.C. Buis 980.S. Schellinger 948.—; R. Zoetelief 914.— en J. de Jong 846.allen *"e Den Helder. Voor C: K. J. Coenen 2500.J. Zwart 2475.fa. J, Zraak Zn. 2220.en E. Coenen 2020; allen te Den Helder. De Heldersche Zwemvereeniging heeft wederom haar attracties met één vermeer derd. Zij heeft namelijk in haar domein tusschen de pieren een glijtoren gebouwd. Het geval bestaat uit een toren, een ladder en het voornaamste van alles, een rail, waarlangs een wagentje van den toren het water in loopt. Met groote vaart vliegt de wagen, zoodra iemand erin is gaat zitten, naar beneden en de berijder gaat met veel geplas en gespat kopje onder, waarna door een tegengewicht liet leege wagentje weer omhoog klimt. Reeds gistermiddag werd van deze nieuwe attractie een druk gebruik gemaakt. En vooral de jeugd genoot van deze prachtige installatie. Gevonden en Verloren voorwerpen Gevonden drie rijwielbelastingmerken; een portemonnaie met inhoud; een regenpetje; een ring met steentjes; een Ned. muntbiljet; een zwart lederen pantoffel (links); een vlie gende hollander; drie kinderfietsjes; een paar rolschaatsen; een grijs jongensjasje; een bril (donker montuur); een paar dames handschoe nen; twee badpakken met handdoek; een klein bruin hondje; een autoped zonder luchtbanden. Verloren: een goud kettinkje met rood steentje; een gouden armband; militaire onder- kleeding (landmacht); een lichtblauw gebreid rokje; een motorbroek; een vulpen; drie rijwiel belastingmerken; een gouden ring met steen; een kerkboek en een bruine handschoen; twee portemonnaies met inhoud; een spaarbank boekje; een zilveren horloge; een gouden broche met roode steentjes. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN. Zondag 2 Juli, 10 uur, Bios BoysWater- en Lichtbedrijf. De heer Nic. Boots, bakker in de Oost- elootstraat, zond zijn brood in op de Vak- wedstrijden te Breda en was zoo fortuinlijk zijn inzending bekroond te zien. Men zie de advertentie in dit nummer. Vandaag wordt het binnenlandsch luchtnet der K.L.M. in zijn vollen omvang hersteld. De zomerlijn, de dienst AmsterdamTexel, wordt dan heropend. Een geheel revue-gezelschap zal op dien ope ningsdag per K.L.M. naar Texel worden ver voerd. De Nationale Revue „Lach iederen dag", treedt nl. eenige malen op het eiland op. Het geheele gezelschap van ongeveer dertig perso nen wordt met de groote F 36 de „Adelaar" naar Texel gebracht. De heer Peters, de leider van de nationale revue, heeft in het feit, dat voor de eerste maal in Nederland een revuege zelschap door de lucht wordt vervoerd, aanlei ding gevonden een kleine scène in te studeeren, welke bij het vertrek van schiphol te 10.20 voor het instappen in de F 36 zal worden opgevoerd. Kees Pruis componeerde voor deze gelegenheid een speciaal lied, dat hjj in samenwerking met den geheelen troep, harmonica en girls inbe grepen, ten gehoore zal brengen. Keizerstraat 103 Telefoon 575 OP- EN ONDERGANG VAN ZON EN TIJD VAN HOOG EN LAAG WATER Zomertijd Zon Juli op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 2 4.41 9.26 8.35 21.05 2.20 15.05 M 2 4.42 9.26 9.05 21.40 3.00 15.40 D 4 4.42 9.25 9.35 22.15 3.30 16.20 W 4.43 9.25 10.00 22.45 4.00 16.50 D 6 4.44 9.24 10.30 23.15 4.30 17-20 V 7 4.45 9.24 11.00 23.45 4.55 17.45 4.47 9.23 11.35 12.15 5.25 18.10 Uitslag Periodieke Zeilwedstrijd op Vrijdag 30 Juni 1939. Wedstrijd no. 7. Modelsloepen B I en B H. Aantal deeln. 12. 1. bootsman J. Luiting, Kon. Inst., 25 pnt.; 2. matr. Ie kl. K. J. Benn, H.Ms. Wachtschip, 19 pnt.; 3. Luit. ter zee 2e kl. J. F. Drijfhout van Hooff, O.Z.D., 16 pnt.; 4. schipper W. L. Ossendorp, H.Ms. Wachtschip, 12 pnt. Fantasiesloepen. Aantal deeln. 4. 1. matr. Te kl. T, S. de Vries, H.Ms. Wachtschip, 17 pnt.; 2. ópper- schipper H. J. Stejjn, H.Ms. Schorpioen, 11 pnt. Bovengenoemde vereenging hield op 25 Juni j.1. een wedvlucht van Melun, afstand 515 km. De vogels werden pas des middags om 12.30 uur in vrijheid gesteld, daar de weergesteld heid in het Zuiden van dien aard bleek, dat tot een vroegere lossing niet overgegaan kon worden. In concours waren 88 vogels. Daar de duiven ruim 150 km verder moesten vliegen dan die van den .B.B., W.B.B., bereikten slechts 3 vogels des avonds nog hun hok, ter wijl de rest 's Maandagsmorgens werd ge klokt. Dat deze duiven niet ver van hun resp. hokken overnacht hadden, bleek wel uit het feit, dat sommigen reeds 's morgens voor 4 uur met kunstlicht de duiven in hun hok lokten. Prijzen en punten werden als volgt ver diend: Koger, 1, 36 pt.; Rietveld, 2, 13, 86 pt.; Scholten, 3, 12, 71 pt.; Giesbers, 4, 21, 50 pt.; Riemers, 5, 6, 14, 17, 19, 22, 106 pt.; Mulder, 7, 16, 18, 85 pt.; Peute, 8, 9, 10, 100 pt.; Nieu- wenhuizen, 11, 15, 20, 64 pt. Nu de laatste Vitessevlucht der oude dui ven achter den rug is, volgt onderstaand de eindstand der Vitesse-kampioenen: Riemers 728 pt.; Peute, 540 pt.; Scholten, 515 pt.; Buis, 481 pt.; Mulder, 432 pt.; Riet veld 347 pt. De overigen hebben allen minder dan 300 punten. De huidige positie der vakbe weging. In de te Utrecht gehouden vergadering van het Christelijk Nationaal Vakverbond sprak gisteren prof. mr. P. A. Diepen horst, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit, over de positie der vakbeweging. De spre ker had zijn rede getiteld „Van strijdver- eeniging tot ordeningsinstituut". „Vereeniging tot werkstakingen". In dit motto achtte prof. Diepenhorst de gewijzigde positie der vak vereeniging be sloten. Het strijdend element toch trok weleer in de uitwendige gestalte der vak organisatie het sterkst de aandacht. Vak- vereeniging en wekstaking vormden voor velen een van zelf opkomende gedachten- associatie. Toen minister Jolles op 1 Mei 1871 bij de Tweede Kamer het wetsontwerp indiende, dat de opheffing van het coali tie-verbod bracht, vertaalde hij het Engel- sche „trade-unions" door „vereenigingen tot werkstakingen". Met cijfers toonde spreker aan, hoe sterk de staking in het vakvereenigingswerk aan beteekenis inboette. Het zijn thans andere overwegingen dan stakingsgedachten en krijgstoe rusting die op hoofd en hart der vakbeweging beslag leggen. Naar de vakvereeniging als ordeningsinsti tuut gaan de bemoeiingen uit. Spr. somde een aantal gevallen op, waarin de wetgeving reeds aan de vakbeweging een functie toekent, welke haar tot medewerking aan de ordening in staat stelt. Bij de sociale ordening mag de vakver eeniging als de centrale figuur worden aangemerkt, terwijl zij bij de economische oadening meer dan belangstellend toeschouwster is. Christelijk contra modern. Scherp stelde prof. Diepenhorst hier te genover elkaar de christelijke en de mo derne vakorganisatie. Het optreden der christelijke vakorganisatie zal rijker vrucht dragen in de ordeningsbeweging naarmate met grooter trouw aan haar grondslag wordt vastgehouden. Het is echter de tragiek van de moderne vakbeweging dat handhaving van fundamenteele positie al le waarachtige ordeningsactie met lam heid slaat. De prediking van de klassenstrijd- leer bedreigt alle ordening met een doodelijk vergif. Het motto van „strijdorganisatie tot ordeningsin stituut" stelt de moderne vakbewe ging voor een schier hopelooze taak, welke zonder nieuwe princi pieele fundeering niet is te vervul len. Tenslotte zete spr. de nieuwe taak der christelijke vakorganisaties uiteen. Motorrijders botsen. Op de baan van de T.T.-races te Hooghalen, gemeente Beilen, juist op de splitsing van den mr. Lint horstHomanweg, zijn gistermiddag twee motorrijders met elkaar in botsing gekomen, ten gevolge waarvan een werd gedood en de tweede in hopeloozen toestand werd opgenomen. De motorrijder W. A. J. Arenthorst uit Eindhoven, die een Gillet-machine bereed, oefende zich op de baan voor den wedstrijd dien hij heden zou moeten rijden. Uit tegenovergestelde richting kwam de heer van de Linde uit Utrecht geen deelnemer aan de T.T.-races eveneens per motor op den weg. Hoe het ongeval zich heeft toegedragen is nog niet met zekerheid bekend. Volgens een lezing zou de heer van der L. plotseling achter een auto vandaan zijn gekomen, zoodat de heer Arenthorst hem niet tijdig heeft ge zien. Volgens de andere lezing kwam de heer van der L. uit den mr. Linthorst Ho manweg. De botsing was zeer hevig. A. werd op slag gedood. Van der L. werd bewusteloos opgenomen. Zijn toestand is hopeloos. Het stoffelijk overschot van A. en de ernstig gewonde van der L. zijn naar het Wilhel- mina ziekenhuis te Assen overgebracht. Vader van tien kinderen. Gistermorgen omstreeks twaalf uur heeft een van zijn arbeid terugkeerende landbou wer op den Lanaekerweg onder Caberg (vlak bij de Belgische grens) het lijk gevon den van den 68-jarigen landbouwer J. Tillie, wonende aldaar. De ongelukkige lag be kneld onder zijn kar met klaver, die van een wegje langs een akker in den Hollen Lanaekerweg was omgeslagen. Medische hulp mocht niet meer baten: de man was reeds eenigen tijd overleden. Hij had ernstige inwendige kneuzingen gekre gen. Waarschijnlijk is hij ook nog gestikt onder het gewicht van den beladen kar. Het slachtoffer was weduwnaar eny va der van tien kinderen. Verbeteringen aanbesteed De hoofdingenieur-directeur van den Rijks waterstaat te Haarlem heeft gisteren aan besteed het uitvoeren van grondwerken en het aanbrengen van een verharding van cement-beton met kantstrooken van klin kerkeien op de rijbaan van een vak van weg nr. 9, gedeelte Alkmaar-Stolpen en van weg nr. 10, StolpenDen Helder, bene vens het maken van parkeerplaatsen met een verharding van cement-beton langs enkele vakken van deze wegen. Laagste inschrijfster was de N.V. Neder- landsche Bazalt Maatschappij te Zaandam voor f 131.850.— Uoei&al Eervolle uitnoodiging. Naar wij van officieele zijde ver nemen heeft het bestuur van den Engelschen Voetbalbond een uitnoo diging gericht tot den Koninklijken Nederlandschen Voetbalbond voor het spelen van een officiëelen inter land-wedstrijd Engeland—Nederland De K.N.V.B. heeft deze uitnoodi ging aanvaard. De wedstrijd zal ge speeld worden te Londen en wel op 8 November a.s. Kobben VAN KLAVEREN SCHRIJFT IN VOOR EUROPEESCH KAMPIOENSCHAP. Beb van Klaveren heeft gisteren via de N.B.U. bij de I.B.U. ingeschreven voor den vacantcn Europeeschen middengewicht-titel. Waarschijnlijk zal het comité van de I.B.U. een keuze doen tusschen Tenet (Fr.), van Klaveren en Christoforides (Gr.). Op 8 Juli a.s. zal een beslissing worden genomen. VIERINGEN UIT HET RENNERSKWARTIER Klink is druk bezig zich in vorm te rij den voor de nationale kampioenschappen, die op 22 Juli a.s. te Amsterdam zullen worden gehouden. Iederen dag weer gooit hij op de hem eigen serieuze wijze zijn ki lometertjes er door en als er iemand is, die volledig voorbereid aan de start komt, dan zal onze Dethmer het wel zijn. Vóór het zoover is, rijdt de Wieringer eerst nog eenige wedstrijden, van welke vooral die op Donderdag 6 Juli a.s. op het Amster- damsche stadioncement van belang is. Waarschijnlijk zal hij dan Jan Pijnenburg Gerrit Schulte en Piet van Nek in de achtervolging ontmoeten en deze strijd kun nen we beschouwen als een voorproefje van de kampioenschappen van Nederland. Van Jan Kanonbal \yeten we, dat hij er een groote eer in stelt het wereldkampioen schap te behalen, terwijl de „fietsende gek" zijn reputatie als achtervolger onlangs nog heeft verstevigd door den Franschman Louis Aimar te verslaan... Aimar, die voor onoverwinnelijk doorging en dan ook gedu rende een lange periode niet was geklopt. Wat Piet van Nek als poursuite-rijder zal presteeren is een vraag, van welke we het antwoord tegen Vrijdagochtend a.s. tege moet zien. Een verrassing is natuurlijk niet uitgesloten. Zoo men ziet, het belooft in het Amster- damsche stadion een interessant treffen te worden en onze renner zal zich zeker niet behoeven te schamen, voor het geval hij als derde of vierde eindigt. Het lijkt ons goed, dit van tevoren even vast te stellen. Overigens komt Klink binnenkort nog in een paar koppelwedstrijden uit en wel 8 Juli te Leeuwarden en 9 Juli op de Alk- maarsche wielerbaan. We hopen van harte straks van eervolle resultaten te kunnen getuigen. Z.K.H. PRINS BERNHARD VERJAARDE. Ter gelegenheid van de verjaardag van onzen Prins waaide van de officieele gebou wen, van verschillende kerken en van eeni ge particuliere huizen de vaderlandsche driekleur. 's Avonds maakte onze Kon. Muziekver- eeniging „Harmonie" onder leiding van den heer P. Bruul een rondgang door het dorp en gaf op verschillende punten eenige nummes ten gehoore. Begrijpelijkerwijze bracht dit publiek op de been. POLITIE Gevonden: een sleutelketting met drie sleutels. Verloren: een belastingplaatje en een portemonnaie inhoudende eenig geld. Inlichting hierover bij den gemeente-bode Koningstr. H. Hoef. ANNA PAULOWNA DUIVENSPORT. De vereeniging van postduivenhouders „Altijd Verder" had op de wedvlucht vanaf Melun (afstand 506 K.M.) 37 duiven in concours, die door 't ongunstige weer eerst 's middags om 12 u. 30 konden worden ge lost. De eerste vogel werd daardoor pas den volgenden morgen getoond om 5 uur 29 min. 55 sec. en de laatste om 6 u. 14 m. 2 sec. Prijzen behaalden: W. Blaauboer 1 en 9; A. Liefhebber 2, 3, 4, 5 en 7; P. de Vries 6 en 8; K. Koster 10 en 11; N. Spigt 12. BOERINNEN EN PLATTELANDS VROUWEN BIJEEN. De laatste bijeenkomst van bovengenoem- den bond in het vereenigingsjaar 1938'39 was goed bezocht. Na het welkom van den voorzitster, mevr. Keijzerde Jong, werden de notulen der laatste twee vergaderingen gelezen door de dames Bakenvan der Waal en Kaan—Kok, onveranderd goedge keurd. Mevr. WilmsGeerligs bracht ver slag uit van de reis naar Amsterdam en de „tweedaagsche" te Alkmaar. Uit het jaaroverzicht van mevr. BakenVan der Waal bleek dat het aantal leden (115) en ook het aantal donatrices (6) gelijk bleef. De rekening van de penn. mevr. Van der GoesWessel luidde: ontvangsten plus ba tig saldo '38 f 243.40V2. uitgaven 196.0U/2. batig saldo f 47.39. De controlecommissie, bestaande uit de dames BorstKeppel, RezelmanZijp en KooimanMooij, had alles in orde bevonden. Mevr. Wilms Geerligs werd als bestuurslid herkozen. In Juli of Augustus, zoo besloot men, zal 'n bezoek gebracht worden aan de Zuivelfa briek te Lutjewinkel. Ter afwisseling van de zakelijke be sprekingen zong het bestuur, aangevuld met eenige leden een lied, gedicht en ge toonzet door den heer en mevr. Baken, dat erg in den smaak viel. Gramofoonplaten, weergevende een speechje, dat mevr. Wai- boerVan Elteren hield voor de A.V.R.O., in de cyclus „Vijf minuten van vrouw tot vrouw" werden gedraaid en ook eenige met gedichten, gezegd door mej. P. Rezelman. Het slot van den avond, een komische gymdemonstratie. onder leiding van mej. .T. Geerligs, verwekte veel hilariteit. Met den wensch, dat het nieuwe vereeni gingsjaar even prettig moge verloopen als het vorige sloot mevr. KeijzerDe Jong de vergadering. JONGEMAN ERNSTIG GEWOND BIJ MOTOR-ONGELUK. Gistermiddag te ongeveer half vijf heeft op het Noord te Schagen, een ernstig onge luk plaats gehad, waarbij de 18-jarige Henk Wijntjeterp leelijk is gewond. Henk, die de kunst van motorrijden niet machtig is, wilde 't toch eens op een mo torfiets probeeren. Zelfs stelde hij voor, met den heer S. Smit, van de garage aan het Noord om 't hardst te rijden. Zijn kameraden waarschuwden hem: ,Je kunt toch niet te gen Siem op!" zeiden ze. Niettemin besteeg Henk het vehikel en de beide jongemannen gingen op weg. Eenige seconden later was het ongeluk gebeurd. Henk Wijnjeterp vloog met den motor tegen het hek van de boer derij der fam. Wiersma, een eindje voorbij de kruising Nieuwe Weg. Hij kraakte het poortje, sloeg toen met de tuf tegen den grond en bleef halt-bewusteloos liggen. Me vrouw Wiersma schoot toe en nam het slachtoffer in haar huis op. Dr. Nanninga, in allerijl ontboden, verleende de eerste hulp. Het hleek, dat Wijnjeterp het rechter sleu telbeen had gebroken en bovendien een her senschudding opgeloopen. Dr. Nanninga achtte overbrenging naar het Centraal Zie kenhuis te Alkmaar noodzakelijk. In vrij ernstigen toestand werd de patiënt per ziekenauto weggebracht. Natuurlijk verwekte het ongeval, waarbij roekeloosheid, de jeugd eigen, zoo'n voor name rol heeft gespeeld, veel consternatie in de buurt. Een woord van hulde verdient zeker mevr. Wiersma, die zich hij de hulp verleening zeer verdienselijk heeft gemaakt. Het motorrijwiel, eigendom van den heer S. Smit, is leelijk beschadigd. STOOMVAART "LIJ. NEDERLAND. Moena (th.), 28 Juni van Singapore, Oranje, 30 Juni te Amsterdam, terug van proeftocht). Poelau Tello (th.), 28 Juni van Singapore. Salabangka, 29 Juni te- Port Natal. Salleier, 29 Juni te Hamburg. Tabian (u.), 30 Juni te Port Said. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. Agamemdon, 29 Juni van Piraeus. Bennekom, 28 Juni van Cristobal. Colombia, 20 Juni 8 u. van Plymouth. Flevo, 29 Juni 23 u. 30 m. te Hamburg. Hercules, 30 Juni te Rotterdam. Irene, pass. 30 Juni Gibraltar. Juno, 30 Juni te Constanza. Karpo, 30 Juni te Esbjerg. Medea, 29 Juni van New York. Nereus, pass. 30 Juni v.m. Holtenau. Saturnus, 30 Juni te Rotterdam. Simon Bolivar, 29 Juni van Madeira. Stella, 30 Juni te Hamburg. Stuyvesant, 30 Juni te Amsterdam. Tiberius, 30 Juni te Rotterdam. Ulysses, 29 Juni te Amsterdam. Venus, 30 Juni te Rotterdam. Titus, pass. 30 Juni Gibraltar. KON. PAKETVAAKT MAATSCHAPPIJ. Bandjermasin, pass. 30 Juni Sabang. Straat Soenda, 29 Juni te Kohsichang. Tasman, pass. 29 Juni Thursday Isles. KON. HOLL. LOYD. Eemland, 28 Juni te Bremen. Montferland, 29 Juni Benos Aires. Salland (th.), 27 Juni te Santos. Waterland, 29 Juni van Amsterdam. HOLLANDAMERIKA LIJN. Beemsterdijk, 29 Juni te New York. Bilderdijk, 29 Juni te Ne wYork. Binnendijk, 30 Juni te Antwerpen. Damsterdijk, 29 Juni te Seattle. Edam, 28 Juni te New Orleans. Maasdam, 30 Juni van Antwerpen. Noordam, 1 Juli 6 u. n.m. (Gr. T.) te Ply- Nieuw Amsterdam, 30 Juni te New York. mouth verwacht. Rotterdam, 29 Juni van New York. Spaarndam, 28 Juni te Tampa. Statendam, 30 Juni 6 u. v.m. te Plymouth." Dinteldijk, 29 Juni 10 u. 7 m. v.m. 95 m. O. van Land's End. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisadane, 29 Juni v. Shanghai. JAVA—NtfiA-YORK LIJN. Kota Inten, 28 Juni v. Kaapstad. Kota Tjandi, pass. 29 Juni Kaap de Goed# Hoop. Peisander, 29 Juni te Montreal. Rhexenor, 29 Juni v. Dakar. SILVER-JAVA PACIFIC LIJN. Silverpalm, 26 Juni v. Cristobal. ROTTEKDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (th.), 29 Juni v. Marseille. Palembang (th.), 30 Juni v. Londen. Sitobondo (u.), pass. 29 Juni Finisterre. Weltevreden (th..}, pass. 29 Juni Ouessant, 1 Juni v.m. te Rotterdam verwacht. STOOMVAART MIJ. OCEA.AN. Aeneas, 28 Juni v. P. Said. Menestheus, 30 Juni te Rotterdam. Polydorus, 28 Juni v. Port Soudan. Laertes, 28 Juni te Liverpool. Philoctetes, 29 Juni te Huil. EMZETCO LIJN. Jonge Elisabeth, 29 Juni v. Madeira. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MIJ. (HollandAfrika L(jn). Jagersfontein, 29 Juni van Hamburg. Zuiderkerk (u.), 30 Juni te Kobe. (HollandAustralië Lijn), Meerkerk (th.), 29 Juni te Duinkerken. (HollandBr.-Indië Lijn), Streefkerk (u.), 29 Juni te Calcutta. (HollandOost-Azië Lijn). Gaasterkerk, 30 Juni van Rotterdam. ZONDAG 2 JULI. Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, Ds. Vorstman. Oosterland, voorm. 10.30 uur, Ds. v. Beek, Westerland, nam. 7.30 uur, Ds. v. Beek. Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, Ds. H. J. de Wilde. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer P. Boon. Nam. 7 uur, Ds. Dekker, van Amsterdam. Jeugddienst. ALKMAAR, 30 Juni. Kaasmarkt. Aangevoerd 41 stapels, zijnde 118.000 Kg. Fabriekskaas kleine 18. boerenkaas kleine 20.idem commissie 20.50. Handel goed. ALKMAAR, 29 Juni. Kaasibeurs. KL Edammer 40 plus, aan bod 5050 stuks, verkocht 4250 stuks, prijs f 16.5018, Ed. Kruid, aanbod en verkocht 170 stuks, prijs f 17.50. Totaal aanbod 5220 stuks, verkocht 4420 stuks. Aanwezig 1 fabriek. ALKMAAR, 30 Juni. Aardappelen 2.305, aardbeien 0.48—1.06, aalbessen 11.—, andijvie 0.50—0.90, asper ges 1631, bloemkool I 711, idem II 3—0, bieten 4.505, doperwten 47, druiven 27 —31, kropsla 0.500.90, komkommers 2 4, peterselie 0.50—1.40. perziken 3.50—9, pos telein 0.180.35. peulen 812. rabarber 3.50 5.50, selderie 0.501, spinazie 0.530.87, snijlhoonen 1520, dubbele spercieboonen 16—19, tuimboonen 12.50, tomaten 1114, uien 2.601.10, wortelen 2.505.50. ALKMAAR. 30 Juni. Graanmarkt Aanvoer 51 HA. 26 HL fierst chev. 8.60, 4 HL haver 7.75—8, 15 HL boonen, w.o.: bruine 1626 en citroen boo- nen 20—26, karwijzaad 31. blauwmaanzaad 22.50, 6 HL erwten, grauwe 1432, alles p. 100 Kg. Handel stug. NOORDSCHARWOUDE, 1 Juli. Schotsche muizen 44.50. export 3.—, grooten 4.export 3—3.10, drielingen 2.50 —2.80, kleine 1—1.30, zilvernep 10.3010.80, tninbnonen 2.90 bloemkool 5.907. RROF.K OP LANQF.NDIJK, 1 Juli. Voorloopig bericht. Schotsche rrmiz f 44.70, export f 33.10, grooten id. f 3.10, bl. eigenheimers f 6.20 6.80. drielingen f 2.50—3.40, kleine f 11.50, 440 bos rhabarher f 2 40—3.20. 22300 kg. to maten A f 12.4014.30, B f 13.90—14.60, C f 12.30—12.70, CC f 8.30.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6