GRACIE FIELDS, Engelands nationale heldin «Nederland in de schaduw van Duitschland" Knoeierij met keurloonen Rusland heeft een vee-tekort Russische vloot breidt zich snel uit Groenten en fruit door droogte geschaad Amsterdam lokt de industrie niet „Royal Air Force toont baar kracht boven Europa" Wat gebeurt er in Zuid Tirol? Een vriendin van Konng George Postduivenver. „V.O.P." TEXEL Een Fransche persstem over de Kabinetscrisis. In een beschouwing over de politieke cri sis in Nederland schrijft ,.L' Information" naar het Ildbld. meldt, onder meer: „liet ongeluk van Nederland is, dat het Duitschland als huurland lieefL Een traditio- neele neutraliteit had het beschermd' tegen het éérste Duitsche Rijk. Maar kan het neu traal blijven naast het Derde? Het tegen woordige Duitschland, zelfs als' het verklaart volstrekt geen hegemonie-bedoelingen te iieb: hen tegenover zijn buren, is te opdringerig om ze niet lastig te vallen: Duitschland is de voornaamste leverancier van Nederland; het is na Engeland zijn beste klant; een clearing-oycreenkomst verbindt Amsterdam niet Berlijn. Goedschiks of kwaadschiks le ven 8 iniilioen Nederlanders min of meer in de schaduw van 85 iniilioen üuitschers. En na te hebben uiteengezet, dat de poli tieke crisis voortkomt uit een financieel be sluit, vervolgt het blad: „Nederland zoekt zijn weg. Duitschland is het zijn diensten komen aanbieden. Dr. Funk is wel zoo goed geweest te wijzen op de „so lidariteit" op handelsgebied tusschcn de twee naties; hij heeft een nieuwe uitbreiding van haar economische relaties voorgesteld. De opvolger van dr. Schacht weet van hoe veel nut Nederland in geval van een blok kade of een conflict voor Duitschland zijn kan; hij weet wat het aan grondstoffen be zit; hij geeft zich rekenschap van het be lang, dat een feitelijke samenwerking van Amsterdam cn Berlijn kan hebben. Met de Ncderlandsche politieke crisis wordt thans in zekeren zin de oriënteering van Nederland bepaald. De regeering van dr. Colijn is volkomen liberaal, transigeerde noch ten aanzien van de deviezen-controle, noch ten aanzien van de autarkie. Het valt te betwijfelen, of de komende regeering, het zij die al of niet door dr. Colijn gepresideerd wordt, ten plcziere van dr. Funk breken zal met de Hollandsche traditie." Onbetrouwbaar gemeenteperso- neel te IJsselmuiden. Ter gemeentesecretarie te IJsselmuiden is het niet pluis. Sinds een jaar moeten daar ernstige verduisteringen zijn gepleegd, voor al met de keurloonen van het geslachte vee. Een der gemeenteambtenaren is in ver band hiermede gearresteerd, een tweede ambtenaar geschorst, terwijl ook cle gemeen teveldwachter geschorst werd. Van den gearresteerden ambtenaar was het bekend, dat hij zich uitgaven veroorloof de, die moeilijk in overeenstemming waien te brengen met zijn salaris. Bevordering van de fokkerij op de collectieve bedrijven. De Times meldt, volgens de N.R.Crt., uit Moskou: De Russische regeering heeft een decreet uitgevaardigd, dat ten doel heeft de veefok kerij op de collectieve boerderijen te bevor deren. De aan den staat af te leveren hoe veelheden vleesch zullen voortaan worden bepaald in overeenstemming met de uitge strektheid van het land waarover de betrok ken boerderij beschikt, en niet meer in overeenstemming met het aantal dieren Dit beteekent, dat landbouwbedrijven ver plicht zullen zijn of meer vee te gaan hou den. of elders vleesch te koopen, ten einde dit aan den staat te kunnen afleveren. Niet gecollectiviseerde bedrijven zullen naar ver houding tweemaal zooveel vleesch moeten afleveren als collectieve. De voornaamste reden voor den tegen- woordigen onbevredigenden toestand is, dat de collectieve bedrijven zich hoofdzakelijk toeleggen op den verhouw van graan en vrij wel geen aandacht schenken aan de veefok kerij en de veevocderproductie. Sedert de gedwongen collectivisatie, welke leidde tot liet slachten van een deel van den veesta pel, is ei' steeds gebrek aan vleesch geweest. Iedere collectieve boerderij moet thans koeien en schapen gaan houden en in het decreet is voor de verschillende dieren een minimum aantal vastgelegd. Groote bedrijvigheid op de ma rinewerven. De marine-medewerker van de „Daily Te- legraph" ontleent aan het maandelijksch orgaan van het Duitsche ministerie van marine enkele-gegevens omtrent de Russi sche vloot. De loopendc Russische marincbegrooting is aanzienlijk hooger dan men had veron dersteld. Alleen in de omgeving van Le ningrad werken vier scheepswerven op vol Ie kracht. De bouw omvat een slagschip van 35.000 ton, drie zware flottilleleiders, twee vlicgkampschepen en 72 duikbooten. De vesting en de vlootbasis van Ivronstadt zijn geweldig uitgebreid en versterkt en de toegangen tot Leningrad worden over een afstand van 75 a 70 k.m. beschermd door kustbatterijen en mijnenvelden. Ook in het Verre Oosten vindt men formidabele concentratie van oorlogsschepen. Te Wladiwostok be vinden zich zestig nieuwe duikboo ten, waarvan de helft geschikt is voor het bevaren van den oceaan en 30 snelvarende torpedobooten. De schattingen van het aantal vliegtui gen der eerste linie te Wiadiwostock loopen uiteen tusschen 000 en 000. Voorts is te Nikolajev cn te Sebastopol aan de Zwarte Zee een groot bouwprogram in uitvoering. Deze twee havens zijn on langs tot verboden zones verklaard. De werven in dit gebied bouwen in hoofdzaak duikbooten. Ilct Duitsche periodiek meldt ten slotte, dat de Russische vloot onlangs manoeuvres heeft gehouden in de Witte Zee, en dat de schepen uit de Oostzee voor de eerste maal via het Stalin-kanaal daarheen zijn gevaren. Roode, witte en Savovekool geven slechts matige vooruitzichten; in Westfriesland verwacht men nog een matig tot goeden oogst. Deen. De ontwikkeling van dit gewas geeft een goed verloop te zien, behoudens in Zuidholland (uitgezonderd de Eilanden), waar het gewas er matig voorstaat. Erwten en peulen geven goeden oogst. Snij- cn -pronkboonen ontwikkelen zich eoed, uitgezonderd in Limburg en Oost- Brabant, waar de vooruitzichten matig luiden. Tuinbooncn. Algemeen staat dit gewas, dat gunstig werd beïnvloed door liet zonni ge en droge weer, er goed voor. Tomaten. Gemiddeld is de stand der zg. koude tomaten (d.i. in onverwarmde kassen of warenhuizen geteeld) goed, in Groningen de Venen en Noordholland goed tot zeer goed. Stooktomaten geven eveneens een goe den oogst. Aardbeien leveren doorecngenoincn een slechte opbrengst; alleen op perceelen wel ke in mindere mate door de vorst in De cember zijn getroffen, wordt nog een matige oogst verkregen, in het bijzonder wat de variëteiten Mad. Lefèbre en Mach Houtot betreft. Daarnaast bracht ook de droogte schade toe aan het gewas. Vroege aardappelen geven een matig of goed beschot; het droge weer heeft de ont wikkeling van dit gewas geremd. Uien staan er matig tot goed voor; plaat selijk heeft het gewas te kampén met het optreden van de uienvlieg. De stand der gewassen. De groenten, welke in den open grond worden geteeld, hebben in ernstige mate van de droogte te lijden gehad, waardoor de stand van verschillende gewassen sinds de vorige berichtgeving verminderd is. Hierbij zij nog opgemerkt, dat de koolge wassen te kampen hebben met aantasting door de made van de koolvlieg, welke in ver schillende gebieden betrekkelijk ernstige schade aan het gewas toebrengt. Wat de fruitteeltgewassen betreft, zijn de verwachtingen niet meer zoo hoog gespan nen als zij aanvankelijk waren, in het bij zonder wat de peren en pruimen betreft; de stand der appelen valt hier en daar tegen; ■het klein-fruit geeft zonder uitzondering een goed tot zeer goed beschot. De onder glas geteelde groenten en ook het fruit beloven, aldus de Msbd., eveneens goede opbrengsten te zullen geven. De stand op 30 Juni j.1. was als volgt: Sla. De droogte heeft de ontwikkeling van dit gewas geremd. Daarnaast onder vindt cle sla schade door het optreden van het verschijnsel van „randen" en het voor komen van luis. Dooreengenomen is de stand dan ook matig tot goed. Bloemkool zal een matigen oogst ge ven; plaatselijk staat het gewas er zelfs slecht bij. De made van de koolvlieg brengt veel schade toe, terwijl ook hartloosheid optreedt. Hooge grondprijzen en bemoei ingen van de overheid oefenen hun invloed uit. In de afgeloopen maanden heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken van Amster dam, onder den indruk van de nog steeds zeer belangrijke werkloosheid in de hoofd stad, getracht zich een beeld te vormen van de factoren, welke de vestiging van indus trie te Amsterdam bepalen en heeft zij ge tracht inzicht te verkrijgen in de motieven, op grond waarvan aanwezige industrieën naar elders zijn vertrokken of overwegen dit te doen, alsmede van de redenen, welke ertoe leidden, dat een overwogen vestiging te Amsterdam, niet werd verwezenlijkt. In de gisteren gehouden vergadering der K. van K. werd besloten, de resultaten van dit onderzoek ter kennis te brengen van B. en W. van Amsterdam. Het spreekt vanzelf, dat de voorwaarden voor vestiging van industrieën in zeer be langrijke mate worden bepaald door het peil van de ter plaatse gebruikelijke loo- nen. Het loonpeil te Amsterdam wordt over vrijwel de gehecle linie hooger geacht dan elders, in sommige bedrijfstakken zelfs be langrijk hooger Intusschen willen de afzenders niet onver meld laten, dat er stemmen zijn, die de hoo- gere belooning van den Amsterdamschen werknemer althans ten deele gecompen seerd achten door zijn persoonlijke capaci teiten. I11 vele gevallen blijkt de Arnster- damsche arbeider in vlugheid van geest en arbeidstempo te staan boven zijn college elders. De klacht wordt vernomen, dat er te wei nig industrieterrein te Amsterdam beschik baar is. Critiek op het erfpachtstelsel. Kritiek ondervindt ook het erfpacht stelsel en de daaruit voortvloeiende hooge kosten ten aanzien van grond en gebouwen. Het verkrijgen van den grond in eigendom moet op niet te bezwarende voorwaarden mogelijk zijn. Opgemerkt werd voorts, dat ondanks het groote aantal werkloozen te dezer stede er te weinig goed geschoolde werkkrachten voor verschillende industrieën beschikbaar zijn terwijl jonge krachten, die in het bedrijf zou den kunnen worden opgeleid, vrijwel geheel ontbreken. De lasten, welke op de bedrijven te Amster dam drukken en elders ontbreken of lager zijn, bleven eveneens niet onvermeld. Belemmerende overheidsbemoeiing Voorts kwam ter sprake het feit, dat de bemoeiing van de overheid te Amsterdam intensiever is dan elders en daardoor vaak belemmerend werkt. Zoo zou de controle op de na leving van sociale regelingen te Am sterdam scherper zijn. De geraadpleegde kringen lieten intus sche niet na mede te wijzen op ontwijfel bare voordcelen, die Amsterdam, als een trumstad, als vestigingsplaats voor indu strieën biedt. Britsche persstem over de oefen vlucht naar Frankrijk. De vlucht, die Britsche militaire vlieg tuigen gisteren naar Frankrijk hebben ge maakt, alsmede de reis, die generaal Gort naar Frankrijk zal maken, nemen in de ochtendbladen een vooraanstaande plaats in. De Daily Mail, die „bet nieuwe tijdperk van intensieve samenwerking" tusschen Engeland en Frankrijk toejuicht, spreekt van een „besluit 0111 de massavluchten van de Royal Air Force ook tot andere leden van het vredesfront uit te strekken". Een typecrende kop in de bladen is die in de News Chronicle: „De Royal Air Force toont haar kracht boven Europa". Engelsche pers zeer ongerust. Na opgemerkt te hebben, dat er geen grens is aan de veelzijdigheid van de asmogend- heden in het uitdenken van nieuwe verras singen, wijst de Daily Telegraph er op, dat er geen verklaring is gegeven ten aanzien van den aard der „militaire en politieke" motieven, die naar gemeld, ten grondslag z.ouden liggen aan het aan de buitenlanders gegeven bevel, Zuid Tirol te verlaten. Het is, zegt 't blad, mogelijk dat het „militaire" motief in verband kan worden gebracht met op handen zijnde Duitsche troepenbewegingen door den Brennerpas, waaraan Zuid Tirol onmiddellijk grenst. Een ande re en minder onheilsspellende mo gelijkheid van politieken aard kan gevonden worden in de omstandig heden voortvloeiende uit het zoo juist tusschen Hitier en Mussolini gesloten pact voor de „ontduit- sching" van dit gebied. De bijzonderheden van dit pact en de wijze van uitvoering zijn slechts gedeelte lijk bekend, doch als het zooals waarschijn lijk is, de gedwongen verwijdering van de Duitsche bewoners uit hun voorvaderlijke woonsteden omvat, is het begrijpelijk, dat noch Italië, noch Duitschland gaarne de aanwezigheid van buitenlandsche oogge tuigen ziet. i TS "T MééNENS? Nooit zingt zij een lied op een en dezelfde manier, nooit zingt zij valsch ot blijft steken (Van onzen Londenschen correspondent). Heel Engeland is in deze dagen bezorgd voor het leven van een vrouw, die ook buiten Brittannië geen onbekende is. En toch is zij, 11a de Koningin ongetwijfeld de po pulairste en beroemdste Engelsche van deze dagen. Zij heet Gracie Fields en is de nationale actrice van het land. Wat Maurice Che- valier voor Frankrijk beteekent, wat eens een Wil Rogers was voor Amerika, dat is „Gracie" voor de mannen en vrouwen van Brighton tot Glasgow. Eenigen tijd geleden heeft zij een zware operatie moeten ondergaan en heeft daar na verscheidene dagen tusschen leven en dood gezweefd. Duizenden brieven, tele grammen en bloemstukken worden dage lijks bezorgd aan de Londensche kliniek, waar Grace thans ziek ligt. Alle kranten hebben pagina's vol over haar geschreven en hebben over haar toestand even uit voerige communiqué's uitgegeven als be trof het een lid van de Koninklijke fa milie. Rijker dan de „stars" van Hol lywood. Wie is wel deze vrouw, die de harten van de overigens toch zoo weinig senti- menteele Engelschen sneller kan doen kloppen? Gracie Fields is reeds veertig jaar oud. Men kan haar geen schoonheid noemen, hoewel zij een zeer vriendelijk cn innemend gezicht heeft. Zij is de doch ter van een molenaar uit Rochdale en haar carrière doet eenigermate denken aan die van de stars uit Hollywood, met dit ver schil alleen dat zij drie maal moer ver dient dan de beroemdste kunstenaar van de Filmmetropool. Gracie Fields kan zin gen, minneliederen, volksliederen en schlagers. Er zijn vele menschen, die dat doen, maar zij hoeft slechts een woord uit te brengen, of de toehoorders beginnen te lachen of te huilen, precies zooals zij het verkiest. Zelf vergiet ze steeds weer echte tranen, wanneer ze aandoenlijke romances leest of voordraagt. Haar kunst bestaat voornamelijk hierin dat ze bij iedereen ge voelige snaren kan aanraken. Hoe zij dat klaar speelt kan niemand zeggen. Zij doet het in ieder geval niet als Maurice Che- valier, die elk nummer tot in de kleinste details, tot in de kleinste effecten van de bewegingen met de handen instudeert. Zij is natuur en daarmede is eigenlijk alles gezegd. Een ieder noodigt haar uit. Het liefste zou zij het allen menschen naar den zin maken. Zij brengt een groot gedeelte van den dag door met liet zetten van handteekeningen onder fotokaarten, die haar bewonderaars vragen. Zij heeft zooveel vrienden dat het nooit noodig is dat zij ergens in een hotel slaapt, want ieder rekent het zich tof een groote eer Gracie voor een nacht onderdak te mogen verlcenon. Alleen een keer heeft zij daarvan geen gebruik kunnen maken. Dat was na melijk toen zij moest overnachten in haar geboorteplaats Rochdale. Er waren zooveel menschen, die haar gastvrijheid aanbo den, dat Gracie, om niemand te beleedi- gen, wel in een hotel moest gaan. Zij zingt een en hetzelfde lied nooit op dezelfde manier. Ilaar repertoire bestaat uit 05 verschillende nummers, en zij heeft op zijn minst regelmatig de tekst en de muziek van 100 liederen in haar hoofd. Maar nooit komt het voor, dat zij blijft ste ken of valsch zingt. Wanneer zij een paar worden onder het zingen verandert of in voegt, dan gebeurt dit nooit zonder reden. Door vier eigenschappen onderscheidt zij zich van bijna alle andere vrouwen. Zij drinkt nooit, zij rookt niet, zij vloekt nooit en verliest nooit haar houding. Eens is het voor gekomen dat on der een voorstelling, waarbij zij een parodie zong op de serenade van Tosselli plotseling een baby begon te huilen. Op dat oogenblik onder brak Gracie haar nummer en riep naar de galerij: „Alriglit, lieveling, met een minuut ben ik bij je." Gracie heeft zelf geen kinderen, maar zij houdt van niets meer dan juist van kin deren. De geschenken die zij ontvangt ko men over het algemeen kleine kinderen ten goede, die zij geadopteerd heeft in een te huis in Peacehaven Ook verder doet zij veel goed. Weeskinderen, blindeninstituten, te huizen voor ouden van dagen en oorlogsin validen hebben zich nooit tevergeefs tot haar gewend. De „Dame van het Empire". Verleden paar heeft Koning George VI Gracie als zijn lievelingsspeelster benoemd tot „Dame van het Empire". Zij is met het koningspaar zeer bevriend en wordt dik wijls op Buckingham Palace uitgenoodigd. Korten tijd geleden heeft zij een tournee ge maakt door Amerika en heeft daar buiten gewone successen geboekt. Maar bij dat al les is zij zoo eenvoudig en bescheiden ge bleven als aan het begin van haar carrière Op een weldadigheidsfeest in Zuid-Afrika werd haar bloed verkocht. Daarop ant woordde zij: „Ja, nu moet ik een nieuwe hoed hebben", wandelde den eersten winkel binnen cn kocht een hoofddeksel van vier shilling, en droeg het de heele verdere tour nee. DE A.S. VERKIEZING VOOR HET HOOG HEEMRAADSCHAP NOORDH. NOORDER KWARTIER We vernemen, dat zich ecu commissie uit de Hoofdingelanden en Hoofdingelanden- plaatsvervangers heeft gevormd met het doel de a.s. verkiezing voor deze functies hij enkele candidiaatstclling te doen ge schieden. Die commissie heeft met dat doel een schrijven aan de Algemeene Kiesver- eeniging gericht en heeft al voorstellen in dien zin gedaan. Zondag hield bovengenoemde ver. haar le wedvlucht voor jonge duiven vanaf Zeven bergen; afstand 146 km. In concours waren 220 vogels, welke werden gelost om 9 uur. De eerste vogel werd geklokt om 11.2.46 en de laatste prijsvliegende duif om 11.8-41, zoodat het concours in 6 minuten was gesloten. De prijzen werden als volgt verdiend: J. Bruin le, 8e, 20e; Giesen de Ruiter 2e, 4e, 5e, 7e, 13e, 16e, 17e; P. Bontes 3e, 18e; P. Post 6e, 9e, 10e, 24e; Koorn 11e; Gebr. de Boer 12e, 15e, 21e, 23e; M. de Boer, 14e; O. Boon 19e, 22e; C. de Wit 25e. Tevens werd gevolgen Orleans met oude duiven; afstand pl.m. 600 km. In concours waren 44 vogels. Welke werden gelost met Zuid-westen wind om 5.30. De eerste vogel werd geklokt om 1.19,38 en de laatste prijs vliegende duif om 2.2.24. Prijzen werden als volgt verdiend: O. Bon le, 5e; M. de Boer 2e; Giesen de Ruiter 4e, 10e; Koorn 6e, 9e, 13e, 15e; Gebr. de Boer 3e, 11e; J, Boon 7e; W. de Ruiter 8e P. Bon tes 14e. A.s. Dinsdag 11 Juli inkorven voor het laatste station oude duiven Bordeaux van 6.30 tot 7.30. Zaterdag inkorven van 3 tot 5 uur, voor het Station Oudenbosch. DE RESTAURATIE VAN HET OUDE PERCEEL TE DEN BURG Onlangs maaklen wij melding van het voorstel van Ged. Staten een bedrag be schikbaar te stellen voor aankoop en res tauratie van het perceel Koogerstraat 1 te Den Burg. In het verslag van de commissie tot onderzoek van deze kwestie wordt o.a. gezegd: Een der leden ziet weinig lijn in de voor stellen tot bijdrage voor de restauratie van gebouwen. Er wordt veel te hooi en te gras gerestaureerd, zonder dat men 'n juist overzicht heeft van alle in aanmerking ko mende objecten, terwijl z.i. niet altijd vol doende gelet wordt op tijdig ingrijpen. Een ander lid verklaart zich zonder na dere motiveering tegen de voordracht, om dat hij meent, dat het object de begroote aanzienlijke kosten van restauratie niet wettigt. Het lid van Gedeputeerde Staten, in de Commissie aanwezig, legt er den nadruk op, dat het initiatief tot restauratie steeds van andere instanties dan de Provincie uit gaat; deze heeft ter zake slechts eene aan vullende taak. Het Rijk beslist omtrent subsidieering, na een advies van de Rijks commissie voor de Monumentenzorg te hebben ingewonnen en de belanghebbende wendt zich daarne om eene bijdrage tot de Provincie. De restauratie geschiedt op de „Voorwaarden waarop rijkssubsidies wor den verleend voor de instandhouding van monumenten van geschiedenis en kunst." Het lid van Gedeputeerde Staten koestert het vertrouwen, dat de genoemde andere instanties voldoende actief zijn om ook tijdig in te grijpen. Met op één na algemeene stemmen, ad viseert de Commissie de voordracht goed te keuren. ANNA PA ULOWNA DUIVENSPORT. De vereeniging van postduivenhouders „Altijd Verder" hield een wedvlucht vanaf Limoges, (afstand 826 km.) In concours wa ren 15 vogels, die 's morgens om 7 uur 30 in vrijheid werden gesteld. Den volgenden morgen, om 6 u. 55 m. 7 sec. bereikte de eerste vogel het hok, de laatste kwam om 11 u. 12 m. 30 sec. aan. Prijzen behaalden: W. Blaauboer 1 en 5; N. Spigt 2; A. Liefhebber 3; P. de Vries 4. PURMEREND, 11 Juli. Kaasbeurs. Verhandeld 22 partiien, wegende 91000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 17.50. 7 stapels kleine Boerenkaas f 19.50, 2 stapels volvette f 24.—, 2206 Kg. boter f 1.30—1.39 per kilo. Runderen, to taal 598 stuks: 280 vette koeien 64—70 ct. per Kg., matig; 156 geide koeien f 110— 180 per stuk, matig; 100 melkkoeien f 1S0 260 per stuk, matig; 62 stieren 44—55 ct. per kilo, matig; 22 paarden f 70—160 per stuk, stug; 94 vette kalveren 7085 ct. p. kilo, stug; 30S nuchtere kalveren: voor de slacht f 4—10, voor de fok f 11—17 per stuk, matig; 208 vette varkens voor de slacht 50—53 ct. per kilo, vlug: 72 magere varkens f 24—32 per stuk, matig; 350 biggen f 12—20 per stuk, matig; 937 scha pen f 10—25 per stuk, matig; 54 bokken f 310 per stuk, matig; 5S0 lammeren f 5 —8 per stuk, matig; kipeieren f 3.10—3.50, eendeieren f 2.65 per 100 stuks, 4800 ourle kippen en hanen 0.35—0.40 per kilo, konij nen 0.30—1.60 per stuk, 1500 eenden 0.20— 0.60 per stuk, duiven 0.40 per paar, 11.200 N.H. blauwe 055, 5100 jonge hanen 0.35 —0.421/2. Coöp. Centrale Eierveiüng. Aanvoer: 70.000 eendeieren 2.702.S5 '5.000 kipeieren 3.05—3.75. NOORDSCHARWOUDE, 12 Juli. Schotsehe muizen 4—4.30. export 2—, grooten 4.export 22.10, bl. eigenheimers 1—4.90, drielingen 2.50—2.70. kleine 1—1.20, zilver uien, drielingen 4.30. zilvernep 6.S0— 7.70, fuinboonen 1.50, witte kool 4 RROEK OP LANGENDIJK. 12 Juli. Schotsehe muizen 4i.40. export 2—210 hl. eigenheimers i.10—5, bl. aardappelen,' dnel 2.50—2.S0. drielingen 2.502.70, klei ne 1.10 1.40, zilvernep 7.20, 157 kg. spercie- boonen 19.90—20.60.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 3