UNIFORMEN WEK UW LEVER-GALOP Ingezonden voor de Kon. Marine en Landmacht Prima lakensoorten en borduursels Moderne pasvorm Kledingmagazijnen Den Heider Drukke dagen voor de Stafmuziek op til Goudmijntjes! Concert Texelsch Fanfarecorps Defensiebegrooting Tweede Kamer Tijdschriften Vnend Gal Er zaten zeven kikkertjes, al in een boerensloot, maar.. in diezelfde sloot zat nog iets anders ook. Het was een nest, gevlochten van planten- deelen en hierin was ons vriendje Gallinula. het waterhoen, geboren. Hjj was niet alleen geweest, nee, hij had nog vijf broertjes en drie zusjes gehad. Lang waren ze niet in het nest gebleven, maar al heel gaw waren ze vader en moeder gevolgd in het water en deze hadden hen geleerd, hoe ze moesten duiken, voedselzoeken, enz. Het gezin was echter snel verminderd, want twee van de jongens waren verorberd door „de Haai van het zoete water", de ■noek en de drie zusjes had de waterrat voor zijn rekening genomen. Zoo waren ze met z'n vieren als broers overgebleven. Vrij spoe dig konden ze zich zelf al behelpen en toen vond moeder het tijd, om nog eens een gezin groot te brengen en legde opnieuw een aan tal eieren. Na een broedtija van ongeveer drie weken zwommen er nu zever zwarte dons balletjes achter de ouden aan en de groote broers van het eerste legsel moesten helpen hen groot te brengen. De winter was gekomen en vele water hoentjes waren vertrokken naar warmere oorden, maar ons vriendje, was hier gebleven in gezelschap van vele andere familieleden en hadden de koude getrotseerd. Maar oh!! wat was het een moeilijke tijd geweest. De kou was het ergste niet, maar de honger, die verschrikkelijke vijand, had tientallen slachtoffers gevraagd. De honger had hun meer op konden vliegen; de pooten waren jneerop konden vliegen; de pooten waren vastgevroren aan het ijs en zoo waren ze janiuierlijk ten prooi gevallen van de niets Waterhoentjes ontziende roofdieren en vooral niet te ver geten, de Kraaien, die roovers in hun do- minee's toga. Vriend Galli was echter deze moeilijkste tijd doorgeworsteld en toen de dagen begon nen te lengen, de lente in aantocht was, pronkte ons vriendje in zijn mooiste pakje. Hoe blonken zijn donkerbruine veeren, als het voorjaarszonnetje zijn stralen er op liet schitteren! Hoe mooi was de donker lei- blauwe onderkant met de witte flanken. Voor en op het voorhoofd was een prachtig rood plaatje, waar de gele snavel onder uit kwam steken. Z'n pooten .varen groen, met boven de hiel een ringetje van dezelfde kleur als de voorhoofdsplaat. En lange teenen, dat hij had!!! Ze waren maar eventjes zeven cm lang en hoewel er geen vliezen tusschen za ten kon hij toch verbazend goed zwemmen. Lang had het niet geduurd of hij was al getrouwd ook! Zijn vrouwtje was haast zoo mooi als hij zelf, alleen een ietsje kleiner. Samen hadden ze gezwommen, dicht naast elkander met knikkende kopjes en op en neer wippende staartjes. Samen hadden ze getippeld over de bladeren van de steeds door hun gewicht even ondertjompende waterlelie, speurend naar alle mogelijke insecten. Het nest hadden ze gebouwd op een goed verborgen plekje tusschen lischplanten en de er om heen staande stengels zóó omge- knakt en gebogen, dat het van boven vol komen onzichtbaar was. Hierin had het wijfje acht bruin-gele eieren gelegd, met donkerbruine en grijze vlekjes er op. Toen de jongen groot waren, werd nog eens een aantal eieren gelegd en uitgebroed, net zooals de ouden gedaan hadden. Nu staat weer de winter voor de deur en het is maar te hopen, dat de familie andere oorden, die beter zijn, op gaat zoeken, want anders vrees ik het ergste. de J. De Latrjnsche naam voor het Water hoentje is Gallinula chloropus chloropus. OimmmJIifpcU' KeAJk en T^encUnq, NIEUWE VOORZITTER. Tot opvolger van ds. C. J. van den Boom van Overschin, die wegens zijn leeftijd als zoodanig thans aftrad, werd tot voorzitter van den Bond van Gereformeerde Mannenvereenigingen ge kozen ds. M. B. van 't Veer, Gereformeerd pre dikant tc Groningen. Ds. van den Boom werd tot eerclid van den Bond benoemd. en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal in uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is, verteert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmidde len. U moet CARTER S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschade lijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de lever- gal te doen vloeien. Eischt Carter s Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.76. Hoezeer haar medewerking op j j prijs gesteld wordt. Er staan de Stafmuziek der Konink- j| lijke Marine drukke dagen te wachten, ii Een groot programma is opgesteld van diverse feestelijkheden, waaraan het orkest zijn medewerking zal hebben :j te verleenen. Het is echter wel het be- wijs hoezeer men de opluistering van ij het Heldersche corps op prijs weet te stellen. j 15 Juli a.s., Zaterdag dus, treedt het j i corps op bij de onthulling van het Dorus Rijkers-monument. 17 en 18 Juli f j vertrekt men naar Amsterdam, voor I j het houden van marschen en ter opluis- j tering van diverse feestelijkheden, 19 en 20 Juli naar Rotterdam voor:i het zelfde doel en 21, 22 en 23 Juli!! v vervolgens naar Vlissingen. Van 24 t.m. 29 Juli is men natuur- lijk weer present bij de Vierdaagsche j| afstandsmarschen, terwijl 3 Augustus een groote bijeenkomst van de N.C.R.V. :j in het Amsterdamsche stadion staat te wachten. Tenslotte gaat het orkest 4 j; en 5 Augustus naar Delfzijl, waar men j- eveneens voor de muzikale omlijsting van feestelijkheden zal zorgdragen. Alzoo: een drukke zomer voor de :i Stafmuziek. Officieele medewerking aan de Anifilm Batavia, 12 Juli. Anifilm pleegt thans overleg met de Indische regeering over het verkrijgen van officieele medewerking voor de vervaardiging van een documentaire Indische film, bestemd voor vertooning in Nederland. De N.V. Algemeene Nederlandsch-Indische Filmmaatschappij „Anifilm" heeft het bedrijf overgenomen van het vroegere Algemeene Ned.-Indische Filmsyndicaat (Anif), dat ge liquideerd is. In de nieuwe maatschappij wordt deelgenomen door de Ned.-Indische Escompto Mij., de N.V. Handelsmaatschappij v.h. Maintz en C. en de N.V. Nederlandsche Telegraaf - maatschappij Radio-Holland. De directie in Indië wordt gevoerd door Radio-Holland. De doelstelling van Anifilm is: „door middel van de exploitatie van een filmbedrijf en voor zoo ver wenschelijk ook op andere wijze mede te werken tot verbreiding van kennis zoowel in Nederland, in het buitenland alsook in Ned.- Indië zelf, omtrent land en volk van Ned.- Indië in den meest uitgebreiden zin des woord". Momenteel zijn onderhandelingen gaande om in Indië te komen tot opneming van Indi sche documentaire journaals, die dan geregeld in de bioscooptheaters in Nederland zullen worden vertoond. (Tel.). ^uiteAijeó (Bulten verantwoordelijkheid van de Redactie. Niet geplaatste stukken worden niet teruggezonden.) OVER „AAPJES" EN NOG WAT. Mijnheer de Redacteur, Ondergeteekende wil naar aanleiding van een bericht in Uw blad betreffende de aan rijding met het z.g. Aapje U het volgende onder de aandacht brengen. Het is zijn inziens meer dan ergerlijk, als men de wijze ziet, waarop de Aapjeskoetsiers omspringen met de verkeersregels. Het is in zoo'n feestweek een gewirwar van karretjes en voerlui. De hoek Kerkgrachtv. Speijk- straat is tijdens de feestweek totaal ver stopt; o.g. moest, toen hij wilde passeeren, eerst een poosje wachten, want diverse koet siers waren even afwezig en dus stonden en kar en paard onbeheerd. De Spoorstraat was tal van malen gebarri cadeerd. De aanrijding van Zondag op Maan dag was hieraan te wijten, dat het karretje niet was voorzien van een rood achterlicht. Even wil o.g. de aandacht schenken aan de bonafide taxibedrijven hier ter plaatse. Deze bedrijven zijn zwaar belast. Wanneer er passagiers te vervoeren zijn komen zij daar voor toch wel als eersten in aanmerking volgens o.g. Zij hebben het verre van breed,... integendeel! Het dagelijks brood is voor hen iederen dag weer een probleem. Moet hun dan juist wanneer er iets extra's te verdienen is, dit zonder meer door vreem delingen worden ontnomen Hij doet in deze een dringend beroep op het gezag om voldoende maatregelen, zoodat, wanneer het weer kermis is, die kermis zich niet bepaalt tot de particulieren, of feest vierenden doch dat ook de taxi-chauffeurs eens een extratje kunnen verdienen. U mijnheer de Redacteur dankend voor Uw welwillende medewerking, teekent de onder geteekende J. v. STRAATEN. JwceJUxih rueumó In het Park. Behoudens toestemming van den Burge meester, zal Texelsch Fanfarecorps Vrijdag 14 Juli a.s. een concert geven in het Park te Den Burg, des avonds te 8.30 u. Het uit te voeren programma luidt als volgt: 1. Ver 1'avenier, Marsch, Sam Vlessing 2. Fête Provencale, Overt., F. Popy 3. Berceuse, Wals, Edm. Dewaele 4. Death or Glory, Marsch, R. R. Hall 5. Fransche Amitië, Fantaisie, Jac Martin 6. Eerste Strauss walzer. Potpourri arr. J. Maas 7. Feestouverture L. E. Rugers 8. De Residentiemarsch, W. Schootemeijer Kinderen beneden 14 jaar hebben zonder geleide geen toegang in Het Park gedurende deze uitvoering. De Waal WEEK IEPENZIEKTE. Een deskundige heeft dezer dagen te De Waal een onderzoek ingesteld naar Iepen ziekte. Het bleek, dat verschillende boomen op dit dorp weer zij aangetast, enkele ern stig, zoodat vele boomen opgeruimd zullen worden. Hij nam de beenen Op een boerderij in de nabijheid van dit dorp is dezer dagen een venter zeer brutaal opgetreden. Hij kwam tot de ontdekking, dat de mannelijke bewoners afwezig waren, en vroeg om een boterham. Toen deze hem ge geven werd, eischte hij een tweede, liep de vrouw des huizes na tot aan de kamerdeur, en weigerde aan haar verzoek gevolg te ge ven en terug te gaan. In de andere kamer lag een groote hond. De bewoonster greep dit dier, dat reeds een dreigende houding begon aan te nemen, aan het touw en dreig de het groote beest op den brutalen in dringer af te zullen sturen, als hij niet maakte, dat hij weg kwam. De venter bleek voor den grooten hond toch bevreesd te zijn en nam ijlings de vlucht. VERBOUW OOST-INDISCHE KERS. De verbouw van Oost-Indische kers ver loopt over geheel Texel goed. In de omge ving van De Waal is deze zeer goed, er zijn een paar perceelen in de omgeving van dit dorp, die zelfs uitmuntend staan. DE POSTBEAMBTEN OP REIS. Leden van den Texelschen Postbond en ge- noodigden hebben Zondag per autobus een uitstapje gemaakt naar Den Haag en Sche- veningen. ïlieumó uit WiA Visscherij Urk, 10 Juli. Door 6 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 93 pond fuikaal. Prijs 2727% ct.; 40 pond kuilpaling, 22%23 ct„ 300 pond poonen, 56 ct, alles per pond. NOTARIEELE VERKOOPING. Gisteren is door Notaris Veenenbos van Enkhuzien publiek verkocht het woonhuis achter het Kerkhof, waar voorheen de Zieken barak was. Voor deze verkooping bestond buitengewoon veel belangstelling. Hoogste bieder was de heer J. Post voor 1525. Kooper werd de heer Hein Kramer, voor 1715.—, plus de onkosten, welke 7% bedragen. Het bedrag is zeer hoog. Hellevoetsluis weer eens ter sprake. In aansluiting op datgene, wat men elders in dit nummer vindt over de suppletoire be- grootingsdebatten in de Tweede Kamer, zij nog het navolgende vermeld: Eenige leden gaven als hun meening te kennen, dat noch de voorzieningen met be trekking tot de maritieme walinrichtingen noch die met betrekking tot de haven van Nieuwediep naar behooren kunnen worden beoordeeld, zoolang niet vaststaat, met welke samenstelling van de vloot rekening moet worden gehouden. Andere leden, die er op wezen, dat deze bedenking vooral van beteekenis is voorzoo ver zij de haven van Nieuwediep betreft, meenden met nadruk in overweging te moe ten geven, dat de verbetering van die ha ven rustig en in het licht van alle plannen en mogelijkheden zal worden bezien. Vele leden verklaarden in dit verband, niet zonder verwondering te hebben gezien, dat de plannen voor de hierbedoelde havenverbe tering in deze suppletoire begrooting aldus tot uiting zijn gebracht, dat tegelijkertijd 8.000 voor onderzoekingen worden geraamd en de kosten voor het geheele werk voor me morie worde nuitgetrokken. Naar hun meening zou het aanbeveling verdienen, dat de regeering zich thans be perkte tot de 8000, voor de onderzoekingen, benoodigd, om dan, wat de uitvoering be treft, te zijner tijd met een meer volledig voorstel terug te komen. Gevraagd werd, of de voorgenomen uit breidingen bij de Rijkswerf te Willemsoord niet achterwege zouden hebben kunnen blij ven, indien de werf te Hellevoetsluis niet ware opgeheven. Andere leden meenden de vraag aan de orde te moeten stellen, of het geen aanbe- veiling zou verdienen Hellevoetsluis ook als vlootbasis, met behoud als zoodanig van Den Helder, in te richten. Voor verschillende voorzieningen wordt slechts een eerste termijn aangevraagd. Gaarne zouden verscheidene leden zien mede gedeeld, hoe groot het totale bedrag is, dat aan elk der desbetreffende voorzieningen ten koste zal moeten worden gelegd. Verwondering had het gewekt, dat, ter wijl de militaire luchtvaart in algemeenen opzet gecentraliseerd is. thans weder aan zienlijke bedragen worden aangevraagd voor uitbreiding van de marinevliegkampen. Overzicht inhoud Juli-nummer „Onze Vloot' Het Juli-rummcr van „Onze Vloot" met een herdenkingswoord, gewijd aan neraal Snijders, waarin herinnerd wor de talrijke malen dat hij voor de maune bres is gesprongen en dat besloten wot de zinsnede: „De hoon en de smaac, i V voor de vaderlandsche zaak in tijden van ve - val heeft moeten ondervinden, zijn, naast ne Ridderkruis der Militaire Willemsorde, de hoogste eereteekenen, die zijn nage ac en sieren." In het hoofdartikel getiteld: „Nederlands Toekomst ligt op en over <-ee, derhalve: Een Sterke Nederlandsche Vloot!" wordt uiteen gezet, dat het bestaan en de werkgelegenheid van de Nederlandsche jeugd afhangt van het voortbestaan van den banc'. met de overzee- sche gebieden, omdat daar van nature het terrein gevonden wordt dat de in het Moeder land overtollige energieën kan absorbeeren. De band met de overzeesche gebieden is slechts te handhaven,, wanneer wij van een vrije gebruik kunnen maken waarop door geen en eb mogendheid de adeenheerschap- pij kan worden uitgeoefend. Nederland moet zijn tranitioneele „Mare Liberium-Vrije zee stellen tegenover „Domin'um maris", door zory te drager, dat wij in de "•ebieden waar onze belangen zijn gelegen, deel hebben aan de heerschappij ter zee. De deelname aan deze heerschappij ter zee kan slechts worden verwezenlijkt indien wij soortgelijke machts middelen op de hooge zee kunnen brengen als de groote zeemogendheden, d.w.z. slagsche pen of slagkruisers. De Luitenant ter zee 1ste klasse G. Koudijs (momenteel commandant ,'an Hr. Ms. onder zeeboot „O II") schrijft een zeer belangwek kend en uitvoerig aitikel over „De aanpas sing van het Slagschip aan de gevaren uit de lucht". Het nummer bevat voorts een artikel over „De Marine Luchtvaartdienst in Frankrijk en Engeland" van Jan Ressing, net Jaarverslag, e.d. De „Kantteekeningen" gewagen bij de bespreking van „De Marine en de Financiën" van „Het oude kunstje" van sommigen die „het vergane kleed der oude mentaliteit nog altyd niet kunnen afleggen" om een ver meende verdeeldheid van meening onder de deskundigen den volke voor oogen te stelen. Deze „verdeeldheid" bestaat op één of twee sedert lang gepensionneerde officieren na, volstrekt niet. Als ergens zooveel unanimiteit bestond als onder de marineofficieren, dan zou het er in de wereld nog niet zoo gek uitzien. Het Kind. Nummer van 24 Juni. Uitgave C. A. Spin Zn., Amsterdam. Cath. Roskens- Dirksen schreef in dit nummer het gedicht „Repetitie en Examen" en zij slaat daarin den spijker op den kop. Burgemeester in 't Veld van Laandam vertelt van de wijze waarop in zijn gemeente het aloude Luilak- feest gevierd wordt, terwijl Leonard Rogge veen de eischen nagaat waaraan een goed kin derboek zijns inziens moet voldoen. Tenslotte moge genoemd worden de uitstekende bijdrage „Het kind en de Luchtbescherming". F i t. Juli-nummer. Uitgave Schuyt N.V. te Baarn. Vacantie-inzicht heet het eerste artikel in Fit van Juli en er worden ware dingen in ge zegd. De bijdrage „Kritiek der Jongeren" van P. Keuning is eveneens het lezen overwaard. Met genoegen namen wij de schets „Ga kam peeren en blijf fit" door, die met een serie aardige illustraties werd verrijkt. Tal van andere kortere en langere bijdragen completeeren dit nummer van Fit, dat waar schijnlijk door de lezers met veel interesse ge- savoueerd zal worden. De N a t u u r". Juni-nummer. Uitgave: „De Hofstad", Scheepmakersstraat 13, Den Haag. Van de hand van dr. A. J. v. Bork— Feitkamp lezen wij iets over hedendaagsche Nederlandsche anthropologen en hun werken. Voorts wordt geschreven over de Reeuwijk- sche en Sluipwijksche plassen. Leerzaam en interessant vonden wij datgene wat vermeld staat in de bijdrage „De kalender der Maya's", terwijl voorts de aandacht gevestigd wordt op het artikel „Het Leidsche Ei van de Reuzen- alk", Van den Secretaris-Penningmeester der Linsehote r-V ereeniging te 's-Gra- venhage, ontvingen wij haa keurig uitgevoer de 31e jaarverslag, loopende over het dienst jaar 1938, uitgave Martinus Nijhoff. In het jaarverslag wordt behalve de voort gang van het ledental, melding gemaakt van aanstaande nieuwe uitgaven. Het verslag wordt gevolgd door een respectabele opsom ming van de titels van de vereeniging bene vens de ledenlijst. De Vereeniging, welke terecht vele leden onder ons corps zee-officieren telt, levert nog veel te weinig bekend en uitnemend werk op het gebied van de roemruchte „Schipvaar ten" van onze voorouders! A. Mr. B. Vernieuwing van Onderwijs en Opvoeding, No. 6. Uitg. J. Muusses, Purmerend. Abonn. niet-leden 2.50 p. j. Dit nummer bevat het eerste gedeelte, van het verslag van de drie-daagsche conferentie over „Vernieuwing van het M.O. en V.H.O.", welke op 11, 12 en 13 April op de Ernst-Sillem- hoeve te Lage Vuursche gehouden werd. Voor hen, die bij het M.O. of V.H.O. betrok ken zijn, een zeer lezenswaardig nummer. Morks Magazijn. Uitgave Morks, Dor drecht. Juni-nummer. Morks Magazijn van Juni vangt aan met een sympathieke bijdrage over de ongehuwde moe- ders van de hand van H. G. Cannegieter, ter- wijl Mario zijn Parijsche brieven vervolgt. Tillema schrijft over Indie, terwijl de drama tische rubriek ditmaal brengt De Dwaze Don luan van Joh. Broedelet. Een voortreffeiyj, nummer, dat niet ongelezen zal blijven. The Nederland Mail. Huisorgaan van de N.V. Stoomvaartmaatschappij „Nederland" te Amsterdam. Juni-nummer. Dit Juni-nummer opent met een zeer mooie foto, voorstellende een Balineesch meisje, uit rustende alvorens het naar de markt gaat. Zooals te begrijpen is, staat ook dit nummer van de Mail nog sterk in het teeken van de Oranje". Men leest er wederom diverse inte ressante bijzonderheden over, en dat alles werd van prima foto-materiaal voorzien. Speciaal noemen wij in dit verband van de hand van John Littledale de bijdrage „The Belly of the Whale". Wij ontvingen als uitgave van de Drie Ne derlandsche Middenstandsbonden, van de hand van Dr. E. J. Tobi, de brochure „Het memo- randum-Hentzen in zake de verhouding tus schen groot- en Kleinwinkelbedrjjf faPieeJiuaaAifi&M\ten ROTTERDAMSCHE LLOYD. Bantam, t„ 11 Juli te Genua. Brastagi 11 Juli v. Port Said. Garoet, t., pass. 11 Juli Sagres. STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (u.)10 Juli van Beis- wan. Marnix van St. Aldegonde (th.)12 Juli 12 u, 's middags te Amsterdam verwacht. Simaloer (th.), 11 Juli te Marseille. Tajandoen (u.), 10 Juli van Southampton. Tarakan (fjordenreis)11 Juli te Tjaerland. Simaloer, t„ 11 Juli v. Marseille. Marnix v. St. Aldegonde, t., 11 Juli v. South, KON. HOLL. LOYD. Amstelland, u., 10 Juli te Montevideo. KON PAKETVAAR1 MAATSCHAPPIJ. Boissevain, 9 Juli v. Manilla. Maetsuycker, 8 Juli te Batavia. Nieuw Zeeland, 10 Juli te Melbourne. Rantaupandjang, 10 Juli v. Port Elisabeth. Ruys, 9 Juli te L. Marqués. EMZETCO LIJN. Jonge Elisabeth, 10 Juli v. Dakar. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca, t„ 10 Juli v. Santos. Alpherat, u., pass. 9 Juli Ouessant. Aludra, 11 Juli v. Rotterdam. JAVA—CHINA- JAPAN LIJN. Tjikarang, 8 Juli v. Ilo Ilo. Tjimanoek, 8 Juli v. Yokohama. Tjisalak, 10 Juli te Manilla. Tjitjalengka, 10 Juli te Shanghai. HOLLAND«VEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, t-, 10 Juli v. Dakar. Nigerstroom, u„ 10 Juli v. Lagos. KON NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Ariadne, 9 Juli te Gdynia. Aurora, 10 Juli van Nauplia. Baarn, 11 Juli te Amsterdam. Berenice, 11 Juli te Amsterdam. Deucalion, pass. 10 Juli Finisterre. Helder, 9 Juli v. Cristobal. Iris, 11 Juli te Amsterdam. Nereus, 11 Juli te Amsterdam. Oberon, 10 Juli v. Tarragona. Telamon, 9 Juli te Philadelphia. Theseus, pass. 10 Juli Ouessant. Titus, 11 Juli v. Palermo. Trajanus, pass. 10 Juli Finisterre. Venus, 9 Juli v. Sebutal. Aurora 11 Juli te Calamata. Fauna pass. 11 Juli Ouessant. Odyseus 11 Juli van Kopenhagen. Pericles, t„ pass. 11 Juli Azoren. Stuyvesant, 11 Juli van Amsterdam. Venus pass. 10 Juli Gibraltar. Notos 11 Juli te Amsterdam. Orpheus 11 Juli te Amsterdam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Breedijk, 11 Juli te Rotterdam, Burgerdijk, 10 Juli te Londen. Damsterdijk, 10 Juli te San Francisco. Delftdijk, 8 Juli v. Champerico. Lochkatrine, 10 Juli v. Southampton. Volendam, 10 Juli v. Plymouth. Lochgoil 10 Juli te Vancouver. Lochkatrine 11 Juli te Londen. Lochavon 10 Juli te Swansea. Volendam 11 Juli te Rotterdam. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN Hoegh Silverlight, 9 Juli te Bombay. v. New Orleans. Silverpalm, 9 Juli v. New Orleans. Garoet, t„ pass. 10 Juli Gibraltar, Marken 10 Juli van San Francisco. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Aeneas, 10 Juli te Londen. Deucalion, 8 Juli v. Shanghai. Prometheus, 8 Juli v. Port Said. Stentor, 9 Juli v. Padang. Agamemnon 10 Juli van Port Said. Polydorus pass. 11 Juli Prawlepoint. Achilles 10 Juli te Singapore. Diomed pass. 9 Juli Gibraltar. Perseus 11 Juli Gibraltar gep. Phrontis 9 Juli te Hamburg. JYVA—NEW-YORK-LIJN Pcisander, 9 Juli v. New York. Siantar, 10 Juli v. Bclawan. Rhexenor, 9 Juli te New York. Weltevreden, 11 Juli v. Middlesbro. Siantar 11 Juli van Sabang. VF.REBNIGDE NED. SCHEEPVAART MU« (HollandOost-Azië HJn). Zuiderkerk, t„ 11 Juli te Shanghai. (HollandAfrika L(jn). Boschfontein, t„ 11 Juli v. Dar-es-Salaam. Mehskerk, u„ pass. 10 Juli Ouessant. (Holland—Australië Hjn). Almkerk, t„ 11 Juli te Rotterdam.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6