ALBERT VAN SCHENDEL Stookt Engeland de Duitschers op? Het groote tekort bij het Spoorwegpensioenfonds DE WERELD tweede in de vierde étappe woorden „Denk aan Lonneker!" Vluchtelingetjes passeeren ons land Assen huldigt den Prins Postvlucbteii op Indië Tour de France „Het Foreign Office zit er achter'' In de bioscoop onder toezicht De Hollandsche ploeg handhaaft zich volkomen. Lambrichts thans veertiende. De gele trui vari de Ronde van Frankrijk is gisteren overgenomen door Vietto, omdat Fonenay met verscheidene minuten achterstand de vierde étappe beëindigde. De Ne derlanders hebben het er, afgezien van de bijzonder fraaie prestatie van Albert van Schendel, ook op dezen dag goed afgebracht, waar door zij opnieuw beter in het klas sement kwamen te staan. Lambrichts is thans 14e, terwijl de Kor- ver, Woensdag 34e, nu op de 30e plaats is geklasseerd, doch de grootste sprong maak te natuurlijk Albert van Schendel, die niet minder dan tien plaatsen opschoof en thans 25e is geworden. Wederom felle strijd! Steeds dieper reed de wielrijdende kara vaan in Frankrijk door en gisteravond zijn de renners aangekomen in Lorient, na een rit van 174 K.M., van Biest af door een der mooiste declen van Bretagne. Veel zullen zij van deze schoonheid evenwel niet gezien hebben, want ook gedurende deze vierde étappe is de strijd fel geweest. Er is thans in zooverre teekening in de race gekomen, dat de renners hun afwach tende houding hebben laten varen. Het is daarbij verheugend, dat de Nederlandsche renners zich weten te handhaven tegen de buitenland- sche grooten, niet alleen, maar dat zij in dil milieu nog successen we ten te behalen ook. Gisteren was Albert van Schendel in navolging van zijn broer, die eergisteren een prachtige race reed, de groote man in onze ploeg. In gezelschap van 4 andere renners wist hij na 51 km. uit te loopen. De winst groeide tot anderhalve mi nuut en op dezen afstand bleven de beide groepen renners achter elkaar._ Albert van Schendel reed wonderlijk" gemakkelijk en bij aankomst op de wielerbaan in Lorient kwam hij vlak achter Litschi binnen. Daarop volgde Louviot. Ongelukkige eindsprint. Onze landgenoot lag dus in uitstekende positie om uit de sprint deze étappe te win nen. Bij het ingaan van de laatste bocht ging hij iets naar boven, hij kwam Litschi opzij. Deze maakte toen de fout te veel naar de ballustrade toe te rijden bij het uitgaan van de bocht Albert van Schendel lag in volle vaart en liep kans gekraakt te wor den, zoodat hij een oogenblik in hield. Dit. oogenblik was voldoende om Louviot, die van de situatie ge bruik maakte, te doen winnen. De Nederlander maakte zich los van Litschi en kwam op enkele centime ters na Louviot over de eindstreep. „Deze sprint had ik met twee lengten moeten winnen", zeide hij later, misschien een beetje teleurgesteld, maar hij was te vreden met de tweede plaats. Vandaag wordt de vijfde étappe van Lo rient naar Nantes gereden over een afstand van 207 k.rn. Algemeen klassement. De algemeens rangschikking luidt thans: 1 Vietto (Frankrijk) 22 uur 49 min. 41 sec.; 2 M. Clemens (Luxemburg) 22 uur 49 min. 47 sec.; 3 Disseaux (België) 22 uur 50 min. 47 sec.; 4 Fontenay (Frankrijk) 22 uur 51 min. 58 sec.; 14 Lambrichts 22 uur 57 min. 54 sec.; 25 Albert van Schendel 23 uur 2 min. 56 sec. 30. De Korver 23 uur 5 min. 33 sec. 37. Sijen 23 uur 8 min. 23 sec. 45. Dominicus 23 uur 12 min. 09 sec. 49. Ton van Schendel 23 uur 16 min. 32 sec. 57. Gommers 23 uur 25 min, 15 sec. 61. Hellemons 23 uur 27 min. 32 sec. Het landenklassement luidt: 1. West-Frankrijk 68 uur 41 min. 28 sec. 2. Frankrijk 68 uur 47 min. 27 sec. 3. België-B. 68 uur 48 min. 24 sec. 8. Nederland 69 uur 6 min. 23 sec. Schijnbaar particuliere brieven bevatten politieke adviezen. LORD HALIFAX SCHRIJFT ANONIEME BRIEVEN. In de laatste weken wordt Duitsch- land overstelpt met een vloed van schijnbaar particuliere brieven, welke per post uit Engeland ko men. Al deze brieven zijn, naar het Duitsche Nieuws Bureau meldt, geschreven om te trachten het Duit sche volk tegen zijn leiding op te zetten. Onlangs werd weer een in grooten getale verspreidde brief ontvangen van „Stephen King-Hall", die, aldus het D.N.B.. op dom me wijze probeert den „waarden Duitschen lezer" te bereiken om aldus in het Duitsche volk een defaitistische stemming te ver wekken. Een onderzoek te Londen. Met het oog op het feit, dat deze brief in bijzonder veel exemplaren naar Duitschland is gezonden, hebben wij, aldus het D.N.B., te Londen nadere inlichtingen ingewonnen naar de eigenlijke bron van herkomst. Het resultaat daarvan was ver bluffend. Bijzonder goed ingelichte en inge wijde kringen hebben n.1. vastge steld. dat de heer Stephen King- Hall in het geheel niet de particu lier is, voor wie hij zich uitgeeft, doch dat hij in dienst staat van de pasopgerichte propaganda-afdeeling van het Foreign Office, welke on der leiding staat van Vansittart en dat de Engclsche minister van Bui- tcnlandsche Zaken, Lord Halifax, dezen brief niet alleen kent, doch zelfs bij de opstelling ervan aanwe zig is geweest. Stephen King-Hall ex-marine officier. Deze op die manier-werkende heer Stephen King-Hall wendt zich nu in zijn brief tot de „waarde Duitsche lezers" en deelt mede. dat hij als Britsch marineofficier van 1906 tot 1928 hij de Biitsche marine heeft ge diend. Drie jaren geleden was hij dezen bc richtendienst begonnen, waarbij thans reeds veertig lieden werkzaam zijn. Dc heer King-Hall beschouwt zijn berichtendienst als een particulier geleide openbare instel ling en wil het publiek informaties geven, welke geheel onafhankelijk zijn van de dag bladen en andere invloeden. De heer King-Hall geeft een lange uiteen zetting over hetgeen hij in den oorlog heeft beleefd en stelt o.m. vast: De doorsnec-En- Eclschman is verontrust over de „schande lijke wijze," waarop de Duitsche regeering het verdrag van München schendt, zoodat hij steeds meer tot de overtuiging komt, dat de Duitsche leiders, althans Ribbentrop, Goebbels en Himmler „volkomen onmoge lijke menschcn" zijn waarmede men nooit eenige overeenkomst kan treffen, welke ge houden zal worden" „Ik neem aan", aldus vervolgt hij letterlijk, „dat het woord van Htller in Engeland thans heel weinig koers waarde heeft. Er bestaat niet het minste vooruitzicht op, dat Groot Brittannië eeni ge concessie aan Duitschland zal doen, al eer het vertrouwen in Duitschlands woord is hersteld. Koloniën uit te leveren na hetgeen men te Praag heeft gezien, is eenvoudig geen practische politiek." „Uw Fuehrer zal het siguaal geven!" De heer King-Hall beweert, dat de poli tiek van Duitschland op vele punten volko men onbegrijpelijk is. „Ik wilde vrede, wan neer ik deze onder eervolle voorwaarden kon hebben" zegt de briefschrijver en be spreekt dan de mogelijkheden op succes van een oorlog; hij probeert den lezer te inti- mideeren met dc deelneming van Amerika aan den oorlog, de blokkade enz. Dan vervolgt hij woordelijk: „Het is waar, dat zij de Italianen tot bondgenooten heb ben. Maar de Italianen hebben gebrek aan grondstoffen en hebben geen groote weer standskracht enz. Daarenboven, wanneer de oorlog voorbij is, wat zal dan gebeuren? Eerst komt er een vredesverdrag, waarbij vergeleken het verdrag van Versailles kinderspel is. De defini tieve beslissing ligt bij u. Het is uvv Führer, niet mijn oude minister president, die het signaal tot den aanval zal geven, wanneer alle knoopen losgaan en, eerlijk gezegd, ik vrees, dat Goebbels en Ribben- trob hem belangrijke inlichtingen onthouden. Een artikel van Dr. Goebbels in de „Voelkische". Rijksminister Dr. Goebbels neemt in de „Voelkische Beobachter" uitvoerig stelling tegen dezen brief op grond van het feit, odat hij in officieele opdracht is opgesteld en verzonden, aldus vervolgt liet D.N.B. „U schrijft dat u den vrede wil, aldus Goebbels, dat is wel dezelfde vredesmissie welke Engeland te Versailles aanleiding gaf een weerloos volk te wurgen, het veertien jaar lang te onderdrukken, te berooven en uit te plunderen. Uit dien geest heeft men ons behalve de oorlogs- ook de handelsviool afgenomen, onze koloniën geroofd en ons bovendien gekweld en verdeemoedigd waar men slechts kon. Waarom hebt u in dien tijd niet een keer gesproken ten gunste van vrede en overeenstemming? U wilt den vrede wanneer U hem onder eervoile voorwaarden kunt krijgen. Wie heeft U dan niet een eervolle vrede gege ven? Stamt Versailles van ons of van U? Of is het diktaat van Versailles een eer volle vrede geweest? Neen: Engeland heeft ons tot vandaag toe den eervollen vrede onlhouden. U hebt ons ten overvloede te gen de plechtige verzekeringen in onze ko loniën ontnomen. U wilt deze als man daatsgebieden besturen. Uvv land is zoo als vele Engelschen toegeven zelf onge schikt deze nuttig te maken. Niettemin geeft u ze Duitschland niet terug. Waarom niet? Omdat U Duitschland louter uit machtshonger niet alleen de door Enge land geëischte „eervolle vredesvoorwaarden willen onthouden, doch omdat U ons volk ten gronde hebt willen richten! Wij vragen geen genade, maar recht. „Hitler's woord geldt in Duitschland. De Führer heeft de Duitsche natie groot en sterk gemaakt. Hij wordt daarom door En gelschen van uvv slag hartgrondig gehaat. Daar zijn wij slechts trots op. U voegt daar aan toe, dat er niet liet minste vooruitzicht bestaat dat Groot-Brittannië eenige concessie doet aan Duitschland. U miskent den toe stand grondig. Niemand vraagt om conces sies. Niemand verwacht deze. Wij vragen van u geen genade, docli ons recht. Wij staan niet als bedelaars of smeekende be- zitloozen voor uvv kapitalistische democra tieën. „Weigert men ons ons recht, dan zullen wij ons dat recht zelf weten te verzekeren. Stelt nu niet schijnheilig de vrag, waarom Engeland zou vvenschen ons te om singelen, want het antwoord is duidelijk: om ons weg te vagen! Omdat u ons het leven niet gunt. Omdat wij in uvv oogen bezitloo- zen zijn en bezitloos moeten blijven. Of er een oorlog komt, hangt geheel van Engeland af, hoe hij verloopt is onze zaak, zoo besluit Goebbels. „Duitschland bevindt zich thans in een gesteldheid, waarin het vastbesloten is zijn nationale eer en bestaan tot den laatsten ademtocht, te verdedigen". Maar de waarschuwing hielp niet! H eer een ongeluk te Enschede. Opnieuw heeft een onder den invloed van sterken drank verkeerende autobestuur der in de gemeente Enschede een ongeluk veroorzaakt. Woensdagavond te ongeveer half elf stonden in de Brinkstraat te Enschede eenige meisjes op het trottoir met elkaar te praten, toen een auto in grooten vaart om den hoek kwam. De bestuurder kon de bocht niet goed nemen, waardoor de auto tendeele op het trottoir te recht kwam. De fiets van een der meisjes werd aangereden en wegge slingerd, tengevolge waarvan de 34-jarige dienstbode F. E. werd ge raakt. De vrouw werd ernstig ge wond aan het hoofd en met een hersenschudding naar het R. K. ziekenhuis overgebracht. De auto kon spoedig door de politie wor den opgespoord. Het bleek, dat een 23-ja- rige slager uit Hengelo, dé bestuurder was geweest. Hij was in één der café's, die hij had bezocht, nog gewaarschuwd met de woorden: „Denk aan Lonneker!" Na de aanrijding had hij zich naar het Volkspark begeven, waar hij met hulp van een vriend, een aanrijding had geënsceneerd. Hij had daarop in het gebouw in het Volkspark de politie opgebeld, met de mededeeling, dat iemand zijn auto had willen stelen, doch hij het wegrijden tegen één boom terecht was gekomen. De politie wist inmiddels reeds, dat deze man de bestuurder van de auto in de Brinkstraat was geweest. Men bracht hem naar het bureau over, waar hij spoedig een bekentenis aflegde. Op het politiebureau bleek, dat de slager nog on der den invloed van sterken drank ver keerde. De auto had hij van een garagehou der in Hengelo gehuurd. Op doorreis naar Engeland ln den D-trein, welke omstreeks vijf uur in den middag Oldenzaal passeert, bevon den zich gisteren 105 Joodsche vluchtelin- getjes uit het voormalige Tsjecho-Slovvakije De kinderen werden te Bentheim door een der dames van de Nederlandsche commis sie verwelkomd. Per trein begaven de jeugdige emigrantjes zich vervolgens naar Hoek v. Holland, vanwaar zij gisteravond naar Engeland zijn overgestoken. Z.K.H. maakt een tweedaagsche tocht door Drente. Prins Bernhard is gistermiddag voor een tweedaagsch bezoek aan Drente omstreeks drie uur in de Drentsche gemeente De V ijk aan gekomen. Daar bezocht Z.K.H. _een door den Bond van Fokkers en Fok- vereenigingen te De W ijk en Rui- nerwold bijeengebrachte keurcollec- tie van den Z.O. Drentschen vee stapel. Te ongeveer vier uur verliet de Prins de tentoonstelling en begaf zich naai' ledder, waar een bezichtiging van de tuinbouw school op het programma stond. Een der leerlingen bood den hoogen gast een vieital foto's van de school aan. Ten huize van den burgemeester werd den Prins vervolgens thee aangeboden, waarna Z.K.H. tegen zes uur in de richting Assen vertrok. Jn Assen. Te ruim half zeven arriveerde Prins Bernhard in de Drentsche hoofdstad. Reeds geruimen tijd te voren had de stad zich gevuld met Assenaren, die den Prins bij zijn eerste, zij het onofficieel bezoek aan Asen, wilden verwelkomen. In oen snel tempo werd, voorafgegaan door de Asser motorpolitie, een korte rond rit door de rijk met vlaggen getooide stad gemaakt, en overal steeg, bij het passeeren van de auto. hartelijk gejuich op. Op het oogenblik, dat Z.K.H. de woning van den commissaris der Koningin betrad, werd op het dak van dit huis de prinselijke standaard geheschen. Na het diner verscheen Prins Bernhard om half tien op het bal kon van de ambtswoning om de hulde van vele Asser vereenigingen in ontvangst te nemen. Aan dit défi lé namen 1600 personen deel. Het was een imposant schouwspel. De stoet werd geopend door de staf- muziek van het eerste regiment in fanterie, gevolgd door de leden van de Asser rijvereeniging te paard. Dan kwamen de padvinders en ver dere vereenigingen. De Prins was zichtbaar verrast door dit massale en spontane hul debetoon. Hedenochtend om half tien heeft Prins Bernhard Assen verlaten, om in gezelschap van den commissaris der Koningin in de provincie Drente een bezoek te brengen aan de ontginningen te Witteveen en aan het veenbedrijf van de Maatschappij Klazi- naveen. Tsjechen blijven demonstreeren tegen de Duitsche overheersching. STRENGE MAATREGELEN DER REGEERING. Het ministerie van binnenlandsche zaken van het protectoraat Bohemen en Mora- vië heeft officieel medegedeeld, dat in den laatsten tijd in de bioscopen de bezoekers bij Duitsche films zich hebben gedragen op een wijze, welke den indruk van anti- Duitsche betoogingen gaf. In het belang van den vrede tusschen beide bevolkings- greopen moet dit gedrag ten strengste wor den veroordeeld, aangezien het. ernstige ge volgen zou kunnen hebben voor het geheele land. De autoriteiten hebben maatregelen genomen om de orde in de bioscopen door speciale ambtenaren te doen bewaren. Deze kunnen de voorstellingen onderbreken, bi oscopen sluiten en onordelijke elementen arresteeren. Het agentschap Ceteka bericht verder, dat den laatsten tijd op verscheidene plaat sen het telefoonnet van het Duitsche leger is beschadigd en het brengt in herinnering, dat hierop een gevangenisstraf van 10 jaar en zelfs de doodstraf kan staan. Prof. Goïidriaan wil alle banden tusschen fonds en spoorwegbe drijf verbreken. De commissie-Beumer, welke is ingesteld om te adviseeren hóe het tekort van het Spoorwegpensioenfonds ad f 350 millioen het beste kan worden gedekt, heeft thans rapport uitgebracht. De commissie meent de volgende maatregelen in overweging te moeten geven: De nieuw aan te stellen spoorweg ambtenaren worden gebracht onder het Algemeen Burgerlijk Pensioen fonds. Het spoorwegpensioenfonds worde in verband hiermede gesloten Dit beteekent dat spoorwegperso neel, wat zijn pensioenaanspraken betreft, in beginsel met het Rijks personeel op één lijn behoort te worden gesteld. De dekking van het bestaande tekort geschiedde door de uitkeering aan hel Spoorwegpensioenfonds van een 50-jarige annuïteit, groot f 16.296.000.—. Deze^ annu ïteit kan worden verlaagd tot f 15.598.000. indien de tegenwoordige korting van ma ximum 10 pet. op de daarvoor in aanmer king gebracht pensioenen wordt gehand haafd. Zij kan tot f 15.607.000 dalen, indien de pgnsioneen tot een bedrag van f 500 van de bedoelde korting worden vrijge steld.. En tot f 15.614.000, indien de pensi oenen tot een bedrag van f 800 van deze korting worden vrijgesteld. Voor de betaling van de onder 2 bedoel de annuïteit worde de staat hij de wet aansprakelijk gesteld, met dien verstande, dat op de staatsbijdrage jaarlijks in min dering komt, wat het spoorwegbedrijf krachtens artikel 16, 3e lid van de statu ten der N.V. Nederlandsche Spoorwegen, voor dit doel heeft kunnen opbrengen. Nieuwe tekorten, welke zich naderhand mochten voordoen, worden op dezelfde wijze gedelgd als met betrekking tot het aanwezige tekort hierboven is voorgesteld Prof. Goudriaan Is 't er niel mee eens. Aan het rapport is toegevoegd een nota van het lid der commissie prof. dr. ir. J. Goudriaan Jr„ lid van de directie der N.V. Ned. Spoorwegen; Deze kan zich zeer goed vereenigen met het voorstel om het bestaande tekort in het Spoorwegpensioenfonds aan te vullen door een hervatting van de periodieke stor tingen van Rijkswege. Hij heeft evenwel legen de andere voor stellen met betrekking tot het* pensioenfonds dermate overwegende bezwaren, dat hij er de voorkeur aan geeft het rapport niet mede te onderteekenen en in een afzonder lijke nota van zijn zienswijze te doen blij ken. In deze nota komt de heer Goudriaan tot de volgende conclusies: Het is gewenscht het bestaande Spoor wegpensioenfonds met ingang van een be paalden datum, bijv. 1 Januari 1940, te sluiten. Aangezien de pensionneering van het thans in dienst zijnde spoor wegpersoneel geheel geregeld is door den Rijkswet gever, dienen al le zakelijke en persoonlijke banden, welke thans nog bestaan tusschen' het fonds en het spoorwegbedrijf resp. de spoorwegdirectie, te wor den losgemaakt. Voor het na den sluitingsdatum in dienst tredende personeel dient een nieuwe pensi- eonregeling te worden opgebouwd, welke aan de hoogste eischen van soliditeit vol doet. Uil (heenreis) Buizerd (terugreis) Emoe (heenreis) Pelikaan (terugreis) Nandoe (heenreis) Oehoe (terugreis) Vertrek van Aankomst t* jSingap. 13 Juli Band. 13 jU]j Athene 13 Juli A'dam 13 jU]j Basra 13 Juli 'odhp. 13 jujj Rang. 13 Juli Jodhp. 13 Juli A'dam 13 Juli Athene 13 Juli Band. 13 Juli j.Medan 13 Juli in weinig Thetisbergpogingen opgeschort. In ver. band met den kraehtigen Z.W. wind zijn de werkzaamheden tot berging van de „Tfaetis" in de baai van Liverpool tijdelijk gestaakt. Zij zullen hervat worden zoodra het weer heter is. Sluiting van consulaten in Slowakije. Daar de Slowaaksche regeering aan de diplomatieke vertegenwoordigers der lan den, die de onafhankelijkheid van Slowa kije noch de facto noch de jure erkend hebben, het recht van exterritorialiteit ontnomen heeft, zullen acht consulaten op 15 Juli ophouden te bestaan. Het be treft hier het Fransche consulaat en de honoraire consulaten van België, Roeme nie, Zweden, Noorwegen, Bulgarije, Tur kije en Litauen. Zweden bouwt vier duikbooten. De Zweedsche regeering heeft toestemming gekregen tot den bouw van vier nieuwe duikbooten, waarvan de totale kosten ge raamd worden op 17 millioen kronen, te verdeelen over vier jaar. Joodsch protest over Palestina, Het Jood sche telegraafagentschap publiceert een manifest, waarin geprotesteerd wordt naar aanleiding van de door den Britschen mi nister van koloniën afgelegde verklarin gen over het niet vaststellen van de im migratiequota in October en Maart a.s. Italië niet tevreden over de Sandsjakkwes* tie. De Italiaansghe regeering heeft 10 Juli j.1. aan de Fransche regeering een nota gericht, waarin zij ruime reserves maakte ten aanzien van den afstand van het Sandjak Alexandrette aan Turkije, die tot stand gekomen is buiten medewe ten en zonder toestemming van Italië en die, aldus de nota, duidelijk in strijd ts met de doelstellingen van het. mandaat en den wil van de betrokken bevolkin gen. Uitbreiding der DuitschRussische handel, Niet-officieele besprekingen worden te Moskou nog voortgezet naar Reuter ver neemt, over uitbreiding van den Rus- sisch-Duitschen handel. Wanneer de Duitsche delegatie, bestaande uit promi nente industrieelen en zakenlieden, haar rapport heeft uitgebracht, zal de aange legenheid vermoedelijk officieel ter hand genomen worden door de twee regeerin gen. Inmiddels weigeren officieele krin gen eenigerlei inlichtingen te verstrekken. Dc spionnage-affaire in Zwitserland. De verhooren in hetp roces tegen de natio naal socialisten te Zurich zijn gisteren beëindigd met een verklaring der be schuldigden, waarin deze zich wel is waar nationaal socialisten noemen, doch verklaren onschuldig te zijn. Zij betui gen hun patriotisme en betoogen nimmer te hebben samengespannen tegen de on afhankelijkheid van het eedgenootschap. Heden zal uitspraak worden gedaan. Zal Roosevclt zich met den Paus verstaan? In sommige Romeinsche kringen doet het gerucht de ronde, dat de apostolische gedelegeerde te Washington, mgr. Ci- cognani, die onlangs te Rome is aange komen, een persoonlijke boodschap van president Roosevelt aan Z. H. Paus Pius XII heeft overgebracht. Officieel is niets bekend. Kladno is weer normaal. De Duitsche commandant van het district Kladno heeft thans de laatste maatregelen, welke genomen waren in verhand met, het in cident, waarbij twee Duitsche gendarmen werden gedood, opgeheven. De restaurants mogen weer tot acht uur 's avonds open blijven en de bioscopen mogen weer voorstellingen geven. Volgens de laatstd berichten bevinden zich nog 800 van de 1300 personen uit Kladno, die gearres teerd waren, in hechtenis. Eenigen, zoo als de burgemeester en de deken bevin den zich in Dachau. Oude spoorwegpresident veroordeeld. De president van de voormalige Oosten- njksche spoorwegen, dr. Strafella, is, wegens het misbruik van gelden van clê ramwegmaatschappij van Graz voor po litieke doeleinden, veroordeeld tot vijf laar zware tuchthuisstraf. Kerk als wapenarsenaal. Bij het onder* zoek, dat de Chileensche politie naar aan- eiding van de ontdekking van een com plot tegen de regeering heeft ingesteld, is in een kerk nabij Santiago een wapen opslagplaats ontdekt. Vijftien geweren en '0 pistolen werden in beslag genomen. Kerkvervolging in Duitschland. In zijd redevoering sprak Baldur von Schirach, de rider \an de Duitsche jeugdgroepen, o.m. over het „heilige feeken" der Hitler-jeugd. Woordelijk zei von Schirach o.a.: „Het vaandel, dat de Hitlerjeugd volgt, is een heilig toeken, voor de jeugd van Adolf Hit; lei het waarachtige toeken van een blij u ij i ;mnecr deze of gene beweert, dat de Hitlerjeugd een jeugd is zonder godf; dienst en zonder God, dan brengen daartegen in: „Deze, onze dienst voor Duitschland, is ook godsdienst! Wanneer de Hitlerjeugd trouw en dapper haar plicht vervult jegens liet volk en gehoor zaam is aan den „Führer", die haar van God gezonden is, dan handelt zij ook in overeenstemming met den Almachtige".

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2