Voor welken winkel kijkt U het liefst? PROBLEMEN rond „BOEFJE Leerwerk steelt vrouwenharten Een kerkorgel en een kapothoedje Geen roodharige vrouw, als 't u belieft! Vierde blad De geest van Madame Suzy U! De effen linnen zomermantels ken nen we nog van verleden jaar, de bedrukte jassen zijn echter iets nieuws! We dragen ze gaarne, maar moeten er beslist een effen jurk bij aanschaffen, anders wordt 't té bont! Kent V het laatje van grootmoe ders chiffonnière? Het laatje waar overgebleven lapjes goed, snippers zij, reepjes lint en kant in gebor gen waren? En waar U als kind op een stille Zondagachtermiddag in grabbelen mocht, als er een nieuw jurkje voor de pop moest wezen? Zooveel kleurtjes waren er en zóóveel eindjes galon, zóóveel kra len en knoopen in keurige kleine doosjes verpakt, dat U niet wist wat U hierin zoeken moest! Grootmoeder wist het wel... Haar glimmend ge wreven chiffonnière zat vol heerlij ke verrassingen en glimlaclitend keek zij toe hoe het kleine meisje met hoogroode wangen de bonte lapjes betastte en sorteerde... „Chif fonnière" beteekent eigenlijk „vod- denverzamelaarster". Grootmama, de wijze verzame laarster van tientallen verrukkelijke vodden... Aan dat intieme laatje moesten wij denken, toen we onlangs bij de modiste êc1t keus moesten doen illt de tallooze versierselen, welke te genwoordig op hoeden gezien wor den of liever, die een deel van den hoed uit maken! Stukken lint en fluweel, restjes zij en gaas, bloemen en veeren, or- gandi èn... cellophaan! Ja, Madame Suzy brengt cello phaan! Zij legt het glasachtige goedje in een dikke ruche rond den lioedbol en een allermodernst-dopje is ontstaan! Madame Suzy brengt óók korenbloemen, zooals U hierbo ven zien kunt. Niet enkele blauwe korenbloemen, maar roode ook! Zoo groeien ze alleen op vrouwen hoofden... He toef wordt met een zwart fluweelen band op het hoofd beves tigd... dat bandje is eigenlijk de hoek, ziet u... Het hoedje van Madame Meyer, slechts uit gaas, tule en veeren be slaande, mag er óók wezen! Gaat U ze zelf maken, lezeres, die hoedjes? Denkt V, dal U er wel komen zult met een handvol sur prises uit grootmoeders laatje? En met een dosis fantasie? Ach, wij willen U de illusie niet ontnemen, maar wij wijzen V er op, dat ge ook den géést moet heb ben van een Madame Suzy... De geest, die haar handige vin gertjes bezielt-, die een simpel zo merhoedje maakt tot een inspira tie! LéONTINE. Voor welken winkel kijkt U het liefst? Een hoeden-, japonnen-, een schoenen-, een tasschenzaak, een parfumerie, een étalage met linge rieën? Vélen onzer lezeressen zou den zeker antwoorden: ik weifel tusschen een schoenen- en een tasschenzaak; alles wat van leer is, heeft mijn hart gestolen! Er gaat van fraaie lederen voorwerpen nu eenmaal een blijvende bekoring uit. Zou het komen omdat een eeuwenoude indus trie zich dagelijks perfectionneert, of, la ten we liever zeggen, verjongt? Lang vóór het begin van onze jaartelling waren lederen kleedingstukken bij de Egyp- tcnaren en Joden reeds in gebruik en van deze volken leerden waarschijnlijk de Ro meinen de lederbereiding. Wij gelooven echter niet, dat de Egypti sche vrouw gedroomd heeft van de snufjes, uit dierenhuid vervaardigd, welke wij hier naast afbeelden! Het geprepareerde, ossen-, kalfs- of var kenshuidje is degelijk en luxueus tegelijk. Het hóórt bij haar, die zich tot in onder- deelen goed willen verzorgen, het is een noodzaak voor de goedgekleede vrouw! Een paar leeren handschoenen, een fraaie lederen tasch geven aan het eenvoudigste wandeltoiletje nu eenmaal cachet!. Doch daar blijft het niet bij! Ook de portemonnaie, het kam-étui, de corsage, het paraplufoedraal zijn .van leer! Niet erg economisch is dat, waar het materiaal jaren lang goed blijft, het betreffende voorwerp toch in een volgend seizoen onbruikbaar blijkt te zijn, omdat de modellen sterk aan mode onderhevig zijn! Thans ziet men den bijna vierkanten tasch, de zeer siiqpele, korte handschoen Wat de schoenen betreft, die doen dit jaar bijna even raar als de hoeden! Ze zijn erg luciitig, liefst zonder neus of hiel! Ze herinneren meer aan sanda len dan aan schoenen, maar wij schuiven ze zonder eenig protest aan de voeten Vooral een laarsje met geschulpte zool gaat door voor hypermodern Van rare hoedjes gesproken, ook die passeeren nog steeds de revue, zooals we op ons plaatje zien! Niemand krijgt graag een bloempot, op zijn hoofd; een modepoppetje heeft hier echter niets tegen! Het „projectiel" is wel wat raar aangekomen, maar 't blijft zitten en da;ir gaat het 0111! Ook de bloemen vallen er niet uit! Wie een bloem- (Van een specialen medewerker.) Het stond er zoo eenvoudig in de eerste berichten in de dagbladen: N.V. „City-Film" gaat „Boefje" .ver filmen! Maar als je zoo dagelijks verkeert op het kantoor van den productie leider Leo Meyer, dan ga je zoo'n beetje begrijpen, wat er allemaal aan een filmproductie vastzit. Leo Meyer zag er welgedaan uit, toen hij niet de voorbereidingen begon. Thans wordt hij zichtbaar magerder en de vrees, dat hij grijs zal zijn, voordat de film ge reed is. Wat zoo'n klein straatschoffie al niet op zijn geweten heeft. En wat je ook niet weinig verbaast is de uitgebreidheid van den technischen staf. Het aantal leden van den staf overtreft op het oogenblik nog het aantal spelers. De spelers heeft men bij de voorbereidingen nog niet noodig, doch de staf is dag in dag uit in de weer 0111 te zorgen, dat op 15 Juli de opnamen kun nen beginnen. Ik heb nu al kennis ge maakt met Detlef Sierck en zijn vrouw, beiden bruin verbrand van een heerlijke, zonnige zeereis van Amerika naar ons land. Ik heb Noll van Es ontmoet, die Detlef Sierck zal assisteeren. A. H. Wegerif, de architect, was al eenige malen op het kan toor voor besprekingen aangaande décors Cor Steyn kwam met Cor Lemaire contrac ten teekenen. Zij beiden zijn verantwoorde lijk voor de muziek. Cor Steyn, de bekende organist van het City Theater te Amster dam, bekend ook door zijn uitzendingen voor de Vara, componeert de muziek en heeft verder de zorg voor de algcheele mu zikale leiding op zich genomen, terwijl Cor Lemaire da arrangementen zal schrijven. En daarbij is de staf nog niet ten einde. Daartoe bahooren ook Arkos Farkas, de cameraman en diens assistent Croisset, ver der Rita Roland, die bij de montage be hulpzaam zal zijn. Maar één man van den staf is nog steeds onzichtbaar voor me ge bleven: Sonepouze, de opnameleider. Hij moet namelijk zorgen voor de requisieten en de costumes en is den geheelen dag op stap om die bij elkaar te snorren. Zoo nu en dan heb ik hem wel eens aan de telefoon gehad. Gisteren nog belde bij op uit Rot terdamvanuit het politiebureau. hij op zijn geweten bad?" was natuuihjk mijn eerste vraag. Hij bleek echter zoo on schuldig als een pasgeboren kind. Hij was alleen maar op zoek naar een uniform van een Rotterdamschen politieagent uit de ja ren 1905—1910. Ze konden hem echter niet helpen. Nu, ik ook niet Ik heb in mijn jeugd wel eens eenige uren op een politie bureau vertoefd -eu ik mag du£ zeggen,uai Jeffrey Lynn wil graag twee dingen heb ben en gauw! Ten eerste... een ranch, welke aan de eischcn, die hij stelt, voldoet. Ten tweede, een vrouw! Met het oplossen van beide problemen ondervindt hij moeilijkheden. Hij zoekt n.1. een ranch van vijf acres grootte, niet ver van de studio verwijderd. Tijdens de pauze tusschen de opnamen van zijn nieuwste film voor Warner Bros. „Caroer Man" zat Jeffrey in hevig gepeins over deze moeilijkheden verzonken. „Ik zou graag willen trouwen", zei Lynn, „en een huis bezitten. Het leven in Holly wood, het eten in restaurants zijn dingen, welke op den langen duur gaan vervelen." Jeffrey Lynn heeft nog geen bepaald meisje op het oog. „Van één ding ben ik zeker", aldus Jeffrey, „ik zal nooit een roodharig meisje trouwen. Eens was het mijn hartewensch een actrice huwen. Doch daar ben ik van terug gekomen. Natuurlijk zou ik het prettig vinden met een vrouw te trouwen, die zich voor mijn kunst inte resseert, of die voor de een of andere kunst zooals schilderen of muziek belangstelling heeft." Momenteel weet Jeffrey nog niet op welk meisje hij zijnkeus zal laten vallen, op een blondine of brunette Maar rood haar is uitgesloten! Goed behoed Iets voor ik' op goeden voet sta met de ordebewaar ders van onze stad, maar in 1905 was ik nog niet geboren en dus weet ik ook niet hoe de agenten er in die jaren uitzagen. De op nameleider zal er echter wel achter komen. Is U wel eens opgedragen niet eerder te rug te komen voor U een kerkorgel op den kop getikt had? Het is onzen opnameleider overkomen. En als U „Boefje" gelezen hebt, herinnert U zich ook de scène in de rechts zaal, waarin de moeder van „Boefje" zoo'n komiek kapothoedje draagt met een dwaas dansend veertje. Zoo'n hoedje moet er ko men. Waar haal je zoo'n idioot ding van daan? Zelfs onze overgrootmoeders dragen geen kapothoedjes meer. Maar de opname leider scharrelt het op. Het zijn niet de groote problemen, ver bonden aan een filmproductie, waarvoor deze man zich gesteld ziet. Detlef Sierck en Leo Meyer hebben nog wel heel andere vraagstukken op te lossen. Maar ik neem mijn hoedje af voor den opnameleider, zoo dra ik hem eens tegen kom (maar ik vrees, dat dit niet eerder zal zijn dan na be ëindiging van de filmopnamen), want hij is de man, die duizend-en-een puzzles op te lossen krijgt en die ze oplost ook. Het projectiel is wel wat raar aangekomen I pot te ordinair vindt, kiest een citroenpers. Van stroo natuurlijk! 't Is wèl zoo aar dig!

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 13