Een morgenuilstapje voor de bergbeklimmers de wereld Postvl neb ten op Indii Engeland laat Tsjang Kai Sjek niet los in weinig woorden Hospitaal-kerkschip helpt haringvisschers De Tour de France Albert van Schendel en Lanbrichts houden zich goed Minister Steenberghe geen kamerlid Eenig parool van Dantzig: Adolf Hitier Booze weduwe neemt wraak Wegwerker gehuldigd Britsch geld blijft China toevloeien DE EER VAN DE 13e RONDE AAN FRANKRIJK GALLIEN WINNAAR. De dertiende etappe van de ronde van Frankrijk, van Monte Carlo naar Sospel en weer terug naar Monte Carlo, een afstand van 101 k.m. werd gewonnen door den Fran- schen renner Gallien in den tijd van 3 uur 17 min. 56 sec. De' uitslag luidt: 1. Gallien (Frankrijk) 3 uur 17 min. 56 sec. 2. Pages (Frankrijk) 3 uur 19 min. 11 sec. 3. Hendrickx (Belgie) 3 uur 19 min. 17 sec. 11. Albert van Schendel 3 uur 19 min. 48 sec. 14. Lambrichts, zelfden tijd. 20. De Korver, 3 uur 20 min. 51 sec. Dominicus arriveerde als een der laatsten in 3 uur 31 min. 4 sec. evenals Toon van Schendel met een tijd van 3 uur 34 min. 23 sec. Hellemons kwam zeer laat te Monte Carlo in den tijd van 3 uur 41 min. 22 sec. De algemeene rangschikking luidt: 1. Vietto (Frankrijk) 8G uur 4 min. 51 sec. 2. S. Maes (België) 86 uur 6 min. 40 sec. 3. VJaemynck (België) 86 uur 12 min. 53 sec. 6. Lambrichts 86 uur 16 min. 55 sec. 13. Albert van Schendel S6 uur 34 min. 9 sec. 28. Dominicus 87 uur 11 min. 55 sec. 31. De Korver 87 uur 14 min. 38 sec. 39. Toon van Schendel 87 uur 38 min. 13 sec. 49. Hellemons 88 ui^ 12 min. 10 sec. Het landenklassement luidt: 1. België b. 258 uur 58 min. 20 sec.; 2. België a. 259 uur 40 min. 47 sec.; 3. X. O. Frankrijk 259 uur 41 min. 54 sec.; 6. Nederland 260 uur 2 min. 59 sec. Een klein maar zwaar parcours. Klein, maar zwaar was deze dertinede etap pe van de ronde van Frankrijk, welke Maandagmorgen van Monte Carlo via Sos pel en weer naar Monte Carlo terug over 101 K.M. werd gereden. Doch op dezen af stand moesten de renners verscheidene ma len klimmen en dalen met aanzienlijke hoogteverschillen. Het sprak vanzelf, dat deze etappe een kolfje naar de hand was van de klimmers, die dan ook steeds in de voorste gelederen te vinden waren. Het begon al met de bestijging van de Turbig. Vietto klom uitstekend en bereikte als eerste hel dorpje op de bergen voor Ga- lateau doch vlak daarachter zat een groote groep, terwijl op de Grande Corniche en in de afdaling naar Nice het grootste deel der renners bijeenkwam. De beslissing viel ook nog niet, tegen de verwachting in, bij de beklimming van den Col de Braus, een pashoogte van 1.000 me ter, berucht bij renners en volgers om zijn vele en scherpe bochten en korte rechte stuk ken. Er waren gedeelten in niet een stij ging van meer dan 12 pet. Opnieuw was Vietto de beste klimmer, doch 5 K.M. voor de pashoogte liep zijn ketting af. Dit kostte hem de eerste plaats en het talrijke publiek dat zich in de vroege morgenuren reeds op dit wonderlijk mooie deel van de Riviera, met zijn schitterende vergezichten, had ver zameld, kon de teleurstelling over de pech van hun favoriet moeilijk verbergen. De doorkomst op den Braus was nu als volgt: Sylver Maes, Vissers, Gianello, Thietard en Ritserveldt, kort achter elkaar, op 19 seconden lagen Mathias Clemens en Kint, op 25 seconden Albert van schendel en Disseaux. Vietto kwam met 32 seconden achterstand de pashoogte over, Lambrichts was ook in die groep evenals de Korver, die met den dag beter wordt. Toon van Schendel noteer de toen 4 min. 25 sec. achterstand, Domini cus 5 min. 7 sec. en Hellemons meer dan 1U minuten. Hellemons en Dominicus hadden veel last v. d. warmte. En toen de laatste bij de afdaling n. Sospel nog moeilijkheden met de pioen kreeg, was het zeker, dat hij niet meer in de voorste gelederen zou eindigen. Voor Menton was nog de Col de Castil- lon in. de route opgenomen en eerst in de afdaling viel de beslissing. Gallien liep weg en wist alleen Monte Carlo te bereiken met ongeveer VA minuut voorsprong op een groep, waarin behalve de leiders ook Al bert van Schendel, Lambrichts en de Korver zaten. Dominicus' achterstand bedroeg bijna 15 min. op den winnaar. Anton van Schendel daalde te langzaam en alles' wat hij met het klimmen gewon nen had, verloor hij weer bij de afzinking, zelfs nog meer. Groote spanning h'eerschte er of Hellemons nog binnen de marge van 15 pet. van den tijd van den winnaar kon binnenkomen. De Nederlandsche kampioen haal de het nog juist, zoodat hij niet kon worden uitgeschakeld. Het landenklassement luidt: 1. Belgische B-ploeg 258 uur 58 m. 20 s. 2. Belgische A-ploeg 259 uur 40 m. 47 s. 3. Fransche N.O.-ploeg 259 u. 41 m. 54 s. 4. Fransche ploeg 259 uur 43 min. 5. v Fransche Z.O.-ploeg 259 uur 56 min. 6. t Nederl. ploeg 260 uur 2 min. 59 sec. i scheppen voor het afslaan van een Pool- schen overval. Een der vele in het buiten land verspreide leugens zegt, dat Duitsche I militairen naar Dantzig zijn gekomen. De gelieele wereld en vooral onze Poolse he buren, moeten weten, dat er in Dantzig mannen genoeg zijn, bereid en moedig, om zoonoodighun vaderland tot den laatsten druppel bloed te .verdedigen. Onze Poolsche buur mag er kennis van nemen, dat de laatste weken voorzorgsmaatregelen zijn genomen, waardoor een overrompelende aanval op liet Duitsche Dantzig kansloos is geworden. Als men ons nu voorhoudt, dat wij door inrichting van zelfverdediging een of ander verdrag hebben geschonden, dan kunnen wij slechts antwoorden, dat het recht van verdediging ook den Duitschers te Dantzig toekomt. Dantzig wil niet aanvallen. Dat wij van Dantzig uit niemand kunnen of willen aanvallen, behoeft geen betoog. Daarom is het belachelijk, dat aan de Pool sche grens alle mogelijke kleinere en groo- tere versterkingen worden aangelegd. Wij weten niet, of niet op zekeren dag een of andere Poolsche generaal zooals te Wilna in 1922 het plan krijgt een overval op Dantzig te ondernemen, de stad te ver nietigen of te veroveren. Wij nationaal so cialisten scheppen ons voor dergelijke ge vallen betere voorwaarden. De verantwoor delijke mannen zullen zich door geen dreige meuten of persophitsing uit het buitenland uit hun rust laten brengen. Wij hebben een zeer duidelijk parool, dat een naam omvat: Adolf Hitier. Het is ons onwrikbaar geloof, dat Adolf Hitier ook deze 400.000 van het rijk geschei den volksgenooten tot het Moederland terug zal brengen en daarmede opnieuw een on recht van het verdrag van Versailles uit de wereld zal helpen." In verband met. andersluidends berichten deelt minister Steenberghe ons mede dat hij geen Kamerzetel ambieert. De eerste kruistocht met Hoop" goed geslaagd. „De Men schrijft ons: Zaterdag j.1. kwam het hospitaal-kerk schip „De Hoop" de haven van IJmuiden binnen na het volbrengen van zijn eerste korte kruistocht onder onze haringvisschers. Het door de goede zorgen van het be- stuur geheel vernieuwde, tot een keurig mo torschip omgebouwde zeilschip heeft deze eerste tocht voorspoedig volbracht. De nieuwgeplaatste motor heeft op clcze reis bijzonder voldaan. Niet één oogenblik heeft deze zijn dienst geweigerd. Niet een snleheid van een S a 9 mijlen bereikte „De Hoop in zeer korten tijd de visschersvloot en was in een tweetal dagen in de gelegen heid haar door de visschers zoo zeer ge waardeerde hulp te verleenen. Reeds we ken hadden onze mannen uitgezien naar de komst van het H.K.S. „De IIoop" in hun midden. Toen de eerste motorlogger, de H 70, „De Hoopper radio voor een zieken ma troos had ingeroepen en na eenige uren het schip was bereikt, was er bij de gansche be manning groote verbazing. Bij den eersten oogopslag hadden zij gemeend, dat het een" particulier motorjacht was, hetwelk op hen toekwam. Gelukkig bleek na onderzoek de toestand van den zieke van dien aard te zijn, dat hij aan boord van zijn schip kon blijven. Ditmaal waren ook de dokter en de broeder met den predikant aan boord van dit schip gegaan. Denzelfden dag was er nog gelegenheid om hulp te verleenen aan een viertal patiënten van twee loggers, welke allen aan boord in het hosnitaal werden be handeld, terwijl door den predikant op bei de schepen in het achteronder een dienst werd fehouden, welke door de mannen met aandacht werd gevolgd. Aan allen werd tevens wat door allen zoo op prijs gestelde lectuur gegeven. Niet meer van den wind afhan kelijk. Jammer genoeg moest daarna de steven naar Holland gericht, opdat „De Hoop" na deze proefvaart Zaterdag weer te IJmuiden zou binnen zijn. Op deze proeftocht heeft het schip bewezen, dat het zich heel wat sneller kan bewegen dan voorheen en niet meer van wind en weer afhankelijk is. Het kan nu nog meer dan anders beantwoorden aan haar schoon doe' om geestelijke en lichame lijke hulp te verleenen aan zeelieden van elke nationaliteit. „De Hoop" zal van 31 Juli tot 2 Septem ber een tweeden tocht maken. Gouwleider Forster verkondigt het Duitsche standpunt. Gouwleider Forster publiceert, in den „Voel- kischer Beobachter" een artikel, waarin men te Dantzig een definitieve verklaring ten aanzien van den internationalen toe stand uit Duitschen mond ziet. Forster zegt onder meer, dat de buiten- landsche pers zich op de laaghartigste wij ze van leugens bedient en dat de bewering dat in Dantzig een chaos lieersclit, in ieder opzicht onjuist is. In Dantzig bestaat welis waar de wil tot bereid zijn, maar overigens heerschen er orde en rust. Om de nieuw-opgerichte republiek Polen tegen ieder politiek recht in, voordeelen te verschaffen, heeft men in strijd met het ge zonde verstand een klein deel uit het Duit sche volkslichaam gescheurd en veroordeeld tot oen „zelfstandigheid", die nooit een zelf standigheid geweest is. Als men in 1919 hot zelfbeschikkings recht der volken ook op Dantzig had toege past, zou er nooit een zinlooze vrijstaat ont slaan zijn. De wensch van Dantzig, tot het Duitsche rijk terug te kceren. is even oud als de vrije stad zelf. Ongetwijfeld zouden ook de F.ngelschen en Franschen alles in 't werk stellen om een gebied, dat door mcr,- schen van hun nationaliteit bewoond zou worden, terug te krijgen en ook zij zouden zich niet bekommeren om de tegenwerpin gen van andere staatslieden en journalisten Wij Duitschers, aldus Forster, zouden in ie der geval zoo rechtvaardig zijn het goed te keuren, dat een stad, die een zuiver Engel- sche bevolking zou hebben en wederrechte lijk van het Engelschc rijk zou zijn losge scheurd, tot Engeland terug te kecren. Het getuigt van een verantwoordelijkheid zonder weerga, als men, vooal van Enge land uit. Polen tracht op te hitsen onder geeno mstandigheden toe te geven. Men is dus te Londen eerder bereid honderdduizen den menschrn naar het slagveld te voeren dan vierhonderdduizend Duitschers hun na tuurlijk recht te geven. De Polen hebbPn met de afwijzing van Hitiers aanbod bij voorbaat bewezen, dat zij Dantzig ten slotte willen bezitten. De aanspraken op Oost Pruisen, Silezië, en Pommeren wettigen de vraag of de hegemonie eischen van Polen moeten worden uitgelegd als domheid of als grootheidswaan. Wat ons in dergelijke kritieke tij den innerlijk rust geeft, is de hei lige overtuiging, dat het groot Duit sche rijk, als ons moederland, ach ter ons staat en ons onverwijld te '>iilp zou komen. Geen Duitsche militairen naar Dantzig! Niemand kan ons kwalijk nemen, dat wij bovendien in Dantzig met onze bescheiden krachten en middelen de voorwaarden BESPREKING VAN BRITSCHE MILITAIRE AUTORITEITEN. Gisterochtend hebben de ministers van coördinatie der defensie, Chatfield, de minis ter voor de voorraden, Burgin, de ministers van oorlog, marine en luchtvaart, Hore Be- lisha, Stanhope en Kingsley Wood, lord Gort en Maarschalk Cyril Newall in Downing- street 10 'n conferentie gehouden, die ruim een uur duurde. LUCHTGEVECHT BOVEN TSJOENGKING Gisteren is het boven Tsjoengking tot een luchtgevecht gekomen toen Japansche vlieg tuigen de stad bombardeerden. Chineesche vliegtuigen stegen op en bonden den strijd aan. Tengevolge van den luchtaanval is op eenige plaatsen brand ontstaan. Drie bom men zijn binnen 20 meter afstand van het kantoor van Reuter neergekomen, doch ge raakten niet tot ontploffing. Onwillig gemeentebestuur komt van den regen in den dop. Een millionairsweduwe die een 8r00f '\>,v huis in een plaatsje onder den roe* van ivew York had gekocht om dit als hotel h'., exploiteeren heeft van de gemeenteh ke overheid geen vergunning gekregen tot nei schenken van alcoholische 'drankeü. wze gemeente is namelijk bekend om de H.. genheid en de deftigheid van haie bewoners. De millionairsweduwe heelt nu een wraakneming getroffen, die het gesprek van den dag vormt in de upper-ten wier ne- langen daardoor ernstig m liet gedrang drei gen te komen. Zij heeft het groote buiten goed, dat drie kwart milliocii dollar waard is, ten geschenke aangeboden aan... father Divine, den bekenden negerpriester, die ei een eigen, nogal luidruchtige, godsdienst op na houdt. Hierdoor zou liet plaatsje zoowel zijn rust als zijn deftigheid natuurlijk ten eenenmale verliezen. De wrake der weduwe is zeer duur maar zij zal inderdaad het doel treffen, tenzij het gemeentebestuur er als nog iets op zal kunnen vinden... Vertrek van Aankomst te Buizerd (heenreis) Jodhp.24 Juli Sing. 24 Juli Uil (terugreis) Basra 24 Juli Athene 24 Juij Pelikaan (heenreis) Basra 24 Juli Jodhp.24 Juli Emoe (terugreis) Rang. 24 Juli Jodhp.24 Juli Oehoe (heenreis) A'dam 24 Juli Nandoe (thuisreis) Band. 24 Juli Door de directie der spoorwegen Onlangs is de wegwerker J. van Baard wijk te Utrecht door de directie der Spoor wegen gehuldigd ornz ijn moedig optreden toen hij met gevaar voor eigen leven een klein kind redde, dat, spelend op den spoor weg, dreigde door den trein gegrepen te wor- den. Het bestuur van het Carnegie Heldenfonds heeft den heer van Baardwijk thans met de bronzen medaille van dit fonds onderschei den. EEN KIND IN VUILNISBAK VERSTOPT. In een Chineesche woning aan de Ania- liastraat te Medan had een Chinees zijn vrouw mishandeld en deze raakte hierdoor zoo overspannen, dat zij een baby van één maand in een vuilnisbak verstopte en daar na zelve in de Delirivier sprong. De vrouw, werd, aldus de N. It. Crt. trered. Zoodoende vernam de politie evenwel de mishandeling en zij arresteerde den echtge noot liet kind vond men later gelukkig nog in leven, in den bak terug. DUITSCHLAND VERLAAGT INVOER RECHT OP DOORREGEN SPEK. De „Reichsanzeiger" No. 164 van 18 Juli publiceert, naar het Hsb meldt, een verorde ning, welke het invoerrecht op doorregen varkensspek, ingevoerd in stukken van ten minste 4 k.g., gezouten of gerookt, voor de periode 1 Augustus a.s. tot 1 October van het volgende jaar verlaagt van 150 op 30 mark per 100 kilo netto. OOK NA HET ACCOORD MET JAPAN ZAL DE BRITSCHE POLITIEK JEGENS NATIONALISTISCH CHINA ZCH NIET WIJZIGEN. Chamberlain heeft gisteren in het Lagerhuis een verklaring afgelegd over de onderhandelingen te Tokio. Hieruit kan worden opgemaakt, dat de overeenkomst tusschen Craigie en Arita geen wijziging brengt in de Britsche politiek jegens Tsjang Kai Sjek. Engeland bevestigt tegenover Japan slechts de houding van neu traliteit, die sedert het uit'breken der vijandelijkheden is aangenomen. Alle andere berichten en commentaren werden zuiver propaganda genoemd. DE TEKST DER OVEREENKOMST. De overeenkomst tusschen Engeland en Japan behelst o.m.: „De Britsche regeering erkent ten volle den huidigen toestand in China, waar vijan delijkheden op groote schaal aan den gang zijn. Zij neemt er nota van, dat zoolang die staat van zaken voortduurt de Japansche strijdkrachten in China bijzondere behoeften hebben ten aanzien van het behoud der ei gen veiligheid en der handhaving van de openbare orde in de onder haar controle staande gebieden, en dat zij al die oorzaken of daden dienen te onderdrukken of uit den weg te ruimen, welke hen zullen belemme ren of hun vijand ten goede zullen komen. De Britsche regcering heeft niet het voor nemen eenigerlei daden of maatregelen te begunstigen, welke nadeelig zouden kunnen zijn voor het bereiken van bovengenoemde doeleinden door de Japansche troepen en zij zal gebruik maken van deze gelegenheid om haar politiek in dit opzicht te bevestigen door het aan de Britsche autoriteiten en de Britsche onderdanen in China duidelijk ie maken, dat zij zich moeten onthouden van dergelijke daden en maatregelen." Geen nadeel aan de Britsche valuta. Op de Chamberlain gestelde vraag of hij de verzekering wilde geven, dat er niets overeen gekomen zou worden bij de komen de onderhandelingen, dat nadeel zou kun nen toebrengen aan de Chineesche valuta of aan de rechten van Groot-Brittannië om credieten te verleenen aan de Chineesche regeering voor welk doel dan ook, antwoord de Chamberlain bevestigend en voegde daaraan toe, dat de besprekingen beperkt blijven tot plaatselijke problemen te Tient- Op de vraag van Artliur Henderson, van de labouroppositie, of de concessies niet in feite een de facto erkenning zullen vormen van de Japansche souvereiniteit ten aanzien van deelen van China, die thans onder con trole staan van de Japansche gewapende macht, antwoordde Chamberlain ontkennend Op de vraag van Greenwood, of er eenige wijziging, welke ook, is gebracht in de Brit sche politiek jegens China, antwoordde Chamberlain: „neen". Op vragen betreffende den huidigen toe stand in Tientsin verklaarde de premier, dat de algemeene toestand in Tientsin ongewij zigd is. Er zijn geen incidenten gemeld. De mei ktoevoer is vrij bevredigchd. De leverin gen zijn voldoende, maar blijven onderwor pen aan vertragingen bij "de versperringen. Japan heelt Chineesch zilver te Tientsin niet opgeëischt. Op de vraag, of hij de verzekering wilde geven, dat de Chineesche zilverreserve in Tientsin, die geraamd wordt op een waarde van 2% millioen Pond Sterling, niet zou worden uitgeleverd aan de Japansche auto riteiten antwoordde Butler namens de re geering, dat de Japansche regcering nooit tegenover de Britsche regeering eenigerlei voorstellen heeft geformuleerd betreffende de beschikking over deze zilverreserve. Lord Halifax heeft in het Iloogcrhuis een gelijkluidende verklaring afgelegd. Verwacht kan worden, dat als resultaat van de overeenkomst deze agitatie zal op houden. Temeer daar de Japansche premier intusschen, naar gemeld wordt, heeft ver zekerd, dat de Japansche regeering. nu zij haar politiek bepaald had, de agitatie, wel ke niet in overeenstemming daarmede was, kon in toom liouden. „Capitulatie van Engeland". De Duitsche pers noemt de onderteeke- ning van de Britsch-Japansche overeen komst te Tokio een „capitulatie van Enge land in het Verre Oosten'. De „Nachtausgabe" schrijft, dat de vol ledige capitulatie van Engeland een zware slag \oor het trotsche Albion is. In den terugslag op Europa aldus vervolgt het blad kan Engeland geen bijzondere ver wachtingen aan de overeenkomst met Ja pan vastknoopen. De openlijke bekentenis van de Engelsche militaire zwakheid, voor al ter zee. zal geen gunstigen indruk ma ken op de staten in Europa, die door En geland gegarandeerd zijn. Practiscli be wijst Engeland slechts, dat het de vloot- strijdkrachten, die voor een uitvechten van liet conflict in lief Verre Oosten noodig zou den zijn. in het gcliecl niet ter beschikking heeft, indien het de Middellandsche Zee niet volkomen wil prijsgeven. De gevolgen voor de onderhandelingen te Moskou kunnen in Engeland evenmin onder schat worden. Verder zal merkbaar worden flat iedere vermindering van den Iïritschen invloed in China ook een vermindering van de Engelsche financicele mogelijkheden bii de wapening en de ondersteuning der gega randeerde staten beteekent. Engeland heeft, over het geheel genomen, slechts toe gegeven, zonder een werkelijk succes behaald te hebben. Dat is de beste kenschetsing voor de positie van Engeland in Europa en in de wereld Ajuerikaansch schoeisel naar Engeland. De vraag van Engeland naar Amenkaan- sche schoenen bevindt zich in stijgende lijn De Vereenigde Staten voerden gedu rende rle eerste vijf maanden in dit jaar voor 142.503 pond schoenen naar Enge land uit, tegen 81.723 pond in de overeen- koinstige periode van 1938. Vooral de mo dellen. die geinspireerd zijn door „Holly- wood" (de film-kolonie) blijken in Enge land zeer gewild te zijn. Maatregelen tegen spionnage. De regeer ring van de Vereenigde Staten heeft uitge breide maatregelen genomen tot bescher ming van de militaire en diplomatieke geheimen tegen de buitenlandsche spion nage. Gedurende het belastingjaar 1939 hebben de G-men. die belast zijn met de contra-spionnage 1651 gevallen ter behan deling gekregen tegen 250 in het vorig jaar. De leider van de G-men, Edgard Hoo- ver, heeft besloten de in Mei 1938 uit be zuiniging gesloten bureaux te Alaska, Ha waï en Porto-Rico weer te openen. Het ministerie van buitenlandsche za ken heeft verder verboden dat de diplo matieke archieven van na einde Decem ber 1938 ter inzage worden gegeven aan personen, behalve regeerings-ambtenaren. Tot nu toe stonden deze archieven steeds ter beschikking van professoren en stu denten. Van het burgerschap vervallen verklaard, Gewezen Tsjechische ambtenaren, die in het buitenland wonen, zullen feitelijk buiten de wet worden geplaatst- daar zij van hun burgerschap worden vervallen verklaard en hun persoonlijke bezittingen ten behoeve van den staat worden ver beurd verklaard op grond van een nieu we wet, welke door de regeering is aan genomen. Britsch-Indische miliairen naar Egypte. Vernomen wordt, dat de regeering van In- dië schikkingen treft voor de uitzending in de naaste toekomst van een aantal troe pen uit Indië naar Egypte. Men gelooft, dat deze beweging in overeenstemming is met de aanbevelingen der commissie Chat field en verband houdt met het besluit de militaire reserve in Egyple weer op peil te brengen. Goederen van koning Zog in beslag geno men. Een commissie in Albanië, onder voorzil torschap van den commandant der koninklijke karabiniers heeft besloten al le goederen van koning Zog en zijn voor naamste raadslieden tc sequestreeren en verbeurd te verklaren. Het besluit wordt gemotiveerd met de „anti-nationale actie", van den koning 'en zijn raadslieden. Niet-aanvalsverdragen van kracht geworden* Op het ministerie van buitenlandsche za ken zijn de ratificatie-oorkonden voor de DuitschEstlandsclie en Duitsch—Letland- sche niet-aanvalsverdragen uitgewisseld. De verdragen zijn daarmede van kracht geworden. Groote droogte. De groote droogte richt vooral in het oosten der Vereenigde Sta- ten groote schade aan. De oogsten wor den in gevaar gebracht en de boschbran- den nemen voortdurend in aantal toe. De „rackets" in Amerika. Dat de zooge naamde „rackets" in Amerika, ofschoon zij hun grooten tijd gehad hebben, nog wel degelijk bestaan, is dezer dagen te New- Vork gebleken toen hekend werd dat vijf artsen bet rokken waren in een racket, die levensmiddelenhandelaars tot afgifte van vrij aanzienlijke bedragen dwong onder de bedreiging dat, wanneer dit niet ge schieden, de medici zouden bekend makerj dat liet voedsel van ondeugdelijke kwa- liteit was. De vijf artsen, waarvan de oud ste reeds diep in de zeventig is, bevinden zich in hechtenis. Zeven Arabieden gearresteerd. Zevert Arabieren, naar beweerd wordt, leden van een moordenaarsbende te Jeruzalem, zijn gearresteerd in gebouwen, welke blijkbaar in gebruik zijn als hoofdkwartier der plaat selijke terroristen. Volgens Havas hebben de Lritschc autoriteiten, gebruik makend ian een kalmte, welke was ingetreden in de activiteit der terroristen in zes dor pen m Sainaria, 138 Arabieren, leden van terroristische organisaties, gearresteerd, voorts is overgegaan tot een zuivering van net politiecorps. De regeering bestrijdt Krachtig de onwettige immigratie en heeft een uit Weenen afkomstig geneesheer ge arresteerd, die een clandestiene organisa tie in Palestina leidde. BUischc firma's moeten uit Tsinanfoe ver trekken. Van Japansche zijde wordt ge; meld, (lat dertig Britsche firma's te Tsi an oe, de hoofdstad van de door de Ja- panneezen bezette provincie Sjantoeng, bericht hebben gekregen, dat zij binnen veertien dagen uit de stad moeten vertrek- ken. Deze actie is op touw gezet door de anti-Bntsclie boycotcommissie. A.mcrikaansch matroos aangevallen. bevelhebber van de Amcrikaansche vloot in hot verre oosten, Admiraal Yarhell, hot ministeric van Buitenlandsche Zaken een rapport gezonden over een aan bal op een Amerikaansch matroos do°r een Japansch schildwacht te Hankati. Vol gens dit rapport is de Japannees schuldig aan dit incident.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 2