Vroolijk voorspel van de Vierdaagsche Jeugd en jolijt kenmerken de waardige stad ïliemiró uil lUJc 3IckzIacA uieuuró KeAJk exi Zending. Opening nieuwe zaak Concert Stedelijk muziekcorps Visscherij Het hoogseizoen aangevangen Marktberichten Marktoverzicht Het Amerikaansche vlootbezoek Tijdschriften De Kaagweek Scheepvaartberichten Onze 4-daazsche verslaggever schrijft Het vertrek. Zoo zijn dan, gisterenmorgen om 7.41 uur, onze Heldersche vierdaagsche tippelaars naar Nijmegen vertrokken. Bepaald in „alle stilte" is dat nu juist niet gebeurd. Reeds ver voor den vertrektijd waren zij op het Stationsplein aanwezig. Eén der leden van de „Zilver meeuw" moest verstek laten gaan, daar hij door werkzaamheden verhinderd was, terwijl de heer Lücker te elfder ure nog vrijaf hdd weten te krijgen en dientengevolge de groep individueelen kwam versterken. De „Jutter" en de „Duinkanters" waren voltallig. Vele clubgenooten, vrienden en vriendinnen, zelfs vaders en moeders, waren te saam gestroomd om afscheid te nemen van hun dierbaren. Vooral mej. Helder stond in 't middelpunt van de belangstelling en „broerlief" legde het afscheid zelfs op de gevoelige plaat vast. Bij de veteranen. Tot aan Alkmaar was 't gezang niet van de lucht. Eenige mondorgelvirtuoozen verston den hun vak best. Van Alkmaar af konden we steeds plaatsnemen in gereserveerde coupé's. De Ned. Spoorwegen toonden zich van hun beste zijde. Tijdens de reis hebben we hier en daar nog eens een praatje gemaakt. We ver namen, dat de heeren Mol, Amiabel en Willems nu reeds voor de zevende maal In successie naar Nijmegen trokken. Van volhouden gesproken. Terwijl de heer Scherer (onze oudste Heldersche deelnemer) reeds voor de 6e maal heen gaat. Verder vertelde de heer Willems ons, dat er bij de Individueele loopers ernstige plannen bestaan om een „Helder sche Vierdaagsche Vereeniging" op te richten, welks leden zich uitsluitend zullen toeleggen op het deelnemen aan deze marschen. „Welkom". Reeds bij het verlaten van het station ver kondigt een groote eereboog de hartelijke ge voelens van Nijmeegs burgerij. Het „welkom" is geen ijdel woord, maar het komt uit het hart en geeft den nieuw aangekomenen direct het prettige gevoel in een bevriende om geving ontvangen te worden. De burgerij is uitgeloopen om van de aankomst getuige te zijn en de politie heeft met de verkeersrege ling de handen vol. Uren lang duurt dit binnentrekken. Op en om 't kazerneterrein. In de Prins Hendrikkazerne (kazerne der koloniale reserve) is het zeer druk van gaande en komende wandelaars. Oude bekenden van vorige jaren groeten elkaar en aan kwink slagen en toespelingen op den goeden afloop is geen gebrek. Speciaal de „heeren" Helder sche deelnemers hebben de zorgen aan den kant gezet en zijn welgemutst en blij gestemd. In verband met de genomen militaire maat regelen heeft men ditmaal niet de beschik king over militaire tenten. De Vierdaagsche leiding heeft echter een zeer goede keus ge daan door een viertal houten danstenten te plaatsen, waarin een gedeelte onzer Helder sche tippelaars een keurig onderkomen vonden. Waar ze liggen. De leden der Zilvermeeuw, de Duinkanters en de groep van P.T.T. liggen op 't kazerne- terrein in tent no. 1. De individueelen in tent no. 2 en 3. De stafmuziek, de Adelborsten en de Schor pioen in tent no. 4. De leden der Jutter vonden wij na lang zoeken in een kamer in het Hospitaal. Doch ook zij waren tevreden. Vlaggenparade. Na den inwendigen mensch versterkt te hebben, verzamelden onze wandelaars zich te zeven uur voor de kazerne. Vandaar ging men, Uit onze omgeving Breezand. Toen we in een vorig nummer over de ope ning van een nieuwe zaak berichtten, bleef door een misverstand een verslagje achterwege van het openstellen van een anderen nieuwen winkel, waar we eveneens op verzoek een kijkje namen. Het gold den vischhandel van den heer G. de Vries in den Meerweg, een nieuw pand, waarvoor de heer W. Hoep het ontwerp maakte. De uitvoering berustte bij den heer P. Schouten, de heer Pieterse deed het schilder werk, terwijl de heer Blom uit Alkmaar voor een keurige betimmering zorgde in dezen, in frissche, heldere tinten gehouden winkel. Uit den aard der zaak behoefde de opzet niet zoo heel groot te zijn, daar de heer De Vries z'n clientèle meer zelf bezoekt. Maar op den dag der opening kwamen toch ook velen even aan- loopen om iets uit „De gezonde apotheek" te halen., en daar de heer De Vries niet alleen voor versche en gerookte visch, maar ook voor een nog warm gebakken vischje kan zorgen, omdat hij nu ook over een eigen bakinrichting beschikt, en bovendien door een speciale ma chine de bokking en makreel heel fijn uitge sneden kan leveren, zal. dunkt ons, menigeen uit de buurt zoo tegen „broodeterstijd" nog wel eens den winkel binnenstappen. Behalve het bovengenoemde zal hij ook vischconserven, jam, limonade, mosterd, azijn, soja, enz. kunnen koopen in Breezand's nieuw ste zaak. waarin thans ook de bloemen prjjken, die door bouwer, schilder, loodgieter, buren en kennissen ter gelegenheid van de opening zijn geschonken. voorafgegaan door de Stafmuziek, naar de Wedren, alwaar de vlaggenparade plaats vond. Onze „Staf" speelt voor eeniging". „De Ver- Het behoort tot de goede gebruiken op dezen dag, dat op den avond een taptoe wordt gehouden. De Stafmuziek trok na de vlaggen parade naar het concertgebouw „De Vereeni ging", om daar te concerteeren. Na dit concert, hetwelk door duizenden menschen, zoowel bin nen als buiten dit gebouw, werd aangehoord, volgde de eigenlijke taptoe. Vooral dit laatste werd met groote aandacht gevolgd. Zoo eeindigde dezë dag in groote vroolijk- heid. Niemand denkt er aan wat door hem of haar den volgenden dag en nog drie dagen daarna gepresteerd moet worden. Wij kunnen slechts hopen, dat zij het allen tot een goed einde zullen brengen. Extra en laatste concert onder leiding van den heer Joh. F. Pala, op Donderdag 27 Juli a.s. des avonds van 8.30 uur tot 10 uur in de muziektent Julianapark. Programma. 1. Telefunken-marsch, J. Evert, arr. P. J. Molenaar. 2. Dichter und Bauer, Ouvert. Fr. v. Suppé. 3. Fantasie aus la Bohème, G. Puccini, arr. J. Schifferl. 4; Scuvernir. Valse de concert. Joh. F. Pala. 5. 1'Arlesienne. G. Bizet. arr. L. Chomel. a. Intermezzo. b. Menuet. 6. Aida. (de Verdi) grande Fantaisie. arr. J. Bouchel. 7. Burgem. Ritmeester-marsch. Joh. F. Pala. No. 3 eerste uitvoering. WIE MIST EEN POSTDUIF? Gisteren is aan komen vliegen een postduif, gemerkt L 53 69 No. 62-, Men kan het dier afhalen aan Balistraat 42. GEVENT ZONDER VERGUNNING. Gisteren bekeurde de politie een persoon, die zonder vergunning aan hit venten was. Bij on derzoek bleek, dat hij nog in het Politieblad gesignaleerd stond bovendien, zoodat hij van daag op transport naar Alkmaar gaat. Urk, 24 Juli. Door 60 vaartuigen werd j.1. Zaterdag aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 5960 pond Kuilpaling, van 40 tot 220 pond pei vaartuig, prijs 17% tot 23 ct.; 78 pond Lijn of beugaal, 30 tot 39 ct., 60 p. Fuikaal, 30 tot 31 ct., 230 pond Noordzee- school, 10 tot 15 ct., 100 pond Schar, 9 tot 10 ct., 110 pond Poonen, 7 tot 8 ct. per pond en 390 manden Nest, prijs 40 tot 45 ct. per mand. De kleine kustlijnaalvisschers brachten per morgen vangsten aan de markt van 15 tot 30 pond lijn- of beugaal. De gemiddelde prijs van deze soort lijnaal was 30 ct. per pond. Deze categorie visschers maakte dan ook weekbe- sommingen van 20 tot 35 gulden per kunstlijn- aalvisscher. De groote stoomiijnaalvisschers hadden per etmaal vangsten van 60 tot 90 pond per vaartuig. Hier-an was de gemiddelde prijs 35 ct. per pond, aangezien deze soort lijnaal zeer mooi van stuk is. De weekbesommingen waren gemiddeld van 60 tot 100 gulden per stoomvaartuig. Ging de lijn of beugelvisscherij dus vooruit, het tegenovergestelde was te con- stateeren met de kuilpalingvisscherij. De laat ste weken was voor deze visscherij het weder niet gunstig te noemen. De kuilpalingprijs bleef zeer hoog. De motorlooze zeilvaartuigen maak ten voor de kuilpaling een gemiddelden prijs van 20 tot 21 ct. per pond. De gemiddelde weekbesommingen waren maar 10 tot 16 gld. per zeilvaartuig. De kleine motorvaartuigen hadden per etmaal vangsten van 100 tot 200 pond. De gemiddelde prijs van deze soort kuil paling was 23 ct. per pond. Veelal werd door deze vaartuigen in Noordelijke richting ge- vischt. Verleden week waren de weekresulta- ten van 130 tot 190 gulden per vaartuig. De nestvisscherij was ook van zeer weinig be- teekenis. De fuikaalvisschers hadden in de 2 etmaal tot 300 pond gevangen. Per pond werd voor deze fuikaal gemiddeld 30 ct. betaald. Besommingen waren dan ook 100 tot 135 gld. De verdiensten van onze groote Noordzee- vloot waren matig tot bevredigend. De kust vaartuigen voor IJmuiden en Scheveningen maakten besommingen tot 110 gulden. De garnalenvisschers tot 180 gulden. De groote motorvaartuigen voor Texel en Terschelling van 200 tot 290 gld. per vaartuig. De snurre- vaadvaartuigen tot 500 gulden. De vorige week (17 tot en met 22 Juli) werd door 20 tot 70 vaartuigen per dag aan den Gemeente lijken Vischafslag alhier aangevoerd: 19837 pond Kuilpaling, prijs 17% tot 26 ct., (voo 14 dagen vas dit: 12634 pond, 21 tot 27 ct.); 2612 pond lijn- of beugaal, 29 tot 39 ct., 614 pond Fuikaal. 30 tot 33% ct., 230 pond Noord zeeschol, 10 tot 15 ct., 100 pond Schar, 9 tot 10 ct., 110 pond Poonen. 7 tot 8 ct.. alles per pond en 708 manden Nest, prjjs 40 tot 45 ct. per mand. Zaterdag en Zondag is het hoogseizoen voor Texel aangevangen. In den voorzomer vertoefden wel reeds gasten op Texel, zelfs meer dan in andere jaren, maar Zaterdag kwamen ze in zeer groot aantal op Texel aan T.E.S.O. moest zelfs twee booten laten va ren, daar het niet mogelijk was passagiers en rijwielen op één boot te plaatsen. Zondag waren dan ook de meeste hotels te De Koog reeds flink bezet en ook te Den Burg waren de hotels al aardig vol. Op het oogenblik zijn er nog plaatsen te krijgen, doch de volgende week, wanneer ook weer vele scholen vacan- tie krijgen, zullen de hotels en pensions wel geheel gevuld raken evenals de kamphuizen terwijl bij de meeste particulieren voor dien tijd ook pension is besproken. Toch, door groote uitbreiding van vele hotels, het bij bouwen van pensions en het steeds grooter aantal particulieren, dat „pension houdt" bestaat er niet veel kans, al wordt het aan tal gasten ook veel grooter dan voorheen, dat men geen logies meer kan bekomen. Natuur lijk is het altijd raadzaam te voren pension te bespreken. De aanvoer van lammeren was Maandag niet groot, nog slechts 107 stuks werden te koop aangeboden. Deze geringe aanvoer had grooten invloed op de prijzen, die ongeveer een gulden hooger waren dan vorige week De schapenhandel was nog slecht; magere schapen golden 8.tot 10.— per stuk, beste iets meer. De hoogste prijs werd ge maakt door den heer J. Smit Tz., die voor prima dieren 16.ontving. De wolhandel is nog slecht, er wordt steeds ongeveer 65 cent per kg geboden. Vette var kens doen op de boerderij pl.m. 26 cent per pond. Koeien werden slechts twee aangevoerd; prijzen 160.tot 120. Nuchtere kalveren golden gemiddeld 10.50, Graskalveren hoogste prijs 65. Verder werden twee paarden verhandeld, prijzen 175.tot 250. Aan de eierenveiling deden de eieren nog goede prijzen, de middenprijs bleef vrijwel ge lijk aan vorige week. Veemarkt, Maandag 24 Juli 1939. 107 lammeren 4.tot 6.66 schapen 9.tot 14.2 paarden 175.tot 250.2 koeien 160.tot 210.7 graskalveren 25.tot 65.16 nuchtere kalveren 7.tot 14. Eierenveiling, Maandag 24 Juli 1939. Aangevoerd: 70.000 eieren. 58—62 kg per 100 3.25 tot 3.60; 62—64 kg per 100 3.50 tot 3.65; 6670 kg per 100 3.70 tot 4.00; 50—56 kg per 100 3.05 tot 3.35. OUDE MUNT GEVONDEN. De heer H. de Ridder uit het Noorden vond gisteren bij het vlasplukken op de boerderij Jachtlust een zilveren munt, dateerend uit het jaar 1737. De eene zijde vertoonde de Ned. Leeuw, de andere kant een maagd met een bijl. Als randschrift op de munt (niet op den rand) staat geschreven: B.E.L.G.T.R.A.I Als waarde is aangegeven 1 G. EEN STUK VAN DEN PINK AFGEMAAID. Bij het maaien fnet een zeis raakte de maaier P. Mosk, met den zeis tegen een zij ner handen met het noodlottig gevolg, dat een stuk van zijn pink werd afgesneden. De ongelukkige is door Dr. Renauld van Ooster end verbonden. EXAMEN. Geslaagd voor het toelatingsexamen voor het R.K. Seminarie „Hageveld", te Heem stede, S. Witte Pz., van Zuid-Haffel, leer ling der St. Jozefschool te Den Burg. VLEKZIEKTE VAN VARKENS. Bij den heer P. Kikkert te De Waal, is on der de varkens vlekziekte geconstateerd. Het betreft een geval bij een zeug met 13 big gen. De dieren, die zich in de nabijheid bevon den, ook die van de aangrenzende bewoners, zijn door den dierenarts, den heer Koens, geënt. DE AANGEREDEN KOE NIET AFGEMAAKT. Naar men ons mededeelt, is de koe van den heer Kalis, die Vrijdag op den Schilderweg door een auto werd aangereden, niet afge maakt (zooals gewoonlijk in zulke gevallen geschiedt) doch de pooten zijn gespalkt). Het dier zal vermoedelijk geheel herstellen. Zeer groote belangstelling. Zooals wel te verwachten was is de belang stelling voor de thans te Rotterdam in de haven liggende Amerikaansche oorlogsbodems heel groot. Reeds meer dan een uur voor dat de ge legenheid tot het bezichtigen van de schepen werd opengesteld stond een lange file gega digden op de Parkkade te wachten. Zaterdag middag hebben niet minder dan 1640 personen een bezoek aan de schepen gebracht; Zondag was de belangstelling nog grooter. Er was in de buurt van het Park zelfs een merkbare trek in de richting van de Parkkade. De politie heeft veiligheidshalve het rijverkeer op de Parkkade verboden. Op de schepen zijn Zondag in totaal 3327 personen toegelaten. Op de „Trenton" werd dansmuziek ten gehoore ge bracht en menig paartje heeft op een der dek ken een dansje gemaakt. VERZOEK AFGEWEZEN. Wij lezen in de Standaard"i Het bestuur der Vereeniyxng van Vrxjz^xnnxg Hervormden te Hengelo (O.) heeft tot keraad der Nederlandsch Hervormde g fin meerderheid rechtzinnigte Hengc o, verzoek gericht om een morgendxenst af ie staan aan deze vereeniging, waarin zou v gaan de pas in dienst getreden ticeede voor ganger dezer vereeniging de emeritus-predx at ds. G. W. Welchers. De kerkeraad heeft net verzoek wegens principieele bezwaren tegen genoemden predikant afgewezen. DR. A. DE BONDT. Bij K.B. is aan dr. A. de Bondt te 's-Gra- venhage, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als reserve-veldprediker voor den txjd van oorlog bij het leger te velde. JUBILEA. Ds. J. J. T. Spaargaren herdenkt 2 Augustus zijn 25-jarig ambtsjubileum. Hij was predikant te Driehuizen, Oterleek, Aartswoud, Midsland en deed 21, Juni 1931, zijn intrede te Broek in Waterland. Dr. W. J. M. Engelbrechts herdenkt 26 Aug. zijn 1,5-jarig ambtsjubileum. Hij was predikant te Bergschenhoek en Den Ham en deed 11, Mei 1905 zijn intrede te Amsterdam. Dr. J. C. Goslinga herdenkt 16 Augustus zijn 25-jarig ambtsjubileum. Hij was predikant te MolenaarsgrafOosthem exx deed 12 Juli 1925 zijn intrede te Buitenpost. Ds. J. D. Heersink herdenkt 6 Augustus zijn 1,0-jarig ambtsjubileum. Hij was predikant te Baambrugge, Emlichhoim, Nieuweroord en deed 27 Februari 1921 zijn intrede te Oude Pekela. NEDERLANDSCHE ZEEMANSCENTRALE. De tehuizen voor zeevarexiden te Rotterdam, Hamburg en Londen werden in het tweede kwartaal 1939 bezocht door respectievelijk 8821, 962 exx 1131 zeevarenden, 538 zeevarenden ixi het Rotterdamsche Zeemanshuis logeerden met een totaal van 3021, verpleegdagen. ïïlaMneJUAictden Luitenant ter zee le klasse G. Koudijs, on langs geplaatst bij het departement van de fensie, is werkzaam gesteld bij de Ile Afdee- ling A, officier M.S.D. le klasse W. P. Plan- tenberg, eveneens dezer dagen op dit depar tement geplaatst, is werkzaam gesteld bij de IVe Afdeeling A. Luit. ter zee le kl. R. J. de Visser, is ge plaatst aan boord H. Ms. Tromp. Per m.s. Cristiaan Huygens worden 26 Juli a.s. uit Ned. Indië te Genua verwacht van de Kon. Marine luitenants ter zee 2e kl. jhr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet en F. J. Kroe- sen, officier-vlieger der 2e klasse jhr. P. J. Elias. DeKern. Uitgave Van Holkema Waren- dorf N.V. te Amsterdam. Juli-nummer. Van den inhoud van „De Kern" noemen wij ditmaal het artikel uit de New-Yorksche Fo rum „Professor wordt loodgieter". Zeer inte ressant is datgene wat verteld wordt over .Punch", het wereldvermaarde Engelsche sati rische periodiek, terwijl wij eveneens enkele wetenswaardigheden voorgezet krijgen over Litwinof. Voorts zijn er bijdragen over Tosca- nini, over den kinaboom, over de kunst van het slapen, etc. Een actueel nummer, dat men met interesse zal lezen. Contact. Juli-nummer. Uitgave Dallaan te Baarn. Dick S. schrijft een „Brief uit Lon den", terwijl we van de hand van Henk Sehol- tens het noodige lezen over Tien jaar Jeugd herbergen. Uitstekend is de bijdrage „De weg naar betere foto's". Voorts de gewone rubrie ken met nieuwe en aardige bijdragen. Een Con tact-nummer, even frisch en prettig leesbaar als men dat steeds gewend is. De Natuur. Juli-nummer. Uitgave Druk kerij-Uitgeverij „De Hofstad", Scheepmakers straat, Den Haag. Dr. Feuilletau de Bruyn heeft het over de zeescheepvaart der papoea's en doet zijn artikel vergezeld gaan van inte ressant fotomateriaal. De heer v. d. Stigghel schrijft over de reiniging van het zeewater in kleine aquaria, waarmede menig aquarium houder zijn leering kan doen. In weer en wind. Uitgave W. L. J. Brusse te Rotterdam. Juli-nummer. Simon de Waard leverde de bijdrage „Een dagje bij de vogels de De Beer" (het slot), en voegde prima foto's bij. Junius beschrijft Juli en Augustus, terwijl W. H. Dingelmdein het heeft over Natuurbespiegelingen voor ander halve eeuw. Van belang voor fotografen is dat gene wat W. A. van Bezooyen te vertellen heeft over het onderwerp „Met de camera de natuur in". Onze Aarde. Juli-nummer. Uitgave Van Holkema Warendorf N.V. te Amsterdam. Dr. C. J. Wijnaendts Francken beschrijft de verovering van de Matterhorn en behoeft het nader betoog dat er unieke illustraties aan den tekst toegevoegd werden? Een ander mede werker vertelt van de wandelingen door Pe king, terwijl Tillema het noodige schrijft over jagerstammen op Borneo. De moeite van het lezen overwaard is voorts de bijdrage De Zuid- Limburgsche mergelgrotten als toevluchtsoord. Natuur en Techniek. Juli-nummer. Uitgave JE. E. Kluwer te Deventer. Henk Wildorp schrijft over Darwin en de Mensch, terwijl de vliegtuigexpert C. van Steenderen aan de hand van tal van prima illustraties schaalconstructies beschrijft. Dr. Nieuwman vertelt van Deeling en Kolonievor ming en W. van Gent trekt een interessante parallel tusschen de oude astrologie en de mo derne astronomie. De geheele aflevering' is rijk geïllustreerd. Onze Marine. Juli-nummer. Uitgave N.V. Drukkerij Uitgeverij v/h C de Boer Jr„ Den Helder. De inhoud van het Juli-nummer van dit periodiek, hetwelk, zooals bekend, geheel aan de populariseering der Nederlandsche Ma nne gewijd is, bevat als gewoonlijk diverse interessante artikelen op populair-maritiem gebied Daarnaast vestigen wij de aandacht °P ,f,o'J ge van Renlua: ..De Nederlanders in 1878 naar de IJszee" en op datgene wat over de in Indië opgenomen Marine-film <^e zegd wordt. Een nummer, dat door de lezers ongetwijfeld met interesse gelezen zal wor- De derde dag an het grootste zeil-evene- ment van Nederland, de Kaagweek, kenmerkte zich evenals de beide voorgaande dagen door sportiviteit en goed zeilmanschap. Maar de wind werkte in het geheel niet mede, zoodat de dag eindigde als de bekende nachtkaars. De mooiste overwinning van den dag boekte wel Daan Kaghelland in de Olympiajollen klasse. De uitslagen luiden: Holland—Friesland, regenboogwedstrijd: i. S Kuipers (Friesland), 2. R. v. d. Sluis (Fr.), 3.' J. V. v. d. Velde (H.), 4. W. Z. v. d. Mey (H.). 45 M2-klasse: 1. Coppelstock, st. J. H. c. Sieverts; 2. Blauwe Vogel, st. P. Molenaar; 3 Foehn, st. A. G. Sijthoff. Vrijbuitersklasse: 1. Graaf de Lumey, st. L. J. Fonteyn; 2. Jan Brass, st. J. Dorsma; 3. Thedo, st. F. C. Bosman. Drakenklasse: 1. Viking, st. ir. J. C. p, Hopkes; 2. Thedo II, st. A. Carpentier. Drakenklasse B: 1. Stormvogel, st. H. W. v. d. Steen; 2. Zenith, st. W. Bakker. Olympiajollen klasse A: 1. Fram, st. mej. C. van Gooi; 2. Mop. st. H. Bollemeyer. Olympiajollenklasse A II: 1. Glipper, st. D. Kagchelland; 2. Zomerweelde, st. J. H. H. J. de Jong; 3. Little Jack, st. J. Barzilay. Olympiajollenklasse B: 1. Flossie, st. E. H. v. d. Berg; 2. Mayhorn, st. C. Bredius; 3. Tartane, st. P. J. G. Furnee. 12 M2 sharpieklasse A: 1. All Weather, st. Jac. F. Stap; 2. Wieko, st. C. M. H. Nauta; 3. Ronny II, st. F. Overmans. 12 M2 sharpieklasse B: 1. Ideaal, st. J. P. J. Schoten; 2. Kannibaaltje, st. S. Doyer; 3. Hoera II, st. J. Vlaming. Noord-Ned. 16 M2-klasse A: 1. Nix, st. G. H. van Harten; 2. Unrest, st. C. C. Flemming; 3. Reidhin, st. G. de Boer. Noord-Ned. 16 M2-klasse A II: 1. Kwaje Hoek II, st. K. L. v. d. Horst; 2. Ibis, st. P. C. v. d. Wilt; 3. Algri, st. J. Alberda. Noord-Ned. 16 M2-klasse B: 1. Dux, st. R. Ferwerda; 2. Roerdomp, st. J. Brunt; 3. Keewi, st. C. A. Toetenei. Pampusklasse met bijzeilen: 1. Norremeer, st. W. N. Th. van Werkhoven; 2. Ruiter, st. R. Reitsma; 3. Wildebras, st. J. Key. Pampusklasse zonder bijzeilen: 1. Oppasser- the, st. H. J. C. Buising; 2. Spriet, st. J. M. G. Schrama; 3. Pinguin, st. W. Klomp. Regenboogklasse A: 1. Tjebbe, st. Fr. Maas; 2. De Leede III, st. W. Z. v. d. Mey; 3. Pipa, st. W. H. Warring. Regenboogklasse B: 1. Godewind, st. V. Englebert; 2. Printer, st. W. J. Meyer. 12-voetsjollenklasse A: 1. Dr. Knock, st. R. Kagchelland; 2. Hella, st. H. Evers; 3. Phoenix, st. J. van 't Oever. 12-voetsjollenklasse B: 1. Repl, st. J. Volle- bregt; 2. Alvertje, st. D. le Comte; 3. Snapje, st. A. Kok. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ, Clio, 18 Juli te Aruba. Helder, u., 21 Juli v. Callao. Ariadne, pass. 23 Juli Ouessant. Agamemnon, 23 Juli v. Candia. Aurora, pass. 23 Juli Finisterre. Bennekom, 23 Juli te Amsterdam. Bodegraven, pass. 23 Juli Azoren. Colombia, 23 Juli v. Ouessant. Deucalion, 24 Juli te Amsterdam. Doros, 22 Juli v. Danzig. Hebe, pass. 23 Juli Holtenau. Hercules, 23 Juli te Varna. Irene, pass. 23 Juli Gibraltar. Iris, pass. 23 Juli Gibraltar. Juno, 23 Juli te Hamburg. Agamemnon, 24 Juli te Calamata. Alkmaar, 21 Juli v. Balboa. Amor, 23 Juli v, New York. Doros, pass. 12 u. Brunsb. Manto, 24 Juli te Oporto. Merope, 24 Juli te Thessaloniki. Perseus, pass. 24 Juli Brunsbüttel. Simon Bolivar, 23 Juli v. Cristobal. Manto, 22 Juli v. Musel. Mars, 22 Juli v. Genua. Merope, 23 Juli v. Volos. Notos, 23 Juli te Amsterdam. Odysseus, pass. 23 Juli Holtenau. Orestes, 24 Juli te Antwerpen. Orpheus, 23 Juli te Amsterdam. Perseus, 22 Juli v. Stettin. Saturnus, 23 Juli v. Tripolis. Theseus, 23 Juli te Stettin. Titus, 23 Juli te Izmir. Venus, 22 Juli te Napels. Vesta, 22 Juli te Dubrovnik. STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. Soemea, t., 21 Juli v. Belawan. Tarakan, toer., 24 Juli te Ulvik. Tjikandi, 22 Juli te Batavia. Moena, 23 Juli te Suez. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Boissevain, 21 Juli te Batavia Japara, 22 Juli v. Calcutta Nieuw Holland, 22 Juli v. Batavia. KON. HOLL. LOYD. Amstelland, t., 23 Juli v. Montevideo. Eemland, u., 21 Juli te Victoria (Braz.) Waterland, 21 Juli v. Santas. Westland, 24 Juli te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg, 22 Juli v. Batavia. Slamat, t., 23 Juli v. Sabangf. Japanoeli, 24 Juli v. Rotterdam. Bantam, 24 Juli v. Rotterdam. Brastagi, 24 Juli te Sabang Kedoe pass. 24 Juli Ouessant. Kota Gede, pass. 22 Juli Kaap del Arnr Palembang. pass. 22 Juli Kaap Bon Weltevreden, 23 Juli Vlissingen gep. SILVER-JAVA PACIFIC LIJN. Hoegh Silverstar, 21 Juli te Vancouver. Modjokerto, 22 Juli v. Laur. Marqués. Salabangka, 23 Juli te Singapore. S lvermaple, 22 Juli v. Singapore. Bintang, 22 Juli v. Batavia. HollandAustralië L(Jn) Abbekerk, 24 Juli te Antwerpen. (Holland—Br.-IncJë Lfln). Streefkerk, 22 Juli v. Madras. (Holland—Oost-Azië L(jn). 7mH°teuer,k' U" 22 Juli v- Hongkong. W^ruei?' 22 Juli te Manilla. Serooskerk, pass. 22 Juli Gibraltar. - I-r r>

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6