drukwerk HERMAN NYPELS' Ulcutlam WEK UW LEVER-GAL OP zooveel zittenblijvers op q de middelbare scholen uaii Sa Boa% Koffers Tasschen Reisbenoodigdheden Toiletartikelen Sportartikelen De Heldersche broodoorlog Agenda Ponderdag 3 Augustus 1939 Tweede Blad Op de R.H.B*S, B 34 pet. Op het Lyceum 45 pet. Het 25-jarig priester jubileum van pastoor H* JVerhey UW aangèwezen adres KLEEDINGMAGAZIJNFN DEN HELDER Het brandde in de duinen Gezonde voeten met Burgerlijke Stand van Den Helder Commandant vliegschool Soesterberg Ja, waarom zooveel zittenblijvers? Deze vraag zullen velen gesteld hebben, toen zij de overgangen van het Gemeentelijk Lyceum en de Rijks Hoogere Burger school B (kortweg de H.B.S. genoemd, hoewel het Gem. Lyceum ook een af- deeling H.B.S. heeft) de vorige week in onze courant lazen. Wat een zittenblijvers! Menig ouder zal de jchrik om 't hart geslagen zijn. Als er elk jaar zooveel blijven zitten, dan, ja dan zou hun kind dat lot ook wel eens kunnen treffen. En zeer stellig zullen ze hun zoon of dochter, die dit jaar gelukkig nog bevorderd was, als een ernstige waarschuwing, op het groote aantal zittenblijvers hebben gewezen en hun op 't hart hebben gedrukt, na de vacantie toch vooral weer flink aan te pakken. Zittenblijven geen schande. En de ouders, wier kind is blijven zitten?... Alvorens hierop verder in te gaan, willen we er met nadruk op wijzen, dat „zittenbiyven" geen schande is. Wanneer een kind niet bevorderd kon wor den, omdat het, hoewel het steeds zijn best heeft gedaan, de lessen niet heeft kunnen volgen, dan mogen we het niet hard vallen. Want hierin ligt een groot psychisch gevaar voor het kind. Den meesten kan men het wel aanzien, dat zij het verschrikkelijk vinden, dat ze „gebakt" zijn, maar zelfs, al hebben ze ook nog zoo'n bravour, innerlijk is er iets ge broken, voelen ze een groot verdriet, al lacht hun gezicht. Voor 't oog houden ze zich meestal goed, maarwanneer ze alleen zijn, voelen ze maar al te goed het schrynende verdriet van achtergesteld te zyn bij anderen. En wanneer hun ouders hun daarbij dan ook nog hard vallen, zal het voor hen des te moei lijker zijn, over hun verdriet heen te komen, wat een stempel van minderwaardigheid op hen zou kunnen drukken voor heel hun ver dere leven. En è.1 zijn de ouders er ook van overtuigd, dat hun kind niet zijn best heeft gedaan, dan ook is voorzichtigheid in dezen geboden. Een kinderziel is nog zoo licht ontvankelijk en er zijn voorbeelden te over van gevallen, waarbij het zittenblijven of het zakken voor een of ander examen, iemand voor zijn leven tot een ongelukkig mensch heeft gemaakt, omdat hij niemand had, die hem over dat naargeestige minderwaardigheidsgevoel heeft heengeholpen. Waarom op Lyceum meer zitten blijvers dan op H.B.S. Alvorens we nu een antwoord trachten te geven op de vraag, waarom er zooveel leer lingen op onze middelbare scholen niet be vorderd zijn, dringt de vraag naar voren, waarom er op het Lyceum procentsgewijze meer leerlingen zijn blijven zitten dan op de H.B.S. Wy gelooven, dat de oorzaak hiervan is, dat vele ouders in de meening verkeerd hebben en nóg verkeeren, dat de leerstof op het Lyceum gemakkelyker is dan die op de H.B.S. Hierdoor zullen de zwakkelingen eerder naar het Lyceum gestuurd zyn dan naar de H. B. S. Tot goed verstaan moeten we hieronder eerst uiteenzetten, hoe het Gem. Lyceum is ingericht. Het bevat naast een tweejarigen onder bouw: a. een afdeeling van 4 klassen, die te zamen met den onderbouw een gymnasium vormen b. een afdeeling van 3 klassen, die te zamen met den onderbouw een Hoogere Burger school A vormen. De 2 klassen van den onderbouw -f de le klasse der afdeeling H.B.S. A vormen samen een H.B.S. met 3-jarigen cursus. Het leerplan van deze 3 klassen draagt altijd het «tempel van een bijzondere verzorging. Voor uw familie- en vereenlgings- drukwerfcdus naar het moderne bedrijf ln de Koningstraat I I"1 Iwl nu is geiyk aan dat van de eerste 3 klassen van de R.H.B.S. B. Er zal voor een bepaald vak misschien wel een andere methode gevolgd wor den, doch de leerstof, die verwerkt moet wor den, is voor de eerste drie jaren gelijk. Alleen de laatste twee jaren van de afd. H.B.S. A op het Lyceum zijn gemakkelijker, omdat hier vooral de wiskunde veel minder zwaar is. Opmerkelijk is het dan ook, dat juist in de eerste en tweede klasse van het Lyceum de meeste zittenblijvers zijn, die voor 't grootste deel zullen bestaan uit die zwakkelingen, die naar 't Lyceum zijn gestuurd, omdat de ouders meenden, dat hun kinderen het daar gemakke lijker zouden hebben dan op de Rijks Hoogere Burgerschool. Een algemeene klacht. Dat er op de middelbare scholen zooveel leerlingen blijven zitten is een algemeene klacht. De voornaamste reden hiervoor is, dat deze scholen bezocht worden door leerlingen, die er niet behooren. Dj. Luning Prak heeft hierover al menige lans gebroken, maar of het geholpen heeft en ooit helpen zal, blijft een open vraag. Te veel ouders meenen nog, dat hun kind een middelbare school moet bezoeken, ook al zijn ze niet in staat de lessen met eenige kans op succes te volgen, 't Is waar, 't is moei lijk voor een ouder om te erkennen, dat hun kind niet voor dit onderwijs deugt, maar ze beseffen meestal niet, hoe ze daardoor een jong leven geheel kunnen bederven. Te meer nog, wanneer het kind zelf ook graag wil en al zijn krachten inspant, om er te komen, maar toch telkens en telkens weer moet erva ren, dat het tegen een steilen berg moet op klauteren, wiens top het nooit zal kunnen be reiken. Hoeveel leed, hoeveel arbeid, hoeveel tijd en hoeveel geld zou er gespaard zijn, als de ouders bijtijds wilden inzien, dat hun kind niet geschikt is voor het middelbaar onder wijs. Toelatingsexamen geen waarborg. Maar dat kind was toch geslaagd voor het toelatingsexamen, zal men ons tegenwerpen. Zonder iets af te doen aan dat examen en aan de leeraren, die het afnemen, mo gen we toch betwijfelen, of zoo'n examen wel de goede maatstaf is, om uit te ma ken, of een kind geschikt is, het verdere onderwijs op die school te volgen. Meestal gaat aan zoo'n examen een drillen gedurende een of meer jaren vooraf. De leer lingen worden volgepropt met allerlei kennis en als ze 't geluk hebben het geleerde op het juiste oogenblik weer af te draaien dan zijn ze geslaagd. Geschikt? Dat moet nog uitgemaakt worden, of was reeds uitgemaakt. Want nog te vaak komt het voor, dat ouders, hoewel het hun door de onderwijzers van hun kind ontraden is, het naar een middelbare school te sturen, dit toch doen. Zelfs wanneer die leerling de lagere school nog bezoekt, laten ze het al bijwerken voor het toelatingsexamen. Dat dit op een débacle moet uitloopen spreekt vanzelf. Het gevolg is immers: Extra-lessen en in weerwil daarvan doubleert zoo'n kind toch nog verschillende klassen, waardoor veel ellende en veel verdriet. Of het kind wordt nog juist op 't nippertje bevorderd, maar... met één of meer taken, of het heeft een herexamen, wat nog een graadje erger is, zoodat het de geheele vacantie zal moeten werken. Hierdoor begint zoo'n kind den nieu wen cursus, zonder dat het tot rust is ge komen en staat dus, behalve dat het zwakker is dan het gros van de klasse, ook daardoor al weer achter bij de anderen. Zoo blijft het een sukkelen zonder eind. Wat dan? Als dan het toelatingsexamen geen voldoende waarborg geeft, wat dan? Ja, dat is een zeer moeilijke vraag, een vraag, die al heel wat paedagogen heeft bezig gehouden, waarmede al heel wat artikelen in vaktijdschriften en dagbladen zijn gevuld. Wij voor ons achten den onderwijzer, die den leerling minstens een jaar in de klasse heeft gehad, wel in staat te kunnen beoor- deelen, of het kind genoeg intelligentie (hier niet te verwarren met kennis) bezit, om het middelbaar onderwijs te kunnen volgen. Wanneer nu de ouders, voordat ze hun kind aan het toelatingsexamen (dat toch in elk geval een zekere graadmeter is) gaan onder werpen, het advies van dezen onderwyzer gaan inwinnen en opvolgen, dan zou er al veel in dit opzicht verbeterd zijn. Maar ook weer al leen, als ze slechts dén hun kind naar de mid delbare school sturen, wanneer deze paeda- goog volmondig verklaart, dat het kind be slist geschikt is. wy twijfelen er echter aan, of dit wel ooit zal gebeuren. Andere oorzaken. Een andere oorzaak, waardoor leerlingen niet bevorderd worden, is ziekte. Wanneer een kind gedurende meer dan één twee maanden een cursus niet heeft kunnen volgen, dan zal het niet gemakkelijk zijn. dien verloren tyd weer in te halen. Dat de leerling dan niet bevorderd kan worden, zal iedereen kunnen excuseeren en begrijpem Erger is het, waaneer, het kind zyn tyd en u zult 's morgens uit bed springen, gereed om bergen te verzetten. lederen dag moet uw lever een liter lever-gal In uw ingewanden doen vloeien. Wanneer deze stroom van lever-gal onvoldoende is, verteert uw voedsel niet, het bederft. U voelt u opgeblazen, u raakt verstopt. C'w lichaam is vergiftigd, u voelt u beroerd en ellendig, u ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmidde len. U moet CARTER S LEVER-PILLETJES nemen om deze liter lever-gal vrij te doen vloeien en u zult u een geheel ander mensch voelen. Onschade lijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de lever- gal te doen vloeien. Eischt Carter s Lever-Pilletjes bij apothekers en drogisten, f. 0.75. verluierd heeft en liever langs de straten loopt, dan zyn lessen te leeren. Hierbij komt mij een aardig gezegde van een moeder in de gedach ten, wier dochtertje zich beklaagde, dat zy vriendinnetje 's avonds altijd op straat liep en maar steeds moest werken, terwijl haar vrien dinnetje 's avonds altgd op straat liep. „Och", zei die moeder toen, „kind onthoud dit maar van je moeder, die nu loopen, moeten straks zitten!" En zoo is het ook! De kinderen, die de middelbare school bezoeken, moeten hun tgd wel degelijk gebruiken; de leerstof waait hun maar niet zoo aan. Wanneer ze niet minstens een paar uur per dag stu- deeren, dan zullen de gevolgen niet uit- blgven. Ook opzettelijke verwaarloozing van een of ander vak, al heeft het kind voor de overige vakken nog zulke mooie cijfers, kan oorzaak zijn, dat een leerling niét bevorderd wordt. Meestal wordt hierbij als remedie een her examen toegepast, om den leerling toch nog een kans te geven. Ook verhuizing, waardoor een kind midden in den cursus op de school geplaatst wordt, kan tot gevolg hebben, dat zoo'n kind de lessen niet goed kan volgen, omdat het op de vorige school andere boeken bestudeerd heeft. Zoo zien we, dat er inderdaad verschillende oorzaken zijn, waardoor een leerling niet be vorderd is. De voornaamste echter is, dat nog altyd te veel kinderen onze middelbare scholen bezoeken, die er niet thuis behooren. Het was gisteren een dag van beteekenis voor de Oud-Katholieke Gemeente van Den Helder, en wel om het feit, dat voor 25 jaar haar herder zijn priesterwijding ontving. Dit werd gevierd in een plechtigen kerkdienst. Reeds om half tien begonnen de eerste men- schen het kerkgebouw te vullen. Behalve de gemeenteleden, waren aanwezig, namens het dagelijksch bestuur der gemeente, Burgemees ter Ritmeester, namens de Doopsgezinde Ge meente, Ds. Smidts, voorts vele leden van ge meenten, waar pastoor Verhey als priester gestaan heeft. Voor den dienst werd door den organist, den heer A. de Hoogh, gespeeld het Preludium en de Fuga in c van J. S. Bach. De dienst werd verricht door den jubilaris, bijgestaan door den President van het O.-K. Seminarium, Prof. B. A. van Kleef, pastoor Roeseling en pastoor Gouard, terwijl naast het altaar had plaatsgenomen de Bisschop van Haarlem Mgr. H. T. J. van Vlijmen. Gezon gen werd de 22e mis, door Mgr. Dr. A. Rinkel. De prediker in dezen dienst was de president van het Oud-Katholiek Seminarium. Spreker ging uit van d etekst: „Het is gelijk een mensch die buitenslands gaande, zijne dienst knechten riep en hij gaf hun zijne goederen" (Matth. 25 14). Wanneer een mensch op een vruchtbaren arbeid van 25 jaar onder de leidende hand van God kan terugzien, dan is er reden tot dank bare blijdschap. Zoo ook hier, in deze ge meente. Het is een behoefte om dan eens den reisstaf neer te leggen en op den afgelegden weg terug te zien. Dan komen verschillende herinneringen in ons op, dan leggen we den oogst van 25 jaar voor den troon van God en zeggen: „Zooals Gij o Vader ons hebt geleid, zoo was het goed." Wij zijn allen knechten van God, niet alleen de priesters en bisschoppen, doch de menschen die in het gewone dage- lijksche leven werken. Alles wat we hebben, kunnen of kennen komt van dien Eéne God. Hij is de schepper, wij het maaksel van zijn handen. Toch ligt er in het knecht-zijn van ons geesteiyken een verheffende en sterkende gedachte. God heeft ons waardig gekeurd om zijn gaven te dragen. Want zooals de cate chismus leert, ontvangt juist de priester zijn wijding het bijzondere kenteeken van: dienst knecht van Christus. Maar als priesters weten wij ook dat alles afhankelijk is van den eenigen hoogepriester „Jezus Christus". Dan richt de spreker zich tot den jubilaris, als vriend en als collega. Onder meer zei hij: „wy allen, die hier aanwezig zijn en die ver hinderd zijn hier aanwezig te zijn, zyn dank baar, dat gy dezen dag mocht beleven. Dankwoorden Aan het einde van den dienst spreekt de jubilaris ook nog eenige woorden van dank baarheid en dan allereerst tot den Almach- tigen God, die hem toch de kracht gegeven heeft dit werk te mogen doen. Dan dankt hij de Bisschop van Haarlem voor zijn aanwezig heid, die wijding geeft aan dezen dienst, voorts den president voor zijn hartelijke woorden. Vervolgens bedankt hg de pastoors Goaurd en Roeseling, den Burgemeester en Ds. Smidts, (waarbg hij nog even op het oecumenisch werk wyst) en de gemeenteleden van zijn vorige gemeenten, die hier aanwezig zijn. Ten slotte richt hg in het byzonder zijn dank aan de gemeente van Den Helder, in welke hg zich in zoo'n korten tijd heeft ingewerkt en waar voor hij groote liefde koestert. Na deze woorden wordt de slotzang gezon gen en een zegebede door een sopraan en een alt. De avond 's Avonds werd een besloten bijeenkomst ge houden in Musis Sacrum. Om pl.m. half negen wordt deze geopend door den voorzitter, waar na gezang 103 door alle aanwezigen gezongen wordt. Vervolgens wordt door een speciaal voor dezen avond samengesteld koor een koraal gezongen, gecomponeerd door den heer A. A. de Hoogh. Dan wordt er achtereenvolgens ge complimenteerd door de gemeente van de H. Nicolaas, het O.K.O.F., Sursum Corda, Dames- vereeniging Ora et Labora, Misdienaars en leeringkinderen. Aangeboden werd een schrijf machine en verschillende bloemstukken. Ook de beide vorige gemeenten van pastoor Ver hey, Zaandam en Krommenie, lieten zich niet onbetuigd en boden een cadeau aan. Daarna was er gelegenheid voor alle aan wezigen om te feliciteeren, hetgeen gevolgd werd door een woord van Mgr. v. Vlijmen. Na de pauze wordt een bede gespeeld en gezongen door een trio, gevolgd door een Hul digingsgedicht door een der jongste leden van de kerk. Op het programma staat vervolgens een partiture voor psalm acht van A. B. H. Ver hey, gezongen door het gemengde koor, waar na pastoor Verhey allen, die medegewerkt hebben, hartelijk dankt. Kranig optreden van de militairen Gisteravond werd telefonisch kennis gege ven dat er brand ontstaan was bij de Donkere Duinen. En wel in het z.g. prise d'eau van de Waterleiding. Oogenblikkelyk trok de brand weer met i root materiaal uit, zoodat men eventueel het vuur zoo energiek mogelijk kon bestrijden. Aangekomen in de duinen bleek dat een andere instantie over deze blusschingswerk- zaamheden geen gras had laten groeien. Een 20-tal militairen onder leiding van een sergeant hadden den brand in dit afgesloten terrein direct aangepakt en met uitslaan en uitsteken was men er inderdaad in geslaagd het vuur te dooven. De schade bleek te bestaan uit een 100-tal dennetjes. Bij den brand aanwezig waren de burge meester, de heer Dokter en de verscheidene andere politie- en burgerautoriteiten, terwijl ook de heer Hagen, de opzichter der Donkere Duinen gerequireerd was. Deze heeft tot half vier de wacht gehouden, teneinde eventueele oplaaiïng te voorkomen. Een woord van waardeering'voor het kor date en snelle optreden van de militairen is hier wel op z'n plaats. Een stap in de richting van een regeling. Instelling van een voor- loopige plaatseiyke bakkery-com- missie. Gisteravond zyn de Heldersche bakkers patroons in vergadering bijeengekomen, in café Centraal, Kanaalweg, om den stand van zaken in den broodoorlog te bespreken en te komen tot de instelling van een Plaatselijke bakkery-commissie, die in overleg met de Nederlandsche bakkery- stichting zal komen tot de vaststelling van broodprijzen. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter van de Heldersche bakkerspatroons bond, den heer J. Bos, die in zijn openings woord wees op de noodzakelijkheid van deze vergadering om te komen tot een mogelijke oplossing van het conflict. Reeds werden be sprekingen gevoerd met de Kamer van Koop handel te Alkmaar, met de Ned. Bakkerij stichting en met de gezellenvereenigingen. En al mag nog geen bevredigend resultaat geboekt worden, men heeft toch eenige vordering gemaakt. Men wil 'in deze vergadering nu komen tot het trekken van één lyn, door alle Heldersche bakkers. De heer Broekhuizen van de bakkergstichting. Na dit openingswoord gaf de voorzitter Ivet woord aan den vertegenwoordiging van de Nederlandsche bakkerijstichting, de heer Mr. Broekhuizen, die begon met er op te wijzen, dat wat Den Helder op het oogenblik mee maakt, bij tijd en wijle overal wordt mee gemaakt. Wanneer een tydlang de prijzen stabiel zijn geweest en een of anderen bakker meer winst wil maken, bestaat deze mogelijk heid alleen door een vergrooting van zijn debiet. Nu kan hij dat bereiken door een betere service of een betere kwaliteit, maar hg kan ook een andere methode toepassen en dat is de verlaging van zyn pryzen, om z.g. te gaan werken met dumpingprgzen. Dit systeem zou schitterend werken als de man alleen stond, maar door de volte in het bedrgf heeft iedere handeling van den eenling zyn weerslag by de collega's. Nu is de prysverlaging niet mogeiyk omdat de vaste lasten ln het bedrjjf het zelfde biyven, de loonen, benevens de directe en indirecte kosten. Logisch is echter, dat wanneer er één verlaagt, de anderen volgen, omdat zy anders hun de biet zouden kwytraken. Evenwel, zoo'n oorlog gaat gepaard met veel verlies en enorm veel ellende. Het publiek accep teert het ep maakt er zich geen zorg over, Badzo voetbaden openen de poriën en verbeteren de bloedcirculatie Pak tan 1 KG. a 20 cent, voldoende voor 3 d 4 voetbaden. NV. KON. NED. ZOUT1NDUSTR1E - BOEKELO. dat het leeft van de spaarcenten van den bakker. Den Helder heeft nu zoo'n malaise-periode en het is wenschelyk om tot een saneering te komen. De Nederlandsche bakkerijstichting heeft ten doel het opzoeken, vaststellen, invoeren en handhaven van normen. Een concept saneeringsovereenkomst voor Den Helder wordt daarna uitvoerig besproken en besloten wordt tot de voor- loopige instelling van een Plaatselyke bak kerg-commissie, die met de Nederlandsche Bakkerijstichting, de prijsvoorstellen voor Den Helder zullen bespreken. In deze voorloopige commissie worden be noemd: Hel 'ersche bakkerspatroonsbond: de heeren J. Bos en Th. Hoogenbosch. R. K. Patroonsbond: de heeren J. Bruinsma en N. Boots. De Coöperatie zullen nog een lid in deze commissie benoemen. De heer Bos sluit met een woord van dank, in het bizonder aan spreker en pers, de ver gadering. Van 2 Aug. 1939. ONDERTROUWD: P. B. Ornee en M. J. A. Arents; K. M. Pinkse en G. K. Uipkes; F. A. van Hilst en A. Ran; G. Th. J. Moree en S. Carsjens; P. A. Zwierstra en G. van Beek hoven. BEVALLEN: M. M. van der Zeevan Be- veren, d.; G. BakkerMinneboo, d.; C. Schol Smids, z. OVERLEDEN: W. Klootwijk, (v.), 4 dagen. Kapitein Koppen gaat heen. Met ingang van 1 Augustus is benoemd tot commandant van de Vliegschool te Soester berg kapitein J. L. Zegers. De nieuwe commandant deed tijdens de mo bilisatie zijn intreden in het leger en werd ge detacheerd bij het Indische leger. In 1924 werd hij geplaatst te Soesterberg. Kapitein Zegers, die feitelijk behoort tot het 16de regiment infanterie, is dus reeds vijftien jaar bij den vliegdienst. In November 1936 werd hij be vorderd tot kapitein en commandant van de strategische afdeeling. Later kreeg hij het bevel over de bombardementsvliegtuigen. Van Schiphol is kapitein Zegers thans weer over geplaatst naar Soesterberg. Kapitein Koppen. Binnenkort zal er in Soesterberg nog een belangrijke mutatie zijn. De commandant van het vliegveld, kapitein G. A. Koppen, zal zijn functie neerleggen. Kapitein Koppen, een der meest bekende mannen uit de Nederlandsche vliegwereld wij denken bijvoorbeeld aan zijn vlucht naar Indië met de Postduif is eenigen tijd geleden afgekeurd voor vlieger en zal niet meer vliegen. Een der consequen ties van zijn afkeuring is, dat hij thans zijn commandopost aan een ander zal moeten overdragen. Geheel verloren voor de vliegerij zal kapitein Koppen echter waarschijnlijk lijk niet zijn. Het vermoeden is gewettigd, dat hij bijvoorbeeld als adjudant bij een van de drie regimenten van de luchtvaart brigade wordt gepalatst. Zijn heengaan als actief vlieger zal men in Soesterberg diep be- treren. Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat, lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 810 uur. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelgks van 9—1? en van 13.30— y u. Zaterdags van 912 uur, BIOSCOPEN! Rialto, Spoorstraat half 8: „Love Affair en „Moeder Kerry's Kuikens". Tivoli-theaterSpoorstraat, half 8: „Dieven in Arizona" en „De Machtige". Wit te- Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Verdwaald in de jungle" en „Bij verrassing getrouwd". Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder: 759.1 Temperatuur lucht: 18.2 Maximum temp. lucht: 18.7 Wind: richting Z.Z.W., kracht: 2 Temperatuur zeewater: 18.1 Licht op: 9.23 Onlangs slaagden voor het diploma Ma- chlneschryven aan het Instituut „Mercurius", Loodsgracht 72, mej. T. Kuyper, mevr. W. H. Breedveld, beiden leerlingen van b.g. Insti tuut. RIJKSWERF WILLEMSOORD Met ingang van 1 Augustus 1939 bevorderd tot bureelbeambte 2e kl. de schrijvers H. J. Flerie en mej. A. M. Kuiper.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5