AKKERTJE De zeemiliciens maken een slechte beurt uit Urk Deserieerende, slapende en dienste ei gerende minderen KeAfc tri Zending Weer een soldatencourant Sportbond wedstrijden Angstige oogenblikken doorgemaakt \^isscherij Oost Indië De vloot komt te Priok V olksraadsstukken IJmuiden - Solcnt race Zeekrijgsraad Willemsoord In de zitting van gisterenmiddag zyn voor den Zeekrijgsraad een tiental zaken afgehan deld, waar van zes met verdediger, in den tijd van twee en een half uur. Een knappe prestatie van het rechterlijk college. Zelfs had men zonder eenig bezwaar het tempo nog wat op kunnen voeren. President was Mr. A. Veldman. Fiscaal de Officier van Administratie le klas D. R. A. Franken. Een slippertje in tyd van oorlog. Als eerste delinquent stond terecht de zce- milic. matroos der 3e kl. H. G., die den 3en Juni de onvoorzichtigheid begaan had van boord te gaan en meer dan 24 uur de plaat te poetsqn. Dit geval werd vooral zwaar aange rekend, omdat deze desertie in tyd van oorlog plaats had en het gaf den verdachte dan ook weinig of hij ter verontschuldiging aanvoerde, dat hij in onnadenkendheid gehandeld had. jje fiskaal qualificeerde de overtreding als opzettelijk ongeoorloofde afwezigheid in tijd van oorlog en vroeg daarvoor een gevangenis straf van 2 weken. Mr. Prins, die als verdediger optrad, zag deze graag krijgstuchtelijk afgehandeld. Als de jongen een trein eerder naar huis was ge komen, was hij gedekt geweest. De jongen handelde ondoordacht en verded. verzoekt een zoo gering mogelijke straf. De Zeekrijgsraad veroordeelde hem tot 2 weken gevangenisstraf. Een diefachtig en leugenachtig milicientje. De tweede verdachte was ook een milicien- tnatroos. Peter M. L., dienende aan boord van Hr. Ms. „Joh. Maurits van Nassau", op 7 Juni te Paramaribo. Hij had als uitkijk dienst ge daan en daarbij toezicht op de kastjes. Hij zag, bij het uitkleeden van den milicien-be diende L., dat deze zijn portemonnaie met geld ln zijn kastje opborg en den sleutel in zijn broekzak stak. 's Nachts heeft hij dezen sleutel bemachtigd en uit de portemonnaie een bedrag van 1.25 gehaald, om dit af te dragen aan een waschvrouw, zooals hij aanvankelijk ver klaard had. In deze zitting kwam hij echter op zijn lezing terug en verklaarde nu, dat hij hef heele geval geënsceneerd had, om naar Holland gezonden te worcjen, waar zijn moe der ernstig ziek lag. De president haalde eens ongeloovig zijn echouders op: „Waarom heb je dan de heele portemonnaie niet meegenomen?" De fiskaal geloofde ook niet veel van het verhaal en betwijfelde wat het beste motief was. De verdachte blijkt, volgens den fiskaal, •een geraffineerde leugenaar te zijn. De men taliteit van dezen beklaagde grenst aan die van misdadigheid. Er is geen aanleiding hier een voorw. straf te eischen. Hij vraagt 6 we ken gevangenisstraf. Mr. Mulder, als verdediger voor den ver dachte optredend, zegt, dat door de laatste verklaring van verdachte juridisch niets ver anderd is, toch is verded. verheugd, dat ver dachte met zijn verklaring gekomen is, omdat dit er op wijst, dat hij waar heeft willen zijn. Deze jongen mist elke zelftuch' en uit zijn ver- k'aring blijkt daarvan een begin aanwezig te zijn. Onder goede leiding is van dezen jongen nog iets te maken. Verded. dringt op een voorw. straf aan. Verdachte werd door den Krijgsraad veroor deeld tot 6 weken gevangenisstraf. Onvriendelijk commentaar. De volgende verdachte, ook een milicien matroos, H. J. v. V., dienende aan boord van Hr. Ms. „Schorpioen", had den sergt.-majoor van de militaire politie, die bij den trein op .zeemiliciens stond te wachten, al van zeer on vriendelijk commentaar gediend. Van V. was, om gauw van het station te zijn, tusschen het fietsenrek doorgeschoten en toen teruggeroe pen door genoemden sergt.-majoor, die hem i- zijn kraag genomen had, toen v. V. niet dadelijk gevolg gaf aan zijn verzoek. Hij had genoemden sergt.-majoor daarbij zoodanig in Zijn gezicht geslagen, dat deze een bloedende streep van eenige centimeters op zijn gezicht had. Verdachte verontschuldigde zich, dat hij niet wist een meerdere voor zich te hebben gehad. Hij was suf en slaperig geweest. De fiskaal nam deze verontschuldiging ech ter niet aan, van sufheid was niet veel geble ken. Hij kwalificeerde het feit als insubordi natie buiten dienst gepleegd, in tijd van oorlog en vroeg daarvoor 4 maanden gevangenisstraf. Mr. Prins, als verdediger van verdachte, voor hem in 't krijt tredend, wijst op den toe- valligen samenloop van omstandigheden. De man was ongeduldig, wilde gauw naar zijn dienst terug, zag in den man van de militaire politie niet zyn meerdere, zoodat het geval een gewonen vorm van weerspannigheid is. Verded. vraagt een voorw. veroordeeling of een kleine onvoorw. straf. In zijn repliek wijst de fiscaal nog eens op den ernst van het geval. Willen we de militaire verhoudingen handhaven, dan is een zware 'straf noodzakelijk. Mr. Prins wijst er nog op, dat het geval buiten dienst gepleegd is, niet tegen een meer dere van de Marine en dat verdachte geen vrijwilliger is, maar een zeemilicien. „Heb je nog iets in te brengen?" vraagt de president aan den verdachte. „Nee. daarvoor heb ik m'n verdediger", ant woordt deze laconiek. De Zeekrijgsraad veroordeelde verdachte tot 3 maanden gevangenisstraf. Onder zeil achter 't zeil. De zeemilicien-matroos J. H., ingedeeld bij het wachtsvolk aan boord van Hr. Ms.„Brinio", was op een avond in den kaartenbak gaan liggen Hij had zich, volgens den fiscaal, in een kronkel gewrongen om te maffen en zoo had de aanklager geen consideratie met dezen mi licien en eischte drie weken gevangenisstraf. De verdediger. Mr. J. Mulder, wijst op het feit, dat verdachte veel spjjt heeft van zijn daad en verdediger hecht wel waarde aan de verklaring van verdachte, dat hij daar niet was gaan liggen om te maffen. Hij zag den man. dien hem betrapte, aan'omen en had toen een houding aangenomen. Verdediger bepleit de uiterste clementie. De Zeekrijgsraad veroordeelde den man tot 3 weken gevangenisstraf. Een melkflesch olie. De zeemilicien-monteur, als chauffeur werk zaam op het vliegkamp „De Kooy", had op een onzalig moment een halven liter olie wegge nomen uit een lekbak. Verdachte, die een gunstigen indruk maakte, verklaarde nooit gestolen of gegapt te hebben. De president vraagt: „Waarom deed je het dan nu?" Verd.: ,,'t Was een stommigheid van me." De fiscaal grypt dit geval aan om te wijzen op de prachtige groepsgeest onder het per soneel aan het vliegkamp, waar de menschen de daad van verdachte ten sterkste veroordee- len. Spr. eisent een maand gevangenisstraf, met een proeftijd van 1 jaar. Mr. Prins, verdediger, noemt dit een sterk voorbeeld van iemand, die uit de gewone maat schappij in dienst is gekomen. In de burger maatschappij wordt aan een dergelijke over treding niet zoo zwaar getild. Verded. verzoekt een geldboete, omdat een gevangenisstraf den jongen een beletsel zal zijn in zijn burger carrière. Liefst ziet hij de zaak terugverwezen naar den commandeerenden officier. In zyn repliek wijst de fiscaal erop, dat in de burgermaatschappij dergelijke vergrijpen zwaarder gestraft worden, omdat men daar iemand meteen uit zijn betrekking ontslaat. Bovendien zegt de fiscaal, wordt een uittreksel van het strafregister niet verstrekt aan parti culieren. Terugverwijzing naar den comman deerenden officier noemt spr. een verkeerde straf rechtspolitiek. De Zeekrijgsraad, later uitspraak doende, verwijst de zaak terug naar den commandee renden officier. Een maand op stap 4 maanden brommen. De zeemiliciën matr. 3e kl. J. L. K., dienen de aan boord van H. Ms. Wachtschip, had al een heel slechte beurt gemaakt, toen hij 15 Mei met vier dagen verlof van boord ging en niet vóór 19 Juni op appèl verscheen. Thuis gekomen vond hij zijn moeder in armoedige omstandigheden en hij meende toen wel zijn dienst te kunnen verzaken en door sjacheren langs de deuren, een boterham te verdienen. Hij fietst van Groningen naar De venter en van Deventer naar Arnhem met oude autobanden, pennen en potlooden, maarverdiende niets. De president en fiskaal wezen erop, dat hy verstandiger gedaan had naar Den Helder te rug te lceeren en iets van zijn 4.20 in de week af te zonderen voor zijn moeder of kost- winnaarssteun te vragen. De Fiscaal eischte 3 maanden gevangenis straf, met aftrek van voorarrest. Mr. Mulder wees erop, dat het wegblijven van beklaagde aanvankelijk geen opzet was geweest. Eerst toen hij van een buurvrouw hoorde, hoe slecht zijn moeder het had, was hij weggebleven. Van kostwinnaarssteun wist de jongen niets af. De noodzakelijkheid van zijn dienst voelde hij niet. Verdediger vindt de straf te hoog en dringt aan op clementie. De krijgsraad veroordeelde K. tot vier maanden gevangenisstraf, met aftrek van het voorarrest. Nog meer slapende en dienstweigerende minderen. Vervolgens stond terecht de marinier der le kl. F. H. K„ dienende aan boord van het Wachtschip te Vlissingen, die op 17 Mei, toen hij postcommandant was en de bediening van de telefoon had, was ingedommeld, naar hij verzekerde omdat hij hoofdpijn had. De fiskaal eischte tegen verdachte 2 weken gevangenisstraf. De krijgsraad veroordeelde hem tot 3 weken gevangenisstraf. Den lichtmatroos A. C. V. kwam het ook duur te staan, dat hij op 5 Juli, toen hij dien de aan boord van H. Ms. Sumatra, geweigerd had een hem door een korporaal van de ma riniers gegeven bevel op te volgen. De fiskaal sprak van onwil en van groote mate van on verschilligheid bij verdachte en eischte niet minder dan 2 maanden gevangenisstraf. Over eenkomstig dezen eisch werd verdachte door den Krijgsraad veroordeeld. De matr. 3e kl. F. B. kwam er gemakkelij ker af. Hij was op zijn post als schildwacht ingeslapen en hoorde twee weken gevangenis straf tegen zich eischen, overeenkomstig wel ken eisch hij veroordeeld werd. De matr. 3e kl. Petr. v. d. D., die aan boord van H. Ms. Gelderland dienst geweigerd had aan den kwartiermeester B. en van den ernst van deze overtreding heelemaal niet overtuigd was, werd tot 2 maanden gevange nisstraf veroordeeld .overeenkomst den eisch van den fiskaal. Voor de grenstroepen in N.Brabant West. De soldatencourant uit de mobilisatie-jaren 1914'18 zy het voorloopig slechts in be scheiden vorm herleefd. Precies 25 jaar, nadat de algeheele mobilisatie werd afgekon digd, verscheen onder goedkeuring van den minister van Defensie het eerste nummer van ee nnieuwe soldaten-courant, een weekblad voor de grenstroepen van de groep Noord- Brabant West. Uitgeefster is de N.V. Broese en Peereboom te Breda; de hoofdredactie wordt waargenomen door den ontwikkelings- en ontspanningsofficier van den staf van het 30 RI. Als redacteuren en copieverzamelaars treden op de bataljonscontract-officieren. De bedoeling is, dat de mannen der grens- bataljons de courant zelf vullen met ernst en luim uit het soldatenleven; aan ontwikkeling en ontspanning wordt ee nruime plaats gege ven. De uitgave van een soldatencourant voor deze bepaalde grenstroepen is te beschouwen als een proefneming, welke bij slagen ook tot de andere groepen zal worden uitgebreid. die maar niet verdwijnen wil. Niet willen, zegt U? Maar er zijn toch "AKKERTJES"! Neem zoo'n "AKKERTJE" en binnen een kwartier zult bemerken, dat "AKKERTJES" hoofdpijn en migraine vlug en radicaal verdrijven. "AKKERTJES" zijn beroemd vanwege hun uitstekende werking. Vaak nagemaakt, imaar nog nooit geëvenaard. I"AKKERTJES"zijn rond en elk draagt het "AKKER"-merk. Let daar dus vooral op I tegen pijnen, nare dagen, koorts, kou. Doos13 stuks - 12 stuivers; 2 stuks - 2 stuivers. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen, het Eng. s.s. „Falcon". nieuuM Concert in t park Zooals by het overweldigend aantal zomer gasten in onze gemeente verwacht mocht wor den werd gisterenavond het concert in 't Park te Den Burg, dat door „Texel's Fanfarecorps" en de R.-K. Zangvereen. „Con Amore" werd gegeven, door een zeer talrijk publiek bijge woond. Ook het fraaie weder werkte zeer veel mede tot het welslagen van dezen avond. Tex. Fanfare zette het concert in met twee marschen, n.1. den bekenden Residentiemarsch van W. Schootemeyer en den Julianamarsch van A. v. Leest, die beiden zeer goed werden uitgevoerd. Daarna zong „Con Amore". Be gonnen werd met „Op Marsch" van W. F. Kools, daarna volgde een gevarieerd program ma, dat onder groote stilte werd aangehoord. Het publiek was evenwel zoo talrijk, dat velen niet dicht genoeg konden naderen om behoor- lyk van den fraaien zang te genieten. Om beurten volgden nu muziek van „Tex. Fanfare" en zang van „Con Amore". Het ge heel werd een zeer goed geslaagde avond. Bij de instrumentale muziek vielen bizonder op de „Potpourri van Strauss Walzen" en de Fran- tasie „Fransch Amitië". „Con Amore" zong vooral zeer verdienstelijk het „Ecce quo mondo moritor" van Handel en „Bruidsvaart" op Har- danger". Het concert eindigde omstreeks kwart voor elf. A.s. Zondag worden op het Sportterrein te Oosterend voetbalwedstrijden gehouden om den Wisselprijs van den Texelschen Sportbond. Hieraan zullen deelnemen: Texel II, O.V.V., De Cocksdorp en de Tex. Boys. De wedstrijden vangen aan om 1 uur met een match tusschen Texel 2 en De Cocksdorp. Daarna speelt O.V.V. en de Tex. Boys een wedstrijd. Ook heeft een athletiek-demonstratie plaats. Tydens de hevige rukwinden,- die in den n: cht van Zondag op Maandag waaiden, maakte de kapitein van de sleepboot „Hen- riëtte" zeer angstige oogenblikken mede. De sleepboot „Henriëtte", welke in dienst is bij de Zuiderzeewerken te Urk, was op weg met werkvolk van Kampen .naar Urk. Tus schen Schokland en Urk kreeg de sleepboot zulk een golf water, dat de kapitein overboord sloeg. Den kapitein, die een uitstekend zwemmer was, mocht het gelukken, zich bo ven te houden en een toegeworpen zwemgor del te grijpen. Als door een wonder werd de kapitein gered maar moest zich bij aankomst te Urk dadelijk onder medische hulp stel len, aangezien de slag over boord zoo hevig was, dat hij één der polsen brak. In denzelfden nacht maakten de beurtgan- gers van Genemuiden ook benauwde oogen blikken mee. Deze beurtgangers zijn allen Zui- derzee-arbeiders, welke wekelijks huiswaarts keeren, om dan in den nacht van Zondag op Maandag om 4 uur met één der booten van de Eerste Urker Stoomboot Maatschappij, weer naar Urk te worden gebracht. Doordat de boot wegens het stormachtige te nauw het zand nam, geraakte deze vast op het Kamperzand. De „Idonea" werd geweldig heen en weer gegooid, zoodat zeer velen bevreesd werden, en er een paniekstemming onder de toalryke passagiers begon te komen. Geluk kig kon de boot, na 2 uur in deze hachelijke positie verkeerd te hebben, toch weer op eigen kracht vlot komen, om ae Urker haven te be reiken. Nu de Zuiderzee IJsselmeer is geworden, kan het er nog meer spóken als dit voorheen het geval was. Urk, 1 Aug. Door 21 vaartuigen werd he den aan den Gemeentelijken Vischafslag alhier aangevoerd: 1548 pond kuilpaling, van 20 tot 380 pond per vaartuig. Prijs 2325 ct. 140 pond lijn- of beugaal, prijs 26 tot 32 ct; alles per pond. Bij beschikking van den Minister van Defen sie is de ingenieur der Marine, de neer de Groot, 1 Augustus overgeplaatst van 's Rijkswerf te Willemsoord op het Departe ment van Defensie. De luitenant ter zee der 2e kl. by de kon. mar.-res. A. van Altena, wordt 9 Augustus geplaatst bij den onderzeedienst te Willems oord. De officier van gezondheid der 2e klasse P J. van Waegeningh wordt 3 Augustus ge plaatst aan boord van H. Ms. „Nautilus". Met ingang van 1 September 1939 wordt de kapitein ter zee R. H. Arntzenius eervol ontheven van de betrekking van directeur van het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting in het 6, district te Vlissingen, te vens permanent commissaris voor het gemeen schappelijk toezicht over de betonning, beba kening en het loodswezen op de Schelde. Met dien datum wordt hem op zijn verzoek, we gens langdurigen dienst eervol ontslag uit den zeedienst verleend onder toekenning van den titulairen rang van schout-by-nacht. Voorts is de betrekking van directeur van het loodswezen de betonning, bebakening en verlichting in het 6e district te Vlissingen, te vens permanent commissaris voor het ge meenschappelijk toezicht over de betonning, bebakening en het loodswezen op de Schelde opgedragen aan den kapitein ter zee A. C. van der Sande Lacoste. Bevorderd tot kapitein ter zee, de kapitein luitenant ter zee A. M. Hekking. Met ingang van September 1939 bevorderd tot hoofdofficier van den marinestoomvaart dienst der 2e kl. de officieren van den marine stoomvaartdienst der le klasse J. Kooijman en D. J. Monté. De titulaire rang van hoofd officier van den marinestoomvaartdienst der 2e klasse is verleend aan de officieren van den marinestoomvaartdienst der le kl. B. Zietse en J. C. van Pappelendam. Van 25 Aug. tot 4 September. Van 25 Augustus tot 4 September zal, ter eere van den verjaardag van H. M. de Konin gin, practisch de geheele vloot te Tandjong Priok vertoeven. Zoo zullen daar aanwezig zijn de kruisers „Java" en „De Ruyter", de torpedobootjagers „Kortenaer", „Piet Hein", „Witte de Witt", „Van Galen", „Van Gent" en „Banckert, de „Soerabaja", de „Soemba", de „Zuiderkruis", zeven onderzeebooten en vier mijnenvegers. Het staat nog niet vast of ook marine vliegtuigen naar Priok zullen komen. Waarschijnlijk zullen landingsdivisies van de vloot op 31 Augustus deelnemen aan de groote parade ter eere van den verjaardag van H. M. de Koningin. „Knilm"-subsidie. Ten aanzien van de subsidie aan de K.N.I.L.M. wordt medegedeeld, dat in 1938, boven het contractueele subsidiebedrag van 240.000, nog 300.000 extra is uitgetrokken in verband met de noodzakelijke vernieuwing van de vloot en de voorbereiding voor de ope ning van de lijn op Australië. In 1939 is uit dien hoofde nog 500.000 extra uitgetrokken, terwijl op grond van de dit en het volgend jaar te verwachten bedrijfsresultaten en rekening houdend met de in voorbereiding zijnde uit breidingen van het luchtnet, moet worden ge rekend met hét feit, dat de K.N.I.L.M. in 1940 met op zijn hoogst 1.000.000 zal moeten wor den gesteund om haar taak naar behooren te blijven vervullen. Het juiste bedrag van den steun voor 1940 kan nog niet worden bepaald, omdat het in de bedoeling ligt om de K.N.I.L.M. niet meer te subsidieeren met een vaste jaarlijksche som, maar met een bedrag, dat afhankelijk is van het aantal in regelmatigen dienst gevlogen kilometers en de geleden verliezen. Terzake van de Australië-lyn wordt nog medegedeeld, dat het sedert de instelling de bedoeling was, dat de K.N.I.L.M. en de K.L.M. elk één vlucht per week zouden maken, daar de regeering meende te mogen verwachten, dat bij de Australische regeering geen bezwaar zou bestaan om ook aan de K.L.M. hiervoor vergunning te verleenen. Deze halveering van den dienst is het jaarlijksche verlies op deze lijn van zijn 600.000 tot ongeveer de helft teruggebracht. De volledige oplevering van het vliegveld Kemajoran te Batavia, met inbegrip van de startbanen en het platform, alsmede den han gar, kan in de eerste helft van 1940 worden verwacht. feilen De „Zeearend" binnen. De „Zeearend" is als eerste van de deelne mende jachten aan de IJmuiden—Solent race gisteren te Solent binnengevaren. De gezeilde tijd was 2 dagen, 19 uur, 10 minuten en 22 sec. De gecorrigeerde tijd 2 dagen, 15 uur, 13 min. en 38 sec. Te 10 uur gisteravond was nog geen der andere jachten binnengeloopen. Men ver wachtte echter de „Olivier van Noord" Don derdagmorgen in de vroegte te noteeren te Solent. GEESTELIJKE HERBEWAPENING. Naar men ons uit Indië schrijft, is het meis jeskamp, dat onder leiding van mevr. A. van Dijkvan der Meer, van Malang, van 1io Juli jl. te Ngrangkah bij Kcdiri gehouden werd, uitnemend geslaagd. Het kamp was be stemd voor Ncderlandsch sprekende meisies van alle landaarden boven 11, jaar, die op deze wijze uitvoerig in de wereld der moreele en geestelijke herbewapening werden binnengeleid en tot de doeleinden daarvan werden gemobili- seerd. THERESE VAN KONNERSREUTH Naar wij vernemen is dezer dagen de beken de stigmatisehe Thcsèsc Neumann van Kon- nersreutli overleden. on In 1927 traden bij het toen 28 stigmatiseeringen op. D.e zeer groote opCfTdil daarvan gemaakt werd (ridder von Lama e.a.j en het massa-bezoek dat naar Konnersreuth. stroomde, bracht er de Beiersche Roomsch- wnthnlieke bisschoppen toe hun Freisinaer i StVOOVlClt f t/' u-wci» lm' Katholieke bisschoppen toe hun Frelsinger ver. klaring uit te vaardigen, waarin matiging aan bevolen werd en een nader bisschoppelijk 0or. deel in uitzicht werd gesteld. Toch hield d9 massa-stroom van bezoekers naar Konners- reuth kapelaan Fahsel maakte daarvoor veel reclame) aan. En eveneens zwegen de critici niet (de Roomsch-Katholieke geleerden prof dr. Wunderle van Wiirzburg, prof. dr. Aloi^ Wagner van Salzburg, prof. dr. Westerrnuyr van Freising). Tot een werkelijk objectief on. derzoek der verschijnselen is het inmiddels nooit gekomen. Thans is Therèse zonder dat daar veel notitie van genomen werd, gestor ven. ROSETTA-STEEN. Op deselfde plaats, waar in 1799 Napoleons soldaten bij graafwerk voor een fort den be. roemden Rosetta-steen vonden (die den sleutel bevat voor de schriftuur van het oude Egypte) hebben volgens een bericht van het Standaard- Bulletin arbeiders thans vier dergelijke steenen ontdekt en uitgegraven. Men is druk met de vertaling bezig. J.N.V.C.-CENTRALE. Het adres van den heer J. Kits, leider der openlucht- en tent-evangelisatie voor Neder, land en der J. N. V. C.-Centrale (Jeugdbetoe ging „Jong Nederland voor Christus") is thans Zusterplein 16 te Zeist. Het tweede J.N.V.C.-kamp, dat van 12 tot en met 21 Augustus te Oosterbeek „Johannahoe- ve" gehouden wordt, trekt de belangstelling van vele jongeren in het geheele land. Reeds kwamen er over de tweehonderd opgaven voor het kamp binnen. Het kamp is toegankelijk voor jongelui van 16 tot en met 28 jaar. De heer Van Goethem uit Brussel, de bekende lei der van het internationale jeugdkamp te Thun, zal te Oosterbeek tezamen met den heer Kits te Zeist de leiding hebben. Alle inlichtingen ver strekt de J.N.V.C.-Centrale te Zeist. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens, 2 Aug. te Amsterdam. Johan de Witt, 1 Aug. v. Belawan. Marnix van St. Aldegonde, 2 Aug. v. Algiers, Poelau Laut, 1 Aug. v. Padang. Saleier, pass. 29 Juli Gibraltar. Joh. van Oldenbarnevelt (th.), 2 Aug. van Colombo. Simaloer, 2 Aug. te Amsterdam. Tarakan (fjordenreis), 2 Aug. te Merok. ROTTERDAMSCHE LLOTD. Garoet (th.), 2 Aug. van Londen. Japara (th.), 2 Aug. van Sabang. Blitar, pass. 1 Aug. Perim. Buitenzorg, pass. 1 Aug. Point de Galle. Dempo, 2 Aug. v. Batavia. Sibajak, 2 Aug. tc Marseille. Slamat, pass. 1 Aug. Perim. Soekaboemi, 2 Aug. v. Port Said. KON. HOLL. LOYD. Montferland, 4 Juli te IJmuiden verwacht. Amstelland (th.), 2 Aug. 10 u. van Bahia. Zaanland (u.), 2 Aug. te Santos. KON. PAKETVAART .MAATSCHAPPIJ. Bantam, 29 Juli te Singapore. Boissevain, 1 Aug. v. Reunion. Cremer, 31 Juli v. Pening. Maetsuycker, pass. 1 Aug. Thursday Isles. Ruys, 1 Aug. v. Tamatave. Straat Malakka, 31 Juli te Saigon. Tasman, pass. 1 Aug. Thursday Isles. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. Titus, 2 Aug. te Candia. Notos, 2 Aug. te Lissabon. Doros, 2 Aug. te Gothenburg. Ganymedes, 2 Aug. Finisterre gepass. Vesta, 2 Aug. Gibraltar gepass. Rhea, 2 Aug. van Amsterdam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Statendam, 1 Aug. te New York. Boschdyk, 31 Juli te Houston. Pennland, 1 Aug. te New York. Zaandam, 1 Aug. te Philadelphia. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alhena, 1 Aug. te Rio Janeiro. Alpherat, 1 Aug. te Buenos Aires, Achilles, 1 Aug. v. Genua. Auldra, 1 Aug. te Rio Janeiro. Agamemnon, 1 Aug. v. Algiers. Colombia, 2 Aug. te Barbados. Doros, 1 Aug. v. Aarhuus. Fauna, 1 Aug. te Gdynia. Helder, 29 Juli v. Valparaiso. Iris, 1 Aug. te Bordeaux. Perseus, 1 Aug. te Kopenhagen. Stella, 1 Aug. v. Alexandrië. Simaloer, 1 Aug. te Amsterdam. Telamon, 30 Juli te Manaos. HOLLANDMEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk, 1 Juli v. Lagos. SILVEK-JAYA PACIFIC LIJN. Hoegh Silverstar, 29 Juli v. New Westminster JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisalak, 31 Juli te Hongkong. J A VA—NEW- VORK-LIJN. Helenus, 31 Juli te Belawan. Kota Nopan, 1 Aug. te Kaapstad. Rhexenor, 30 Juli v. Baltimore. Salabangka, 31 Juli v. Singapore. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Achilles, 30 Juli v. P. Said. Eurymedon, 30 Juli te Havre. Maron, 30 Juli v. P. Said. Memmon, 1 Aug. v. Kobe. Helenus, 2 Aug. van Sabang. Patroclus, 2 Aug. van Singapore. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART (Holland—Oost-Azië Lijn). Grootekerk (th.), 2 Aug. van Kobe. Serooskerk, 2 Aug. te Amsterdam. (Holland—.Afrika Hjn). Jagersfontein. 2 Aug. v. Beira. Mehskerk, I Juli v. Kaapstad. Randfontein, 2 Juli v. P Natal. Boschfontein (th.), pass. 2 Aug. Gibraltar. (HollandAustrallë-HJn). Aagtekerk, 2 Aug. te Newcastle.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6