Eindelijk naar betere woningtoestanden De hoofdstad ontvangt het blijde nieuws Breg man Baarn begroet het Koningskind RAAD W1ER1NGEN Duitsch consulaat te Tsjoengking vernield De tweede dag op het stalen ros Predikbeurten Bouw arbeiderswoningen goedgekeurd Vader overreed eigen kind Saluutschoten daveren. Toen de manschappen van de batterij in hun nieuwe uniformen vanochtend tegen half zeven door de Baarnsche straten mar cheerden, om nu werkelijk de saluutschoten te gaan afvuren, begaven velen, jong en oud, zich reeds naar buiten het dorp, naar ket weiland, waar de kanonnen staan Te- gen zeven uur stond een dichte schare langs Jen Hoevelakenscheweg. Het was dan ook noodig dat politie zich bezighield met het regelen van het verkeer. Reeds geruimen tijd voordat het eerste schot gelost werd, hadden de fotografen hun stellingen ingenomen. Uiteraard ontbraken de journalisten uit het badhotel Trier niet. Het spreekt ook vanzelf, dat de plaatselijke autoriteiten zicli evenmin onbetuigd lieten. Zoo merkten wij den burgemeester vari Baarn, Jhr. van Reenen, en den commissa ris van politie, den heer Kipp, op. De veldstukken stonden naast elkander op ijzeren platen met de monden naar de zijde van het IJsselmeer en inet het affuit naar de richting van den landweg, die ongeveer parallel loopt met den weg naar Hoevela ken, waar zich het publiek bevond, zoodat de toeschouwers alle bewegingen der mili tairen uitstekend konden volgen. Bovendien was do windrichting, voor zoover men van wind kon spreken, eveneens in de richting van het publiek. Kapitein van Nijnatten en zijn luitenants liepen op den weg en gaven hun laatste be velen bij het inspectcercn der stukken, waar elk der bedienende manschappen zijn eigen laak had te vervullen. De schoppen der af fuiten werden nog eens goed in den grond gestampt, om te voorkomen, dat bij het af gaan van een schot een kanon zou terug springen. De kapitein liep met de chronome ter in de hand en toen het togen ze venen werd, hief hij de hand op, staande bij het eerste stuk, dat het eerst van het dorp af was opgesteld. De manschappen wachtten op het teeken, dat de kapitein zou geven. Een doodsche stilte viel over het Du- bliek. Het was een oogenblik van groote spanning. Daar gaat de hand van den kapitein omlaag, een beweging die voor de toeschouwers samenviel met het verschijnen van een oranje kleurige vlam aan den loop van liet kanon, onmiddellijk gevolgd door een luide explosie. Het eerste saluut schot weerklonk. Onmiddellijk liep de kapitein naar het tweede stuk, de hand weer omhoog geheven en precies 15 seconden na het eerste schot viel het tweede en zoo vervolgens telkens na 15 seconden het volgende schot. Als het vierde stuk van de batterij geschoten heeft, volgt weer het schot van het eerste stuk. Telkens loopen de kapitein of één zijner of ficieren, die het bevel overneemt, van het eene kanon naar het andere om het sein te geven af te vuren. Aa het eerste schot ging er een spontaan gejuich uit de gezamenlijke menigte op. Baarn heeft het Koningskind begroet. Om half twee de eerste vlag. Amsterdam, 5 Augustus. Ongelooflijk snel zooals een belangrijk en in dit geval bovendien blij nieuws zich over een stad verspreidt. Café's en restaurants sluiten om een uur in de hoofdstad. Dan keeren de laatste bezoekers huiswaarts, dan geven de verlaten straten plotseling een levendig beeld. En velen van deze late wandelaars wisten.plotseling dat er een Prinses geboren was. Iedereen, die op dit late uur door de stille straten liep, was op de hoogte. Agenten en nachtwakers waren plotseling zeer spraak zaam en hielden in vele gevallen voorbij gangers aan om hun met-de blijde boodschap uit liet groote, witte paleis in Soestdijk op de hoogte te stellen. Maar zij, die het blijde nieuws nog voor het naar bed gaan ontvingen, waren zeer gering in aantal. Want Amsterdam sliep, zooals heel Nederland sliep. De eerste vlag, het eerste rood-wit-blauw, woei reeds om half twee 's nachts. Dat was in de Reguliersbreestraat, maar overigens was de stad in diepen rust en uit gestorven. Zoo naderden de morgen en in- tusschcn werd op de redactiebureaux der hladen met koortsachtigen ijver gewerkt, aan ochtendbladen en extra-edities, die het groote nieuws zouden brengen. Gedurende den gehcelcn nacht reden de vrachtwagens der groote bladen door de stad en de pro vincie in om de couranten met het geluk kige bericht over het gehcele land te ver spreiden. B'i het krieken van den nieuwen dag gaf de hoofdstad reeds hier en daar een fAjstelij- ken aanblik. Vele vlaggen woeien nu reeds °P de daken en ook op de eerste tramwa gens waren de vlaggetjes aangebracht. Amsterdam en heel Nederland maakte zich op om feest te vieren. Door Japansche bommen. Zeven en twintig Japansche vliegtuigen hebben gisternacht opnieuw Tsjoengking gebombardeerd. Een instortende tuinmuur begroef een tiental Chincezen, die zich naai ..schuilplaatsen begaf. ele hommen zijn terecht gekomen in de Jujk der buitenlandsche consulaten. Het m'itsche consulaat is ernstig beschadigd, net Duitsche vernield. Acht leden van het Chi- Peesche personeel van het Fransche consu- aat zijn gewond. Twee Japansche vliegtuigen zijn neerge schoten. Een nieuw ambt in het vooruitzicht: dat van doodgraver. Dagelijksch toe zicht op de begraafplaats gewenscht. Een prettig uitje voor de „groote" schoolkinderen in het vooruitzicht. Haarlem adviseert niet over zaken, waar omtrent nog geen beslissing is gevallen; verwijzing naar een vo- rigen brandbrief is voldoende. Wet houder Bosker geef den raad een ste vige pluim, maar komt niet van critiek van buiten. Schoone alscheidszangen. Er is nog doorzicht op Wieringen. De heer Kooij hecit niels ie zeggen bij zijn afscheid. Wet houder Bosker en mevrouw Wit zijn elkaar niet in de haren gevlogen. De Baad vergaderde gistermiddag onder leiding van den heer O. J. Bosker, loco-bur gemeester; secretaris de heer C. F. van Duin. De heer Hulsebos is afwezig. ONDERZOEK GELOOFSBRIEVEN NIEUW BENOEMDE LEDEN. De volgende nieuw benoemde leden heb ben hun geloofsbrieven ingezonden; O. J. Bosker, W. Jansen, Jn. Doves, M. Bakker Sz„ Jn. Tijsen, Mw. D. Wit-Slikker, E. Baijs, F. Bontkes, L. Niemeijer, J. Lont .T.Gz., en R. Hulsebos. De stukken worden in orde bevonden en de leden toegelaten. NOTULEN. De notulen worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. MEDEDEELINGEN EN INGEKOMEN STUKKEN. Hiervan vermelden wij: van Mw. T. Kat Scheltus aanneming benoeming lid Com missie van toezicht 1. o.; proces-verbaal op neming kas en boeken gemeente-ontvanger; van Ged. Staten bericht van goedkeuring kasgeldleening f125.000.van Ged. Staten bericht van goedkeuring raadsbesluit tot verkoop van land aan C. Maars; van Ged. Staten bericht van goedkeuring gemeente- begrooting 1938;van C. Hoogvorst alhier ver zoek om in aanmerking te komen voor on derhoud nieuwe begraafplaats, in handen te stellen van B. en W. ter afdoening. Het ligt in de bedoeling bij de begraaf plaats een huisje te zeten en het onder houd met het ambte van doodgraver te ver eenigen. Er zijn nu ongewenschte toestan den en dagelijksch toezicht is noodig. Eerst daags wordt een voorstel dienaangaande ingediend, voorloopig zorgt het gemeente- personeel er voor, later staat een uitbrei ding van het plantsoen op het programma Het onderhoud is thans nog miniem Onthef fing hondenbelasting verleend aan: C. Stins en H. Rops; ontheffing schoolgeld verleend aan; J. Ellens, S. Omis, P. G. Weeke, J. Bak ker Jz., J. de Veen, G. H. Reis, H. Rops, Jn. Smit Jbz., C. Metselaar Pz., J. Hegeman Pz., K. Maaskant. Haarlem is voorzichtig. De stichting spoorwegtentoonstelling ver zocht schoolkinderen de tentoonstelling te laten bezoeken, waarvoor bijzondere ta rieven zullen gelden. De commissie voor huishoudelijke voorlich ting ten plattclande verzocht subsidie. B. en W hebben voor beide zaken voor af advies gevraagd aan Ged. Staten, dit stelt zich echter op 't standpunt, geen ad vies uit te brengen over zaken, die door den gemeenteraad bij besluit nog niet ge regeld zijn. Slechts wordt verzocht rekening te hou den met vorige aanwijzingen, een brand brief zeker, zegt voorzitter. Het college stelt voor f 25 beschikbaar te stellen voor de commissie van voorlichting en de kinderen der hoogste klasse vrij reis geld te geven voor bezoek van de spoorweg tentoonstelling. AANBIEDING REKENINGEN. Volgt de aanbieding gemeenterekening 1938 en rekening Zeegras-exploitatie 1938— 1939. Als leden der commissie tot. nazien ge meenterekening worden benoemd de hee- ren Bakker, Doves en Bontkes. TEGEMOETKOMING IN VERVOER KOSTEN. B.. en W. stellen voor aan P. Duijnker een tegemoetkoming ingevolge art. 13 1. o. wet 1920 te verleenen in de kosten verbonden aan liet bezoeken door een zijner kinderen van de U.L.O. school te Den Helder. Aldus besloten. BELEGGING WAARBORGSOMMEN BIJZONDERE SCHOLEN. In verband met de afrekening van de kosten van stichting der hulpschool te Den Oever, is door het bestuur der school een bedrag van f 1889.10 als waarborgsom bijge stort. B. en W. stellen voor dit bedrag bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te 's Gra- venhage te beleggen tegen een rente van 2 'sjaars. NADERE VOORLOOPIGE VASTSTELLING GEMEENTEREKENING 1937. Ter voldoening aan enkele opmerkingen van Ged. Staten stellen B. en W. voor de re kening nader voorloopig vast te stellen, voor zoover betreft de gewone dienst, met een nadeelig saldo van f 15883.18. De kapitaal- dienst blijft ongewijzigd. Aldus besloten. BOUW VAN 20 ARBEIDERSWONINGEN. Na in 1936 een verzoek om geldelijken steun voor den bouw van 12 arbeiderswonin gen te hebben ingediend, heeft de woning- bouwverecniging „Beter Wonen" alhier dit verzoek in 1938 vervangen door een voor den bouw van 20 woningen. B. en W. kunnen zich met de strekking van het verzoek ver eenigen, hoewel zij vroeger een ander stand punt innamen. De woningtoestanden zijn zoo slecht, zeggen B. en W. thans, dal een passieve houding van het Gemeentebestuur niet meer verantwoord mag heeten. De Minister van Binnenlandsche Za ken heeft in beginsel steun toege zegd voor den bouw der 20 wonin gen, waarvan er 10 zullen dienen voor woningverruiming en 10 voor krotopruiming. De woningen zullen worden gebouwd gedeeltelijk aan den Slingerweg en gedeeltelijk aan de Kremersweg. B. en W. stellen voor onder voorbehoud van de toezeg ging eeher Rijksuitkeering, aan de vereeniging toe te kennen een voor schot uit de gemeentekas groot f 46417.(te weten: f4070.grond- voorschot en f 42347.bouwvoor- schot). De heer Bakker vraagt of de gemeente zeggenschap heeft in de verhuur der wonin gen. Voorzitter: Nu een lieeleboel, er moet zelfs een gemeentelijke commissaris zijn en er zijn nog veel andere regels, waardoor de gemeente rechten heeft. Hoe staat het met de exploitatie-tekorten vraagt de heer Bakker verder. Voorzitter: Die zijn voor de gemeente, met inachtneming van het rijkssubsidie, maar heeft later het recht om te naasten. Het is pas een begin van de zaak, zegt door- zitter als het voorstel zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen. UITGAVEN OPENBAAR ONDERWIJS 1938. B. en W. stellen voor het ontwerp besluit te aanvaarden inzake het verschil tusschen de geraamde en werkelijke kosten der exploi tatie van de openbare school voor gewoon lager onderwijs in het voorafgaand kalen derjaar. Aldus besloten. Ook Wieringen kan gaan feesten. Ingekomen is het bekende ministerieele schrijven betreffende uitgaven feestelijkhe den Blijde Gebeurtenis; een kwartje per leer ling der scholen en een cent per inwoner, voor versiering, wanneer daarvoor de par ticulieren fondsen ontbreken. B. en W. stellen voor om een kwartje be schikbaar te stellen Omtrent de cent per inwoner vraagt het college vrij mandaat. Aldus besloten. Rondvraag. Er zijn geen zakelijke vragen, voorzitter spreekt de scheidende leden hartelijk toe, die nu zeer waarschijnlijk voor het laatst aanwezig zijn. Het zitting nemen cn zit ting houden in den raad van Wieringen is nogal wisselvallig, zegt voorzitter, herinne rende aan den dood van den heer Haan en uittreden van twee anderen. Van de. oude garde blijft weinig over. Dc afgeloopen pe riode noemt voorzitter vruchtbaar. Critiek uit den raad, die ernstig was nam het col lege graag aan, lukrake critiek van buiten is spr. minder op gesteld. Er was b.v. critiek van buiten op de arm verzorging, maar het college meent zich niets te hoeven verwijten. Wieringen belooft niet armer te worden dan het is en boven dien moet alles uit de hand van het rijk worden ontvangen. Armenverzorging moet opbouwend zijn, bedeelden moeten geen be deelden blijven. De raad mag niet eigenwijs zijn er ingaan teeen het advies van den mi nister. Voorzitter hoopt dat zal worden doorge gaan met alle ellende te lenigen en men niet onder zal doen voor hen, die dat in de afgeloopen periode deden. Ondanks de noodlijdendheid zijn alle ge meentelijke bezittingen als dc historische torens en wegen in goeden staat gehouden Het oude vraagstuk van de begraafplaats is opgelost, onderwijsgebouwen zullen verbe terd worden, er is toestemming voor een plan van een nieuw gemeentehuis. Ook dc zickenfondspremietoestand is verbeterd, er is een districtskeuringsarts, al dat alles kwam ondanks het feit dat men noodlijdend was. Ook werkverschaffing cn steunverlcening stemmen tot tevredenheid, er is thans prac- tisch geen gesteunde cn slechts 20 men- schcn zijn in de werkverschaffing. Alzoo; er is heel wat gebeurd op Wieringen dat tot verheugenis stemt. Onder normale om standigheden is er brood cn werk voor al len op Wieringen, als het werk aan den Zuidkant doorgang had gevonden, was er geen werkverschaffing. Kortom: er door zicht op Wieringen! Spr. dankt daar den ra.ad hartelijk voor, er was wederzijdsrb vertrouwen. Er zijn niet minder dan 300 gebouwtjes die men krotten kan noemen, zonder discussie is het voorstel woning bouw aangenomen. Zeer binnenkort ko men Gedeputeerden op Wieringen. samen niet de bouwinspectie, keeten wor den straks gestoten, de banden worden in eengeslagen, men doet alles voor dc men- schon die hier zijn blijven hangen, en die raene en-maal houden moet. Vraagstukk zijn nog de kwesties met de visschers en kleine boeren, echter zullen binnenkort ook hieruit weer deputaties naar Den Haag worden geroepen. Spr. wenscht de nieuwe raad eensgezindheid! Persoonlijke woorden! Spr. richt zich dan tot dc hecrcn Kooij en Lont, mannen van gezag in den raad, die vaak met gedegen voorstellen kwamen. Het afscheid is, zonder sentimentaliteit, zwaar. Dit geldt ook de heeren Bocfsen en Koorn. De eerste hield zich op den achter grond, maar stond op de bres voor goed voorstellen en hield zich tegen wat hij onrechtvaardig achtte. De heer Koorn was ook zeer op zijn plaats in den raad, maar er zijn nu eenmaal gril len van de verkiezingen, waarbij men zich moet neerleggen. Namens het college dankt spr. allen hartelijk voor de warme belang stelling van Wieringen en hoopt dat zij zul len zien verwezenlijkt wat zij zich in hun zittingsperiode hebben voorgesteld. Laten wij vrienden blijven, besluit voorzitter! Weth. Tyssen sluit zicli bij de woorden van voorzitter aan. De heer Lont had ge dacht, gezien het referendum dat hij zijn plicht niet had gedaan maar is verheugd te hooien dat dit tocli blijkbaar anders was. Spr. gaf zich steeds met liefde, dankt dus de raadsleden voor de samenwerking en de kiezers voor het vertrouwen. De heer Boersen dankt eveneens en wenscht de gemeente voorspoed. Jie heer Koorn invaller voor den heer de Haan, heeft zich in den raad op zijn plaats gevoeld cn dankt voor de medewerking. Met blijdschap heeft spr. vernomen dat de toestand van de gemeente is verbeterd, Een die niet dankbaar is De lieer Kooy. 't Zou mijn beurt •wezen, maar ik heb niets te zeggen! Voorzitter: Men moet het uittreden niet aanvoelen als 'n blijk van wan trouwen meneer Kooy, maar een uitvloeisel van het kiesrecht. Een Wieringer raadslid is zijn leven geen dag zeker! Voorzitter dankt dan de ambtenaren voor de toewijding en de pers, die een stimulans was. Een enkel blad kruidde de verslagen wel eens! Spr. had b.v. in de vorige raads vergadering mevr. Slikker niet in de haren gevlogen maa 't trok de aandacht en dat is ook wat waard. In ieder geval op Wieringen wordt de aandacht gevestigd, reclame is alles! Hierna sluiting. Een trip naar Alkmaar en om geving. De tweede dag ging de reis via de 5 Zaan- gemeenten van Zaandam tot Krommenie naar de Alkmaarsche Kaasmarkt, na een verrukkelijk fietstraject via Kromtmeniedijk, Uitgeest cn Akersloot. Het spreekt vanzelf dat de geheele co lonne door het bestuur van „Alcmaria", de plaatselijke V.V.V. werd opgewacht. En dat liet gasten waren waarop men gesteld was, bleek wel uit de wijze waarop de toeristen werden ontvangen n.1. op het groote Doe- lenvcld dat als een burcht werd afgesloten zoodra dc laatste deelnemer „binnen" was. Als muizen in de V.V.V.-val zat men toen opgesloten, van welke situatie de voorzitter van „Alcmaria", Mr. J. P. Bosman dankbaar gebruik maakte om de verzamelden een populaire uiteenzetting te geven van de bo- teekenis van de Kaasmarkt. Via Bergen, Schoorl, Schoorldam, het Noordhollandscli Kanaal tot Aagtdorp, ging het ongestoord binnendoor naar Bergen te rug. over het Woud, Egmond aan den Hoef tot Heiloo en vandaar weer naar Zaandam ANNA PAULUWNA ALG. VERGADERING B.K.C. De plaatselijke votbalvereeniging B.K.C. hield in het clublokaal haar jaarvergadering. In plaats van den heer N. Nap, die be dankte, werd als lid der elftalcommissie ge kozen de heer D. Stellingwerf, oud-speler van „Excelsior" alhier. Verder valt nog te vermelden dat A. Blok als speler bedankt heeft. Het B.K.C.-bestuur wist dit besluit, hoe men'het voor de voet balclub ook moet betreuren, volkomen te billijken, daar inen begreep dat Blok's kan sen in de athletiek te mooi zijn om te ver waarloozcn. Vol goeden moed. Onze plaatselijke alhleten nopen ons nog al eens tot schrijven. En niet ten onrechte: onze Polder herbergt twee jongelui, die deel uitmaken van onze officicele landsploegen athletiek. Nel van Balen Blanken komt als zoodanig morgen te Aken in Duitschland uit in een internationalen wedstrijd tegen de ploegen der omliggende landen. Ze is vol goeden moed heen cn we hopen voor haar dat het nu eens een beetje meeloopcn wil: dat is het geneesmiddel tegen het verzwakte zelf vertrouwen, waaraan Nel na Texel is gaan lijden. Anton Blok traint nu meerdere keeren per week in Amsterdam. Zijn goede prestatie in Rotterdam vorige Zondag was oorzaak dat de K.N.A.U. hem met den kampioen Baumgarten als onze vertegenwoordiger aanwees voor de 13 Augustus te Amsterdam te houden landenwedstrijd tegen Frankrijk. BREEZAND. In ziekenhuis overleden Gistermorgen ongeveer half negen geraak te een 2^-jarig zoontje van den heer V. aan den Stoomweg-hoek Zwartcweg spelen derwijs onder vader's volgeladen hooiwagen, waarmede deze over zijn erf reed. Accountantskantoor Lid N. I V. B. LEERAAR M. O. Lid Ned. Gen. v. Aec. Loodsjracht 72 - Tel. 650 Opgeschrikt door het gekerm moest de verslagen vader bemerken dat zijn eigen kind een der zware wielen over het hoofdje had gekregen. Wel leefde het kind nog en heeft de ijlings ontboden dokier Veenis het zwaar gewonde ventje naar Den Helder doen overbrengen, maar circa een half uur na het ongeluk is het iu de Lidwinastichting overleden. MOTORONGELUK. Te circa kwart voor twee in den nacht heeft een uit Zuid Limburg afkomstig en in Den Helder gelegen matroos een motoron geluk gehad op den Zwarte weg. Hij kwam uit de richting van Breezand- dorp en sloeg even over dc spoorbaan tegen den grond, waarbij hij de zware machine over zich heen kreeg. Omwonenden, wakker geschrikt door de klap en het hulpgeroep, waarschuwden Pastoor Vcrhoeff, die onmid dellijk dokter Vcenis heeft gehaald. Deze constateerde een enkelvoudige beenbreuk en heeft het been gespalkt. Met den ziekenwa gen van ilcti heer D. de Graaf is de onfor tuinlijke marineman naar Den Helder ge bracht. Hij weet zijn ongeluk aan een kat, die over den weg liep. WIERINGEN HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. Gisteravond had in hotel Centraal te Hip- polvtushoef de algemeene vergadering plaats van de Holl. Mij. v. Landbouw, afd. Wieringen. Aanwezig 30 leden. Voorzitter de heer O. J. Bosker. Arbeidscontract Landbouwbedrijf. De commissie van 7 leden uit de afd. Holl. Mij. v. Landbouw heeft een bespreking ge had met een commissie van den Ned. Bond van Arbeiders uit de Land-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijven en er is overeenstemming bereikt. Het uurloon voor arbeiders boven 20 jaar is bepaald op 30 ct. per uur voor het gewo ne werk, en voor zwaar werk bij oogsten enz. is het uurloon bepaald op 35 ct. Het contract loopt van 1 Mei 1939 tot 30 April 1940. Besloten werd om het contract aan te gaan en te teekenen. Bespreking tentoonstelling. Besloten is om de tentoonstelling te hou den op 15 16 17 Sept. a.s. Inzendingen Vee en Paarden blijft beperkt tot de gemeente Wieringen. De rundveefolt- vereeniging zal ook weer medewerking ver leenen. Tijdens dc feestelijkheden zullen een ring- rijderij met paard en kar worden gehouden cn een concours voor aangespannen land- bouwtuigpaarden. Rondvraag. De heer P. Veerdig verzoekt op de eerst volgende vergadering als punt van behan deling, een uiteenzetting over veeverloskun- de. Hierna volgde sluiting der vergadering. ZONDAG 6 AUGUSTUS. Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, vm. 10.15 uur, Ds. Vorst man. Hippolylushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Doopsgezinde Gemeente. Hippolylushoef, voorm. 10 uur, Mej. M. C. Mulder, theol. cand.e. Evangelisatie. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3.30 uur, de heer Boon. ALKMAAR, 4 Aug. Graanmarkt. Aanvoer 186 H.L.'s, waar van soort en prijzen als volgt: 24 HL voer- tarwe 5—6, 60 HL gerst ehev. 8.60—S.75, 27 HL haver 7.307.75, 10 HI. boonen, w.o.: bruine 18, citroen 1518, duiven 11 en witte boonen 201 53 HL karwijzaad (nieuwe oogst) 3032. 12 H L. erwten, w.o.: grauwe (nieuwe oogst) 3230 en vale (nipuwe oncsti 11 -5025.50. Alles per 100 Kg. Han del goed. ALKMAAR, 4 Aug. Aardappelen 23.40, aalbessen 58, an dijvie 0.501.30. appelen 2.507, augurken 1.50—7.50. bloemkool I 9—16. idem II 2—5, bieten 1.40. doperwten 47, druivpn 17—2.1. eelc kool 2.60. groene kool 1.70—2.60. krop sla 0 503.80, komkommers 13. meloenen 10~17, 2.50—7. prei 2.60—3.20, peter selie 0..i01, perziken 20.50, postelein 0.050.20, rabarber 1.50—4.50. ronde kool 1— 1.40. selderie 0.501.20, spinazie 1655 et.., snijhoonen 38, dubbele speirieboonen 0 90 —1.35, tuinbnonen 0.25, tomaten 1—3.80, uien 2.609.30, wortelen 2.506, zwarte bes sen 13—15. ALKMAAR, 4 Aug. Kaasmarkt. Aangevoerd 49 stapels, zijnde 107 000 K.G. Fabriekskaas kleine f 16.50. Roerenkaas kleine f 17.50. idem commissie f 20.50. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Aug. Schotsche muizen 2.10—2.70, eigenheimers 1.90— 2.50, bi. eigenheimers 2.403, drielin gen 2.60, uien 5.20. drielingen 3.80, gele nep 4.10, zilvcruien 1.30, drielingen 4.20, zilver nep 0.—, spercieboonen 6.406.70. kroten 2.10. ronde kool 1.—. gele kool 1.40. NoonDSCHAnwounF.. 5 Aug. Schotsche muizen 2.30-2.70, grootpn 2.10 2.40. r. duken 1.90, eigenheimers 2.202.80, lil. dito 2..>02.80, drielingen 2.702.80, uien 1.905.20. drielingen 3.40—4. Gele nep 380—4.50 Zilveruien 160—180; drie lingen 360—430. Zilvernep 540—650; Sper cieboonen 620—780: Kroten 80—1.00: Roode kool 100—1.90; Witte kool 0.90.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 15