jprebihheurten uit llrk Apotheken Restauratie Toelast" nCeuwJ Open brieven over Wethouders, Strandbroeken en Wisselbekers ïïlaAmeAe^LcJhterb ifïcAe&fiuaaAJtfaAJutfden jtrISSCHE MORGEN WINT OOK I)EN laatsten competitiewedstrijd. Gisterenavond speelde onze plaatselijke cl»h haar laatsten wedstrijd tegen de Ham te Krommenie, welke vereeniging de tweede plaats op de ranglijst inneemt. Verwachtte men daardoor een verloren spel voor F.m. die- renen, die regen en onweer trotseerden en den wedstrijd zagen, kregen een mooien strijd te zien, waarin het Heldersche team den toon aangaf. Technisch was het een mooie wed strijd, het samenspel in de voorhoede was heel goed, terwijl Kootsman en v. d. Boeaerde voor de verbinding tusschen voor- en achter- jinie zorgden. Na ongeveer 1 minuut kan Jan Baarda de score openen (0—1) en na eenige mislukte aanvallen maakt hij er 02 van. Henny v d Water houdt het Heldersche doel op vaak su blieme wijze schoon. De verre schoten van de Ham-voorhoede leveren hun geen moeilijk beden. Dan is het mooi combinatiespel dat den bal naar Kootsman doet verhuizen, die den bal opzwemt en in vrije positie den stand op 03 brengt. Dan komt de tegenpartij op zetten en het is de linksvoor die scoort. Vlak voor de rust weet Jan Baarda dan den stand op 1Pe brengen. Het onweer komt opzetten en het is eigenlijk te duister om verder te spelen. Na overleg met den scheidsrechter wordt toch doorgespeeld. Snelheid en zwaar- dekken, en door de duisternis vele onopzette lijke overtredingen, kenmerken de tweede helft, waarin alleen de Ham kan scoren, zoodat deze wedstrijd met een verdiende 2—4 over winning voor Frissche Morgen eindigt. Zij neemt nu de derde plaats in op de rang. lijst. F.M.: 8 3 1 4 11—26 7 Van hedenavond 9 uur tot Maandagmorgen is alleen geopend de apotheek van de firma SmeetsSnel, Weststraat. Van Maandag 7 Aug. tot 14 Aug. wordt avond- en Zondagsdienst waargenomen door A. p. Hoolmans, Spoorstraat. In „De Toelast" heeft een inwendige verbou wing en moderniseering plaats gehad, die het reeds gezellige zitje nog veel verbeterd heeft. Hedenavond is er vroolijke concertmuziek. Burgerlijke Stand van Den Helder van 4 Augustus 1939. BEVALLEN: A. S. PrassSchutte, d.; C. M. van der MejjSlootjes, d.; A. C. Zander Kossen, z. OVERLEDEN: H. M. Roosen, v., 8 jaar; Wed. L. vain der Wal, geb. E. van der Maas, 66 jaar; G. Burger, m., 16 jaar; J. Scholten, b., 59 jaar. Ingekomen personen W. F. Burgman. De Mok, v. H. Ms. Sumatra. G. F. M. van Emmerik, De Koog 175, van Laren, 't Paadje 28. H. van der Helm, geh. m. W. Tuisma, De Koog 175, vanSlochteren Helium B 127. K. J. Kikkert en familie, Oudeschild 290. van Amsterdam, Odelljjnstraat 149 I. Grietje Krijnen, Oudeschild 38, van Amster dam, Henr. Ronnerstraat 149 I. R. eldman, Eeierland 85, van Hoogeveen, Riegdijk 32. F. C. A. van der Bosch, E. 105, van Sas- senheim. H. Smito. E. 105, van Sassenheim. C. Valentijn, van Schellingwoude no. 44, n. Den Burg 15. Jacoba E. Th. van 't Hooft, Waal 12, van Leiden, Groenhavenstraat 20. Th. H. C. van Sambeek, Koog 8, van Rot terdam, Westzeedijk 130. M. H. de Valk, Weststraat 14. Den Burg, van Schiedam, Rotterdamsche Dijk 324. Elze Douma, De Koog 101, van Baardera- deel. Vertrokken personen J. Hessels en gezin van E. 47 naarMeppel, Sluisgracht 17. M. Carel, Boswijk Huizen Crail weg 116, van Warmoestraat, Den Burg, Texel. MOND- EN KLAUWZEER. Het vee is hersteld op de boerderijen van L. Kalis, Laagte, C. de Wit, Eierland en M. C. Keyser, Waal en Jac. Eelman, Oosterend. Nieuwe gevallen op de boerderij van P. Stoepker, Eierland. Slechts 2 gevallen komen thans nog maar in deze gemeente voor. OOK TE OOSTEREND VEEL GASTEN. Dit jaar krijgt ook Oosterend zijn deel van den stroom van vreemdelingen, die naar hier is gekomen. Alle pensions zitten vol en ook bij particulieren zijn zeer veel gasten. Waar men ook gaat rondom dit dorp, overal ont moet men vreemde gezichten. Gewoonlijk is het aantal zomergasten hier slechts gering, in vergelijking bij andere deelen van Texel, doch dit jaar is hierin een verandering ten goede gekomen. SCHOOLREISJE SCHOOL MET DEN BIJBEL. Donderdag hebben de leerlingen van de School met den Bijbel te Oosterend een reisje gemaakt naar Amsterdam. Te Amsterdam werd een bezoek gebracht aan Artis, De te rugtocht werd gemaakt over Zaandam en Alk maar, waar eenige bezienswaardigheden wer den bezichtigd. Met den eersten bootdienst werd afgereisd, met de laatste boot arriveer den de kinderen weer op Texel. Dezer dagen hadden wij het ge noegen tusschen de regelen, die de pagina's der Heldersche Courant plegen te vullen, een Open Brief aan te treffen van onzen super-Burger, K. F. Oort- gijsen, waarin genoemde burger zich wendt tot Zijne Excellentie den Minis ter van Defensie, teneinde te komen tot tijdelijke heropening van de wandel paden in onze onvolprezen duinen. O.i. wordt er veel te weinig gebruik gemaakt van het instituut der Open Brieven en dit beseffende, verzonden wij deze week de volgende epistelen naar de desbetreffende instanties. Open Brief aan den Mi nister van Binnenlandsche Zaken. Excellentie! Overwegende, dat bin nenkort Den Helder een hernieuw wet houderscollege zal bezitten, over wegende, dat dit een zaak is van alge meen belang, overwegende, dat ieder Nieuwedieper nauwelijks het oogenblik kan afwachten, waarop de benoeming zal afkomen, overwegende, dat tallooze personen genoemd worden om enkele namen te noemen: de heer Mulder, de heer Van Zwijndrecht, de heer Bot, de heer Schoeffelenberger, de heer Gorter, de heer P. van Twisk, de heer Van Loo en de heer Meyer) en wiens namen dus ijdellijk en wellicht te hunner schande aan de openbaarheid prijs gegeven worden, dat alles overwegen de, zouden wij Uwe Excellentie onder- daniglyck en met gevoelens van hoog achting willen verzoeken maatregelen te nemen, opdat nog heden de benoe ming publiekelijk geopenbaard worde. Zulks in het belang van enkele tien duizenden Nieuwediepers. Dit doende met enz. enz. Open Brief aan den Mi nister van Sociale Zaken. Excellentie! Overwegende, dat Den Helder een goede naam heeft als touristencentrum, overwegende, dat eert badplaats als Huisduinen een reputatie heeft op te houden, overwegende, dat de goede zeden in deze stad immer en altijd hoog gehouden zijn, overwegen de, dat het niet aangaat Den Helder- Uuisduinen te degradeeren tot oorden waar de zg. demi-monde hoogtij viert, overwegende voorts, dat zich op 18 Juli j.l. een vrouwspersoon in de Spoor straat heeft opgehouden in een klee- dingstuk gekleed (beter ware het, Excellentie, in dit speciale geval te spreken van ontkleed), dat men in profane taal broek" pleegt te noemen, overwegende, dat velen deze wijze van kleeding (subs. ontkleeding) aanstoote- lijk achten en overwegende, dat Den Helder-Huisduinen slechts finantieel schade kunnen leiden door een derge lijk optreden in het openbaar, verzoeken ondergeteekenden U namens tien duizenden Heldenaren stappen te wil len nemen, opdat een dergelijk schaam teloos gedoe uitgebannen worde. Het welk doende, enz. Aan Zijne Excellentie, den Minister van Volksgezond heid. Excellentie! Overwegende, dat Den Helder zich sedert verscheidene jaren de reputatie heeft aangemeten Modern te zijn, overwegende, dat jaarlijks duizenden vreemdelingen door deze stad trekken, overwegende, dat er de volksgezondheid in niet geringe mate mede gebaat zou zijn, overwegende, dat hier sprake is van een gruwelijk verzuim inzake Volksgezondheid en Aesthetica, overwegende, dat zoo iets in de verlichte 20ste eeuw niet mag voorkomen, verzoeken wij Uwe Excel lentie nederig maatregelen te willen nemen, opdat er een einde komt aan de instelling der zoogenaamde „Beer emmers", welke apparaten, door den volksmond Wisselbekers genaamd, een fel protest vormen tegen iedere vorm van moderne stadsverfraaïing en vreem delingen-service. Welk verzoek doende namens den Bond van Vereenigde Closetbezitters. enz. enz. Men ziet het: het thema kan men, al naar willekeur, uitbreiden en er is geen twijfel aan, of de desbetreffende ministers bewaren dit materieel tot den tijd dat ze uit hun functie gewipt worden (waarvoor tegenwoordig wei nig noodig is om alsdan in het bezit te zijn van een lijvig bundel volksche proza, waarmede zij hun uren van ledigganck op verkwikkende wijze kunnen vullen. Waarmede wij maar het nut van Open Brieven hebben willen aantoonen. Feesten bij de blijde gebeurtenis De Oranjevereeniging heeft het volgend programma opgesteld voor den werkdag na de geboorte, dus voor a.s. Maandag. 8 uur Carillonmuziek, 99.30 u. opstelling van den kinderoptocht in de Wilhelminaiaan; 9.3010.45 kinderoptocht met Tex. Fanfare corps; 10.4511 u. Aubade voor het Raad huis; van 1112 u. en van 23 u. Kinder spelen op de Groeneplaats; van 46 u. auto ped en fietsenrace op de Wilhelminaiaan; 7.309.30 u. Volksspelen op de Groeneplaats (dames blokloopen en strijd om den man, hee- ren tonruiteren en tobbesteken). 9.309.45 u. Rondgang van Tex. Fanfare, daarna naar het vuurwerkterrein aan de Koogerstraat op h\ land van den heer J. Roeper. Om 10 uur zal groot vuurwerk worden af gestoken (66 nummers met een schitterend slotnummer. Daarna prijsuitdeeling in Hotel Texel en danhossen om den vreugdevuurboom. Ook te De Koog treft men voorbereidselen voor feesteljjkheden. Het voornemen zou ziin o.m. een groote feesttent met dansgelegenheid te plaatsen. Het volledig programma is echter daar nog niet opgemaakt. Burgerlijke Stand van Texel van 28 Juli t/m 4 Aug. GEBOREN: Biem Cornelis, z. v. S. Lap en E. de Waard; Wiebe, z. v. J. Adr. v. d. Berg en A. Kooistra; Welmoet, d. v. S. de Waard en P. A. G. Alderlieste. ONDERTROUWD: Adriaan Pieter Zegers en Jannetje Kikkert; Gerrit Jan Willem Steenhoff en Jacoba Elisabeth Theodora van 't Hooft. GETROUWD: Cornelis Eelman en Janna Maria Naeije; Adriaan van Hoorn en Engeltje Koopman. OVERLEDEN: Frouwtje Puiman, 95 j., Wed. van B. Bussel man. Gevonden: een portemonnaie, een sleutel tje, een portemonnaie. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg v.m. 10 u.: de heer Lodder van Alkmaar. N.m. 7.30 u.: Ds. Salm. Jeugddienst. Oosterend v.m. 10 u.: Ds. Kok. Den Hoorn v.m. 10.30 u.: De heer Th. Schaap, ev. te Beerta. Maandcollecte. De Cocksdorp v.m. 10.30 u.: Ds. Salm. Zuid-Eierl and n.m. 4 u.: Ds. Salm. De Koog v.m. 10 u.: Ds. v. 't Hooft. Oudeschild v.m. 10 u.: Ds. Tinholt. Doopsgezinde Gemeente. D e n B u r g v.m. 10 u.: Ds. S. M. Daalder van Heerlen. Geref. Kerk. Den Burg (Gebouw Fanfare) v.m. 10 u. Ds. P. Verhoeven, van Honselaarsdijk. n.m. 7.30 uur Ds. Pontier, van Heerlen. Oosterend v.m. 10 u. Ds. Pontier van Heerlen. n.m. 3 u. Ds. P. Verhoeven, van Honselaars dijk. Den Burg (geb. Fanfare) v.m. 10 u.: Cand. Wouda. N.m. 7.30 u. Ds. v. d. Leer. Oosterend v.m. 10 u.: Ds. v. d. Leer. N.m. 3 u.: Cand. Wouda. Geref. Kerk H.V. Oosterend v.m. 10 u. en n.m. 3 u.: de heer v. d. Berg van Santpoort. Leger des Heils. Zondag 10 uur v.m. Heiligingsdienst. 3.30 u. n.m. Openluchtsamenkomst in Den Burg. 8 uur n.m. Verlossingssamenkomst. Woensdag 8 u. n.m. Straatzang in Den Hoorn. Donderdag 8 u. n.m. Heiligingssamenkomst. Ds. E. du Marchie van Voorthuyzen, predi kant der Chr. Ger. Kerk te Urk, ontving het beroep van de Chr. Ger. Kerk te Soestdijk. Visscherij Urk, 3 Augustus. Door 30 vaartuigen werd heden aan den Gemeentelijken Vischafslag aangevoerd: 3596 pond kuilpaling, van 50392 pond per vaartuig, prijs 2023 ct. en315 pond lijn- of beugaal, 25'A28 ct., alles per pond. HET MONSTEREN, EEN MONSTER ACHTIG GEVAL VOOR URK. Op Urk is thans een belangrijke kwestie aan de orde, namelijk het monsteren. Voorheen is R. Brands reeds door den Kan tonrechter te Den Helder veroordeeld tot 6 boete, wegens het niet doen aanmonsteren. De Rechtbank te Alkmaar heeft R. B. nu op nieuw veroordeeld tot 6 boete. De Recht bank was van meening, dat vroeger wel de Kustvisscherij werd uitgeoefend, doch nu de zeevisscherij. De Wet zegt, dat onder zeevis- scherij moet worden verstaan „alle visscherij zoowel in- als buiten de territoriale wateren. Op grond van deze stelling zouden dus alle visschers, welke de Noordzeevisscherij be oefent monsteren moeten. Dit wil men echter niet om administratieve redenen, bij de schepen van boven de 50 B.R.Ton. Thans is echter, gezien het monsteren groote onkosten met zich brengt en geen enkel voordeel, door de visschers besloten, om R. Brands gezamen lijk te steunen, zoodat deze verder in cassatie zal gaan. Vischafslag Den Heleler Den Helder, 3 Aug. 1939. Aangebracht door korders: Tongen per kg 1.33—1.22 Slips 0.960.68 Schol I per kist 7.30600 Schol II 3.90—2.40 Bot 6.40—5.00 Schar 2.601.80 Den Helder. 4 Aug 1939. Aangebracht door korders: Tongen per kg 1.311.12 Slips 0.70—0.52 Schol I per kist 7.106.10 Schol II 3.00—2.40 Bot 4.00—2.40 Schar 2.601.40 Horizontaal. 1. Elk. 5. Lidwoord. 7. Familie. 12. Landbouwersgereed schap. 13. Plaats in Rusland. 15. Plaats aan de Witte Njjl. 15a. Initialen van groote, Duitsche industrieele onderneming, met filialen in Nederland. 16. Voorzetsel. 17. Lidwoord van be paaldheid. 18. Lichaamsdeel. 19. Lidwoord van be paaldheid. 20. Nationale dans; ook kleedingstuk. 23. Aanwijzend voor naamwoord. 24. Bijwoord. 25a. Vier zelfde klinkers. 27. Meisjesnaam. 28. Bijnaam voor stad in Noord-Holland. 32. Uitroep. 33. De Juliaansche tijd rekening (afk.). 35. Als 33. 37. Vorm van zeker werkwoord. 40. Muzieknoot. 62 63 1 66 69 41. Zoogdier. 43. Het heilige jaar (afk:). 44. Adellijke titel op Java. 45. Zoogdier. 47. Wederkeerig voor naamwoord. 48. Buitenlandsche munt. 49. Bekende voetbal club. 49a. Initialen van be kende Heldersche zuivelindustrie laatste letter weg laten en woord omkeeren). 50. Strooptocht (En- gelsch). 52. Niet naar omlaag. 54. Aanwijzend voorn, woord. 56. Pias. 59. Rivier in Noord- Brabant. 61. Zegt men vaak tegen kinderen. 62. Deel van etmaal. 64. Zegt een bepaald soort politieagent vaak. 65. Deel van boom of plant. 66. Plaats in Gelder land. 67. Zoogdier. 68. Georganiseerde verwoesting en vervolging. 69. Vischnet. Verticaal. 1. Bevelschrift van den Sultan. 2. Plaats in Zwitser land. 3. Europeaan. 4. Maanstand. 5. Muzieknoot. 6. Maat. 8. Als 6. 9. Gebruikt de land man veel in 't voorjaar. 10. Plaats in Italië (N.O.). 11. Naam (Latijn). 13. Zweep. 14. Aanduiding, ook verzoek. 16. Aldaar (Lat. afk.) 21. Generaal der Zui delijke troepen in den Amerikaan- sche Secessie- oorlog. 22. Vóór, vroeger. 25. Muziekinstrument 26. Voldoet aan de maat. 29. Groet. 30. Aanduiding van politiek conserva tieven Brit. 31. Bekend Fransch illustrator. 34. Gemeenschap- lijke tafel (scheepsterm). 36. Volksoverleve ring. 38. Argeloos, onge kunsteld. 39. Plaats in Noord- Brabant. 40. Als Hor. 50. 42. Jongensnaam (afk.). 44. Bekend gedicht van overleden Holl. dichter. 46. Bosch. 47. Koninklijke initialen. 48. Zoogdier. 50. Reis, toer. 51. Scheepvaart onderneming. 53. Afkorting op adressen. 54. Uitgestorven vogelsoort. 55. Rivier en plaats in Tsjecho- Slowakije. 57. Auto-onder neming. 58. Cylinder. 60. Plaats in Finland. 61. Insect. 62. Deel van schip. 63. Bekende Haag- sche club. Aandacht verdient de slagzin, gevormd door Hor. 1, 7, 16, 17, 28, 37, 47, 52, 54 en 65. OPLOSSING. Horizontaal: 1. Els; 4. Ratel; 8. Amp.; 11 P.a.; 13. Ion; 15. E. a.; 16. Vat; 18. Wet; 20. Baten; 22. Galop; 24. Kilometer; 27. Al; 30. Ex; 31. A.P. 32 Gul; 33. Va; 34. Dr. (Ir. Mr.); 35. A.R.O.; 36. O.i.; 37. Si; 39. D.C.: 41. Mr.; 42. Misschien; 46. Basis; 47. Hedel; 49. Mac.; 37. Rel; 53. L.S.; 55. Lid; 57. Ru; 58. Ier; 59. Water; 60. Dag. Verticaal. 1. Epe; 2. La; 5. A.I.; 6. Tol; 7. En; 9. Ml; 10 Pan; 12. Batik; 14. Telex; 16. Vak; 17v Televisie; 18. Waterdier; 19. Tor; 21. N.O.; 22. Ge; 23. Wagon; 25. M.O.; 26. Sport; 28. Lui; 31. Arm; 37. Sisal: 38. I.C.; 40. Ceder; 42. Mam; 43. S.S.; 44. H.H.; 45. Nel; 48. Eli; 50. Pit; 52. Mug; 54. S.E.; 55. La; 56. De; 57. Ra. De prijs werd gewonnen door den heer F. ELOUT, Piet Heinstraat 42. CORRESPONDENTIE. P. de L. en F. v. d. L. Dank voor uwe zeer goede bijdragen, welke wij t.g.t. zullen plaatsen. J. J. v. I. Jammer van dat eene, kleine foutje. Vert. 38 I(n) C(asu). F. v. d. M. Uwe opmerking zou een 40 50 jaar geleden volkomen juist zijn geweest. In ons bezit is o.a. een exemplaar van M. J. Koenen's Verklarende Handwoordenboek der Ned. Taal, uitgave 1897, waarin het woord op de door U aangegeven wijze voorkomt. Alle latere woorden, boeken, zooals van Dale en de nieuwe uitgave van Koenen laten de tweede g weg. Voorspellingen door MERCURIUS Ga naar ,,De Toelast" Voortaan is U gelukkig Bjj beschikking van den minister van De fensie zijn de volgende mutatiën gelast: met 10 Augustus de officier-vlieger der 2e kl. H. P. Sobels te 's-Gravenhage, met een door den commandant der Marine te Willemsoord te bepalen datum; de luit. t. z. 2e kl. J. B. Reiche te Amsterdam, de luitenant t. zee 2e kl. P. W. C. de Vos, a.b. H. Ms. Van Spejjk en de luit. ter zee 2e kl. J. F. A. Pesie: a. b. H. Ms. Z 6. Mail oor H. Ms. O 13 Volledig internationaal gefrankeerde corres pondentie, beatemd voor de opvarenden van H. Ms. O 13, welke 31 Juli van Curaqao naar Nederland is vertrokken, zullen worden op genomen in depêches voor Casablanca te ver den op 17 en 19 Augustus a.s. Laatste buslichting Hoofdpostkantoor, Ka- naalweg op 17 en 19 Augustus: 16 u. 15 min. De correspondentie na 19 Augustus verzon den, wordt te Den Helder bewaard. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. Oberon, 4 Aug. v.'Rotterdam. Pericles, 4 Aug. v. Amsterdam. Pluto, 4 Aug. v. Rotterdam. Doros, 4 Aug. te Aarhus. Saturnus, 4 Aug. Gibraltar gepasseerd. Ulysses, 3 Aug. Gibraltar gepasseerd. Venus, 4 Aug. Finisterre gepasseerd. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Marnix v. St. Aldegonde, u., 4 Aug. v. Genua. Oranje, toeristenvaart, 4 Aug. nam. 5 u. v. Am sterdam. Johann de Witt, 4 Aug. te Batavia. Poelau Bras, u„ 4 Aug. v. Suez. Tanimbar, in ballast, 2 Aug. v. New-Orleans. Aurora, 4 Aug. te Amsterdam. Ajax, pass. 4 Aug. 7 u. Holtenau. Bodegraven, 4 Aug. te Rotterdam. Boskoop, t., 1 Aug. v. Callao. Doros, 3 Aug. v. Gothenburg. Ganymedes, pass. 3 Aug. 17 u. 50 Ouessant. Helder, t.. 2 Aug. v. Corral. Irene, 3 Aug. te Valencia. Juno, 4 Aug. te Rotterdam. Mars, 3 Aug. v. Susak. Medea, 2 Aug. v. New York. Notos, 3 Aug. v. Lissabon. Oberon, 4 Aug. te Rotterdam. Orestes, pass. 3 Aug. 10 u. Azoren. Pluto, 4 Aug. te Rotterdam. Pygmalion, 3 Aug. te Izmir. Rhea, 3 Aug. 20 u. 15 te Hamburg. Stella, 4 Aug. te Haifa. Salabangka, in ballast, 3 Aug. te Soerabaja. Sembilan, t., 4 Aug. te Liverpool. Tajandoen, u., 3 Aug. te Belawan. Tarakan, (fjordenreis), 3 Aug. v. Bergen. KON. HOLL. LOYD. Waterland, t., 4 Aug. te Montevideo. Montferland, 4 Aug. te Amsterdam. KON PAKETVAAKT MAATSCHAPPIJ. Lematang, 3 Aug. te Singapore. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Edam, 4 Aug. te Antwerpen. Maasdam, 2 Aug. v. New Orleans. Nieuw Amsterdam, 4 Aug. te Rotterdam. Statendam, 3 Aug. v. New York. Zaandam, 3 Aug. te New York. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk, u., 3 Aug. v. Takoradi. SILVER-JAVA PACIFIC LIJN. Marken, 4 Aug. te Manilla. Hoegh Silverlight, 3 Aug. te Calcutta. Hoegh Silvercloud, 3 Aug. te Singapore. Silverelm, 3 Aug. te Kaapstad. Silverpalm, 2 Aug. te Kaapstad. Silverpine, 3 Aug. v. Belawan. Silverwillow, 2 Aug. v. Singapore. J YVA—NEW-YOKK-LIJN. Kertosono, pass. 3 Aug. Fernando Noronha. Kota Inten, 4 Aug. te Soerabaja. Kota Radja, 3 Aug. v. Singapore. Mapia, 3 Aug. v. Penang. Peisander, 2 Aug. v. Kaapstad. Tawali, 3 Aug. v. St. Vincent. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone, t., 3 Aug. te Santos. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Memnon, 4 Aug. te Shanghai. Patroclus, 4 Aug. te Penang. Perseus, 4 Aug. v. Penang. Sarpedon, 3 Aug. Prawle Point gepasseerd. Agamemon, 3 Aug. te Glasgow. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Bantam, 4 Aug. te Bremen. Dempo, u., 4 Aug. v. Singapore. Garoet, u., pass. 3 Aug. Ouessant. Indrapoera. u., 3 Aug. v. Colombo. Sibajak, t„ 4 Aug. 11 u. v.m. v. Gibraltar. Soekaboemi, t., 7 Aug. v.m. 6 u. te Genua ver- wacht. Weltevreden, u., 3 Aug. v. Suez.

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 7