AhonHeert D op dit Agenda Vacantie- rhapsodie Ontdekkingen op Nieuw-Guinea Tweede Blad Feestmiddag voor de soldaten SCHOUWVLIEGER's Onder wijs-instituut HOOFDGRACHT 51 Geert de Boer zingt Vrijdag voor de N.C.R.V, Het Oranje-feest te Hellevoetsluis Btttyerfcjke Stand van Den Helder Nutsspaarbank te Den Helder Nieuwe directeur van de Marine- Krijgsschool De Holland-week Gratis makc-up in Apollo Wederom succes in Alkmaar voor de H.A.V. Leerzame cijfers Kustvisschers verdringen de treilers Motor overwint de stoommachine De belangen der cliënten gaan vóór alles bij E S O N A Marine-marsch door Amsterdam Marine-berichten Uit het politierapport door JAN MENS „Men vroeg m(j, wat dit toch kon ryn. Het is alleen inaar zonneschijn!" Adema van Scheltema. L De stoomfluit van de „Esona-boot" toetert Het preludium van m'n vacantie-rhapsodie een rhapsodie in blauw, in geel, in bruin' Echt bruin en bruin made-Amilda. De dek- knecht int kaartjes, fooitjes èn sigaren de welke hij (de sigaren!) in de klep van z'n dienstpet frommelt. Adie, Groot-Mokum, adie. je zult t één maand zonder me moeten doen Als 'n schatrijke kauwgummikoning op z'n yacht glijden we Noord-Holland door, dat er uit ziet als 'n struise blonde jonge meid. Ah! wat een land, ah! wat 'n wolken om te schilderen! Om te zoenen! Ik krijg er slaap van en dut in tot m'n vrouw m'n zalige droom afbreekt en m'n yacht de Binnenhaven door klieft. We zijn er. De trossen worden vastgemaakt, de loop plank uitgelegd en daar schrijden we Den Helder binnen; Den Helder, stad mijner dro men: ik groet U! „Ik groet U!" Dit dacht de chauffeur van de autobus op Huisduinen óók. Vóór onze dierbare neuzen verdween de bus in de neve len van 't Julianapark. Laten we ons troos ten, over één uur gaat er wéér een Wij troosten ons met 'n ijsie, maar de ma troosjes op de parkbanken troosten zich met 'n meisie. „Kijk toch niet zo!", waarschuwt m'n vrouw, ,,'t Lijkt wel, of je de zon niet in 't water kan zien schijnen!" M'n zoon grin nikt zo'n aap, zo'n plusfour-ridder. Waar om kunnen alle middelbare mannen niet es 'n maandje achttien worden? Want ik geloof, dat in 't Nieuwediep vele tedere woorden gelispeld worden. Zóveel jeugd tezamen, zóveel zon: houdt 't es tegen! Ach, hoe aanminnig ligt dat meisjeskopje tegen dat blauwwitte baadje, hoe zal dat hart daar onder kloppenIk raak aan 't peinzen: als zo'n matroos nou zo lekker te vrijen zit, en zijn gedachten zweven ergens in de zeven de hemel en als d'r nou opeens 'n schout bij-nacht langs 'm zou lopen moet zo'n matroos dan stijf in de houding springen? Hoe zit dat? Twee geliefden zien alleen el kaar meestal, engeij wanen zich alléén op de wereld, is dit dan insubordinatie? We pikken nóg 'n ijsje (van vijf), waarbij ik de baardige opmerking slaak, er liever een van twintig te willen hebben, en ja daar doemt de bus op. „Bonjour, geliefden, zorg maar dat de Helderse Burgerlijke Stand aan 't werk blijft Huisduinen slaapt, maar de vuurtoren waakt. We stappen uit en horen het orgelen van de zee. De zee, de goede zee, waarover de witte segmenten vallen van de zoveel kaars Philips- lampen. Maar wat zijn deze lampen toch 'n armetierige maakseltjes vergeleken bij de zon, die daar als een reusachtige bloedkoraal weg glijdt, en de zee doet glanzen gelijk gecicileerd koper. We wandelen nog even langs de dijk (pardon: boulevard!) en genieten van een zonsondergang, waarvan je niet snapt, dat hèèl Den Helder niet uitgelopen is om te gaan zien. Kom, Heldenaars hier wordt U iets geboden dat geen cent kost, hier kunt U iets Zien, waarbij de film prutswerk lijkt. Zet uw fantasie even in werking, kijk es 'n ogenblikje met 'n kunstenaarsoog, is dat rood daar op die wolken niet gelijk 't rood op de wangen ener bruid? Is dat blauw niet gelijk 't blauw uwer verlangen, en dat violet daar 't violet uwer droomen De vuurbol is verzonken, stil gaan we huis toe. Klein wordt een mens, zo bij de oneindig heid. O verbeeldt U iets, ik verbeeld me iets. Wè.t zijn we? Minder dan een mug, een dier baar niksje, een atoom. Hoe is 't mogelijk, dat we af en toe zo hoog van de toren kunnen blazen Ver in zee knipoogt een lichtboei me ver trouwelijk toe. „Ga maar maffen", schijnt-ie te zeggen. We drinken sterke koffie, en m'n pension-gérant vertelt bakken, die nóg sterker zijn. Maar ik mag ze, terwille van 't decorum, niet navertellen... En dan gaan we slapen, want die buiten lucht, die buitenlucht! In m'n négligé sta ik voor 't open venster, en kijk naar de nevels, die hangen van de duinen als de witte sluiers van een bruid. In de verte bast een waakhond, één keer, twee keer, en daar bovenuit ruist de zee. Als een kerkorgel, zang en tegenzang, hoog en laag, pianissimo, crescendo. In m'n slaapkamer ruist 't óók, minder mooi. Heb ik de Huisduiner muggen zoveel aange daan, dat ze met z'n allen mij moeten atta queren Maar ik ben bewapend, reken maar! De flitspuit grijpen: één; laden: twee.., Vuur!!! De eerste nacht slaap ik temidden van lijken, en droom van wat U niets aangaat! Tot worgen! (In de vereenvoudigde spelling.) I Bewoners van Den Helder, wonende tusschen Spoorweg, Middenweg en Linie..s attentie! Het ligt in de bedoeling van de Commis sie, ter gelegenheid van den a.s. verjaar dag van H. M. Koningin Wilhelmina, aan de soldaten van het Fort „Dirksz Admi raal" (aan den Nieuwen weg), een pretti- gen feestmiddag aan te bieden op Woens dag 30 Augustus, des namiddags van 2 tot 5 uur, Men acht dit een welkome gelegenheid, een tegenprestatie aan te bieden aan hen, reeds enkele maanden lang met zooveel d - moedigheid, ondanks eigen zaken thuis, ïe nu opgelegde taak, ons vaderland paraat te no den, vervullen. Overtuigd z(jnde, dat dit plan aller Instem ming zal wegdragen, vertrouwt men, dat men met een gift zal willen helpen, dit middagfeesd voor de soldaten onvergetelijk te maken. Voor bovenstaand doel wordt a.s. Donder dag- en Vrijdagavond van 6 tot 8 uur en Zater dagmiddag van 2 tot 5 uur een collecte ge houden. leder bedrag, zoowel groot als klein, is wel kom. De Commissie, J. C. Coelers, Voorzitter, Hector Treubstr. 23. G. J. J. Bouman, Secretaris, Dahliastraat 96. V. de Heer, Penningmeester, Dahliastraat 77. Leden. F. de la Fonteine. S. Visscher. K. van Zijverden. J. J. Brammer. Leerlingen van alle scholen 25 cent per week. Talrijke ouders kunnen dit getuigen: 't Lesgeld is bijzaak, het kind is hier hoofdzaak. Liederen van Brahms, Sehubert en Hollandsche componisten. Onze plaatselijke tenor, Geert de Boer, treedt Vrijdagmorgen a.s. van kwart over 11 tot 12 uur op voor de N.C.R.V.-microfoon, welk optreden dus het tweede is voor deze omroepvereeniging. Geert de Boer zingt een selectie liederen, bestaande uit een 4-tal van Brahms, een 5- tal van Sehubert en tenslotte 3 van Holland sche componisten. De heer de Boer wordt op den vleugel be geleid dóór mevrouw NymeyerMoorman, zooals bekend, eveneens een stadgenoote. Toen Zaterdagmorgen bekend werd, dat er in het Prinselijk Gezin een Prinses was gebo ren, bracht dit weldra ook te Hellevoetsluis opgewektheid en vreugde. Spoedig woei de vlag van Rijks-, Gemeente gebouwen, vaartuigen en particuliere wonin gen en tooide men zich met Oranje. In den loop van den dag werd door de A.O.V. bij bekkenslag bekend gemaakt, dat er des avonds muziek zou zijn en massazang in en bij de muziektent. Te ongeveer 7 uur 's avonds maakte het Tamboers- en Pijperscorps een rondgang door de gemeente, wat al spoedig een gezellige sfeer schepte en heel wat menschen op de been bracht. Hierna zong het Jeugdkoor „Zanglust" in de muziektent Vaderlandsche liederen, die steeds met een luid applaus werden beloond. Vervolgens had er Volkszang plaats onder lei ding van den heer L. Hoogerwerf. Door de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk werd onmiddellijk per aanplakbiljet bekend ge maakt, dat er Zondagmorgen te 10 uur een dankdienst voor de blijde gebeurtenis zou ge houden worden. Ook in de Geref. Kerk werd deze gebeurtenis herdacht. Maandagavond bracht de Muziekvereeniging „Sempre Crescendo" eenige muzieknummers, w.o. Vaderlandsche, ten gehoore, en had er wederom massazang plaats, waarna „Sempre Crescendo" een rondgang door de gemeente maakte. Hiermede was de voorloopige viering afge- loopenen kon men zich gaan voorbereiden op de officieele viering van de geboorte van de Prinses. van 7 en 8 Augustus 1939. GETROUWD: J. W. Vossenberg en G. Bandt. BEVALLEN: A. M. Grooff—Bersee, z.; A. de Vriesde Boer, z.; Y HalmMaris, d.; S. C. van BerkelCats, d. .ij. i»">nV> De verariitter~«n de jeeretari» hadden verschil van meening bij wie het progamma gedrukt moest worden. H De voorzitter kreeg z'n zin en het programma voor de uilvoering zag er smakelijk uit ledereen sprak er dien avond over en roemde de moderne letter- toorten van BENOEMING MEJ. A. A. HOMMES TOT HOOFD CHR. FRÖBELSCHOOL. Door de Vereeniging voor voorbereidend L.O. „Jachin", is, in de vacature Mej. Joh. Verhoef, aan wie wegens huwelijk ontslag werd ver leend als Hoofd der Chr. Fröbelschool Hoog straat, met ingang van 1 September a.s. als zoodanig benoemd Mej. A. A. Hommes, thans als zoodanig werkzaam te Amersfoort. Bij schrijven van 4 dezer werd deze benoe ming bekrachtigd door het College van B. en W. dezer gemeente. Opgave uitsluitend betreffende de Nuts spaarbank te Den Helder, Polderweg 1, over de maand Juli 1939. Op de spaarbankboekjes werd in de maand Juli ingelegd 227.749,85 en terugbetaald 240.195,57, derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 12.445,72. Het aan illegers verschuldigde kapitaal be draagt thans 3.353.328.31. In de maand Juli werden 135 nieuwe boekjes uitgereikt; het aantal in omloop zijnde boekjes steeg hiermede tot 12.567. Onder deze boekjes (nieuwe) zijn begrepen 13 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de spaarbank een eersten inleg van 1, De lediging van de spaarbusjes leverde in den loop der maand een bedrag van 3.414,79. Het aan inleggers verschuldigde kapitaal thans ruim 2350. VERANKER UW BEZOEK aan „De Toelast" daar is het goed. HOOG MILITAIR GERECHTSHOF BESTAAT 17 OCTOBER 125 JAAR. Medio October plechtige openbare zitting. Op 17 October a.s. zal het 125 jaar geleden zijn, dat de toenmalige president van het hooggerechtshof der Vereenigde Nederlanden, mr. C. F. van Maanen, namens de souvereinen vorst het Hoog Militair Gerechtshof te Utrecht installeerde. Dit college, dat sinds 1925 te 's-Gravenhage is gevestigd, is de hoogste instantie voor de militaire rechtspraak en behandelt de appèl zaken van de in eersten aanleg voor den Krijgsraad te 's-Hertogenbosch en den Zee krijgsraad te Willemsoord aangebrachte straf zaken. Voor hoofd-, opper- en vlagofficieren is het Hoog Militair Gerechtshof de eerste en eenige instantie. Het ligt in de bedoeling ter herdenking van het 125-jarig bestaan, een plechtige openbare zitting van het Hoog Militair Gerechtshof te houden. HOOG >nLITAIR GERECHTSHOF. Gisterochtend werd als plaatsvervangend- lid van het Hoog Militair Gerechtshof voor dit college beëedigd en geïnstalleerd gepen sioneerd schout-bij-nacht D. Vreede. Bij K. B. van 4 Augustus 1939 is met ingang van 1 Augustus 1939 de schout-bij-nacht C. E. L. Helfrich eervol ontheven van de betrekking van directeur der Hoogere Marinekrijgsschool te 's-Gravenhage en is de luitenant ter zee der le klasse J. F. W. Nuboer belast met de waar neming van deze betrekking. Schout-bij-Nacht C. E. L. Helfrich, Een fraai resultaat van de ,3ellatrix". De Holland-week behoort wederom tot het verleden en we kunnen niets anders zeggen dan dat met volle tevredenheid er aan teruggedacht kan worden. In de Intern. Starklasse behaalde Bob Maas wederom den eersten prijs, terwijl als tweede de „Bellatrix" (stuurman luit. ter zee Coolhaas) de finish passeerde. Dit is te meer een prachtig resultaat van den K.M. J.C.-man, als men bedenkt, dat hij alle buitenlanders, waaronder bekende Ameri kanen en Duitschers, achter zich liet. Iedere huid heeft een andere verzorging noodig. De groote moeilijkheid is echter voor vele dames welke middelen gebruikt moeten worden; de keuze uit de vele creams en poe ders Is een zaak van veel hoofdbrekens. Maar dit hoeft nu niet langer zoo te zijn. In „Apollo" in de Keizerstraat houdt op het oogenblik een Fransche dame zitting, die een speciale studie van de huid- huid-massage en make-up heeft gemaakt. Zij is daartoe aan verschillende labo ratoria werkzaam geweest onder leiding van bekwame doktoren. Deze dame, die momenteel voor de bekende Parijsche parfumeriefabrieken van Ritz in Nederland vertoeft, geeft u een gratis behandeling. De bedoeling is, dat deze Ritz' specialiste door deze eerste gratis make-up bepaalt, welke middelen speciaal ge schikt zijn voor een bepaalde huid, en welke dus aanbeveling verdienen om in het vervolg te worden gebruikt. Dit kan de huid niet an ders dan ten goede komen. Zondag werden op het gemeentelijk Sport park te Alkmaar groote athletiekwedstrijden gehouden, welke vlot verliepen. Wat de Heldersche deelnemers betreft, zij kunnen weer op een goeden wedstrijd terug zien, terwijl de prestaties zeer goed te noemen waren. Bij de 100 m dames kwam mej. To Wagemaker uit en wist beslag te leggen op den len prijs in den tijd van 13,3 sec. Voor waar een prachtige prestatie. Zij promoveerde hierdoor naar de Nederlandsche B-klasse. Bij de 100 m A- en B-klasse was alleen Ali de Vries van A.D.A., Amsterdam (die reeds ver schillende malen uitkwam bij landen-ontmoe- tingen en internationale wedstrijden), die een beteren tijd wist te maken als mej. Wagemaker. Deze Heldersche athlete zal dan ook nog wel van zich doen spreken. Ook de 100 m heeren was een succes. Arie Rottier die voor het eerst in de B-klasse meeliep, werd op eervolle wijze met borstbreedte verslagen, nadat hij 3,4 baan geleid had en bezette zoodoende de 2e plaats. Timmers in de C-klasse weerde zich ook uit stekend en bezette ook hier de tweede plaats in 12 sec en zal bij serieuse training een nog veel beteren tijd maken. Momenteel is de aan dacht op Huurman gevestigd. Wij schreven verleden week, dat hij nog zwaardere tegen standers moest hebben. Hij kreeg in Alkmaar deze gelegenheid. Namelijk de A-, B- en C- klasse 5000 m, gingen gezamenlijk van start. Onder meer liepen hiermede Wim Bakker van A.A.C., de Nederlandsche kampioen, verder Walther, enz. Jammer was het, dat er alleen van de eerste drie binnenkomenden de tijd op genomen werd daar Piet als zesde binnenkwam, 120 m achter Bakker, hierdoor werd hij eerste in zijn klasse en zijn tijd schatten wij op 16 min. 40 sec. Dat hij zelfs A- en B-klassers achter zich liet, is toch wel een bewijs voor zijn pres tatie. Van de verdere deelnemers bracht Jaap Snel het met kogelstooten tot 10,96 m en viel net buiten de prijzen. Zooals het Nieuwsblad dezer dagen heeft gemeld, bedroeg de omzet aan den Rijks- vischafslag te IJmuiden in Juli 1939 457.410 tegen 440.932 in dezelfde maand van 1938. De omzet in de eerste zeven maanden van 1939 was 4.017 778 tegen 3.750.281 in hetzelfde tijdvak van 1938. Er kwamen in de vorige maand binnen, waarbij tusschen haakjes de cijfers van 1938: 104 (116) Nederlandsche stoom- en motortrei- lers met 237.248 (270.027) besomming; 203 (153) Nederlandsche motorloggers met 101.770 (ƒ79.945); 1060 (771) motorkust- visschers met 88.907 73.905); 20 (18) open booten met 100 431); 1 (0) Belgisch mo- torkotter met ƒ237 en 27 (8) Deensche motor- kotters met 22.629 8397). Uit deze cijfers blijkt, dat de kleine kust- visscherij de vorige maand een belangrijke rol speelde. Het is ongetwijfeld voor het eerst in de geschiedenis van de grootste visschershaven van ons land, dat de aanvoer van de kleine kustvisscherij bijna die der treilers evenaarde. De totale opbrengst van de visch, aangevoerd door motorloggers, motorkustvisschers en motorkotters, bedroeg bijna 215.000 of slechts ruim 20.000 minder dan die der trei lers. Het is duidelijk, dat het type vaartuig, dat zoo aanzienlijk tot de opkomst van IJmui den heeft bijgedragen, in den loop der jaren een groot deel van zijn positie heeft ingeboet. Tien jaar geleden was driekwart van den totalen aanvoer afkomstig van de treilers. Alles wijst er op, dat deze evelutie nog ver der zal doorzetten, vooral door de uitbreiding van het aantal motorloggers. Dit is geens zins te verwonderen, want het zijn vooral de groote motorloggers en de kotters, die be hoorlijke resultaten opleveren. De kleine stoomtreilers daarentegen, voor zoover ze nog in de vaart zijn, hebben moeite het tot een sluitende, laat staan tot een winstgevende exploitatie te brengen. Motor verdringt stoommachine. Er ligt in de cijfers van Juli nog een ander belangrijk feit opgesloten, n.1. dat de grootste helft van de uit zee aangevoerde visch af komstig is van motorschepen. Ook dit is nieuw in de geschiedenis van IJmuiden. Dit feit is met een eenvoudige berekening aan te toonen. In het bedrag van ruim 237.000 van de stoom- en motortreilers zit ongeveer 17.000 van de Rotterdamsche trei lers en een enkelen anderen motortreiler. Voor de stoomtreilers blijft dus rond 220.000 over. Voor de motorschepen komen we, met bovengenoemde 17.000, op een totaal van rond 228.000, zoodat de motorschepen 8000 meer besomden dan de stpomschepen. We moeten er bij deze becijfering rekening mee houden, dat de vorige maand voor ruim 6500 visch niet rechtstreeks afkomstig is van de visscherij, doch over land werd aan gevoerd. De rechtstreeksche aanvoer uit zee bedroeg dus ruim 450.000. De eerste zeven maanden. De omzet In de eerste zeven maanden van 1939 was derhalve ruim 267.500 hooger dan in hetzelfde tijdvak van 1938. Dit resultaat zou aanleiding kunnen geven tot de verwach ting, dat de omzet over het volle jaar onge veer vier ton meer zal bedragen dan in 1938, maar deze verwachting is eenigszins ge waagd. Er hangt veel van af, hoe de treil- haringvisscherij het er zal afbrengen. Maar dat 1939 het tot een hooger eindcijfer zal brengen dan 1938, kan vrijwel als vaststaand worden aangenomen. Het zou trouwens een achteruitgang beteekenen, wanneer dit niet het geval zou zijn, want verscheiden groote treilers, die in 1938 slechts gedurende een deel van het jaar aan de visscherij hebben deelgenomen, zullen in 1939 een vol jaar in bedrijf geweest zijn. Er kwamen in de eerste zeven maanden van 1939 o.a. binnen: 964 (966) stoom- en motor treilers met 2.527.449 2.398.009); 1423 (1518) motorloggers met ƒ894.700 (ƒ849.540); 5030 (3715) motorkustvisschers met 390.574 316.382); 112 (81) Deensche kotters met 97.209 68.981). (auto- en bootdiensten) Een militaire marsch door Amsterdam en zeker een van de Koninklijke Marine, kan altijd rekenen op groote en geestdriftige publieke belangstelling. Dit bleek ook weer gistermorgen, toen de in garnizoen liggende marine-troepen ter eere van de geboorte van Prinses Irene een feestmarsch maakten van de Barentszstraat via Marnixstraat, Rozen gracht, Raadhuisstraat, Dam, Damrak en P. H. Kade naar de Marinekazerne. Want overal kwam men van alle kanten toeloopen om de kranige troepen mariniers en matrozen onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee J. B. Meester te zien passeeren. Rui ters van de militaire- en motoristen van de stadspolitie begeleidden den stoet. Het muziek korps van H. Ms. „Tromp" zorgde voor pit tige marschmuziek en breede colonnes Am sterdammers marcheerden aan den kop en aan den staart mede op de klanken der muziek, de roffels der trommen en de melo dieën der pijpers! Werkzaamheden en ervaringen der expeditie. Aneta verneemt van den leider der Nieuw- Guinea-Expeditie van het Kon. Ned. Aard rijkskundig genootschap aan de Wisselmeren nog het volgende: De geoloog en botanist keerden 2 Augustus terug van hun beklimming van den Dejai tot 2900 meter. Bij deze beklimming werden goede resultaten bereikt. De leider van de expeditie vloog op 5 Aug. naar het Tigimeer. Hier werden de topogra fische werkzaamheden gecontroleerd. Het meer is thans astronomisch vastgelegd en moet 2.5 km naar het Westen worden ver plaatst. De anthropoloog vertoeft thans te Itodah. Op 6 Aug. werd een schitterende verken ningstocht gemaakt boven het geheele ter rein der expeditie naar het Oosten en het Noorden en het merengebied, in den waar- nemerpost van de T-23. Bestuurder was luite nant ter zee Nepveu, voorts vlogen mee lui tenant ter zee Reijnierse en de geoloog IJzer man. Bij onbewolkten hemel was het geheele Naussau-gebied schoon tot den Wilhelmina- top. Naar het Oosten werd gevlogen over de Aroebavallei, daarna door het langgerekte Kemaboe-dal naar de Delorivier, een linker zijtak van de boven-Rouffaer van het expe ditie-terrein 1926, en vervolgens naar het Zui den, naar het complex der Carstensz- en Idenburgtoppen. Op 6000 meter hoogte werd hierboven gecirkeld, waarna naar den Dar- win-top werd gevlogen en weer terug door het Kemaboedal. Op 7 Augustus werd een nadere verken ning uitgevoerd van de kloof van de Kema- en Warenairivieren, doch hiervan moest worden teruggekeerd wegens zware bewol king. Dank zij het fraai werk van den marine luchtvaartdienst is reeds nu een duidelijk beeld verkregen van de algemeene geogra fische gesteldheid van het expeditieterrein. Bevorderd tot officier-vlieger der 2e klasse de officieren-vlieger der 3e klasse R. F. H. Schmidt en J. F. C. M. van den Bogaard. NOG DRIE WEKEN TE ZITTEN. Een persoon werd gisteren aangehouden tegen wien een arrestatiebevel was ingeko men voor het ondergaan van drie weken ge vangenisstraf. De aangehoudene werd op transport naar Alkmaar gesteld. GESTOLEN. Een bewoonster van de Jan in 't Veltstraat deed aangifte, dat een grijs wandelwagentje ontvreemd was. BELEEDIGING. Een bewoonster van de Brakkeveldweg voelde zich door zeker persoon zwaar belee- digd en kwam verontwaardigd van een en ander op het bureau mededeeling doen. RIJWIELPLAATJE GESTOLEN. In de Langestraat werd van een rijwiel een belastingmerk ontvreemd. .<YV Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat, lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 710 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 810 uur. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 91? en van 13.30 l7 u. Zaterdags van 912 uur, BIOSCOPEN: Rialto, Spoorstraat, acht uur: „Ons Prinsesje leert loopen" en Witte Vanen" Tlvoli-Theater, Spoorstraat, acht uur: Sheriff Cassidy en Het meisje voor dag en nacht. Woensdag 9 Augustus. Tivoli, 2 uur: Kindervoorstelling. Witte Bioscoop, Koningstraat, acht uur: „Zaza",

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5