>1arne AKKERTJES ZUL5TRA Tweede Texelsche Luchtvaartdag uitstekend geslaagd CHOCOLADE Yli&uuPi uit tOik 15 20 18 20 20 30 25 ZOMERSNOEPJES 15 18 15 14 4000 belangstellenden Aanbesteding Uit het politie-rapport De Marine zeilt in de Flevo-race 1939 De Fastnet-race Concours van V.O.G» Uit den Volksraad M-Brevethouders voor dienst in Indië Scheepvaartberichten Vischafsiag Den Helder 5 heerlijke goudrepen. 2 ons Napolitains 2 ons pastilles 2 dozen flikjes 2 dozen figuren 2 dozen kattetongen 1 pond chocoladehagel 2 ons gevulde drops 2 ons vruchtendrops. 2 ons vanilletoffees. 2 ons vruchtenkoekjes. >ér Tegelijk KAAS halen bij ZIJLSTRA Bovendien nog spaarzegels De heer N. Kortenhoeven overleden O-ie-Reiniglngs-Installatie op Rijkswerf. Uitslag van de openbare aanbesteding voor „het maken van een aanbouw voor een olie- reinigingsinstallatie aan de Distilleerderij on de Rijkswerf te Willemsoord, (perceel no 14/1939). Fa. J. Modder A. Cuperus, Den Helder p. Tuin, 't Zand pa. R- Noppert G. Oord, Den Helder C. Goes, Den Helder Fa. P. Vermeulen W. A. Ran, Den Helder P. Boerdijk, Den Helder Fa. Minneboo Walboom, Den Helder j. p. van Os, Den Helder j. Roomejjer, Den Helder A. van der Wouw, Den Helder j. N. Schuit, Alkmaar C. van Essen, Den Helder K. Duinker, Den Helder Gebr. de Waard, Den Helder C. Bot, Haarlem Fa. K. Klaver J, Molenaar, Koedijk N.V. Bouwbedrijf v.h. H. Doorn, Den Helder S. de Vries, Zaandam G. van Eek, Zegveld p. Doorn, St, Maartensbrug 2.880,— 3.075,— 3.120,— 3.140,— 3.180,— 3.200,— 3.230,— 3.248,— 3.248,— 3.250,— 3.260,— 3.260,— 3.300,— 3.373,— 3.390,— 3.480,— 3.620,- 3.620,- 3.773,- 3.800,- AGENT GETORPEDEERD. Iets wat niet vaak voorkomt, geschiedde gistermorgen. Een agent van politie fietste in de Prins Hendriklaan, en wilde, nadat hij zijn hand uitgestoken had, de garage van het Hoofdbureau inrijden. Er kwam echter een kink in de kabel door een motorrijder, die met vrij groote snelheid van het Koningsplein af kwam gereden en niet meer tijdig kon uitwijken. Hij ramde den agent, die kwam te vallen. De politieman kreeg: een kleine ontvelling te incasseeren, en een rijwiel met enkele beschadigingen. Ook de motor kreeg eenige deuken. Een uitmuntend denkbeeld van bestuurderen der Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roeivereeni- ging is gisteren tot uitvoering gekomen. Toen is namelijk het eerste gedeelte verzeild van den Flevo-race, een zeilwedstrijd in grootschen stijl, op het IJsselmeer. Er werd een viertal klassen samengesteld: klasse I voor kruiserpachten met een ontworpen water lijn-lengte tusschen 7.60 en 9 meter; klasse II voor kruiserjachten met een waterlijn-lengte tusschen 6 en 7.60 meter; klasse III voor ronde en platbodem- jachten met een wedstrijdmaat onder 10 meter en klasse IV Drakenklasse. Van een negental Nederlandsche vereenigingen kwamen inschrijvingen binnen, terwijl door de aan wezigheid van enkele Duitsche Drakenjachten tijdens de Holland-week, een drietal Duitsche jach ten van de Norddeutscher Regatta Verein, aan klasse IV een internationaal karakter geeft. Alle deelnemende zeilers waren vol lof over den wedstrijd, zoodat deze Flevo-race, al zou het alleen maar uit dit oogpunt zijn, een succes genoemd kan worden. De uitslagen waren: Klasse I kruiserjachten (7.609 m waterlijn): 1. Almare, st. D. van der Horst (Loosdrecht)2. D'Eendracht, st. J. J. Blank (De Maas); open klasse: 1. Astrea, st. C. Moolenburgh (Kon. Marine Jachtclub). Klasse II kruiserjachten (tusschen 6 en 7.60 m waterlijn): 1. Abel Tasman, st. J. J. Moll (Kon. Ned. Z. en R.V.); 2. Tobbedanser, st. N. R. Besseling (Loosdrecht); 3. Woelwater, st. P. Tegelberg (Adelb. R. en Z.V.). „Zee-arend" tweede, „Olivier van Noort" vijfde. LONDON, 9 Aug. Vandaag is de Fastnet- race, de zee-zeilwedstrijd over 635 mfjl van Cowes rond de Scillyeilanden naar de Fastnet- rock en terug naar Cowes, beëindigd. Het weer was over het algemeen goed, er stond echter een vrij harde wind bij de Fastnetrock. De wedstrijd, waaraan dertig jachten deel namen, werd gewonnen door het Engelsche jacht „Bloodhound" in den berekenden tijd van 79 uur 4 min. 2 sec. de „Zeearend" van onzen landgenoot L. Bruynzeel Jr. werd twee de, de „Oliver van Nort" van Albert Gou- driaan" als vijfde geklasseerd. Een fraai re sultaat voor de Nederlandsche deelnemers. De uitslag luidt: 1. „Bloodhound" (Enge land) berekenden tijd 79 uur 4 min. 2 sec.; 2. „Zeearend" van C. Bruijnzeel Jr., bereken den tijd van 80 uur 9 min. 22 sec.; 3. „Roland van Bremen" Duitschland) berekenden tijd 80 uur 18 min. 22 sec.; 4. „Latifa" (Engeland) berekenden t(jd 80 uur 56 min. 22 sec.; 5. berekenden tijd 82 uur 44 min. 51 sec. De Hengelsportclub „V.O.G." organiseerde op 5 en 6 Aug. j.1. een onderling concours, clat als goed geslaagd mag worden beschouwd. Onder gunstige weersomstandigheden vertrok ken Zaterdag 15 en Zondag een 25-tal leden waaronder ook 4 damesleden van het Stations plein. De vangst was niet bijzonder groot, het aantal was 95 stuks waarvan er één van 35,5 cm. De prijsuitreiking vond plaats op 8 Aug. in het gebouw der C.J.M.V. in de Spoorstraat 7. Den heer v. d. Kuijl ving de grootste en wei d hierdoor de Wisselbekerhouder. De prijswin naars der 15 prijzen zijn als volgt: le prijs F. Blok; 2e prijs de Reus; 3e prijs Tompot; 4e prijs P. Dirks; 5e prijs v. d. Velde, 6e prijs Mevr. Blok; 7e prijs Blansjaar; 8e prgs J. Blok; 9e prijs Passenier; 10e prijs v. d. Kuijl; He prijs Siersma; 12e prijs Buschman; !3e prijs G. Visser; 14e prijs v. d. Broeke; ïse Prijs Sandbrink. Urk, 8 Augustus. Door 35 vaartuigen heden aan den Gemeentelijken Vischafsiag alhier aangevoerd. 6191 pond kuilpaling, -1 *0 tot 447 pond per vaartuig, prijs 21H t°' 2412 ct. 480 pond lijn- of beugaal, 2b tot 27'i ct, Waarom zoudtGe nog hoofd pijn hebben, als Ge in een Kwartier er van af kunt zijnl Neem 'n AKKERTJE het nieu we merkwaardige middel, dat alle pijnen vlug verdrijft en Uw lichaam niet schaadt- AKKERTJES" zijn de geluk kige vinding van Apotheker Dumont in den gemakkelijk in te nemen ronden cachet- vorTn' vee' nagemaakt en toch nog nooit geëvenaard! Laat U niets anders aanpra ten en let op 't AKKER-merk. tegen pijnen, nare dagen, koorts, kou. Doos13 stuks - 12 stuivers2 stuks - 2 stuivers. BATAVIA. 9 Aug. De Volksraad behan delde de begrooting voor Marine in tweeden ter mijn. De heer Smit (Eur. werkn.) heeft bezwaar tegen de voorgenomen oprichting van een belangen organisatie voor officieren der gouvernements marine, hetgeen voor de betrokkenen niets anders is dan beperking van het recht van vereeniging. Wanneer het gouvernement er toe overgaat om belangen-organisaties voor ambtenaren op te rich ten. zijn wij op weg naar den absoluten staat. De heer Van Ardenne (i.e.v.) betoogt, dat de gebeurtenissen van den laatsten tijd (de defensie kwestie, de koffiesteun en het gebeurde met de luchtlijn naar Australië) er op wijzen, dat men zich in het moederland weinig gelegen laat liggen aan de Indische aangelegenheden. Hij wijst er op, dat hij in zijn critiek op de politiek van het moe derland niet alleen staat. Het is hem onmogelijk om zich maar bij alles neer te leggen. De heer Vas Dias (econ. gr.) is overtuigd van de beperkte beteekenis van het meesterschap ter zee. De bedoeling is, dat wij slechts een zoo sterke vlootmacht hebben, dat wij den vijand dit meester schap ter zee kunnen betwisten. Indien daarvoor een vloot van lichter materieel voldoende is, dan gaat hij daarmede accoord. De heer Prawoto (p.p.b.b.) oefent opnieuw critiek uit op de bedrijfs- en personeelpolitiek van de K.P.M. De heer Verboom (v.c.) vraagt hoe het moge lijk is, dat achteraf het vonnis in de Van der Wijck-zaak is veranderd, waardoor ook het karak ter van het vonnis is veranderd. Hij wacht een nadere mededeeling van de regeering af. Spreker komt terug op de vergelijking van onze positie met die van Tsjecho-Slowakije. Hij kondigt een motie aan, waarin nog eens tot uitdrukking wordt gebracht, dat wij hier een zoodanig sterke macht wenschen. dat wij onze zelfstandigheid kunnen handhaven. De heer Wirjopranoto (nat.) raadt den heer Verboom aan zijn motie naar Nederland uit te brengen. De defensie gaat Nederland in de eerste plaats aan. Spreker en zijn geestverwanten staan tegenover de geheele weermachtsbetooging vol komen onverschillig. Ook hij heeft bedenkingen tegen de bijzondere belangen-organisatie voor officieren der gouvernementsmarine, onder auspi ciën van het gouvernement. Indien daarmede wordt begonnen, zijn de consequenties niet te overzien. Sommige adverteerders zitten uren op een pakkende tekst te „broeden". Verspil geen tijd: laat ONS U voorlichten. Het kost niets extra!: i Opleiding te Nijmegen en Bandoeng. BATAVIA, 10 Aug. Hier te lande is be richt ontvangen, dat de minister van Koloniën zeventien vliegers, in het bezit van het z.g. M- brevet, heeft aangewezen als adspirant-officier, kort-verband-vlieger. Zij worden in Nijmegen op hun taak voorbereid en vertrekken in No vember a.s. naar Indië. Bovendien zijn 25 tot 30 jongelui aangewezen tot het volgen van den vliegcursus, uitgaande van het Luchtverdedigingsfonds. Na het be halen van het M-brevet vertrekken zij eveneens in November naar Bandoeng. Zij ontvangen hun militaire opleiding aldaar. Marine-berichten De luitenant ter zee le kl. N. Kooreman en die der 2e kl. jhr. P. J. Elias wegens langdurig verblijf in Nederlandsch-Indië in Nederland teruggekeerd, zijn ter beschikking gesteld. De luitenant ter zee 2e kl. marine-res. A. van Altena, wordt met 9 dezer tijdelijk ge plaatst in actieven dienst en werkzaam ge steld bij den onderzeedienst te Willemsoord. De luitenant ter zee 2e kl. J. B. Reiche, is te Amsterdam geplaatst bij de Nederl. Droog dokmaatschappij aldaar, bij de verdere gereed making van den mijnenleggcr „Willem v. d. Zaan". MAILVERZENDING AAN H. >IS. TROMP. Internationaal gefrankeerde stukken, be stemd voor de opvarenden van H. Ms. Tromp, welk schip op 19 Augustus a.s. naar Nederl. Oost-Indië vertrekt, zullen worden opgenomen in de navolgende te formeeren depêches: 21 Aug. naar Cadiz, laatste busl. hoofd kantoor, 21-8: 16.15. 24 Aug. naar Alexandrie, laatste busl. hoofdkantoor 24-8: 7.15 26/27 Aug. naar Alexandrie, laatste busl. hoofdkantoor 25 26 8: 21.05. 2j Aug. naar Colombo, laatst busl. hoofd kantoor 31-8: 9.05. Correspondentie ontvangen né. 31 Augustus wordt naar Batavia-Marine gezonden. STOOMV. MAATSCH. NEDERLAND. Marnix v. St. Aldegonde, u., 8 Aug. v. Suez. Oranje, t., 9 Aug. v. Madeira. Poelau Tello, u.. 9 Aug. te Antwerpen. Tabian. 5 Aug. v. Batavia. Tarakan (toer.v.), 9 Aug. te Merok. Poelau Roebiah, t., 8 Aug. op 300 mijl Zd. van Land's End. KON. NED. STOO.MB. MAATSCHAPPIJ. Agamemnon, 9 Aug. te Amsterdam. Alkmaar. 8 Aug. te Valparaiso. Amor, 2 Aug. v. Curagao. Ariadne, 8 Aug. v. Volos. Atlas, 4 Aug. te Curagao. Baarn, 4 Aub. v. Balboa. Colombia, 8 Aug. v. Curagao. Crynssen, t., 10 Aug. te Plymouth verwacht. Dido, 31 Juli v. Curagao. Douro, 7 Aug. v. Cristobal. Draco, 2 Aug. te Curagao. Euterpe, 9 Aug. v. Antwerpen. Flevo, 8 Aug. v. Malaga. Irene, 8 Aug. v. Malaga. Juno, 8 Aug. te Bilbao. El Libertador, 3 Aug. v. Curagao. Mars, 9 Aug. te Catania. Manto, 9 Aug. te Antwerpen. Nero, 31 Juli v. Curagao. Notos, 9 Aug. te Genua. Pluto, 8 Aug. v. Pasajes. Saturnus, pass. 8 Aug. Ouessant. Simon Bolivar, t„ 8 Aug. Azoren gepass. Telamon, 6 Aug. v. Manaos. Traanus, 8 Aug. te Barbados. KON. HOIA. LLOYD. Eemland, t., 5 Aug. v. Santos. Waterland, t., 6 Aug. v. Montevideo. Montferland, 9 Aug. v. Amsterdam. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Boissevain, 8 Aug. v. L. Marqués. Ruys, 6 Aub. v. Mombassa. Tasman, 6 Aug. te Soerabaja. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Drechtdijk, 8 Aug. te Londen. Breedijk, 8 Aug. te Vera Cruz. Damsterdijk, 7 Aug. op 46 mijl West van Land's Lochmonar, 8 Aug. te Londen. Rotterdam, 5 Aug. v. Santos. Spaarndam, 9 Aug. v. Houston. Statendam, 10 Aug. te Plymouth verwacht. JAVA—CHINA- JAPAN LIJN. Tjinegara, 6 Aug. te Hongkong. JAVAN <S A-YQRK LIJN. Kota Radja, 8 Aug. v. Sabagn. End. Mapia, 6 Aug. v. Sabang. SILVER-JA VA PACIFIC-LIJN. Bintang, 7 Aug. v. Bombay. Madoera, 5 Aug. te Galveston. Modjokerto, 8 Aug. te Calcutta. Marken, 9 Aug. v. Cebu. Silverbelle, 5 Aub. te Vancouver. Silverelm, 5 Aug. v. Kaapstad. Silverguava, 6 Aug. v. Batavia. Silverpalm, 5 Aug. v. Kaapstad. Silverpine, 7 Aug. v. Singapore. Tosari, 5 Aug. te Cebu. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Baroe, 9 Aug. v. Batavia. Kota Pinang, 9 Aug. te New York. Dempo, t., 9 Aug. v. Colombo. Palembang, u., pass. 8 Aug. Point de Galle. Slamat, t., 9 Aug. te Marseille. Soekaboemi, t., 8 Aug. v. Melilla. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone, t., 8 Aug. v. Santos. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Antenor, 7 Aug. v. Taku Bar. Memnon, 7 Aug. te Hongkong. Maron, 9 Aug. Ouessant. Deucalion, 6 Aug. v. Port Said. Polyphenemus, 9 Aug. v. Sabang. Theseus, 6 Aug. v. Safaba. EMZETCO LIJN. Jonge Willem, pass. 9 Aug. Lelxbes. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MIJ. HollandAfrika L(jn. Boschfontein, 9 Aug. v. Mombassa. Heemskerk, 8 Aug. v. Hamburg. Klipfontein, 9 Aug. v. Rotterdam. Meliskerk, t., 9 Aug. v. Port Natal. Nijkerk, u., 9 Aug. v. Mombassa. Randfontein, t„ 8 Aug. v. Kaapstad. HollandOost-Azië L(jn. Gaasterkerk, u., 7 Aug. te Hongkong. Grootekerk, t., 6 Aug. v. Yokohama. Serooskerk, 8 Aug. te Rotterdam. (HollandBr.-Incië L(jn). Hoogkerk, 9 Aug. v. Rotterdam. Grootekerk, t., 9 Aug. te Shanghai. Den Helder, 8 Aug. 1939. Aangebracht door korders Tongen Slips Schol I Schol II Schar Bot per kg 1.33—1.28 0.98—0.62 per kg 7.707.00 4.90—3.80 7, 2.10—1.80 4.00—3.00 Aangebracht door garnalenvisschers: Levende garnalen per lit 1.35 Den Helder 9 Augustus 1939. Aangebracht door korders Tongen Slips Sschoil Schol II Schar Bot per kg 1.321.23 0.92—0.72 per kist 7.706.30 4.90—3.80 2.20—1.S0 4.50—3.S0 Adverteer In een blad dat huis-aan-huis gelezen wordt. Dan weet ge tenminste dat Uw geld niet weggesmeten is Bovenstaande prijzen zijn geldig t/m Donderdag 17 Aug. Edammer pond 20-12'/2 Gouda p. pond 20-11 Leidse kaas. .11 Gouda volvet 38-30 n -i i Het weder liet zich gistermorgen, voor het houden van den Texelschen Luchtvaartdag al heel slecht aanzien. Boven verwachting kwam er tegen elf uur plotseling een gunstige ver andering en tegen middag werd het zelfs bij uitstek fraai weder voor het houden van een „Luchtshow". In de morgenuren maakten reeds enkele personen een rondvlucht over ons eiland met het K.L.M.-vliegtuig de P.H.A.S.T. „Tapuit", dat ruim 20 personen tegelijk mee de lucht in nam. Na den middag evenwel werd de aan vrage zoo groot, dat bij het einde der lucht show nog lang niet alle aanvragers waren opgenomen. Vermoedelijk hebben ditmaal on geveer 500 personen den luchtdoop onder gaan. De belangstelling voor dezen luchtvaart dag, die in een bizonder goed gekozen tjjd voor Texel werd gehouden, was weder over weldigend. Het aantal aanwezigen mag men wel tusschen de 3000 en 4000 schatten. Het programma zou aanvangen met de aankomst van een 9-tal Koolhoven toestellen van De Kooy, die niet lang op zich lieten wachten, en ongeveer kwart over twee in zicht kwamen. Gevlogen werd door de mili taire vliegtuigen in verschillende formaties, terwijl voor het landen reeds prachtige vluch ten gemaakt werden, tenslotte streken de militaire vliegtuigen in groepen van drie op het terrein neder. Met behulp van luidspre kers werd het publiek voortdurend, door een deskundige over de prestaties van de ver schillende vliegers ingelicht, hetgeen niet wei nig bijdroeg tot verhooging van de belang stelling van het publiek. Al spoedig werd medegedeeld, dat de eerste vliegende burge meester uit ons land, de heer C. W. Luyendijk. burgem. van Ameide en Tienhoven, die met zijn zweefvliegtuig „Minimosa" op Iepen burg de lucht in was gebracht naar Texel onderweg was en eenigen tijd later kwam dit prachtig zweeftoestel, dat als een meeuw kwam aanwezen, in het zicht en enkele mi nuten later zweefde burgem. Luyendijk reeds boven het vliegveld, om op sierlijke wijze kalmpjes te landen. Het publiek gaf op de gebruikelijke wijze bewijs, dat men over de prestaties van dezen vlieger niet weinig was voldaan. Zweefvliegers. Vervolgens kreeg men het prachtige zweefvliegen te zien van Nederlands jongsten zweefvlieger H. Vrielink, 17 jaar oud, die met zijn zweeftoestel de lucht in werd gesleept door de P.H. 97 en boven het terrein prachtige vluchten maakten, het bewijs leverend, dat ook de zweef vliegtuigen zich uitstekend leenen voor het doen van kunstvluchten (loopings etc.). Intusschen steeg een der Kool hoven-toestellen op n.1. de S. 28, voor het doen van stuntvluchten. Reeds vorig jaar zagen wjj enkele staaltjes van de buiten gewone bekwaamheid van den Holland- schen vlieger, doch wat met de S 28 werd verricht, was voor Texel vrijwel geheel nieuw. Kunstvliegen. Vervolgens gaf de heer Van Goens met het zweeftoestel staaltjes van kunstvliegen en werd door den heer Bauling de motorbaby Ph. ASV voor gevlogen, waarmede langen tijd boven het vliegveld en boven het publiek werd gecirkeld. Intusschen startten de negen Koolhoven- toestellen weder in groepen van drie om na een keurige vlucht over het veld in zuidelijke richting te verdwijnen, op dat moment was er zulk een motorgeronk boven het veld, dat uiteenzetting over het zweefvliegen door den heer Baling, gedeeltelijk voor het publiek ver loren ging. Daarna volgde een der mooiste nummers van dezen middag, namelijk het kunst vliegen van Rjjklof van Goens op Lambach PliApz. De luidspreker bewees vooral nu goede diensten, want reeds van tevoren werd geregeld aangekondigd welke won derlijke verrichtingen de heer Van Goens zou doen. 't Was waarlijk schitterend wat deze luchtacrobaat liet zien; nu eens scheen het toestel in een spiraal rondcir kelend naar omlaag te storten, om zich plotseling weder te verheffen, dan weder maakte het loopings voor en achterover, de z.g. verticale acht. Tenslotte werden toeren gemaakt op geringe hoogte boven of zeer nabij het publiek, in alle opzichten bleek, dat hier een meester op dit gebied zijn behendigheid liet zien. Het publiek volgde deze prestaties zeer enthousiast. De wedstrijd. Voor de aanwezigen was aan de vluchten een wedstrijd verbonden, n.1. het schatten van de grootste hoogte, waarop was gevlogen met de P.H.A.M.N. De eerste prijs in dezen wedstrijd werd gewonnen door den heer C. Butter van Oosterend; deze bestond uit een vliegtocht voor meerdere huisgenooten met de „Tapuit". De heer Butter had precies de hoogte geschat, n.1. 780 m. De tweede prijs werd gewonnen door den heer J. List, St. Maartensburg; 3e prijs P. Bruin, Koogerstraat. Den Burg; 4e pr. P. Quast, De Waal. Nog volgde een prachtnummer, n.1. een Dubbelstart van twee zweefvliegtuigen, die werden opgetrokken door de PHART, het waren de PH 97 en de PH 68, bestuurd door de heeren Wijkers en Van Goens. Een sterk staal tje, dat buitengewoon goed slaagde. Burgemeester Kamp dankt. Tenslotte voerde burgemeester Kamp nog even het woord. Spr. bracht vooral hulde aan den heer A. L. Bauling uit Deventer, die feite lijk de organisator van deze „Luchtshow" is geweest. Spr. richtte ook het woord tot de tal rijk aanwezige badgasten, waarbij de wensch werd uitgesproken, dat deze Luchtvaartdag zoo goed in den smaak zal zijn gevallen, dat alleen ook op die van 1940 present wenschen te zijn. Hiermedè was het tweede Texelsch Lucht vaartfestijn ten einde. Nog eenigen tijd ging de „Tapuit" door met het maken van rond vluchten, terwijl het vliegveld geleidelijk ont volkt werd. 't Was geweldig druk langs de wegen. In zjjn woning aan het Schildereind te Den Burg, is in den ouderdom van slechts 37 jaren overleden de heer N. Kortenhoeven. De over ledene, die algemeen geacht was, heeft zich, be halve bij zjjn familie en vrienden in breeden kring zeer verdienstelijk gemaakt. Ook in het vereenigingsleven nam de heer Kortenhoeven een ruime plaats in. Gedurende 'n lange reeks van jaren was hij secretaris-penningmeester en later secretaris van het Tex. Fanfarecorps te Den Burg, welke functie de heer Kortenhoeven op zêcr verdienstelijke wijze heeft vervuld, ter wijl hij langen tijd werkend lid dier vereeniging was. Voor zijn personeel was de overledene een humaan chef. voor zijn familie en vrienden vol toewijding. Zijn gezin verliest in hem een uit stekend echtgenoot en vader. Moge hij rusten in vrede!

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 3