DAGBLAD VOOR DEN HELDER EN HOLLANDS NOORDERKWARTIER 12 AUGUSTUS 1935 Diesel Btreg man KONINGSTRAAT 78, DEN HELDER, T1LEROON 30 (2 LIJNEN) 67e JAARG. No. 8693 Prinsesjes onder grootmoeders hoede Vier fruitverkoopers vinden rampzaligen dood Geen oad en arm in Amerika Prinses Irene in droomenland Vreeselijk verkeersongeluk te Hillegom Prinses Beatrix manoeuvreert parmantig met haar strandwagen kl/EERBERICHT DE BILT SEINT» Ernstig spoorwegongeluk in Zwitserland heldersche courant VOMINGSTRAAT 7A nrvT .r», Uitgave der Uttg. Mt(. Hoëaode Noorderkwartier N.V. te Den Helder versplintert vrachtauto TWEE ERNSTIG GEWONDEN. Gistermiddag tegen half vier heeft op de spoorlijn UtrechtDen Bosch op de grens van de gemeenten Schalkwijk en Honten een ernstig ongeval plaats gehad, waarbij drie personen op slag gedood werden, een persoon in het ziekenhuis over leed, en nog twee anderen ern stige verwondingen hebben opge- loopen. VRACHTAUTO VERSPLINTERD. Op den tijdelijken overweg, die ter plaat- Se in verhand met de venbreeding van Jigt AmsterdamRijnkanaal ie aangelegd, is een vrachtauto, op weg naar IJsselstem, door een electrische dieseltrein uit Utrecht, gegrepen. De slag was ontzettend en kon tot ver in den omtrek worden gehoord. De vrachtauto werd totaal versplinterd en de overblijfselen werden later op korten ai- stand in de sloot langs den spoordijk te ruggevonden. De zes slachtoffers, de gebroeders Waj- nand, Leendert en Teunis Boer uit IJssel stein, een neef van hen, de heer L. Hoer, allen zeer geziene handelslieden en trintver- koopers, en de gebroeders C. en A. R°ode" burg uit Benschop keerden omstreeks 3 uur met een vrachtauto, waarop zich eeni ge fietsen en leege fruitkisten bevonden terug van de veiling te Werkhoven. De drie laatstgenoemden zijn waarschijn lijk met de heeren Boed meegereden, na dat ze elkaar op de veiling hadd moet. Ze namen den kortsten weg langsde noordzijde van het nieuw gegraven Amster dam-Rijnkanaal, waar zich tydehjk een hulpweg bevindt welke in de gemeente Houten uitkomt op een onbewaakten weg in den lijn Utrecht—Den Bosch en aan sluiting geeft op een weg uitkomend P Rijksweg Schalkwijk-Utrecht in de gemeen te Schalkwijk. ZITTEN PRATEN? Vermoedelijk heeft het gezelschap in den vrachtwagen zitten praten en daardoor n voldoende acht geslagen op de met grooie snelheid naderende, doch fluitsignalen ge- venden electrischen trein, welke om wur uit Utrecht was vertrokken in de ncn- ting Den Bosch en omstreeks 3.15 uur, daar de onbewaakte overweg passeert met een snelheid van ongeveer 120 k.m .per uur. Mo gelijk ook heeft de bestuurder een foutieve berekening gemaakt en nog gedacht den overweg veilig te kunnen passeeren, nog voordat de naderende trein den overweg zou hebben bereikt. Ooggetuigen verklaren, dat de vrachtauto den overweg vrijwel ge heel was gepasseerd met een tal men gang, toen deze aan de achter zijde van de laadbak door den elec trischen trein werd gegrepen en to taal versplinterd.De mannen, die achterin den wagen zaten, moeten t gevaar nog hebben zien aankomen, en trachtten van den wagen te sprin gen, doch 't was reeds te laat. Men kon zich na het ongeluk moeilijk meer een voorstelling maken van den wer- kelijken toestand van den wagen vóór de noodlottige botsing. Temidden van de brok stukken lagen op verschillende afstanden de zwaar verminkte lichamen van de drie gebroeders Boer, die op slag werden ge dood, alsmede de lichamen van de drie overige inzittenden van den vrachtwagen, die nog teekenen van leven gaven, toen hulp kwam opdagen. Hulp daagt op. De gewonden werden met den uit de te genovergestelde richting komenden trein zoo spoedig mogelijk naar Utrecht overge bracht, nadat de eerste hulp was verleend door dr. Jansen, gemeentearts te Schalkwijk, daarbij geassisteerd door personeel van den Rijkswaterstaat, werkazam aan het Amster damRijnkanaal. Op de plaats van het ongeluk arriveerden spoedig de burgemeesters van Schalkwijk en Houten, waarvan de laatste terstond een aanvang maakte met het politioneel onder zoek. De stoffelijke resten van de drie slachtoffers werden ter plaatse gekist en overgebracht naar het lijkenihuisje van de gemeente Houten. Een der gewonden, eveneens een lid van de familie Boer, die met de an dere gewonden naar het stads- en academisch ziekenhuis te Utrecht was overgebracht, is daar in den loop van den avond aan zijn kwet suren bezweken. De gebroeders Roodenburg hebben ernsti ge hoofdwonden opgeloopen. Hun toestand is gelukkig evenwel niet levensgevaarlijk. Nader vernemen wij, dat nog een derde lid van de familie Roodenburg, met zijn fiets achter de vrachtauto reed. Hij kwam even wel met den schrik vrij. Roosevelt ziet groote verbete ring in de ouderdomsvoorzie ning. Roosevelt heeft e'en wetsontwerp ondertee kend, dat de belastingen op grond van de „wet op de pensioensverzekering" met hon derden millioenen dollars vermindert en an dere verruiming gevende amendementen op de wet invoert. Deze amendementen betee- kenen volgens Roosevelt een geweldige stap voorwaarts en verschaffen een grooter ze kerheid aan de bevolking, in het bijzonder met betrekking tot het stelsel van ouder domspensioenen, dat thans is omgezet in een stelsel van ouderdomsverzekering en verzekering van overlevenden, dat het gezin levenslang verzekering verschaft in plaats van een persoonlijke verzekering alleen aan den werknemer. EEN MAN EN EEN JONGEN DE SLACHTOFFERS. Even voor zeven uur is gister avond in de Weeresteijnstraat te Hillegom, een onderdeel van den grooten weg Haarlem's Graven- hage een zeer ernstig ongeluk ge beurd. Een auto van de Zwitsersche Was- scherij te Rijswijk (Z.-H.) reed hier tegen een tram van de N.Z.H.T.M. op. De auto vloog in brand en de beide in de cabine zittende perso nen, vader en zoon, kwamen om het leven. Benzinetank barst. Het ongeluk geschiedde bij de Oosti- eindeiibrug op de plaats, waar de tram van de wissel weer naar het midden van den weg gaat. De tram rijdt over den weg met een her haaldelijk wijzigende koers; de rails lig gen dan eens links, dan in het midden, en dan weer rechts van den weg, zoodat een autobestuurder, die met dezen wisselenden loop niet bekend is, altijd het gevaar heeft op een tramtrein van de N.Z.H. in te rij den. In dit geval was de bestuurder van de auto geen onbekende met de situatie. De gevolgen van de botsing waren ver schrikkelijk. De auto werd aan de voorzij de geheel ingedrukt, de benzinetank barst te en de wegvloeiende benzine vloog onmid dellijk in brand. De wagen was geladen met wollen dekens, waarin het vuur uiterst fel woedde. De dood in de vlammen. Den bestuurder, de 50-jarige heer Van Tol uit Rijswijk wisten om standers uit de cabine te halen, doch de ongelukkige was zoo zwaar gewond, dat hij overleed nog voor hij vervoerd kon worden. Zijn 15- jarige zoon kreeg een gedeelte van de jading waschgoed op het lichaam kon mede daardoor niet meer weg komen en kwam jammerlijk in de vlammen om. De lijken der slachtoffers zijn naar het St, Jozefgesticht te Hillegom over gebracht» Verwachting: Gedeeltelijk be wolkt, overdag waarschijn lijk nog enkele regenbuien, iets koeler in het Westen, in het Oosten koeler, meest matige Zuidwestelijke tot Westelijken wind. Tramrijtuig geblakerd. De trambestuurder kreeg een kleine won de aan de hand. Het tramrijtuig werd door het vuur geblakerd. Op eigen kracht is het later naar de remise te Haarlem terugge keerd. De brandweer van Hillegom, die op het alarm terstond uitrukte,, bluschte den brand. De burgemeester van Hillegom was als hulp officier van justitie onverwijld ter plaatse van het ongeluk. Later verscheen de officier van Justitie te Haarlem, die het verdere on derzoek leidde. Rij- en tramverkeer onder vonden ernstige vertraging. Het gebeurde wekte groote ontsteltenis. Zes dooden. Remmen van den trein weigerden. Gisteravond is op de Simplonlijn bij Do- modossola een electrische trein gederail leerd, tengevolge van het niet functionnee- ren van de reimmen. De trein was te 19 uur uit Brig vertrokken en is op ongeveer vijfhonderd meter van het station Domodossova verongelukt. De trein had op dit oogenblik een snelheid van 100 km. per uur. Bijna alle wagons werden vernield. Tot nu toe zijn zes personen om het leven gekomen, het aantal gewonden is nog niet bekend. Accountantskantoor Ui N. I. v. B. LEERAAR M. O. Lid Ned. Geo. v. Acc* Loodsgracht 72 - Tel. 560

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 1