„Toestand verward en gevaarlijk De heer Plesmati Weinig hoop in 't Verre Oosten Maar een foto... Bloedige familietwist KNILM.-directeur af? Hoe zachtkens glijdt ons bootje*** Dat is geen zweven meer Over de grens gelokt Predikbeurten Alkmaarsche Kaasmarkt Laatste telexbericht Cabaretzangeres schrijft aan Goebbels Uit onze omgeving Duitschland koopt rubber en koper Roemeensche soldaten van achteren beschoten De „Amerikaansche Fuehrer" hippolytushoef. doopsgezinde broederschap boternoteering en -heffing. n MUSSOLINI EN CSAKY CONFEREEREN RUIM VIER UUR. CONFERENTIE OVER HET LOT VAN EUROPA. Het onderhoud te Rome tusschen Musso- lini en Csaky, den Hongaarschen minister van Buitenlandsche Zaken, heeft ruim vier uur geduurd. Ten aanzien van dit haastige bezoek van Csaky verklaart men in politieke kringen, dat de toestand verward en gevaarlijk is. Hoewel de officieele beweegreden van zijn bezoek niet bekend is, en, naar verluidt, het essentieele doel van het onderhoud geweest is de evt. aansluiting van Hongarije bij de Italiaansch-Duitsche alliantie, gelooft men in deze kringen, dat het tijdens deze confe rentie om niets minder ging dan het lot van Europa. Dat lot, zoo meenen sommigen, ziel er min of meer somber uit. Hoe het zij, of ficieel wordt te kennen gegeven, dat de be sprekingen van Csaky in Rome geen posi tief resultaat hebben opgeleverd. Anderen tenslotte overwegen, dat Honga rije, en vooral Italië in staat zouden zijn, initiatief te nemen dat ten doel heeft de in ternationale spanning te toornen. Bejaarde vrouw ernstig gewond Gisteravond te ongeveer acht uur ont stond oneenigheid tusschen den 60-jarigen landbouwer Driessen en diens echtgenoote in hun woning te Stein. (L.) De man dreig de zijn vrouw met e°n revolver. De vrouw wist echter te vluchten, waarna de man het wapen richtte op zijn ruim 60-jarige alleen wonende zuster. Deze werd door een vier tal kogels aan hoofd en schouders getrof fen. In hoogst zorgwekkenden toestand werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Sit- tard overgebracht. De man vluchtte na zijn daad en sprong in het Julianakanaal, waar hij door de ge meentepolitie, die direct ter plaatse was, uit werd gehaald en gearresteerd. De man bleek reeds enkele maanden te lijden aan zwaarmoedigheid. REGEERING WENSCHT INDISCHE LUCHTVAART MEER ZELFSTANDIG TE MAKEN. Ir. van Haeften, de directeur van Verkeer en Waterstaat in onze Oost, heeft gisteren in den Indischen Volksraad medegedeeld, dat 't er met de financiën van de K. N. I. L. M. zóó slecht voor staat, dat het luchtver keer in den Archipel voorshands geen groo- te „vlucht zal kunnen nemen. K. L. M. en K. N. I. L. M. Voorts wijdde spr. een beschouwing aan de verhouding tusschen K. L. M. en K. N. I. I.. M. Zooals hekend gaat het gerucht dat de K. L. M. de K. N. 1. L. M. de vliegen wil afsnoepen, o.m. door haar bemoeiingen met de luchtverhinding op Australië. Ir. van Haeften ontkende ten stelligste, dat de Nederlandsche luchtvaartmaatschappij er een ongezonde concurrentie ten opzichte van haar Indische zuster op na hield, doch maak te tevens gewag van persoonlijke conflicten, welke tusschen de directies van heide in stanties bestaan. In verband hiermede acht de regee ring het gewenscht, dat er een deel van het K.N.I.L.M. bestuur van Nederland naar Indië wordt overge plaatst en daar zelfstandig optreedt. Hieruit vloeit mede het aftreden van den heer Plesman als directeur van de K-N.I.L.M. voort. Deze medcdeelingen werden door de le den van den Volksraad met duidelijke in stemming ontvangen. iPxAaken EUWE LEIDT TE BOURNEMOUTH. Landau wlnl van Flohr. Het was voor Landau gisteren een goede dag. In de eerste plaats sloeg hij Flohr, één der favorieten, op fraaie wijze, terwijl hij verder zijn afgebroken partij tegen Con- de uit de eerste ronde in een winst punt wist om te zetten. Dr. Euwc zegevierde over Kitto en heeft thans de leiding genomen. Landau steeg van de laatste tot de achtste plaats. De stand luidt thans: 1. Dr. Ruwe 4% punt; 2. Flohr 4 p.; 3. Klein 3Vé plus 1 afgbroken partij; 4. Con- de 3 punten; 5. en 6. Mieses en Koenig ieder 2V> p. plus 1 afgebroken partij. 7. Aitken 2V->. pn.; 8. Landau 2 p.; 9. en 10. Walis en Thomas, beiden 1 p.; plus 1 afgebr. partij; 1. Kitto Vt p. 12. Abrahams 1 n. plus pop afgebroken partij. Nieuwe instructies voor Craigie brengen den Japanners nieuwe teleurstelling. Volgens den diplomatieken corres pondent van Reuter heeft Craigie, den Britschen ambassadeur in het Verre Oosten nieuwe opdrachten van zijn regeering ontvangen en heeft zich reeds weer met de Ja- pansche autoriteiten in verbinding gesteld. De kansen op een succesvol einde der conferentie worden echter steeds twijfelachtiger, gehoord de mededeelingen van den Japanschen afgevaardigde Kato, die verklaarde dat Japan opnieuw zeer teleurgesteld was over de beslissingen door En geland genomen. Naar verluidt heelt Craigie op instructie van Londen een verder uitstel van de her vatting dor conferentie gevraagd, gezien de noodzakelijkheid van het raadplegen van derde mogendheden door Engeland, betref fende de economische kwestie van Tientsin. Naar voorts verluidt heeft Kato een waar schuwing aan Craigie doen hooren tegen te lang uitstel der conferentie en heeft hij hem verzocht gepaste stappen te doen om zoo spoedig mogelijk tot heropening van de conferentie te komen. Het Japansche agentschap Domei bericht verder, dat in verband met de Britsche hou ding, het Japansche leger vermoedelijk he den een verklaring zal publiceeren, waarin het zijn houding uiteenzet. Arita zal be sprekingen voeren met Hiranuma en met den minister van oorlog Itagaki teneinde de definitieve houding van Japan vast te stel len. Duitsche ambassadeur in Tokio naar Berlijn?. Naar verluidt, zou Ott, de Duitsche am bassadeur in Tokio, a.s. Zondag per vlieg tuig naar Berlijn gaan om te beraadslagen óver den internationalen toestand en de hou ding van Japan. Duitsche kringen in Tokio spreken dit be richt tegen en zeggen, dat Ott geen tijd en geen beweegreden heeft om nu naar Ber lijn te gaan. ....dat u mij durft te tutoyeeren",.. King Hall zendt politieke nieuwsbrieven naar Duitschland, Goebbels zendt propagan- da-epistels naar FrankrijkEen van Goebbels geesteskinderen is terechtgekomen bij een cabaretzaugcres, Rosé Amy, die be sloot den Duitschen staatsman een, hartig antwoord te schrijven. De „Paris Soir" pu bliceert Rose Amy's brief, welke als volgt luidt: „Wat mij in den brief, dien U mij hebt toegezonden voor al choqueert, is dat u mij durft te tutoyeeren. U wenscht zeker mijn opvatting te kennen, omdat u daar prijs op stelt. Weet dan, dat uw bedenksels nutte loos zijn, omdat de Franschen gèen oogklep pen dragen, waar u uw volk van hebt voor zien. Maar laat ons hier de dingen duidelijk zien! Uw brief kwam op mijn vacantie- adres, waar de boter heel lekker is. Weet uw volk nog, of boter lekker is? In plaats van uw geld nutteloos aan post zegels te verspillen, zoudt u beter aan uw volk kunnen vragen, of het niet liever daar voor in de plaats omeletten had. Ik tutoyeer niet en ik doe u ook niet mijn beste groeten, doch ik houd nog een paar goede raadgevingen voor u in reserve." ROSE AMY, 12 Rue Piccini, Paris, 16e. Rotterdamsche hebben pech. vacantiegangere Een oude visschersschuit, „Alderanhn" genaamd, waarmee een viertal Rotterdam mers op vacantietocht uit Veere waren vertrokken is onder Oostkapelle, 1% k.m. van Domburg op het z.g. zevende strand op de kust geloopen en lek geslagen. Bij eb ligt het vaartuig droog. Het stranden schijnt een gevolg te zijn van een defect aan het roer. De vier opvarenden hebben alles wat waarde had aan wal gebracht en hun bivak in een tent in dft duinen op geslagen. Een deskundige zal onderzoeken, of de boot, welke al niet een erg zeewaardigen indruk maakte, in zulk een conditie kan worden gebracht dat de tocht kan wor den voortgezet. In Mei van dit jaar maakte de heer S. M. de Jong een foto van een aardig troepje jongens in den Polder. De bloembollenvelden stonden hl vollen bloei, hyacinten geurden. Met volle armen stonden op de kruispun ten der wegen en voor de boerenwoningen de kinderen om den stedeling, die van de ze weelde kwam genieten voor een geringe vergoeding een groote bos tulpen, tulpen Van allerlei kleur, te verkoopen. Zoo ging het ook den lieer de Jong. Een troepje vroolijke boerenjongetjes met blo zende roode wangetjes, vol levensblijheid prees ijverig de bloemen aan, die zoo juist op het land waren gesneden. De heer de Jong vond dit zoo'n aardig ge zicht, dat hij een foto maakte. Een foto, die helder en duidelijk was, eri nu ja een aardige foto, maar verder zonder beteeke- nis In Juli gebeurde er een droevig onge luk in den polder, tengevolge waarvan het ïYi jarig zoontje van de familie Veldman overleed. En van het kereltje hadden zij geen foto... De foto, die de fotograaf na het overlij den maakte kon toch niet weergeven het blije ventje, zooals deze ouders het hadden gekend. Toen schoot het een meisje te bin nen, dat ongeveer in Mei een paar menschen een foto van een troepje jongens hadden gemaakt. Met hulp van den fotograaf werd een oproep in ons blad gedaan, of er ook iemand was, die enkele maanden geleden deze foto gemaakt had. Door de uitvoerige beschrijving, die gegeven werd, opmerkzaam ge maakt, herinnerde de heer de Jong zich de foto en onmiddellijk toog hij op weg om te vragen of dit wer kelijk de juiste was. En het bleek inderdaad zoo te zijn. Ontroerd en dankbaar hielden de ouders de foto in hun handen. „Ik kan niet zeggen hoe blij ik daarmee ben", zei de vader. Zij 't ook een vreugde getemperd door 'de smartelijke herinnering aan een ongeluk, dat nog zoo versch in het geheugen ligt JULLANADORP. KOEGRAS Ongewone manoeuvre van zweef vliegtuig, waarbij piloot ernstig gewond wordt. Gistermiddag heeft op het zweefvliegveld te Teriet bij Arnhem een ongeluk plaats gehad, dat vrij goed is afgeloopen. De heer Van Lamsweerde uit Nijmegen was opgeste gen en bevond zich op ongeveer 20 m. hoog te toen de kabel plotseling losschoot met het gevolg dat het vliegtuig snel begon te dalen en ten slotte neerviel. De vlieger kwam bij den val tegen den snelheidsmeter in de cockpit terecht en werd daardoor, aldus bet Hsb. bloedend aan het hoofd verwond. Hij kreeg bovendien een hersenschudding Het toestel is zwaar beschadigd. De heer Van Lamsweerde is per zieken auto naar het Gemeenteziekenhuis te Arn hem overgebracht. Levering reeds per 1 Sept.? Havas meent te weten, dat Duitschland gisteren aanzienlijke aankoopen van rub ber en koper heeft verricht op de Lon- densche markt. Voor spoedige levering zou het 3250 ton koper hebben gekocht, welke transactie den prijs deed stijgen. De prijs voor rubber-sheets steeg ook scherp tnegcvolge van aanzienlijke vraag voor Duitsche rekening, eveneens voor spoedige levering, wellicht reeds per 1 September. Misleidend telegram, uit Duitsch land aan Nederlandsch ingezete ne. Een inwoner van Alphen aan den Rijn is door misleidende telegrammen over de Duitsche grens gelokt. Het is de heer J. Drenth, ambtenaar bij de registratie en do meinen. die een telegram kreeg van een zakenconnectie uit Innsbruck, een Nederlan der, waarin hem verzocht werd zich naar Dusseldorf te begeven. Daar de heer Drenth meerdere malen voor zaken in Duitschland vertoeft, koesterde hij geen argwaan en begaf zich op reis. i e Dusseldorf werd hij echter gear resteerd, hetgeen is komen vast te staan door een brief, welke zijn vrouw van hem beeft ontvangen. Ook de Nederlander te Innsbruck is aangehouden. Waarschijnlijk betreft het hier een geval van deviezen- smokkelarij. Commissie benoemd voor on derzoek van het Roemeensch Hongaarsche grensincident. Vernomen wordt, dat het onderzoek der Roemeensche autoriteiten naar het grensin cident bij Ateiasulnou tot formeele conclu sies heeft geleid. Lijken van Roemeensche soldaten bevonden zich op Roemeensch ge bied en de schoten waren van achteren ge lost, Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de Roemeensche soldaten geen enkel schot hebben gelost. Officieel wordt medegedeeld, dat Honga rije den Roemeenschen eisch inzake de in stelling van een gemengde commissie van onderzoek naar het incident, dat zich giste ren aan de HongkarschRoemeensche grens heeft voorgedaan, heeft aangenomen. De commissie zal reeds hedenochtend op de plaats van het incident bijeenkomen. Nieuwe getuigenverklaringen te gen den bond van Fritz Kuhn. De 19-jarige miss Helen Voroos die leid ster was van een groep jongemeisjes in het vacantiekamp Siegfried van den Duitsch Amerikaanschen bopd, heeft voor de commis sie van onderzoek belangrijke .verklaringen afgelegd. Zij vertelde o.a.. dat een lid van den Duitschen propagandadienst voor leden van den bond verklaard had. dat na de re geling van de kwestie Dantzig en den Cor ridor de nazis zich zouden keeren tegen De nemarken en de Scandinavische landen, en dat later de Vereenigde Staten hun doelwit zouden worden. Voorts deelde zij mede, dat Fritz Kuhn beschouwd werd als de „Ameri kaansche Fuehrer" en zij voegde hieraan toe, dat zij den bond verlaten hadd wegens de in de kampen heerschende onzedelijkheid en wegens „de avances van de leiders". VEREENIGING VAN PLATTELANDSVROUWEN Een aantal dames van bovengenoemde vereeniging hebben een excursie genia naar de Ringers fabrieken te Alkmaar. 10 uur 's morgens werd het gezelschap aoo den directeur der fabrieken verwelkomd e werd onder leiding van den chef met dc bezichtiging begonnen. Het was een lus voor het oog om te zien hoe van de cacao boonen de fijnste bonbons werden bereid In alle détails was een en ander na te gaan In de afdeeling kunstsuikerwerken kon men de huwelijks-plechtigheid van II. K H. 1'rin- ses Juliana met Z. K. H. Prins Bernhard geheel van chocolade en suiker vervaardigd bewonderen. Te ruim half een werd de fabriek veria ten. nadat allen een doos bonbons en poe derchocolade in ontvangst hadden genomen In hotel Kinheim te Alkmaarwerd geluncht en daarna werd de tocht voortgezet naar Monnikendam en een boottocht -naar Mar ken gemaakt. Het mooie weer maakte de zen boottocht tot een waar genot. Na nog even Volendam bezocht te hebben werd naar Hoorn gereden en werden op de kermis aldaar diverse amusementsgelegen heden bezocht. Hoogst voldaan over de goed verloopen reis, waren allen oin 10 uur weer thuis. W1ERINGEN Verloren: een rijwielplaatje. Inlichtingen bij den gem POLITIE ,paar beenpijpen en een bode. GEEN VEILIGE PARKEERPLAATS. Gistermorgen zette de heer K. uit de Belt straat zijn fiets tegen den voorkant van een daar staande auto van de C. Z. „Lutjewin kel". De chauffeur die dit niet had opge merkt, stapte in zijn wagen en wilde weg rijden. Een hevig gekraak verried echter dat er iets niet in den haak was. Het bleek dat de fiets, die natuurlijk onder het voertuig geraakte, flink beschadigd was, zoodat de heer K. wandelend met z'n fiets in de hand, naar huis moest. TEGEN MUUR GEBOTST. Donderdagmorgen reed de melkauto van de coöperatieve zuivelfabriek „Lutjewinkel" op het Kerkplein alhier achteruit, om te draaien. Hierbij kwam de trap, die achter op dezen wagen zit, in botsing met den muur van het winkelpand van den heer D. Nieuwbuurt, met het gevolg dat deze steens muur ingedrukt werd en een flinke scheur ontstond. DIENSTPLICHT. Vrijstelling van den dienstplicht wegens broederdienst is verleend aan onderstaande dienstplichtigen uit deze gemeente van de lichting 1940: C. Brandsema, O. Ellens, C. Hooiveld, J. Hekman, M. Koorn, Jn. Kooij, Jn. Lont, P. Metselaar, E. Meijer, H. Monshouwer, J. v. Roo, A. M. Rotgans, G. Tolhuis, P. Tijsen, en H. IJzer. AANBESTEDING. Op 22 Aug. a.s. zal worden aanbesteed het aanbrengen van tusschenlagen en slijtla gen op gedeelten van den Schagerweg in de secties G en B van de Wieringermeer. VLEESCHKEURING. Blijkens het jaarverslag 1938 van den Vleeschkeuringsdienst werden te Wierin- gen in 1938 de volgende slachtingen ver richt. Runderen 270 (v. j. 3131, graskalveren 36 (v. j. 32); Vetkalf 12 (v. j. 11), nuchtere kal veren 390 (v. j. 357); Paarden 40 (v. j. 23); Varkens 609 (v. j. 673;, Schapen 146 (v. j. 86), geiten 3 (v. j. 9), Totaal 1512 (v j. 1504) Voorwaardelijk goedgekeurd werden 7 run deren, 2 graskalveren, 6 nuchtere kalveren, kalveren, 3 varkens, 9 schapen, totaal 27. Rechtstreeks naar de venverkingsinrich- gingen 11 runderen, 3 nuchtere kalveren, 1 paard, 2 schapen, totaal 17. Afgekeurd werden 9 runderen, 3 graskal veren, 1 vetkalf, 73 nuchtere kalveren, 9 paarden, 23 varkens, 42 schapen en 3 geiten Totaal 163. BURGERLIJKE STAND. van 12 t.m. 18 Aug. 1939. Geboren: Jacob, z. v. B. T. Visser en C. A. M. Wunnubst; Jan, z. v. C. Lont en G. Bak ker; Elisabeth, d. v. J. Jorna en R. M. Hege man; Wilke, z. v. H. Grijze en L. de Vries. Ondertrouwd: J. Borst en M. A. Koorn. Gehuwd: Geené. Overleden: Guurtje Roos, S7 jaar, wed. J. Blaauboer; eerder wed. J. Lont. WIERINGER TREKKERS Nu de vacantie voor de meeste onzer trek kers weer tot het verleden behoort, is ook onze afdeeling der Ned. Trekkersbond weer met frissche moed begonnen aan haar af- deelingswerk. Gisteravond is bij de jeugd herberg „Nieuwland" te Oosterland de eerste zang en dansavond gehouden. Onder deskun dige leiding werden verschillende alleraar digste volksdansen ingestudeerd waarna in de jeugdherberg nog wat trekkersliederen gezongen werden. A. s. Donderdagavond 8 uur zal er wederom zoo'n avond gehouden worden en hierop worden alle Wicringer trekkers en uit de Wieringermeer uitgenoo- digd. 't Zij oud of jong een ieder is welkom daar de afdeeling pas begonnen is met volks dansen is er voldoende ruimte voor begin nelingen. Hallo Wicringer trekkers, toont jullie geest en weest Donderdag om 8 uur bii dp jeugdherberg present. .Wij kunnen nu ook al verklappen dat bier spoedig een weekeind gehouden zal worden in samenwerking met de afd Scha gen en Hoorn. ov-lld" Iedere trekker denke er dus om en houdt Donderdagavond vrij voor de N. T. B v°?£6tntWeetal VCT de P'-Pf'ikantsvacature \an-de Doopsgezinde Broederschap te Fra neker, staan ds. H. J de WiM« .11,® ds. G. M. Kosters te TerscheZg6 3'hier Postduiven vereeniging „Hollands Noordpunt" Bovenstaande vereeniging hield j.l. Zond», haar voorlaatste vlucht jonge duiven vanaf het station Quivrain, afstand 293 km. in Co„ cours waren 200 duiven, welken desmorgens om 8 uur met windstil weer in vrijheid werden gesteld. Bij aankomst te Den Helder bleek de wind echter N.N.W. te zijn, met windkracht 4 Prijzen en punten werden, als volgt veN diend: Scholten 1, 2, 4, 26, 35, 107 punten; Felkera 3, 18, 25, 27, 34, 67 punten; Mulder 5, 10, j5 75 punten; Schuite 6, 29 punten; Messink 7, 9' 37 57 punten; ten Kate 8, 38, 29 punten; pr'Uj' ll[ 12, 16, 22, 29, 79 punten; Giesbers 13, 17 19^ 3L 32, 39, 62 punten; Rietveld 14, 21, 24' 26 28, 56 punten; Martijn 20, 40, 16 punten' Riemers 23, 26, 16 punten; van Steijn 3o', Nieuwenhuizen 33, 5 punten. ZONDAG 20 AUG. Ned. Herv. Gemeente. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, P. E. Boele. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Beek. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek, Doopsgezinde Gemeente. Hippolytushoef, geen dienst. Ds, Van Evangelisatie. Breezand, voorin. 10 uur, de heer Nam. 3.30 uur, de heer Boon. Boon. De hoogste markt was onveranderd, f 17.de gang was echter ongetwij feld vaster en iets hooger dan de vo rige week. Kaas van goede kwaliteit bracht onveranderd f 16.op, iets af wijkende soorten f 15.tot f 15.50. Vermelding verdient het feit, dat Friesland hoogere prijzen noteert, tot f 17.50 en f 18.—, een en ander als gevolg van de geringe kaasproduc tie gedurende den laatsten tijd. Daar intusschen, naar men ons meedeelt, de bereiding van magere melkpoeder is stopgezet, is uit Friesland weldra vermoedelijk weer meer kaas te ver wachten, al staat daar tegenover dat de melkproductie dalende is. De prijs werd mede op peil gehouden door aankoopen van Friesland, een zeldzaam voorkomend verschijnsel. ALKMAAR, 18 Aug. Kaasmarkt. Aangevoerd: 44 stapels, zijnde 103.000 Kg.: Fabriekskaas kleine f 17, Boerenkaas kleine f 16.50. idem coup missie 20.50, volvette 22.50. Handel goed. ALKMAAR, 18 Aug. Op de heden gehouden graanmarkt wareni aanvoer en prijzen als volgt: 558 H.L., t.w, 21 H.L. Rogge f 7.50; 173 H.L. Gerst f 7; Gerst chev. f 7.40—f 8.50; 86 H.L. Haver f 7f 7.50; 11 H.L. Bruine boonen f 18— f 20; 77 H.L. Karwijzaari f 29—f 31.50; 2 H.L. Blauwmaanzaad; 188 H.L. Erwten: groene kl. f 8.75f 9; grauwe f 22f 43; vale f 14—f 19. Handel matig. ALKMAAR, 18 Aug. Aardappelen 1.802.60, aalbesypn 2.50— andijvie 0.502.50, appelen 2.508, au gurken 2—7, bloemkool I 14-21, idem II 3—10, druiven 13—18, gele kool 1.302-60, groene kool 2.603.80, kropsla 1.504.60, komkommers 1.503, meloenen 520. pe ren 1.507.50, prei 2.504, peterselie 0.50— I.10, perziken 2.506, postelein 0.050.24, rabarber 2—3.50. roode kool 1—1.60, selde rie 0.501.20, spinazie 0.320.46, snijhoo- nen 3.107, dubbele spercieboonen 0.75— 1.90, tomaten 2.104.50, uien 4.70-4.460, wortelen 2.50—8. ALKMAAR, 18 Aug. Kaas'beurs. Kl. Edammer 40 p'U5> aanibod 4420 stuks, verkocht 4060 stuks, prijs f 15.5017. Aanwezig 1 fabriek. WARMENHUIZEN, 18 Aug. Eigenheimers 2.20—2.50; gele nep 2.50- 2.60; gele uien 2.50; zilvernep 5.20; drielingen 1.S0; uien 0.60; roode kool 1; witte kool 0.80 -—0.90; slaboonen 9.501040; aanvoer: 5700 kg. aardappelen; 425 kg. gele nep; 75 kg. ge- Ie uien; 1125 kg. zilveruien; 4400 kg. roode kool. 6600 kg. witte kool; 510 kg. slaboo nen. NOORDSCHARWOUDE. 19 Aug. Schotsche muizen 2—2.10, grooten 2.1" —2.20, r. duken 1.60—1.80, eigenheimers 2.302.40, bl. dito 2.10—2.30, drielingen 2.60—2.90, grove 3.40—50, gele nep 2.40— '0, zilveruien 1.—, drielingen 2.50-3.5O ilvernep 3.10-4.90, kroten O.SO-2.20, roo de kool 1—1.10, witte kool 80—90 ct„ gele kool 1—1.60. BROEK OP LANGEND!JK, 19 Aug. Schotsehe muizen 2.10—2.90, eigenheimers T ^T"2'60' hl' fli,° 1-60—2.60, uien 2.70—34° drielingen 2.20—3.40, gele nep 2.60-2-'0' zilveruien 0.80—1.40. Zilveruien drielingen 2.80—3.50: zilvernep 5.80; Spercieboonen 600—9.60; Kroten 80—2.10; Roode kool 1.00—1,20. De commissienoteering voor Nederland sche boter is vastgesteld op 70 cent P«r Kg. (onveranderd) Het bedrag van' de heffing en steunud- feenng op boter, is behoudens tussche - ujdsohe wijziging, voor de week van 17 tol (onvera1Sd"S(j)^^sfgesteld op 55 cent per

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 10