Na vier jaar Ayenda Gemeenteraad De a.s. Koninginnedag Het laatste woord van wethouder Smits Raadselachtig begin van brand Concert Harmoniekapel Winnubst Burgerlijke Stand van Den Helder De „Willem van der Zaan" in de haven De rijwielstalling aan de Donkere Duinen De zoeklichttent op de Vischmarkt De jaarbeurs in Musis Sacrum Inschrij'ving Handelsregister Dc Indische defensie Vischafslag Den Helder (Vervolg van pag. 1 Stadsnieuws). de rondvraag Aan de orde is hierna de behandeling van de rondvraag. De "heer Hoornsman (v.d.) vraagt of het aan het College bekend is, dat de vleesch- i keuringsdienst geweigerd heeft een gestorven rund naar de verwerkingsinrichting te Scha- gen te sturen. Spr. vraagt wat het College daartegen denkt te doen. Het was voor den boer een belangrijke schadepost. De heer v. d. Vaart merkt op, dat in dit geval volkomen in overeenstemming met art. 10 van de verordening is gehandeld. Alleen vleesch, dat in de destructor verwerkt wordt mag naar Schagen worden gestuurd. Dit was een noodslachting en kon dus niet. De wethouder zegt, dat het vraagstuk van de noodslachtplaats de volle aandacht van het College heeft, maar dat het moeilijk is, ook met het oog op de plaats, tot een goede op lossing te komen. Het plan ligt gereed, maar er zijn andere belangen dan die van de ge meente in geding en het wachten is op het oogenblik op wat defensie zal doen, in ver band met een geschikte plaats. De heer Hoornsman dringt op spoed aan. De heer Bot vraagt wanneer de afrit bij het Havenplein van een trottoir zal worden voorzien. De heer v. d. Vaart deelt mede, dat op de concept-begrooting voor 1940 verbetering van de Achterstraat is aangegeven en dan zal deze geschieden tot de Hoofdgracht, dus ook bedoelde oprit. De heer Mulder vraagt naar aanleiding van het ongeluk te Huisduinen en het zeer lezenswaardige artikel over het treffen van maatregelen tot verbetering van de veilig heid, of het College van B. en W. zich niet in verbinding kunnen stellen met de zwem- vereenigingen. De heer v. d. Vaart doet de toezegging, dat het College deze zaak zal bekijken, maar dat het de groote moeilijkheid is om afdoende maatregelen te treffen. Men kan gauw teveel regelen. Waarschuwen ziet spr. nog als de beste en meest afdoende methode. De heer v. d. Veer vraagt naar het plan van werkverschaffing in dezen winter, door particulieren te verrichten. De heer Smits (r.k.) zegt, dat wanneer straks de nieuwe Raad bijeen is, de plannen moet spoed zullen worden behandeld. De heer Terra wijst op het ongeluk met doodelijken afloop, dat bij den windwijzer ge beurd is. Hij zou dezen oprit voor het verkeer van den dijk af willen sluiten, omdat deze uiterst gevaarlijk is. De heer Smits meent, dat het ongeluk te wijten is aan nonchalance. Men kan even wel zien, wat er aan te doen is. De heer Terra zou, in verband met de drukke bezetting van Huisduinen, gaarne zien dat er meer verlichting kwam. De heer v. d. Vaart: Dat zullen we be zien. Na den toespraak van den heer Smits, v. d. Vaart en Smith elders op deze pagina opgenomen, sluit de V o o r zi 11 e r de vergadering. In de confectiefabriek van den heer Meyer. Gisteravond, te ongeveer elf uur, ontdekten omwonenden van de confectiefabriek van den heer Meyer, dat aan de achterzijde, achter een der ramen, een begin van brand was. Zij sloegen een paar ruitjes in en bluschten het brandje met enkele emmers water, waarbij het goed nogal eenige waterschade bekwam. Een brandje dus, dat op zichzelf niet eens de moeite van het noemen waard is. Maar over het ontstaan staat men voor een volkomen raadsel. Ook de politie en autoriteiten, die met de brandweer ge waarschuwd waren, konden er geen op lossing voor geven. Men bleef bij gissingen. De situatie is aldus: achter de ramen aan de achterzijde staan eenige strijktafels. Op deze tafels staan strijkbouten, met een slang verbonden aan een gasbuis, die over alle tafels loopt. Naast een dezer strijkijzers was een flinke brandplek waar te nemen, terwijl de slang, die van gasbuis naar bout in een boog over de tafel had gehangen, boven de plek, waar zich de brandplek bevond, geheel was verbrand, met uitzondering van de beide uit einden. Daar de gastoevoer afgesloten was, kan de oorzaak niet in de bout gezocht worden. Evenmin kan er iemand in het bedrijf geweest zijn, daar er om zeven en om negen uur gecontroleerd is, en alle toegangen ge sloten waren. Brandstichting is dus uitge sloten, ook al omdat men geen brand gaat stichten vlak achter een raam. De eenige mogelijkheid, die overblijft is, dat iemand onnadenkend opzettelijk een brandende sigaret door het openstaande tuimelraam heeft geworpen. Een con clusie, die wel zoo onwaarschijnlijk klinkt, dat men hem, indien er eenige andere mgoelijkheid was, onmiddellijk zou ver werpen. Hoe het zij, men tast volkomen In het duister omtrent de oorzaak van dit op zichzelf onbelangrijke brandje. Op Donderdag 24 Augustus '39, des avonds van 8u. 30 tot 10 uur, geeft de Harmoniekapel „Winnubst" onder leiding van den heer H. B. Schenkels, directeur, een Zomer-Concert in het Julianapark. BEVALLEN: W. Breekervan der Vlies, d. R. RijersEsman, z. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen Barometerstand Den Heldsr: 764.6 Temperatuur lucht: 17.9 Maximum temp. lucht: 20.4 Wind: richting: N.W.; kracht: 1. Temperatuur zeewater: 19.6 Licht op: 8.41 Loco-burgemeester Smits. Aan het einde van de raadsvergadering heeft wethouder Smits, loco-burgemeester, gisterenavond de volgende toespraak gehou den: Met het eindigen van deze Raadsvergade ring, is tevens het tijdstip aangebroken, waarop ook een einde is gekomen aan de 4- jarige periode, waarvoor deze Raad werd ge kozen. Het is wel een eigenaardige samenloop van omstandigheden, welke er toe heeft geleid, dat door de vacantie van den bur gemeester aan mij de eer te beurt viel om deze vergadering te mogen voorzitten en leiden, in aanmerking nemend, dat dit voor de eerste en tevens voor de laatste maal sedert mijn wethouderschap zal zijn. Hierdoor zie ik mij tevens de verplich ting opgelegd, alvorens deze 4-jarige pe riode af te sluiten, een enkel woord tot U te richten, waaraan ik gaarne wil voldoen Kenmerkt elke zittingsperiode van den F^aad zich gewoonlijk door een of meerdere bijzondere gebeurtenissen, dan is dit in deze vier jaren wel zeer In het bijzonder het geval geweest. Eerstens moesten wij den op 19 Dec. 1935 overleden Burgemeester, wijlen den heer Driessen, ten grave dragen en mochten wij op 1 April van het daarop volgende jaar onzen tegenwoordigen eminenten Burge meester, den heer Ritmeester als hoofd van onze gemeente benoemd zien en welkom hee- ten, terwijl ons weer op 8 Juni van dit jaar wijlen den heer de Boer als wethouder ont viel. De steeds wisselende en soms vrees aanjagende gebeurtenissen der laatste jaren en vooral die van den laatsten tijd, maakte het, èn voor het college van Burgemeester en Wethouders èn voor Uwen Raad noodzakelijk om, rekening houdend met den ernst daarvan, beslui ten aan U ter goedkeuring voor te leg gen of maatregelen te beramen om op alle eventueele verrassingen te zijn voor bereid. Naast de zorgen, mede als gevolg van de enorme uitbreiding onzer gemeente, gepaard gaande met de vele bemoeiingen voor de werkloozenzorg en niet voor het minst voor het jeugdwerkloozenvraagstuk, werd Uw aan dacht gevraagd en werden U besluiten ter goedkeuring voorgelegd tot uitvoering van verschillende groote werken, waarvan ik hier slechts wil noemen, het nieuwe Dienstgebouw voor Sociale zaken en dat voor den Gem. Geneesk.-, Gezondheidsdienst, terwijl er nog verschillende plannen ter uitvoering op het programma staan. Het zou mij te ver voeren om daarop thans dieper in te gaan, doch het zal U duidelijk zijn, dat deze 4-jarige periode inderdaad niet van belang voor deze gemeente was ontbloot. En nu zal op 5 September a.s. de nieuw- gekozen Raad weer bijeen komen om aan een nieuw tijdperk zijn aandacht te schen ken. Eenige leden van dezen ouden Raad zullen daarbij echter niet meer aanwezig zyn. De heeren Smith, Loesberg, Dol, be nevens ondergeteekende zullen dan door andere leden worden vervangen. En of schoon de heeren Dol en Loesberg slechts korten tijd zitting hadden, resp. van 7 Sept. 1987 en 26 Aug. 1938, terwijl de heer Smith op 21 Juni 1935 werd be noemd, dus deze geheele periode zitting had, zou ik deze heeren hartelijk dank willen zeggen voor het vele werk, wat zjj in het belang der Gemeenschap, niet al leen in dezen openbaren Raad, maar voor al In de commissievergaderingen hebben verricht, hetgeen wel in het bjjz.onder geldt voor den heer Smith, die vanaf den beginne een zeer vooraanstaande plaats heeft weten in te nemen. Ik ben er van overtuigd, dat zjj, ieder op zjjn plaats, met belangstelling de zaken, het Gemeen tebelang betreffende zullen blijven volgen. Mijne heeren, het zal U duidelijk zijn, dat ik over mijzelf niets heb te zeggen. Wel heb ik er behoefte aan om aan de hand van het gebeurde bij de jongste verkiezing, een enkele oude herinnering op te wekken. In Mei van het jaar 1923, dus ruim 16 jaar geleden, tot lid van dezen Raad gekozen zijn de, werd door mij bij de behandeling van de begrooting voor 1924 het volgende, naar aan leiding van een aan mijn adres gemaakte opmerking gezegd: Wil dat nu zeggen, M. d. V., dat hierom de belangen der arbeiders in mijne handen niet veilig zouden zijn? Of dat die andere groepen rnjj zouden moeten wor den verwaarloosd? M. d. V., zelf voortgekomen zijnde en nog behoorende tot den arbeidersstand, kan het toch niet anders of mijne gedachten zullen gaan in de eerste plaats naar hen, wier zor gen en strijd ik bij ondervinding heb leeren kennen en medestrijden. En ik stel er prijs op, hier van deze plaats te verklaren, dat, ik moet er gestreden worden, dan hoop te staan in de voorste gelederen, om, wanneer het gaat om een strijd voor recht en billijkheid te strijden, desnoods tot het bitte einde. En wan neer ik dan (en dit ter geruststelling van den heer Borkert) aan mijn zijde mannen zal ont waren, desnoods van de verst verwijderde po litieke belijdenis, dit voor mij geen beletsel zal zijn, om met handhaving mijner absolute zelfstandigheid en langs de lijnen mijner be ginselen, als trouwe makkers samen te wer ken. En mocht dit dan tot gevolg leiden, dat ik de woestijn moet worden ingejaagd, welnu, dat dan de stem des volks spreke en ik zal verdwijnen. Of en tot in hoeverre ik die beloften toen gedaan ben, gestand gebleven, laat ik aan het oordeel van anderen over. Doch zeker is voor mij dat ik in alle ernst heb getracht mij boven elke kleingeesthig en eenzijdig gedoe te verheffen en zonder ook maar één oogen blik mijn beginsel te verzaken, broederlijk met de meest uiteenloopende politieke partijen aan het gemeenschappelijk werk der gemeen te mijn volle aandacht heb gewijd. Met groote dankbaarheid herinner ik mij de prettige en vriendelijke tegemoetkomende houding, welke ik daarbij steeds van U heb mogen ondervinden, en niet voor het minst nu 10 jaar geleden en tijdens het waarnemen van mijn wethouderschap van deze gemeente. Niet ongevoelig zijnde voor eerlijke opbou wende critiek, had dit gewoonlijk tot gevolg, dat wij na afloop der vergadering in alle op rechtheid elkaar de vriendenhand konden drukken. Ik hoop, dat U het van mij als op recht gemeend zult willen aanvaarden, als ik U daarvoor uit den grond van mijn hart dank zeg. Gaarne geef ik U de verkezing, dat de gedachte hieraan voor mij een van de aan- genaamsten zal zijn. En ik spreek de hoop uit, dat het U gegeven moge zijn om in de ko mende periode nog veel en nuttig werk in het belang der gemeente te verrichten. (Hartelijk applaus). De heer v. d. Vaart dankt wet houder Smits De heer v. d. Vaart vraagt hierna het woord. Voorzitter, zoo zegt hij, namens het college van B .en W. en misschien mede namens den raad, wil ik een woord van waardeering spre ken, nu gij, na een periode van werkzaam heid, uw taak neerlegt. U bent in 1923 lid van den Raad gewor den en U hebt zooeven uw toen afgelegde beginselverklaring in herinnering geroepen. Het ligt niet aan mij de practijk van uw wer ken af te meten naar uw beginselverklaring. Een groot aantal jaren hebben we samen gewerkt. Ieder, die tof lid van den raad wordt geroepen, heeft het beste wat hij be zit te geven in dienst van de gemeenschap. We hebben eerlijk te strijden om onzen weg recht te houden. Wanneer we op een bepaal den dag geroepen worden om elkanders werk te beoordeelen, dan hebben we te vragen: heeft hij het beste gegeven wat hij had? De geschiedenis zal de waarde van het werk moeten beoordeelen, maar wij willen hier ge tuigen van het feit, dat u naar onze overtui ging lid van den raad en van het college bent geweest, met het geven van uw beste gaven die u bezat. Hartelijk dank ik u voor hetgeen u gedaan hebt en voor uw medewerking en van gan- scher harte hoop ik, dat U straks met ge noegdoening terug moogt zien op wat gij ge daan hebt voor de gemeente. Met dezen wensch neem ik afscheid van u, namens, het college en den raad. Een instemmend applaus van den raad be zegelde deze woorden. De groote parade. Middag- en avondfeesten. Tijdens de feestdagen van 5 en 7 Augus tus, bij de blijde gebeurtenis in het Prinse lijk huis, waren er in het Algeméene Oranje Bestuur reeds besprekingen gaande om ook op 31 Augustus wederom met een uitgebreid programma voor den dag te komen. Mogen we de feesten bij de geboorte van prinses Irene als goed geslaagd beschouwen, immers door de geheele stad was er iets te doen, en overal heerschte er een opgewekte stemming tot middernacht, de aanstaande Koninginnedag belooft eveneens een feestdag te worden waaraan heel Den Helder deel kan nemen. De dag begint. De heer J. H. Smith (s.d.) exit. De heer Smith zegt erkentelijk te zijn voor de vriendelijke woorden, die de voorzitter tot hem gericht heeft. De vierjarige periode, die hij in den raad heeft meegemaakt, waren juist voldoende hem wegwijs te maken en hij spijt hem, dat hij nu genoodzaakt is den te verlaten. Met genoegen zal hij aan zijn raads lidmaatschap terugdenken. Ook deze toespraak wordt met applaus van den raad bezegeld. Gistermiddag te ongeveer kwart over vier is de „Willem van der Zaan", het nieuwe mijnenlegger-instructievaartuig voor de ha ven van Den Helder aangekomen. Het weer was slecht, het uitzicht minder goed, zoodat de eenige toeschouwers, die op het havenhoofd hadden postgevat, niet veel meer dan een grijs schip tegen een nog grij zer achtergrond aanschouwden. Het schip koos ligplaats op de reede, waar het tot in den avond bleef liggen. Om half acht liep de „Willem van der Zaan" de haven van Nieuwe- diep binnen. Al reeds vroeg in den morgen zullen opge wekte tonen van marschmuziek door ons popu laire landmacht-muziekkorps de goede stem ming er in brengen; een route door de stad is vastgesteld. I rade, te houden door de Kon. Marine en Landmachttroepen, ditmaal in de Java- straat, zal een massa publiek op de been brengen. Aan dit officieele deel van den feestdag behoeft niets te worden toege voegd, het spreekt voor zichzelf, vooral dit jaar, nu er zooveel manschappen aan deel nemen. De Marinekapel trekt met volle muziek door de stad, en vermoedelijk zal het middaguur ruim gepasseerd zijn, wan neer alle troepen weer op hun bestemming zijn teruggekeerd. Openluchtvoorstellingen. De middaguren brengen ons naar een der Sportvelden, waar door een theatergezelschap uit Amsterdam openluchtvoorstellingen zullen worden gegeven. Dat programma zal bezoekers trekken, vooral nu een van de Landmacht muziekkorpsen vooraf een rondgang maakt door de stad, met als eindpunt 't Sportterrein. Onze plaatselijke athletiekvereeniging zal me dewerking verleenen, zoodat ook op sportief gebied voor de noodige afwisseling wordt zorg gedragen. Er worden eenige nummers hard- loopen gegeven, waarvoor prijzen beschikbaar zijn gesteld. In de avonduren zal een onzer plaatselijke gymnastiekvereenigingen medewerking ver leenen. Daar wordt aan gewerkt, we zullen er nog niet op vooruit loopen, doch het Helden der Zeeplein bereide zich voor op een massa- bezoek, er zal op dien avond èn door de stad, èn op dit centrale punt veel te zien zijn. Na afloop van de gymnastiekdemonstra- ties op het verlichte Helden der Zeeplein, komt er nog een aardig vuurwerk tot be sluit van het officieele programmagedeelte. Dan is het intusschen half elf geworden, en is er in de binnenstad ruim gelegenheid voor de feestgangers om naar eigen ver kiezing een waardig slot aan den natio- nalen feestdag te maken. Vermelden we nog, dat wij aan de Buitenhaven zullen zien verlichting van Marineschepen en zoeklichtenspel, hetgeen in het bijzonder voor hen, die hun vermaak meer in rusti ger omgeving zoeken, op prijs zal worden gesteld. Ook de buurtvereenigingen laten zich niet onbetuigd, doch hier moet zoo veel mogelijk worden getracht eenheid te krijgen om. het hoofdprogramma niet ver loren te doen gaan. Het is gelukt door overleg een goede regeling te treffen. Men blijve vooral sturen in de richting dat alle feestelijkheden een goed geheel moeten vormen. Loodsgracht, Kanaalweg, Tuindorp brengen aardige buurtfeestjes, ook daarvan geeft het programma een overzicht. Reeds daags voor Koninginnedag zijn er festiviteiten, ook Vrij dags en Zaterdags. Dit alles staat uitvoerig beschreven in een keurig verzorgd programma, dat voor geringen prijs verkocht zal worden, in de stille hoop, van groote afname, omdat er zooveel onkosten zijn te bestrijden, waarvoor, zooals het gewoonlijk gaat, weinig inkomsten beschikbaar zijn. Velen zullen niet vermoeden voor welke belangrijke uitgaven het Algemeen Oranje Bestuur op zulke dagen staat. Laat ons de hoop uitspreken, dat Nederland op 31 Augustus den 59en verjaardag van H. M. de Koningin feestelijk kan herdenken, waarbij de voortdurende onrust, die nu reeds langen tijd buitenslands aanhoudt, zal zijn opgeheven. Mogen wij er voor worden behoed, dat geen internationale gebeurtenissen onzen steeds blij-gevierden Koninginnedag ernstig zullen verstoren. Er is een gratis rijwielstalling aan de Donkere Duinen. We hebben daar vorige week melding van gemaakt. Het gemeentebestuur heeft daartoe op aandrang van den raad be sloten en eenige weken geleden werd het rek geplaatst, waarin men, op eigen risico, zijn rijwiel kan plaatsen. Buiten deze gratis rijwielstalling is er de stalling van De Bokx, voor den hoofdingang van het park. De Bokx staat daar reeds zeven jaar en wie zijn rijwiel bij hem voor 5 cent stalde, wist, dat hij zijn vehikel in goede han den gaf en onbeschadigd terugkreeg. De man is door deze gemeentelijke stalling in zijn broodwinning geschaad. Hij had er wel ken nis van gekregen, dat het in het voornemen van het gemeentebestuur lag, tot het neer zetten van een rijwielrek over te gaan maar dat dit reeds dit jaar zou gebeuren, daarop had de man niet gerekend en dus had hij op nieuw z(jn terrein gehuurd en hoopt, dat men niet aan zjn stalling voorbij zal gaan Wie dus zijn fiets „veilig" gestald wil zien weet het adres. Wij hebben eens een bezoek gebracht aan de Zoeklichttent op de Vischmarkt en het moet gezegd worden; het is op z n minst ge nomen zeer interessant. Alleen de aanblik van het met groote platen en teekeningen ge stoffeerde interieur is reeds de moeite waard. Voor belangstellenden in de visie van het bekende weekblad „het Zoeklicht" op de profetiën des Bijbels en het heden- daagsche wereldgebeuren, is het een lust om te luisteren naar de uiteenzettingen van den heer Lucardië, die het onder werp beheerscht en vlot toelicht. In groote trekken toonde hij, hoe de op komst en ondergang der groote wereldheer schappijen zich in den loop der geschiedenis voltrokken volgens een in den Bijbel van te voren voorspeld plan. De consequentie daarvan is, dat de verdere ontwikkeling der geschie denis zich eveneens zal voltrekken volgens de nog niet vervulde deelen van dat plan. De zoo goed als geheel bezette tent luisterde dan ook in ademlooze stilte naar de met groote over tuiging uitgesproken toelichting. Vele belang stellenden bleven bij den ingang der tent staan, echter in voorbeeldige orde. Een eere- saluut aan het Heldersche publiek is hier ze ker op z'n plaats. Op andere plaatsen was dat wel eens heel anders, aldus de heer Lucar dië. Voorwaar deze tentcampagne, die tot 30 Aug. duurt, belooft een succes te worden. De agenten van de Philips radio fabrieken te Eindhoven zijn steeds in de weer om hun klanten niet alleen de beste en modernste arti kelen te verkoopen, maar tevens om hun klan ten op de hoogte te houden van de nieuwste snufjes op radiogebied. Zooals we enkele maan den geleden schreven was er in de étalage van den heer De Zeeuw een buitengewoon fraaie foto te zien van de geheele inrichting der Philips fabrieken. Alzoo een propaganda in beeld voor een bedrijf, dat geheel Nederlandsch over de geheele wereld om zijn deugdelijke waar bekendheid geniet. Maar nog duidelijker dan fotomontage is de film en het daarbij ge sproken woord. De heer Wetterau, lid van den technischen dienst der Philips fabrieken, zal nu naar Den Helder komen om voor allen, die belang stellen in de radio en haar ontwikke ling, de Philips-Radiofilm vertoonen. Daarnaast zal gedemonstreerd worden met Philips' nieuw ste Radio Apparaten 19391940, welke dus nog voor de opening der Jaarbeurs te Den Helder zullen worden getoond. Tevens zal een demonstratie gegeven wor den met de Philips Service Apparaten, waaruit de Service-Inrichting van den heer De Zeeuw bestaat. Het is voor Den Helder een unicum op dit gebied en we raden de vele technici in onze plaats, o.a. Radio-Cursisten van Zeevaart school, Ambachtsschool, Marine en Rijkswerf, Vuka-leden etc. aan om deze demonstratie bij te wonen. Wij twijfelen er niet aan of een ieder die be lang stelt in den vooruitgang der radio, zal dezen avond vrij houden. Zie voor data en uren van de Radio-Show de desbetreffende advertenties. 15 tot 22 Augustus 1939. Nieuwe zaken: Den Helder: Sigarenmagazijn „Olympia", Keizerstraat 9, winkelier in sigaren enz. Wijzigingen: Den Helder: Casino Gebouw, Kanaalweg 158; rechts vorm gewijzigd. B. van Baaren en Zoon, Spoorstraat 36, rechtsvorm gewijzigd. Gedeponeerde stukken: De Minister van Economische Zaken heeft op 10 Augustus 1939 verlengd de op 10 Augustus 1938 algemeen verbindend verklaar de ondernemersovereenkomst inzake le. ver betering van de toestanden in de wollen- stoffenindustrie, en 2e. leverings- en beta lingscondities bij levering van schoenen. De motie-Verboom, strekkende tot verster king van de defensie van Indië, is door den Volksraad met 40 stemmen voor en 15 tegen aangenomen. Vice-admiraal Ferwerda had te voren ver klaard, dat de regeering deze motie niet kon overnemen, daar de uitlatingen van het opperbestuur voldoende waren om te ver trouwen dat deze versterking ter hand zal worden genomen. Dén Helder, 22 Aug. 1939. Aangebracht door korders: Tongen per kg 0.85—0.75 Slips 0.55—0.40 Schol le soort p. kist 7.20—6.10 Schol 2e soort 3.102.20 Schar 2.70—2.10 tquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 9—1? en van 13.30— V* u. Zaterdags van 9—12 uur Natuurhistorisch Museum, 2e Vroonstraat lederen Woensdag van 35 uur. lederen Zaterdag van 7—10 uur. Bovendien de eerste Zondag van elke maand van 35 uur en de eerste Woensdag van 810 uur. BIOSCOPEN: Rialto, Spoorstraat, acht uur: „The Story of Vernon and Irene Castle". Tivoh-Theater, Spoorstraat, acht uur: „Ik ben de Wet" en „De Visschersjongen"» Witte Bioscoop, Koningstraat, acht uur: „Het eiland des doods" (II, slot) en „De Goudzoekers van Canada". Heden: Zoeklicht Maranatha-tent, Vischmarkt, 8 u.« „De profetieën des Bijbels".

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6