Organisatie K.L.M.-feesten Voor MEUBELEN slaagt U BETER bij FRITS Nog is er hoop H. Ms. v. Kinsbergen in dienst gesteld Tweede Brfed Trein 21*37 uit Amsterdam Vanmiddag sirene- geloei Vacantie - rhapsodie Vrijdag 25 Augustus 1939 ^^dlnieuLv-i Openluchtuitvoering Held. Kath. Gem. Koor Radio-show in Musis Sacrum gaat niet door Concert Winnubst ging niet door Waarschuwing tegen prijsopdrijving en hamsteren Klaas Blokker ten grave gedragen O.K.K. fan Mens Gistermorgen te tien uur heeft de comman dant van H. Ms. „Van Kinsbergen" kapitein- luitenant ter zee J. L. K. Hoeke, met een korte toespraak het schip in dienst gesteld Deze officieele ind ststelling kwam vrij on verwachts. want er werd aanvankelijk op ge rekend, dat eerst Maandag de „v. Kinsber gen" officieel in dienst zou komen. Op het achterschip van het artillerie-instructleschi^ waren te 10 u. opgesteld aan stuurboordzijde de officieren, aan bakboordzijde de o.officieren, daar voor de manschappen. De pasbenoemde commandant liet vervolgens vlag, wimpel en geus hijschen ten teeken, dat aan het schip zijn bestemming als oorlogsbodem was gegeven. In verband met den somberen internationalen toe stand was de rede van overste Hoeke kort en ernstig. De commandant memoreerde in groote trek ken het leven van admiraal v. Kinsbergen, die voor ons land zulke groote verdiensten heeft gehad. Gezien het feit, aldus overste v. Hoeke, dat hij steeds alle opleidingen zooveel mogelijk bevorderde, en zijn speciale connectie met de opleiding voor de artillerie en het korps artil leristen der Marine, kon voor het nieuwe artillerie-instructieschip moeilijk een passen der naam worden gekozen. Het lijkt mij niet noodig, aldus overste Hoeke, te wijzen op den grooten ernst van deze tijden. Een ieder van U, die de kranten volgt, js daarvan even goed op de hoogte als ik. Ik ben ervan overtuigd, dat wanneer wij ge roepen mochten worden om onze beste krach ten te geven aan de verdediging van ons Vaderland, op geen van U te vergeefs een be roep gedaan zal worden. Maar ik wil wel zeer ernstig wijzen op de gebiedende noodzaak, dit schip in al zijn onderdeelen te leeren ken nen en behandelen. Hoe moedig en vastberaden gij TJ voor neemt te zijn in uren des gevaars, gij bereikt hiermede niets, indien gij het aan U toever trouwde onderdeel niet volkomen beheerscht. Alleen in dit geval is het mogelijk uit dit mooie, uiterst moderne schip, alles te halen, wat het vernuft van onze marinedeskundigen en scheepsbouwers aan gevechtswaarde er in heeft weten te leggen. En dit kan alleen, indien gij allen, van hoog tot laag U inspant om in den korst mogelijken tijd Uw schip in alle onderdeelen, waarmede gij te maken hebt, te beheerschen. Het ligt in mijn voor nemen, zoodra de gelegenheid daartoe geboden wordt, te oefenen, teneinde in den kortst mo gelijken tijd een gevechtswaardig schip, een oorlogsschip dus, van Hr. Ms. ,,v. Kinsbergen" te maken. Moge de man, naar wien dit schip genoemd is, ons allen tot voorbeeld strekken, en bovenal mogen wij allen een voorbeeld ne men aan de plichtsbetrachting van Haar, die reeds zoovele malen ons volk door wijs inzicht en beleidvol bestuur door moeilijke tijden heen heeft geholpen. Ik noodig U uit onze aanhankelijkheid aan H. M. de Koningin en het Huis van Oranje te bezegelen met een driewerf Hoezee!! SCHOUW VLIEGER'» Onder wijs-Instituut Leerlingen van alle scholen 25 ct. per week Elk kind heeft zijn eigenaardigheden. Ook het Uwe. Daarom maken wij eerst zorgvuldig studie van eiken leerling. HOOFDGRACHT Si Men verzoekt ons mede te deelen, dat Held. Kath. Gemengd Koor, onder leiding van A. J. Leewens, op Dinsdag 29 Aug., ten 8.30 u., een openluchtconcert zal geven in het Juliana- park, alhier. Welwillende medewerking zal worden ver leend door Mevrouw M. H. Nijmeijer—Moor man (piano), terwijl de solopartijen zullen worden vervuld door eenige dames en heeren van het koor. Programma: 1. „Dies sanctificatus" (geheiligde dag) Palestrine (Koor a capella.) 2. „Frühlings-Botschaft" Gada (Koor met pianobegeleiding.) 3. „Schön Ellen" (Balade) Max Bruch Sopraansolo, baritonsolo en koor met begel.) 4. „Te Deum" A. J. Leewens (Solokwartet en koor met beg.) 5. „Jachtkoor" uit de Jaargetijden Jos. Haydn (Met begel.) Evenals bij de plechtige onthulling van het borstbeeld van Dorus Rijkers, stelt de heer L. Polak (muziekhandel, Kanaalweg, alhier) een piano welwillend ter beschikking. In verband met het feit, dat verschillende Scholen en openbare lokaliteiten voor militair gebruik worden gereed gemaakt, kan de radioshow, die door de firma P. A. de Zeeuw hedenavond in Musis Sacrum was georgani seerd, niet doorgaan, daar ook Musis Sacrum, evenals Casino, in beslag is genomen voor het Inkwartieren van soldaten. Het concert, dat „Tfmnubst" gisterenavond om 8.30 uur in de muziektent in het Juliana- park zou geven, kon niet doorgaan, omdat door de agitatie verzuimd w,asde lesse naars klaar te zetten. Het was den muzikan ten niet mogelijk deze uit het afgesloten ge deelte van de tent te halen, zoodat men niet kon concerteeren, wat ongetwijfeld een teleui- stelüng was voor de wachtenden. De Burgemeester lieeft gisteren aan alle winkeliers ter plaatse, het volgende sehrgven doen toekomen: Ik breng onder Uw aandacht, dat bij de prijsopdrijvings- en hamsterwet 1939 voorschriften zijn gegeven, op grond waarvan maatregelen zullen worden ge- i nomen tegen hen, die: 1. zich schuldig maken aan prijsop drijving van goederen; 2. weigeren goederen uit den voor raad te verkoopen. Eveneens zal het een ieder krachtens (lie wet verboden zijn zich binnen een kalenderweek meer goederen te ver schaffen dan hij gewoon is gedurende een week te verbruiken. Met nadruk wgs ik U er op, dat met de grootste gestrengheid tegen overtre ders zal worden opgetreden, en Gij reke ning moet houden met het feit, dat dan Uw voorraad zal worden onteigend en U geen nieuwe wordt verstrekt. Den Helder, 24 Augustus 1939. De Burgemeester van Den Helder, RITMEESTER. Op weg naar Nieuwediep. De trein van 21,37, vertrekkende van het 5e perron te Amsterdam, was gisteravond goed deel gereserveerd voor Den Helder. AKO-boys werden weggevaagd door hollen de soldaten, de heeren van „sigaren-cigaret- ten-broodje-vleesch" bleken tenondergegaan in de schaduwen van baadjes en kooi-zakken, behoorende aan eenige honderden, die zoo snel mogelijk naar hun plaats van bestemming vertrokken. Er was maar één onderwerp van gesprek: de oorlog. Er werd veel gesproken in dien trein van 21.37. Er was geen standsverschil, doch een groote broederschap. Iedereen polste den an der naar diens meening. Iedereen dacht er echter weer anders over. En zoo' boemelde een paar honderd vader landers naar Nieuwediep. Een deel in uniform, een ander deel in half uniform (de andere helft was deels verweerd, deels door de mot aangevreten). Zorgelijk zaten de laatsten op hun spullen te turen. En maakten berekenin gen over de kosten, die dit zou opleveren. En er waren er ook die hoegenaamd geen uniform meer hadden. Die nooit en te nim mer gedacht hadden, dat ze weer opgeroepen zouden worden om in deze benarde tijden hun deel aan de landsverdediging te hebben. Die nu met weinig vroolijke gedachten Nieuwe- diepwaarts trokken, geheel onkundig van dat gene, wat hun wachtte. Men maakte berekeningen hoe lang men „erin" zou moeten blijven. De een meende, dat het een kwestie van enkele weken zou zijn en de ander lachtte bitter, en noemde een tijd van 2 jaar het meest waarschijnlijk. Er zat een militair tegenover ons die naar De Kooij moest. Hij vroeg aan m'n buurman, die ook naar Nieuwediep ging, of hij kans had op een „koppie thee", wat de ander ten sterkste betwijfelde. Dan was er een ser geant die naar Julianadorp moest en maar niet kon uitvisschen, waar hij zou uitstappen: in Den Helder of in Schagen. Dat stond na melijk niet in het zakboekje. In Schagen dunden de gelederen. De eene onbekende gaf cigaretten mee aan den ande ren onbekende, sloeg hem op de schouders en wenschte hem het beste. Het restant, het grootste deel, reisde door naar Den Helder. Neuzen drukten zich plat tegen de ruitjes. De doopceel onzer vesting werd gelicht... En middelerwijl naderen we de maaiende wieken van Lange Jaap, die met de zelfde regelmaat als altijd hun bundels door de on eindigheid zwaaien. Bij Koegras wordt de barring al bij elkaar gezocht. Zwetend en puffend. Kankerend en lachend. Schoenen knellen, veters breken, beenzwachtels zakken af. Dan schuiven we Den Helder binnen: De jongens houden de vervoerbewijzen omklemd en springen de treeplanken af. Om liefderijk te worden ontvangen door de onderofficieren die over het duistere perron bulderen: „Voor de Van Speik...!" „Voor de Marinekazerne;!" ..Voor De Kooy...!" En op hetzelfde oogenblik zet voor al die militairen het groote wiel, dat „dienst" heet, zich in beweging. Het draait op volle toeren dezer dagen. Tot wanneer? Gisterenmiddag heeft Klaas Blokker zijn laatstn gang gemaakt, van zijn woonhuis in de Dorus Rijkersstraat, naar de laatste rust plaats op de algemeene begraafplaats. Om half een hadden zijn kameraden, de leden van Moed, Volharding en Zelfsopoffe- ring zich voor de woning verzameld en arri veerden de auto's. Onder groote belangstelling van de omwo nenden werd de kist in den wagen geplaatst, de vele oud-redders, die hun makker de laat ste eer gingen bewijzen, schaarden zich voor, naast en achter den lijkwagen, de familie nam plaats in een vijftal volgwagens. Langzaam zette de stoet zich in beweging. Voorop gin gen de heeren Van Dok, Roetman en Feen- stra, met het vaandel van M. V. Z., naast den wagen liepen o.a. Janus Kuiper en Piet Oos tenburg, terwijl wij achter den lijkwagen vrij wel alle bekende oudredders opmerkten. De baar was gedekt met de geelroode vlag van Moed, Volharding en Zelfopoffering en ver schillende kransen. Bij het Helden der Zee-monument werd eenige oogenblikken halt gehouden, waar de carillonist, de heer Dito, een aantal Zeemans liederen speelde. Rede van Dok. Op het kerkhof werden door den heer Van Dok, voorzitter van M. V. Z., eenige woorden gesproken. De heer Van Dok zei o.m.: Weder om helaas staan we aan de groeve van een onzer mannen, een eenvoudige vletterman. Nooit liep hij met zijn eigen daden te koop, altijd was hij eenvoudig en bescheiden. Maar als de stormwind loeide, dan was Klaas Blokker daar om menschenlevens te redden. Mochten de groote mannen dezer we reld een voorbeeld nemen aan dezen man. Daarna sprak hij een woord tot de familie: Geachte familie, U kunt trots zijn op de da den, die hij gedaan heeft. Zijn naam zal altijd geschreven blijven in het groote boek van de helden der zee. Schaart u allen om en steunt haar, die achterbleef, uw moeder. Met de woorden: Klaas Blokker, vriend, na mens de vereeniging: rust in vrede, beëindigde Van Dok zijn toespraak. Daarna werd het woord gevoerd door een lid van de familie, die wees op den grooten ernst van het leven. Over het leven en ster ven van dezen mensch kan hij weinig zeggen. Is hij, die nu gestorven is, die getracht heeft velen te redden, zelf gered door Jezus Chris tus? Spreker hoopt het van ganscher harte. Spr. wijst vervolgens op den ernst van het leven, en raadt allen aan zich ernstig hierop te bezinnen. Blokker's schoonzoon teekende vervolgens Blokker nog als mensch, een man met een moeilijk karakter, wiens leven daar door dubbel zwaar was. Dit sproot voort uit een groot gevoel van verantwoordelijkheid en plichtsbetrachting. Namens de familie bedankte een zoon voor het medeleven en de groote belangstelling. Bovengenoemde gymnastiekveeeniging zal haar medewerking verleenen aan den a.s. Koninginnedag. 's Avonds wordt een groote demonstratie gehouden op het Helden der Zeeplein. Voor de repetities verwijzen wij naar de advertentie in het nummer van gisteren. - Hedenmiddag om half vyf zullen de s Z sirenes van den gemeentelijken lucht- Jj beschermingsdienst worden beproefd. Het hooren van de sirenes behoeft dus geen enkele reden tot ongerustheid te n Z geven. Het Bestuur der vereeniging Kanaalweg LoodsgrachtMolengracht heeft gisterenavond in de kegelzaal van Café „De Pool" een verga dering belegd, waarop de bewoners van deze grachten uitgenoodigd waren, om tot defini tieve vaststelling te komen van het program ma der festiviteiten ter eere van den verjaar dag van Hare Majesteit de Koningin. Toespraak den heer Bregman. In een korte toespraak tot de aanwezigen het aantal was betrekkelijk gering, mis schien in verband met den internationalen toestand heette de heer Bregman allen hartelijk welkom, en sprak zijn spijt uit, dat de opkomst niet grooter was. Voor feestvieren behoort in dezeh tijd moed, merkte de heer Bregman op. Er heerscht een zenuwachtige stemming. Toch zal er, ongeacht deze stem ming feestgevierd worden (behoudens onvoor ziene omstandigheden of verbod van de zijde van B. en W.) Spr. hoopt, dat de toestand in- tusschen op zal klaren en er dus dubbel reden zal zijn om feest te vieren. Daarna wordt overgegaan tot de vaststel ling der diverse punten van het programma. De feestelijkheden zullen plaats hebben op Koninginnedag en de Zaterdag daaraan vol gende. Deze plannen getuigen inderdaad van ori ginaliteit. Voor het grootste deel zijn zij ont worpen door den heer Steenbergen. Ondanks het pogen van de Oranje-vereeni- ging, die vreesde, dat deze plannen haar werk zouden schaden, werden zij toch op deze data vastgesteld. Programma. Het programma voor 31 Augustus komt in het kort hierop neer: (wij verwijzen naar de officieele programma's, die eerstdaags van deze feestelijkheden zullen verschijnen). Van 57 uur zullen er Hinderniswedstrijden plaats vinden langs de Loodsgracht en den Kanaalweg. Deze rijwielwedstrijden zullen zijn voor vakjongens, zooals bakkers-, slagers- en alle andere soorten loopjongens. De start zal plaats hebben voor Casino, terwijl er een viertal controleposten aan beide grachten zal zijn opgesteld. Tusschen deze posten moeten verschillende opdrachten worden uitgevoerd, zooals het opzetten van een gasmasker, rij den met eieren, rijden met een beker water, enz., enz., kortom bij iedere post een nieuwe opdracht; degene die het eerst aankomt is winnaar. Er zijn diverse geldprijzen beschik baar gesteld; 5, 3, 2, 1 gulden. De inschrij ving staat voor een ieder open, men behoeft dus niet woonachtig te zijn aan een dezer grachten om mee te dingen. Inschrijving kan plaats hebben aan het kantoor der Waco, tot 4 uur. Concert. Verder staat er van 810 een zeer origi neel nummer op het grogramma, een concert, gegeven op de Dorus Rijker, die geëscorteerd door verlichte en versierde scheepjes en kano's, ligplaats zal kiezen aan den Kanaal weg, door het R.K. jongenskoor „De Zingende Jantjes". Tijdens dit concert zal er aan beide zijden bengaalsch vuurwerk worden afgesto ken. De Jantjes zullen voor de Blauwe stoep aan boord gaan. Het te geven programma bevat een vijftien tal nummers, waaronder een groot aantal be kende. We noemen slechts enkele, onder ver wijzing naar het nog uit te geven programma. Het Wilhelmus (Marn. v. St. Aldegonde) Een Scheepje (Viotta), An der schonen blauen Donau (Strauss), Het voorjaar is gekomen XIV. Natuurlijk heb ik bij U, geachte Noorder lingen, veel dingen gezien, welke ik voor mij anders zou inpikken. Daar heb je bijvoor beeld de straatverlichting. Lees ik me daar 'n ingezonden stukje van een. badgast, die mijn oordeel onderschrijft en vindt, dat Huis duinen 's avonds zo belabberd verlicht is. Hij heeft daar schoon gelijk aan. En als er nou geen lantarens stonden, dan zou je mis schien zeggen: „fiat!" Maar ze sta&n er, levensgroot, maar er brandt geen lamp in. Dan vraag je je vanzelf af: waarom staan die palen er eigenlijk? Moeten ze nog re- memoreeren, weder in herinnering brengen, dat er in vervlogen tijden eveneens palen stonden op het nabije Galgenveld? Nee toch? Kijk es aan, beste vrienden: een grotestads mens is gewend aan veel licht, hij houdt er niet van, zoals ik al schreef, kiekeboe te spe len. En een klein beetje service mag een badgast toch wel eisen, want hij betaalt zijn boodschappen óók niet met blikjes De klacht, welke hij uit over de onvind bare brievenbus deel ik niet. Misschien dat een auteur, die leeft by post en brievenbus sen, daar een soort instinct voor heeft. Iets anders is de militaire bezetting van het voormalige weeshuis bij de kerk. Toegegeven er moeten daar soldaten gehuisvest worden, dat kan niet anders. Maar dat 't daar nou zo erbarmelijk moet stinken naar carbol, dè.t snap ik niet! Stel je voor, midden in 't dorp zo'n stink- hol! Waarom komt er niet een voort varende adjudant eens kijken, misschien is er wat aan te doen. Want als ik 't nou voor 't zeggen had, dan ging 't zó: Twintig man aantreden. Hier is verf, hier is witkalk voor de muren, hier is zeep en daar is water, 't Hele weeshuis on derste boven halen, van "t dak tot de kelder uitschrobben, opkalefateren, netjes, proper. Want U maakt me niet wijs dat dat niet kan! 'k Heb bij de Marine zóveel properheid, zó veel orde, zóveel frisheid ontmoet, dat 't niet uit m'n kop is te brengen, dat zulks bg de Landmacht eveneens niet mogelijk is.' En dan kan dat oude weeshuis nog iets aardigs, iets gezelligs worden. Zoals 't nü is, knijp ik m'n neus dicht... En dan zou ik de trap bij de lichttoren eens doen repareeren. Want dat is 'n gam mel zaakje daar. Op een donkere avond ben ik daar bijna naar beneden getuimeld! Oök jammer! zult U opmerken. Maar als U er overloopt, zou 't eveneens kunnen gebeuren... En dan zou 't pas verdrietig worden! En dan: de weg HuisduinenDen Hel der. Middeleeuws, gewoon Middeleeuws. Dat is geen weg, daar is de weg weg. En het risico dat je loopt, er een razende militaire auto in je rug te krygen, is daar groot. Kom, heren van de Raad aanhoort myn bede, en laat komende zo mer mij wandelen op een behoorlijk wan delpad. En dan. kameraden, dan bewonder ik Uw stegen-liefdeIk noteerde op één morgen: Watersteeg. Louizesteeg. Torensteeg. Bootsman steeg. Maar 't mooiste was ik zag geen steeg! 't Waren en zijn behoorlijke straten.' Kom, zogoed als U de Achtergracht W.Z. hebt we ten om te dopen in Keizersgracht, zogoed kunt U Uw stad bevrijden van die stegen- cultus. Ieder mens, al ie-ie nóg zo eenvoudig, woont graag in een straat. ...Want een stad is geen museum, maar een levend organisme. En net zomin wij onze dochters beladen met de naam Lubbertje en Boutje en Lammetje en Sijmeltje evenmin kunnen we al die stegen-namen in ere hou den. En misschien kunt U óók een straat noe men naar Laurens Brandligt, als dat nog niet gebeurd is... En dan, Hooggeachte redacteur van deze krant: ik sprak in een van mijn rhapsodieën over de straanaambordjes. En vroeg, waarom deze nuttige dingen niet op elke straathoek prijken. U antwoordde, dat dit wel 't geval is. En het misverstand schuilt hier in: na tuurlijk hangt op elke straathoek een bordje, maar er hangt er géén, als een andere straat die straat snijdt! Men is dus verplicht, wil men zich oriënteren, éérst naar 't begin of 't einde van zo'n straat te lopen, voor en aleer men weet, waar men zich bevindt. Na tuurlijk is de Heldersche bevolking vol be reidheid, een vreemdeling binnen haar poorte van advies te dienen. Maar 't staat toch gek. als je voor 't eerst midden in de Spoorstraat te land komt, vraagt: „Kunt U me ook zeg gen, waar de Spoorstraat is?" En dat is m ij overkomen! En er is mij nóg iets overkomen, maar dat bewaar Ui tot morgen! Eet ze! Zoolang de lont niet aangestoken Is blgft er hoop, dat de ramp waarvoor heel de wereld vreest, wordt afgewend. De toe stand is er sinds gisteren niet beter op geworden, doch daar staat dit feit tegen over, dat de ontknooping van het drama nog niet begonnen is en dat er dus nog steeds een mogelijkheid bestaat, dat het daartoe niet zal komen. Alle machten, die de ramp van een oorlog zouden kun nen tegengaan, zijn in het werk gesteld. De Amerikaansche president heeft een drin gend beroep gedaan op den Italiaanschen ko ning, Victor Emmanuel, en vanmorgen heeft Roosevelt nog een laatste beroep gedaan op Hitier, den man, die den vrede van Europa, menschelijkerwijs gesproken, in handen heeft. Z. H. de Paus heeft gisterenavond een ernstig woord tot de wereld gesproken om den vrede niet te verstoren. De Paus verklaarde te ho pen, dat de machthebbers naar hem zullen luisteren, „indien zij willen, dat hun macht geen vernieling, doch een leiband voor het volk wordt en rust schenkt voor orde en ar beid". Aan het slot van zijn ernstig woord zei de Paus, dat hij God bad, dat Hij Zijn zegen zou doen neerdalen op de verstoorde wereld en den dageraad van een betere toekomst zou doen opgaan. De vredesmachten in de wereld zyn dus werkzaam om het groote onheil te voor komen. Daartegenover staan de militaire machten, die een activiteit ontplooien, die benauwend is. Tocli kunnen ook deze een oorzaak zijn, dat het gevaar wordt afge wend. In een wereld als de onze spreekt de brute macht een sterker woord, dan de vredeswil. Engeland is paraat, heeft een groot deel van zijn vloot zelfs reeds op de Noordzee gecon centreerd, zoodat de Noordzee voor Duitsch- land afgesloten is. Hitier kan er niet aantwijfelen, dat wan neer hij een agressieve daad verricht, Enge land en Frankrijk achter Polen staan en al is het dan zeer waarschijnlijk, dat Duitschland, door zijn geografische positie bij een oorlog aanvankelijk in het voordeel zal zijn, de groote vraag is, hoelang het Derde Rijk den strijd zal kunnen volhouden. De democratische landen speculeeren op een binnenlandsche revolutie in een in den oorlog gewikkeld Duitschland. Er zijn millioenen on tevredenen, vooral in het kort geleden ge annexeerde Oostenrijk en in Tsjechoslowakije, mogelijk ook in het eigen rijk. Als die onte vredenheid tot een uitbarsting komt, heeft Duitschland de handen vol. Hitier kan ook door deze mogelijkheid te ruggehouden worden. Daar komt bij, dat de de economische toestand van het Derde Rijk een oorlog ook niet toelaat. Bovendien is Rusland niet gesteld op een gewapend con flict en blijkt uit alles, dat Italië eveneens afkeerig is van een oorlog. De toestand is hoogst ernstig, daarop wijzen ook de maatregelen, die onze re geering gisteren heeft gemeend te moe ten nemen, maar hopeloos zien we de zaak nog niet in. Er zgn nog mogelyk- lieden, dat ons een ramp wordt bespaard, zooals die in de wereld-historie nog niet is voorgekomen. (Durnerr) Heidenröslein (Schubert) Ave Verum (Mozart) enz. enz. Tusschen elke drie of vier nummers zal een aantal platen ge draaid worden door de H.R.C.O. De piano begeleiding aan boord zal in goede handen be rusten. Mevr. MoreeDol heeft zich namelijk hiervoor beschikbaar gesteld. Gesloten wordt weer met het Wilhelmus. De ouden van dagen en de oud-redders zullen een plaats krijgen op de beide stijgers van de firma Koningsbruggen, stoelen werden be schikbaar gesteld door Casino. Het plan be staat om tijdens deze uitvoering een collecte te houden (toestemming der autoriteiten voorbehouden en bij practische uitvoerbaar heid) ten bate van de Noord- en Zuid.-Holl. Reddingmaatschappij. Den Jantjes wordt een consumptie aangeboden door Café Centraal. Op Zaterdag 1 September zal eveneens een concert op het water worden gegeven, ver zorgd door de H. R. C.O. Dienzelfden dag zul len er van 46 uur Kanowedstrijden worden gehouden, waarvoor eveneens geldprijzen van 5, 3 en 2 gulden beschikbaar worden gesteld. Gedurende al deze feestelijkheden zullen de beide grachten versierd zijn en zal een feest verlichting het geheel een vroolijk en feeste lijk aanzien geven. Verdere besprekingen. Voor de organisatie van al deze feestelijk heden werden verschillende dames en heeren gevraagd. De afwerking van dit programma punt had een buitengewoon vlot verloop, ge zien het feit, dat ieder direct bereid was, de behulpzame hand te bieden. In de rondvraag werd een voorstel van den heer Cohen om aan de volijverige dames en heeren, die ieder jaar zorgen dat het feest een zoo vlot verloop heeft, een kleine sur prise aan te bieden, verworpen. Vragen om trent den eventueelen feestavond konden niet definitief worden beantwoord. Zooals men ziet houdt dit uitgebreide pro gramma een belofte in voor een geslaagd feest. Laat ons hopen, dat de toestand zoo danig zal zijn, dat van een vroolijke feestvie ring inderdaad sprake kan zijn. GOEDE EXPEDITIE WERKT ALS EEN KLOK Daarom per ESOWA (Auto- en Bootdiensten)

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 5