DE ERNSTIGE INTERNATIONALE TOESTAND. VEILIGHEIDSMAATREGELEN Het Koninklijk Paleis op den Dam te Amsterdam onder bewaking van de Vrijwillige Burgerwacht Loopgraven worden in de Engelsche hoofdstad aangelegd voor de bescherming tegen even- tueele aanvallen. Zakken worden met de uitgegraven aarde gevuld Particuliere vrachtauto's door de mili taire autoriteiten gerequireerd, worden thans allerwege gebruikt voor defensie doeleinden. Stroozakken worden uitge laden voor den hoofdingang van het Concertgebouw te Amsterdam Aan jhr. J. A. de Jonge van Zwijns- bergen is eervol ontslag verleend als intendant van het particuliere paleis en domein Soestdijk 1sMSfeÉ* Talrijke openbare gebouwen In Nederland zij" onder bewaking van de Vrij willige Burgerwacht gesteld, welke daartoe is opgeroepen. Een der posten voor het hoofdpostkantoor te Amsterdam Het noodweer in België richtte Jhr. mr. D. J. de Geer, de minister-president, bespreekt ernstige schade aan. Vooral op het Buitenhof te Den Haag den internationalen toestand de spoorlijnen in de omgeving met den minister van Buitenlandsche Zaken, mr. E. N. van van Brussel hadden het zwaar Kleffens, onder het genot van een kopje koffie. te verduren. Met zandzakken zijn de ramen van het Rijksmuseum te Amsterdam, gebarricadeerd ter bescherming yan de kunstschatten Talrijke Engelschen keeren in verband met den ernstigen internationalen toestand op advies der autoriteiten naar hun land terug. De geweldige drukte op het Liverpool Street Station te Londen na aankomst der continentale treinen

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 12