RENAULT Vacantie -rhapsodie fl. 1150 fl. 1390 S€IRyflIW©@MMM t preïnKkurtnr fan Mens JAC. DE BOER, Uit het politie-rapport Helder's eerste oefen wedstrijd Langs de straat Burgerlijke Stand van Den Helder Stemmingsbeeld JUVAOUATRE EEN ECHTE CABRIOLET MET GECAPITONNEERDE KAP COACH STAND. UITV. „VIER ONDER DE KAP" CABRIOLET JUVAQUATRE Garage CONNEMAN HRC-nieuws VOETBALWEDSTRIJD Helder l-BRC I Vischafslag Den Helder Hij moest opkomen Oost Indië Het eskader te Priok XV. Den Helder is een stad van helden, da's buiten kijf. Welzeker, welzeker d'r zullen hier ook wel een stelletje mondhelden rond- tippelen, dat geloof ik graag. Maar als vreemdeling snuif je de helden-atmosfeer hier met volle teugen je longen in. Ik aanzag het monument „Voor hen die vielen", ik was op 4e Buitenhaven bij de herinneringsbank, ik rustte aan de voet van 't Helden der zee monument, terwijl de trillende klanken van het carillon verwaaiden in de wind. Ook ver toefde ik bij het borstbeeld van Dorus Rij kers, en ik betuig mijn hulde aan den kun stenaar, die ook iets van het innerlijk van dezen eenvoudigen held naar buiten heeft weten te brengen. Symbolischer had ik 't gevonden, als men Rijkers, inplaats van z'n rug naar de zee te keren, dit beeld zó ge plaatst had, dat zijn gelaat het volle uitzicht had over het water, waarop hij zo dikwijls zijn leven waagde, om dat van anderen te redden. Want ik geloof niet, dat hij er de man naar was, om veilig achter een muurtje in een rotstuintje te koekeloeren... Den Helder is dus een stad van helden, bekende en onbekende. En zo ging ik natuur lijk op de snuffel naar een held. En daar 't haast niet doenlijk is, om aan iedere passant te vragen: „Meneer, bent U nou 'n held?", zo trok ik maar weer de Oude Helder binnen. Excuseer me: ik neem natuurlijk aan, dat ook in andere stadsgedeelten helden woon achtig zijn! Waarom op de Singel of Paral lelweg niet, en in de Langestraat wel... Maar ik ging op zoek naar de oude garde, die, en nu citeer ik weer de brochure van de V.V.V., „die een stad als Den Helder tot in den vreemde met een roemrijk aureool om gaf". Alzo ging ik op zoek. Ik snuffelde hier, neusde daar, maar 't lukte niet erg. Nu weet ik heel goed, dat je voor dergelijke dingen de tijd moet nemen. Had ik zelf geen maan den gezworven door de bootwerkersbuurt in Amsterdam, om een behoorlijk beeld daarvan te krijgen? Maar ook een schrijver gaat wel es overhaast te werk, en hoopt, dat de ge braden journalistieke duiven hem een-twee drie de mond zullen binnen vliegen! Doorstappend de oude, bochtige straatjes kon ik maar géén „tuk" krijgen. Ik probeer de 't in een klein kroegje, kocht een pakje cigaretten ïn een sigarenwinkeltje geen held of iets wat daar op lijkt, te zien. Dan maar weer naar huis, dacht ik. Tot ineens: daar zag ik iets! In de vensterbank van een laag huisje, (redders en helden wonen im mers altijd in extra-lage huisjes?) ontwaarde ik een oude man. Hoewel missend de klas sieke bolhoed, droeg zijn uiterlijk onmisken baar de sporen van het zilte water. Onge merkt slenterde ik op hem toe. U weet wel, op de manier of-ie mij helemaal onverschil lig was. Want als je met potlood en papier op zoo'n slachtoffer afkomt, dan is 't meestal mis. Ik herinner me kort geleden op bezoek te zijn geweest bij een havenarbeider, die me met een en ander betreffende m'n nieuwe ro man op de hoogte had gebracht, 't Was een leuke kerel, en hij deed alle mogelijke moeite mij terwille te zijn. Zo had hij op een avond 'n stokoude bootwerker bij 'm thuis genodigd, en die zou me nou wel es vertellen, hoe 't vroeger toeging in de haven! Maar ongeluk kigerwijs had hij erbij gezegd, dat ik een brokje auteur was! En toen de oude baas arriveerde, extra-netjes opgedoft, toen kon-ie maar niet op slag komen. Hij deed z'n best om netjes te praten, hij verving z'n kracht termen door een soort jongedames-conver satie, hij herinnerde zich niks kortom, 't was een sof! Verrijkt met deze ervaring be naderde ik m'n Helders slachtoffer voorzich tig, vroeg kwasi-niet wetend de korste weg naar de Laan, want daar woont mijn naam genoot en Uw dichter, en ja: hij hapte! 't Duurde niet lang, of ik zat naast 'm in de vensterbank, en m'n nieuwe makker op z'n praatstoel En nu verwacht U, dierbare lezers en teer beminde lezeressen, een sjeuig verhaal van een redder? En ja ik voel met moreel ver plicht, U dit te leveren! Maar net zomin men aren kan lezen van olijven, evenmin kon ik een redders-historie uit m'n venstermakker peuteren. Want mijn makker wès geen Heldersman! Hoe lang azt ik daar in die vensterbank? Zeker een dik uur! En almaar door rolde de woordenstroom van de lippen mijns makkers, wiens wieg eens stond aan de boorden van de IJssel, en die mij onderhoudend vertelde over z'n jaarlijkse reis naar zijn geboorteplaats. Eerst ging-ie met de Esona naar Amsterdam, en dan met de Kamperboot de Zuiderzee over. En spoken dat t' daar kan, daar h&alde de Noordzee niet bij...! Ik heb mij van hem moeten losscheuren. Hadde ik dat niet gedaan, dan was-ie nog bezig! Maar om de redders en helden te vinden, daar moet je toch een aparte neus voor heb ben. En ik geloof, dat een van de redenen is, dat ik geen helden ontmoet heb, dat deze helden er precies uitzien als U en ik. M.a.w., ze maken er geen kouwe drukte over! En dkt weet ik te respecteren. Ofschoon U niet denken moet, dat ik niet iets aardigs gevonden heb... Oordeelt zelf! FOT O-handel KEIZERSTRAAT 113. Het aangewezen adres voor alle artikelen voor fotografie. Grootste keuze Scherpe prijzen. Voor het ontwikkelen en afdrukken van Uw film: „Het best ingericht foto- bedrijf ter plaatse". OP STAP? Gisteren werd opsporing verzocht van een 17-jarige, jongen, die al sedert Donderdag j.1. niet meer thuis was geweest. AANRIJDING. Op de Hoofdgracht heeft gisteren een kleine aanrijding plaats gehad tusschen een motorfiets en een auto. Naar bleek had de motorfiets voorrang moeten verleenen, toen hjj de Hoofdgracht opreed. Toen de politie op het appel verscheen, was de „motorduivel" reeds spoorloos ver dwenen, zoodat de dader onbekend geble ven is. De auto werd licht beschadigd. FIETS VERMIST. Een wanhopig Heldenaar kwam aangifte doen, dat hij een prachtige groen gelakte heerenfiets vermiste, die hij even onbeheerd had gelaten. Tegen B.R.C. (Groningen). „IJs en weder", in dit geval de buiten gewone omstandigheden, dienende zal onze oudste voetbalvereeniging, de H.F.C. Helder, morgenmiddag om 3 uur haar supporters de gelegenheid geven om, officieus althans, het seizoen 1939 1940 te openen. Ook dit jaar heeft Helder hoofdzakelijk haar „sparring partners" gezocht in Frie- sche en Groninger clubs. Morgen komt één van laatstgenoemde landstreek onze stadgenooten bezoeken, n.1. de sterke tweede klasser B. R. C., die het vorig seizoen vlak achter het gepromoveerde W.V.V. eindigde. Deze Noorderlingen zijn geen onbekende voor de witjakken, want ieder jaar wordt er één zomersche Zondag gereserveerd voor deze ontmoeting. We zijn 'ervan overtuigd, dat Helder in B. R. C. een goede tegenpartij heeft, waar door een pittige anderhalf uur voetbal den liefhebbers te wachten staat. Bovendien wordt dezen wedstrijd, zoo als men weet, voorafgegaan door de athletiekwedstrijden der H. A. V. We zullen maar hopen, dat in verband met de buitengewone militaire maatregelen, beide ploegen zoo volledig mogelijk aan den start zullen kunnen verschijnen, daar anders van het cachet „oefenwedstrijd" veel verloren zou gaan. De opstelling van het elftal is mede door bovengenoemden toestand nog niet bekend. Het elftal van B.R.C. is als volgt: B.R.C. H. Hielkema v. d. Veen Oorburg Smit Kosse Vos Huisman Zwart de Metz Groninger Dokter DENKT U om de interessante ATHLETIEKWEDSTRIJDEN der H.A.V.? GEHUWD: J. W. Frangoijs en T. M. E. van Helsland; P. Pastoor en E. Bakker; A. C. Mooij en N. Klercq. BEVALLEN: E. Kroos-Hollenberg d.; P. Kuiken-Carsjens d.; B. Bruin-Burger d. In de hoofdstraten van Den Helder leeft'een ieder mee met de ernstige gebeurtenissen van de laatste dagen. Maar ook in de smalle, rusti ge straatjes van onze stad, waar het leven an ders zijn gewonen gang gaat, in de huiskamers van de eenvoudige burgermenschen, wordt niet anders gepraat dan over wat in de groote wereld gebeurt en dreigt te gebeuren. In deze straatjes, waar men niet naast, maar met elkander leeft, waar gepraat wordt aan de deur j over de dingen uit de buurt, hoort men nu niets anders dan ernstige bezorgde gesprekken. De groenteboer en de slager zijn de overbrengers van nieuws en gretig wordt 's middags uitge zien naar de courant, die de laatste feiten van het politiek gebeuren bevat. Alles is in rep en roer. De krant wordt reeds aan de deur opgewacht, met begeerige handen neemt men haar aan uit de handen van den bezorger. Vrouwen raken verdiept in de ge beurtenissen der laatste uren en er wordt gedis cussieerd, gewikt en gewogen; er zijn er, die on middellijk hun meening klaar hebben en er zijn er, die met een diepe rimpel op het voorhoofd deze dingen overdenken. Jonge marinevrouwen keuvelen druk over Jan, die plotseling weg moest en Gerrit, die vannacht uit zijn bed werd gehaald. Anderen zijn diep onder den indruk en lezen met een bevend hart de berichten, om te zien of er ook maar een vleugje hoop is op een behoud van den vrede. Daar zijn er, die belust op wereld schokkende tijdingen de krant doorvliegen. Moeders loopen even bij de buurvrouw aan, om te kijken hoe die er over denkt, bespreken de nieuive zetten van Hitier op het groote schaak bord der politiek. Over de bemiddelingspogin gen van Roosevelt wordt zwaar geboomd en Roosevelt krijgt een pluimpje. Over Hitier wordt menig onvriendelijk woord gezegd. En dan praat elkeen over de mobilisatie. Nou, verzekert de een, het wordt hoe langer hoe erger, over 2j uur heb je de mobilisatie, wat ik je brom. Kom, kom, meent een ander, dat zal zoo'n vaart niet loopen, daar gaan wel een paar dagen overheen. De een weet dit, de ander dal en geen van allen weet er het rechte van. Deze gesprekken gaan gepaard met heftige gebaren. Hoofden worden geschud en op vele anders zoo vroolijke gezichten groeven zich plooien van zorg en pessimisme. Het is voor velen onuit staanbaar angstig. „Want ja, zie je, wist je nu maar precies wat er ging gebeuren; maar het is allemaal zoo vreeselijk geheimzinnig en niemand weet er eigenlijk het rechte van". „Ik vertrouw die hooge heeren voor geen cent". „Nou en ik nog minder en „Ze verraje mekaar en ze verkoope je waar je bij zit". „Hoe kan je nou rustig in de kamer blijven zitten, als ze zoo aan 't spoken zijn Voor ons kantoor is de laatste dagen de druk- MORGENM1DDAG op het Helder-terrein. Aanvang 2 uur. Geheel stalen carrosserie met vier royale zit plaatsen en onsplinterbaar glas rondom. Un aihankelijke voorveering Benzinetank achter. Flinke kofferruimte Snelheid 100 K.M. per uur. Wegenbelasting F 16.— Per, Benzineverbruik 1 Liter op 13 a 14 K.M. Hoofdagent voor DEN HELDER en omstreken LANGESTRAAT Telef. 429 OPLOSSING VORIGE WEEK. 1. Mogelijk; 2. Eczema; 3. Noodeloos; 4. Tetanus; 5. Ochtendmenu; 6. Rimini; 7. Suk keldraf; 8. Tandbederf; 9. Elevatie; 10. Ra nonkel. 11. Kegelsnede. 12. Entameeren. 13. Lausanne. 14. Cycladen; 15. Karnemelk; 16. Eritrea; 17. Notedop; 18. Ureterp; 19. Idiotie. 20. Termunten. „Men torst er kelcken uit, kassuiffelen en kappen". De prijs werd gewonnen door Mevr. M. FennikRidderhof. Koningdwarsstraat 11. Horizontaal. 1. Zij-rivier van de Po. 7. Zij-rivier van de Donau. 13. Vogellijm. 14. Rivier in Frank rijk. 16. Spil. 17. Trap, schop. 19. Militaire plech tigheid. 20. 25e en 5e letter v/h alphabet. 22. Melkkan. 26. Dorp in Gelder land. 29. Koning van een naburig rijk. 32. Zuivelproduct. 33. Europeaan 35. Plant. 36. Stilte. 37. Dierlijk product. 39. Deel van schoei sel. 40. Geldstuk. 41. Goud (Fransch). 12. Stad in Moravië. 43. Moeras. 44. Meisjesnaam. 46. Welaan. 47. Hevig. 49. Muzieknoot. 50. Dubbel. 52. Stoombootdlenst. 54. Groot, machtig. 56. Jongensnaam. 58. Geliefde. 50. Oorspronkelijke taal. 52. Vurig (muzikaal) 54. Jongensnaam. 36. Soort papegaal. 67. Emballage voor vloeistof (letters verwisselen). 69. Uitroep. 70. Traktementsdag. 73. Ingang. 75. Grootste. 76. Stad, aangesloten bij het Duitsche rijk. Verticaal. 1. Hoeveelheid. 2. Titel. 3. Klein verblijf. 4. Hetzelfde (4 let ters) 5. Stad in Italië. 6. In orde. 7. Tot genoegen. 8. Rok (Zuid-Ne- derl.). 9. Muze van het minnedicht. 10. Geladen atoom. 12. Stam van een werkwoord. 13. God van den oorlog. 15. Gelijk. 18. Pers. voorn.woord 21. Autodienst. 23. Meer, plas (Eng.) 24. Tijdaanwijzer. 25. Niet massief. 27. Voorzetsel (van tijd, doel, strek king). 28. Amerikaansch wijsgeer en dich ter. 30. Merg van palm boom. 31. Bosch. 34. Schaap. 38. Meisjesnaam, 40. Lijm. 44. Tijdseenheid. 45. Maand. 47. Automerk. 48. Verdienste, salaris. 51. Doorgang. 53. Als Vert. 12. 54. Proefgewicht voor edel metaal. 55. Staande hond. 57. Afscheiding van inwendige klier. 59. Van de aarde (nieuwe spelling). 61. Wapenschouw. 63. Als Hor. 44. 65. Profiel. 66. Buurt bij Grams- bergen. 68. Lichaamsdeel. 69. Oude waardigheid in Kroatië. 71. Uitroep. 72. Pers. voorn.woord 73. Burgemeester en Wethouders(afk.j 74. Pers. voorn.woord te enorm, de bulletins, die tot 12 uur 's nachts opgehangen worden, worden gretig gelezen; men is benieuwd naar de laatste berichten, de blik hecht zich aan de blauwe letters voor de ramen van ons bedrijf. Talloos zijn de opmerkingen aan het adres van békende personen, die een rol spelen in dezen tijd. De stemming is geprikkeld. Zondag naar Hoorn. Als de voetbal morgen nog kan rollen, in verband met den internationalen toestand, zal H.R.C. naar Hoorn toeren, om aldaar uit te komen in het Hollandia-tournooi. In de eerste ronde, die om 10 uur gespeeld wordt, spelen de Racers dan tegen den bekenden Amsterdamschen derden klasser D.E.C., ter wijl in de finale den winnaar van Black Boys (Sneek)Hollandia bekampt zal moeten worden, indien... H.R.C. tenminste zelf haar wedstrijd wint. Dit tournooi kan als een mooie vooroefe ning beschouwd worden voor de te spelen wedstrijden tegen Stormvogels en V.S.V. Daarom is het eigenlijk wel jammer, dat H.R.C. door het feit, dat vele harer spelers onder de wapenen zijn, niet met haar vol ledige eerste elftal aan kan treden. Er U nu door de E.C. een elftal samengesteld, waar van met groote zekerheid gezegd kan worden, dat deze kunnen spelen. De opstelling hiervan luidt: Goudswaard Leavy Schoemaker Stins Stolk Roomeijer Koster v. d. Berg Zymni de Jong Sanders Tevens zij nog vermeld, dat de oefenwed strijd van het tweede elftal tegen Texel nood gedwongen moest worden uitgesteld. Tevens belangwekkende Aanvang 3 uur. (Groningen) GEVONDEN VOORWERPEN. 1' badpakje (geel), 1 zilveren armband en doosje met glaasje van een fototoestel, 1 rug zak met inhoud, 1 zwarte dameshoed, 1 dames armbandhorloge met armbandje, 1 zak brand stof, 1 blauw zwempak met colbertjasje, 1 burin lederen damestasch met onhoud, 1 schoolboekje, 1 badpak met handdoek, 1 be- lastingmerk (werkloos), 1 dames portemon- naie met inhoud, 1 badpak grijs met blauw. VERLOREN VOORWERPEN. 1 hondje, 1 padvindersschoen, 5 belasting- merken, 1 blauw badpak met handdoek, 2 handdoeken met blauw badpak en twee witte badschoentjes, 1 vulpen, 1 leesboek, 1 zilveren oorbel met steentje, 1 enveloppe met schrifte lijke bescheiden, 1 gouden zegelring, 1 donker bruine mantel, 1 zilveren polshorloge met grijs lederen bandje, 1 lederen sigarenkoker met inhoud, 1 damesshort, blauw werkjasje. Bij beschikking van den minister van Defen sie is de officier-vlieger der le klasse A. W. C. den Ouden dienende bij het vliegkamp „De Mok", den len September ter beschikking ge steld: is de luitenant ter zee der 2e klasse bij de Kon. Mar. res. W. J. Snijder den 24en Aug. 1939 geplaatst bij den onderzeedienst te Wil lemsoord; is de officier-vlieger der 3e klasse G. H. de Groot, dienende bij het vliegkamp „De Mok" den 28en Augustus 1939 ter beschikking ge steld. Bij beschikking van den minister van Defen sie zijn de volgende plaatsingen gelast: Met 28 Augustus 1939: de luitenant ter zee der le klasse Mr. M. W. Mouton eervol ontheven als le officier a. b. H.Ms. „Gelderland" en geplaatst a. b. H.Ms. Wachtschip te Willemsoord; de luitenant ter zee der 2e kl. A. van Es a.b. H.Ms. Wachtschip te Willemsoord; de luitenant ter zee der 2e kl. M. C. van Hoorn idem; de luitenant ter zee der 2e kl. L. E. van Laer idem; de officier van de Marinestoomvaartdienst der le klasse P. Vlam a.b. H.Ms. Wachtschip te Willemsoord; de offic'ier van den Marinestoomvaartdienst der 2e klasse J. W. Schuitema a.b. H.Ms. Van Spegk"; de officier van den Marinestoomvaartdienst De Koo.j"SSe P' L' K°Ppen bij' het vliegkamp officier van gezondheid der 2e klasse A Bak ker a.b. H.Ms. Wachtschip te Willemsoord. Met een door den commandant der Marine te ïllemsoord te bepalen datum: de luitenant ter zee der 2e klasse A Kolde- wijn bij het vliegkamp „De' Mok". Ned Herv. Gem. (Nw. Kerk, Weststraat) 's Morgens 10.30 uur Ds. F. W. J. v. d. Poel. VVesterkerk (Helden der Zeeplein) Geen dienst. Geref. Kerk (Julianapark) 's Morgens 9 uur: Ds. P. Veenhuizen. 's Morgens 10.45 uur: Cand. J. Bos, van Schermerhorn. 's Middags 4 uur: Ds. D. Veenhuizen, v. Aalten. 's Avonds 6 uur: Ds. Veenhuizen. Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk) 's Morgens 10 uur: Ds. D. Veenhuizen. 's Avonds 6 uur: Cand. J. Bos. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat) 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur: Ds. v. 't Hoog van Utrecht. Chr. Geref. Kerk (Steengracht) 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur. de heer J. Rebel. Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstraat) 's Morgens 10.30 uur Ds. W. J. F. Meinera. Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht) 's Morgens 10 uur: Ds. P. J. Smidts. Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur Kerkdienst. Pastoor H. J. Verheij. Evangelisatie (Palmstraat) 's Morgens 10 uur: Ds. G. C. H. Bos, Ned. Herv. Pred. te Wageningen. Gebouw Middenstraat 117 's Avonds 8 u. Evangelisatie-samenkomst. Evangelisatiegebouw (Vijzelstraat) 10 uur samenkomst. Zondagmiddag 4 uur, Straatprediking Molenplein. 's Avonds 8 uur, Samenkomst. Leger der Heils 7.30 u.: v.m. Bidstond. 10 uur v.m. Heiligingsdienst. 3.30 u. n.m.: Openluchtsamenkomst Julia napark. 8 uur n.m. Verlossingssamenkomst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8. 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur. Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente v.m. 9.30 u.: Ds. M. van Wichen. JULIANADORP Ned. Herv. Gemeente v.m. 11 u.: Ds. M. van Wichen. Zendingsgebouw „De Ster der Hope" 's Avonds 7.30 u.: Den Heer J. Kuiper, Hilversum. OP- EN ONDERGANG VAN ZON EN TIJD VAN HOOG EN LAAG WATER Zomertijd Zon Aug. op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 27 6.01 8.02 6.30 19.15 12.50 0.55 M 28 6.02 8.00 7.15 19.55 1.45 13.00 D 29 6.04 7.57 7.45 20.30 1.35 14.25 W 30 6.05 7.55 8.15 21.00 2.10 15.00 D 31 6.07 7.53 8.40 21.20 2.45 15.30 Sept. V 1 6.09 7.51 9.15 21.50 3.20 16.30 Z 2 6.10 7.49 9.50 21.20 3.50 17.10 ALS HET HEEL WARM IS Koel bier en vertier Beste drank van goede klank „De Toelast", Spoorstraat 9-11 Den Helder, 25 Aug. 1939. Aangebracht door korders: Tongen per kg 0.64—0.58 Slips 0.40—0.30 Schol le soort per kist 5.604.50 Schol 2e soort 1.300.75 Schar 1.601.25 Bot 3.00—2.00 Huwelijksvoltrekking in den nacht. Gisterennacht even na 12 uur werd ten stadhuize te Hengelo (Ov.) het huwelijk vol trokken tusschen den heer R. V. en mej. G. W. Z. De reden tot dit nachtelijk huwelijk was, dat de jongeman reeds Donderdag on der de wapenen moest komen. De bruidegom wist echter dispensatie te verkrijgen tot uiterlijk Vrijdagochtend per eerste gelegen heid. Zoodoende werd het huwelijk, dat in normale omstandigheden 31 Augustus a.s. zou gesloten worden, in den afgeloopen nacht voltrokken. Er was voor deze nachtelijke plechtigheid begrijpelijkerwijze veel belangstelling. Gisterenmorgen zijn verschillende schepen van het vloot-eskader reeds de haven van Priok binnengeloopen, als het opleidingsschip „Soerabaja" en de mijnenvegers „Pieter de Bitter", „Abraham Crijnssen", „Eland Dubois' en „Jan van Amstel". Ook de kanonneerboot „Soemba" liep d® haven binnen. Verder is nog in den morgen een watervliegtuig neergestreken. Het overige deel van de vloot is in den loop van den middag gearriveerd. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen Licht op: 8.36 Temperatuur zeewater: 19.6 Wind: richting: O.Z.O. kracht: 3 Maximum temp. lucht: 343 Temperatuur lucht: 19-3 Barometerstand Den Helder 760-3

Heldersche Courant | 1939 | | pagina 6